Моля, помогнете! | Неврологичен проблем?

Напиши отговор
  • RE: Неврологичен проблем?
    от д-р Цончев | 21.03.2019 21:51

Вземете си от ЛЛ направление за физиотерапевт и отидете да ви направят малко процедури. Но да вивиди първо лекар физиотерапевт.
    от Tanichka Kamburova | 16.03.2019 17:23

Ако е възможно телефон или препоръка за доктор който да ми каже точно какво ми има болката е в врата гърба усещам но паренето е в гърдата и плешката пинякога е до гръдния кош паренето мажа се с мазилото което неврлогя ми каза мерих температура но нямам а при допир гори нямам представа какво е това чудо но ме измъчва
    от Tanichka Kamburova | 16.03.2019 17:19

здравейте от 1 г и половина минах през каквили не процедури масажи нагревки пукане включително вендузи кортиростероиди и скенер скоро направих няма нищо дори кръвни излседвание ходих на неврлог изписаха ми лирика 75 мг и диклопрам мазило някакво което охлажда след спиране на лекарставата които пиех 10 дена имам някакво парене в лявата гърда мишницата и в гърба до плешката скенера всичко показа че е ок нз какво да правя немога да седя на топло топлината е от ляво само дайте ми съвет какъв лекър да потърся Благодаря ви предварително
  • Re: Неврологичен проблем?
    от д-р Цончев | 01.08.2018 21:55

Аз лично не се сещам за нещо допълнително при подобни заболявания - важна е неврологичната находка и заключението от ЕМГ
    от Име:Дарина Георгиева | 26.07.2018 13:07

Здравейте,може ли разчитане на изследвания,направени на майка ми по повод съмнения за амиотрофична латерална склероза, ПКК И биохимия-hbg 128,Leuc 10,31 , Er 4,32 ,Htc 0,369 q,Plt 247, СУЕ 25,gluc 6,2 q креатинин 55mmol *l ,ASAT 22,ALAT 12,GGT 27,TP 71,40 g *l ,Alb 43,2 g*l,ALP 69,CPK 115, Ликвор- фибринова мрежа липсва,Er 4 *10,6 /L,Leuc 1*10,6,общ белтък 0,41 g/l,Alb 273,Gluc 3,81mmol/l,IgG 37,49 mg/l,цитология -Neu 0,Eo 0,рет.к-ки 0,мононуклеари 0,07,макрофаги 0,Ly 0,93,атипични клетки 0, акт Ly 0,плексусни клетки 0,плазматични к-ки 0,бластни к-ки 0,ту к-ки 0,епендимни к-ки 0. ЕМГ -установява се дифузна аксонална увреда за двигателните влакна на нервите на долни крайници.Запазена проводимост за сетивни влакна в долни крайници,в горни крайници е запазена проводимостта на изследваните нерви.Иглена ЕМГ от м.тибиалис ант декс,м.вастус лат бил.,м.ректус фем декс.,м.интеросеус дорзалис пр декс,м.делтоидеус син.Налице е спонтанна активност във всички изследвани мускули на долни крайници дисталните на горни крайници.АП са високоамплитудни,с увеличена продължитерност около 12-15 сек.Отвеждат се единични АП с продължит. 20 мсек от м.вастус лат.При максимална контракция разреден към междинен патерн.Закл.Белези на дифузна денервация в долни крайници и дистално в горни крайници с хроничен ход.Запазена проводимост по сетивни влакна. Необходими ли са и други изследвания за да се потвърди диагнозата?
    от Лазар Ррр | 04.12.2014 18:05

Утре ще си платя частна снимка на врата на рентгент. Възможно ли е нещо да не се види на рентгена и да се вижда само на ямр на врата? Дано е оттам проблема или де да знам да се намери някаква диагноза, че това виене на свят и заглъхване на уши ме убива...
    от Лазар Ррр | 04.12.2014 11:02

Страшно лошо ми е , гади ми се мускулите си ги чувствам отслабнали , не мога да спя защото ми е лошо като ходя ми е още по-зле. Не знам от какво е и дали може да е от проблемите във врата но май ще ходя на невролог. Не се трае...
    от Лазар Ррр | 03.12.2014 18:43

Съжалявам, че пиша отново но в момента ми стана толкова лошо че едвам гледам. Целодневно съм замаян обаче тази вечер ми се разказа играта. Много зле ми стана и не знам да се обръщам ли към невролог...
    от Ива | 01.12.2014 00:05

Харесва ми, че вече не звучиш паникьосан. А по - спокоен. Въпреки, че очевидно още си притеснен. Пиши после, какво е казал лекаря...
    от Лазар Ррр | 28.11.2014 14:14

