Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания | Субфебрилна температура от 3 месеца

Напиши отговор
  • Re: Субфебрилна температура от 3 месеца
    от д-р Цончев | 19.03.2016 20:30

на тома отговорих някъде по-горе
    от Теодор | 18.03.2016 18:26

Здравейте,

Мъж на 26 години съм.Пуша от 12 години.От юли месец миналата година усещам болки в гърдите и гърба отдясно.Болките не ги усещам постоянно,понякога са подобни на гъделичкане,понякога са по осезателни.Реших да следя температурата си и към 6 вечерта се повишава до 36.9-37,2(данните са от няколко дена).През останалото време нямам.Не съм загубил тегло(всъщност съм качил 2 килограма в последния месец).Тежа 1.86 и съм 72 кг.Винаги съм бил със слабо телосложение.Не бих казал че се чувствам отпаднал физически,макар че работата ми е свързана с натоварване и отделно се занимавам със спорт.Пуша около 10 цигари на ден.Трябва да отбележа че често прекалявам с алкохола.
    Въпроса ми е възможно ли е да е рак на тази възраст и на какво може да се дължи?Също моля да ме опътите към какъв специалист да се насоча.Благодаря предварително.

ПС:Не знам дали си внушавам,но болките се засилват след като съм пушил цигара.
    от д-р Цончев | 22.08.2015 09:02

Какво е точно [quote]главата му гори[/quote]
  • след 1 – ва химио терапия
    от stanimira | 20.08.2015 14:32

Моля за помощ ,понеже никой не ни обръща внимание! Моят баща е онко болен мина 3 лъчо терапий ,и след 1-вата химио терапия изгуби мн кг не може да поеме никакви течностти да не говорим за храна,сега е на сисетеми но нямам отговор защо главата му гори от близо седмица и сме само на лед това нормално ли е след химио терапия! Някой да даде съвет какво да правим моля ви !!! :( :( :(
    от stanimira | 20.08.2015 14:31

Моля за помощ ,понеже никой не ни обръща внимание! Моят баща е онко болен мина 3 лъчо терапий ,и след 1-вата химио терапия изгуби мн кг не може да поеме никакви течностти да не говорим за храна,сега е на сисетеми но нямам отговор защо главата му гори от близо седмица и сме само на лед това нормално ли е след химио терапия! Някой да даде съвет какво да правим моля ви !!! :( :( :(
    от Галина Гиргинова | 31.07.2014 22:50

Здравейте, писах по тази тема наскоро, но не я виждам във форума. Ако се повтарям, извинете. Аз също бях с ниски температури около 6 месеца. Изследвайте фекална проба за бактерии. При мен се оказа клебсиела в червата, която е преминала в пикочните пътища. Антибиотик по антибиограма и се излекувах, но сега периодично се появява тази бактерия, явно съм носител и при срив на имунитета се появява.
    от Галина Гиргинова | 29.07.2014 21:54

Здравейте, ако мога да съм полезна на хората със субфебрилитет. Така бях 6 месеца, минах през всичко. Изследвайте фецес диагностичен, т.е. фекални проби. При мен се оказа бактерия клебсиела в червата, която е преминала в пикочните пътища, така, че това лекувах. Клебсиела в черва и пикочни пътища.Успех на всички
    от reni | 04.01.2014 01:08

И аз съм със същия проблем виждам 4е сте писали от 2008 година моля пишете ако някой е открил при4ината .Изобщо има ли живи да се успокоя :shock:
    от Svetlana | 25.09.2011 09:37

Ами сега незнам къде да ходя.Малко не съм доволна от досегашният ми лекар.понеже ми прекъсна лечението-най-вероятно става въпрос за пари
    от expressa | 25.09.2011 09:05

Нормата по принцип на ЦРП е 6, поне в повечето лаборатории. Чужди лекари смятат че е добре да е под 3 за да се изключат всякакви процес. Аз лично нямам преки наблюдения, но според мен 8 е малко за ревматоиден артрит, може и да бъркам. Консулатирайте се според мен с лекар задължително.
    от Svetlana | 25.09.2011 05:29

Пропуснах да отбележа,че CRP-то ми е също високо-8,а доколкото знам нормата е до 3
    от Svetlana | 25.09.2011 05:25

