Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хроничен простатит - лечение

Напиши отговор
  • RE: Хроничен простатит - лечение
    от 1337day | 31.07.2022 17:35

buc2 Никой не те кара да ходиш при него, доктора е работил също като личен лекар, така че си трай. ;) Личните лекари също могат да изписват антибиотични курсове и т.н
    от Warg | 28.07.2022 15:24

Може ли някой да подели докторът който Xdream споменава на няколко пъти? Ще съм много благодарен!
    от Tikani | 08.07.2022 21:32

Васил, може ли мейл за връзка?
    от Vespasian | 04.07.2022 08:41

Съжалявам, Andrbg, за състоянието ти! Надявам се скоро да намериш изход. Относно симптомите ти, които наподобяват тези на простатит - смятам, че са уместни, за да се знае, че причината може и да е друга, а не само възпалена простата или тестиси.
    от Andrbg | 02.07.2022 19:38

Към Vespasian: Моят проблем е ,че имам изоставане на десния крак с около 3 см и не успявам да го компенсирам достатъчно ,и най вероятно от това изкривяване съм засегнал нещо и ме заболя зад десния тестес.Посетих доста уролози в България както и доста изследвания си направих ,но не се откри урологичен проблем.Извинявам се ако съм се отклонил от темата във форума.
    от Vespasian | 02.07.2022 13:50

Да ти кажа, току що разбрах, че хуманните микробиолози си излизат доктори по медицина и имат право както да взимат проби, така и да изписват лечение. Може би се бъркаш с биолозите... Те нямат това право, поне с рецептите (за взимането на проби не не мога да твърдя).
    от buc2 | 02.07.2022 09:50

Vaspasian, ролята на микробиолога е да изследва растежа, структурата, развитието и други характеристики на микроскопични организми като бактерии, водорасли,плесени, клетки. А този, който рекламира Xdream освен, че взима простатен секрет сам и изписва лечение, което трябва да изпише уролог или андролог, той също така провежда лечение на хроничен простатит по начина по който подробно е описан от Xdream, което го прави шарлатанин в буквачния смисъл на думата!
    от Vespasian | 02.07.2022 07:39

Това, че един микробиолог знае, че ако сам не си вземе простатния секрет, за да може да се опита да открие патогени в него, не го прави шарлатанин. Единствено не съм сигурен до колко един доктор по микробиология може да изписва рецепти за лечение, които по принцип изписва уролог или андролог, имайки предвид, че самият той е част от процеса, който единствено диагностицира, а не самият процес, но и това смятам за ОК, стига финалният резултат да е положителен за пациента. Към Andrbg: Аз съм чувал за подобна зависимост - болка точно в десен тестис в следствие на бърз растеж на 13-год. момче и провокирана от вероятна травма при баскетбол. Заключението е от невролог. След 5 години болката изчезна.
    от traskk | 01.07.2022 21:46

Не знам, не съм ходил при него. Знам за него от хора в този форум, ходили при него.
    от buc2 | 01.07.2022 21:24

traskk, той уролог ли е?
    от traskk | 01.07.2022 20:01

buc2, защо смяташ, че микробиологът е шарлатанин?
    от Andrbg | 01.07.2022 19:19

Последното ми посещение при уролог д-р Йордан Ал Абдала преди около 2 седмици ,имам засегнат нерв от кръста който отива към десния тестес , където ме боли.Проблема не е урологичен ,някой сблъсквал ли се е с такова нещо?
    от Andrbg | 01.07.2022 19:15

buc2 , Би ли споделил ,какви симптоми имаш?
    от buc2 | 01.07.2022 14:36

Всъщност сгреших доктор е. Доктор микробиолог, който се вживява на уролог.
    от buc2 | 01.07.2022 11:56

Стига глупости бе брато! Ти дрънкаш същите глупости като оня шарлатанин дето не е доктор, пък се вживява за такъв.
    от Xdream | 01.07.2022 11:38

Ще ми се и на мен да беше реклама и никога да не съм минавал през този ад, но уви... А неслучайно име не споделям публично. До моята истина съм стигнал.
    от buc2 | 01.07.2022 03:12

