Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • Re: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от User | 11.04.2016 13:11

Прочетете внимателно постовете които ще сложа. Това са две мнения на излекували се от трихомони. Обърнете внимение на продължителността и интензивността на леченията. Жалко, че дозите не са описани. Сами може да разберете, че лечението на трихомоните и дълъг и труден процес, пълен с моментни разочарования. Има и други мнения на излекували се, но тези ми вдъхват доверие. 1. Link thecougar Re: Излекуван от трихомони след 2 години упорита борба с грешки и малки победи ♥0 ср, 23 юни 2010, 10:10 #25 Виж приятелю ще ти кажа само едно нещо,което лекарите отричат и точно това е причината да се предава заразата.Аз съм ок след доста дълга борба с това...беше ми в простата,боляха ме тестисите,простата обичах и живях с едно момиче на когото не изневерявах,но тя беше страшно леке-няма от каде иначе да се е пръкнало. Тинидазол и орнидазол действат друго,като например метронидазол изобщо не си губи времето да пиеш или да ти слагат венозно....ТРИХОМОНИТЕ СЕ ПРЕДАВАТ ЧРЕЗ ЦЕЛУВКАТА...това го илиминирах,след като се разделих с жената която обожавах и с която мечтаех да бъдем завинаги,секс с кондоми правехме,но при измиването тогхава става белята...фактите са: нямаше коя да целувам и секс/преди да се разделим 30 дни не сме правили секс/,не съм спал в нейните чаршафи...колкото и невероятно да се струва това е начина.по 15 дни съм пил тинидазол после след 10 дни отново но орнидазол пак 15 дни после тест-нищо..след месец пак тест пак има,пак така,после пак отрицателен и отново...накрая имам 2 теста единия месец след антибиотика,другиа 2 месеца след него и ако си чист си ок. Трихомоните от тестисите отиват в простата и има възпаление,организма образува една ципа около колонията от изроди-това е 'реакция чуждо тяло'естествена реакция-изолира ги.и за това теста показва че нямаш но ти имаш и стоят там,просто си изчистил тези дето са в сободна форма.Целта е да се махне всичко,проблема е че тези в ципата са трудни защото в простата е много слабо кръвоснабдена...периодично се пука тази ципа или отива към края на жлезата,тогава е твоя шанс-антибиотика върши своята работа и бавно унищожава тези бактерии,изпуснеш ли нещата те се множат защото имат подходяща среда.номера е да се чистят и да не се репредават от целувката-това е моят опит целувката и секса с кондом е причината за репредаването...НИКАКЪВ СЕКС/макар и с кондом/ И ЦЕЛУВКИ. Ако сте задружни с жена ти и се обичате ще победите,аз не можах да задържа своята жена,която много обичах,поне победих това...но вевче сам. Тя пътуваше до Германия липстваше и през това време пиех антибиотици,тя все слушаше докторите,който ни загубиха времето,мислеше нещата на своя глава,неможахме да правим компромиси и да се вслушваме един в друг. Жените нямат простата и било по лесно но не е така-хронифицира ли и при тях е трудно,не зная точно какво става при тях,но същото важи и при тях 15 дни тест,след 30 пак,след 60 пак и ако са отрицателни сте чисти. Успех,отделих време за да помогна с моя съвет,който не е лесен,но е единствения начин. Няма лечение иначе,остави ли се стават все повече колонии в простата и става все по трудно да се лекува по познатия метод,а проблема е че няма ни един доктор дето да знае това....ПРЕДСТАВЕТЕ СИ КОЛКО СМЕ НАГЛИ ДОКТОРИТЕ И ЗЛЕ ТУК В БГ 2. Link buggy--> Регистриран Re: Трихомони-има ли излекували се? ♥0 ср, 16 апр 2008, 00:12 #24 Цитирай Леле момичета... Като ви чета и направо настръхвам. Аз ще си позволя да се включа в тази тема, защото майка ми е лекар по кожни и венерически болести - за мой голям късмет. Аз също имах трихомоноза преди няколко години. Бях на годишен преглед при гинеколог и той откри, че имам "кандида". Без да ми обяснява повече, ми предписа някакви лекарства - вече не помня какви, но си спомням, че когато показах рецептата на майка ми и след това тя установи трихомоноза - много се ядоса. Причината беше, че този човек не си беше направил труда да ми назначи повече изследвания или да ме препрати към съответния специалист, за да установи естеството на "кандидата". Според нея, а и според други нейни колеги венеролози - безразборното предписване на лекарства от гинеколози, които се опитват да лекуват полово преносими болести, е направило трихомоните толкова резистентни и труднолечими в България. Например, в една Франция трихомоните се лекуват с 4-ри дневен прием на 1 таблетка "Фладжил" (точно както е описано в листовката на лекарството), докато тук, в БГ, има по-голяма вероятност да отровиш пациента, от колкото да се отървеш от трихомоните. Моят случай се разви по следния начин - бях 20 дни лечение с "Фладжил" - 3 пъти на ден орално и 1 таблетка вагинални глобули - вечер. Преминах само един курс на лечение и не се наложи да повтарям. Приятелят ми изкара 2 курса - и той се оправи. От тогава - нямам оплаквания. Държа да отбележа, че по време на лечението ползвахме презервативи постоянно, за да не си предаваме трихомоните един на друг. Също така е добре да спомена, че трихомоните се появиха в следствие на моя грешка - не се изследвахме преди да спрем да ползваме презервативи (въпреки, че знаех, че така не бива). Но всеки си плаща за дяволията Smile Надявам се да съм помогнала с тази информация. Поздрави
    от Kamen Koev | 11.04.2016 12:02

