Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от bluntt | 30.12.2018 16:05

Трябва да се обадиш да питаш... честно казано може и да ти откажат да я гледат веднага, на мен ми отне време да ги убедя отначало не искаха...
    от 1337day | 30.12.2018 16:02

имам предвид наблюдения кога микробиоложката е там....
    от bluntt | 30.12.2018 15:57

Какви наблюдения да имам? Лаборатория като всяка друга, говорих с микробиоложката - не изглежда да е запозната с това колко трудно се лекуват трихомони, или по скоро не иска да каже нищо(разбираемо не и е това работата). Правят тест InPouch или поне така ми казаха, имах малко странен разговор там докато чаках да обработят пробата и излезна да ми съобщи какво е видяла нещо от сорта на: - Виждам трихомони в пробата, повечето са неактивни и неподвижни, най вероятно посявката ще е положителна - Аз и обяснявам историята си и и казвам какви са ми симптомите и искам съвет как се лекуват хронифицирали - Ти сигурен ли си че не си въобразяваш?!?!? Айде кажете ми - вижда ги на микроскопа и ме пита дали не си въобразявам? Честно казано ме отчайват понякога специалистите при които се лекуваме...
    от 1337day | 30.12.2018 15:56

depetkov: благодаря за отговора,husten е от пловдив Трябва ми някаква читава лаборатория ,не ми се разкарва всеки месец от сливен до софия, за изследване.ще я видя тая в стара загога
    от depetkov | 30.12.2018 13:09

1337day мисля че husten беше от Стара Загора. Хванати са във микробиологията на д-р. Руканова първа частна лаборатория. Тя се намира в Свети Лука южно от механотехникума. Аз ходих 5 пъти на микробиология включително 3 пъти там. Все съм чист и накрая се оказа вярикоцеле при мен. Поздрави!
    от 1337day | 30.12.2018 12:14

blunt: имаш ли някакви наблюдения кога ходи там ?
    от bluntt | 30.12.2018 00:50

гледам изписват и 4х0.5гр тинидазол? Чудя се как е най-адекватния вариант за прием...
    от bluntt | 30.12.2018 00:49

не съм, я съм си шоп :) В Медирс ми ги гледаха, ама трябва да хванеш микробиоложката да е там...
    от 1337day | 30.12.2018 00:10

bluntt ти от стара загора ли беше ,ако да къде ти хванаха трихомоните,мисля май,че преди ми беше казал но съм забравил
    от prostapak | 29.12.2018 23:22

2 гр. 1-ви ден. Стана ми тегаво,че джасах и АБ и 3х500 останалите 9 дни
    от bluntt | 29.12.2018 22:35

ТИнидазола колко време и в каква доза го пи?
    от prostapak | 29.12.2018 18:14

Абе има си.. даже и към другите: Link ама няма кой да каже тук каква им е породата, поне да знаем какво да тъпчем. За това-проба грешка. Тежичко ще е, спор няма, но съм склонен да пробвам преди да съм направил 20 еднограмови лечения. Направих 2 курса с метро (флажил и венозен) и двата резултата бяха +. Направих 1 курс тинидазол и 2 отрицателни. Поне за мен е някаква насока метро не бих пил повече. Ще разпитам и някои от докторите, които смятам да посетя през новата година
    от bluntt | 29.12.2018 16:06

Link Не лош документ тук, някои добре известни неща отново се повтарят: - тинидазола има 1.5 до 2 пъти по добро проникване в тъканите - лечението е с постепенно увеличаване на дозите, като режимите са както следва: - метронидазол еднократна доза 2гр -> 7 дни 2х0.5гр->тинидазол еднократна доза-> тинидазол/метронидазол 5 дни по 2 грама дневно Има статистика и то сериозна от която може да се заключи следното: - 14 дневен курс с дози от 2грама(4х0.5гр) или 3грама(3х1гр) тинидазол би трябвало да е ефективен при резистентни на метронидазол трихомони Като цяло на няколко места излизат данни за 14 дневен курс с тинидазол с дози между 2 и 4 грама, жалкото е че тук само един човек е споменавал че се е подлагал на такъв курс(ники7000) и той спря да пише, но и до колкото си спомням не се беше оправил след този курс.
    от bluntt | 29.12.2018 15:38

По принцип ако това е MIC мисля че над 50 ги водят резистентни вече а над 400 висока резистентност. Интересното е че според ЦДЦ резистентните трихи се лекуват мега класически с тинидазол - 3-4 грама за 14 дни. Статистиките и документите до които се докопах - това са дозите, разбира се говори се за жени предимно, като допълнение им дават вагинално паромицин или тинидазол също. Все още се твърди че въпросната резистентност е изключително рядко срещана... а тук имам чувството че всеки втори е с резистентни трихомони...
    от prostapak | 28.12.2018 22:08

Link Последните числа най-дясно сочат леталните дози метронидазол за различните щамове...разликите са огромни
    от 1337day | 27.12.2018 00:00

Весела Коледа! Означава нищо. И аз го буам биозина без баят файда..
    от bluntt | 26.12.2018 18:35

