Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ | Резултати от вагинален секрет и цитонамазка

Напиши отговор
  • RE: Резултати от вагинален секрет и цитонамазка
    от д-р Ралица Правова | 18.05.2022 15:56

Не, нормално е да са налице
    от ayho | 18.05.2022 06:54

Здравейте! Излезнаха ми резултатите от микробиология - вагинал.: 1) На директна микроскопия се наблюдават епителни клетки. 2) Не се изолираха патогенни бактерии и гъби. Какво означава номер 1 и трябва ли да се притеснявам?
    от д-р Ралица Правова | 17.05.2022 22:48

Антибиотик беше ли Ви изписан, тъй като първо трябва да бъде ликвидирана инфекцията, за да се направи след това и профилактика с пробиотици, поради ниското количество на лактобацилите?
    от НЕЛИ ВАСИЛЕВА | 14.05.2022 10:48

материал: влагалишен секрет микроскопски препарат: на поле: 1.лактобацили 2-3, при норма над 30 2.мобилункус подобни 1-2 3.гарднерела/бактероидес подобни 0 4. левкоцити 2-3 5. епителни клетки тип clue cells 5-6 6. трихомонас 0 7.кандида 1-2 8. грам + коки 10-15 Аеробен растеж: 10^4 стафилококус сапрофитикус Микробиологична дианоза: бактериален вагинит и антибиограма След тези изследвания гинекологът ми изписа vagibiom balance plus, но след използването му отново се появи такова течение като пресечено мляко
    от д-р Ралица Правова | 19.04.2022 21:16

Не виждам нищо притеснително или извън норма
    от dangasare | 19.04.2022 12:13

Микробиология : Вид материал : Вагинален секрет // Микроскопски материал : левкоцити - (-) Lactobacillus spp - (++++) епителни клетки - 8 - 10 Културелно изследване: 1. Бактериална флора - не се изолират бактерии 2. Кандида - не се изолира
    от д-р Ралица Правова | 18.04.2022 20:58

Микроскопското изследване показва данни за възпаление и макар да не е налице бактериален растеж - най-малкото бих Ви препоръчала курс с пробиотични глобули. Но масовото откриване на коки - според мен налага и курс с антибиотични глобули
    от Rein | 18.04.2022 07:50

Микробиология Изследване: Микробиологично изследване на влагалищен секрет – директна микроскопия/препарат по Грам, култивиране и доказване на Streptococcus beta-haemolyticus, Staphylococcus, Enterobacteriaceae и други Грам(-) бактерии, Гъбички (C. albicans) и др. Вид материал: Влагалищен секрет с намазка Микроскопски резултат: много левкоцити, няма лактобацили, масово gr (+) и gr (-) коки и бактерии. Микроскопски данни за анаеробна инфекция Резултат от посявка: Липсва бактериален растеж Дата на резултата: 17.04.2022г.
    от jerrymaguire | 15.04.2022 07:09

За нищо, дано съм бил полезен!
    от Биляна | 14.04.2022 11:43

Много Ви благодаря за мнението и информацията! :)
    от jerrymaguire | 14.04.2022 11:33

Различна е микробиологията от тази на стерилна урина и на микробиологията на влагалище секрет. Микробиологията за полово предавани е отделно изследване - отделен пакет. Ако е след опит за анален секс, значи вероятно е заради това...Обикновено след лечение би трябвало да се оправите :) Ако са венерически болести, повечето са с поне 3 дни инкубационен период. При вас е станало на следващия ден, зкоето ме навежда на мисълта, че е от чревните ви бактерии.
    от Биляна | 14.04.2022 09:50

Вчера излязоха резултатите от стерилната урина и пише, че няма растеж на микроорганизми, както и цитонамазката беше наред, единствено въпросните ентерококи и към момента имам само леко променено течение, но реално никакъв дискомфорт, ако има някаква ППБ не би ли трябвало да се прояви по някакъв начин и в стандартната микробиология? На първия въпрос - ще кажа, че имаше опит за такъв и предполагам оттам се е получило, на втория - не.
    от jerrymaguire | 13.04.2022 22:09

