Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от Трихомон | 03.12.2018 10:12

Чалашканов медирс жена ми съм я водил при Ч и при други гинеколози няма нищо при мен има полезно неподвижни
    от bluntt | 03.12.2018 09:37

Трихомон към теб имам същите въпроси? Къде си се тествал, къде ти хващат трихомоните, жена ти къде се е тествала?
    от bluntt | 03.12.2018 09:37

Николай - къде ти хващат трихомоните? В коя лаборатория, кой град, кой лекар? Жена ти колко пъти се е тествала?
    от Трихомон | 03.12.2018 04:36

Къде гледат директно на микроскоп да ме светнете
    от Николай | 02.12.2018 21:25

При мен е същото. С жена ми сме вече 10 години. Тя няма никакви симптоми и теста и е "-". Аз не съм кръшкал, а естествено не ползваме предпазни средства (до намирането им при мен де). Тъй като и аз поразгледах за симптомите, вече се чудя какво става. И нейния тест е микроскопски, а уж при мъжете по-трудно се хващал трихомона. Вече незнам. Утре ще направя и тест за хламидии. Може ли да се направи с еякулат, че този уретрален секрет не е много приятен?
    от Трихомон | 02.12.2018 20:58

Значи симптомите са едни и същи . Много интересно при мен е че при мен откриват трихомони а при жена ми не
    от Николай | 02.12.2018 20:36

Офффф много въпроси-малко символи... Болките в кръста, намаляват ли с "усукване" на тялото? Надявам се вече да не е станал простатита хроничен.... Интересното е, че не само изсъхва главичката, ами и става все едно е с натрошени стъкла. Странно, ама няма как да го обясня.
    от Николай | 02.12.2018 20:30

При мен болките в кръста са си отдавна, но като че ли огнището на болката идва повече откъм бъбреците и над тях. Поне като натисна отзад, точно под ребрата, болката намалява. Имам често парене в ануса, но скоро ми намериха и два показващи се хемароида при дефектация и си нямам идея да не е от тях. Ерекцията ми е добре, но либидото ми е ниско. Това обаче може и да е на психическа основа, защото моите основни проблеми са с изсъхването на главичката на пениса, което вкарва дискомфорт. Нямам зачервеняване на нея,но дискомфорта си оказва влияние. В интерес на истината, лечението ми беше предписано само с едно изследване. Надявам се поне да е правилно. Изследването е микроскопско на еякулат. Възможни ли са фалшиво позитивни резултати при него? Не би ли трябвало, поне за малко да се оправи от 7 дневен прием на Флажил, главичката? Все пак както писах по-надолу, тя е достатъчно кръвоснабдена. И последно :D възможно ли е да е симптом да друга ППБ като хламидията?
    от bluntt | 02.12.2018 19:23

Симптомите могат да са всеобхватни - виж по-надолу документа който постнах от хърватите... там са описани супер много зони които са симптоматични при простатит... лично при мен постоянния симптом е болката - таза/кръста/бедрата(от вътре и от вън на бедрата), като се мени на различни места, намалена ерекция/либидо(също постоянно), тежест в перинеума - тези ги имам кажи речи в 70-80% от времето. Други по-рядко - щипане и парене(не е свързано нито с уриниране нито с еякулация), зачервяване на главичката на члена... Лекарите не признават че голяма част от тези симптоми се държат на простатита и трихомоните, но за мен ясен сигнал че е така е факта, че когато започна да приемам антипротозоен препарат всички тези симптоми заглъхват, а някой дори изчезват напълно...
    от Николай | 02.12.2018 17:43

Забравих да те попитам и дали има болки и къде при еякулация(кръста, корема, тестисите) . Също така, споменаваш и за болки в началото на бедрата. От вътрешната страна към слабините ли са или от външната?Съжалявам, за многото въпроси, но мисля, че въпреки мнооооогото писаници за хроничноя бактериален простатит, има прекалено малко реална информация. Всичко е писано много повърхностно. Разбира се, въпросът ми не само към теб.
    от Николай | 02.12.2018 16:32