Какво значи да бухаме биозин а?
    от prostapak | 26.12.2018 15:20

Междувременно ето и още една статия за ролята Лактоферина, който подтиска инфекциозните процеси като повлиява нивата на желязо, което дават че е от особено значение за растежа на TV: Link
    от prostapak | 26.12.2018 15:20

В крйна сметка има различни щамове, поне така разбирам аз от тази статия: Link. Тези щамове до голяма степен се определят от това какво фагоцитира паразитът или по-точно вируси, с които са заразени и може да са паталогични и за човека и какви свобдни ДНК секвенти има във всеки човешки организъм, както разбирам от това тук: Link. Щамовете се определят от това как се изменя ДНК-то на паразита от други фактори. Има информация за "trichomonas vaginalis strains", но е доста спецялизирана и не разбирам голяма част от нея, пък и не знам доколко би се отразило на лечението тук дори не могат да ги хванат с ПСР, камо ли да изследват нещо повече. Имам приятели молекулярни биолози ще видим какво ще кажат.
    от prostapak | 25.12.2018 23:35

Честита Коледа и безтрихомонадна нова година на всички!
    от felibe | 25.12.2018 14:58

Весела коледа, пожелавам много здраве на всички!
    от bluntt | 19.12.2018 22:39

Чети стъдитата има няколко - обобщение на всякъде се споменава пантопразола като най ефективен срещу трихомоните. Четох че тея инхибитори са полезни и при борбата с други протозойни вредители(срещу които също имат активност имидазоловите препарати) - дори има предложение за терапия на други болести с курс от инхибитори без антипротозоен препарат... това разбира се са САМО ИНВИТРО изследвания - не знаем доколко препарата стига в простатата и дали изобщо действа по начина по който го виждат в епруветката, но намерих и едно статистическо проучване в което се посочва че жени приемали инхибитори имат статистически по-малко случаи на вагинити.... та кой знае...
    от prostapak | 19.12.2018 22:29

при инфекции с хеликобактер(лекуват се с метро или тини+АБ) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прибавя инхибитор към терапията. Гастро ми изписа Еманера час преди хранене, като му казах какво пия. Така и не го пих....интересно! Ще пробвам да го прибавя към лечението.
    от bluntt | 19.12.2018 19:02

Eто малко алтернативни лечения или по-скоро като добавки към основното могат да послужат: Link Тук се говори за екстракт от тип мента, която е сходна с нашият джоджен - сравнява се като ефективност с 2г. секнидазол, което си е супер сериозно. Лошото е че въпросното лекарство го има само в Бразилия(поне аз само там успявам да го намеря), тук може да се закупи био етерично масло от джоджен или евентуално ако в някоя аптека могат да направят извлека... можем да опитаме поне. Link Link Tук става дума за добре познатите ни инхибитори на протонната помпа и най-вече за пантопразола и rabeprazole. Дават ги че имат дори по-добро действие инвитро върху трихомоните от метронидазола, което е направо смайващо...
    от bluntt | 18.12.2018 23:44

Има доказано латентна форма, но това не означава че не трябва да се лекуват поне според мен - в учебника на Карагьозов и Цветков даже е описана тази форма на болестта и си го лекуват по стандарт. Пише обаче че в нея форма трихомоните трудно се засичат по изследвания и може да са безсимптомни.
    от bluntt | 18.12.2018 23:31

Тва са измислени теории, за да осмислят незнанието какво да ни отговорят на въпросите... колко надълбоко да се скрият бе деба? Метронидазола и Тинидазола ги дават с много добро проникване в тъканите(включително и простатата)... Иначе имам и бактерии, но чат пат излизат не винаги - в някой лабове никога не ми хващат бактериите например(Чалашканов никога не ми е намирал бактерии, но трихомоните винаги).
    от 1337day | 18.12.2018 19:20

Каза ми,че може да са умъртвени трихомони и сега да ги изхвърлям,или пък може да са много надълбоко и в един момент да се активират пак.И го питах добре така до кога? Колко време може да са така,и той ми каза цял живот може да са така.
    от prostapak | 18.12.2018 19:11

Супер странните теории...тогава от какво са симптомите? От спящи трихомони?. Блънт доколкото помня ти нямаш баки? Разбирам нещо друго ако излиза... Ебал съм го аз почнах курс на 2 отрицателни резултата. Лошото е че ме чакат после 30 дни антибиотик. Дано не хвърля дроб..
    от Трихомон | 18.12.2018 18:02

И на мен същото ми изкарва Ч и казва че като са неподвижни няма смисъл от лечение защото няма ефект .може да са така доста време и кото ти падне имунната с-ма те се активират
    от bluntt | 18.12.2018 17:21

Да ясно и 2 години по-късно масово и активни си писал... а какво казва за тея "неактивни" трихомони? Да не се лекуват ли?
    от 1337day | 18.12.2018 16:34

чалашканов така ги изкарваше единични неподвижни без растеж и развитие отрицателни 2 години така...
    от bluntt | 18.12.2018 11:47

1337day - какво искаш да кажеш отрицателни - щом е имало неподвижни трихомони значи са си били положителни? За мен отрицателното изследване е да не се открива нищо...
    от Трихомон | 18.12.2018 07:29

