Моля, помогнете! | Алергичен ринит

Напиши отговор
  • RE: Алергичен ринит
    от bobi | 17.10.2018 12:43

Здравейте! Ще споделя своя опит. Няколко години бях с тежък алергичен ринит. Изписани ми бяха различни антихистамини и капки, но облекчаваха симптомите за кратко. От две години няма и помен от сенната хрема, благодарение на четиримесечна редовна употреба на капки физиологичен разтвор (натриев хлорид 0,9%), накапвани редовно в носната кухина, назален хомеопатичен спрей Еуфорбиум композитум на немската компания Heel, отвара от листа на коприва 3x200 мл. дневно.. Надявам се, да съм била полезна. П.С. Oтвара от коприва: две пълни супени лъжици коприва, прибавете към 600 мл. вряща вода. Веднага махнете от котлона и оставете да престои 15-20 минути. Прецежда се и се пие 3 пъти през деня.
  • Re: Алергичен ринит
    от д-р Цончев | 16.05.2014 10:41

Не е добре дълго време да се ползват, но ако нищо друго не помага може понякога да се слагат.
    от Ivan | 15.05.2014 12:45

Д-р Цончев,а трябва ли да спра капките за нос Африн?
    от д-р Цончев | 15.05.2014 08:44

Добре е пак УНГ лекар да направи контролен преглед и да види какво е състоянието в момента.
  • Алергичен ринит
    от Ivan | 14.05.2014 14:30

Здравейте!На 14 години съм и имам алергичен ринит.Ходих на лекар,той ми изписа едни капки по поръчка,в които имаше мента и някакви етерични масла.Слагах си от тях една седмица,но без никакъв резултат.Отделно си слагам и капки за нос Африн вече два месеца(знам,че не трябва да се слагат повече от една седмица и водят до пристрастяване,но не мога да ги спра без тях носът ми се запушва ужасно и не мога да дишам и спя).Ходих на физиотерапия един курс и тази седмица карам още един,но няма почти никакъв резултат.От тази седмица почнах и да си слагам някакъв мехлем с етерични масла в носа.И от него няма никаква полза.Моля Ви,ако може да ме посъветвате какво да правя,ще ви бъда много благодарен.

Напиши отговор