Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ | Бартолинеева жлеза

Напиши отговор
  • RE: Бартолинеева жлеза
    от д-р Цончев | 20.01.2019 21:39

Това какво точно да се прави ще го прецени хирурга
  • RE: Бартолинеева жлеза
    от Теди | 11.01.2019 19:06

Здравейте! Живея и работ в чужбина. В края на ноември получих възпаление на Бартолиновата жлеза, с висока температура и много силни болки. Беше станала 3см и почти не чожех да пишкам. Оперираха ме с пълна успойка, като направиха т.нар Марсупиализация. Не ми предписаха никакви антибиотици. На 2-ри януари усетих, че пак се подува, но тъй като дупчицата от операцията беше прясно зарадснала, вечерта подутината се пукна сама и изтече гной. този път нито ме болеше, нито имах температура. На следващия ден видях, че е останал един конец. Лекарят, който ме оперира и ме беше препоръчал антибиотик, подходящ при абсцеси. та взимах го една седмица, отидох да махнат конеца и днес пак изтече, макар и много малко количество, кремаво бял гъст секрет (като кондензирано мляко). Ясно ми е, че май пак ще трябва да мина под ножа, но въпроса е дали има смисъл отново да се прави Марсупиализация или е по-добре жлезата да се отстрани. Благодаря предварително!
  • Re: Бартолинеева жлеза
    от jerrymaguire | 23.05.2018 18:01

Пускали ли сте влагалищен секрет?
    от tonistefan | 23.05.2018 16:19

Здравейте на всички тази жлеза е много коварна два пъти ме цепиха и я изгаряха със кристали.Сега пак ми се появява но като си направа топла баня се пука сама но пак набира по-малко .Някой да знае как мога да я махня без да ходя пак на лекар чрез лекарства и други бабени рецепти. :( :( :(
    от amazonka343 | 21.11.2010 21:03

mili gospoji i gospojici predi pet godini mi se be6e zapu6ila bartolinova jleza neme bole6e no poneje me drazne6e fakta 4e se e podulo tam kadeto predi ni6to ne e imalo re6ix da ia stisna kato si mislex 4e nabrala papka no uvi podutinata vze adski da me boli zapo4na da bere posle razbrax 4e e bartolinova vazpalena jleza i ne e triabvalo da ia stiskam nalagax s 6umki ot 6irokolist jivovlek no nai mi pomogna kato nalojix s mamuk napoen s revanol na miastoto gnoita izbi i leka poleka vsi4ko se normalizira sega sled edna silna prostuda pak mi se vazpali ve4e vtori den nalagam s pamuk napoen s revanol i otoka zna4itelno namalia 6te prodalja do palnoto ozdraviavane mislia 4e tova e po dobria variant ot cepeneto no triabva o6te v samoto na4alo da ne se 4aka dokato otoka stane mnogo goliam na men mi pomaga iskrenno vi pojelavam i na vas da vi pomogne
    от zelena-imperiq | 12.09.2010 23:45

не знам дали изобщо се отнася за тази жлеза,но имам следното притеснение..отлявата страна на срамната устна до към свивката на крака имам странно подуване (по-скоро като кокалче при напипване) и боли при силен натиск..няма връхчета,няма други изблици на киста, а нямам идея какво е, а личната е в отпуск,пък и няма направления :cry: Помогнете!!
    от svetla | 11.06.2010 16:31

i az imam problem s tova vyzpalenie. praviha mi cepvane i v momenta sym na antibiotik dano da nese povtori pove4e
    от МаргаритаМ | 16.03.2010 02:19

Забравих да ви благодаря за отделеното време и внимание. Ще ме посъветвате ли да посетя друг гинеколог? Дайте ми съвет, много ви моля!
    от МаргаритаМ | 16.03.2010 02:17

Докторе, виждам че темата е отдавна обсъждана, но аз преди седмица бях оперирана от обсъждания вид киста. Днес ми паднаха конците и като погледнах- УЖАС! Онова нещо се беше появило отново и дори има като прорез(явно където са били конците), преди си беше гладка и не ми е създавала проблеми, но ме посъветваха да я оперирам, защото с времето ще нараства.Много съм обезпокоена и наистина страдам.Кажете ми защо се е получило така? ;(
    от eli81 | 25.11.2009 14:57