Момчета, споделете на кой доктор прави реклама Xxream по писанията му имам чувството, че пише един микробиолог от провинцията твърде много прехвален тук.
    от Vale | 30.06.2022 12:16

И аз искам да знам името на доктора и той ли ви взема простатния секрет. pacho_stoqnov@abv.bg.
    от Andrbg | 29.06.2022 23:10

Може ли да кажете най често срещаните симптоми на хроничен простатит. Благодаря!
    от traskk | 29.06.2022 22:35

Може ли да ми изпратиш името на доктора на имейл traskk@abv.bg. Аз съм с трихомони, откриват ми ги в Медирс и НЦЗПБ. Търся някой доктор, който няма да ми изпише стандартното лечение, а да включва масажи и уретрални вливания. Пил по 3гр на ден имидазоли плюс още доста неща, но оправяне няма.
    от Xdream | 29.06.2022 22:12

... чувствителност - ИМА АКТИВНА ИНФЕКЦИЯ с конкретен причинител, който трябва да бъде идентифициран и да се провери на какво е чувствителен. Излекувайте инфекциите и след това ще си говорим. Хората масово ходят с неоткрити бактерии и се чудят кой път да хванат и на кой господ да се молят.
    от Xdream | 29.06.2022 22:10

Изследвал съм всичко и навсякъде, докато стигнах до простатен секрет. Абсолютно чисти изследвания, освен два пъти уреаплазма, парвум и уреалитикум, за която пих доксициклин пер ос. Геника им набих 2000 лв за днк тестове и едно голямо нищо. Сети се за някой уролог - бил съм при него. Наслушах се на всевъзможни простотии и уклончиви отговори. Нула, повтарям нула конкретика. Човекът при който се лекувам ще ти го споделя лично. На простатен секрет ми излязоха трихомони и голям коктейл грам отрицателни. Метронидазол венозно 20 дни и ванкомицин венозно 15 дни. Нов секрет след седмица, клебсиела пнеумонае и протеус мирабилис. Бисептол пер ос и гентамицин мускулно, по 10 дни. Клебсиелата изчезна, протеуса остана. Цефепим венозно 12 дни и другото ще ти го кажа в движение. Оплакванията отшумявят прогресивно. Доколко ще се възстановя - божа работа, мисля че ще е задоволително най - малкото. Има ли болки, парене, ЕД, капка сутрин, капка при дефекация, ретроградна еякулация, променена .....символи
    от traskk | 29.06.2022 20:53

Xdream, ще ни кажеш ли при кой доктор се лекуваш? Също и къде се изследваш и какво са ти откривали?
  • Към Xdream
    от Forum admin | 29.06.2022 12:34

Много бихме се радвали да използвате форума, а не мейл или фейсбук група. Над 15 г. сайтът, и форума към него, са на разположение на потребителите в търсене на помощ и взаимопомощ. Много ценим вашите коментари. Продължавайте напред!
    от Xdream | 29.06.2022 00:17

Какво ще се влива в канала е избор на провеждащият процедурата. Дезинфектант, антибиотик или и двете. Иска време, много, постоянство, неприятно е, боли, но това е начина. Свалям шапка на Доктора, дето ме води през този ад.
    от Xdream | 29.06.2022 00:10

Масажите са задължителни с цел дренажа на жлезата. Секрета трябва да намалява с времето и да се избистря. При мен по някое време започнаха да излизат "тапи", което си е комплекс от мукополизахариди, и са бъдещи калцификати. Консистенция от сварен ориз до сопол. Това никой антибиотик ако ще с кофи да се пие, няма да го разчисти, иска си натискане. Иначе ще си стои в каналчетата до второ пришествие.
    от Xdream | 29.06.2022 00:01

При тази хигиена на хората, при този начин на живот, сблъскването с това заболяване е въпрос не на късмет, а на време. Вижте само рекламите по телевизията. И съответно има само един начин да се хване сигурно. Също така никога не се изследва на един тампон. Реактивите за едното се омешват с реактивите за другото, инактивират се взаимно и резултата е чисто изследване. По тампон на бацил, грубо казано. Може сух уретрален, може потопен в секрета и после в уретера, но няколко. Заставам зад всяка една своя дума, ако някой иска да пита нещо, или по - бърза комуникация, ще оставя някакъв мейл, за мен удачният вариант е фейсбук група или от сорта. Доста мъже се сринаха заради тази тотална некомпетентност, което си е направо престъпно.
    от Xdream | 28.06.2022 23:46