Ами да за артрит ми ги исписаха,пих ги от октомври(м.г) до края на май,но болки пак си имах,е не бяха толкова силни като сега,но пак си ме болеше.Ами доктора-незнам вече не ме лекува незнам защо.От края на май съм без лекарства и е нетърпимо мисля да се консултирам и с друг.Или диагнозата ми е друга,или незнам-много съм объркана
    от expressa | 17.09.2011 23:13

изписаните ви лекарства са за артритно заболяване. когато сте ги пили имали ли са ефект ? каква е причината да ги спрете и какво казва лекуващият лекар ?
    от Svetlana | 17.09.2011 05:29

Здравейте,и моите симптоми са подобни-Ставни и мускулни болки,безапетитие,обилен косопад,безсъние,по ръцете ми се появиха малки лишеобразни петна и температура,която не е постоянна в смисъл 1седмица може да я има после си минава от самосебе си и така и на всичкото отгоре съм постоянно болна-гърло,лимфни възли,пневмония.От една година ходя по мъките(по лекари) и нищо.Пих резохин,медрол,метотрексат,а сега в момента не пия нищо.АСТ-то ми е отр.,но поддаржам висока утайка-20-30.Правиха ми и имунология,но първо ми исчезнаха изследванията,след 1 месец се появиха и бяха в нормата.В момента ми иде да вия от болки,вече незнам при кой лекар да отида,а вечер не мога да спя-пак боли.Това нещо ще ме довърши
    от beibis | 16.09.2010 12:41

Здравейте,
    Аз имам следния проблем от около 2 седмици насам постоянно имам чувството, че имам температура, главата ми гори и наистина не е само усещане, защото който ме бутне казва, че съм топла. Но колкото и пъти да си меря температурата, нямам такава, мерих я с 3 различни термометъра и винаги е 36-36,5 най-много. Кръвното ми е перфектно, нищо не ме боли, но по различно време на денч ми става лошо и понякога ми се вие свят, дали е възможно всичко това да е от нерви,понеже наистина нервите са ми слабо място. Постоянно си мисля,че боледувам от нещо и постоянно съм в лошо настроение. Има ли повод според вас да за притеснение за някаква болест? Ще съм ви благодарна за отговорите
    от Orion_ | 06.07.2010 13:47

Здравейте,
    и аз имах този проблем, 1 месец бях събфибрилен
    но наскоро след снимка на белия дроб ми откриха тиха пневмония, която е хронична... не се чува (или поне рядко се чува)
    изписаха ми Авелокс вече 6 дни го пия и на 3-тия ден температурата ми се смъкна и до сега нямам температура вече 3 дни. Надявам се всичко да се оправи вече. Ще пиша пак след време да споделя какво е станало.
    А за тези които като мен са чели тук без да се регистрират... Хора, ходете по доктори и се лекувайте, с това шега не бива :)
    късмет!
    от all123 | 29.03.2010 01:03

Здравейте! Ами и аз съм със същия проблем. Имам си темпаратурка и незнам от какво е след като изследванията са си наред. Нямам други оплаквания. Имам си апетит, нямам болки в главата, нито в мускулите. И исках да попитам има ли сериозни болести, които се характеризират с такава постоянна телесна температура? За това се притеснявам най-много и възможно ли е от притеснение да се вдига температура? По принцип не се притеснявам и съм доста спокона, но има ли сесия и притеснението е на лице.
    от spasi05 | 12.11.2009 15:03

Здравейте,имам повишена температура от почти пет години.До преди половин година вьпреки температурата се чувствах добре,но сега отпаднах,дишането ми е много затруднено,а имам бучка на гьрдата.Вьзможно ли е влошеното ми здравословно сьстояние да се дьлжи на бучката?
    от hristova66 | 11.06.2009 13:36

Здравейте, от една седмица имам дневна температура в рамките на 36,8-37,2. В същност от месец правя температура, която почваше петък следобед и продължаваше през уикенда. Но както казах от седмица е всеки ден. Април бях болна грип/настинка. Изкарах го на самолечение, после ходих и на доктор.

Преди два месеца ми откриха завишен с около 1,5 TSH, но ТАТ и МАТ са ми в норма. Ендокринологът ми каза, че изключва температурата да е от това.

Личния смята, че е от неизлекувана инфекция на гърлото /аз имам и хроничен синузит/ и ми изписа антибиотик. Проблемът е, че вече изпих 2 дози от този антибиотик, а все още усещам температура. Имам и болки в тазовата кост, по принцип страдам от дистония и изкривяване на гръбначния стълб. Иначе нямам други оплаквания.