Здравейте,д-р Цончев! Много съм притеснена! Преди два дни ми поставиха диагноза "Възпалена бартолинова жлеза" и съответно пия Dalacin 300mg,Низорал 200mgи слагам глобули Gynalgin..Като че ли чувствам вече подобрение. Два дни преди това правих секс с партньора си без презерватив,защото пия противозачатъчни хапчета. Възможно ли е да съм го заразила без да искам?И какви биха били симптомите при него? Засега той няма оплаквания,но какъв е инкубационния период,ако има нещо? Изписвайки ми рецептата,лекарката не спомена лечение и за него,което малко ме успокоява. Ще Ви бъда много благодарна за бърз отговор! Да добавя,че нямам сърбеж,парене и други подобни.
    от kras_55 | 24.11.2009 14:40

Д-р Цончев,аз съм оперирана в Майчин дом/парауретрална киста/ и дивертикул на уретрата на 17.06.2009г,нормално ли е до сега да имам болки при уриниране и по-слаба струйка,а също така и изпускане на урина /не винаги/,до 26.09.2009.ходих 2 пъти на преглед след операцията и ми казват че операцията е успешна,но деликатна и всичко ще отшуми, но бавно,но мен ме притеснява изпускането на урина и слабата болка вече 5 месеца след операцията,Много ще ви бъда благодарна за консултацията? !
    от m.kocheva_ | 19.11.2009 13:03

iskam mnenie ot d-r Conev ako e vuzmojno.Bqh operirana na 23.03 2009g v bolnica Sheinovo,izrqzaha bartolinovata mi jleza i sled 3 meseca hodih na pregled pak i mi kazaha che vsichko e ok,no...veche ot 8 meseca sled operaciqta imam postoqnna bolka i leko vutre6no potdyvane predi i po vreme na cikul na mqstoto na operaciqta,po vreme i na seks...po vreme na seks yse6tam i bolezneno durpane na mqstoto na vutreshnite shevove...Pomognete mi sus suvet,zashtoto bolkata ne e nikak priqtna puk i nqmam nikakvo jelanie za seks,a imam golqmo jelanie da si imam bebe...i prechi li na deterodniq proces tazi operaciq?Blagodarq predvaritelno.
    от tania_27 | 18.11.2009 11:44

Doktore,predi okolo 10 dena i na men mi se podu,sled koeto sama se spuka.Tova moje li da dovede do dopalnitelen problem?Spored vas dali e zaduljitelno da se operiram ili moga da mina samo s cepvane.V momenta po4ti nqmam ottok,top4eto e mnogo malko i ne mi pre4i po nikakuv na4in.Molq vi ako nqkoi znae ne6to pove4e po vaprosa ili e minal po moq put da mi pi6e.Blagodarq predvaritelno.
    от д-р Цончев | 18.11.2009 01:34

Трябва да заздравее разреза, но поне 10-15 дни ако няма усложнения.
    от Mariq-Viktoriq | 16.11.2009 20:30

Аз също имам проблем с Бартолинеевата жлеза и бих искала да знам колко време след цепенето не трябва да имам полови сношения
    от kras_55 | 11.06.2009 15:26

АЗ получих абцес гноен м.март и последва сцепване, антибиотици,та кажи речи до сега си ги пия,и тъй като не желая отвори на кистата и изтичане на разни мърсотии,влизам на 15.06.09г в софия за премахване или обелване на кистата,но тя няма нищо общо с Бартолинеева жлеза,а е парауретрална киста във входа на влагалището и почти нищо не намирам в нета да прочета за нея?
    от julietahristova | 10.06.2009 20:37

predi 5 godini imah ''kasmeta'' da mi se vazpali vaprosnata jlezasled 2 posledovatelni scepvaniq ot lekar i vseki pat drenaji i antibiotici ginekolojkata vdigna race i kaza da hodq v bolnicata tam lekarq mi razshiri otvora s nojici i bez upoika sled tozi ujas se poopravih no sega 5 godini po kasno otnovo se vazpali jlezata no si napravi sama otvor i moga da si izcejdam gnoita sama no tova ne e reshenie i neznam kak da reagiram vse oshte imam strah samo kato si pomislq da hodq na lakar sled onzi kasapin
    от kras_55 | 08.06.2009 11:18