Bluntt къде прави изследването
    от felibe | 17.12.2018 23:29

А дали не си сриваме имунитета с неуспешните лечения и резултата е че имаме не уморени а активизирани гадини. Другия вариант е лабораториите да ни подават шарени резултати. Като се замисля май е комбинация от предните две.
    от 1337day | 17.12.2018 23:07

Моя опит е,че след 2 години неподвижни трихомони изведнъж с активизираха и станаха масово подвижни,без да съм имал полови контакти за тия 2 години докато ми излизаха отрицателни
    от bluntt | 17.12.2018 19:14

Какъв е опита ви с тъй наречените "неподвижни" трихомони, които пишат по изследванията? Днес на директна микроскопия ми заявиха че имам неподвижни трихомони(това е след курс лечение) и можело да съм ги бил утрепал...?!? Как съм ги утрепал като има още не ми е ясно?
    от prostapak | 17.12.2018 15:26

Малко за другата част от лечението, понеже времето не е много подходящо за разходки: Link
    от prostapak | 16.12.2018 00:17

ДинозавЪрите са виновни! Убийте ги с камъЦи!
    от Forum admin | 15.12.2018 22:58

Най-интереното е, че през годините бях чел, че повечето венерически болести при човека са дошли от животните. Трихомонас от кравите, сифилисът от перуанските лами, хламидията от коалите в австралия. Като само последното е чрез заразена урина, след напикаване върху очите на човек. За това се е наричала трахоматис, защото причинява трахома, Но как е влезла в пикочо-половата система, не знам, вероятно по лимфен път. Другите две са чрез директен сексуален контакт с животното, вероятно от самотните овчари. Ако всичко това е вярно, то ние хората си патим основно заради сексуално изратената природа на някои от нас. Но от друга страна, кака така една крава ще се зарази с трихомонас и от кого, при условие, че е анаеробна, а не банален микроорганизъм? За размера на трихомонас е ясно - по-голям е и е пригоден да живее в по-голям (от към килограми) организъм, но това не е основателна причина да се твърди, че произтича от кравите. Някой чел ли е нещо по въпроса?
    от prostapak | 15.12.2018 09:44

Link Как се лекуват бикове от трихомони. С 5 посявки през 10 дни се правят контроли....
    от bluntt | 14.12.2018 23:43

И вижте за кво става дума... викнали са го на интервю да го разпитат какво е правил че да ги хване тея неща в ОЧИТЕ... изобщо е за тая медицина става въпрос... а не за нашите анимационни герои наречени лекари(не всички разбира се, но повечето).
    от bluntt | 14.12.2018 23:42

Прочетох това за трихите в очите и ми падна шапката... кога ли ще се проведе такова разследване на някой болен от конюктивит в България? Ти луд ли си... и гледайте лечението - 3х800мг метро за 5 дни - силна доза но кратко...
    от felibe | 14.12.2018 23:39

Николай; Най - вероятно и двете в комбинация, за наша сметка.
    от Николай | 14.12.2018 22:26

Именно. Вече в нищо не може да е сигурен човек. А най-странното е, че микрото на първа урина и 2та пъти е чиста(освен еякулат давах и урина) . Доктора ми вика, че ако я има в еякулата, нямало как да я няма и в урината. Дори вторият път, първо еякулирах и тогава веднага напълних контейнера за урина. С идеята да остане от еякулата в канала. Просто ужас! Или са некадърни тези лаборанти, или всичко се прави нарочно. В смисъл, знаят, че след "лечението" ще последва отново тест (пари в джоба им).
    от 1337day | 14.12.2018 21:53

Еми то това е проблема на лабораториите.Ето например Чалашканов масово трихомони от еякулат. Давам простатен секрет на място в друга лаборатория. Ентерококи и стфаилококи в много голямо количетсво....
    от Николай | 14.12.2018 21:50

Офффф тая Клебисиела.... Правя си две микробиологии прея 1 седмица на еякулат. При едната откриват Klebsiella Pneumoniae, а при другата Klebsiella Oxytoca. В една лаборатория, без да съм пил АБ. То да се чуди човек на тея лаборатории
    от prostapak | 14.12.2018 21:31

Link И клебсиела няма само в червата.
    от 1337day | 14.12.2018 20:37

Не,не се е объркал,съжалявам,че не пазя разговора с него. Освен,че трихомоните имало вероятност да са в очния секрет,ми каза,че и клебсиела можело да се хване от свирка... Много интересно как става тая магия,при положение,че това е чревна бактерия,и още по загадъчно ми е как би могла да бъде в устата..
    от Forum admin | 14.12.2018 12:18

Да не би да се е объркал и вместо трихомони в очи, да си е помислил за хламидия в очите? Понеже имаше въпрос относно личните съобщения - не се е бъгнал форума, работи се по него.
    от felibe | 13.12.2018 22:59

За очите незнам, но аз се замислям доста сериозно за предаването на децата или други членове на семейството. Никъде не съм виждал такава информация, но?

Напиши отговор
1800 намерени, страница 5 от общо 36