Въпросът ми е да се съмнявам ли за лупус, тъй като по-голямата част от симтомите ми липсват? Имам само температурата и болката в таза.
    от n__n | 29.05.2009 20:56

[b]jomil[/b],
    не съм доктор.
    Значи вие сте първият пациент който тук споделя че има 'уро/генитална туберкулоза'.
    Да това е зооноза която може да засегне всеки орган, микобактерият е много устойчив и разпространен от здрави носители, мисля че издържа до 80градуса до незнам си колко 30или ?минути, което значи че като седне човек в ресторант който няма съдомиялна ..е в риск ..ако има подтиснат имунитет или лечение което подтиска имунитет(химиотерапия, лъчетерапия, кортикостероиди). [quote]След като вече 4 месец приемам тройна комбинация антибиотици това състояние продължава[/quote] Незнам каква е схемата на лечение, но съм останала с впечатлението че ТБ не се лекува с антибиотици ами други препарати дали не се наричаха химиотерапевтици или др.
    Основното правило е, че инфекция над 6 месеца неповлияваща се на АБ следва да се наблюдава за ТБ, как на антибиотици са ви сложили незнам като не се третира с АБ.
    Във фтизиатрия ли ви диспансеризират или инфекциозна болница, кой град.
    Ако сте в малък град поискайте второ мнение в по-голям град.
    В книжарници 'хеликон' Има учебник 'бъбречна туберкулоза' ако имате пари и сили да четете за сверка дали правилно ви водят.
    Иначе от тук потребител 'medea' може да ви съдейства нещо, доктор/ка е и останах с впечатление че е на 'ти' с туберкулозата.
    Ами чудесно че ви е поставена диагнозата, лошото е че такава инфекция трупа много имунни единици в организма които бавно се разграждат от органи и освен самата инфекция води до риск от автоимунитет а на по-късен етап и до предракови развития.

Сега можете да помогнете на повече други хора, като направите тема да разкажете по подробно вашата история: изследвания ..схема на лечение ..ефект ..контролни прегледи ..перспективи.
    Успех в лечението ;)
    от jomil | 27.05.2009 15:35

И аз съм в същото състояние вече 6 месеца. Всичко започна с едно възпаление на тестиса ми, след което бях приет в болницата за лечение. При меренето на температурата там установих че поддържам температура 37,1-37,4 която сутрин се появава към 9часа и вечер сама изчезваше. След няколко консултации си направих манту тест - положителен, Квантиферонов тест - положителен и закльчението на докторите бе туберкулоза извънбелодробна. След като вече 4 месец приемам тройна комбинация антибиотици това състояние продължава. Лежах в болницата със съмнения за увеличена щитовидна жлеза и нищо. Всички показатели са в норма а температурата я има. Днес съм пуснал изследвания за ревматоиден артрит и болест на Бехтерев.
    от Svetla | 23.05.2009 16:02

И аз съм с 37.2 от едан седм. или две , но аз имам и др проблеми така че вече не знам какво ми е. При мен установиха че съм боледувала от инфекциозна мононуклеоза/Ебщайн-Бар вирус/и мисля че може да е от това.Може и вие да се изследвате. Изследват се EBV IgM i EBV IgG имуноглобулини. А за това послеизписват Изопринозин за имунната с-ма, температура се поддържа също и при гъбични заболявания- candida albicans-след слечение с антибиотици се получава. За друго не се сещам , а освен онова с хипофизата-там да се изследва хормони на хипофиза при ендокринолог.Успех ви желая!
    от svetleto8350 | 08.05.2009 17:18

здравейте, аз съм на 26 год., от 3 седмици поддържам постоянна и сутрешна и вечерна и следобедна Т в порядъка на 37.2 - 37.5 Чувствам се все по отпаднала, нямам сили дори да вървя, както казват близките ми, приличам на пеперуда, цвета на кожата ми главно на лицето ми е почти към сиво, т.е. обизцвети се и на устните също, затруднено ми е дишането, имам мускулни болки в областта на раменете и ръцете и отделно имам чести схващания в областта на бедрата и стъпалата,освен това от време на време ми треперят ръцете просто ей така като от паркинсон(просто сравнение), говора ми е някак странен, ако трябва да кажа нещо по-дълго така се оплитам, че обърквам буквите и повтарям отново но по-бавно, като шофьор забелязвам че ме обхваща някакъв страх да карам - все ми се струва, че ще се ударя някъде минавайки покрай друга кола или сграда, имам многогодишно главоболие, което е непоносимо, вече доста от болкоуспокояващите спряха да ми действат, защото много често се налага да пия по три пъти на ден, имам и някакъв постоянен шум в ушите, чувствам се необичайно изнервена.
    Оплакванията ми са доста, а резултати от кръвната картина са добри - малко нисък хемоглобин и леко завишени левкоцити, на слушалка - гърдите ми са чисти, вчера направих изследване за Хламидий, ушите ми са здрави, невролога каза че няма видима причина за това ми състояние, Пулмолога също.
    Моля ви имате ли идея какво може да ми е - ужасно съм притеснена?
    Предварително ви благодаря
    от n__n | 22.04.2009 18:58