Възможно е. Но според мен си беше реинфекция. Тъй като имах чувствително подобрение, чувствах се здрав и при една чекийка се докоснах до заразена повърхност и оттам получих отново силно парене, което стигна чак до простатата. И оттам насетне епопея срещу трихите. Имах и "Секнол", за който дадох сума пари, който все отлагах като последен вариант и накрая срокът му на годност изтече, а междувременно се наложи да приемам за друг проблем други медикаменти и не можех да ги смесвам, така че не знам дали би помогнал.
    от User | 11.04.2016 10:46

Тревожното е, че лекарите ни лекуват с кратки курсове и малки дози. Това прави излекуването с техните схеми невъзможно и трихомоните стават все по-силни. @ newbie3 Според мен при теб няма реинфекция, а просто недолекуване. Не си успял да ги убиеш първият път и от тогава си ги влачиш. Поздрави
    от Kamen Koev | 11.04.2016 07:31

Първоначално започнахме с "Флажил" и "Тинидазол", от които имах чувствително подобрение, особено от втория препарат. След реинфекцията тя ми препоръча венозно вливане на метронидазол, ако не бъркам по три пъти на ден, за няколко дни, но поради неясноти как да бъде организирано това, не съм го правил. Пил съм и "Атрикан" от Украйна, и "Орнитоп" (орнидазол) от Турция, и български "Трихомонацид", както и "Фуролин" от Гърция, и разни добавки. Последно пих "Инфламенд" и "Урибаланс". В момента се чувствам относително добре и не смятам да правя нови експерименти, най-вече от финансова гледна точка, а и иначе - какъв е смисълът да се тъпча с хапове, от които няма да има ефект. Поне докато не прочета за нещо, което наистина работи. И всъщност не знам какви механизми се случват след реинфекция - в повечето случаи тогава лечението се оказва още по-упорито от първоначалното. Въпросът е дали има окончателно излекуване и в този случай.
    от User | 10.04.2016 17:32

@ newbie3 Какви курсове на леченията правехте с познатата ти лекарка и какви други лечения си правил през този дълъг период от 7 години ? Поздрави
    от Kamen Koev | 10.04.2016 17:05

@ Project_Alpha - подобно на теб, и аз бях започнал да се оправям, когато установихме трихомоните и започнахме лечение чрез една моя позната-венеролог (преди това лекувах разни бактерии). Но бях се успокоил, че вече няма страшно и в един момент се получи реинфекция. И оттогава досега няма оправяне. Моята инфекция също е на 7 години - от 2009 г. Пил съм много и различни препарати. В момента съм се стабилизирал, нямам някакви особени оплаквания, освен ниското либидо и понякога лек баланит. Вероятно така ще си карам доживот, тъй като от прочетеното до момента дори най-новите "Секнол" и "Тиберал" не са панацеята. От много време не съм си правил изследвания. Мисля в някакъв момент да пусна при Чалашканов или в "Цибалаб", ще помисля. Но като цяло нямам нито финансова възможност, нито желанието да си правя експерименти. Фактът, че този проблем има епидемиологичен обхват в глобален аспект, а не е намерено решение, говори, че фармацевтичните фирми не работят за трайно решение, от което и самите те нямат интерес. Преди време бях попаднал на сайт, който продава извлек от чесън, който евентуално може да помогне (ползват го хора, болни от рак), но не знам дали ще има ефект и дали няма да ми дразни стомаха. За момента гледам да си стабилизирам психиката и да си живея живота. Последното няма как да е пълноценно, тъй като не мога да имам нормална връзка (поддържам контакти с разни мадами, но не мога да продължа нататък, тъй като рисковете за нея съществуват, ако стигнем до интимната част), но дори само това, че съм жив, ми стига.
    от Johny | 10.04.2016 16:39

@ niki7000 Кога ти ги откриха за първи път и колко пъти си лекувал трихомоните ? Преди 7 години, веднага след заразяването.Многократни лечения съм провеждал.За жалост, неуспешни и до днес.Имал съм периоди, през които не съм провеждал лечение спрямо тях.При някои МБ не са ми били изолирани трихомони, само бактерии.И съм лекувал тях.Голяма грешка, но не от моя страна, а от лаборантите и в това число и някой "уролози".
    от User | 10.04.2016 12:21

@ rootkit Уролога ти е класик. Болката отпред ти е от простатата. Така си мисля аз. Подобрението на еякулата и намялаването на провлаци/желета се дължи на лечението с Метронидазол. При мене всеки път го има това подобрение. Сърбежа е основен симптом на ППБ. Поздрави
    от rootkit | 10.04.2016 12:03