За справка мога да дам пример с нервексцерезата - при една невралгия понякога целенасочено се уврежда (изскубва) нерв с цел облекчаване на състоянието. След няколко месеца тези нерви прорастват отново, особено каналните нерви. При премахване на причинителя винаги трябва да има подобрение в различна степен, дори да не говорим за пълно възстановяване. Да, жлезата не е нерв, тъканта може да фиброзира, ако щете при отрязан крайник има т нар фантомна болка, но състоянието трябва да се подобри неимоверно. Непознаването на това как се прави изследване, неспазване на технологията, изхвърлянето на проби и писане на резултати наизуст (да, да, има го страшно много) води до тази безпътица на повечето от нас тук. Та към въпроса - опитен микробиолог. Простатен секрет с натиск, силен, в точките на болка. Моментално директна микроскопия и посявка и тн. Нашите уролози в задници не бъркат, те са примадони и пишат рецепти и пращат на психиатри. Гледат състрадателно и викат "да влезе следващия"
    от Xdream | 28.06.2022 23:35

Уролозите масово не са запознати със спецификата и патофизиологията на заболяването. Поне не и тези десетки, които обиколих аз. Изследванията на кръв, урина и еякулат не вършат работа, защото при капсулована инфекция невинаги излиза. Изписването на АБ без находка и АБ грама е тотална грешка - губи се време и се създават резистентни щамове. Имах случай на бактерия, в рамките на месец, показа резистентност към Цефепим, а след това чувствителност. Това означава, че или резистентността се е променила, или са различни щамове. По това, до което съм стигнал аз като четене, преживяване и логика: има строго определена последователност на изчистването - кое на какво реагира, кое първо да се лекува и тн. Ако не се премахне всякакъв причинител, не можем да говорим за възстановяване. То това е причината в повечето случаи - остатъчна инфекция. Не вярвам толкова в остатъчни поражения върху тъкани и нерви, за мен това е преекспонирано.
    от Vale | 28.06.2022 22:30

Описаното в темата е обширно и различно. Аз решение не намерих във форума. Пиши по скоро да видим и твоята гледна точка.
  • Лечение
    от Xdream | 26.06.2022 16:27

Накратко - описаното в тази тема е единственият възможен път за оздравяване. Другото е въпрос на късмет и случайно съвпадение. Ще опиша малко по - обстойно нещата, въпреки че няма да ми стигнат не 800, а 8000 символа.
    от Vale | 25.06.2022 20:10

Полово предавани болести.
    от Tucson | 24.06.2022 21:18

ППБ ?????
    от Niko99 | 20.06.2022 23:00

@Tucson - търси ППБ, щом от доста време въртиш едни и същи бактерии.
    от Tucson | 18.06.2022 18:54

* по-леки
    от Tucson | 18.06.2022 18:53

@buc2, симптомите варират, но най-честите се: - зачервяване около главата при еякулация. - внезапно пощипване след уриниране и понякога след еякулация. - някакъв моментен дискомфорт, които мир трудно да опиша. Не ставам да уринирам вечерно време, даже имам позиви на 5-6часа. Да кажем симптомите не са по-леки.
    от Tucson | 18.06.2022 18:50

@Niko999, простатен секрет не съм изследвал. Да, само урина и еякулат. От години въртя ешерихия и ентерококи, съмняваме на простатен секрет да покаже друго.
    от Niko99 | 18.06.2022 12:00