[b]ALIZA[/b], и разбира се минимум биохимия: билирубин общ и директен, алкална фосфатаза, фибриноген.
    от n__n | 22.04.2009 18:55

[b]ALIZA[/b],
    ПКК + ДКК + Ретикулоцити + Морфология еритроцити + СУЕ
    Протеинограма/бщи имуноглобулини -> имунолог -> имунофенотипизиране на лимфоцити -> хематолог
    Внимавайте с описанието на това потене през ноща, в комплект с намаляващи/повишаващи се имунни клетки да не стане на въпрос за "B клетъчни симптоми на лимфом/левкемия".
    Може да сте здрава, но може и да се заражда някакъв процес - хронична инфекция или автоимунитет или онко!
    Ходете на лекар и имунологични иследвания.
    от ALIZA | 21.04.2009 22:20

Здравейте!
    Аз имам сьщия проблем. От 3 седмици вдигам 37,4. Ходих на лекар , в момента пия антибиотик на сляпо, защото изследванията ми не показаха нищо. Казаха ми, че имам начален стадий на анемия- намален брой еритроцити, намален хемоглубин и намален брой на моноцитите. По сьщия начин нищо не ме боли, единственно ме мьчи главоболие, страхотна апатия граничеща с депресия и странно изпотяване на гьрдите през ноща , преди деня с температура. Не зная дали по цял ден сьм с температура, защото ми писна да ходя с термометьр.
    От 8 месеца, а може и повече имам и кьрвящи хемороиди, които са вьтрешни. Не знам дали това има някаква врьзка, но много започна да ме притеснява.
    от polyyy | 15.04.2009 17:04

Здравейте, на 30г. съм. Миналата год. имах проблем с подържането на температура 37.0-37,2,3. Правих няколко изследвания, защото започнаха да ми се подуват краката, понякога получавах и подувания на ръцете/като топка, която се зачервява, пари и понякога сърби//, развих и хранителна алергия, но никой не можа да каже подуванията имат ли общо с уртикарията /тя си се прояваваше със зачервени петна/. Известно време не мерих Т,нямах проблем, но сега отново имам проблем с подуването,при което реших да си измеря Т,защото се чувствах отпаднала и установих че отново имам и продължавам да подържам.Интересното е че и двата пъти нещата започват през пролетното време, защото зимата всичко беше ок. Но ме притеснява факта с тези отоци, някак си не ми се струва нормално да се кача но висока обувка и да ми отече крака, след това да карам колело и да ми отече ръката,защото съм я натоварила например.Някой да е имал подобен проблем?
    от n__n | 11.02.2009 19:35

[b]NIKI2008[/b]
    класическа субфебрилна темп. всики тук са с такава обедно-вечерна и през ноща се оправя до сутринта.
    Аборта ви по желание ли е или по мед. причини.
    Принципно такава темп. може да е много неща, сред които е редно да се консултираш за ТУБЕРКУЛОЗА. ТБ е зооноза и може да се развие на всеки орган, така че снимка на бял дроб не е показателно, а манту теста е спорен..има хора които са имали отрицателен манту тест а са им открили туберкулоза и обратното..други хора са с положително манту а пък нямат туберкулоза. Има национална кампания за туберкулозата. Има скъп тест за ТБ QuantiFERON TB Gold 80-100лв
    Има и хора напълно здрави с такава темп.
    Като цяло се търсят инфекции, имунни-автоимунни ревматични състояния, ендокринни,...др.
    от NIKI2008 | 11.02.2009 11:30

Здравейте и аз съм така от 2 месеца с темп.37-37.2.Правих си пълна кръвна картина и урина и всичко е ОК.Направих си и гърлен секрет и там ми излязоха някакви бактерии,и пия антибиотик,но не съм мн сигурна че е от това.Иначе не се чуствам отпаднала и не чуствам температурата си освен парене на лицето.Интересното при мен е че късно вечер температурата ми пада до 36.5-36.8,без да съм пила някакви лекарства.И когато се събудя сутрин пак е толкова,но един два часа след събуждане пак се повишава.Мисля да си направя гинекологично изследванв,защото преди да се появи темп. правих аборт.
    от victory | 27.01.2009 22:22

[b]n_n[/b]

Здравейте отново!