Понеже сте направила стандартна микробиология, преди да се лекувате с антибиотици си пуснете и микробиология за болести предавани по полов път - пълен пакет. Стерилна урина също. Анален секс правихте ли? Извинете ме за наеудобния въпрос...Ако е бил само вагинален, то той беше ли с презерватив?
    от Биляна | 13.04.2022 12:09

Да, така е, но това което ме притеснява е, че в частния кабинет, в който отидох има секретарка(не е мед. сестра), с която според отговорите предполагам, че водя комуникация и тя ми казва само очевидното - да пусна изследване на стерилна урина, каквато е препоръката от лабораторията след изследването на секрета и че вероятно ще ми бъде изписан Амоксиклав, което също е видно от антибиограмата... никакви други подробности. Симптомите ми се появиха ден след интимен контакт - промяна в течението и в последствие парене. Понеже нямаше скорошен час за гинеколог, а имах нужда от някакво облекчение си взех интимен лосион Lactacyd с пребиотик, от който за няколко дни се подобри течението, а след това и паренето изчезна. Но дни преди прегледа отново се появи съвсем леко парене, бях и преди цикъл, сега съм след и отново течението е по-различно, макар и не точно както в началото. Ясно е, че трябва лечение, но ми се иска да е изписано от лекар, за да не се стига до задълбочаване на проблема.
    от jerrymaguire | 13.04.2022 09:34

Към Биляна - Вашият лекуващ лекар би трябвало най-добре да знае и предложи лечение. Обикновено при такова микробно число се прави комбинирано - перорално и локално. Често подобна инфекция е следствие на замърсяване по съседство или анален секс.
    от jerrymaguire | 13.04.2022 09:28

И още нещо - преустановете сексуалните си контакти за месец, поне. Възстановяването на влагалищната флора е баван и сложен процес. Сексът определено не е ваш помощник, в случая.
    от jerrymaguire | 13.04.2022 09:25

Kristina - малко ви лекуват насляпо. Първите глобули са комбинирано лекарство, към което ,според мен, не че сте имала непоносимост, а по-скоро сте провокирали развитието на други микроорганизми, върху които мамикрора не действа, създавайки им благоприятна среда за живот. Честото уриниране е чудесен пример за това. Полижинаксът от своя страна вероятно им е подействал, като освен това е ефективен срещу грам (-) бактерии. Внимавайте с лубриканта! При проблеми, като Вашите, е противопоказен, особено ако съдържа глицерин. Изследвайте се задължително за хламидия (съвет -кръвен, цервикален и PCR тест, но нека минат поне 14 и повече дни от последното лечение. За всеки случай партньорът и той да даде еякулат или урина за изследване за ППБ. Искайте второ мнение за тази ерозивна зона от друг лекар гинеколог.
  • Резултати от вагинален секрет и цитонамазка
    от Биляна | 12.04.2022 13:50

Здравейте! Бих искала да попитам и за моите резултати. От секрета се изолираха ентерококи, количествена оценка - значително, микробно число - 10.5, микроскопски препарат - умерено левкоцити и лактобацили, цитонамазката е с нормален резултат. Въпроса ми е за тези ентерококи задължително ли е да се пие антибиотик според антибиограмата или е възможно и локално лечение с глобули?
    от Kristina | 11.04.2022 10:54

jerrymaguire- отидох на профилактичен преглед през февруари, където ми взеха само секрет и разбрах, че имам ерозивна зона на маточната шийка. Резултатите бяха подобни на текущите, докторката ми изписа макмирор, но се оказа, че имах силна непоносимост към лекарството ( болки ниско долу в корема, никакъв резултат от лечението, често уриниране). Върнах се при нея през март с оплаквания от медикамента, когато тя ми направи нови изследвания, включително и цитонамазка и ми изписа полиженакс. Относно болката при полов контакт, не бих казала даже че е болка, а по-скоро обикновен дискомфорт при по-рязко навлизане на половия член, но този дискомфорт се намали значително с използването на лубрикант на водна база. Вече приключих лечението с полиженакс и феминела, като мисля, че имам значително подобрение и след няколко дни съм на преглед включващ колпоскопия и последваща hpv течно-базирана цитология. Всички прегледи са извършени в клиника Мараямед. Надявам се да съм била в помощ!
    от д-р Ралица Правова | 11.04.2022 10:26

