Шизофрения. Циклофрения. Психично здраве | БАР и ОКР

Напиши отговор
  • RE: БАР и ОКР
    от dulo681 | 25.11.2021 12:40

Освен това някои хора страдат пък от ОКР-мания за чистота.Да не сте Вие от този тип?Той и мъжът ми уж се опитвал да не отговаря и така всеки ден е с неуспешни опити,направо ми призлява от него.
    от dulo681 | 25.11.2021 12:09

Трябва да си има отделна стая, която да е нейното царство.Там оставяте ако ще мишки да завъди.По принцип разхвърлям,но и аз съм тази,която прибира.Вкъщи мъжът ми е този,който се заяжда.Да,точно,прави забележки.Иска всичко да е перфектно.Ако говорим за равноправие...тр да седнете и да поговорите.Да си разпределите задълженията.Да чуете и нейните за и против".Понеже ако слушам мъжа ми,трябва дененонощно да чистя.ОКР се лекува с терапия.Трябва тя да чете,а не Вие.В европея,тук съм разказала как преодолях религиозни заблуди.Така отпада нуждата от ритуали.Доколкото БАР...има ли интереси някакви?Нещо,което да превърне в професия?Един лекар ми каза да си направя удобно вкъщи за почистване.Още не е.На мен това е причината да ми се отщява да чистя.Искам да купя неща за 500€,с които ще има завършен вид жилището.В общи линии това е.Аз съм с шизоафективно.Водят го зле,но в общи линии си живея прилично добре с тази диагноза.Имам трудности да задържа работа само.Просто напускам като ме предизвикат
    от Valentina | 25.11.2021 10:48

Здравейте! В моето семейство има член с БАР и ОКР. Отказва до се лекува, постоянно се заяжда. Освен тези има и патологично събирателство, трупа боклуци, постоянно разхвърля. Не може да бъде накарана да се лекува, но и състоянието й се влошавава с всеки ден. Опитваме да не й отговаряме, да се съгласяваме, но в крайна сметка тя продължава. Има моменти, в които не издържам и й правя някои забележки, но това още повече влошава нещата. Не знам какво да правя, живеем заедно, а тя не може и да бъде оставена сама. Страхувам се, че ще дойде момент, когато ще стане нетърпимо. Моля за съвет, опитах всичко, но вече съм в пълна безизходица. Благодаря предварително!
    от Neli20 | 17.06.2021 01:41

Здравейте.Имах депресия ореди години след това биполярно разтройство след това състояние на тревожност след това параноидна шизофрения.Различните психиатри ми поставят различна диагноза.Трябва ли да отида на още един психиатър да потвърди диагнозата
  • Re: БАР и ОКР
    от Мария Стефанова | 26.04.2012 08:49

при БАР няма натрапливи мисли и натрапливо поведение, само в силна мания, се появява психоза но това не е натрапливост
    от Станка | 19.03.2012 22:05

Здравейте.Аз също имам ОКР. За да не правя нова пиша тук. Имам го от около 7 години.Знам че го имам от две.Всичко се развиваше бавно в детството,натрапливости см имал още на 5,на 7 пак някоя и друга,а на 14-15 ескалираха и до днес са силни и съм в тежко състояние. Лекуват ме със антидепресант 200 мг. Но адът ми продължава. Искам да забравя за натрапливите мисли и действия и да си гледам живота ,чакайки антидересантите постепенно да премахнат мислите.Знам,че за да изчезнат трябва да не мисля за тях,но аз не мога. Тези мисли ги смятам за реални и много ме е страх от тях,не желая да зарежа мислите и ритуалите и да не мисля за тях,защото вярвам,че действията ми ,мислите ми,ритуалите ми, влияят на събитията в реалността/не че съм убеден,но ме съмнява,знам че е глупост,но не мога да се оттърва от тая глупост/. Например мисълта за изгубване,разрушаване на нещо,на някого...Като че ли с мислите ми предизвиквам събитията, не мога да спра мислите и ритуалите ,защото вярвам,че с моите мисли карам бог,или някаква сила да извършва някои събития в реалността/нещо лошо да се случва,нещо да се развали по отношение на живота или повредата на някоя вещ,ако щете,напр. ме е страх че ако не направя еди какво си новият ми компютър ще се развали и това ще стане,заради натрапливата мисъл/. Не съм убеден в тези неща,но не мога да се оттърва от това вярване. Изпитвам ужас данеби заради неизпълнението на някой ритуал,или заради някоя мисъл няма да стане нещо и да ме убеди,че мислите ми не са просто мисли. Вярвам,че съм наказан заради много лошо дело от детството и заради това имам мисли и чрез тях силите/бог,духовният свят/ ме контролират и предизвикват събития в реалността. Пак повтарям,че не съм убеден във вярванията си като при шиофрениците,които са неразубедими,аз просто съм много съмняващ се,безкрайно съмняващ се и имам такива суеверия и силни страхове и внушения,осъзнавайки че са пълна глупост ,но моите съмнения и притеснения не изчезват,дори на бялото черно мога да кажа заради съмненията. Как да постъпя,страхът от паранормална намеса няма да изчезне и ме е страх да оставя мислите и ритуалите...докога ли ще смятам,че съм прокълнат,заради мои зли пожелания....
    от iwa | 02.11.2011 23:24

Въпросите които задаваш искат десетки страници отговор.Трябва да ги получиш от психиатъра, не може да стане питайки във форумите.
  • БАР и ОКР
    от mafu | 02.11.2011 07:58

Здравейте. Диагностицираха ме със БАР и ОКР. Но все се притеснявам,да не са объркали диагнозата и дали съм разказал добре. Искам да попитам и каква е разликата между психастения и ОКР. Също ме интересува - как да разбера дали имам налудност. Мисля,че винаги съм мислел,че нещата които правя са част от болестта и съм ги смятал за глупост. Доколкото знам ако имам налудност,то би трябвало безпогрешно да знам,че това е истина.А аз вярвам ,че е по скоро в главата ми. Имал съм и продължавам да имам ,но не не чак толкова - натрапливи мисли.Имал съм периоди с постоянни натрапливи мисли. Питах за налудността,защото ме е страх да нямам налудно разстройство. Доколкото знам налудности има и при ОКР и БАР понякога.Как да различиме.

Напиши отговор