Не мога да изпиша една папка с лабораторни резултати, но ще се опитам да опиша по-важните според мен:
    - няма данни за фокус от генитален характер;
    - СУЕ - 2 mm/h;
    - узследване на урина за урокултура - в два последователни дни - не се изолира бактериална флора;
    - Ca, Mg i P - в нормите;
    - A - TPO - резултат - <5.00 (реф. стойности 0.00-34.05);
    -Паратхормон - 34.64 (реф. стойности 15-65);
    -TSH - 2.41 (реф. стойности - 0.27-4.20);
    - Ревматоиден фактор - отрицателен;
    - C - реактивен прореин - отрицателен;
    - Yersinia IgG Elisa - отрицателен;
    - Chlamydia trachomatis IgA - отрицателен.
    - AST Антистрептолизинов титър - 146.3 - референтни - до 200.
    Ами в общи линии - това е.
    от n__n | 25.01.2009 22:21

[b][size=150]victory[/size][/b]
    от тук една потребителка беше с подобна картина като теб - изтръпвания...безсилие..отслабване в едното бедро...невъзможност за ходене, прякора й е [b]snejapetrova[/b], сега се опитвам да извадя старите и теми...но нещо липсва историята на постовете й. Пиши си с нея. Знам за нея че накрая след година лутане успяха да й открият специфичните антитела, дали не е нещо от "ANA профил" така и не обърнах внимание и не съм запомнила. Нея можеш да я търсиш и по други форуми, защото май много рядко влиза тук.
    ти правила ли си изследване ANA профил. Напиши ни всичките си изследвания.
    Не се отчайвай, като не си сполучила на ревматолог, то утре ще сполучиш на по-добър ревматолог/имунолог. Накрая може и през плевен при др. Конова да минеш да помъдрува и тя по случая ти.
    от n__n | 25.01.2009 22:07

[b][size=150]victory[/size][/b]
    30% от ревматично болните хора нямат достатъчно серологични данни за ревматично/автоимунното си заболяване, това не ги прави нито ЗДРАВИ НИТО СИМУЛАНТИ. Не всички лекари са си чели учебниците. Ако заболяването ти е нвкакъв ревматизъм/автоимунитет то той май се нарича "серонегативен" не съм съвсем сигурна за названието, идеята е че нямаш повишени серологични изследвания. Проблема е че традиционната кортикостероидна терапия не е достаъчно премерена полза/вреда, вероятно това спира кадърните ревматолози да ти назначат такава терапия, каквато автоматично се назначава на другите болни с високи лабораторни резултати. подхода е да се подтисне имунната дейност с което да се намалят авто възпаленията(стави, сухожилия, мускули, лигавици, определени органи или системи), след като се подтисне патологичната имунна дейност то общо имунитета се стимулира...така необяснимо изглежда за пациента че взема едно хапче за подтискане и друго за подсилване.
    [b]А в посока ендокринна с-ма някакви изследвания има ли правени, най-малкото се надявам да си следиш кръвна захар и щитовидни хормони.
    всякакви инфекции ли са изключени, въпреки че давността ви е от 2 години, не е невъзможно да има и инфекция която да е пропусната в изследвания(Общи Имуноглобулини IgA, IgM, IgG, IgE)[/b]
    от n__n | 25.01.2009 21:50

