Депресия, тревожност, стрес | Тежест в главата и отпадналост

Напиши отговор
  • RE: Тежест в главата и отпадналост
    от Merilyn Georgieva | 13.01.2021 13:40

Бихте ли споделили какви антидепресанти сте пили. Аз имам същия проблем вече повече от година
  • Re: Тежест в главата и отпадналост
    от kenmasta | 23.07.2016 16:54

Oтговор "terziev": Относно паническото разстройство, не бих искал да коментирам случай, с който не съм подробно запознат. Много колеги смятат дори, че медикаментите пречат по време на терапията. Аз бих казал, че това отново е въпрос на индивидулен подход и трябва да се разглежда за всеки случай по отделно. Когато аз работя съвместно с психиатър цялото лечение е насочено именно към постепенното намаляване и спиране на медикаментите (или процедурите). Един от най-важните моменти в една такава терапия е окончателното спиране на лекарствата, което не бих допуснал да се случи извън терапията и без знанието на психиатъра. ПС: Аз съм Теодор Терзиев - психотерапевт. д-р Димитър Терзиев е психиатър :) Поздрави!
    Здравейте Др.Терзиев Аз имам тежест в главата си от месеца.Когато си размърдам главата рязко се усеща просто яко ме тресе..почти без болки но има тежест,само до като спя не усещам нищо,но като се събудя и пак тежестта се усеща.Може ли да ми дадете съвет как да се оправя ? Дали това си го правя сам психически или ми има нещо..Правиха ми кръвни изследвания всичко е ок...Има ли някакви лекарства който ще ми помогнат или ще мине от само себе си и просто не трябва да мисля за това ?
    от kenmasta | 23.07.2016 16:46

Oтговор "julien_vr": Zdraveite i az imam sushtiq problem blizo 2 meseca xodix po doktori i nishto kazvat che sum dobre sled tva me izpratixa na spixiatur razgovarqx s doktora i toi mi dade diagnoza depresiq izpisa mi xapcheta i sega sum veche po dobre piq gi oshte mnogo sum dovolen ot tqx mnogo sa dobri no purvata edna sedmica nqma promqna da znaete ne se otkazvaite produljavaite i si gi piite .Moqt suvet na vsichki koito imat problem s glavata i chyvstvat tazi otpadnalost i postoqno da im se spi i da i e leko zamaqno potursete psixiatur samo toi moje da vi pomogne povqrvaite az si mislex da ne sum lud ta da xodq na psixiatur no pri psixiatara nexodqt samo lydi xodqt xora s slaba psixika az sum edin ot tezi xora malqvi potursete psixiatur i shte vidite che vsichko shte se opravi yspex na vsichki
    Аз имам тежест в главата лека отпадналост почти без болки,но главата ми е доста тежка не мога да си я размърдам рязко и ме тресе яко..ако и при теб е било така и кактоказа,че някакво лекарство ти е помогнало,може ли да споделиш името на лекарството ?
    от kenmasta | 23.07.2016 16:34

Oтговор "glorious": Проблем са тези състояния, защото са болест, на мен също ми писна да ми дрънкат глупости от рода на позитивно мислене и тем подобни, просто в организма става пълна бъркотия от стрес и преумора и понякога като излязат извън релси невротрансмитерите става хронично и ходи се оправяй. Прочетете повече в интернет за невротрансмитерите, те няма как да бъдат измерени и настроени, това е най-финната мехника на организма. И аз имам същите проблеми от векове...
    И какво ти помага най много за да се чувсташ добре ? Едва ли си всеки ден с тежест на главата..така не се живее
    от kenmasta | 23.07.2016 16:28

Здравей..видях че сте коментирали 2010 година и мисля,че вече сте се отървали от този проблем! В момента аз съм по същия начин от 2 месеца..имам тежест в главата немога да си я размърдам не мога да кажа че боли но е доста дразнещо..само и единствено до като спа не ме дразни..Надявам се,че сте се оправили,та може ли да ми кажете ако сте се оправили как успяхте да се отървете от тази досадна гадна тежест :(.Ходих на Невролог казаха ми че ми няма нищо,кръвните ми изследвания са добре.. и така.
    от Tania | 12.01.2015 10:28