@ Tucson - Само урина и еякулат ли изследваш? Простатен секрет изследвал ли си в Търново или някъде другаде?
    от Andrbg | 17.06.2022 20:25

buc2,Единствено усетих облекчение от инфламенд ,но беше временно , сега пия Бусколизин и до някъде ми помогна.Посетил съм и коремен хирург, но според него нямам херния или нещо друго.Самия факт ,че нещо ме боли там долу ме побърква.Моля ,кажете ми къде да отида за да разбера найстина какво ми е!
    от Andrbg | 17.06.2022 20:23

buc2, buc2, усещам тежест в десния тестес, понякога и тазова болка. Също така десния тестес е слезнал малко по надолу от това което беше преди ,това вече е 1 година. Посетил съм няколко уролози и само един от тях даде диагноза хроничен простатит.Нямам варикоцеле , всичко е наред според ехографа, простатата ми е чиста ,направих си микробиология и простатен секрет в Геника, но всичко излезна чисто.Сигурен съм ,че нямам инфекция която се предава по полов път.Всичко това започна декември месец 2020 година , работата ми беше на студено и на моменти съм вдигал тежко ,но нищо особено ,гледам да не прекалявам.Първо ме заболя левия бъбрек към левия тестис ,след около месец започна тазова болка и напрежение между тестесите и ануса, дискомфорт след еякулация и еректилна дискфункция.До някъде се справих със еректилната дисфункция , но напрежението се премести зад десния тестес и по скоро това което държи тестеса.Спремограмата е почти добра ако изключим морфологията която е 2 процента.
    от buc2 | 17.06.2022 00:02

Tucson, направи си изследване в софийска лаборатория е моя съвет, за да направиш засечка. Какви симптоми имаш?
    от buc2 | 16.06.2022 23:59

Симптоми*
    от buc2 | 16.06.2022 23:59

Andrbg, какви симтоми имаш?
    от Tucson | 16.06.2022 20:57

@Niko99, Медика, Велико Търново
    от Andrbg | 16.06.2022 13:27

Здравейте група! Има нещо което не разбирам, според ехографа простата ми е чиста както и според микробиологията, в такъв случай ако говорим за небкатериален простатит как се е отключил при мен! И също така и доста време забелязвам че десния ми тестес е по надолу от колкото беше преди ,според уролози това било нормално.Прегледан съм от коремен хирург за херния и от 5 уролози, но до моменти никакво лечение не ми е назначено. Инфламенд ми действаше в началото ,но вече без резултат.От скоро започнах да пия Бусколизин и бих казал че има някакъв ефект.В момента не мога да си обясня , защо десния ли тестес е влезнал малко по надолу от колкото беше преди. Моля ,препоръчайте ми къде да отида, стигнал съм до полудяване. Много Благодаря!
    от Niko99 | 15.06.2022 17:53

@ Tucson - къде си се изследвал?
    от Tucson | 13.06.2022 21:48

Здравейте! Ще споделя и моя опит накратко. От години се боря с хорнчна бактериална инфекция - e.coli и enteroccocus fecalis в частност, установени чрез стерилна урина и еякулат. Преминавал съм през различно перорално лечение с антибиотици от почти всички групи От 14 до 28 дена. Като следантибиотичното лечение съм продължавал на уроваксом, инфламенд, различни билкови препарати и прочие. Резулата е краткосрочен, симптомите и бактериите се връщат след 5-6 месеца, обкновенно при срив на имунната система. Страничните ефекти от продължителния прием не са никак за пренебрегване, най-вече върху стомаха. Задължително лечението се комбнира с Пробиотик. Едно от най-важните неща е да се поддържа стабилна имунната система, да се ограничи стреса и постоянното мислене за проблема иначе може да откачиш, аз бях поел по този път... Виждам, че темата е много обширна, но ще помоля ако някой е преминавал през shockwave терапия, доколко има ефект и какъв метод на лечение е спомогнал във вашия случаи?
    от Andrbg | 07.06.2022 11:57

При мен проблема въобще не е простатит, следващата седмица съм на преглед при коремен хирург евентуално за херния , простатата ми е идеално чиста а и съм сигурен ,че не съм си лепнал някоя бактерия.За София препоръчвам доц.Васил Василев , на мен ми свърши работа!
    от Votoo | 07.06.2022 11:17

Andrbg, при теб се оказа, че е бактериален, а не хроничен, така ли?
    от Jimmy | 06.06.2022 20:18

Здравейте, диагностицираха ме с хроничен абактериален простатит, но бих искал да посетя още 1-2 уролози за второ мнение. Бихте ли ми препоръчали добри практикуващи професионалисти в София? Предварително благодаря! Пожелавам здраве на всички!

Напиши отговор
296 намерени, страница 1 от общо 6