@Project_Alpha И аз имах подуване и зачервяване, но тогава уролога при който ме изпрати личния, ми каза че било от баланита. След седмица на триклобактер и дипрозон утихна всичко. Сега ме е яд, че съм бил толкова глупав и наивен, и не пуснах МБ още тогава, макар че Цибалаб и сега не ми ги откриха, въпреки че имам проблеми. При мен болките в кръста поизчезнаха отново. Сега ме наболява малко отпред и не мога да преценя дали е стомаха или пикочния мехур. Зачервяване все още имам на уретрата и днес отново започна да ме "присърбява" след уриниране, както в началото. Макар, че този сърбеж изчезна по време на Макмирора. Прави ми впечатление, че еякулата ми стана бял, почти без провлаци. Макар, че това явление при мен го има от години и бях чел, че е нормално при по-малка сексуална активност. Не знам дали има промяна от Метродиназола, по някаква причина, или от факта че "олабвам" почти през ден.
    от User | 10.04.2016 11:23

@ Project_Alpha Чалашканов ги говори тия щуротии за "азиатския тип". Няма такова нещо споменавано друго в нета на английски, руски или български език. Кога ти ги откриха за първи път и колко пъти си лекувал трихомоните ? Поздрави
    от Johny | 10.04.2016 10:55

@niki7000 Интересното при мен беше, че още при самото заразяване го установих, веднага след половият акт.На сутринта получих възпаление, като зачервяване и подуване на половия член.Отидох на лекар, последва МБ, и се изолираха трихите.Проведох лечение с Трихомонацид за 10 дни/3x2/.Не съм сигурен, тогава дали се изчистих, но при контролата показа, че съм.Направих грешката да сваля презерватива и най-вероятно съм се инфектирал отново.Така и до ден днешен не мога да се изчистя.Знам, че при повечето мъже протича без симптомно и в по-късен етап разбират за проблема.Което от своя страна, също не е добре.Но при всеки е индивидуално.Убеждаваха ме, че моят щам бил не знам си какъв "азиатски" тип, които бил по-упорит за лечение.Пълни глупости. Поздрави:
    от User | 09.04.2016 21:28

@ Project_Alpha Пълна мъка си е това. Кога разбра, че имаш трихомони ? Поздрави
    от Johny | 09.04.2016 20:09

@niki7000 Същата работа и при мен.Без коментар повече за този екип.Излишно е.За съжаление повечето лекари-"уролози" са такива, а и не само.Дано скоро се отървем от този проблем, че просто незнам.Доста усложнения и лишения ни създава.При мен вече от 7 години.Влязох в 8-та и се надявам да е последна. Поздрави:
    от User | 09.04.2016 17:07

@ Project_Alpha Видях как работи целия им екип, в стаята ми се смениха няколко болни мъже. Не съм доволен. След като ти хвали ДНК тест, не е на "ти" с инфекциите. Но то не и необходимо и доходоносно, на всичко отгоре е и трудно. Гледат си хирургията, такива като нас просто ги пишат под чертата. Жалка картинка. Единствения лекар, който ми вдъхва доверие там е др. Ботев. Поздрави
    от Johny | 09.04.2016 13:22

@niki7000 Кой ти беше лекуващия лекар ? Лечението и било кратко и с малки дози. Началникът на отделението.Предполагам и на теб ти е бил той.М/у др. той е много добър в работата си, като хирург.Не му правя реклама.Извършва доста интервенции на ден.И то винаги успешни.Но не мисля, че е точният човек за нашия проблем.След, като ми назначи толкова слабо и кратко лечение.И, когато му се обадих, почна да ми обяснява за ДНК-а тест, че бил най-правилиният...и т.н.Нямало как да съм сигурен, че ги имам, ако не си направя тест-а.Това бяха думите му.Така и така, прекъснах контакт с него. Поздрави:
    от User | 09.04.2016 12:34

@ Project_Alpha Кой ти беше лекуващия лекар ? Лечението и било кратко и с малки дози. Аз бях 6 дни в болницата, исках да ходя само за вливанията, но не ми дадоха и нощувах там. Продължих си в нас общо 21 дни вливане 3по1 банка на 8часа Метронидазол на Браун. Лекарството си го поръчах от аптека. Преди година от това лечение Бъчваров ми изписа 2по1 банка на 12часа Метронидазол за 10 дни. Без ефект. Поздрави
    от Petar | 08.04.2016 21:58

Oтговор "niki7000": @ behappy21 Гледай съставката на лекарството. Трихомонацид, Флажил и Арилин са Метронидазол. Да и ерекцията намалява и либидото. Поздрави
    В такъв случай ще добавя Спимен форте от днес да ме вдигне малко, в буквален и преносен смисъл. Ще пиша пак дали са се променили нещата няколко дни след края на приема.
    от User | 08.04.2016 21:47

@ behappy21 Гледай съставката на лекарството. Трихомонацид, Флажил и Арилин са Метронидазол. Да и ерекцията намалява и либидото. Поздрави
    от Johny | 08.04.2016 20:48

@niki7000: За глюкозата и фруктозата съм го чел в книга.За плодовете, мисля че не е проблем да се консумират.Обаче, зависи какви ще са.Според мен не трябва да са много наситени на захар.Аз, напоследък, ям само ябълки.Спрях и цитросувите.За лечението в "СофияМед", спомням си много добре.Проведе се за 5 дни(смесено).Имам предвид перорално и интравенозно.По една банка на 12h.Слабо.Като с хапчетата, приключих м/у 2 и 3-ят ден.Като се сетя сега е било, напълно недостатъчно.А може би и грешно.Звъннах му на лекаря там, след като си направих контролата.Обясни ми, че не било възможно да съм ги имал и да не е било успеваемо лечението. Ти, само на вливания ли ходи там?И колко дни ти беше курса?Сам ли си набави Метронидазола или от техният? Поздрави:
    от rootkit | 08.04.2016 19:36

