Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • Re: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от kevin | 27.03.2016 10:28

bluntt, как ти действа тоя секнол??? приемал ли си го?
    от kevin | 27.03.2016 10:25

bluntt, ти поръчваш чрез хора от германия, които те от своя страна поръчват от някъде другъде нали? проверих регистъра на лекарствените продукти в германия, друго нямат, освен метронидазол, спряли са тинидазола под името фасижин, затова го няма вече и в Бг.
    от User | 26.03.2016 21:17

При мен също Тиберала не се усеща, нито като странични ефекти, нито като обостряне, нито като подобрение. @ Project_Alpha Не бързай с изводите, 3ти ден ти е. Надявам се си си купил оригинала. Препарата е пречистен доста, надявам се да даде ефект при теб. Поздрави
    от kevin | 26.03.2016 20:47

При мен по-силно действие има тинидазола, орнидазола не го усещам
    от Johny | 26.03.2016 20:42

Привет! Нямам представа, къде с какво лекуват, но този Тиберал на мен досега ми действа супер слабо.Трети ден 2x2 и никакъв ефект или поне не усещам разлика отпреди.Може би, има значение, че напоследък си намалих симптомите до някаква степен, но и това не е критерий.Стигам до извода, на този етап, че медикамента при мен не е много ефективен.Ще споделя по-натам, как се чувствам и дали е дал резултат. Поздрави:
    от bluntt | 26.03.2016 20:18

Oтговор "hussten": В германия лекуват само с метронидазол, там нямат дори и тинидазол
    Аз си купувам и Секнол и Тиберал от Германия, не знам защо реши така.
    от kevin | 26.03.2016 20:10

В германия лекуват само с метронидазол, там нямат дори и тинидазол
    от User | 26.03.2016 09:08

@ Stafref Според мен обострянето е от смъртта на самите трихомони и отделените токсини. Едва ли имат време бактериите, които теоритично са в тях да колонизират. Интересно при мен е, че се обострям от Метронидазол и Секнол, а от Тинидазол и Тиберал не, или поне не толкова силно. Основните препарати са Метронидазол и Тинидазол. Другите са по-нови наистина, но не съм сигурен до колко са ефективни. Поздрави
    от kevin | 26.03.2016 08:27

Startef, има хора, които са приемали няколко курса поред, конски дози, и накрая пак нищо......Аз мисля, че лечението е много индивидуално.....говоря за продължителността и дозировката
    от Stafref | 26.03.2016 03:01

Други неща,които си мисля. Примерно Metronidazole и Tinidazole са нормални и ефективни лекарства, които обаче вече са станали безмислени поради ред причини - изписват се надекватни дози, трихомоните са минали през маса хора преди да стигнат до всеки, съответно са изяли и много лекарства. Това прави "популациите" много издръжливи. Според мен шанса някой да се излекува с метронидазол (или тинидазол) е незначителен, особено ако са хронифицирали. Някой назад беше писал за фуролин/фурализодон. Това са една група лекарства, доста ефективни, но действат чисто локално - излизат чрез урината и нямат никакво разтваряне в кръв/плазма, което ги прави полезни само при цистит/уретрит или като допълнителна терапия. Тия лекарства са доста тежки и токсични, трябва да се внимава с тях (дават ги дори канерогенни). Фуролин вече се продава и в Б-я. Синтезират го по разни лаборатории по поръчка. Пил съм и смея да твърдя че тукашния ми понася много по-добре от гръцкия. Други неща да споделя. Трихомоните почти винаги вървят в комплект с други бактерии. Самите трихомони не са бактерии, те са протозои - различен вид клетки,много по-големи. Трихомоните живеят в анаеробна среда (тоест на въздух умират сравнително бързо). Чел съм,че и над 40-41градуса умират. Тоест варианта с пране,гащи и подобни да си ги прехвърляте не съществуа. Иначе са СИЛНОЗАРАЗНИ, смея да твърдя че презерватива не е гаранция за заразяване, освен ако не владетеете "силата" и всичко се случва без докосване. Аз лично съм се реинфектирал при "безопасен" секс, щото самото пипане по интимните части е рисково, предават се с телесните течности. Много са хората,които обясняват, че като почнат лечение оплакванията им се засилват. Както и че след лечение оплакванията им продължават и не могат да преценят дали е ефективна терапията. КАкто казах, много често трихомоните "съдържат" в себе си най-различни други бактерии,които се освобождават като почнат да измират, съответно се обостря уретрита и оплакванията се засилват, но това не е значи,че нищо не се случва. ОСвен това инфекцията на уретрата и простата почти винаги е свързана с увреждане на нервни окончания, съответно кофти усещания. Тия неща не се оправят веднага след лечение, понякога е необходимо време да затихнат оплакванията, особено ако инфекцията е стара. Аз примерно имах уретрити и простатити от най-различни причинители, изпил съм торби с антибиотици. При инфекцията с трихомони имаше някой специфични оплаквания, които не ми се получаваха от обикновени бактерии - примерно спермата ми ставаше ужасна (парцалива, на топчета,с много кофти консистенция), пениса ми имаше неприятна миризма на риба/мърша. След свършване бях с брутален дискомфорт в перинеума/простата. Изобщо научих се да се вслушвам в организма си за да познавам какво му е пак.... За хората дето четат английски/руски мога да пусна МНОГО информация дето съм си отбелязвал в интернет. Като цяло всеки тук си вади някакви изводи и си създава картинки по собствените си преживявания и информация,която чете. Препоръчвам четене на адекватна информация, понеже иначе почват да се въртят големи глупости из форума...
    от Stafref | 26.03.2016 02:41

