Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от Bicana | 06.12.2018 21:11

http://dermasofia.com/page.php?IDMenu=842&IDLang=1 Някой да има мнение относно тази клиника? Може ли да им се има доверие?
    от prostapak | 06.12.2018 10:28

Както и Neisseria и Chlamidia, както и сума ти вируси, за които никой никъде не изследва.
    от Bicana | 05.12.2018 22:18

#prostapak Напълно нормално и даже повече от сигурно е че симптоми като артрит са причинени от възпалителни процеси. Точно стафилококи и по принцип всякакви коки причиняват артрит. Даже и проблеми със сърцето и увреждат сърдечните клапи. Много вероятно е също като при мен, да има и повишено ниво на гъби след по дълга употреба на антибиотик, а кандидозата е директен причинител на простатит. Но само точна диагностика може да докаже на какво се дължи всичко. Аз съм потресен как може такова нещо, да няма как и къде да се диагностицират тези неща без проблеми. Толкова ли сме изостанали вече, за това не трябват много скъпа апаратури за диагностика. А само съвестни хора които да си свършат работата.
    от Bicana | 05.12.2018 22:07

#Ico_3 Само гледай да не са само ДНК за нещо си, защото само ще си дадеш парите. Според мен са пълна измама тези изследвания, някаква мода в момента. Аз говорих с една микробиолог която ми каза че е имала пациент с остра гонорея и гной от уретрата а пък с отрицателни ДНК резултати. Това е невъзможно, подобен е и моя случай. Може да си ги направиш и тях да си направил, но разчитай повече на микробиология и добър микробиолог в близост. Където може да дадеш всичко на място и веднага да ти направят изследване. Това с пращане на проби по други места е трудна диагностиката.
    от Bicana | 05.12.2018 22:00

#prostapak Аз също имам артрит, болки в слабините и т. н. И не виждам как това въобще вече може да се излекува и да съм здрав. Отдавна съм се примирил с факта че няма оправия и това ще ме довърши, и някак си всичко е ок, щом така трябва. Аз по скоро виждам това като спасени и отърване от мъките, то и без това животът е пълно разочарование. Но все пак, не искам да оставям без да съм направил каквото мога и зависи от мен, и най вече да не се чувствам виновен че заради някакви некадърници тук ще се гътна от това. Ще опитам в чужбина и мисля че тази лаборатория в Берлин е добър вариант. Преди време съм правил изследвания във Виена, пълен скрининг на уро секрети, простатен, екулат, сутришна урина.Даже и там ДНК тест и пак отрицателен, за това не тези изследвания повече вяра нямам. Остава единственото сигурно нещо за диагностика, микробиологията и око на специалист. А това тук в Бг е невъзможно да се намери в комбинация. Вече и ако от там излезе че няма лек, тогава ще търся аз начин да .....
    от Ico_3 | 05.12.2018 21:50

Някакви насоки за добър уролог в областите Хасково,Пловдив,Стара Загора.Моя който не е и уролог а нефролог ме праща да давам еякулат и твърди че щял да отиде до София без проблем как ще стане като тук четох че трябва да се дава на място.Утре ще ви кажа и на какви изледвания ме праща че бележките останаха в лабораторията.Почвам да се замислям и за друг вариант живея на границата и Гърция и Турция също са възможност.
    от prostapak | 05.12.2018 21:27

Няма. И ние я търсим тая клиника
    от prostapak | 05.12.2018 21:25

Човече, от всичко се умира. Може да те блъсне кола утре. До преди 6 месеца, зет ми нямаше и един ден болничен за 20 години стаж. Вече е 20 - ти ден след костно-мозъчна трансплантация(да е жив и здрав). Споко. В живота обикновено се случва, това което не очакваш. Докато чакаш да умреш от гонорея, може да умреш от супорнайсе хиляди други неща. Горе главата. На мен са ми подути ташаците, болят ме и бъбреци (или семенни мехури нз кое точно), имам артрит и силно се съмнявам да е от трих или стафилокок да речем. Трудно е лечението и за психиката. Не се предавай.
    от Bicana | 05.12.2018 21:21