И отново благодаря на д-р Цончев за помощта :)
    от Лазар Ррр | 28.11.2014 14:11

Ами все същото за съжаление. Ще посетя лекар в скоро време да се направи и снимка на гърба.. Все още нямам обяснение защо съм така, но да се надявам, че ще се оправя като по чудо :) Благодаря, че попита иначе :)
    от Ива | 28.11.2014 13:37

Моля! Как се чувстваш към днешна дата?
    от д-р Цончев | 26.11.2014 19:03

Няма нещо страшно. Има малка киста на пинеалната жлеза, но доста хора имат такива, без да има някаква симптоматика.
    от Лазар Ррр | 25.11.2014 14:34

Възможно ли е някой да помогне с превода на тези извънземни заключения :lol: Link
    от Лазар Ррр | 21.11.2014 11:53

Мерси Iva! Благодаря за положителните коментари и благодаря и на д-р Цончев! Към момента съм в процес на изясняване към какъв специалист точно да се обърна. Винаги съм с отворени уши за съвети. Чудех се между УНГ или невролог. Имам проблем с равновесието като ми се вие свят (което е постоянно 24/7) и понякога ми заглъхва някое ухо с леко пищене в него. И се колебая при кое от двете да се обърна.
    от Ива | 21.11.2014 06:41

Снимката е много интересна. Ако е твоята - аз на нея виждам нещо ПО - тревожно от нерва. МАЙ в дясното полукълбо има някаква сянка и МОЖЕ да имаш течност в главата. Сравних с едни НОРМАЛНИ други снимки. Сигурно, скочи да си гледаш изображението пак? :-) Човек, дишай дълбоко. ШЕГУВАМ СЕ ГАДНО! :-) Ама ТИ правиш същото със себе си, да знаеш. " Очният нерв МАЙ е подут и МОЖЕ да имам някакво вътрешно черепно налягане " Хората учат с ГОДИНИ за разчитане на такива изображения, ти за един ден си ' видя ' нещо, което лекар не успя. Направо давай - да си отваряме клиника, ако го вярваш. Я, гледай какви сме ЯМР - ГЕНИИ. Защото, аз ЧЕСТНО го видях онова, което ти казах. Е, нищо, че ТЕЧНОСТ в мозъка не знам, как изглежда, по принцип / то, заради това и я видях, де / - ама, като се замислиш от тези, на които ще " разчитаме " колко знаят? Нула. Иначе - за какво ще са при нас. Помисли над плана. Много е добър на първо хрумване. Кистата ти МОЖЕ да ни направи богати. МАЙ. :-))) СЕГА СЕРИОЗНО! СЪВСЕМ! ИЗВИНЯВАЙ за шегата! Малко е, като онази приказка " Някои неща са толкова сериозни, че можем да говорим за тях, единствено смеейки се..." Честно, приличаш на човек в самолет, който крещи през целия полет, че падаме. И ще се разбием. Аз разбирам, че имаш причини за паника. Разбирам, че за теб всичко е реално. Страшно. Плашещо. И живееш в ада, че нещо важно се пропуска. И си обезверен от онова усещане, което е, като стена срещу теб - с което лекари ти казват " Ок си ". А ти, не се чувстваш Ок. Точно обратното. Направо през монитора се усеща - колко си тревожен. Вглъбен. Заключен. В страха си. Който е толкова истински, че буквално те парализира. Дотолкова, че виждаш само него. И само това. В момента си, като звяр хванат в капан. Хаотичен. Объркан. Блъскащ в решетките. Нараняващ се. Болящ. СПРИ за малко. И помисли. Откъде и с какво се отваря този капан. Може би има по - лесен начин да излезеш? Направи си КОНКРЕТЕН план. - Какви са конкретните ти оплаквания; - Какви изследвания си направил до момента; / Знам, че си го писал. Направи го отново, все едно не си / - Какви още можеш да направиш; И го следвай... Но някъде по ' пътя ' трябва да си зададеш едни сериозни въпроси и да си отговориш честно: Кое ще ме накара да повярвам, че съм ОК? Какво очаквам от всичко това? Какво искам да открия всъщност? Мога ли след всички изследвания, които направя и ако те не покажат нищо - да спра с тях и да ВЯРВАМ, че съм здрав? Пътят - има начало, посока, край. Кръгът няма нищо от тях. Не омаловажавай усещанията си, защото никой не познава тялото си по - добре от самия човек. Но и не позволявай на ума ти, да ги изкривява. Или хиперболизира. Балансът е това, което трябва да създадеш. Вътре в себе си. Така няма да се ' преобръщаш '. Защото проблеми, колкото искаш в този живот... И има значение - дали в него виждаме ' кистата, като тумор ' или ' тумора, като киста '. / в преносен смисъл / Та... Паниката е ясна. Какъв е планът ти? 1. 2. 3. 4. Край на плана. Другия вариант е кръгът. Използвай възможността на този форум. Ако имаш план. Д-р Цончев винаги ще те насочи към специалисти, изследвания, ако ти трябват. Но, ако ще се въртиш в кръг - с поредната ти хрумка страх, чудовищно медицинско ' прозрение ' или нещо трето - никой не може да ти помогне. Дори и да иска. Разбираш ли? Някои неща, човек сам трябва да ги направи. Сам трябва да ги поиска. Сам да ги плати. П.С В такова хубаво настроение се събудих - дано ти предам малко от него. :-) И днес - никакви снимки на глави отвътре! :-) Може и да не вярваш в момента, но сред купчината болести, гадости, диагнози, страхове и всякакви такива - има и друго. Опитай да видиш и него със същата дълбочинна ' дисекция ', с която режеш в тъмното.
    от Лазар Ррр | 20.11.2014 12:19

