Моля, помогнете! | Изрязана бенка и поява на нова върху белега

Напиши отговор
  • Re: Изрязана бенка и поява на нова върху белега
    от д-р Александра Игнатова | 08.01.2018 20:17

Здравейте! Не смятам, че има основание да се притеснявате от злокачествен процес. Просто тъй като има някаква болка, не е излишно да посетите лекуващия Ви лекар, за да прегледа мястото. Поздрави!
  • Изрязана бенка и поява на нова върху белега
    от Zdravka | 07.01.2018 01:43

Здравейте! Имам нужда от адекватен съвет, тъй като съм доста притеснена. В края на Август 2017 по съвет на дерматолог ми бе премахната бенка на ходилото, това се наложи, защото бе наранена и мястото,на което се намираше е подложено на постоянен опън и триене. Изрязана бе до здрава кожа, защита с пет конеца, правени превръзки....конците ги свалиха на 10 ден и раната се отвори. Хистологичният резултат показа, че е доброкачествена.Периодът на затваряне и зарастване приключи в началото на Ноември месец.От два дни върху белега се появи кафеникаво-червена точица на мястото, където беше бенката и има болка при допир и без допир, но не е много силна. Въпросът ми е дали отново расте бенка и дали е възможно да се е изродила в злокачествена след отстраняването и? Дали е повод за притеснение и да отида ли там,където беше отстранена? Извинете за дългият пост и Благодаря предварително за отговора!

Напиши отговор