#prostapak Какво имаш предвид?Окръжна болница ли? Аз не съм от София и не знам какво имаш предвид. Но има ли специализирана болница за диагностика и лечение на венерически болести само? Със собствена лаборатория специализирана в диагностика и лечение към нея? Всички други лаборатории съм ги пробвал, и трудно се получава точен резултат. При уролог ти взема проба простатен секрет и те праща с него в лаборатория, докато я занеса минава време а и там не я обработват веднага, и така не показва резултат. Трябва на място всичко да се вземе, веднага да се види и направи посявка. Това къде може да се направи в БГ и то от хора специализирани в това. Аз лично ходих в Александровка болница при един доцент, само ми взе 50 кинта за 5 мин и ме прати в тези лаборатории.
    от prostapak | 05.12.2018 21:05

Окръжна
    от Bicana | 05.12.2018 20:56

Venerologie Diagnostik und Behandlung von sexuell übertragbaren Erkrankungen bei Mann und Frau Gonorrhoe Chlamydieninfektion Trichomonadeninfektion И за диагностика на трихомони също. Може да е полезно за хора с трудност при диагностиката. Едно ходено до Берлин не е проблем има евтини полети и ще е необходима една седмица там, за изследвания и резултати. Това всичко няма да струва кой знае колко, с едни 300-400 евро това е възможно. Но поне от място където със сигурност ще се разбере кое какво и колко. Аз съм навити ще го направя. В тази клиника отговарят и за скрининг и развитие на резистентността на сексуално преносимите болести и медикаментите за цяла Европа. Там се води статистика и разполагат с най новата база данни за лекарства и резистентност.
    от Bicana | 05.12.2018 20:47

#prostapak Определено не лекувам свежа гонореа, а и имам простатит и възпаление на горните генитали, семенни канали и семенни мехурчета. И гонореята има няколко стадии на развитие, и се разпространява по цялото тяло, и води до много други заболявания и усложнения. Така че не е само простатата, а и ако не се излекува, краят е фатален. Не знам за трихомоните но поне мисля че няма директна опасност за живота. А от гонореата има, може да може да се живее с трихомони 20 г, ама с гонореа не. Ще си се гътнал отдавна, това е което ме очаква и мен, най вероятно. Както и да е. Вижте какво намерих, лаборатория и отделение специализирано за диагностика и лечение на SDI. В Берлин е може лесно да се отиде до там и да се направят изследвания и получи адекватно мнение. Това смятам на направя след нова година, ако някой се интересува мога да преведа и помогна с информация. https://www.vivantes.de/fuer-sie-vor-ort/klinikum-neukoelln/fachbereiche/kliniken/dermatologie-venerologie/medizinische-angebote/
    от bluntt | 05.12.2018 20:42

#prostapak - Къде ти взеха уретралния секрет и къде ти правиха масаж?
    от prostapak | 05.12.2018 19:55

#Ico Прочети няколко поста на долу Николай е писал
    от prostapak | 05.12.2018 19:53

В нашия случай въпросът е не да се излекува гонорея, хламидия, трихомониаза а усложненията и последствията от всички тези гадини. Едно е да лекуваш гонорея друго е да лекуваш простатит, епидидимит от гонорея (или каквото и да е)
    от Ico_3 | 05.12.2018 19:53

Някой може ли да сподели има ли читава лаборатория в Пловдив.
    от prostapak | 05.12.2018 19:50

Проблемът на всички тук е че инфекциите са стари и са протичали безсимптомно или незабележимо. И сме я втасали накрая. Проблемът не е антибиотика, а факта че не достига до бактериите. Курсовете за хронични състояния при бактерии са 4-6 седмици. В щатите дават и 3-6 месеца при по-упорити случаи и пак няма гаранции.
    от Bicana | 05.12.2018 18:29