Vsichko tova se bazira ot natrupvaniya na toxini v oragnizma ot hranata,ot vazduha koito dishame,ot vodata koyato pieme.Az sashto se chustvah taka no promenih nachina na jivot Hraneneto mi vklyochva plodove i zelenchuci i riba.Presni ,na para,pecheno i vareno.Dvijenie no kolkoto se moje poveche na chis vazduh.Izmivane i darjaneto na presnite zelenchuci vav voda obogatena s kislorod.Priemane na sezonni plodove i zelenchuci.Otkak vzeh da si pravya s nutri bulex sokove se chustavme sas sapruga mi mnogo dobre.
    от midnightstar | 17.10.2014 10:59

Ето и едно предложение, което във всички случаи ще ви бъде от помощ - нашите специалисти помагат бързо и положително на хора във вашето затруднено положение. Нашият успешен метод подпомага едновременно ума и тялото чрез уникална комбинация на древно-източни лечебни практики и модерната психология. [size=150][url]Link
    от diqna | 09.10.2014 15:26

Zdraveite az sam sas sashtoto sastoqnie.Bqh v malta tam poluchih toplinen udar ne se chuvstvah dobre se mi stavashe lisho ot toploto i reshih da se prebera v Balgariq.ot dva meseca pochti sam tuka parvite dva dena bqh po dobre no posle seki den mi e otpadnalo,zamaiano i stranno chuvstvo kato glavobolie.Hodih na lekar kazaha mi na nervna pochva piq nqkakvi leki lekarsva no nqamam polza.Izlqza li na van i se se mislq che mi stava losho otpadnalo se si mislq che shte padna mnogo e gadno tova chuvstvo.Znam che vsichko e na psihicheska osnova ne se qdosvam ne mislq za nishto no se mi e edno potisnato i neznam dokoga shte e taka ne mi se izliza navanka zashto me e strah da ne mi stane losho.Nmoga i da spq mnogo trudno zaspivam.mislq da hodq da mi leqt kurshum i se nadqvam da se podobre no e nikak priqtno tova chuvstvo.Az sam na 26 godini vinagi sam bila energichna vesela i obicham da rabotq po mnogo no sega s tova chuvstvo predpochitam da stoq v nas i ne izlizam mnogo mnogo i se chuvstvam ujasno kofti taka.Ako nqkoi moje da pomogne s nqkoi sevet blagodarq predvaritelno :)
    от Стефан | 07.09.2014 23:21

Да, но само от тревожността не мисля че е възможно такова постоянно но-стоп стягане и тежест...без никакв апромяна, без моменти на олекване...все пак не работя...нямам финансови иликаквито и д а ебило други затруднения...
    от twinkle | 06.09.2014 01:12

Ако невролозите са преценили, че не ти е "изгоряла" главата, значи може да си е от тревожността.
    от Стефан | 06.09.2014 00:51

Здравейте...виждам, че всички мнения тук са доста стари...но все пак ще изложа моя проблем с надеждата някой да може да ми даде разумно обяснение. В продължение на 2 месеца имах така да се каже повишена треевожност...изведнъж в края на тези 2 месеца изживях невероятно силен стрес при което усетих парене в цялата глава тежест много силна тежест...вечерта след стреса заспах нормално но се събудих от усещане за полудяване, стягане в главата, болка...от този ден нататък започна кошмар...съня ми се развали...започна една постоянна тежест в главата...непрестанна...така вече 3 месеца...обиколих сума ти психиатри и невролози...пия транксен, а за заспиване хедонин иначе не мога да заспя...всеки ден е едно и също...тежест и стягане в главата...вече 3 месеца никакво подобрение...само имаше периоди на силно влошаване със сън само час и невероятни болки...според мен нещо физическо с еобърка в главата ми...сякаш изгоря онзи ден...просто нямам разумно обяснение, а виждам, че тези състояния обикновенно са свързани със силно сърцебиене...при мен никога не е имало такова... Благодаря предварително ако някой може д акаже нещо по моя въпрос!
    от Неда | 17.05.2014 19:59