[b][size=150]kjhg[/size][/b],
    напиши тук какви изследвания имаш досега с какви резултати и с какви референтни стойности на лабораторията провела ги!!!
    щом смяташ че декември са започнали проблемите със симптоми на инфекция, то може да е било вирус от групата на човешки херпесни вируси, най-популярните от които са: EBV Инфекциозна Мононуклеоза (IgM+IgG); CMV Цитомегало Вирус (IgM+IgG). Тези два вируса са много разпространени минават като грип или ангина или безсимптомно, но при малко хора дават сериозни последствия, които последствия дори не могат да се систематизират... от депресия до множествена склероза през половин хепатит.
    Препоръчвам ти щом сега си на около 40-50 дни от началото на мистериозния грип, да си пуснеш изследване в лаборатория за антигени/имуноглобулини към дадените две инфекции, но само да отбележа че тези изследвания са оправдани само след като се погледнат досегашните ти изследвания..тоест ако си правила ДКК(диференциална кръвна картина) и тогава не е имало повишени моноцити то няма смисъл да се търсят тези имуноглобулини към херпесни инфекции, защото без да са били повишени моноцити и гранулоцити не може да е било такава вирусна инфекция. Тези две инфекции вирусите им имат живот не повече от 50 дни, [b]вероятно в момента вече инфекцията е вторична бактериална[/b], които бактерии също инициират продуциране на имунни белтъци които се натрупват и може да се калцират по органи или да се получи някаква автоимунна реакция(най-честите пакостници бактерии според моя опит са стрептококи и микобактерии).
    Субфебрилната температура може и да е нормална, но за нормална се допуска до 37.3, а твоята разбирам достига 37.6 което е много. такава температура може да означава много състояния. Задължително в някакъв момент подлежиш на изследване за ТУБЕРКУЛОЗА, 1от 100 субфебрилни може да е ТБ. Има национална програма за превенция и борба с Туберкулозата, но откровено се претупва на практика. Като цяло без да ти вменявам по никакъв начин никакво заболяване...аз не съм медицинско лице, за обща култура всички трябва да знаем че туберкулозният микобактерий се развива в почти всеки орган, най-известни са Белодробна ТБ, Бъбречна ТБ, кожна ТБ, Костна ТБ, а отскоро от телевизията и случая на малкото болно момченце разбрахме за ТБ менингит...
    от victory | 22.01.2009 15:56

Здравейте и от мен! Аз съм така от повече от две години. Направени ми бяха всякакви изследвания, но не беше открита причина за субфебрилната температура. Междувременно ми се появиха силни болки в краката - ходилата, които се редуват - схващания и остри болки - като от пробождане. И за това не се установи причина. ЯМГ на единия глезен показа само леко повишено ниво на ставна течност,но нищо друго. Изследванията в ревматология бяха отлични. Преблемът не е и ортопедичен. След консултация с невролог и направено електромиографско изследване, също не бяха установени проблеми. Решиха, че имам реактивен артрит и ми извадиха сливиците. Но болките продължават, при ходене. Не знам вече какво да правя, а освен това имам и стягания в бедрата, вече не знам дали не е от нерви. Решила съм да се посъветвам с лекар от Клиника по ревматология - София, но не знам към кого да се обърна. Моля, ако някой има лични впечатление за някой специалист от клиниката, ще бъда благодарна да ми даде координати, както и някаква информация дали мога да отида на преглед с направление от личния лекар.
    П.С. Едва днес попаднах на сайта и установих, че има много хора с моите проблеми. Надявам се с ваша помощ и аз да намеря разрешение, защото вече започнах да се отчайвам, когато всички лекари ми казват, че съм напълно здрава и вдигат рамене, а аз не мога да ходя нормално повече от километър, а преди време спортувах. Ужасно е. Благодаря ви предварително и ще чакам с нетърпение отговорите ви.
    от kjhg | 19.01.2009 16:35

zdr kazvam se ivanka popova na 21 godini sam, v na4aloto na mesec dekemvri 2008 g ustanovih 4e ima temeperatuira 37 i 3 4 nai mnogo do i 6li4niqt mi lekar mi predpisa dva antibiotika azitril i zinat.simtomite bqha to4no kato za virus.no do sega kadeli ne sam hodila na kakvi li izsledvaniq i mi kazvat 4e nqmam ni6to.do sega mi e 4e barzo se umorqvam trudno zaspivam imam sarcebieene.prosto ne znam kade ve4e da otida,molq daite mi savet.blagodarq vi
  • Re: Субфебрилна температура
    от varnenka | 26.07.2008 14:16

zraveite, az imam ustanoven lupus ot 1 godina,az sum na 30 g,ot 2 dena,a moje bi i pove4e imam 37 gradysa. Tui kato znam,4e ne moje da se pie paracetamol,zashtoto ponijava levkocitite,kakvo moje da se priema? Az sum ot 1 godina na 2 t. methylprednisolon i 2 puti sa mi slagali 20 ampuli imunovenin dosega.
    Ne sum pila rezohin,tui kato levkocitite mi sa niski i taka reshiha doctorite da ne pia za momenta. kakvo moga da napravq,za da se podobri sustoqnieto mi? Znam,4e tova trqbva da preceni lekuvashtiq lekar,no vse pak molq za suvet.
    Imam i vurpos? Koi lekarstva predizvikvat lupus? Ima li nqkude tablica,izbroeni li sa nqkude,dobre shte e da gi pro4eta. moje li lexotana da predizvika lupus?
    Tova go priemam ponqkoga,tui kato imam problemi sus sunq?
    blagodarq predvaritelno
    от Nora | 24.07.2008 10:19