#prostapak Какво по точно значи това? Има ли възможност да не може да се излекува гонореа? И така да си я имам винаги? Проблемът е че при мен е стара гонореа, от няколко години. Без въобще да забележа, не съм имал никакви симптоми, поне не долу и така е станала хронична. Много трудно се диагностицира, правех много изследвания, без резултат. Правех ДНК тестове които винаги бяха отрицателни, и мога смела да твърдя че не показват точно, поне в моя случай не показаха. Правих в София в Цибалав и Геника, навсякъде отрицателни. При сутришен секрет и на оцветяване по грам се откриват гонококи. Единственото което ми остава е да се опитам да я изолират в лаборатория и да направя антибиограма. Ако и дали има някаква резистентност към някакъв антибиотик. Иначе до колкото знам само Цефтриаксон е последното срещу гонореа, а както в моя случай излиза. Не я излекува. Не знам какво да правя.
    от Трихомон | 05.12.2018 17:29

Значи е чист късмет да се излекуваме , поне симптомите да махнем но и това не става значи ще се ходи по чужбината тук читави доктори няма
    от Николай | 05.12.2018 16:46

Руснаците удрят 2 приема по 2 гр. Дали това не е по-добро решение???? Как мислите?
    от prostapak | 05.12.2018 16:24

#Николай Пукай 3х1 тогава. С всяко недостатъчно лечение ги правиш по-издръжливи.
    от prostapak | 05.12.2018 16:22

#Bicana Дежурния отговор е: "Лекува се, но много трудно". Дали се чистят бактериите? "Някои се чистят, други не. Важното е да не те боли".
    от Николай | 05.12.2018 16:12

При мен, въпреки подобренията, 2 дена след спирането на Флажила, отново е "положително" след микроскопско изследване. Още не е готова микробиологията. Довечера смятам да почна Орнидазола.
    от Bicana | 05.12.2018 14:29

Проведох лечение с Таваник, неуспешно и после 10 Цефтриаксон, венозно. Усетих значително облеклчение, но секретът не спря и месец след лечението ми откриха отново гонококи от сутрешен секрет. Вече не знам какво се случва, единственото обяснение е че това не се лекува. Има ли някой с подобен проблем, хронична гонококова инфекция и вероятно простатит?
    от Bicana | 05.12.2018 14:25

Здравейте на всички които имат подобни проблеми, и след като прочетох мнения по темата. Установих че и аз също като много от вас съм минал през подобни преживявания. При мен нещата стоят малко по различно и просто споделям ако има някои който може да ми помогне със съвет, ще съм много благодарен. Моите проблеми акутно са от около година и половина. Болки в уретрата, слабините и дупето. Също след по дълго седене ме заболява и нещо вътре в дупето, на около 2 см навътре, и други подобни. Първите микробиологични изследвания показаха наличие на ентерококи, следователно лечения с амоксициклин и ампицилин, без подобрение. Пак изследване, наличие на микоплазма, отново антибиотик, отново без подобрение. Даже все по зле става;е, след всяко антибиотично лечение, болките се усилваха и се разпространяваха. Така няколко месеца. През цялото време има секрет сутрин, от снежно бял до гъст и мътен като капка сутрин. Отново си направих изследване и на оцветяване по Грам се установиха гонококи.
    от prostapak | 05.12.2018 12:38

Вчера ми взеха уретрален, след масаж. После с еякулата изкарах някаква пълна гняс.Нещо като съсирек или камък с кървави власинки ... гррр направо ужас. Пуснах в Медирс за първи път. Дано да кажат какво е.....
    от Ico_3 | 05.12.2018 12:29

По принцип най близо ми е Хасково не знам дали там има читав специалист?
    от Николай | 05.12.2018 12:10

Дори 2 дена са достатъчни за въздържание. Особенно с размножаването на трихомоните. Ноооо за урината не трябва да си пикал поне 3 часа. Хубаво е освен микробиолог, да си го погледне и паразитолог.
    от bluntt | 05.12.2018 11:51

