Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ | Може би проблем с Бартолинова жлеза?

Напиши отговор
  • Re: Може би проблем с Бартолинова жлеза?
    от Ралица | 17.05.2018 23:33

По отношение на бацилите на Дьодерлайн може да приемате пробиотик, за да се урегулира влагалищната микрофлора. По отношение на този вид "пъпка" бих Ви посъветвала да бъде видяно и от специалист дерматолог. Така ще прецени дали е само кожно образувание и има ли нужда от назначаване на допълнителни изследвания.
  • Може би проблем с Бартолинова жлеза?
    от Ven | 17.05.2018 15:11

Здравейте, живея в чужбина и цялата история доста дълга с няколко различни лекаря, не зная кое е свързано и кое не, затова ще се опитам накратко да обясня и да попитам. От година и нещо през няколко месеца ми се появява нещо като пъпка в интимната област, доста болезнена, подува се, пуква се, изтича и все остава едно малко топченце. Няколко пъти ходих на гинеколог, според нея е пъпка от бръсненето евентуално. Пих антибиотик преди година, след като от взета проба и изследване на болести разни, се установи само че има Streptocoque Agalactiae (B) там, но антибиотика не беше силен, защото според гинеколожката ми не е нещо особено. После ми предписа някакви си кремчета, които не помагат по бързото заздравяване и тях си и ползвам, защото последния път ме изкара едва ли не хипохондричка! Появи се веднъж и на точно същото място от другата страна, но там сякаш не остана топченце и всичко си отмина. Намира се на малките срамни устни и като преглеждам снимки из интернет прилича ужасно много на възпаление на бартолиновата жлеза, но се пада някак си по нагоре, по близо до уретрата и според гинеколожката ми жлезите са по надолу. Някаква гънка е, прилича ми на слюнковите жлези, когато е спокойна и остане топченцето. Преди месец и половина имах учестено желание за уриниране и то само за по няколко капки понякога, нищо нямаше от изследванията които ми пусна личната лекарка, основно за цистит и подобни, но все пак ми даде една доза антибиотик, от която сякаш нещата поотихнаха. Няколко дни по късно след пране видях че има останали избелели петна по бельото ми, като да са пръскани с белина. Преди няколко дни реших да се консултирам за тези петна с личната лекарка. Тя ми пусна изследвания за гъбички, сифилис, хламидия и още някакви бактерии. Няколко часа след вземане на пробите в лаборатория, получих ужасно силно парене при уриниране и в момента пия Норфлоксацин. Вече втори ден съм по добре, но но пък въпросната от по горе пъпка се появи отново, с ужасна болка при натиск. Започвам да се чудя дали не съм сбъркала болките, но съм почти сигурна, че точно уретрата ме болеше, почти плачех от болка. Изследванията са отрицателни за всичко, пуснаха ми и урина, но понеже по спешност пих антибиотик, там също всичко е отрицателно. Моля за някакъв съвет, могат ли да бъдат свързани всички тези неща, какво да изследвам. Трудно е да обяснявам всеки път всичко от самото начало. От изследванията също излиза, че имам среда бедна на Doederlein, как може да се коригира това? Благодаря за отделеното време!

Напиши отговор