Iva_At най-вероятно си права :) Но и аз си имам причините да се панирам Link например никой не е отбелязал че очният нерв май е подут на ЯМР... И може да имам някакво вътрешно черепно налягане поен акто гледах нормални снимки и сравня с тази...
    от Ива | 20.11.2014 01:56

Човек, започваш да преекспонираш вече. НИКЪДЕ в текста, който си дал НЕ се казва, че тази 9мм киста е причина за проблемите на момчето. Напротив - няколко различни лекари, са изразили становища за ТОЧНО ОБРАТНОТО. А именно, че тя НЕ е проблема. Отдолу в коментарите, има изказани мнения, че тя трябва да се разгледа по - задълбочено, след като не е установено НИЩО друго, като причина за главоболията и припадъците, НО това пак не означава това, което ТИ твърдиш. За съжаление, въпреки, че дискусията е от преди много време - потребителката не е писала отново. За да потвърди нещо. Или да отрече. Моля те, за твое добро - спри с четенето на медицинска литература. В такъв омагьосан кръг от диагнози се завърташ, че не усещаш - как това повече ти вреди, отколкото помага. Виж, че колкото повече четеш, толкова повече симптомите ти се усилват. И от притеснен в началото, вече си уплашен сериозно. Успокой се малко... И, вземи - нещо отпускащо да прегледаш. И разсейващо. Защото ще се ' взривиш ' вътрешно от целия този стрес, който имаш в себе си.
    от Лазар Ррр | 19.11.2014 15:03

Link а ето това е кистата май
    от Лазар Ррр | 19.11.2014 14:41

КОсите ми настръхват като прочетох за някакво момче което на 17 години получава гърчове и какви ли не страшни симптоми заради 9мм киста : Link на пинеалната жлеза... Как да не се плаши човек..
    от Лазар Ррр | 19.11.2014 10:50

Искрено се надявам д-р Цончев. Иначе продължавам да вдигам температура до 37,1 следобед и ранната вечер и не знам дали това не е нещо нормално... или има причина зад нея. ЛИчният лекар нищо не намира , кръвните изследвания са добри а на мен ми е лошо, гади ми се (гаденето никога не е спирало псоледния месец) и имам мускулна слабост и лесна уморяемост... :cry:
    от д-р Цончев | 18.11.2014 22:55

Най-вероятно не е от нея.
    от Лазар Ррр | 18.11.2014 15:41

Наистина се притесних на моменти едвам пазя баланс като съм прав а чета че на всички тия кисти на пинеалната жлеза им дават странни симптоми. Това наистина е ад и се моля да не е от кистата...
    от Лазар Ррр | 17.11.2014 22:12

Благодаря Ви , д-р Цончев. А имате ли идея дали на ЯМР без контраст се вижда ако има високо вътрешно-черепно налягане или нещо такова причинено от кистата макар че ми се струва малка за чак такива неща а и освен нейното наличие всичко останало е в норма. Не е отбелязвано да засяга нещи. Но не знам все пак да не би да е вдигнала налягането в главата и дали това се засича на ЯМР.
    от д-р Цончев | 16.11.2014 18:44

Тия кисти действително не се очаква да дават някаква симптоматика. Инак причини за главоболие и световъртеж - най-различни.
    от Лазар Ррр | 16.11.2014 11:13