Значи лекарствата имат някой характеристики,които са ключови при дозирането и съответно сериозните изследвания ги описват тия неща. Примерно едното MIC/MBC. Това са минималните концентрации,необходима за спиране на развитието и убиване (MBC) на бацилите. Друго е максималното насищане на лекарството в плазмата и в кръвта, което се случва по различно време и в различни количества. Всяко лекарство е различно в това отношение. В случая на орнидазола според мен подобни схеми 2х1 на ден или 3х1 (на 8 часа) са безмислени при хронични трихомони.При нас не е въпроса да имаш минимално количество в кръвта през цялото време,а напротив - трябва максимална доза,която да ги трепе. За да се получи максимално насищане на лекарството е необходимо да се взимат наведнъж 2-3-4 хапа. Орнидазола достига максимални нива 3-4 часа след прием и се разгражда в системата следващите 12-14часа (тия неща съм ги проверявал,не говоря на сляпо). Secnol-а е много ефективен препарат, защото за разлика от всички други подобни, има продължително отделяне в системата (около 2дни). Не съм проверявал колко време е необходимо за да достигне максимална концентрация, но отделянето му е дълго. Това го прави много ефективе
    от kevin | 25.03.2016 20:02

Daniel, отивай в писане - директна микроскопия
    от Daniel | 25.03.2016 14:45

Момчета, след последната терапия втори тест за трихомони излиза отрицателен. Излизат само бактерии. Ще правя изследвания в още 2 лаборатории и ще оповестя крайните резултати. Има някаква светлина в тунела. Успех на всички.
    от Johny | 25.03.2016 09:56

@ modjo: За мен 3x1 на 8 часа е сравнително малко.Не съм се инфектирал от вчера, така че с тази схема 3x1 , нищо няма да направя.В момента го приемам 2x2 и пак чувствам, че не е достатъчно, но това е допустимата граница.Дневната доза е 1.5-2 гр.Ако, става на въпрос, на мен лекар ми го изписа 2x1.Говорим за хронична инфекция.Разполагам, само с 40 таблетки, които, ако ги приемам 3x1 са за 13 дни.Даже мисля, Секнол-а да го приемам през 24 часа. Поздрави:
    от Todorov | 25.03.2016 09:09

@ niki7000: Засега съм на трето саше от втория курс Секнол и не мога да кажа, че има някаква значителна промяна. Като че ли има леко подобрение, но може да е само моментно. Ще споделя пак след като го завърша. @ Project_Alpha: На мен Бъчваров ми предписа Тиберал 3 х 1 (на 8 часа) за 14 дни. На теб кой ти предписа тази схема на прием? Аз видях, че ще отнеме време, докато си набавя Тиберал и затова реших да направя втори курс Секнол, за да не оставям гадините да се възстановят. Ако и втория курс Секнол е неуспешен ще пробвам с Тиберал.
    от ivanini | 25.03.2016 08:25

Stafref а метронидазола според теб върши ли работа още? Поздрави!
    от Stafref | 25.03.2016 03:42