@bluntt,паренето(щипането)по време на уриниране ли ти е, както постоянно ли са ти болките в кръста?Имаш ли затруднено и често уриниране, както и ставане през нощта?
    от bluntt | 02.12.2018 16:21

Имам си всичките симптоми, които съответстват на болестта - болки в таза/кръста и в началото на бедрата, щипане/парене в канала от време на време, тежест цялостно в зоната между топките и ануса, намалено либидо/ерекция итн...
    от Николай | 01.12.2018 18:45

Вече 6 дена няма никакъв ефект. Странното е, че при мен е само изсушаване на главичката. Все се надявах поне малко да видя поизчезване на това, но уви. :(
    от Трихомон | 01.12.2018 12:22

Blunt ти имаш ли някакви симптоми
    от bluntt | 30.11.2018 23:16

Не съм, това ми го е разказвал Ники, че този лекар му е правил такива манипулации... дали сега прави нямам представа.
    от Трихомон | 30.11.2018 18:51

blunt ти ситроен ли си че този доктор от пирогов прави масажи.
    от prostapak | 30.11.2018 17:02

За съжаление премахването на простатната жлеза не гарантира премахването на инфекцията...пък и носи доста други негативни последствия. Не ме разбирай погрешно, не ги хваля тези доктори. Споделям на какво съм попаднал. Нищо чудно Георгиадис да е гръцкия Карачоров :Д. Просто и тровенето и с хапове и венозно са доста товарещи за целия организъм...нз вече. Форума наистина го оакаха екстра качество, а в бг мама почти никой не пише вече...
    от bluntt | 30.11.2018 16:33

Ами то си има простатектомия - премахване на простатата, ако смяташ че без нея ще си по-добре направо действай :D Само че аз не мисля че е толкова просто - тези хиляди "доволни" пациенти на разните интернет лечители най-често са платена реклама... дори тук в този форум според мен има доста платени индивиди които пишат. Аз бих се доверявал само на научни/медицински текстове, както и на лечения в държави където ако някой лекар се изяви като касапин ще има последствия(страни от тъй наречения бял свят). Както и да е дълго стана и се отплеснах, тоя форум в новия си вид за нищо не става... пълна излагация на админите, аз предпочитам да дискутирам тоя проблем в бгмама - къде къде по удобна платформа е...
    от prostapak | 30.11.2018 15:32

Георгиадис, слага инжекции само ако терпаията му не помогне, а др. Сонг ги дупчи даже по 2 пъти на ден, има доста доволни хора, които са били в много тежко състояние, но него няма да го коментирам. Така или иначе никога няма да мога да си го позволя. Всеки си определя според симптоматиката. Ако някой може да ми гарантира че ще се оправя ще дам не да ми я дупчат, а да я махат направо. Цъках баскет още от гимназията, планини, пещери, навъртах едно 10 км на ден пеш, уикендите помагах на баща ми(физическа работа). От половин година минавам 500 метра и ми иде да си откъсна топките сам. Навеждане, тичане, скачане, тежко - това са големи екстри.
    от bluntt | 30.11.2018 14:45

Този бие инжекции в простатата - това за мен е голямо и силно НЕ - няма доказателство че има смисъл от подобен род щуротии, дори напротив - само проблеми създава... Относно масажите съм склонен да вярвам че по-скоро помагат от колкото не, но да ходя да ми мачкат простатата на майната си и да изплащам сума ти пари за това удоволствие... по-скоро не - по ми се струва адекватно да си купя едно дилдо, да ида 10тина пъти тук някъде където правят подобни екстри(някой беше споменал че Мариановски в Пирогов прави подобни процедури) и след това сам като стане ясно къде и колко да се пипа....
    от prostapak | 30.11.2018 14:13

Ще опитам да събера парички идната година и мисля ако успея да пробвам при Георгиадис. И тук се хвърлят пари само че резултата за сега е 100% неуспеваемост. При него поне има някаква надежда ... ддз. Има една клиника в китай 3D clinic, dr Song. Само че там цените са по 2000 - 3000 $ на седмица
    от prostapak | 30.11.2018 14:05

