Моля, помогнете! | Мнение за топче на врата , много ме е страх ??

Напиши отговор
  • Re: Мнение за топче на врата , много ме е страх ??
    от д-р Цончев | 01.03.2018 20:27

Oтговор: дали хроничните тонзили и периодичните тежки вирусни инфекции, които трудно отшумяват и се повлияват на лечение са причината в случая за увеличените ми лимфни възли
    най-вероятно това е причината. Но ако нещо ви притеснява или за ваше успокоение можете да направите консултация с хематолог.
    от Ruska Bratanova | 27.02.2018 14:59

Имам топче точно под сливицата вляво, което е от близо 20-на години. Преди 20 г.го погледнаха пак на ехо, защото от известно време имам подути лимфни възли на врата вляво и топчето ме понаболява, прищраква...Размерът му е 2 мм.Бяха ми казали преди години, след консултация с хематолог, че трябва периодично да следя растежа му и ако запошне да се увеличава-веднага да се обаждам. Този път ме притесниха увеличените лимфни възли. На 2 пъти изкарах сериозни гърлени инфекции(от дете съм с хронични тонзили). Имам въпрос към д-р Цончев:според Вас дали хроничните тонзили и периодичните тежки вирусни инфекции, които трудно отшумяват и се повлияват на лечение са причината в случая за увеличените ми лимфни възли.При прегледа на ехо ми казаха, че подутите лимфни възли са като по типа на възпалителните процеси. НО ВЕЧЕ ПОВЕЧЕ ОТ 2 МЕСЕЦА СЪМ ТАКА. НОРМАЛНО ЛИ Е ДА СИ ПАСУВАМ И ДА ЧАКАМ?! Освен това от 30г.имам и Тиреоидит на Хашимото. Пия редовно Елтироксин 50 мг. Хормоните са сравнително добре. Бях и при стоматолог-отрича да е от зъбите. В момента имам сериозен проблем и със Спондилоза остеохондроза-5,6,7 вертибрален пречлен и от месеци съм със сериозни болки(Увреждане на междупрешленните дискове в шийния отдел с Радикулопатия). Възможно ли е някое от тези неща да е провокирало лимфните възли и още да ги държи в увеличено състояние?!
    от д-р Цончев | 15.06.2014 15:47

Така е, тези възли относително лесно реагират при различни инфекции и спадат бавно.
    от Ivailo | 14.06.2014 22:36

Хм .. Ето мина повече от година , и периодично това топче се появява , нараства , смалява се и изчезва . Някъде месец го нямаше и сега пак е там . Ако всичко е като преди , очаквам да постои 10 тина дни и после да намалее и изчезне. Поне такива са ми личните усещания и самонаблюдения . Имам хроничен тонзилит , ретинирали мъдреци и се надявам да е от някое от тези неща . Но пък чай отзад на врата ...
    от stefan | 15.02.2014 21:45

д-р цончев и аз имам сащия прбем аз имам няколко топчета под врата и кат пипна пот чилоста и ме боли и ме е истрах много можели дами кажете какво може дае благодаря предварително
    от д-р Цончев | 04.02.2014 12:33

Нормално е, особено в тези сезони с вирусни инфекции..
    от Ivailo | 04.02.2014 00:44

Eто пак е там ... мине се не мине време ту се появява , ту се скрива . Пак съм препаткал ... :( . Как така все един и същ лимфен възел реагира ?
    от Vasil | 07.08.2013 08:20

Аз имах такова топче, при мен се получи по падане на леглото на глава, топчето стоя доста време точно там където казваш ти, не съм ходил нито на лекар, нито никъде. Мина си само, нито имах проблем, нито нищо.
    от Ivailo | 12.06.2013 00:17

Aу , изперквам вече. Може и да си въобразявам но вече напипвам навсякъде такива топчета . Утре отивам при личната с риск да ми се скара и да спре окончателно да ми обръща внимание с тезата ,че съм хипохондрик .
    от Ivailo | 11.06.2013 14:47

Oф , сега пък на шията напипах едно топче , там където е жилата :cry: и пак се филмирах много . Онова на врата също го напипвам отново , а беше изчезнало след лечение с антибиотици поради болки в гърлото . Ако отида на личната , официално ще ме обяви за хипохондрик и няма да ми обърне внимание . Тея лимфни възли под челюстта също ги напипвам но немога да преценя дали са уголемени , но тях си ги обеснявам с никненето на мъдреци (ретинирали или нещо такова според стоматолога ) .
    от д-р Цончев | 11.05.2013 15:38

Не е задължително на кръвната картина да излезе нещо нередно при такива случаи. Вероятно се касае за локален възпалителен процес по тиха на фарингита с реакция на лимфен възел.
    от Ivailo | 09.05.2013 20:29

А , и друго да попитам ако може . Вижда ли се изменение в кръвната картина при тази болест ? Преди 2 месеца ми правиха 2 пъти КК и урина , защото имах оплаквания свързани с парене при уриниране . Кръвните изследвания бяха перфектни , абсолютно всичко в референтните стойности .
    от Ivailo | 08.05.2013 20:18

А , и само че топчето е от седмица някъде преди евентуалната настинка.
    от Ivailo | 08.05.2013 20:17

Хмм. Днес не се чувствам добре. Заболя ме гърлото , може да съм имал и темп през деня , вчера ме боляха плешките. Явно съм изстинал , дано да е свързано с лимфния възел . Въпреки че е отзад на врата а не под челюстта . След колко време , ако не се "скрие" да потърся лекар отново ? Благодаря за отговора :)
    от д-р Цончев | 08.05.2013 09:31

На всеки му се случва по някое време да му се подуе лимфен възел... В никакъв случай това не говори автоматично за "лимфом". А и там има и други белези...
  • Мнение за топче на врата , много ме е страх ??
    от Ivailo | 08.05.2013 01:03

Здравейте . Мъж на 24г съм. Преди няколко дни напипах някакво топче отзад на врата ми . Не ме боли . Имам чувството че е върху жилата на самия врат точно . Разрових из интернет и съм ужасен какви работи прочетох . Ходих до дома на личната ама на нея май и е писнало от мен (малко съм хипохондрик , преди година и нещо имам поставена диагноза Паническо разстройство , с което до някъде съм се справил , нямам кризи ) . Тя ме опипа и каза " престани да си внушаваш , лимфен възел е най -вероятно , духнал те е вятъра , защитна реакция на организма" ( не се чувствам настинал ) ,за мен нищо няма" (от известно време се съмнявам в кадърността и с извинение ) . Пошегувах се с " аз бях длъжен да питам" и "ако стане нещо ти си виновна " . Приятелски семейства сме затова с такъв тон и говоря. Направо са ми изправени косите. Сетих се също че преди около 4-5 месеца пак го бях напипал , но след това или съм забравил или не съм го напипал понеже е било изчезнало . Та ... какво мислите . Колко вероятно е да е .. о дори немога да го кажа " лимфом" , и дали за това време би се проявило ако беше нещо такова. Може ли да е от неправилно спане ( неудобна възглавница от известно време )? А от растящи ( но неизрастнали понеже няма място) мъдреци ? Оле май почвам да дрънкам глупости . Мерси предварително.

Напиши отговор