Моля за помощ!
    от kras_55 | 08.06.2009 10:24

Помогнете,ако и вие сте патили от подобна киста,лекарите ми я наричат"парауретрална киста",правено ми е сцепване/инцизия/ и изчистване на гной след абцес-1 път м.март ,от тогава пия три пъти различни антибиотици, защото все има някакво възпаление и изтичане на гной и не може да се оперира,трябва да е спокойна,а тя е спокойна само 2-3 дни след като свърша антибиотика,смятам,че все някой ще ме напътства с нещо за по-бързото успокояване на възпалителния процес за да се оперирам и махна по-скоро това топче,разбира се че ви Благодаря предварително,имам определена дата за операция след една седмица?
    от ivanikol | 13.01.2009 11:37

При лекуване на бартолинт лекува ли се едновременно и партньора с антибиотик
    от beibinka | 06.12.2008 16:12

Здравейте, искам да попитам кое е най-доброто решение, след като сам на 23 години, а досега жлезата ми е цепвана 5 пъти, събирам мнения и досега всеки гинеколог изразява различно мнение. Незнам какво да правя последната ми операциика беше преди 2 месеца, сега жлезата е спокоина, но ако искам да я махна знам че тя трябва да е в спокоино положение. Дали да я махам и ли да изчакам отново, какви ще са последствията, ако я махна. И ако не го направя как да се предпазвам, за да не се възпали пак. И още един въпрос възможно ли е самият секс да причинява бъзпаление на жлезата. Благодаря ви много предварително.
    от mariela88 | 28.07.2008 17:49

Ама те като ми поставят тази упойка,как би трябвало да ми махнат жлезата? Сега тя е малка и я чакам да се възпали за да се оперирам,а сега може ли да се премахне докато е малка?
    от д-р Цончев | 27.07.2008 12:09

Анестезия е поставяне на упойка.
    от mariela88 | 26.07.2008 20:00

А какво точно представлява тази анестезия? Това цепване ли е или отстраняване?
    от Д-р.Хинкова | 24.07.2008 16:11

Ако не ви пречи.можете да правите секс,но за да се ликвидира дифинитивно проблема ,според мен трябва да се оперирате.Това става с анестезия.
    от mariela88 | 20.07.2008 22:35

Ей хора много ми е спешно да ви питам нещо за възпалението на бартолиновата жлеза :|.Един ден така случайно напипах едно като топче и седмица след това отидох на гинеколог да видя какво е.Каза че е киста с гной,нормално да се появи там обясни ми и че при по малки момичета се е появявало на по 15-16 годишни.... Попитах как да го махна.Каза ми 3 варианта 1.Да го изчакаме да се възпали и да си изтече само(но след време пак ще ми направи проблем) 2.Да премахнем цялата жлеза(но това ще е много кърваво и много щв боли) 3.Да зашием стените на жлезата там за стените на срамните устни и то да се самоизлекува(каза че това е най-добрия вариант). Пих антибиотици за да спра възпалението за сега.Сега е колкото маслина и чакаме пак да се възпали и малко преди да се пукне,когато жече стане голямо,ще го оперираме.Искам да ви питам ако сте пробвали,кой вариант е най - добре...и другото нещо което ме досрамя да попитам...Мога ли да правя Секс??? ???

• от Vera | 06.11.2007 09:01

Благодаря Ви много д-р Цончев! При пръв удобен случай ще направя преглед при специалист, но исках предварително да проуча нещата. :)

• от д-р Цончев | 05.11.2007 21:25

Възможно е процесът да е рецидивирал. Това трябва да се обсъди подробно след АГ преглед и да Ви бъде разяснена същността на проблема. В противен случай изпадам във възможността да гадая и да Ви дам грешно мнение.