Здравейте момичета аз съм на 24 години и от много време съм така правила съм изследвания,но нищо първо се започна с вестибуларен апарат,световъртежи оттам лекарства глупости.Сега в момента и аз съм така с една тежест на главата на моменти имам чувството че ще умра чела съм доста за паническото разстройство и мисля че страдам точно от него(трудно заспивам понякога даже изобщо,лоши кошмари,страх ме е да стоя сама в къщи и др.) както може би и всички вие тук.Не съм посещавала психиатри и т.н. но съм 100% сигурна че оплакванията които имам са на основа ПР,но трябва да живеем някак си със всички притеснения и болежки.Успех на всички
    от Георги | 09.08.2013 22:30

Здравейте, всичко се случи тази зима, като изведнъж започна една замаяност, ходих на отоневролог изписа ми един куп лекарства след което изпаднах в някаква депресия особено сутрин ми ставаше доста зле гадене повръщане и никакъв апетит.Отидох на психиатър изписа ми Ленуксин от който доста време ми беше зле, минаваха ми какви ли не мисли през главата не можех да спя въобще.Отидох отново, изписа ми допълнително Героламик, Еспритал и Флуанксол. Нещо обаче се чувствам доста отпаднал, напрежението особено сутрин остава и доста забравям.Дайте ми съвет какво да правя доста съм объркан, психиатърката е на мнение да добавя и лексотан към всичките тези лекарства?
    от yulia | 09.08.2013 13:59

Здравейте. Ето ви едно мнение различно от останалите.Освен храната и водата съществува и една друга енергия без която не можем да живеем.Това е хранителната енергия от космоса.Напишете в търсачката-хранителна енергия от космоса и ще разберете за какво става въпрос.Тази енергия минава през главата и от там се разпределя в другите части на тялото.Ако в мястото където се разпределя тази енергия има запушване,то тя не може да преминава нормално от там се получава налягане от което са болките в главата и чувството за тежест.При подобен проблем може да помогне енерголечител.Само внимавайте да не попаднете на мошеници.Не мога да дам номера на човека който ми помогна,защото той не ми разрешава, не иска да лекува повече,тъй като има много неблагодарни хора.Случайно му намерих номера и съм много щастлива,че имах този късмет. Поздрави.
    от emiliyq borisova | 13.07.2013 20:41

Направете ренген бял дроб ,а също така за диабет -изледвания ,при тях също се започва с главоболие сърцебиене и отпадналост и от рода на виенето на свят
    от qna | 14.09.2012 16:38

Благодаря за отговора:) А какво ще кажеш за атаракса,да го започвам ли?Той не предизвиквал зависимост и имал меко действие,поне така казва джипито.
    от | 14.09.2012 13:45

При едномесечен прием на ксанакс, макар и три пъти дневно по половин (дори от 0.5) не би трябвало да е много трудно спирането на ксанакса. Ако нямаш доверие на лекаря си можеш да го спираш постепенно - така няма да усетиш липсата му. Но е време да го спираш, защото 3-тата седмица е предела, преди да свикнеш с действието му и после е трудно спирането. Ти си в 4-тата, така че не е много късно. Ето ти примерна схема: 1. И днес си пиеш 3 пъти по половин; 2. Следващите 3 дни пиеш сутрин и вечер по половин; 3. След тях 5 дни пиеш само сутрин по половин; 4. Още 4 дни след това пиеш през ден сутрин по половин и накрая спираш. Схемата съм я изпитвал лично - след първото предписване не знаех, че води до пристрастяване преди години. Спрях си го сам, след което продължих да взимам само при кризи. Е, понастоящем вече въобще не ползвам, но това се дължи на психотерапията, благодарение на която се справих с паническите си кризи и страховете. Така че ако имаш проблеми след спирането, съветът ми е да потърсиш психотерапевт. С него не само ще спреш по-леко медикаментите, но и ще решиш проблемите, заради които ти се налага приема им.
    от qna | 14.09.2012 11:12