Здравейте момчета, включвам се да споделя "мойто двайсе" тука... ако сте чели по-задълбочено другата обширна тема, ще се сетите че и там многократно съм споделил мнения и сега ще се повтарям (не съжалявам). Явно аз съм от малкото, които след дълги проблеми съм се излекувал и влязъл отново да споделя опита си... ще се опитам да синтезирам мислите си, но като цяло (като повечето "ветерани" тук) мога да споделя един малък научен труд по въпроса, не знам откъде да почна. Аз лично съм влачил уретрити и простатит в продължение на няколко години. Намирали са ми всички банални бактерии,които могат да излязат. Отделно трихомони съм лекувал 2 пъти, успешно. Между проблемите ми отпреди няколко години и скорошните ми проблеми (отпреди няколко месеца) имах сериозна връзка близо 2г, при която половото ми здраве беше цветущо и с мацката си се плющахме като зайци и без капути (това като знак за постигнат успех го намеквам ;) ). Прочетох по диагонал тази тема, в която като цяло нищо ново не се намира,основно синтез на полезна информация. В тоя дух и накратко: - лабораториите в БГ са много зле, масово не се хващат трихомоните, масово не се спазват ИЗИСКВАНИЯТА за успешно изследвания. Лабораториите се малко и трябва да се подбират внимателно - лекарите - същата работа. Информацията им е неактуална, нямат достъп и желание да са в час с времето и да четат актуални научни трудове и експерименти. За момента по света съществуват следните лекарства за трихомоните (по моето скорошно проучване,може и други да има): Secnol(Secnidazole) 2g (france), Flagentyl (turkey) ORNISID Fort/Tiberal(swiss) (ornidazole) Atrican (Tenonitrozole) Tenonitrozole Furazolidona Forte 100mg x 20 /furolin nifuratel (makmiror) Arilin (metronidazole) Tinidazole Naxogin (nitrimidazine) Disulfiram (?) Naxogin(Nimorazole) nitazoxanide (?) В този ред на мисли, простатита ми отпреди години беше смесена инфекция и след много месеци чудене ми хванаха гадните трихомони (в 4та градска,София, имаше една микробиоложка там...). Тогава ги уморих със солидни дози Tinidazole + фуролин от Гърция (като бонус терапия). След като миналата година скъсах със сериозната връзка, се впуснах пак в активни полови преживявания и ЩРАК, отново уретрити,простатити и всичките класики. Изследвания - ПОЧТИ чисти (с изключение на някакви бактерии пак, st.aureus - гъзната бактерия, както някой лекари я определят и те питат правиш ли анален секс). Естествено, не се доверявам особено и ходих в окръжна да пусна за трихомони - положителен. След 2-3 месеца оплаквания поне разбрах какъв е проблема. Пробвах първо с класическия tinidazol ( 2-3 опаковки,през ден), не се оправих. Съответно си уредих Тиберал (от швейцария) + Ornisit Fort (от Турция). За момента не ми е ясно дали реално има разлика в лекарствените средства, дали швейцарското е по-добро от турското...но е много вероятно (обаче е 30 франка опаковката от 10хапа) Общо взето се сдобих с 30 хапа орнидазол. Пих ги 3х1, 10дни общо, с паузи по 1 ден през 3/4дни пиене. Пооправих се уж, сега пак имам оплаквания. Това е много съкратената версия. Ще пиша пак че заспивам.
    от User | 24.03.2016 17:13

@ Project_Alpha Според мен седящата работа е основният проблем за излекуването на болестта ни. Всеки който е започнал активно движение/ходене, плуване или фитнес/, всеки се подобрява. Преди ходех да плувам три пъти седмично и имах само и единствено мравучкането. Да не говориме, че си има застоен простатит, който е причинен точно от това седене по 8-9 часа ежедневно. Успех в лечението и пиши!
    от Johny | 24.03.2016 15:10

Привет на всички! При мен положението беше малко развитие в застой.Затова не съм се и включвал в темата наскоро.Чакаш доста време медикаментите от Франция.Имаше забавяне с пратката, близо месец.Днес, започнах с приема на Тиберал 2x2 за 10 дни.Знам, че не е достатъчно и кратък период, но след това ще продължа и със Секнол-а.Подсилих си малко организма с пчелен прашец, вероятно и някакви витамини, ще си взема.Разбира се и пробиотик, също приемам.Напоследък симптомите ми намаляха.Искам да кажа, че ги сведох до минимум.Това по-скоро се дължи и на ежедневната ми разходка на разстояние от 3-5 км.Зачервяването и бързото замърсяване, придружено с неприятна миризма, напълно се изпариха.Болките в тестисите и те.Честите ми позиви на уриниране, също.Ще споделям по-нататъшното си развитие на лечение. Поздрави и горе главата.Положението все някога ще се оправи.Всяко начало си има и край.
    от ivanini | 24.03.2016 14:08

