Депресия, тревожност, стрес | Тежка форма на..

Напиши отговор
  • Re: Тежка форма на..
    от shashmagiul | 22.01.2018 21:34

    Значи трябва да се консултираш с лл, както каза д-р Цончев. Нямам представа какво се прави ако имаш високо кръвно, въпреки че пиеш хапчета. Какво се прави ако хапчето за кръвно не действа? Същевременно кое вдига кръвното: червено вино/алкохол менте/, месото, кафето, спирането на цигарите, наднорменото тегло, настинки? Друго? Яж чесън. Винаги ми причернява от него. Д-р Цончев ми хареса с неговото:временно пиене на хапчета.
  • Re: Тежка форма на..
    от Georgi | 22.01.2018 20:00

    Само хлофазелин :)
  • Re: Тежка форма на..
    от shashmagiul | 22.01.2018 00:36

    Не можах да разбера -какво все пак пиеш за кръвното?
  • Re: Тежка форма на..
    от Mass | 21.01.2018 21:31

    Вземи си и валидол и при нужда слагай един под езика.
  • Re: Тежка форма на..
    от Georgi | 21.01.2018 19:01

    Здравейте!Свързах се със специалист точно в тази област.Човека каза,че с моя късмет съм обрал 10/10 странични ефекти,което е добре защото със сигурност няма да повторя никога повече!Сега си бера последствията от моята глупост и импулсивност,за което съжалявам,но няма как да върна назад времето. Започнах хемеопатия и днеска е 4 ден.Казаха ми,че няма как да очаквам ефект след 1-2 дена, затова просто се опитвам да бъда търпелив. Нека някой,ако се е сблъскал с нещо подобно да сподели своя опит.Не ми се вярва, но това може да е също абстиненция и незнам дали е възможно след двукратна употреба плюс голяма доза кофеин. Имам едно постоянно като треперене на цалото тяло,или по-скоро като нерви (ток по тялото),което е страшно неприятно. Събуждам се на всеки час вечер с пулсираща глава и тяло.Високото кръвно също е главно след 18:00 часа. (150-160/80-90)
  • Re: Тежка форма на..
    от shashmagiul | 15.01.2018 23:31

    Аз не знаех доскоро, че остатъци от марихуана можели да се регистрират при кръвен тест дори след месец. Откъдето следва, че около месец се "чистиш" от това. Най-малко. Нямам представа дали може дългосрочно да увреди сърцето. В крайна сметка са само 2 хапчета. И на другите им е нямало нищо. Или имаш проблем със сърцето, или си хванал грип междувременно и това са стрептокки/ама то можело да се разбере дали си имал такава нелекувана инфекция/, или са паник атаки. Най-високото ми кръвно е било 130/80. Не знам дали е възможно на психическа основа човек да си вдига кръвното чак толкова драстично при здраво сърце. При секс кръвното или сърцебиенето стигали до 200, но в крайна сметка това си е физическо усилие и е нормално. Не ми се връзва всъщност от 1 паник атака чак толкова да се вдига. Ако допуснем, че просто е трябвало да мине време за да се "изчистиш", трябва да говориш с лекаря си дали може да се тестваш и да спреш хапчетата за кръвно по някое време. Доколкото "fantagira"... и от тук моля да бъде изтрита, както и занапред всякакви от този точно тип. Тип ала авена и авент... все ми е тази. Да речем, че още известно време ще спирам да пиша завинаги... през два дни. Макар че аз... дори на дъщеря ми настинките разконспирирах. Не съм спец по зачервено гърло. Никога не съм виждала налепите. Но до миналата година почти бях спряла да се спичам при ентеро вирус. /.../ Просто няма какво повече да кажа. Състоянието ми , поне психическото е стабилно.
  • Re: Тежка форма на..
    от Georgi | 15.01.2018 08:40

    Днеска ще се консултирам отново,но просто незнам какво се случва още.Снощи докато заспя и усещам как главата ми пулсира в областта на тила,все едно някой ме “почуква” отзаде,сърцето не спираше да бие силно и тялото не спираше да трепери.Погледа още е замаян и незнам дали се дължи още от нерви,но ме притеснява страшно много.Изгубил съм желание за всичко,вчера чак се зачудих възможно ли е от еднократен стрес да се случи такова нещо с мене,при положение че винаги съм бил от хората с “железни нерви” ?! Усещам си акъла съвсем адекватен,но тялото не! До колкото се запознах с паник атаките,те са с почти същите симптоми,но без постоянното треперене на тялото и проблема с очите?!
  • Re: Тежка форма на..
    от Mass | 14.01.2018 20:53

    Звучи като симптоми на депресия или паник атаки. Консултирай се с психотерапевт или невролог по-добре.
  • Re: Тежка форма на..
    от Georgi | 14.01.2018 14:26