Здравейте, И аз се въртя в този омагьосан кръг от една година...Гадно е... Зимата ми изписаха ленуксин и сякаш полудях от него.Вместо да се оправя ,станах по-зле.Със всеки изминал ден очаквах подобрение,но не...и след 2 месеца мъки го спрях.Още докато го пиех започна едно пулсиране и напрежение в главата,от което не мога да се отърва и до днес.Преди месец започнах ксанакс -3 пъти по половин -ефект никакъв.Пулсира ми главата ,даже си мисля,че хората от страни виждат как ми се тресе главата.Това стига чак до кръста,по продължение на гръбначния стълб.Ходих на невролог,правиха ми ЕЕГ-всичко ми е наред.Сега ще искам доплер и ЯМР,защото си мисля всякакви болести .Имам шипове на врата и 2 дискови хернии на L4-L5,L5-S1,но не вярвам да е от тях. Съжалявам,че започнах АД.Състоянието ми преди него си беше песен в сравнение със сегашното.Сега искам да спра ксанакса,но как? Личната лекарка ми каза да заменя обедната доза с половин атаракс за една седмица.После сутрешната за една седмица и така да го спра окончателно.Но ме е страх да не се влоша. Въпросът ми е как се спира ксанакс?
    от nasetoo | 12.09.2012 00:34

zdraveite i ot men az sam sas sa6tite simptomi i hodeh po psihiatri izpisvaha mi kakvi li ne lekarstva stavah po zle sprqh gi i otidoh na psiholog ot tam tq me opati na nevrolog hodih i tam i mi izpisaha hap4eta za orysqvane na mozaka 6te mi pravqt i izsledvaniq na glavata no men me e strah da otida po prostata pri4ina e 4e si mislq 4e e na psihi4eska osnova i znam 4e izledvaniqtq 6te sa v norma nqkoi da ima sa6tiq problem edinstvenoto razli4no e 4e imam yjasen 6ym v y6ite, bolki v ednoto i prodaljava pod slivicata bql ezik s bolki estestveno otslabnah mnogo stanah 38 kl i neznam kakvo da pravq nqkoi ako moje da me posavetva kakvo da pravq 4e ve4e 6te polodeq osobeno tova 4e sam si vtalpila 4e e na psihi4eska ysnova blagodarq vi.
    от Kalina | 02.08.2012 11:38

Добре,благодаря за отговора,ще отида на лекар.
    от | 02.08.2012 11:33

Не разбирам какво означава чуденето ти - че вече си обиколила много лекари или ще ходиш за първи път въобще на лекар... Все пак - пътя в нашата страна минава през общопрактикуващия лекар или т.нар. ДжиПи. Отиваш, казваш си оплакванията и ако е необходимо ще бъдеш насочена към консултация с лекар със определена специалност - кардиология, неврология - каквото прецени лекаря. Може никъде да не те прати, а да ти назначи той терапия или да не ти назначи - всичко зависи от това какво установи. Ако нямаш ДжиПи - отиваш в най-удобната за теб поликлиника и обикновено срещу 20 лв. можеш да получиш същата услуга. После можеш да споделиш тук в раздел от форума, който отговаря на поставената ти диагноза за идеи, консултация с водещи специалисти или друго. Успех!
    от Kalina | 02.08.2012 11:25

Да ще отида само чуда вече при кой да ходя?
    от | 02.08.2012 11:22

sladka86, отиди на лекар. Когато имаш резултати от преглед при лекар едва тогава може някой да направи коментар. Няма как да бъдеш прегледана дистанционно през форума.
    от Kalina | 02.08.2012 11:12

Здравейте, Тука от една седмица имам силни болки в гърдите и съм отпаднала.Най-вече като си поема дълбок въздух е страшна болка.Не съм ходила на лекар.Вие какво бихте ми препоръчали?
    от Теодор Терзиев | 01.08.2012 09:46

Здравей, От колко време пиеш тези лекарства? Най-добре би било да се консултираш с лекаря, който ти ги е изписал или на първо време да прочетеш в листовките за евентуални странични реакции към тях. Поздрави!
    от Denis | 31.07.2012 22:39