"Сперма която пратиха в София" - считай че нищо не могат да открият така - спермата трябва да се даде на място, непосредствено преди излседването(макс 20-30 минути) в стерилен контейнер. За ППБ и анаеробни бактерии това е начина. Ако съм на теб ще се организирам да ида до някой по-голям град където има проверена лаборатория - обади се по телефона и се разбери с микробиолозите, таман може и един преглед при някое "светило" да си направиш... макар че най много да си дадеш парите на вятър. 3-5 дни въздържание преди пробата - хубав локален тоалет, чисти ръце + стерилен контейнер и веднага на микробиолога... иначе рискуваш пробата да иде на халос.
    от Ico_3 | 05.12.2018 11:35

Микробиология са като спермата е пратена в Цибалаб.
    от Николай | 05.12.2018 11:28

Еми на изследванията, които си получил, какво пише?
    от Ico_3 | 05.12.2018 10:49

Не съм наясно взеха ми кръв урина стерилна урина и сперма която пратиха в София.
    от Николай | 05.12.2018 10:30

Здравей! Какви изследвания си правил? За ППБ, обикновенно микробиологията не помага.
    от Ico_3 | 05.12.2018 09:45

Здравейте,нов съм в темата и искам да попитам преди десетина дни започнах да получавам чести позиви за уриниране и чувство че в пениса ми е останала капчица и се движи.Аз съм от малък град в провинцията където уролог няма идва нефролог отидох на преглед при него и след като ме гледа с ехограф каза че имам някаква травма на простата.Направих си изследвания уж са чисти но като чета за вашите в какви лаборатории са правени не съм сигурен колко може да се вярва на нашата.Изписаха ми Adiflox по едно на ден Спалмитол по едно и свещички Proxelan но сякаш подобрение няма.Вчера продължих с антибиотика и останилите плюс inflamend.Споделих с доктора че карам колело и той каза че травмата може и да е от това.Но аз не съм сигурен дали е травма или може и аз да си имам разни бактерии.
    от Николай | 04.12.2018 22:02

Ами ще направя почивка, но смятам да е малка(3-4) дена. С Флажила да ти кажа, че има подобрение. Както писах, при мен проблема е само с главичката. Преди стоеше суха и все едно е пастирана. Нямаше мокрене. Водата сякаш се отблъсваше от нея. Сега пак е леко суха, но вече е по-добре. Под душа, веднага се намокря.Дори смятам утре да ида да пусна тест за Хламидия, Уреаплазма, Микробиология на еякулат и ще взема да пробвам още един за Трихомони (ей така, тъй или иначе ще се издоявам :D). Може и да пребързвам с другия медикамент, но виждам промяната и някак си не ми се иска да го оставам тоя паразит да диша :)
    от prostapak | 04.12.2018 21:39

Тиберала го дават и 3х1(500мг. е таблетката) за 10-13дни, но се консултирай с лекар. Все пак си пил и флажил преди това. Тежки са са АП. Направи почивка, както са те посъветвали, виж да не са се появили и други баки, защото е хубаво и те да се морят. Пък и дългите курсове само товарят повече организма иначе файда йок, май от тях. Успех
    от Николай | 04.12.2018 09:35

Каква е схемата за проба с Орнидазона от Турция? Някъде съм чел на 3 приема Х3 хапчета през 2 дена,а при хронични 10 дена 2Х1? Ще пробвам и с него
    от felibe | 03.12.2018 22:07

Аз мисля че нещата опират до локален имунитет в случая, т.е. при някои хора не могат да виреят гадинките или виреят но в някакво латентно състояние и не правят проблеми. А такива като нас с хроничните простатити, просто си ни е слабо място простатата, място с понижен имунитет и става ''веселбата''.
    от prostapak | 03.12.2018 22:00

