Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от iv_iv | 17.01.2019 16:29

...продължавам поста, че има лимит: Та всичко ми е резистентно по антибиограма на ципрофлоксацин, а с него хламидии не се лекуват. Но от него съм като нов човек - нема парене, болки нищо. не знам до колко сте наясно, 100000 % повече от мен, но на запад комбинират ципрофлоксацина за лечение на трихомони. За това питам дали има някой с подобен опит? Благодаря!
    от bluntt | 17.01.2019 16:29

Голямо мазало значи - ами трябва да си сигурен дали имаш трихомони или не - най добре е да идеш в проверена лаборатория(Медирс например) и да си пуснеш пълен пакет ППБ - истината е че ако има трихомони другите неща се лекуват по-трудно(не е невъзможно, но е по-трудно). Просто трихомоните фагоцитират("изяждат") част от другите патогени и реално за това ти излизат постоянно въпреки че ги лекуваш с АБ. Друг съвет не мога да ти дам... аз съм на същото дередже - при мен са само трихи и от време на време по някоя бактерия, но не мога да се справя вече 3 години.
    от iv_iv | 17.01.2019 16:25

Аз съм имал трихомони преди години. Някъде 2010-та беше, лекуваха ме с тинидазол 1-2 курса.После през годинити ги лепнах пак някъде и лекувах с метронидазол пак 1-2 курса. откриха ми ги първия път нямам спомен къде всъщност, но втрория път с лаборатория рамус в студенски град или беше цибалаб. Не съм сигурен. От тогава са уж отрицателни, но за мсетка на тоза коки ми излзиат постояно, уреяплазма и хламидия. Редуват се я заедно, я по отделно. Та понеже ви изчетох форума и на места пише, че ако има трихомони останали/скрити или незасечени от тестовете.. всичко останало е безсмислено да се лекува, т.к. рецидивира. След 4-5 рецидива на по-горе изброените за последните 2-3 години ( нямам сериозна приятелка) се замислих дали няма някой трихомон. Парене болки и често урниране ми е част от еждневието, ако си позволя да правя секс. Всичко съм пил и по антибиограми и без и само от ципрофлоксацина изчезват симптомите. ОБАЧЕ на антибиограма бактериите и плазмите са РЕЗИСТЕНТНИ на ципрофлоксацин
    от bluntt | 16.01.2019 17:05

iv_iv къде са те диагностицирали с трихомони? По принцип не би трябвало да се влиаят симптомите ти от този АБ ако си само с трихи, възможно е да имаш и друго... а самия АБ действа и противовъзпалително така че... кой знае. Но все пак кажи къде са ти ги диагностицирали?
    от prostapak | 15.01.2019 22:48

Значи може би имаш и друг патоген, който се влие от антибиотика. Трихомонаса не му действа ципро
    от iv_iv | 15.01.2019 17:14

Привет група, някой лекувал ли е трихомоните с Ципрофлоксацин? По друг повод го пих, но уестих брутано подобрение (всеки път като го пия и се влошавам като го спра).
    от Николай | 13.01.2019 15:58

Добре де, това няколко пъти го прочетох. Първо е написано следното : (поставям направо снимка) Link Това ме подлъга. След това пише друго. Аз лично ще пробвам. Момчета, Секнола как го приемахте. Някъде във френски сайт видях "в началото на храненето". В БГ форумите пише "след хранене"?
    от Николай | 13.01.2019 10:34

Хммм странно с преводача различно го разбрах :)..
    от prostapak | 13.01.2019 00:42

по-скоро обратното:)
    от Николай | 12.01.2019 23:42

@prostapak, много интересен документ, който не бях чел. Още едно доказателство за добрата проникваемост на Фуролина(nitrofurantoin)
    от prostapak | 12.01.2019 22:48

Link
    от Николай | 12.01.2019 21:49

Съжалявам за кратките постове, но сега видях и друг материал относно бактериите в простатата Link Тук пишат, че nitrofurantoin базираните АБ, действат доста добре на баките в простатата. Е това са паразити, но важното е самото проникване. Определено ще го пробвам с Арилина. Дадох месец почивка на дроба. Стига му.
    от Николай | 12.01.2019 21:31