Здравейте и от мен страдам вече около година и половина от депресия с пристъпи всеки месец също така имам и много тежки паник атаки.Последната ми диагноза е БАР Биполярно афективно разстройство пия Хедонин 300мг вечер ,Ленуксин 10мг сутрин и Героламик по схема!!! Имам изтръпване на зъбите и главата едно стягане от какво може да се получи това на( нервна почва ли е какво е много ми е тежко и трудно вече сила нямам да се боря а съм млад едва на 17 години
    от Теодор Терзиев | 30.07.2012 19:32

Чудесно е, че сте намерила сила в себе си да продължите напред. Колкото до психиката, при нея не може да става въпрос за превъзмогване, а по скоро за интегриране. Дано с времето сама да успеете да интегрирате всичко, което Ви причинява нещастие към момента. Поздрави!
    от Desislava Georgieva | 30.07.2012 19:09

Здравей те,преди една година пострадах много лошо от наркотици получих сърцебиене,замаянос страх от отворени пространства страх които ме превърна в затворник вав вкъщи близо половин година.Започнах да ходя по психиатри с мисълта ,че всичко щте свърши но само губене на време.Изписаха ми да пия ксетанор.атарах но резултат никакъв смених психиатара той ми изписа финлепсин и атарах пак нищто. Надеждата ми беше изчерпана толкова се бях отчаяла и изплашила ,че сълзите ми не слизаха от очите всеки ден, започнах да мисля за самоубйства и за слагане на края на този Ад който ме беше обгърнал.Един ден просто реших да спря всички видове хапчета и да се оставя на пройзвола на съдбата.Но започна една тежес в главата в тилната облас ,която ме съсипваше имах чуството , че нещто ми дърпаше главата назад.Започнах да тарся някъква надежда в една лечителка , ходих един ден започна сеанса, ля ми восък и след това ми каза че моя проблем е вапрос на време и че има надежда всичко да си дойде на мястото просто трябвало да вярвам силно в себеси че нищто ми нямало че проста психиката ми е слаба и се контролира от случилото се и трябва да го превазмогна. Бях при нея преди 4 месеца от тогава започнах да променям живота си така както бих искала да бъде.Започнах да се мъча да излизам на вън с приятели да не мисля за случилото се да мисля за позитивни нещта ништо, че тази тежес си ме мъчи в главата и до ден днешен но поне започнах да превъзмогвам страха паниката или по скоро психиката си. И като Заклучение на тази история аз вярвам истински, че този УЖАС някой ден щте го изстрия от себеси и щте се чуствам отново енергийна и пулна с позитивна енергия. :)
    от Теодор Терзиев | 04.07.2012 08:43

Относно паническото разстройство, не бих искал да коментирам случай, с който не съм подробно запознат. Много колеги смятат дори, че медикаментите пречат по време на терапията. Аз бих казал, че това отново е въпрос на индивидулен подход и трябва да се разглежда за всеки случай по отделно. Когато аз работя съвместно с психиатър цялото лечение е насочено именно към постепенното намаляване и спиране на медикаментите (или процедурите). Един от най-важните моменти в една такава терапия е окончателното спиране на лекарствата, което не бих допуснал да се случи извън терапията и без знанието на психиатъра. ПС: Аз съм Теодор Терзиев - психотерапевт. д-р Димитър Терзиев е психиатър :) Поздрави!
    от | 03.07.2012 22:53

Здравейте, наскоро си писах с една жена, която бе преминала успешна психотерапия по повод паническо разстройство. За мое най-голямо учудване, терапевтът и я бе оставил на антидепресант след края на терапията. По мнението на водещи специалисти това не бива да се допуска. След като веднъж е предприета психотерапия, то в един момент от нея е редно да се спрат медикаментите и едва тогава се завършва терапията. Така раздвоението у клиента за успеха - дали той идва от медикамента или от терапията се елиминира. Това от своя страна прави психотерапевтичния процес успешен и без вероятност от рецидив. Но да се върна на жената, за която говорих в началото. Тя прояви смелост, пък и беше тествала много скоро след терапията си новото си мислене и поведение - спря медикаментите съвсем сама. Беше изненадана, че вече не и липсват и не усеща негативна промяна. Няма и как да е друго, но все пак - препоръчително е този акт да се извърши по време на терапията. По-сигурно е. П.П. Прощавайте, г-н Терзиев - вие Димитър или Теодор сте? В нета се намират 2-ма терапевти с тази фамилия. Благодаря!
    от Теодор Терзиев | 03.07.2012 19:35