хахахаха. Най- накрая логично обяснение
    от Николай | 03.12.2018 21:52

То и паразита го е страх от жената... :D
    от prostapak | 03.12.2018 21:39

Всичкото роми сме на едно дередже като гледам. С моята жена сме от 7 години. Пазим се основно, защото смятаме, че ни е рано за деца(вече мисля, че съм се забавил), но не е като да не се е случвало и без предпазни средства да го правим, да се вадят скъсани капути и т.н. Тя няма никакви оплаквания. При 3 ма гинеколози ходи вече. Няколко пълни изследвания...всичко и е 6. Включително и лактобацилите и са масата (доколкото знам те първо се скапват като има инфекция при тях).
    от prostapak | 03.12.2018 20:36

Моят в Окръжна също беше (-). Пет дни по рано (+) при Ч. За директна микроскопия нз. Според има шанс увеличението при микроскопията за спермограма и микробиология да са различни и по-точно при спермограмата да не се zoom-ва толкова :D (по-голямо зрително поле => повече левкоцити се виждат), но е само предположение. Надявам се нещата са добре там. Мен ме е шубе да си пусна...
    от bluntt | 03.12.2018 20:05

При мен в Медирс е единственото място където съм попадал да гледат на микроскоп и на изследването винаги ми пише че имат суспектни за трихомони и после на посявката ги потвърждават(там правят inpouch). Интересното беше че последния път в окръжна болница ми даде отрицателен резултат а в Медирс положителен, което е неприятно вече... интересно ми е някой от София да каже, къде другаде гледат на микроскоп веднага след даване на материала(защото то само тогава може да се видят трихомоните). Друго... в тея микробиологични изследвания пишат и левкоцитите... по тоя въпрос - ходих да си правя спермограма в инвитро клиника и там ми изкараха МАСОВО левкоцити(над 25 на поле) докато в микробиологичните лаборатории винаги са били единични или до 4-5, което значи че не гледат пробите веднага(в инвитро клиниките ги гледат веднага, просто защото иначе не могат да направят изследването качествено).
    от Николай | 03.12.2018 14:02

Дори като отидох до венеролога го попитах, дали може да е фалшиво "+". Той погледна изследването и ми каза, че щом е микроскопско не би трябвало, защото там директно се виждали. Само че никъде в самото изследване не пише дали са масово или единични и прочие. Пише само:"Изследване за трихомини-ПОЛОЖИТЕЛНО" и това е! Той ми предписа само Флажил и каза 10 дена след последното хапче-пак изследване. На мен обаче не ми се чака, честно казано. Все се надявам, да няма хронифициране, че тоя проблем с главичката на пениса го нося вече 10 месеца.
    от Николай | 03.12.2018 13:52

Здравейте. Ами аз съм от Асеновград и ходих до Пловдив. В централата на лаборатория Писанец. На мясо дадох еякулат. На жена ми и взе генеколога и пак там. Но паразитоложката одва само Понеделник и Сряда(след обяд), и в Петък сутринта. Микробиолог има постоянно, но не и паразитолог. Жена ми няма оплаквания също. Въпреки това и тя пие хапчетата. Сега свърших тази схема, и от вдруги ден ще взема да направя 10 дена (2Х1) за 24 часа Орнидазол. После ще направя още едно изследване
    от Трихомон | 03.12.2018 13:37

Bluntt секс без предпазни средства практикуване ли
    от bluntt | 03.12.2018 12:44

При мен е абсолютно същата история, при жената нищо не хващат на всякакви тестове, няма и оплаквания... при мен и оплаквания и на тест излизат(Медирс, Чалашканов, а и окръжна болница ги хващаха, но последния ми тест там е отрицателен).
    от Трихомон | 03.12.2018 10:20

С някакъв апарат и гледаха тъканите и казаха че няма никакво възпаление също и чалашканов е на същото мнение освен да лъжат
    от Трихомон | 03.12.2018 10:18

Интересувам се дали е възможно да не и ги хващат на нея . Но и тя няма оплаквания
    от Трихомон | 03.12.2018 10:16

Жена ми последно и правиха делегация в щерев и цветна снимка на тръбите и казаха че всичко и е перфектно но знае ли човек на кой да вярва

Напиши отговор
1660 намерени, страница 4 от общо 34