Link Използвах автоматичен превод
    от bluntt | 12.01.2019 20:14

Може ли да дадеш линкове къде си чел тези неща за фуролина? На повечето места точно обратното съм чел аз - тази група АБ не влизат в простатата, а се отделят с урината почти изцяло.
    от Николай | 12.01.2019 16:28

Арилина само се чудя дали да бъде 2 пъти по 1 грам или 4 пъти по 500мг.Май 2рият вариант е по-удачен. Как мислите? С добавка Фуролин.
    от Николай | 12.01.2019 16:00

Странно, четох доста за фуролина. На всякъде го дават много добър за простатит, а дори в чешки сайт го даваха за операции на простатата. Ще видим.....
    от bluntt | 11.01.2019 20:32

От групата на фуролина за трихи дават макмирор, който го има от много време, но не знам доколко е ефективен. Него го има в аптечната мрежа, но и той като фуролина не влиза в простатата - тази група се отделят много силно чрез урината, така че от където минава урината ще ги убиеш, ама за останалите си трябва имидазол.
    от Николай | 11.01.2019 14:09

Да, наистина е доста висока. Ще трябва да помисля преди това. Ще сглобя нещо, защото и Фуролин ще взема като допълнение. В доста места четя че имало страшен ефект от него, а реално не го дават за трихомони. Дават го за следните баки:Escherichia coli, Enterococci, Staphylococci, Citrobacter, Klebsiella и Enterobacter. Мисля да го пробвам. Само него не съм. Мисля да е в комбинация с Метронидазол (Имам останал Арилин 500),но ще мисля за схема
    от bluntt | 11.01.2019 13:26

От първата схема го разбирам 1.5грама 3 пъти дневно т.е общо 4.5гр за деня... втория ден намалява... някаква доста шашава схема е тази - внимавай тези дози са си високи и то доста. Този текст ми се вижда старичък предвид споменаването на солкотриховак - ваксина която отдавна не се прилага.
    от Николай | 11.01.2019 13:10

Как разбирате схема номер 1 тук? Link 1,5грама общо в 3 приема или по 1,5 грама в 3 приема? Пише в допълнение и успоредно може да се взима лекарство от групата примерно на "фурадонин". Смятам да я пробвам, като фурадонина е Furolin.
    от Николай | 10.01.2019 14:29

Здравейте момчета. Някой пробвал ли е лечение с Макмирор (Nifuratel)? Четох за доста добри ефекти при някои.
    от bluntt | 05.01.2019 22:44

Link Свежо свежо от англичаните - 6 случая на персистираща инфекция за 2017, смятат че е защото са си подобрили начина на теста. Както е видно отново - тежката артилерия е: метронидазол 2гр 7 дни тинидазол 2гр 7 дни метронидазол 3х800мг 7 дни тинидазол 2х2гр - 14 дни В графата има един интересен случай, който на 4тия курс се оправя с по-малка доза метронидазол, като преди това е пил 3х800гр за 7 дни и му минава с 2х400гр за 7дни... доста любопитно?
    от bluntt | 05.01.2019 18:26

E какво тук само вечно болните ли ще останем? Какво стана с ники7000, който спря да ми отговаря в скайп помежду другото? Някой поддържа ли връзка с него?
    от Трихомон | 04.01.2019 08:29

Тези който са се излекували не влизат тук за съжаление
    от prostapak | 03.01.2019 10:55

Няма да се видят. Правих рентген заради камъни в бъбреците. 7-8 мм. камъни ми изкарва ехографа и в двата. На рентген не се виждат, на рентген с контраст също. На скенер с контраст се виждат като калциеви инкрустации. Причината е че не са рентгеново позитивни или с други думи не са съставени само от калций а и от натрупване на фибрози, пурини, пикочна киселина, урати и т.н.
    от bluntt | 02.01.2019 21:17

За много години, ама ако може извън тоя форум, че вече ми писна:) Айде някой да се похвали с излекуване че вече не се трае... надежда някаква поне да се даде.
    от 1337day | 02.01.2019 19:12

За много години! Някой знае ли,дали калцификатите се виждат на обикновена рентгенова снимка ?
    от prostapak | 01.01.2019 13:49