От хепапротекторите какво ще кажете за Вердин?
    от User | 24.03.2016 14:04

@ modjo Как се чувстваш по време на втория курс и на какъв етап си от лечението ? Поздрави
    от Todorov | 24.03.2016 13:17

Не разтваряй Секнола във вода! Бъчваров специално каза, че не се разтваря. Можеш да го прокараш с няколко лъжици кисело мляко. Наистина горчи, но се изтърпява. На листовката пише да се пие преди храна. При първия курс Бъчваров ми беше казал да го пия след и аз така направих. Сега правя втори курс и го взимам преди храна. Сега го пия вечер, защото от него ми се получава лек световъртеж и отпадналост, които през нощта не пречат. При първия курс го пиех на обяд и после до вечерта ходех като треснат с тухла четворка. Та, обобщено: препоръчвам Секнола да се взима вечер, преди храна, с няколко лъжици кисело мляко.
    от User | 24.03.2016 11:49

@ Kapito14 Аз ги пиех с няколко лъжици кисело мляко. Във вода много ми горчеше, много. Пиех ги след хранене. Мляко каквото искаш. Поздрави
    от Кристиян | 24.03.2016 10:43

Здравейте, Получих Секнол от Франция. Ще започна да го пия през ден. Интересува ме как да разреждам сашетата. Четох, че може във вода. В колко милилитра? Другият вариант е в кисело мляко. Какво кисело мляко е най-добре и какво количество? И това след храна. Благодаря.
    от User | 24.03.2016 10:05

@ rootkit При мене обострянето/влошаването става или от простуда/настинка или от кофти храна. Един и същи ад е после. Чел съм те трихите се влияят от осмотичното налягане. Не намерих в нета информация за това налягане. Поздрави
    от User | 24.03.2016 09:56

@ pastet1989 Фуролина не достига до простатата, пише го в нета и на самата листовка на лекарството. Изрично да не се прилага при простатити. Правил съм курсове с него три пъти. Без никакъв ефект. За цистит е идеален. Пиша това с цел, да не се тровят излишно хората и да възлагат надежди на това лекарство. Поздрави
    от User | 24.03.2016 09:42

@ danieldd Много добре е това, че имаш подобрение и то толкова бързо. Някой лекари съветват след неуспешен курс, да се направи до 10-14 дни нов. Може със същите лекарства, може и с други. След като имаш подобрение, лекарствата действат и стигат до огнището на инфекцията. Това мисля, че е много важно. Изследвай микробиология и трихомони. Евентуално чернодробна функция и креатинин. Не им давай много време, ако не си ги убил. Успех!
    от Daniel | 23.03.2016 22:52

Oтговор "niki7000": @ danieldd Благоряда ти за изчепрателния пост. Как се чувстваше по време на лечението и след края му ? Имаше ли подобрение или влошаване по време на лечението ? Много време си оставил да мине от края на лечението. Два месеца са много. През това време гадините се делят и не им дреме изобщо.
    По време на лечението почти всички симптоми на простатита бяха подтиснати а на моменти почти изчезнаха. Най-добре ми подейства комбинацията висока доза Трохомонацид + Панцеф (антибиотик). След първия ден почти не чувствах каквито и да е симптоми. Общото ми физическо състояние обаче беше зле. Чувствах се много отпаднал, без енергия и желание за движение, работа или каквито и да други физически натоварвания. След края на лечението с антимикробни агенти, започнах прием на Инфламенд за около месец. Симтомите на простатита започнаха бавно да се завръщат но в лека форма. Явно Инфламеда предпазваше простата да се възпали отново в бързи темпове. След като спрях и Инфламенда, всички симптоми се изостриха. В момента са минали 2 месеца след края на терапията с антимикробни препарати и 1 месец от края на приема на Инфламед. Всички симптоми се изостриха драстично и ги имам всеки божи ден: болки в перинеума, болки отзад ниско в кръста, болка отпред в основата на члена, болка в тестисите, намалено количество сперма, жълтеникава сперма, спермата изтича а не се изстрелва, намалено либидо, нарушена ерекция, нощни изпотявания, бърза уморяемост. Единственото което е намаляло е зачервения отвор на пениса и няма миризма. Започвам серия от изследвания да видим какво ще излезе.
    от Nikolay | 23.03.2016 20:26

