Моля, помогнете! | Червени изпражнения

Напиши отговор
  • Re: Червени изпражнения
    от д-р Александра Игнатова | 11.12.2017 10:16

Здравейте! Лекарите не неглижират останалите Ви оплаквания, те просто са симптоми на основния проблем - този с порталната вена. Това, че е разширена говори за повишено налягане в нейната система и по един сложен механизъм довежда както до подуването на корема, така и до кървене в стомашно-чревния тракт. Това, което трябва да се направи е в най-скорошен порядък да се установи причината за състоянието и след това да се премине към лечение, в зависимост от нея. Ако не искате да се лекувате във вашия град, то в София не е нужно да общувате специално с някой професор - потърсете хирургия - първа, втора, ИСУЛ, окръжна болница, както и в много други има специалисти, които да Ви изследват и лекуват. Успех!
    от Юлияна Илиева | 10.12.2017 09:36

Здравейте,моят случай е по-сериозен и не знам дали съм попаднала в правилната тема,ако не,моля пренасочете ме.Всичко започна преди 3год.,когато забременях с второто си дете.В третия месец на бременността,започна страхотно, болезнено подуване в коремната област,газове и понякога кръв ,при ходене по голяма нужда.Посетих гастроентеролог,който при прегледа буквално се втрещи и ме свърза с гастроентеролози от болницата.При прегледа от тях,се установи,че имам разширена вена Порте,от там увеличен далак и разширени вариации на хранопровода.Обясниха,че това обикновенно се получава ,когато има проблем с черния дроб,но такъв неустановяват.Предложиха лигиране на варици и до живот прием на лекарства,понижаващи кръвното налягане.Потърсих още едно мнение на професор от София ,всичко потвърди,но каза,че е по-добре да не се лигират вариците,защото може да се образуват и други.След раждането,проблема с подуването на корема и понякога кръв в слузта,при ходене до тоалетна си остана.Също се появява остра болка от лявата страна ,не където е далака,а точно от страни под мишницата,където свършват ребрата.Объркването ми е голямо,защото не знам към кого да се обърна,тукашните доктори са ми сърдити,че не съм се съобразила с тяхното мнение за лигиране,софийския професор е твърде недостъпен ,поради заетостта си и разстоянието,което ни дели,а като цяло докторите ,когато разберат за основния проблем с вена Порте,неглижират всичко останало ,за което отивам.Имате ли съвет,какво трябва да направя?Обмислям,колоноскопия,но четох,че и тя крие своите рискове.Какви са вероятните причини за подутия корем и кръвта?
    от д-р Цончев | 09.12.2017 21:18

Възможно е, към днешна дата как е?
    от Здравко | 06.12.2017 23:44

И аз съм така незнам какво да правя.днес пих 2 сока със ягода и банан на който цвят е червен и се чудя дали е от него?
    от д-р Цончев | 29.11.2016 20:03

Възможно е, обикновено това се получава от разните сладкарски бои...
    от Ваня Сербезова | 29.11.2016 13:29

Здравейте! Виждам, че излизам от темата, но понеже има и други подобни въпроси, реших и аз да задам своя въпрос тук. Възможно ли е цветът на урината да се оцвети в розово до светло червено след прием на сок от касис? Прочетох, че е възможно това да се наблюдава след прием на сок от цвекло и моля да отговорите дали такива изменения са възможни и след прием на сок от касис. Става дума за еднократно оцветяване на урината след сън и около 20 ч.след изпиване на 1 чаша сок. Благодаря предварително!
    от д-р Цончев | 07.11.2013 20:48

От него е, нормално е.
  • Re: Червено цвекло
    от gost | 07.11.2013 10:08

Искам и аз да попитам понеже преди 3-4 дни ядох червено цвекло и до днес като ходя до тоалетната по малка нужда най-вече сутрин и урината ми е тъмно червена но след това през деня си ми е нормална..дали е от него :|
    от viakimova | 05.02.2012 09:58

И моите бяха ЦЕЛИТЕ червени, цвят бордо по-скоро :mrgreen: :mrgreen: Успокой се де , ще премине, цвеклото много оцветява, относно изхожданията аз повече от 1 път на ден не мога, ако няма разстройство.
    от Lidi | 05.02.2012 09:00

Споко, ще премине. От цвеклото е! Аз почти всеки ден ям и вече не ми прави впечатление.:) Не се изчиства за ден, особено от сок. Ако не приемаш 2-3 дена ще се изчисти.:)
    от jerrymaguire | 04.02.2012 14:51

