Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ | сърбеж на срамните устни

Напиши отговор
  • RE: сърбеж на срамните устни
    от simoneta77 | 24.01.2020 16:06

Здравейте, искам да споделя и моя проблем имам ужасен сърбеж не по срамните устни, а точно отгоре на меката предна част. Ужасно е и не знам как да успокоя този сърбеж. Помогнете ми, ако можете!
  • Re: сърбеж на срамните устни
    от Евгения Аргирова | 28.02.2012 10:50

Здравейте, да се оплача и аз, преди много години имах подобен проблем, който се появяваше, когато бях неразположена, оказа се, че имам алергия или запарване от превръзките, свърши ли цикъла сърбежа и сухата кожа се оправят. Ходих по лекари, изследвания, всичко както трябва и всички лекари казваха, че е от превръзките. Започнах да използвам натурела с лайка, проблемът изчезна, но ето този месец пак се появи този ужас. Грешката беше в мен, защото тренирах неразположена и то кардио тренировки+ изпотяването се подредих страхотно, една седмица ужасни щипещи мъки. Молбата ми е, ако някой знае някакво мазило, което помага за облекчаване и овлажняване на кожата?? :roll:
    от Lidi | 22.02.2012 09:00

Няма какво да те притеснява прегледа, а и все някога ще отидеш. Всичко ще мине за 10 мин работа. По-добре, докато е по-рано. Не се притеснявай, а си запиши час.
    от jerrymaguire | 22.02.2012 00:21

Прегледа е задължителен! Водите ли полов живот?
    от Ati | 21.02.2012 23:51

здравейте и аз имам проблем със сърбежа ,но освен това ми се получава и подуване,и парене зачервяване моля ви кажете ми симптоми на какво са тия и как да се излекуват?досега не съм ходила на гинеколог и ми е малко неудобно да споделя това и най вече прегледа ме притеснява.благодаря предварително на отзовалите се.
    от Lidi | 05.02.2012 09:04

Ако не са само гъбички, а е нещо външно запарване от превръзки, дразнене от бельо и т.н. - триклобактера помага за душ, или тантум роза, розалгин и т.н. Триклобактера е удачен преди и след цикъл по веднъж, а тантум роза съм ползвала в продължение на седмица по веднъж дневно и проблема изчезва.
    от д-р Цончев | 04.02.2012 12:57

Моля, пишете на кирилица!!
    от diana | 03.02.2012 23:35

zdraveite , v mometna i az imam su6tiq problem .. predpolagam 4e problema pri men se e polu4il ot razranqvane i zamursqvane .. ne e izkliu4eno tova da sa i gubi4ki .. do kolkoto znam riskut da se poqvqt gubi4ki e dosta visok ako nosite tesni pantaloni ili beliio koeto zadurja vlaga , do sega mi se e slu4valo , 3 ili 4 puti da se sbluskam s tova ne6to .. ne sum hodila na genekolog do sega a BI TRQBVALO ! .. na men laikata mnogo mi pomaga .. svarqvam dve lujici laika v tendjera ,precejdam vodata i q izsipvam v legen .. sqdam v nego i stoq okolo 5 , 10 minutki .. za okolovo dva , tri dni surbeja minava .. na men mi pomaga .. uspeh i na tezi koito re6at da go probvat .. o6te ne6to .. ako nqmate laika stava i sus smradlika no stava po bavno ;)
    от tin4eto | 08.07.2009 12:53

Привет, аз също имам май някакъв проблем. От няколко дни ми се появи зачервяване и сухота на срамните устни и сърбеж. Възможно ли е да се е получило запарване от дамските превръзки или това са си симптоми на някаква инфекция или гъбички? Някой знае ли нещо за облекчаване? Промивка със сода например и намазване с дефламол би ли помогнало? Благодаря предварително за отговорите.
    от rozi4ka222 | 21.04.2009 15:55

Най - вероятно става въпрос за кандидоза, т.е гъбички, но наистина не се доверявайте на такъв преглед с просто око. Искайте си микробиология. Аз самата в момента се лекувам от гъбички, но пълното излекуване е доста трудно, така че не отлагайте прегледа при гинеколог.
    от DJUDIT8889 | 19.04.2009 17:55

МЛАДА СТЕ ,НЕ СЕ СТРАХУВАЙТЕ ОТ ГИНЕКОЛОГ,НЯМА НИЩО СТРАШНО. Ще ви дадат мазила,хапчета и после ще съжалявате ,че не сте отишли по-рано. Сърбежът ще мине за 2-3 дни.Казвам го от опит.
    от DJUDIT8889 | 19.04.2009 17:48