За много години, момци! По-бързо да се махаме от тоя форум..живи и здрави разбира се! Главите горе (и двете) и биг ъп!
    от bluntt | 31.12.2018 11:18

felibe - аз пих левокса 10 дни и се чувствах доста зле от него, но знам че на повечето хора им понася добре - при мен това което стана е, че започнаха да ме болят краката долу при ахилесите(често срещан симптом както после разбрах) и накрая направих и алергия(температура + уртикария). Моя съвет е ако ще го пиеш да си потърсиш оригинала - Таваник, доста по скъп, но би трябвало да е с по-малко странични ефекти.
    от prostapak | 30.12.2018 22:49

Вземи си Таваник ако имаш възможност, на мен ми понася по-добре от Левофлоксацина на Екофарм. По-скъп е, но съм склонен да вярвам, че е по-пречистен. Пиите и хубави пробиотици по време на курсовете.
    от Николай | 30.12.2018 22:48

Точно преди празниците пуснах и в немската Зинвест. Говорих с докторката, която ще ги гледа и каза, че ще ги посее за всичко. Странно, но ми каза, че не може да ги гледа за трихомони. Точно тяме насочи към инфекциозна. Не била паразитоложка. Еееее доктори като уролозите ги гледат на директна микроскопия, а един микробиолог не можел. Ще излезнат след празниците и ще пиша дали нещо се препокрива с Писанец.
    от 1337day | 30.12.2018 22:36

левокса съм го пил 2 курса първия 28 дни след това 20 дни,нямаше странични ефекти но се случи нещо с стомаха ми,имам чувството,че вътре нещо се изтъни.
    от felibe | 30.12.2018 22:13

Николай; Относно бактериите, и аз пусках тия дни микробиология в две различни лаборатории / без лечение между двете / и подобно на твоето излизат две различни който са обаче от една група. И в антибиограмите нещата се покриват горе долу. Така че може би зависи кой гледа материала и от там идва това разминаване, което мисля е една от последните стъпки за определяне на точния причинител, може би си приличат доста бактериите от една група. Но в случая мисля, че е по важно да се направи читава антибиограма. Макар че дори и това не дава със сигурност гаранция за успех, защото това което се случва в колбата не е като това в организма. Имам въпрос към тези които са пили Левофлоксацин , как им понася. Уж го дават с най добра прониквателност, но аз го бях пил преди време и се чувствах доста зле от него. Пишем си тук за схеми за химия, но аз продължавам да мисля че спасението за хронифициралите случаи не е тях а в нещо алтернативно и продължавам да го търся.
    от 1337day | 30.12.2018 21:46

и на мен в писанец в пловдив само трихомони, след това в медирс, бам ешерихия коли клебсиела и трихомони
    от felibe | 30.12.2018 21:41

За кожния и аз се сетих, че преди доста години и на мен ми гледаха урина и - нищо. А като върна лентата назад трябва да съм си ги имал и тогава /ако ги имам де/. В София сме носили на Ч. с жена ми и двамата, нейния материал взет от предния ден и съхраняван в среда а моя отделен преди да тръгна, обясни ми по телефона че не било проблем / странно /. И на двамата отрицателни. Не знам на кой да вярвам и аз.
    от felibe | 30.12.2018 21:19

В паразитологията в Пловдив носих преди около 3 години, в момент в които ми беше доста зле и ми казаха че имат някакви съмнения но резултата е отрицателен. Препоръчаха ми все пак да пия химия за тях въпреки че не могат да ми ги потвърдят. Имам от там може би няколко проби в рамките на една година всичките са отрицателни. Не съм отделял материала там, но го носих до 15-20 мин . Да там ги сеят в среда, но имам съмнения че имат проблем със средата в която ги сеят поне за онзи момент. В момента може и да не е така, ако искаш провери. Още някой беше носил там от форума и той отрицателен, а потвърдени в Писанец и в окръжна София. Луда работа.
    от Николай | 30.12.2018 20:51

Относно Писанец, там направих 2 пъти тестове(в порядъка на 3)дена.И двата положителни за трихи, но в единия с добавка klebsiella oxytoca, а в другия беше с добавка klebsiella pneumoniae. Две напълно различни баки, въпреки еднаквия корен.Отгоре на това и с абсолютно еднакви антибиограми. И то без да съм приемал АБ. На никой да нямаш вяра!!!
    от Николай | 30.12.2018 20:32