И на мен се е случвало. :) Помня какъв ужас изпитах, когато го видях за първи път :). После върнах лентата назад и си спомних, че ядох цвекло...;)
    от dobi7209 | 04.02.2012 14:49

Да, но моите са ЦЕЛИТЕ тъмно червени и вече 5 пъти като ходя до тоалетната и 5-те пъти са червени... а минаха 26 часа, откакто пих сока от червено цвекло...
    от viakimova | 04.02.2012 14:32

Преди по-малко от месец ядох салата от прясно червено цвекло с моркови, то оцветява изпражненията, СПОКОЙНО!!!!!!!!!
    от dobi7209 | 04.02.2012 13:18

БЛАГОДАРЯ ВИ! Мисля, че ако цветът до утре не се промени, трябва да посетя лекар... Много се страхувам от болести, но не ме боли стомах, не ми се повдига, не ме боли нищо-само треперя и се притеснявам... :cry: Надявам се, че е от цвеклото! ПОВЕЧЕ НЯМА ДА КОНСУМИРАМ ТАКЪВ СОК!
    от д-р Цончев | 04.02.2012 13:16

Ако те притеснява дали не е кръв - кръвта трудно се обърква...
    от д-р Цончев | 04.02.2012 13:15

Ако има и диария - да.
    от dobi7209 | 04.02.2012 13:06

Нормално ли е вече 5-ти път цветът да не се променя? Консумирах сока от цвеклото вчера на обяд... :cry:
    от д-р Цончев | 04.02.2012 13:05

Вероятно е от цвеклото и ще премине.
    от dobi7209 | 04.02.2012 12:59

И прди като съм пил сок от цвекло са ми се оцветявали изпражненията, но не толкова продъжлително / вече при 4 ходения все е същия /, а най-вече ми се е оцветявал цветът на урината, а сега НЕ / бяла е / ... :cry: :?: :cry:
    от dobi7209 | 04.02.2012 12:56

Цветът обхваща целите изпражнения, но не е отделен от тях! Като ги гледам те са ТЪМНО червени, но като се забърша по тоалетната хартия цветът е ярко червен... :cry:
    от д-р Цончев | 04.02.2012 12:52

Розово или ярко червено?
    от dobi7209 | 04.02.2012 12:47

Забравих да допълня, че сокът от цвеклото беше смесен с ябълка и имаше странен вкус и може да ми е разхлабил стомаха... Какво ли не ми минава през главата от снощи... :cry:
    от dobi7209 | 04.02.2012 12:45

От снощи 22.30 до 01.30 съм ходил по голяма нужда 4 пъти, а тази сутрин веднъж! Цветът си е все същия... Не се променя! Точно това ме плаши, че вече 4 пъти като ходя по голяма нужда цветът си е все същия... :cry: Да уточня: на 17 години съм, но това няма значение- болестите не питат... :cry:
    от д-р Цончев | 04.02.2012 12:41

Цвеклото оцветява. Но от текста не разбрах еднократно ли е било такова изхождане?
    от milla67 | 04.02.2012 12:39

Успокой се...от червеното цвекло е..вадиш си проблема точно от... Диарията и оцветяването е от червеното цвекло,което е много полезно през всички сезони на годината,но оцветяващо.Това са нормални неща...
  • Червени изпражнения
    от dobi7209 | 04.02.2012 12:32

Моля, дайде своето мнение, много съм притеснен! Вчера към 12.00 изпих 1 чаша прясно изцеден сок от цвекло и ябълка... През деня не пих много вода и вечерта към 22.30 отидох до тоалетна по голяма нужда / разстройство / и забелязах, че изпражненията ми са ЦЕЛИТЕ червени /тъмно червени/ и веднага започнах да треперя целия, при избърсване забелязах, че цветът по тоалетната хартия е светло червен и веднага си помислих най-лошото... продължих да треперя и да се притеснявам / стомахът започна да ми трепери, започна да ми става лошо, студено, не спирах да си мисля най-лошото / След около 30 мин. пак ми се доходи до тоалетна, но вече явно от притеснения и отново всичко беше същото, а след около 15 мин. се потрети всичко по-същия начин. През нощта до 02.00 часа не можах да заспя от притеснения и мислене. Тази сутрин отново станах и започнах да си мисля и при отиване до тоалетна / този път насила изкарах съвсем малко... / и отново беше същия цвят... Вече 4 пъти ходя до тоалетна по голяма нужда от вчера и цветът не се променя / вече мисля, че цветът не е предизвикан от цвеклото/... МНОГО СЕ ПРИТЕСНЯВАМ - КАКВО МИСЛИТЕ ВИЕ? :cry:

Напиши отговор