• от Vera | 05.11.2007 11:43

Тогава почти нищо не ми обясниха. :( Казаха само, че е запушване и трябва да се оперира, за да се отстрани. Тогава очевидно не съм могла да реагирам адекватно и да разпитвам за подробности, мислейки, че лекарят си знае работата. Като се осмелях да питам, само казваха, че всичко е ОК. След операцията разбрах, че са махнали "нещо" с големината на орех и доброкачествена течност вътре, но не от лекарите, а от епикризата. Може би наистина е било киста, но защо след отстраняването й ми остава оток? И защо след това този оток започва да нараства? Това друга киста ли е? Възможно ли е да се е запушила жлезата? В пъвия случай, "кистата" след секс се подуваше доста, а след това постепенно изчезваше. Затова аз си мислех, че не е киста, а е наистина запушване. Сега, в този случат, топчето си стои постоянно и без видима промяна на размера. Това сега повече ми прилича на киста, но да се появи веднага след операцията? Какво може да бъде? :oops:

• от д-р Цончев | 31.10.2007 19:29

По-скоро, както го обяснявате прилича на киста, без възпаление. Вартолинитът включва в себе си възпаление - оттам температура, болка и т.н. Ако е киста, която не е възпалена ще е налице само подуване. АГ колегите не са ли Ви казали каква е диагнозата?

• от Vera | 31.10.2007 15:50

И аз имам проблем с бартолиновата жлеза, но е малко по-различен: Преди 13 г. започна да ми се подува след секс и после да спада постепенно. Не си спомням подутината да ме е боляла, просто ми пречеше. Като отидох на гинеколог той ме изпрати в АГ болница и там казаха - операция. Оперираха ме и махнаха "образуванието", което беше с големината на орех. След операцията, на контролния преглед, хирургът, който ме оперира каза, че всичко е ОК, но след като съвсем заздравя операцията, забелязах, че все още има лека подутина. Преди 3 г., когато бях на преглед отново в АГ болница, гинекологът, който ме преглеждаше, като видя отока, каза че операцията не е била много успешна. Тази подутина през изминалите 13 г. постепенно, много бавно увеличава размера си. В момента е близо 3 см в диаметър. Интересува ме въпроса дали това заболяване е Бартолинит, след като не съм имала болка и повишена температура и ако не, какво заболяване е това? Може ли да се лекува неоперативно и как? Благодаря на всички отговорили предварително! :)

• от д-р Цончев | 21.09.2006 18:27

Подходящо е. Успех!

• от Aries | 21.09.2006 16:26

За щастие моя случай е в ранен стадий и ми изписаха антибиотик: Далацин. :D

• от д-р Цончев | 21.09.2006 15:27

Моля! :D ПП Лечението е с антибиотици, в напредналите случаи - оперативно, цели се да се дренира абсцеса и пак се дават антибиотици.
  • д-р Цончев
    от Aries | 21.09.2006 15:14

Благодаря Ви много д-р Цончев ! :D :)

• от д-р Цончев | 21.09.2006 15:07

Бартолинит - възпаление на Бартолиновите жлези (2 на брой, разположени на входа на влагалището и произвеждат секрет, който овлажнява входана влагалището). Предизвиква се от гонококи, стрептококи, стафилококи, трихомонас, чревна флора, която прониква пррез изходното отверстие на жлезата. Възниква при недобра хигиена наполовите органи, отслабен имунитет, венерически болести. По-често се засяга едната Бартолинова жлеза. Наблюдава се оток (с размер до кокоше яйце), зачервяване и болка, повишена температура. Може да се наблюдава изтичане на гной, ако се е оформил абсцес и пробие навън.

• от Aries | 21.09.2006 14:08

Не съм сигурна дали точно така се казва, Бритолинеева я пишеше някъде. Но няма достатъчна информация от какво се причинява възпалението й. Благодая на всички. :roll:
  • Бартолинеева жлеза
    от Aries | 21.09.2006 14:05

Някой може ли да ми каже нешо повече за тази жлеза? :roll:

Напиши отговор