Kristina - към момента не виждам нещо притеснително, но колежката иска да се презастрахова, че няма да се изпусне нищо. Чудесно е, че имате ваксините - но те не обхващат всички щамове, поради което е необходимо и изследването
    от jerrymaguire | 10.04.2022 15:57

Kristina, каква беше причината за изследването - профилактичен преглед или някакви оплаквания (освен болки при дълбоко проникване)? Къде се изследвахте и микробилогия за ППБ или само за банални бактерии и гъбички?
    от Kristina | 10.04.2022 15:18

Здравейте! Преди месец си направих изследвания на влагалищен секрет и цитонамазка. Резултатите бяха следните: Влагалищен секрет- candida spp. (не се изолира), klebsiella pulmonae (ед. колонии), редуциран брой лактобацили, десквамирани плоски епителни клетки, умерено количество левкоцити и единични грам/-/ бактерии. Цитонамазката беше с резултат IIIА група, като имам, както каза гинеколожката ми, "раничка" или зачервена област на маточната шийка. Беше ми назначено 12-дневно лечение с Полиженакс, последвано от FEMINELA VAGI C. След това бях посъветвана да бъде направена колпоскопия и тест за HPV. Отбелязвам, че съм ваксинирана с всички дози Cervarix и съм на 19 години, не изпитвам болка по време на полов контакт, освен ако не надълбоко, имам редовен меструален цикъл, като не ми се е случвало да кървя извънредно. Какво е вашето мнение относно резултатите от изследванията? Мислите ли, че има нещо притеснително?
    от д-р Ралица Правова | 06.04.2022 17:23

Втора степен се дължи на възпалението, следствие бактериалната инфекция. Предполагам са направили и антибиотикограма за изолирания бактериален причинител, за да започнете лечение със специфичен антибиотик
  • Резултати от микробиология
    от Mincheto18 | 06.04.2022 10:16

Здравейте! Моля да ми помогнете с разчитането на резултата от микробиологично изследване: Изолирани микроорганизми: 1. Peptostreptococcus spp. 1 000 cfu/ml 2. Candida spp. НЕ СЕ ИЗОЛИРА 3. Бактериурия: бакт./ml (сигнификантна, съмнителна, несигнификантна) Микроскопски препарат: ЛАКТОБАЦИЛИ, В ОТДЕЛНИ ПОЛЕТА ГРАМ-ПОЗИТИВНИ КОКИ, ОСКЪДНА ЛЕВКОЦИТНА ИНФИЛТРАЦИЯ, ДЕСКВАМИРАНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ. II СТЕПЕН ВЛАГАЛИЩНА ЧИСТОТА. Благодаря ВИ!
    от д-р Ралица Правова | 04.04.2022 22:54

Групата, която сте насочва към възпаление, като причинител не е изолиран. В случая може да направите един курс с пробиотици, поради намалената флора от лактобацили, което се очаква да е напълно достатъчно
    от Maria | 04.04.2022 14:06

Здравейте, може ли някой да ми помогне с разчитането? *Епителни клетки:Наблюдават се * Левкoцити (400 х увеличение) :1-5 левкоцита на зрително поле * Lactobacillus spp. (Nugent):5-30 на зрително поле * Асоциирани с БВ бактерии1 (1000 х увеличение):¹ 0 на зрително поле * Други бактерии:Не се наблюдават * Candida spp.:Не се наблюдават * Trichomonas vaginalis :Не се наблюдават Микроскопско заключение Редуцирани лактобацили без данни за бакт. вагиноза Заключение от микроскопско изследване Липсват данни за възпалителен процес. Не се изолират патогенни микроорганизми Патологоанатомия Забележка: Адекватност на материала: Задоволителна за преценка Обща категоризация: Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL Описателна диагноза: Материал от влагалищна цитонамазка Р- плосък епител с реактивни промени свързани с възпаление C- Плоскоепителни клетки и клетки от жлезист епител с реактивни промени Възпалителни клетки Слуз Еритроцити Цитонамазка - PAP II B
    от д-р Ралица Правова | 31.03.2022 13:44

За секретът - по-скоро бих Ви казала, че е нормално, но може да се обадите на лекуващия за всеки случай. По отношение на секса - колегата е прав да бъде поне след месец, но ако изпитвате някакъв дискомфорт след като отново започнете - изчакайте още 2 седмици
    от jEliq | 31.03.2022 11:55