@behappy И при мен в началото имаше подобрение - нямах никакви оплаквания, освен леко подут меатус. След 3-4-я ден започнаха да се появяват оплаквания отново - по слабо изразени и по рядко появяващи се от преди - тъпа слабо изразена болка в кръста в дясно и отпред в дясно на нивото на пъпа. Като веднъж ме "преряза" по силно, наложи се да стискам малко докато стигна тоалетна. Но болката беше моментна.
    от Petar | 08.04.2016 19:09

То дефакто трихомонацидът ми го вади като метронидазол, явно затова са еднакви оплакванията ни. А проблеми с ерекцията по време на приема ?
    от User | 08.04.2016 19:01

@ behappy21 От Метронидазола имам същия ефект. След втория, третия ден започва силно парене и дискомфорт. Болките се засилват. Това е често срещано. Не зная точната причина за това. Тинидазола няма такива ефекти при мен. И то в големи дози. Поздрави
    от Petar | 08.04.2016 18:06

Oтговор "behappy21": 12 дневно лечение Ден 1 -Тинидазол 500 мг 4 таблетки наведнъж Ден 2 до ден 11 - Трихомонацид (метронидазол) 250 мг- Прием на 12 часа по две хапчета или казано по друг начин 2 пъти по 500 мг Ден 12 - Тинидазол 500 мг 4 таблетки наведнъж Първо лечение срещу трихомоните, надявам се да не са станали "силни" и недосегаеми. Ще пиша как върви, днес изпих тинидазол-а, а утре подкарвам трихомонацид-а. Стискайте ми палци !!
    Първите дни от лечението: значително подобрение в ерекцията и желанието за изпразване ( повишена сексуалност) След като преполових приема се забеляза точно обратното: влошаване на ерекцията, липса на сутрешна ерекция, недостигане до пълна ерекция при мастурбация. Бих добавил и парене в перинеума, което се засилва след изпразване. Остават ми още 3 дни прием на трихомонацида и след това 1 ден на тинидазола. Надявам се, че ги удрям и на това се дължи влошаването на състоянието ми, защото хич не ми се иска и след приема да остана в състоянието, което съм в момента. Някой от хората, които са приемали въпросните медикаменти да е имал същите проблеми по време на курса ? Поздрави!
    от User | 08.04.2016 17:32

@ Project_Alpha Възпалителният процес обхваща всички органи на урогениталния тракт според мен. Дай ми линк моля те да прочета повече за трихомоните и глюкозата и лактозата. Мисля, че поне сладки плодове могат да се ядат. Един уролог беше казал само ябълки. Колко дни ти вливаха поне помниш ли? Странна комбинация Метронидазол + Тинидазол. И на мен там са ми вливали. Поздрави
    от Johny | 08.04.2016 15:42

@niki7000 Нормално е според мен.Възпалителният процес е обхванал няколко дяла.Простатата, семенните мехурчета и уретрата.Прочетох, също че, ако трихомона е в предния дял на уретрата се предвижва по лимфните възли към простатата.Също, така паразита консумира значително количество глюкоза и фруктоза, което повишава киселата реакция на средата.Смятай, какво се случва, като му го набавиш допълнително. За интравенозното ми лечение.Проведох го за кратко в УМБАЛ "Софиямед".Преди да започна с вливанията, уролога който ме лекуваше ми предписа и перорален прием на Фасижин, ударни дози.Проведеното лечение, явно наистина беше кратко.Но тогава, наистина имах най-високо обостряне на симптомите. Поздрави:
    от User | 08.04.2016 14:29

@ modjo Точно простатата е орган, който е супер капризен. Мисля, че всички сами го знаете. Реагира на различни храни, на различна двигателна активност, на времето, на лекарствата и др. Болката ти е от простатата, няма съмнение. При мене по време на аналния магнит не се отделя секрет. Не е най-приятната процедура, но не е болка за умиране. Болка няма, само дискомфорт при слагането и ваденето. Усещаш как самата простата се затопля и около нея всичко се отпуска. Според мен това е основната част на физиотерапията. Ако искаш може да го откажеш, насила няма да те карат. Масажа зависи кой ти го прави. Много зависи. Има грубияни и много фини уролози. Който и да ти го прави не е много приятно. Масажа трае една-две минути максимум. След това задължително си правиш една чайка, за да изхвърлиш всички гадости. Подобрението при мен идва след ден примерно, но е силно и приятно. И аз преди бягах много от тоя масаж, но сега си плащам за да ми го прави лекар. @ rootkit И при мен го има това понякога след душ. Не мисля, че може да се намали това усещане. Явно водата по някакъв начин дразни. @ Project_Alpha Едно към едно и при мене от Метронидазола орално и венозно. Яко се подпалвам долу, тестисите и семенната връв боли. Тегаво е много. Как ти вливаха на тебе, колко време и по колко банки ? Поздрави
    от Johny | 08.04.2016 14:07