Глобулите - да, ясно че са за жени. Цялата информация, според мен е насочена повече към проблемите на нежния пол. Под индивидуални особености разбирам да се направи хубава образна диагностика и да се каже: Тук имаш запушени кръвоносни съдове с малко нагревки и терапия ще подпомогнем лечението и т.н. Резистентност според мен също няма, а по-скоро развитие на толеранс и съответно -> повишаване на дозите. Ники беше пил 4 гр. тинидазол 20 дни.... Автоимунни реакции също има. Аз съм с АНА скрининг(един от основните показатели при автоимунни заболявания) 640 при референтни 80/160., но имам и бактерии и съмнения за хламидии въобще... яко мазало става с антителата.
    от bluntt | 30.11.2018 13:24

И последното на което искам да обърна внимание - курса 6 дни тинидазол по 2 грама с почивка 1 месец и после пак 6 дни на хърватите - това е нещо което сме го загатвали - да се направят няколко курса с почивка между тях... това също е ключово.
    от bluntt | 30.11.2018 13:22

Болки в кръста, странни усещания в ануса и останалите части около него, дори има споменати "автоимунни" симптоми, като последица от простатита. Тук уролозите като им заговориш и ти казват че няма такова нещо... Интересно ми е някой от старите кучета правил ли е курса 2х2гр за 14 дни с тинидазол? Това си е направо мега изтрещяването - не съм сигурен Ники, който спря да пише дали не направи точно такъв курс...
    от bluntt | 30.11.2018 13:19

Тези интравагинални глобули и прочее щуротии са за жени, тук предполагам говорим само за мъжката част - за нас единвено оралните са от значение(за интравенозното лечение има много спорни данни и дори и да е по ефективно то е с много малко). За да се превърне нещо в насока давана от здравните структури на страни като САЩ, Великобритания, ЕС, че дори и Хърватска се изискват доста данни за това че схемите работят. Разбира се за всеки нещата са индивидуални, аз по-скоро акцентирам над това че никъде не се препоръчват лечения с други препарати освен Метронидазол и Тинидазол, само са споменати тук таме че ги има така добре познатите ни Орнидазол и Секнидазол. Друго което прави впечатление е, че според тея хорица явно резистентни трихомони има изключително рядко и дори те би трябвало да се лекуват с високите дози тинидазол. В хърватския документ между другото има и още интересни неща - например симптомите - там са споменати почти всички "странни" симптоми, които нашите уролози направо отричат
    от prostapak | 30.11.2018 12:47

#bluntt Полезни са тези. Поствани са и преди, мисля. Хърватските специално са нови. Лошото е че са само на хартия и не отчитат индивидуалните особености на пациента, което се очаква да направи лекуващият лекар...Британците дават 14-те дни тинидазол като последна линия "Very high-dose course of tinidazole" и то + вагинални глобули: Tinidazole 1 g twice or three times daily, or 2 g twice daily for 14 days  intravaginal tinidazole 500 mg twice daily for 14 days72,78,79 (Evidence level III) – in those who had failed other treatments, 92%78 and 90%79 responded to a very high-dose course of tinidazole. Ако това не сработи няма много други варианти и се пробват интравагинални курсове с Paramomycin, Furazolidone, Acetarsol, Nonoxynol–9, които дават някакъв процент успеваемост.
  • Предписанията във Великобритания
    от bluntt | 30.11.2018 12:19

Ето какво правят и нашите приятели англичаните: https://www.bashhguidelines.org/current-guidelines/vaginal-discharge/trichomonas-vaginalis-2014/ Метронидазол 2грама единична доза или 2 пъти дневно по 500мг за 5-7 дни, алтернативно тинидазол 2 грама единична доза. При неизлекуване се прилага отново 7 дневен курс с метронидазол 500мг за 7 дни, ако и това не е успешно се предлагат следните варианти: 7 дни 2гр тинидазол или метронидазол 7 дни 3х800мг метронидазол и върха на черешката е 14 дни 3х1гр тинидазол или 2х2гр тинидазол.
  • Eвропейски предписания
    от bluntt | 30.11.2018 12:13