[ ИДЕТЕ НА ГИНЕКОЛОГ,МОЖЕ ДА СЕ ОКАЖЕ ЛЕВКОПЛАКИЯ.
    от dar4e83 | 07.04.2009 22:26

здрасти и аз имам такав провлем.силен сарбеж а след това ужасно парене.кожата ми е суха и люпеща се.неприятно е.пари даже от детски крем нивеа.пишете ми .мерси
    от cvetkoni | 19.01.2009 23:46

Помощ, умирам ли? Имам жълтеникаво до бледозеленикаво течение и силен сърбеж на срамните устни, почти всеки ден е този сърбж, дори понякога няколко пъти на ден, за последно секс съм правила преди една година, възможно ли е да съм се заразила с нещо? Но какво е то? Не мога да отида на гинеколог, понеже см от малък град, а и ако майка ми разбере ще ме убие. Ако реша да отида на лекар, то ще бъде по-нататък, и то в друг по-голям град. Кажете ми какво е това, има ли лечение и с какво да се лекувам, явно ще бъде самолечение поне за сега. Аз съм на 23 години и сигурно ви звучи смешно всичко това, но до сега не съм ходила на гинеколог никога и мн ме е страх, дори ужасно ме е страх от това какво ще ми каже лекарят. Имам връзка скорошна е едно мъж, но още не сме правили секс, а аз мн го желая, но поради тези проблеми не искам това да се случи, преди да се излекувам. Много ви моля, който може нека ми помогне по някакъв начин!
    от cvetkoni | 19.01.2009 22:24

Здравейте, аз също не съм влизала тук, но при проблем и на мен ми се наложи да потърся помощ. Аз също имам силен сърбеж на срамните устни, когато се почеша ми олеква и свършва, но това продължава много време почти всеки ден.
    от danoni | 25.12.2008 03:07

здравейте и от мен, съветът на мирон_з е мнооого ценен. гинекологът трябва да ти пусне всичките тея изброени тестови, кръвни, микробиологии и други и след това "газ" дето се вика, бягай на консулт и с ДОБЪР кожен. те са най - в час със всчко! във варна веднага мога да препоръчам добри, на мен са ми помогнали, а сърбежът може и да е херпес, но док 6те каже. той не винаги избива цял, а само драще и сърби. помага силната храна, вит от групата на Б, напр B6 ,mnogo mi pomogna, v golemi koli4estva,3-4 tabl na den. spodelih nqkoi opit na taq tema v drujite si syo6teniq. moje da vi svur6at rabota i ne zabrawqjte pregledut pri KOJEN, te sa mnogo v 4as. ako moga da sum polezna,pi6ete mi uspeh!!
    от miron_z | 26.11.2008 09:45

Здравейте момичета!Ще си позволя да ви дам един съвет: потърсете си гинеколог, който да поставя диагноза на каквито и да било гинекологични заболявания на база някакви изследвания (цитологични,микробиологични или серологични).Пазете се от "специалисти", които биха поставили точна диагноза само от един преглед. Не казвам, че това е невъзмжно.Все пак зависи от специалиста доколко следи новостите в своята област.
    от мег | 20.11.2008 17:04

Здравеъ,и аз имам същия проблем,появи се някакав гаден сърбеж,отидох преди 2-3 седмици на кожен и ми изписа някакъв певизон,били някакви гъбички,и да се мажа с това 7 дни,ок,7 дни нищо ми нямаше докато се мазах и после пак се появи,пак се мазах 7 дни и щом престана пак се появява.А генеколога казва че е от трихомоните и щом те изчезнат и това ще изчезне и да не се мажа повече с това,но аз няма как да не го ползвам,защото ако престана пак ще се появи!знаеш ли нещо по въпроса??Или ми препоръчай някой кадърен кожен
  • сърбеж на срамните устни
    от tedi_vt_86 | 20.11.2008 16:20

Здравейте за първи пъ влизам в този форум,но намерих много интерестни неща и мисля да влизам по често.Сега да ви кажа и за моя проблем.Родих на 05.08.2008.След като ми свършиха всякакви видове течения отидох на преглед.След цитонамазка лекарката ми преписа АМИРИЛ По диагноза ми пише трихоминален ПАП или нещо подобно.Така слагах ги 6 дни и след 2 седмици ми се появи много гаден сърбеж в областта на срамните устни но не вътре а извън тях.Сега се чудя на какво се дължи това.Може ли някой да ми помогне?Може ли това да е реакция от тия глобули+таблетки или пък да е от противозачатачните които пия за първи път?Много благодаря предварително за отговорите

Напиши отговор