@niki7000 При лечението си с Метронидазола, имах доста силно изразени симптоми.Особено при интравенозното.Усилиха ми се и болките в тестисите.Бяха на моменти непоносими.Наложи се да ми инжектират болкоуспокоително.Това е накратко, но и аз съм на мнение, че Метронидазола действа и по-скоро се обострят здраво симптомите по време на приема му. Поздрави:
    от ivanini | 08.04.2016 12:06

rootkit Link Поздрави
    от rootkit | 08.04.2016 11:57

Малко извън темата- а какво използвате за лична хигиена? Имам чувството че след душ уретрита ми се влошава. Правих бани с разтвор на триклобактер няколко дни и се мия с бебешки сапун.
    от Todorov | 08.04.2016 10:26

@niki7000: При мен болката е много ниско долу, точно над основата на члена. По-силна е до обяд, след обяд намалява или напълно изчезва и понякога се появява отново привечер, но не чак толкова силно. Засилва се с напълването на пикочния мехур и намалява след изпразването му. Странното е, че всички лекари казват, че нито простатата, нито пикочният мехур се влияят от движение/вибрации и от промяна на положението на тялото, а и при проблем с пик.мехур си боляло постоянно. Изследванията ми на кръв и урина са в норма, т.е. изключват някакво възпаление на пик.мехур. И така никой не може да ми каже откъде е тази болка. Може би е някаква проекция от простатата, но защо боли до обяд повече, а след обед по-малко...никой не може да каже. Физиотерапията в Пирогов звучи наистина по-добре. Този анален магнит звучи малко неприятно. Все пак 20 минути ти седи тоя вибратор в ануса... По време на него отделя ли се някакъв секрет от простатата и болезнен ли е? Иначе масажът на простатата със сигурност има добро действие, но на мен например туширане на простатата са ми правили 3-4 пъти и винаги е било много неприятно - болката е средно силна, но имам усещането, че ще се напикая всеки момент. Доста гадно е и не мисля, че ще имам силите да се навия да ми го правят веднъж седмично, особено ако трябва да го правя и по-продължително време. Ама кой знае, от зор човек какво ли не прави...Колко време средно трае един масаж на простатата? Поздрави
    от User | 08.04.2016 09:56

@ Project_Alpha Не разбрах само по време на лечението с Метронидазол имаше подобрение или обостряне? Опиши моля те. Важно е защото доста хора имат обостряне от него, включително и аз. @ modjo Интересно и при мен при ходене има тежест в таза и понякога болка. След това паренето се усилва. Странна и нелогична работа е това. Може би годините на стола за допринесли за голям застой в таза и сега движението стресира организма. Физиотерапията в Пирогов включва, 1. Радар на перинеума/награвяне/ 2. Анален магнит /вибриращо устройство с размер на показалец се слага в ануса за 20 мин./ 3. УВЧ лъчение + противовъзпалително лекарство локално на перинеума Трите се правят всеки ден, отнема около час време. Мисля си, че е по-добра от тази в Токуда. Първите 7 процедури се поемат от касата, с направление от ДжиПи-то, а останалите се заплащат. Може да се прави над месец, два пъти в годината. Най-добър ефект има като се комбинира с медикаментозното лечение. Имаше едно проучване в нета на китайски или японски лекар, че честото мастурбиране замества простатния масаж. Според мен не е така. Масажа е най-доброто за една хронично болна простатата. Механичното натискане с пръст има много ползи - изтисква се и се освобождават микроабцесите, изхвърлят се токсините, подобрява се кръвообращението и достъпа на лимфна течност и трофиката. Разбутват се всички инфектирани места. След масаж понякога съм имал много силно отпускане и подобрение. Трябва да се търсят уролози, които биха правили масаж веднъж или два пъти седмично. Поздрави Поздрави
    от Todorov | 08.04.2016 09:21

@niki 7000: Наистина двигателната активност е важна. При мен това е леко проблемно, защото оплакванията ми значително се усилват при движение, по-малко при ходене и много силно при тичане. На все пак опитвам да ходя поне по 3-4 км. на ден. А и за хората, чиято работа е в седнало положение не е чак толкова лесно да намерят възможност да се движат. Разбира се, всеки сам трябва да си намери начина. Физиотерапията я правя в Токуда - УВЧ (слагат ми един електрод/плочка под кръста и един ниско долу на корема за 10 мин.) и магнитна терапия - лежиш и ти слагат един цилиндър над корема за 10 мин. Не съм особено обнадежден, но го правя с идеята, че ако не помогне няма да попречи. Масаж на простатата никога не съм правил. Златев от Окръжна преди време ми каза, че изпразването е достатъчен масаж. И всички уролози досега са ми препоръчвали еякулации поне през ден, за да се изхвърлят токсините и да се усили локалното кръвообращение. Златев даже ми беше казал да му "троша главата" всеки ден, ама това понякога не е толкова лесно. Явно много уролози казват, че не трябва да се прави секс по време на лечението, но не уточняват, че това е с цел да не се разпространи заразата и че всъщност еякулациите са не само разрешени, но и силно препоръчителни. Поздрави.
    от Johny | 07.04.2016 22:07