Здравейте. При мен се стигна до криотерапия, тъй като се оказа, че имам дисплазия CIN1 след биопсия. Вече е 10 - ти ден след процедурата. Имах много и воднист секрет с лека миризма от време на време. В момента цвета на секрета всякаш е леко пожълтял и е доста по - малко. Това притеснително ли е, тъй като навсякъде пише, че не би трябвало да има цвят и мириз но все пак е изтичане на тъкан и се замислям, че е леко невъзможно. Изписана ми е само тази гъба AHHC - три пъти на ден. Лекаря ми каза, да отида на преглед след 3 месеца за контрола, но аз се чудя дали да не е по - скоро? Бе ми казано също, че мога да възстановя половия си живот месец след процедурата, но чета много противоречиви мнения и се страхувам. Какво мислите?
    от д-р Ралица Правова | 28.03.2022 22:25

Ако имаше нужда от антибиотик - щяха да Ви направят и антибиотикограма спрямо наличие на патогенна флора. Но може да направите курс с пробиотик. Въпросът е ако не отшумят симптомите в рамките на 10 дни след пробиотика най-късно - да се назначат допълнителни изследвания за други причинители, които не се очаква да се хванат тук - като хламидия, микоплазма, уреаплазма
    от Abt | 28.03.2022 00:15

При резултат от МБ Гр (-)пръчки и кокобацили (анаероби); Паваж от Leuco/поле; Плоски еп. клетки Нормална аеробна бактериална флора;Candida (-) отр Оплаквания- течение, дискомфорт и сърбеж В случая нужен ли е антимикробен препарат или е достатъчен само курс с вагинален пробиотик?
    от д-р Ралица Правова | 21.03.2022 10:25

Alex2019 - Резултатите са много добри, но по отношение на болката - правен ли е ехограф и имате ли в рода си по женска линия някой с ендометриоза?
    от д-р Ралица Правова | 21.03.2022 10:24

Papu - най-точен е PCR тестът, но ако нямате лаборатория, където да ги правят, може да пуснете IgM и IgG
    от Alex2019 | 18.03.2022 17:34

Здравейте. Моля за разчитане на следните резултати от вагинално микробиологично изследване: ПЕК ,лактобацили в норма ,липсват левкоцити. Заключение : Аеробни посявки не пораждат разтеж на микроорганизми. Кандида - отрицателна . Цитонамазката е наред. Отделно е правен тест за папилома вирус - високорускови щамове не са открити, освен един HPV 51. Нямам неприятна миризма,сърбеж или други оплаквания, но изпитвам лека болка по време на полов контакт.Трябва ли да направя други изследвания ?
    от Papu | 17.03.2022 17:55

За кръвни изследвания за хламидия кои показатели е най-добре да изследвам при чист вагинален секрет- IgG +IgM или IgG+IgA?
    от д-р Ралица Правова | 17.03.2022 16:43

Ако са налице някакви симптоми - като дискомфорт, парене или болка при секс - има възможност да е налице латентна инфекция
    от Papu | 16.03.2022 16:26

Ако микробиологията на ваг. секрет не изолира бактерии и всичко е в норма и няма левкоцити в пробата има ли опасност да имам хламидия?
    от д-р Ралица Правова | 16.03.2022 09:19

Със сигурност е добре да се направи тест за различните рискове щамове HPV. Ако решите за втора консултация - може да говорите с колегите за тестовете
    от Бобина | 15.03.2022 13:48

На 37 г с две раждания. Не съм правила Такова изследване за hpv ,но ме насочват и за такова.
    от д-р Ралица Правова | 14.03.2022 15:45

Mrr - за хламидия бих Ви препоръчала изследване на антитела
    от д-р Ралица Правова | 14.03.2022 15:42

Бобина - Бих Ви препоръчала и още една консултация, принципно. На колко години сте и до сега правено ли е изследване и за HPV?
    от Бобина | 14.03.2022 14:37

Здравейте,моля за разчитане на резултати от микробиология на в.секрет след колпоскопия- пек,лактобацили в норма,умерено левкоцити ,масово слузни повлекла. Насочват ме за биопсия ,поради изменения на шийката. Какво е вашето мнение?
    от Mrr | 14.03.2022 14:32