или дали е възможно 9мм киста на пинеалната жлеза да ми създава такива проблеми, макар че невролога ми каза че обикновено нямат симптоми тези кисти... Това виене на свят тъкмо беше изчезнало и не знам защо пак се появи
    от Лазар Ррр | 15.11.2014 21:07

д-р Цончев , след масаж на врата започна пак адм исе вие свят и да ме боли глава, възможно ли е да е от някакви прищипани ил итравмирани нерви на врата ?
    от д-р Цончев | 14.11.2014 20:34

Не разбирам от ЕМГ, не е с игли, а със специален наконечник.
    от Лазар Ррр | 14.11.2014 15:18

Ръцете ми също така отмаляват много бързо. Мъкнах 15 килограмова торба за 2-3 мин и трябваха 2 часа за да се възвърне силата ми (поне донякъде) в ръцете.
    от Лазар Ррр | 14.11.2014 10:34

Link Link Link Link Link Това са снимките от изследването случайно да се виждат някъде тези така наречени фасцикулации или нещо такова или нещо притеснително ?
    от Лазар Ррр | 14.11.2014 10:14

д-р Цончев нещо, което ме озадачи беше че ЕМГ-то беше без игли. Не трябва ли да има игли които се вкарват в мускулите ? Питам за да знам до колко е достоверен теста тъй като чувството за слабост и потрепванията на мускулите са тормозещи. Днеска ми изписаха Диклофенак , Витамини B1,B6,B12 магнезии и нещо за мазане казаха ми че мсукулите на врата и гърба са ми вдървени от един месец. Притеснявам се дали ЕМГ-то е достоверно и дали АЛС може да се изключи спокойно тъй като ми трепрят ръцете дори когато пиша...
    от д-р Цончев | 13.11.2014 18:19

Спокойно...
    от Лазар Ррр | 12.11.2014 10:45

Благодаря Ви за отговора д-р Цончев. И аз се надявам и съм склонен да мисля, че на тази ранна възраст нямам такова страшно заболяване.
    от д-р Цончев | 11.11.2014 22:15

Не мислете за АЛС. Проблема е локален.
    от Лазар Ррр | 11.11.2014 10:16

Link - това е заключението от ЕМГ. Мускуланта слабост е станалка още по-зле. Невролога смята че съм луд да мисля за Амиотрофична латерална склероза? Прав ли е ? Това признак за АЛС ли е или е просто проблем в гръбначния стълб (шипове и тн )
    от д-р Цончев | 10.11.2014 14:23

Симптомите ви са доста неспецифични и дискретни за да се постави диагноза според мен.
    от Лазар Ррр | 09.11.2014 15:10

Понякога имам и леки позиви да кашлям, но като че ли са от гърлото .Защо ми се повдига докато ям не знам но допускам че е от стомаха . Когато го натисна леко долу вляво всичко ми се повдига. Дали симптомите са сериозен повод за притеснение? С ЯМР на главата отхвърлихме Множествена склероза , тумори и тн , още имам леки притеснения за Амиотрофична Латерална СКлероза макар че хора боледуващи от това заболяване ми казаха че е малко вероятно и че симптомите ми не приличат на обичайните за АЛС
  • Неврологичен проблем?
    от Лазар Ррр | 09.11.2014 14:57

Здравейте, след като дълго търсих какво ми е четох в интернет какви ли не страхотии реших да се изследвам. За изминалия 1 месец си напорваих 2 кръвни картини и ЯМР на главата, в които нямаше нищо обезпокоително. Симптомите обаче остават а те са : 1) чувство за голяма слабост в дясната ръка и десния крак. Десния крак се уморява изключително лесно при изкачване на стълби (чак се схваща), но все пак мога да върша нормалните си задължения. 2) странно усещане в областта на гърлото (където е ларинкса някъде) понякога го чувствам като топка даже. Когато ям имам чувството че храната ми се повдига след ядене от стомаха чак до гърлото. Имам непрексънат остранно усещане което ме кара да преглъщам. 3) Мускулите, в които имам изразена слабост често треперят силно при някои определени движения. Сякаш имам мускулна треска но без болката. Това продължава от почти 2 седмици Ходил съм на невролог, който само ми направи някои тестове : рефлекс на бабински, рефлекс на Хофман, да си държа ръцете и краката във въздуха със затворени очи. Заключи че всичко е нормално и сега смятам да си напоравя ЕМГ. Възможно ли е причината да е от нещо друго а не неврологичен проблем. Дали пък ми няма нещо на гръбначния стълб?

Напиши отговор