Тея неща които цитираш/преписваш, разбираш ли ги като ги говориш? Да, разбирам ги.Все пак ги чета, асимилирам и преосмислям по начин, който и на мен ми се струва малко странен.Книгата от която черпя информацията е стара.Може би, тогава са били такива проучванията.Предполагам, че е така, след като е изследвано, уточнено и декларирано.Сега, съвременната наука е много по-напред.Ти сам изброй някои фактори.Всъщност просто споделих малко (не)точна информация, която прочетох.
    от bluntt | 07.04.2016 21:25

Тея неща които цитираш/преписваш, разбираш ли ги като ги говориш? Не се заяждам, но ми се струва че не. Това което си написал означава че 13 до 58% от погълнатия препарат напуска организма чрез урината до 48мия час и няма голямо отношение към ефективността на препарата. За справка всички други имидазолови препарати имат още по дълъг живот в организма(метронидазола е с най-кратък). Секнола само за пример до 120тия час от приема се отделя до 50% с урината. Във времето препаратите са разработени така: метронидазол(полуживот 6-8 часа) тинидазол(полуживот 9-12 часа) орнидазол(полуживот 12-14 часа) секнидазол(полуживот 25-29 часа) Те и проучванията са горе долу така по бройка от най-проучван към най-малко проучван. Структурните разлики в тези препарати са малки като цяло, само последните атоми на молекулите са различни. От почти всички проучвания обаче всичките ги дават ефективни срещу трихомоните поне на 85%. Което идва да каже че не препарата е точно проблема, а по скоро дозировка, начин на прием и продължителност на лечението. Разбираема е и препоръката на нашите лекари към секнидазола - като най-нов препарат и с най-лесно изпълнима схема на лечението(1 прием на 2 дни). Жалко само че го нямаме наличен в България, нещо което би улеснило много лечението на повечето от нас, ако имахме орнидазол и секнидазол налични. И като оставим статистиката и проучванията на страна - всеки организъм е индивидуален - аз съм пил и 4те препарата към момента, към тинидазол направих алергия, метронидазола ме смаза от към странични ефекти като ефективност имаше прилична, докато пих тиберала си мислех че съм излекуван по едно време(доста добре повлия симптомите) с умерени странични ефекти, сега пия Секнол - този препарат определено е с най-малко странични ефекти от приеманите от мен, но пък действието му ми е съмнително защото нямам особено голямо подобрение с него. Чакам Ники да сподели лечението си с вас, което е може би най-тежкото с орални медикаменти, който някой в България е предприемал срещу трихомони... дано има резултат!
    от Johny | 07.04.2016 20:18

@niki7000: Имаше ли подобрение/обостряне приема на Метронидазол орално и после венозно ? Определено имах и то силно изразени.Високата ефективност на метринидазила се обуславя от силно изразените трихомонацидни свойства, способността му бързо да прониква в кръвта и урината във високи концентрации и бавно да се отлъчва с урината в непроменен вид.Установено е, че на 48 час с урината се отделят 13 до 58% от внесената доза.Най-висока концентрация в кръвта се установява на 2-4 час след приемането му. Друго интересно, което прочетох за Уротропина.При алкална урина, уротропинът се приема с амониев хлорид(нишадър), за подкисляване.Може да се прилагат и комплексни препарати, съставени от уротропин и антибитик.Примерно с метронидазола, става също. Поздрави!
    от User | 07.04.2016 17:41

@ Project_Alpha Благодаря ти за изчерпателните постове. Българските лекари наистина се опитват да лекуват хронична инфекция с 10 дневен курс. Това само пречи, не е помогнало на никой. Аз си мисля, че по време на лечението е хубаво да има често изпразване и на простатата. Може би забраняват секса за да на няма пинг-понг ефекта. Уролози са ми казвали, че е важно да се празниш често по време на лечението. Имаше ли подобрение/обостряне приема на Метронидазол орално и после венозно ? Поздрави
    от Johny | 07.04.2016 17:18

Доп.инфо: Става въпрос за лечение на трихомонадния простатит.В някой изречения, ще се повтора с ваши коментари по темата. При лечението на простатита трябва да се подхожда индивидуално в зависимост от възрастта на болния, формата и стадия на заболяването. Забранява се полов живот, яздене на колело, мотоциклет и др.Болният трябва да се откаже от алкохолни напитки, редовно да се изпразват пикочният мехур и стомашно-чревният тракт.Лечението на острият трихомонаден простатит , везикулит и задния уретрит се провежда чрез топлинни поцедури, горещи микроклизми, седящи топли вани, лактотерапия.Прилага се масаж на простатата, който подпомага отлъчването на продуктите на възпалената жлеза, подобрява лимфо- и кръвообращението.Масажът може да се съчетае с диатермия.(Прилагане на диатермични токове (високочестотни променливи токове) с лечебна цел –образува се ендогенна топлина, подобрява се кръвообращението, стимулира се лимфооттичането, обменните процеси и др.)Той се провежда през ден, но не повече от 10-12 сеанса.В областта на задната уретра се инсталира един път седмично 0.5% сребърен нитрат под контрола на уретроскоп.Наред с това се прилага лечение със съвременни противотрихомонадни лекарства и антибиотици с широк спектър на действие. Поздрави!
    от Johny | 07.04.2016 16:50