Първия път излекувах трихомоните с Фуролин. Това е антибиотик, който де продава в Гърция. Отделя се с урината, а не с кръвта и така действа локално и е особено ефективен при простатит. Има сериозни странични ефекти върху храносмилателната и нервната система, включително хемороиди и психоза. Струва 5 евро и докато се пие самите трихомони и простата се усещат стотици пъти по-зле. Не го препоръчвам и никога не препоръчвам антибиотици, защото те ме съсипаха с гъбички и сринат имунитет, но съм длъжен да го спомена, защото ме спаси, а знам какъв ад е това. Ако приемате антибиотик, яжте кефир и кисело мляко, за да не хванете гъбички като мен. Те не са и на половина гадни като усещане в сравнение с трихомоните, но вероятно няма по-упорита инфекция от тях. При мен се появиха от нищото трихомоните пак след 5 години сега и ги третирам със запер и сребърна вода във презерватив катетър. Има ефект. Направете си леген с домашна сребърна вода и сядайте в него, за да ви проникне в уретрата навътре чак до простатата. Скоро ще предприема и това, още не дъм, но вярвам, че ще е още по-ефективно. Към нея няма резистентност и убива всичко, без да е токсична. Проблемите идват от биофилмите, но те се разбиват с етерични масла. От всичко, ковто съм изчел през годините лично за себе си съм се убдеил, че пълно излекуване на простатит може да стане с биорезонанс. Заперите действат, но са несъвършенни. Имам много скъп запер и той помага много, без да вреди, но не е достатъчен, сигналът не прониква чист навсякъде. Има Райф машини за по 10 бона, но и те не са като оригиналната от 1920. Намерете някой, който да ви я сглоби и знае как, аз опутвам същото в момента. Това е моят скромен опит, желая ви успех.
    от rootkit | 23.03.2016 20:01

@niki АБ пих средата на ноември, заради уж проблеми сус синуси/зъби. 10 дни бях на 500мг далацин през 8 часа, след края на курса веднага на флексид веднъж дневно за 7 дни и геломиртал (пишеше че геломиртала може да причини разместване на камъни в бъбреците и тн., та в последствие мислех че от там идва болката в кръста). Левофлоксацина във флексид ме удари в ушите - тинитус. 10 дни ноотропил, месец и половина бетасерк. Покрай тези неща пих и ксизал и фортекал и норваск за кръвно... Та около тази одисея започнаха болките в кръста. Сега ми дадоха микомакс, защото ми се появиха червени точици (както когато имах баланит преди година) и низорал да се мажа, докато излязат резултатите от Окръжна. Ще отида във вторник за по сигурно, тъй като ми казаха понеделник-вторник и ще видим какво става. А между другото нещата се "сговниха" след простуда - работих по една машина, надупен цял ден и с гол кръст, и тогава се появи паренето и зачервяването.
    от User | 23.03.2016 11:27

@ danieldd Благоряда ти за изчепрателния пост. Как се чувстваше по време на лечението и след края му ? Имаше ли подобрение или влошаване по време на лечението ? Много време си оставил да мине от края на лечението. Два месеца са много. През това време гадините се делят и не им дреме изобщо. @ rootkit Без доказан причинител е погрешно да пиеш каквито и да е АБ. Не знам какво цели лекаря ти. Така де замазва симптоматиката. Поздрави
    от ivanini | 22.03.2016 22:06

stefan_sf би ли споделил за проведеното от теб лечение?
    от User | 22.03.2016 21:56

@ stefan_sf Вярвам ти. Всеки организъм е различен. Какво беше причинило простатита ти и как го излекува. Моля те отдели няколко минути за нас и ни разкажи подробно. Момчетата имат нужда от лъч надежда. В труден момент сме. Поздрави
    от stefan_sf | 22.03.2016 21:54

е аз не споря казвам ви моя опит какъв е който иска да се замисли че цял живот се е хранил с боклуци пиел е алкохол пушил е.Да си зададе въпроса колко му е 1 месец на фона на целия живот да ги спре е така пробно тия неща.Да пробва и да види че ефекта ще е поразителен.
    от User | 22.03.2016 21:22

@ stefan_sf Не знам друг подход да има за лечение на инфекция в човешкото тяло, освен да се лекува с антимикробни лекарства. Лечение има разбира се, но то не нито лесно, нито бързо. Радвам се от сърце за теб, че си преборил чумата /ако си имал трихомони/. Поздрави
    от stefan_sf | 22.03.2016 21:20