Психолог и психотерапевт
    от UnknownUser | 03.07.2012 19:02

terziev , вие доктор ли сте?
    от Теодор Терзиев | 03.07.2012 18:17

Здравей, Прав си, че масовото впечатление отностно ходенето на психиатър е доста не реалистично и хората се страхуват да отидат на консултация за елементарни неща. Да ходиш на психиатър не значи, че си луд. Не искам да развалям обаче впечатлението ти от хапчетата, но често (в моята практика) лекарствата не са достатъчно условие дори пъровначално да има подобрение. Ако медикаментозната терапия не е подплатена с психотерапия рецидив след спиране на хапчетата е почти 100% гарантиран. Истината е, че ако не промениш живота си по време на медикаментозното лечение, то ще подтиска само симптомите и един ден пак ще си там откъдето си тръгнал. Моят съвет е все пак да се консултираш с психотерапевт. Поздрави!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.07.2012 18:09

Моля, пишете на кирилица!!
    от julien | 03.07.2012 18:02

Zdraveite i az imam sushtiq problem blizo 2 meseca xodix po doktori i nishto kazvat che sum dobre sled tva me izpratixa na spixiatur razgovarqx s doktora i toi mi dade diagnoza depresiq izpisa mi xapcheta i sega sum veche po dobre piq gi oshte mnogo sum dovolen ot tqx mnogo sa dobri no purvata edna sedmica nqma promqna da znaete ne se otkazvaite produljavaite i si gi piite .Moqt suvet na vsichki koito imat problem s glavata i chyvstvat tazi otpadnalost i postoqno da im se spi i da i e leko zamaqno potursete psixiatur samo toi moje da vi pomogne povqrvaite az si mislex da ne sum lud ta da xodq na psixiatur no pri psixiatara nexodqt samo lydi xodqt xora s slaba psixika az sum edin ot tezi xora malqvi potursete psixiatur i shte vidite che vsichko shte se opravi yspex na vsichki
    от temiko | 25.04.2012 13:07

помислете си първо дали проблемите ви са толкова важни, че да се тревожите за тях; има хора с много тежки болести - рак, множествена склероза, парализирани, в кома и въпреки всичко се оправят - как? малка част се дължи на лекарите и тяхната навременна намеса, по-голямата част е това което имаме свише дадено ни от бога - вяра и воля! да повярваш че си добре и нищо ти няма и воля да си го внушиш, както и воля да продължиш напред, воля да заповядаш на кръвта ти да отиде във всяка клетка на тялото ти! огледайте се и ще откриете много хора по-зле от вас, които се борят всеки ден и не се предават! не забравяйте всеки ден по 3 пъти процедури пред огледалото 1. широка усмивка-10 минути и 2. 10 пъти повтаряне на израза-аз съм добре, аз съм в отлично здраве или -чувствам се отлично, ще свърша без проблем всичката си работа! и 3. както си стоим удобно на столчето и усетим че идва тревожна мисъл -затваряме очи и си представяме 10 усмихнати лица на нашите близки или приятели- мислено им казваме че ги обичаме от цялото си сърце и им се усмихваме, повтаряме докато спокойствието обземе цялото ни тяло. След това продължаваме с обичайните си занимания. ако някой иска и билков извлек - нека вземе жълт кантарион-цветове до половината в бурканче от детски храни, залива с зехтин и мастика 50:50, затваря се и се вари 15 минути като компот. приема се 3 дни 3 пъти преди хранене като се разбърква и се взема една чаена лъжичка изяждат се и цветовете после по 2 пъти на ден докато свърши. веднага се яде!!! БСВ
    от t.todorov | 18.03.2012 00:37

Както изследванията, така и психолога са задължителни стъпи и то в тази поредност. Всеки на ваше място би имал нужда да си изясни собствените преживявания от подобни събития. Хората не са роботи и понякога имат нужда да споделят как се чувстват без да получат съвет или препоръка, а просто за да достигнат до някакво свое, по различно разбиране за актуалната си ситуация.
    от Vanesa Georgieva | 17.03.2012 23:12