Ето и европейските предписания: http://uroweb.org/guideline/urological-infections/#3 Тук курсовете са в следните варианти: 2гр метронидазол еднократна доза и при упорити/хронични: 4 грама метронидазол за 3 до 5 дни.
  • Американски предписания
    от bluntt | 30.11.2018 12:11

Тук ще сложа и предписанията на американците: https://www.cdc.gov/std/tg2015/trichomoniasis.htm Курсовете тук са такива: 2гр Метронидазол еднократно или 2 грама тинидазол еднократно или 2х500мг метронидазол за 7 дни. Като ако тези курсове не сработят се препоръчва курс от 1 седмица по 2 грама тинидазол/метронидазол и вече ако няколко такива курса не сработят и е изключена реинфекция чрез партньора се минава към тежката артилерия - 14 дни по 3 грама тинидазол
  • Хърватски предписания
    от bluntt | 30.11.2018 12:07

Момчета, открих предписанията на хърватската здравна система касаещи простатита - https://www.researchgate.net/publication/322656729_Smjernice_ISKRA_za_dijagnostiku_i_lijecenje_prostatitisa_-_hrvatske_nacionalne_smjernice Тук можете да го свалите(в дясно има линк Download full text PDF в син цвят). Специално за трихомоните ето какво намираме там: Ovaj sindrom mogu uzrokovati trihomonas, gljive, virusi, edetektabilni ili nepoznati uzročnici te autoimunosni procesi. Ako se kao uzročnik dokaže trihomonas, bolesnika ili partnericu treba liječiti metronidazolom ili tinidazolom. Metronidazol se u bolesnika s prostatitisom primjenjuje najmanje dva tjedna s dozom od 1500 do 2000 mg na dan. Tinidazol se primjenjuje u dozi od 1 do 2 g na dan tijekom dva šestodnevna razdoblja s razmakom od mjesec dana. С други думи предлагат се две терапии: 14 дни метронидазол 1.5 до 2 грама дневно 6 дни тинидазол 1 до 2 грама дневно - 2 курса по 6 дни с почивка 1 месец между тях.
    от Николай | 30.11.2018 09:22

Благодаря ти. Ще видим какво ще стане. За сега това ми е единствения проблем. Днес мина вече половината от приема (5 ят ден). Ефект за сега няма. Ще си проличи. Дано се забележи поне някакво подобрение. Надявам се, че не е стигнало до простатата, тъй като разбрах, че там е проблема с лечението, заради слабото кръвоснабдяване. Само не разбирам, защо още на пениса нямам подобрение. Все пак е доста кръвоснабден.
    от prostapak | 29.11.2018 20:31

Доста от момчетата са имали този проблем, дори съпроводен с белене и зачервяване. Аз също го имам, но на фона на болките не му обръщам особено голямо внимание. Успех
    от Николай | 29.11.2018 16:16

Абе момчета, освен Димитър, никой друг не се оплаква от изсушаване на главичката. Имате ли го този проблем или трябва да търся виновника другаде? Направо при първо забелване, кожата все едно се е залепила за главичката.
    от prostapak | 29.11.2018 10:37

Спрях цигарите и намалих бирите също месец-два преди да започнат страданията (те доста подкиселяват спермата и урината), а в изминалите 6 месеца съм пил 2 бири... И колкото и странно, дори смешно да звучи нездравословния ми начин на живот е поддържал киселинна среда в организма ми, която от своя страна е държала инфекцията в някакво латентно състояние. Тази кисела среда обаче води до други последици... Към тази рязка промяна прибави и ударно психическо натоварване(поставиха на много близък за мен човек, тежка диагноза), една лека настинка и добре дошли в ада. Тук е имало хора, споделящи безкрайно полезна информация, чиито истории съм проследил и съм виждал себе си в тях, които са помагали на "новопоявилите се" страдащи, като нас. Искрено се надявам причината да ви няма вече, момчета да е вашето избавление, а не ъпдейта на форума.
    от prostapak | 29.11.2018 10:01

