Моля, помогнете! | Топчета! Болка в кръста ! Моля помогнете !

Напиши отговор
  • Re: Топчета! Болка в кръста ! Моля помогнете !
    от д-р Цончев | 10.07.2018 20:08

Ако е подвижно и неболезнено - най-вероятно е атером
    от pvaklinov | 06.07.2018 11:55

Здравейте! Аз имам топче от дясната страна на кръста също, но моето е твърдо. Имам от време на време болки в кръста, които слизат и към десният крак, като го напипвам и имам чувството, че се движи. Нямам болка когато го "движа". Какво може да е ?
    от Addict | 15.12.2011 12:45

Нямам представа, но те са там от месеци, а може и преди това, но не съм ги забелязал. Нормално ли е толкова време да стоят подути лимфни възли. Вчера след като писах се навих да действам по въпроса, и днес отидох пак при личната лекарка, тя ме прати при друг невролог. И ще пиша като имам резултат, може да е от полза на някой.
    от Addict | 14.12.2011 18:19

Много моля ако автора има някакъв резултат след прегледа да пише какво е станало. Аз също имам такива топчета, които са твърди, 'подскачат' при пипане, като се наведа се усещат по- ясно. Не винаги имат една и съща големина, често вечер или след баня ги чувствам много по- малки, знам че звучи малко странно. Имам спина бифида s1 , не знам дали има значение, едва ли има връзка между двете. Самите те не болят, но при физическо натоварване се усеща дискомфорт там. Личната лекарка ми каза че си внушавам глупости и съответно не ме е пращала на някакъв специалист, но тези неща са съвсем реални, не знам на какъв лекар трябва да отида, по какъв начин може да се види какво е това. Ехограф може би? Правени са ми само рентгенови снимки на кръста. Бил съм и на невролог, казах й , тя реагира с "мхм'. И това е , никакво развитие, а тези топечта са си все там.
    от д-р Цончев | 03.09.2011 11:18

София, ИСУЛ, клиника по неврология, доц. Цанкова, проф. Даскалов.
    от Георги | 01.09.2011 18:56

да за София ако може
    от д-р Цончев | 01.09.2011 17:54

Oтговор: още един въпрос възможно ли е да съм прещипъл нерв
    - не знам, няма как да отговоря. За София ли да дам невролог?
    от Георги | 31.08.2011 16:16

Забравих да спомена по горе че при натоварване също имам болки. Пример: отивам в градината да полея цветята с лейка и при навеждането със съда в ръце чуствам болка
    от Георги | 30.08.2011 17:38

д-р Цончев благодаря ви . Имам още един въпрос възможно ли е да съм прещипъл нерв и да се образува такова нещо и имам ли повод за притеснение . Също така ако ми кажете към кого мога да се обърна , мисалта ми е да ме насочите към някой невролог
    от д-р Цончев | 30.08.2011 17:15

Добре е да се огледа от невролог това.
  • Топчета! Болка в кръста ! Моля помогнете !
    от Георги | 30.08.2011 12:56

Здравейте казвам се Георги на 23г. от София . Имам следният проблем . За периода от 4год. съм си секвал кръста 3 пъти , като последният път имах големия болки и неможех да помръдна от кревата . Преди околко седмица имах лека болка в кръста която ошумя за 2-3 дена без да се лекувам , но напипах на кръста в долната лява част и малко по-нагоре в дясно две топчета с големината на бобче които са твърди. Притесних се и вчера посетих моя личен лекар но той така според мен не ми обърна нужното внимание , казах му за тези неща той пипна така и каза не се безпокой това всеки човек ги има и другия пут като имаш болка в кръста ела да ти предпиша едни хапчета и ме отпрати . Това според мен е супер некорекно отношение към пациента , но както и да е . Въпрост ми е може ли да се образували тези топчета в следствие на тези секвания , да съм претиснал нещо , и какво да направя . Моля помогнете кажете къде да отида какво да направя все още съм притеснен.

Напиши отговор