Ааа @filibe, тея дни ми гледаха урината в Кожния диспансер. Иизпиках се и веднага лаборантката ми сложи пробата на микроскопа. Дори седях при нея. Каза, че се вижда малко слуз, 1-2 левкоцита, но не и трихомони. Така, че не може да се разчита на урина. По принцип за гледането им, се слагало оцветител някакъв. Незнам дали без него се виждат
    от Николай | 30.12.2018 20:26

Имам чувството, че в Писанец винаги излизат "+". Иска ми се да заведа някой, който със сигурност няма трихи и да видя какво ще му кажат. А пък може наитина да е мнооого добра. Там микробиоложката не иска да ги гледа. Ходи се само при паразитолог, която работи само 3 дена. Утре ще отскоча до сектор паразитология в инфекциозна болница в Пловдив. Там правели посявка за трихомони. Ще видя какво ще кажат
    от 1337day | 30.12.2018 19:32

ми директна микроскопия освен чалашканов
    от felibe | 30.12.2018 18:48

В една друга лаборатория в Пловдив преди време ми бяха казали, че гледат точно така в урината. Ставаш сутринта и отиваш до лабораторията без да уринираш вкъщи, идеята е първата струя сутришна урина да е в чашата и гледат на микроскоп. Но лично аз не съм ходил, за да кажа резултат от този метод. Там са ми вземали секрет от канала преди години и не се видя нищо. Мисля че за да се хване по този начин трябва инфекцията да е прясна и да има секрет, но може и да не е така.
    от 1337day | 30.12.2018 18:06

А трихомоните може ли да се видят в урина примерно,не може ли да се даде урина и там да се гледа за трихомони ?
    от bluntt | 30.12.2018 17:21

Значи вижте - ако искате директна микроскопия за да има смисъл пробата трябва да се гледа почти веднага след като я занесете... в Медирс хубавото е че има тоалетна на място да си удариш злобарката, само че не предлагат услуга директна микроскопия и микробиоложката която е главна си идва по различно време... с други думи малко е на късмет цялата работа. Ако някой знае в София къде гледат директно под микроскопа моля да каже... аз за сега не съм намерил такова място.
    от 1337day | 30.12.2018 17:10

Май пак ще е в медирс тя ами...
    от felibe | 30.12.2018 16:36

В Пловдив на мен са ми ги виждали трихомоните само в Писанец /централата/ и то при положение, че занесеш материала до 5-10 мин. Там гледат само директно на микроскоп, посявки за трихомони не правят. Но и там е един път има, другия път няма, явно зависи колко е активна инфекцията и колко бързо ще се гледат. Лекарката която ги гледа не е постоянно там, ходи в определени дни. Ходил съм и при друга паразитоложка за директна микроскопия - отрицателни. Посявка съм правил за трихомони на друго място - отрицателни. Геника -отрицателни.
    от 1337day | 30.12.2018 16:20

Ще пробвам първо сега в стара загора..че да видим
    от bluntt | 30.12.2018 16:05

Трябва да се обадиш да питаш... честно казано може и да ти откажат да я гледат веднага, на мен ми отне време да ги убедя отначало не искаха...
    от 1337day | 30.12.2018 16:02

имам предвид наблюдения кога микробиоложката е там....
    от bluntt | 30.12.2018 15:57

Какви наблюдения да имам? Лаборатория като всяка друга, говорих с микробиоложката - не изглежда да е запозната с това колко трудно се лекуват трихомони, или по скоро не иска да каже нищо(разбираемо не и е това работата). Правят тест InPouch или поне така ми казаха, имах малко странен разговор там докато чаках да обработят пробата и излезна да ми съобщи какво е видяла нещо от сорта на: - Виждам трихомони в пробата, повечето са неактивни и неподвижни, най вероятно посявката ще е положителна - Аз и обяснявам историята си и и казвам какви са ми симптомите и искам съвет как се лекуват хронифицирали - Ти сигурен ли си че не си въобразяваш?!?!? Айде кажете ми - вижда ги на микроскопа и ме пита дали не си въобразявам? Честно казано ме отчайват понякога специалистите при които се лекуваме...
    от 1337day | 30.12.2018 15:56

depetkov: благодаря за отговора,husten е от пловдив Трябва ми някаква читава лаборатория ,не ми се разкарва всеки месец от сливен до софия, за изследване.ще я видя тая в стара загога

Напиши отговор
1796 намерени, страница 4 от общо 36