@niki7000: Опитвал ли си с добри дози и по-дълъг период Метронидазол или Тиндазол ? Рязко или постепенно увеличи движението и как подсили имунитета си ? 1.Не съм стигал над 10 дни с Метронидазол.Първият ми курс на лечение, беше с Trichomonacid.Но, тогава се получи пинг-понг инвазията при мен.Уж се бях изчистил, според МБ, но тогава не бях запознат много с проблема.Бил съм и на интравенозно, но за кратко. 2.Постепенно го увеличих.За имунитета, в момента приемам само пчелен прашец.Може и някакви витамини да се добавят, евентуално като локално действие. Относно препаратите, някой ги има тука и то точно Уротропинът.Даже се произвежда в София. Поздрави!
    от User | 07.04.2016 16:30

@ Project_Alpha Опитвал ли си с добри дози и по-дълъг период Метронидазол или Тиндазол ? Рязко или постепенно увеличи движението и как подсили имунитета си ? За тетрациклините съм чел и аз. Даже съм пил само Доксициклин /Вибрамицин на Пфайзер/2по1 за 28 дни и имах добро подобрение. Мисля, че може би трябва да се комбинира с противотрихомонално и ще има голям ефект. Не знам имена на други добри тетрациклини. За другите препарати не намирам да се продават в аптеките. Не знам как може да ги намерим и да ги пробваме. Поздрави
    от ivanini | 07.04.2016 16:24

Project_Alpha склонен съм да твърдя, че метронидазола може би е най-надеждния вариант.Но трябва да се обърне внимание и на производителя и марката.Миналата седмица разговарях с познат фармацевт, и според него в момента най-добрия метронидазол е Арилин. Поздрави
    от Johny | 07.04.2016 15:42

Привет и от мен! Значи, приключих лечението с Тиберал. От своя страна беше доста кратко, само 10 дни/2x2/.Силно казано, че получих някакво подобрение.Имаше някакъв ефект, но не мисля че беше силен.Единствено се почувствах малко по-жизнен, но това го дължа и на подсилването на имунитета ми.Както и да е, не съм си правил МБ, нито почивка.Още на следващият ден започнах със Секнол, който смятах да приемам на 24h, но в последствие продължавам да го взимам на 48.Чувствам се добре, но не спирам да се движа.Започнах и бягане, по-малко.Общо взето, много движение и симптомите за момента, са ми почти нулеви.Казвам за момента, понеже съм все още на медикаментозно лечение.Пък, само времето ще покаже, какъв ще бъде резултат.Скептично настроен съм, както определено се случва след курс, лечение и тест при мен. Малко инфо: Навремето, като местно лечение се е използвал Осарсол (Osarsolum) под формата на 1-5% разтвор, прах, 10% емулсия в глицерин или течен парафин.Съобщава се и за ниска чувствителност по отношение препарата на отделни щамове трихи.Според някой учени, ефективно средство за лечение на трихомонозата е уротропинът.Той е нетоксичен и достъпен за амбулаторна употреба.Има антитрихомонадно и антимикотично действие.Може да се засили действието му ч/з прибавяне на някой антибиотик.Сулфонамидните препарати, нямат особен ефект.Като пример, мога да дам.Пеницилинът и стрептомицинът нямат протистоциден ефект.Висока е чувствителността на трихомоните спрямо антибиотика Trichomycin.Преимуществото му е, че унищожава едновременно и бактерии.Тетрациклините също унищожават трихомона, но за постигане на задоволителен ефект са необходими големи дози, поради което не са пригодни за лечение на трихомонозата.Като локално лечебно средство се използват нитрофураните (фурацилин, фуразолидон), които по начина си на действие се доближават до широкоспектърните антибиотици.Няма да пропусна да добавя, като съвременна терапия, метронидазола и неговите производни.Препаратът е синтезиран през 1959г. и първото му название е Flagyl.Който на всички ни е известен.Близък до химичен състав е произвежданият у нас Trichomonacid.Руснаците са прилагали за лечението, препарата Грамицидин.Разтвор от 0.05% предизвиква бързо унищожаване на паразита и притежава висока терапевтична ефективност.Съобщават също за 92.6% оздравяване.Предполагам, че повечето от нас са запознати и с тези препарати.Започвам да си мисля, че с помощта на някой първичен препарат, ще успея да ги унищожа, тези хронични първаци, както ги наричат, някой "лекари". Поздрави!
    от ivanini | 07.04.2016 15:05

niki7000 присъединявам се към думите ти.В крайна сметка хората, които влизат и четат тук, трябва да знаят че няма универсално лечение на трихомоните, такова, което би помогнало на всеки, на 100%.Нещата са индивидуални, различни, повлияни са от много фактори, включително и начина на живот.Но с всяко наше мнение тук, коментар, се надявам че помагаме на хората с по-малко опит - най-малкото да се ориентират с една идея по правилно и подходят по отговорно към здравето си.А това за чуването на тялото е много точно, за мен това е ключа към излекуването ни. Поздрави
    от User | 07.04.2016 14:47