разровете се за алтернативните методи които съществуват.Прочетете книгите на доктор Гайдурков за здравословното хранене например.Аз лично започнах с плодово чаена диета на доктор Емилова, после съм правил лечебни гладувания и си оправих хранителният режим.Това ви е единственият шанс не само за простатит а и за други заболявания
    от brodski | 22.03.2016 21:09

До стефан Как успя да го постигнеш ? Ще дадеш ли рецептата. благодаря Предварително Успех на всички
    от stefan_sf | 22.03.2016 21:03

хора спрете се с тези лекарства доктори антибиотици и процедури.Това няма да ви помогне.И аз съм бил на вашето дередже обикалям съм ги всичките доктори, всичките лекарства съм пил.Подходът е грешен и нищо няма да направите.Но лечение има, много лесно бързо и ефикасно е.Аз съм излекуван и съм 1000 процента здрав
    от pulscho | 22.03.2016 18:21

Ники, имам ги всичките тези симптоми. И ако ги нямам всичките в момента, то съм ги имал на 100% в последните 3 години. Единствено не съм много убеден в 23, 24 и 25, защото сериозен спад не съм имал и в 22 естествено, тъй-като никога не съм правил такава.
    от rootkit | 22.03.2016 09:07

Едит (не открих бутон да си променя мнението): 3 Желенца /топченца/ във спермата. - имам ги от преди. Вчера давах "материал" в окръжна след 5 дни въздържание, а днес все още ходех "удървен", та реших да сваля напрежението - желенца нямаше. 21 Еякулата изтича, не се изстрелва. - първата "струя" се стрелва, после си изтича. Вчера след първата "струя" се стичаше, но днес си беше нормално всичко. Явно поне тези два симптома при мен може да се проявяват от слабата активност, която имам в последно време. Имах и други проблеми и нямах настроение и желание за такива дейности.
    от rootkit | 22.03.2016 08:17

Така, не знам все още дали съм за тук, защото към момента нямам изолиран причинител. В цибалаб правих ДНК за хламидия, трихомони и посявка - всичко отрицателно, а другата седмица ще излязат резултатите от Окръжна София - трихомони, посявка на еякулат. В момента ми изписаха Микомакс 3 хапчета на 1-4-7 ден и низорал, тъй като ми се появиха червени точици тук-там и самата кожичка е леко лепкава, а бях 17 дни на антибиотици и след това още куп лекарства от ноември до средата на февруари. Всичко започна на 2-3 Март, често уриниране и сърбеж/болка след уриниране + "прокапване" на урина след приключване. Симптоми, които имам към момента (като цяло слабо изразени, появяващи се от време на време): 1 Парене /сърбеж в канала на члена - Отначало го имах, напоследък все по-рядко и слабо изразено 3 Желенца /топченца/ във спермата. - имам ги от преди 4 Неприятна миризма от члена - не точно на риба/мърша, но нещо особено 5 Болки в тестисите и върха на члена. - от време на време 7 Болки в кръста /бъркана често с дискова херния/.- отново от време на време, рядко се проявява 9 Болки в областта на правото черво /бъркано често с проктити, хемороиди, фисури/. - преди дефекация имам "бодежи" на моменти. 13 Зачервяване на върха на уретрата. 14 Субфебрилна температура - 37,0 - 37,5, втрисане. - само след обяд 21 Еякулата изтича, не се изстрелва. - първата "струя" се стрелва, после си изтича 27. Отделяне на секрет от уретрата след дефекация. Може пак да е от безцветен до кафеникав. - а това ми се появи днес - безцветен лепкав секрет. 28. След уриниране, изтичат още няколко капки.
    от Daniel | 22.03.2016 00:05