Здравейте, бихте ли ми помогнали с изследването ми на ваг. секрет. Плоски епителни клетки, лактобацили, ед. левкоцити, гр + коки, не са изолирани патогенни бактерии, не се изолира candida spp. Изследването направих заради необичайно течение, притесненията ми са за хламидия защото прочетох, че при нея се появява течение. От този резултат може ли да се разбере хламидия или да направя друг вид изследване?
    от Сиси | 18.02.2022 19:58

Здравейте, моля ви за разчитане на следното микробиологично изследване. Не се изолира: Патогенна микрофлора, Candida, T. vaginalis Препарат по грам: На препарат по грам се видяха масови Левкоцити. Наблюдават се Грам /+/ коки. Аеробните посявки останаха стерилни. Лактобацили-силно редуцирани.
    от Войник | 18.02.2022 13:21

Микроскопично изследване. Преобладават Lactobacilli 1-2 Leuco/поле,плоски епителни клетки. Микроорганизъм.Смесена флора-изолират се три вида бактерии. Candida spo(-) отр.
    от jEliq | 17.02.2022 18:34

На 26 години съм. Следващата седмица съм на колпоскопия. За бактериите ми изписа Доксициклин + кандизол и пробиотик + Полижинакс, който обаче не мога да слагам, тъй като съм в цикъл, а и преди процедурата четах, че не е редно.
    от д-р Ралица Правова | 17.02.2022 15:58

Yoanna37 - наличието на значително левкоцити означава, че има инфекция и е добре да се направи микробиологично изследване, за да се установи причинителят. Но е хубаво, че се откриват и лактобацили, тъй като имат важно значение за защитата на влагалищната лигавица
    от д-р Ралица Правова | 17.02.2022 15:23

Групата, която са дали наистина е висока, значение за покачване по ПАПАНИКОЛАУ може да има и възпалението, което явно е налично, но със сигурност по-скоро трябва да бъдат направени препоръчаните биопсия и абразио. На колко години сте?
    от Yoanna37 | 16.02.2022 17:43

Здравейте. Моля да разчетете следното изследване. “преобладават лактобацили,значително левкоцити,епит. клетки;умерена цитолиза;не се виждат гъбички и паразити “ Всичко наред ли е ? Мерси
    от jEliq | 15.02.2022 18:54

РЕЗУЛТАТ ОТ ТЕЧНО-БАЗИРАНА ЦИТОНАМАЗКАГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ:IIIB БЕТЕЗДА ТЕРМИНОЛОГИЧНА СИСТЕМА:АДЕКВАТНОСТ НА ЦИТОНАМАЗКАТА:Задоволителна КАТЕГОРИИ:Клетъчни промени свързани с: възпаление (включва типично възстановяване) Плоскоклетъчни интерепителни лезии /ПИЛ/: Високостепенна плоскоепитална лезия съдържаща: умерена и тежка дисплазия,CIS/CIN2 и CIN3 Препоръки:колпоскопиябиопсияцервикално абразиоДопълнително описание:Плоскоепителни клетки, метапластични и муцинозни клетки, възпалителни и регенеративниизменения, единични койлоцити (възможно нисък товар или присъствие на неизследванвирус), сквамозни клетки с лека и умерена дискариоза, паракератотични клетки, еритроцити,цитолиза. За колпоскопска преценка, при клинични показания - таргетна биопсия и пробноабразио. Това излезе от цитонамазката,която чаках.... другите изледвания ги виждате по - долу в коментари от мен. Много съм притеснена...
    от д-р Ралица Правова | 14.02.2022 15:06

Може отново да повторите положителните резултати, но в друга лаборатория - за потвърждение. Освен това по отношение на липсата на симптоматика от влагалищната лигавица - не е рядкост протичането на хронична безсимптомна инфекция - поради което е с голяма вероятност партньорът Ви също да е инфектиран. По отношение на посткоиталните цистити - освен положителните резултати, отношение може да има и това дали непосредствено след полов акт уринирате, тъй като уретрата много лесно се замърсява и това е профилактика на възпалението

Напиши отговор
163 намерени, страница 1 от общо 4