@ ivanini Не е толкова лесно излекуването на хроничните трихомони в простатата. Мисля си, че тези които си мислят че са се излекували са сравнително повече от наистина излекувалите се. Малко хора знаят изобщо, че са заразени с паразити. При инфекция с давност на 5 години е нормално да имаш оплаквания след премахване на причинителя. Тъканите там са увредени с годините. При смъртта си трихомоните изпускат всичко което е в тях и допълнителни токсини, това разбира се смазва локалната микрофлора и затова се чувстваме зле по време на леченията. За симптомите си прав. Всеки трябва сам да си е лекар и да чува тялото си. Не ми е необходима МБ всеки път. Правя за да видя с какъв АБ да лекувам бактериите. Ако наистина имаше толкова излекували се, поне един можеше да драсне два реда. Ако е минал през нашия ад, задължително би помогнал. Поздрави
    от ivanini | 07.04.2016 11:33

bluntt Да, разбира се, не съм ги изключил въобще МБ.Излекуването все пак трябва да бъде и потвърдено. Поздрави
    от bluntt | 07.04.2016 11:05

Прав си ivanini, само че ако нямаш симптоми все пак си направи тест, защото това също може да е лъжливо.
    от ivanini | 07.04.2016 09:47

modjo така е, по голямата част от лекуващите трихомони се оправят, а процента на неизлекувалите се е малък, сега дали е 10 или по малко процента е друг въпрос.Това е важно да го отбележим, защото хора, които за първи път се сблъскват с трихомоните и четящи темата тук, могат лесно да се отчаят.Относно изследванията, симптоматиката след приключване на лечението с конкретен имидазолов продукт, при мен се налага извода, че най-добрия, най-точния индикатор дали лечението е било успешно е това, как се чувстваме след това.Не може да ни остане същата симптоматика, не може дори да се увеличава дискомфорта ни, и в същото време да казваме че сме се излекували, и да размахваме отрицателни МБ изследвания за трихомони.Че дори и за капак на всичко, да се самозалъгваме че било нормално да имаме дискомфорт много след това, щото трихомоните като умирали допълнително усложнявали положението и проблема ни, както и куп други теории, като небактериални инфекции и т.н.На практика само пълним джобовете на микробиолозите и нищо повече.Аз дори този път като провеждам лечението си въобще не си направих предварително изследване, какъв е смисъла, като проблема го знам откъде идва.През годините съм направил поне 50 МБ изследвания, и като скоро ги прегледах излиза че на практика се повтаря едно и също, ту положителни, ту отрицателни за трихомони, с някой друг левкоцит на зрително поле.Абсолютно нищо друго!Като приключа лечението пак няма да си направя контрола, а ще наблюдавам симптоматиката си и нищо друго. Поздрави
    от User | 07.04.2016 09:29

@ modjo Според мен основно значение за нормално и сравнително бързо излекуване е двигателната активност. Съдейки по себе си, приемайки над максималните дози и седейки по 9 часа седнал пак има подобрение. Смятам, че ако елиминирам седенето и възстановя нормалното кръвообращение, засиля локалния имунитет + физиотерапия + масаж ще има надявам се пълно елиминиране на трихомоните. Какви ще са процедурите от физиотерапията ? Поздрави
    от Todorov | 07.04.2016 09:03

Аз днес изпивам десетото (последно) саше Секнол от втората терапия. При изследването след първата десетка трихомоните пак си ги имаше. От понеделник правя и физиотерапия с цел подобряване на кръвообращението в малкия таз и регенериране на тъканите. Идеята ми е да подпомогна действието на Секнола. Ще пусна отново контрола след 2 седмици и ще споделя. Ако съдя по оплакванията, май няма голям ефект, но ще видим. Ако и вторият курс е неуспешен ще пробвам с Тиберал. Според мен излекуването е строго индивидуално и зависи от състоянието на имунната система, съпътстващи заболявания, степен на хронифициране и т.н. По-голямата част от препаратите за трихомони вероятно са ефикасни, но при едни 10-ина процента от лекуващите се просто не действат достатъчно ефективно. Самият факт, че активните участници в този форум са 10-15 човека за мен е показателен, че те (и аз в това число) са неизлекувалите се. Останалите са ново диагностицирани. Нормално е, когато човек се излекува, да сподели как е успял да го направи и след това да спре да посещава този форум, за да не се филмира ненужно и да си изчисти психиката. Защото при нас вече до голяма степен това се превръща и в психологически проблем. Та мисълта ми е, че този проблем е лечим, но при някои изисква повече време, търпение, усилие, за съжаление и немалко пари, но вярвам, че накрая ще успеем.
    от ivanini | 07.04.2016 08:16

Вече въобще не съм убеден, че орнидазола върши работа за нашия проблем, Тиберал, Орницид Форт ги изключвам окончателно.Единственото което не съм пробвал е Секнол, но там като че ли информацията дали помага или не е изключително противоречива.
    от bluntt | 06.04.2016 23:21

От Германия идват по скъпи лекарствата защото е с поръчка. Аз и тиберал и секнол така си набавих. За тиберала за 2 курса(8 опаковки) платих почти 200 евро. За секнол за 2 курса(20 прахчета) платих 250 евро. За сега след двата курса с тиберал няма излекуване, в момента пия секнола първи курс, като мисля че и след него пак няма да има. Сравнявайки двата препарата по-голямо подобрение имах от тиберал.

Напиши отговор
2710 намерени, страница 50 от общо 55