Отличен наръчник на симтоматиката при простатит причинен от трихомони. При мен съществуват следните: 2, 5, 6, 10, 13, 14 (имах я в първите 6 месеца, след което изчезна), 15, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 и 27 (забелязах го наскоро, преди 2 седмици). Ето я историята: Преди 8 месеца започнаха остри симптоми на простати (изброените по-горе). Изолира се Ентерокока фекалис. Проведох няколко курса на лечение с различни антибиотици без особенно подобрение. В края на Септември миналата година в лаборатория Писанец Пловдив случайно ми откриха и трихомони при директна микроскопия на еякулат. Проведох следното лечение: 3 дни х 2 грама Тинидазол + 750 милиграма на ден Уназин (ампицилин) 7 дни х 750 милиграма Флажил (Метронидазол) + 750 милиграма на ден Уназин (ампицилин) 5 дни х 2 грама Секнол от Франция (5 прахчета, по едно през ден) 10 дни общо След 2 месеца направих повторни изследвания в микролабораторията на Пълмед Пловдив. Изолираха се: масово Протеус, малко Ентерокока фекалис и единични трихомони. Симтомите си останаха както и преди. Проведох следното лечение: 7 дни х 4 грама Пиперацилин венозно + 1 грам Метронидазол венозно 7 дни х 1 грам Амикацин венозно + 200 милиграма Ципронол (Ципрофлоксацин) венозно 7 дни х 2 грама Трихомонацид таблетки + 800 милиграма Панцеф (Цефиксим) таблетки 14 дни х 200 милиграма Доксациклин таблетки + 800 милиграма Панцеф (Цефихсим) таблетки По време на лечението симтомите на простатита почти се бяха загубили но се чувствах физически доста зле от високите дози и продължителното лечение. След прекратяването на лечението постепенно започнаха да ми се възвръщат силите и желанието за работа, но за жалост бавно започнаха да се връщат и симтомите на простатита. Минали са два месеца от края на лечението и съм планирал изледвания в 2 лаборатории в Пловдив и 2 в София. Ще оповестя резултатите във форума.
    от User | 19.03.2016 19:12

@ rootkit При мен оплакванията са всеки ден. Един ден е по-слабо, друг се стига до положение, че искам само да си лежа. Нищо не ми се прави и нямам желание за нищо. Желенцата може да са от въздържание и от различен прием на храна. Чувал съм, че може да се получи от прием и на малко течности. Но + нашите оплаквания мисля, че си е чист симптом на хронична инфекция. Пропуснал съм още един симптом 27. Отделяне на секрет от уретрата след дефекация. Може пак да е от безцветен до кафеникав. Поздрави
    от rootkit | 19.03.2016 17:33

Постоянно ли са проявени при вас, или днес ги има, утре не. Малко те наболява, след 10 минути ти няма нищо? А "желенцата" ги имам от преди първия си сексуален контакт. Тогава ми бяха казали, че можело да се появят при по дълго въздържание.
    от User | 19.03.2016 11:06

Ще опиша оплакванията, които пораждат паразитите при хроничното възпаление на простатата. [size=200]СИМПТОМИ / ОПЛАКВАНИЯ[/size] 1 Парене /сърбеж в канала на члена, парене/сърбъж в перинеума /зад тестисите/. 2 Промяна в цвета на спермата - от жълтеникъв до кафеникав /примеси на кръв/. 3 Желенца /топченца/ във спермата. 4 Неприятна миризма от члена, обикновено на риба/мърша. 5 Болки в тестисите, перинеума, члена и върха на члена. 6 Болки в таза. 7 Болки в кръста /бъркана често с дискова херния/. 8 Болки в краката /бъркана често с дискова херния/. 9 Болки в областта на правото черво /бъркано често с проктити, хемороиди, фисури/. 10 Болки в областта на простатата, остри и прострелни и тъпи и постоянни. 11 Дискомфорт/парене след изхождане /бъркано често с проктити, хемороиди, фисури/. 12 Парене по бедрата, скротума и перинеума /бъркана често с дискова херния/. 13 Зачервяване на върха на уретрата. 14 Субфебрилна температура - 37,0 - 37,5, втрисане. 15 Обща отпадналост и бърза умора. 16 Болки в ставите и мускулите /трихомоните тровят цялото тяло/. 17 Слаба/тънка струя. 18 Често уриниране. 19 Трудно уриниране /с напъване/. 20 Болезнена еякулация. 21 Еякулата изтича, не се изстрелва. 22 Лоша спермограма. 23 Отслабена ерекция. 24 Намалено либидо. 25 Ниско самочувствие. 26 При продължително седене, болките и дискомфорта се засилват /бъркано с дискова херния/. Не е задължително да имате всички. Не е необходимо да имате и един симптом. Има безсимптоматична трихомониаза. При съмнение задължително изследвайте 1.Трихомонас вагиналис сперма, 2. Микробиология сперма. 3. Спермограма. Поздрави
    от User | 19.03.2016 09:51

@ Ventolini Спокойно. Всеки ги приема различно лекарствата. Някой се влошават, някой директно получават подобрение. При тебе има положителни знаци. Аз изобщо не стрелям. В средата на лечението си, има време. Супер е, че са само трихите и че е първо лечение. Колкото по-рано ги почнеш леченията толкова по-добре за теб, трихите не са адаптирани към химикалите. Пий си пробиотик успоредно, препоръчително е, даже задължително. Изследвай се 7-10 дни след курса на лечение пак там където е било първото. Успех!
    от Atanas | 18.03.2016 22:08