"При повишена киселинност на влагалищното съдържимо PH 3 - 3,5. (т.е. силно подкиселяване) е въможно спонтанно изчезване на влагалищните трихомони. Известни са случаи, когато при наличието на трихомони при мъжа не се получава заразяване при жената, на която PH на влагалищното съдържимо е равно на 3,5-4". Това е от книгата на Малахов. А сега малко мои разсъждения: PH - то на спермата е много по - близко до благоприятното PH за трихомоните (7-8). По моите разсъждения правилната посока е подкиселяване, а не алкализиране. Искам също да отбележа, че при мен генералното влошаване със силни болки, парения, подувания ... се появиха след г/д едно месечна диета с предимно алкализиращи храни (салати, плодове, лимони....) и интензивен курс с неоралит (алкализиращо лекарство с цел разтваряне на уратни камъни в бъбреците). PH - то на урината ми беше кисело 4,5-5., което ме кара да мисля че по този начин организма се е опитвал сам да се справи с инфекцията.
    от prostapak | 28.11.2018 22:45

Супер че са излезли преди да са почнали болежките. Дано да си ги лепнал скоро. Лекувай се. 10-15 дни след флажила си пусни ППБ и бактерии. Трихомона поглъща бактерии и други ППБ. Като почнеш да го тепеш излизат и те (ако има). Много е важно да се проследят след това. Едно (-) не значи излекуване. Значи да провериш пак след време. Успех
    от Николай | 28.11.2018 21:41

Здравейте. Направих изследване на еякулат и цъфнаха трихомони. Посетих венеролог, който ми започна лечение: 2Х2 Флажил 250, за 10 дена, като първия и последния прием са по 3 хапчета (750мг).След това да изчакам няколко дена и да пусна още едни. Надали ще се размина само с този курс де. Вече 3ти ден ги пия и няма нито влошаване, нито подобрение. Нямам никакви болки никъде. Няма проблем с еякулацията и уринирането (дано и да няма). Само единствено изсъхването на главичката. Нямам дори и зачервяване по нея. Не съм правил 2ри потвърдителни, но венеролога ми каза, че щом са микроскопски, няма как да са объркани. В смисъл там нямало оцветители, реактиви и т. н. За фалшиво отрицателни съм чел, но не и за фалшиво положителни. Материала го дадох там на място. Дадох го към 9 сутринта и в 12 вече беше ясно.
    от prostapak | 28.11.2018 17:48

Надали някой може да каже кое точно засягат. Води се многоогнищно възпаление трихомониазата. При нас големия проблем е простата уж, но има и много момичета, които също се мъчат с години. Ако имаш съмнения и притеснения направи пак изследвания след известно време, поне за успокоение. Има и редица други представители на ППБ, които могат да предизвикат инфекция с не много изявени симптоми. Така че не ги забравяй и тях. Микробиологията трябва да включва и ППБ т.е. освен бактерии и Трихомонас/Гонорея/Уреаплазма/Микоплазма /за хламидиите уретрален или простатен секрет, май по-добре/. Успех
    от Николай | 19.11.2018 01:53

Здравейте отново момчета. Тъй като си ме притесняваше проблема за който бях писал преди време, реших да си пусна микробиология на стерилна урина и еякулат. Излезнаха отрицателни.Проблеми с уринирането и ерекцията нямам отново. Зачервяване също. Единствения ми проблем, който ме смущава адски много е тази загуба на смазка при възбуда. Една сутрин просто се събудих с зачервена главичка и подпухнал препуциум. Уролога ми каза, че са гъбички и след проведеното лечение с клотримазол, бани с тетра (и за всеки случей ми предписа и БЕТАЗОНТРИО) всичко се оправи. Обаче изчезна смазката на пениса. А преди си беше доста. Сегашните изследвания, както писах са добри, но достатъчни ли са? Някой имал ли е подобни проблеми с трихомоните? Четох, че можели да попаднат и в жлезите на Каупър (Cowper) от които излиза тази смазка, но тогава би трябвало да "изпускат" смазката в повече, а не да я изгубят? Бихте ли дали мнение, че хипохондрията ме гепи вече.
    от prostapak | 09.11.2018 15:37