Здравейте и от мен. Казвам се Ванеса, на 28 години съм. Виждам, че темата е стара, но от 3 месеца насам имам същия проблем, който е описан от дамата в началото. Реших да поровя в интернет и попаднах на този форум. Имам абсолютно същите симптоми като повечето описани тук. Прочетох, че сте изказали мнения и за нервната с-ма, както психическото състояние. Аз изживявам много тежък развод, започна преди 6 месеца. От тогава съм ни жива, ни умряла. От 3 месеца насам започна и физическият дискомфорт. Изпитвам ужасно силно стягане в главата, на тила. Понякога я чувствам сякаш е празна, сякаш изтръпва цялата. Не мога да стоя права дълго време, задъхвам се, завива ми се свят, стягат ме силно гърдите и получавам силно сърцебиене. Днес например, трябваше да направя презентация в службата. Изправих се, заговорих и след 5 мин.се разтреперих цялата, имах чувството, че главата ми е пълна с камъни, тежеше, сякаш вратът ми беше гумен и не можеше да я удържи. Сърцето ми заби ужасно силно, зави ми се свят и краката ми омекнаха.Извиних се и седнах. Помолих да се прибера, едва се добрах до вкъщи и си легнах. От мига на ставането се чувствам по същия начин. И това всеки ден. Не съм си правила изследвания, все отлагам. Наскоро изкарах много тежък грип с бронхит и все още гърдите ми не са се изчистили напълно. Пуша много, покрай развода започнах и да пия поне по 3 чаши вино вечер. (което за мен е много!) Намерих тази статия за паническото разстройство, но там се споменава, че тези симптоми би трябвало да са от време на време, а при мен е по 24 часа в денонощието. Дори, когато съм легнала понякога ми се вие свят и ме стягат силно гърдите и тилът.Link Приятели ми казват, че моето е от мъката и проблемите по развода. Но аз се страхувам, че е нещо по-сериозно. Смятам да събера смелост да си направя изследвания, поне да знам какво ми е. И да отида на психолог. Какво ще ме посъветвате? Предварително ви благодаря!
    от | 13.03.2012 19:28

При мен също се получава стягане в главата,виене на свят,залитане и чувство на умора,когато ходя по дълго започвам да се задъхвам.Но знам че всичко това при мен идва най вече от желязодефицитната ми анемия,и взимам мерки.
    от Georgi | 09.03.2012 09:29

Да - при мен се засилват - колкото по-горещо е - толкова по неприятни са симптомите. Кафето изглежда помага, магнезият и витамин Б комплекс също помагат, но за момента не съм го решил на 100% проблема с стягането и тежестта в главата
    от Iva | 23.08.2011 19:43

Искам да ви попитам - всички писали в тази тема, освен посочените оплаквания, как се чувствате в горещите дни и на слънце. Усилват ли се симптомите ви, става ли ви лошо от слънцето, по-замаяно, по-отпаднало, по-лошо, по-силно главоболие, и т.н.
    от nikolai | 02.08.2011 22:25

здравейте и от мен аз съм мъж на 33 години преди месец получих лудо сърцебиене със кръвно 170 на 110 доста високо ден два след това ми се поддуха някакви според доктора става дума за слюнчести жлези обаче има наличие и на тъпа болка зад ушите също опасващи тъпи болки в слепоочията и тила възпалено гърло кото във момента лекувам с намазване на йодасепт ефекта е още слаб отпадналост и сънливост виенето на свят вече ми е навик :) правих изледвания на кръвта всичко в норми до момента вдигам кръвното от никаде за около 5 мин се нормализирам задух при ходене дори получавам нямам апетит и се храня доста зле естествено ми казаха че става дума за паническо разтройство ама дали молбата ми е ако някой е като мен и има някаква насока какво ми е да сподели гледам че доста народ страда от подобни нарушения
    от diplodon | 24.07.2011 01:06

А ходжи шарлатани няма ли!? И защо трябва някой да вярва че те ще помогнат!? Ако само с някво баене и муска ставаха нещата...
    от малката | 24.07.2011 00:51