    Здравейте отново! Хапчетата за кръвно ги вземам,но мисля че го вдигам само от нервите(колкото и да се опитвам да се контролирам)По-странното е,че проблема с цветоусещането (яркост като например фарове на коли,светофари) си седи.Като вървя и се чувствам замаян,някакъв ад. Контакта с хора избягвам,защото започвам да се притеснявам. Просто на себе си не мога да си обясня какво се случва и накъде да видя тунел от всичко това. А за тези боклуци(ако всичко това е предизвикано от тях) на никой не пожелавам да му се случва!
  • Re: Тежка форма на..
    от Mass | 14.01.2018 02:21

    Здравей, като начало ще прозвучи като критика, ама за какво ти е трябвало да взимаш тези боклуци ? Възможно е (въпреки че от един път не ми се вярва, че може стане това) да си в депресия заради бонбоните, понеже като ги вземеш много ти се завишава серотонина и като спре действието им, той спада рязко и се стига до депресивни състояния. Не разбрах само - хапчетата за кръвно и пулс помагат ли ти и пиеш ли ги редовно ? Иначе не се притеснявай, не трябва да се самообвиняваш, подвел си се, взел си и толкова, не го мисли това.Пробвай на пскхотерапевт да отидеш. Успех !
  • Тежка форма на..
    от Georgi | 13.01.2018 07:03

    Здравейте!Нека ви разкажа за моя проблем и видя вашите коментари! Първо:Добро утро! Преди около 15 дена аз и мои приятели бяхме в голяма компания и един от тях предложи да купим екстази.До този момент не бях взимал такъв боклук и просто се бях съгласил.Купихме си по две хапчета,при положение че дори не знаех какъв е ефекта им,но всеки един от тях каза,че “ще ми харесат” Понеже незнаех какво да очаквам първо взех едната половинка и след определено време не усетих нищо и взех и другата.Може би след час усетих едно “весело” но не кой знае какво усещане.След още час и половина взех другата таблетка (за което не мога да си го простя) Излязохме навънка и просто усетих как след 30 мин получих силно сърцебиене,голям уплах,разширяване на зениците,мислех че ще умра и само се молех да не падна,но всичко приключи след максимум 5 мин.Стреснах се,но моментно,а на тях им нямаше нищо! Изминаха два дена и дори бях забравил за това.На сутринта изпих един “монстър” и отидох на работа.След обяд просто усетих,че ми става замаяно и помолих единия ми колега да ме прибере и от там започна кошмара. Получих вечерта силно сърцебиене,задух,високо кръвно.Отидох до спешното,но понеже живея в чужбина не ме приеха под мотива,че съм в съзнание.Облях се в пеитеснение,кръвното ми беше 185/90,понеже имам апарат.Започна се едно самообвинение,притеснение,неврози,пристъпи на паника,ярост към мене си.След около 3 дена получих час за ГПто,отидох и той ми изписа хапчета за високо кръвно и пулс.При което аз се реших,че проблема не е само на физическо ниво и самообвиняването и симптомите (гадене,притеснение,силно усещане на цветовете)не утихват и от там започна безсънието,постоянната работа на мозъка и треперенето,а не знаех защи точно треперя(от физически или психически страх) След прекарани почти 10 дена така реших да се прибера е България.Отидох два пъти на кардиолог,лекарите казаха че проблем със сърцето няма,всичко било в главата ми.Кръвни изследвания,снимки всичко е ок,но обливането на вълни и постоянното треперене,високо кръвно,температура 37 градуса и страх седят.Започнах да се отчайвам,защото психическиябпроблен бе е достатъчен,а и физически,при който поддържам150/80 кръвно налягане.В момента пия хапчета за кръвно,но вътрешно знам,че проблема е друг. Добегнах и до психолог,който ми каза че проблема е с Паническо разстройство и че никой не е светец,просто трябва да си простим грешките и да преминем терапията.Изписа ми капки на Бах,които трябва да ме “отпускат” и действали по-добре от мента,глог и валериана. Може би му повярвах и първия ден получих едно леко подобрение,но до там.Започнах да се притеснявам да излизам навънка,треперя в 99% от времето.Будя се постоянно вечер и незнам с какво вече,заради стреса или високото кръвно.Опитвам се да не си внушавам толкова силно,но просто не мога да си простя,че сигурно именно заради този боклук не мога да дойда на себе си! Просто се побърквам,а изход не намирам.Вчера споделих със сестра ми,тя се опита да ме разбере,но докато говорихме дори получих същите симптоми на гадене и чувство,че ще припадна.Свалих около 10 кг за тези дни и чувството за вина просто не утехва,нито това че съм физически здрав,а душата ми не може да го разбере.. Постветвайте ме нещо,как да процедирам,има ли хора,които са се справили с такъв проблем и ако да как? Дори в момента като пиша и треперя.. На 25 години съм,ако това е важно и в никакъв случей не мога да нарека себе си наркоман!

Напиши отговор