Аз преполових половината курс със Секнола..Добавям, че това ми е първи анти-трихомоназен курс..Пия сашето вечер към 8, 15-20мин. преди да вечерям, разреждам го с малко йогурт и го взимам на гладен стомах..за сега съм решил да взимам пробиотик след курса, ако не се влоша до края на курса.. Ники ти казваш ,че както си се чувствал при приема на метронидазола така се чувстваш и по време на приема на секнола.. Аз го приемам доста добре,незнам даже какво да си мисля,понеже не усещам нищо..радващо е разбирасе ,че не ми става кофти, но и не усещам да умират,както го описвате повечето от вас при прием на такива лекарства..нямам нито описаните от моджо симптоми които той е почувствал по време на приема на секнола..пак казвам засега..все пак това ми е опит-1 в борбат..нямам открити бактерии..чета по статии ,че така вероятноста да се преборят е по-голяма,та да видим..Искам да си повярвам,знам ,че и веднага не мога да усетя драстичното подобрение..но и виждайки колко е голям и труден за решаване проблема,остава да се моля да стане чудото.. Симптомите ми са същите кажи речи каквито са били и преди приема..засега.. нетипични Позиви за уриниране,вечер си ставам минимум един път,сутрин рано ме натиска,абе общо взето това много ме мори с позивите..скоро ще почвам урибаланса..през деня съм сравнително добре.. Още ми липсва старото чувство за секс..тези позиви за уриниране също допринасят за това..усещам обаче сякаш има подобрение в твърдоста на патока,също така при изхвърляне спермата ми се изстреля като в доброто старо време:)).. Имам си болки в кръста,което го отдавам на самите проблеми които си имам с него,както и болки на част от гърба..явно имунитета е разклатен и заради гадините се усещат слабите места по телата ни.. Аз съм си и малко слаб..около 70кг ..1,80..на 32г. съм пак да кажа.. Е тва не е истина иначе един лекар,професионалисти хора били,един да не се включи и да сподели нещо,да ни окуражи,нали ходят по семинари,медицината е развиваща се наука..защо сами си го вкарват и затвърждават името си на касапи.. Един доктор да няма..един..срамота.. Момчета рано или късно проблема ни ще бъде решен..вярва(м)и се..
    от User | 18.03.2016 19:28

@ hussten При мен при всеки прием на Метронидазол има влошаване на симптомите, парене и болки. Не знам на какво се дължи това. Единственото логично е да умират трихомоните и това доказва че лекарството стига до инфекцията. Никой не знае обаче каква е правилната стратегия за лечение. Само теории на вероятностите и помпане на много химикали. Секнола действа като Метронидазола при мен. От Тиберала нямам влошаване и подобрение, само гадно на стомаха. Подобрение при мен винаги идва няколко дни след курса на лечение. Мисля си и по тази причина, че такива неактивни форми на трихомони няма. Аз съм постоянно с оплаквания, всеки ден. Интересно, че при теб подобрението идва директно по време на лечението. Честно казано не знам какво да си мисля. При всеки е различно, но нито ти нито аз сме единични случай. И за двата варианта съм чул/чел. Но с такива стари хронични инфекции, трихомоните са се набили толкова надълбоко в тъканите на целия уро-генитален тракт. Затова според мен лечението е толкова трудно. Това е мястото където живеят от дълги години, смазали имунитета и епителите и хранейки се с левкоцити, еритроцити и бактерии и сперматозоиди. Пълни изроди са тия. Поздрави
    от kevin | 18.03.2016 17:58

Аз си задавам един въпрос, на който самият аз не мога да дам отговор. Преди години, когато му предписваха метронидазол, имах ужасно влошаване на симптомите, парене, щипане, болки ниско в корема. Сега, когато го приемам, ми няма нищо..........Не мисля, че е резистентност, защото, когато го приемам стави, мускули, болки в тестисите изчезват. Вие, освен влошаването, по-време на лечението настъпват ли подобрения, кога идват - преди или след приема на медикамента???
    от User | 18.03.2016 14:19

Пием лекарства и има подобрение или обостряне. Как да стигнем до пълно излекуване ? Каква е схемата ? Нямаше да е зле да ни пишат и излекували се, да дадат мнения и лечения успешни. Поздрави

Напиши отговор
1792 намерени, страница 34 от общо 36