Просто се чудя как може да сте толкова заблудени. Боли ви нещо, ходите на лекар и ви няма нищо и не се замисляте, че може би има някакво външно въздейстие върху вас.. Уроки, черни магии не ви ли говорят нещо? Младо момиче, позната, до последно ходи на какви ли не изследвания, прави всякакви тестове нищо не откриха. Най- накрая успях да я убедя да отиде при някой ходжа, бая и нещо, даде и някаква муска и от тогава всичко, което и е тежало е отминало. Затова замислете се не чакайте последния момент.. А разни психоаналитици психиатри и тем подобни шарлатани..въобще вярвате ли, че ще ви помогнат..Боже колко мъка има по тоя свят.
    от t.todorov | 27.05.2011 23:24

"Г-н Тодоров, прочетох регистъра на психотерапевтите на посочения от вас сайт. Правилно ли видях че с едно или две изключения всички са от София" Това са само индивидуалните членове. Има много терапевти които са членове чрес своите школи, които също са в БАП. Наистина това е сериозен проблем. Права сте че все пак специалистите са съсредоточени в по-големите градове. Но такава е реалността в момента. Все повече хора се обучават в психотерапевтични методи, така че просто трябва да потърсите и в съседни по-големи градове. Лекарствата са временно решение и е по-добре да не станат за постоянно.
    от gospodinka_angelova | 27.05.2011 09:56

Аз имам високо кръвно налягане и получавах същата замаяност,но пиех Биоелектра Магнезиум ,разтворим с вкус на лимон,след 10 дена това напълно изчезна,само че когато пия антибиотици пак се появява и при смяната на сезоните,моята кардиоложка ми обясни че имам липса на магнезии и го пих около 2 месеца,когато се почъствам така пак го пия и всичко се оправя туи 4е пробваите абсолютно безвредно е само добавка :)) спомага за уросяването на мозака и спира замаяностаа
    от Светослав Бацоев | 11.05.2011 11:18

Вече коментирах ама понеже мина много време ... минаха 3 години и все още не съм се оправил. М/у другото моите симптоми почнаха остро. Бях на легло за около седмица. Който иска да си чатим за заболяването, аз посещавам този сайт - Link (долу има чат, изисква регистрация) Той е за синдром на хроничната умора, но всеки е добре дошъл.
    от valeto | 24.03.2011 15:24

Много добре сте направили че не сте прибягнали към лекарствата.Няма човек който е пил лекарства и се е оправил това никъде не го прочетох.И аз самата съм в такова положение и проклинам деня в който започнах тези лекарства.Ние не сме толкова болни колкото пристрастени, с една дума наркомани.
    от momchilova | 05.03.2011 13:37

Искам да ви кажа,че аз имах същите проблеми в продължение на година.По същият начин моите проблеми започнаха след сърцебиене и високо кръвно.За жалост и аз като вас обиколих какви ли не лекари и отговора навсякъде беше...:"Нищо ви няма,всички изследвания са в норма".И така както неочаквано се появиха тези симптоми така неочаквано и без никакво лечение се махнаха.Започвам да си мисля,че наистина всичко е на психическа осонова.
    от сали | 07.02.2011 18:54

Г-н Тодоров, прочетох регистъра на психотерапевтите на посочения от вас сайт. Правилно ли видях че с едно или две изключения всички са от София. Ами провинциалистите какво да правим. Посочете ми някой който прави консултации или каквото там се казва извън столицата, конкретно ме интересува Пазарджик. Ще ви бъда благодарна но се съмнявам да можете. Значи да отделяме средства веднъж за сеансите , после за транспорт и дневни, а и време ни трябва което също е пари - защото сме работещи хора все пак. И друг път съм писала за това и вече наистина се дразня, психотерапия - добре - ама разбирате ли само в София става. Кураж казвам на всички пишещи тук и да знаете само ние самите можем да си помогнем. Не очаквайте чудеса нито от лекари нито от лекарства. Не сме болни, ние сме добри и чувствителни хора.

Напиши отговор
80 намерени, страница 1 от общо 2