А бихте ли ми дали информация за болеста.ЕМГ го е правила проф.Ишпекова и всички лекъри го приемат на 100%.-диагнозата.
    Ако знаете за някой добър невролог в София,моля ви препоръчайте ми.
    от Д-р.Хинкова | 24.07.2008 10:09

За потвърждаване на диагнозата трябва да направите задължително ядрено магнитен резонанс.За лумбалната пункция-няма нужда от упойка,поставя се само локална и няма да усетите нищо.
    от Nora | 23.07.2008 19:32

Д-р Хинкова чакам да ми пратите информация за да знам какво да предприемам.Главата ми изтръпва и имам мускулни болки(от окло 6 мес)Ако може и да ми кажете някой добър невролог при който да отида.
    Благодаря ви
    от Nora | 20.07.2008 19:36

Ще очаквам да ми пратите информация.
    Относно пункцията -искат да ми я направят във ВМА,но без упойка,а и знам че не е безопасно ако пациентът мръдне.Аз съм и много чувствителна на болка и бих искала да е по-безболезнено и безопасно.(може би частна болница)
    Мислех да направя ядрено-магнитен резонанс,вие Д-р Хинкова какво мислите?Дали този уред би ме диагностицирал и без лумбална пункция?
    Вече найстина много ме е страх защото това което прочетох за тази болест тук в сайта е доста плашещо-парализа и смърт заради белодробна недостатъчност.
    Докторите във ВМА казах че обикновенно и най-често лекуват с кортикостероиди,а те са също опасни и вредни.
    Ще чакам Вашият отговор.Благодаря Ви за отделеното внимание.
    П.С.Ако Ви е необходима още информация(тази от ЕМГ)ще ви я напиша.
    от Д-р.Хинкова | 20.07.2008 17:14

Ще ви пратя допълнителна информация за вашето заболяване,но защо искате да правите на частно лумбална пункция?Това изследване не е толкова безобидно и трябва да се прави в строго стерилни условия.
    от Nora | 18.07.2008 11:30

Д-р Хинкова вие се оказахте права-за неврогения тип на моята температура.
    Ходих на невролог,които ме изпрат за ЕМГ,то показа Полиневропатия деминализиращт тип моторно-сетивна.Бихте ли ми дали някаква информация за това заболяване,защото го имам от малка(сега си давам сметка за това)пък и съм от "чернобилите".Искам и да ви попитам къде мога да си направя лумбална пункция на частно?
    от titi111 | 11.07.2008 20:31

Че ще търся, ще търся ама като изляза отпуск защото съм в изпитателен срок :( ще ме изгонят иначе.....
    А за този скъпия тест може би частния фонд ще ми го поеме ще проверя :oops: Благодаря :)
    И при психиатърката трябва да отида, че без Золофт се чувствам зле....Закъсвация.......
    от n__n | 11.07.2008 14:37

titi111, забрави за манту теста...може да е лъжлив, има скъп тест но и за него аз имам задръжки...ТБ има 4 патогенни вида, а още колко неизвестни/.... продължавай да си търсиш огнищните инфекции и да ги ликвидираш(напр. гърло, нос, урина, стоматолог)
    от n__n | 11.07.2008 14:32

titi111, напиши ми на лична името на докторката
    и аз не съм доволна особено от ревматологията
    там се смята за болен който е на носилка, ние сме им леки случаи...а ревматологията и имунологията са доста недоизучени материи...има един подход за повлияване на скованост-кортикостероиди или плазмафереза...и до тук. Няма лечение...няма диагноза за другите степени. Ти сама ще се бориш, не се предавай
    от titi111 | 10.07.2008 23:17