Някой знае ли антимикотиците дали се отразяват на микробиологичните изследвания?
    от Трихомон | 05.11.2018 11:44

То е ясно че с АБ не става,но поне симтоматиката да се овладяваше по някакъв начин щеше да е добре
    от felibe | 01.11.2018 23:42

Здравейте, ясно е че всеки иска да бъде здрав и търси начин да се отърве от тези гадини но дали яките химии са единствения начин? Като гледам себе си и голяма част от пишещите тук и в други форуми ми се струва, че по този начин няма да стане когато нещата са хронифицирали. Може и да греша и не искам да вдъхвам негативизъм на никого. Ще кажете ами ти какво предлагаш тогава, ами за съжаление нищо което да знам че върши работа. Ще се радвам да споделяте, кой какво алтернативно е пробвал и какъв е резултата, ако не за излекуване поне за подтискане на симптоматиката. Мисля че ако по някакъв начин успеем да накараме гадинките да се ''свият в ъгъла'' и да си кротуват ще си е успех.
    от Трихомон | 01.11.2018 22:35

Значи като не пиеш аб нямаш такива симптоми?
    от prostapak | 01.11.2018 22:07

това за метромидазола(важи за другите му деривати). Не са създадени да се помпаме всеки месец по 10-15 дена Пре­ду­п­ре­ж­де­ния: Не­в­ро­ло­ги­ч­ни ефе­к­ти-при­па­дъ­ци (при акумулация), пе­ри­фер­на не­в­ро­па­тия, ко­я­то мо­же да се раз­вие и при упо­т­ре­ба­та на ни­с­ки до­зи. В ня­кои слу­чаи не­в­ро­па­ти­я­та е не­ре­вер­зи­бил­на.
    от prostapak | 01.11.2018 21:54

https://www.blitz.bg/article/19956
    от Трихомон | 01.11.2018 18:28

Такива тръпнения имам и аз от кръста до петите, но Бъчваров ми каза да си права магнитено ядрен на лумбални прешлени не било от простатата. Аз в момента не пия нищо за информация.
    от Николай | 01.11.2018 17:38

Здравейте, ами честно казано вече се чудя къде е проблема. Знам, че трихомоните се засичат доста трудно и затова и писах в тази тема. Може ли да са в мен и това да е единствения симптом? Симптом ли е въобще? Навсякъде пишат за парене, течение (дори като капка, сърбеж...), но при мен отсъстват...
    от prostapak | 01.11.2018 16:23

#Иван: Забравих да кажа за лаб-а и трихите понеже пита. За първи път ми ги откри Бобчева в 4 - та. Тя също е споменавана тук. Не съм ходил на контрола пак там.
    от prostapak | 01.11.2018 16:01

По твоя въпрос. Може да са много неща от липса на някои витамини/минерали до ендкринологични проблеми. Ако имаш(без да изпадаш в хипохондрични филми) и някои други наблюдения като суха кожа, изсъхване на очите или устата може да е някой прост метаболитен процес или неща които да те насочат в дадена посока. Ако държиш да се изследваш - за София има 3 читави лаборатории споменати са няколко поста по-долу. Материал или на място или носиш ASAP.
    от prostapak | 01.11.2018 15:50

Добре ... изкарах един ден на 2 гр. Тинидазол ....:Д не 15. Вече съм почти 100 процентаа сигурен че част от симптомите ми не са симптоми, а стрнични ефекти от имидазоловите. Говоря за болките в мускулите, парещите болки по тялото и врата, тръпненията и игличките. Невропатиика. Явно не ги понасям добре. И сега какво??

Напиши отговор
1660 намерени, страница 5 от общо 34