Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве | С какво да заместя Лексотан ? ( Постепенно, вероятно...)

Напиши отговор
  • Re: С какво да заместя Лексотан ? ( Постепенно, вероятно...)
    от д-р Цончев | 03.11.2016 20:32

Споредмен не сте го взимали толкова дълго, пробвайте да го замените с различни фитопрепарати като начало.
  • Re: С какво да заместя Лексотан ? ( Постепенно, вероятно...)
    от Найко Монко | 01.11.2016 09:17

П.С : Смятам , че нямам кой знае каква зависимост, на 22г съм, не пия и не пуша, по-скоро е "импулсно", тъй като особено като се храня се успокоявам из без да е минало кой знае колко време от пиенето на хапчето.
  • С какво да заместя Лексотан ? ( Постепенно, вероятно...)
    от Найко Монко | 01.11.2016 09:12

Здравейте, аз ще питам и някой терапевт, но искам поне да ме информирате, ако е възможно.

Пил съм го около 2 месеца - нередовно, средно по 2 макс. на ден. (3mg.)
    Преди години съм приемал рисполукс и ривотрил за кратко.
    В момента Лексотан НЕ ми е изписан и занам, че е противопоказен като цяло, даже прочетох един коментар, една жена твърди че е стигала до 18 на ден и си е направо наркотик.
    Изписан ми е Тритико - по половин първоначално... но започнах по цяло по-рано от седмица - само веднъж. И нещо се почувствах замаян, леко гадене, то и без това съм нестабилен... вестибуларния апарт ми бил по-чувствителен.

Тритико не го приемам към момента. И за да бъда обективен, терапевта, при който бях полседно ( само веднъж при него) ми писа по пощата следното последно: [quote]Здравейте господин *****,

Ако не желаете да приемате медикаменти, което аз не приемам за
    разумно, ще трябва да имате редовни срещи с клиничен психилог или
    психотерапевт поне веднъж седмично. Прoверете дали това е възможно в града ви.

д-р ********[/quote]
    Благодаря.

Напиши отговор