ОООО Д-р Хинкова това ми е пределно ясно :D Ама толкова ми беше криво вчера че неможах да се сдържа.Даже лекаря/интернист/при който ходя е супер само че, нямам време да отида и на него да се оплача :oops: Психиатърката също е супер! А вие свестните доктори сте много повоче от другите и много ме радва тоя факт!Успех !Ще пиша ако има нещо ново а през другото време ще следя останалите :wink:
    Поздрави от мен!
    от Д-р.Хинкова | 10.07.2008 16:37

Действително не знам какво да ви кажа!Както има различни хора,така има и различни лекари.Съжалявам,но за съжаление вашият проблем отново няма разрешение.....
    от titi111 | 09.07.2008 20:16

:shock:
    Като гледам сме готови за цял форум, защото и аз се върнах в изходна позиция :cry: Преди да ви разкажа за днешното ми посещение в клиниката по ревматология, искам да Ви попитам д-р Хинкова при положение че Манту ми е (-)януари месец на какво може да се дължи будещата ме кашлица в 5-6часа не винаги но често имам и консултация с пулмолог(бронхит) и два броя снимки рентгенови.
    Та за ревматологията: :x Отивам аз по повод високия С реактивен протеин, не с направление, а чрез частен фонд(имаме такава екстра в работата)Координаторката прекрасна изпрати ме при една симпатична сестра, която пък на свой ред пререди опашката и ме вкара в кабинета :oops: до тук добре.В кабинета жена лекар още докато кажга добър ден ми издърпа от ръцете изследванията и картона и започна да стреля(по-скоро да ми се кара) за какво сте какво ви е и разни такива....тъкмо тръгна да обясня нещо и тя пак ми "Излае" и ми се скара.Както и да е прегледа ме:Опипа ми колената каза да и стискам ръцете и заяви че нямам артритно заболяване.Казах ама мен ме болят краката и Т ме мъчи тяпак нещо ми стреля половината неща не ги разбрах :shock: Каза че С реактвния протеин че е висок нещо от рода че другаде имам инфекция и затова :oops: Няколко пъти ни прекъсваха ту сестри те телефонн разговори това което разбрах е че, трябва да постъпя във вътрешно отделение за изследвания ама как не ми отговори.На въпроса за Т ми каза да пия фервекс аспирин ако трябва постоянно????Ама на мен не ми се влияе от това! Е от какво ти се влия? От нищо .Как така ? И накрая аз млъкнах защото щях да се разрева(и се разревах на излизане)все пак сега не пия Золофт........сигурно за това ме избива на рев :twisted: Е те това са 10мин в Ревматологията при мен.Ще ме прощававъпросната госпожа не знам що за специалист е (сигурно е щом работи там) ама с това отношение към хората си е.......веците.Дзвер с две думи :x Ако не се бях разстроила сигурно щях да и вдигна скандал невероятен :x
    Айде помагайте със съвети, че и аз вече не издържам.
    Лека вечер на всички!
    от n__n | 08.07.2008 00:18

Alyona, разкажете за изследванията които са правени, всичко. едва ли е само стафилокок

най-общо състоянието се нарича "Синдром на хроничната умора" http://www.bg-cardio-fondation.com/pdf/2002/vol3_1_2002/security/chronic%20fatigue_1_2002.pdf , трябва да се отхвърли всичкото множество от възможни болести и синдроми докато се стигне до една диагноза. А Диагноза и Лечение са необходими

за стафилокока се консултирайте с ИМУНОЛОГ, има имунологични тестове...да се види дали няма проблем в клетъчен имунитет, попитайте в НЦЗПБ за имуноглобулин който се ползва в борва със стафилококи, само запомнете: Т.Н. ЛАБОРАТОРИЯ [b]АНАСТА...НЕ Е НИТО ЛАБОРАТОРИЯ[/b], НИТО В СВЕТА ИМА СТАФИЛОЛИЗИНОВ ТИТЪР, НИТО ИМА СТАФИЛОКОКОВА ВАКСИНА...те в анаста продават нещо "ужким ваксина" но е измама -някакъв имуноглобулин за който информация не се дава, докато в НЦЗПБ ще ви дадат информация.
    http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=86&Itemid=39

за анемия Таласемия също трябва да са ви изследвали, електрофореза алкални хемоглобини, желязо и ретикулоцити
    от Д-р.Хинкова | 06.07.2008 18:44

Искам да ви попитам,тази температура къде я мерите-в ануса или под мишницата?Да ,децата са много неспокойни когато имат газове.Да не би да прекалявате с плодовите сокове,някои деца трудно ги понасят.

Напиши отговор
111 намерени, страница 1 от общо 3