Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • Re: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от ivanini | 30.03.2016 15:48

behappy21 а каква дозировка метронидазол ти предписа лекаря? Поздрави
    от kevin | 30.03.2016 15:26

Венозното вливане няма никакъв гарантиран резултат, ама никакъв, даже един лекар във форума беше писал, че оралният прием и венозното вливане на антибиотици имат почти една и съща стойност и ефективност........Може да го кажат хората, които са си вливали, а те хич не са малко.
    от Petar | 30.03.2016 13:19

Флажил венозно за 10 дни. Някой подлагал ли се е на това лечение? Трябва ли да се хоспитализира или може да се ходи само за вливанията, защото нямам възможност да остана в София за толкова дълъг период от време.
    от bluntt | 30.03.2016 13:08

@behappy21 Питай Филевски къде ти е изследвал пробата - в първа градска или в частната му лаборатория - това е интересно да се знае(ти къде я даде предполагам в първа градска?). Колко време му отне изследването?
    от ivanini | 30.03.2016 13:03

behappy21 с нетърпение очаквам да пишеш какво ще ти каже лекаря! Поздрави!
    от Petar | 30.03.2016 12:51

Изолират се t.vaginalis. За първи път идвам в София и получавам резултат,който не го е имал в нито едно от десетките изследвания,които съм правил във Варна/Бургас. ПЪРВА ГРАДСКА БОЛНИЦА МИКРОБИОЛОГ д-р Филевски Уролог Стоян Георгиев Резултат: 2-3 левкоцити на зрително поле; Клетки с ексцентрично ядро TV4: на 100 зрителни полета 2 слабо активни клетки t.vaginalis В момента чакам доктора пред кабинета, за да му предам резултатите и да видим какво лечение ще назначи. Поздрави
    от ivanini | 29.03.2016 21:46

към предния ми пост - Дозировката метронидазол ми я предписа гинеколожката на жена ми миналата година, но тогава проведох лечение с Орницид Форт - безуспешно
    от ivanini | 29.03.2016 21:32

За метронидазола каква е допустимата норма милиграми на килограм телесно тегло, търсих в нета, но не открих надеждна информация? Мисля да пробвам метронидазол сега, и съм се спрял на схема 1 г дневно, за 10 дни, но не съм сигурен дали ще е достатъчно..85 кг съм..
    от kevin | 29.03.2016 18:44

rootkit, не ме послуша при кой лекар да отидеш в Русе. Сменяй го тоя.
    от User | 29.03.2016 17:57

@ rootkit Това и пресни трихомони не може да убие. Кой ти го изписа ? Поздрави
    от rootkit | 29.03.2016 17:16

Flagyl 2x2 за 7 дни и разтвор Триклобактер локално. После нови изследвания и ако има нещо или имам оплаквания отново на преглед.
    от User | 29.03.2016 10:29

След като всички сме се заразили, независимо от това че сме ползвали постоянно презервативи, си мисля, че е възможно и при орална любов да се хванат. Не знам точно механизъма, но е напълно възможно. Устите контактуват постоянно с половите органи по време на акта, може би така става прецакването. Поздрави
    от rootkit | 29.03.2016 08:54

Единственият секс без предпазни средства, който съм правил през живота си е орален. И то веднъж. Предполагам има го и варианта кой къде се е пипал след края на акта. Поздрави.
    от Dimitar | 29.03.2016 08:47

Oтговор "rootkit": Положителен за трихомони в окръжна. 1. Хващат се и от свирка 2. CibaLab не стават за чеп за зеле
    Би ли обяснил и споделил кое те накара да направиш толкова силно становище като номер 1.За номер 2 съм на 100% сигурен и съгласен. За номер 1 лекар ли ти каза или това е твое е заключение? Говорил съм с лекар и мнението е,че ако ти си заразен и жена ти прави свирка на нея не може да и стане нищо,защото в устата средата е неблагоприятна и те не могат да живеят там!!! Тоест ако си мислиш,че си ги хванал от жена,която ти е правила свирка,не не си ги хванал от нея.Това е трихомонас вагиналис и се предава по полов път.Твърдението "хващат се от свирка" ми звучи много нереално. Все пак ще ми е интересно да чуя твоето становище и да видя защо си заключил с такава сигурност,че се хващат и от свирка и как точно се хващат. Поздрави!
    от rootkit | 29.03.2016 08:09

Положителен за трихомони в окръжна. 1. Хващат се и от свирка 2. CibaLab не стават за чеп за зеле
    от bluntt | 27.03.2016 23:32

Доматите, патладжаните, картофите и чушките са част от семейство картофови(nightshades). Препоръчва се да се избягват при всякакви възпаления в организма(особено за аватоимунни болести). На който му е интересно може да прочете в гугъл - nightshades. Като цяло нищо чудно и за простатита да важи.
    от ivanini | 27.03.2016 21:44

niki7000 интересно...навсякъде хвалят доматите за действието им на простатата, дори и във форума има статии затова...
    от User | 27.03.2016 21:16

@ ivanini Обострят ми паренето. Не знам какво има в тях, но почти всеки път ми дразнят много. Поздрави
    от ivanini | 27.03.2016 21:02

niki7000 благодаря ти за изчерпателното инфо, но искам да те питам за доматите, защо си ги ограничил?
    от User | 27.03.2016 18:14

Много важна част от лечението е начина на хранене. Ще опиша обобщено какво съм чел, какво са ме съветвали лекарите /много не говорят за това при нашия проблем/ и какво съм разбрал с течение на времето. Идеята е средата на организма да стане по-алкална, защото киселата среда е любимо място на бактерии, паразити и гъби. Някой лекари и затова по време на лечението предписват след всяко хранене да се приема и малко сода за хляб, за да може да се промени средата на гадините и допълнително да бъдат стресирани. Двете основни причини за влошаване при мен са настинка, студени/мокри крака, стоене на студено място или храни които приемам и ме дразнят буквално след няколко часа след приема им. [size=200]ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ[/size] Основните храни и напитки на които наблягам от както съм болен: 1 Зеленчуци - краставици, маруля, спанак, чесън /пресен и левурда/, чушки зелени и червени, салатите са ми само със зехтин. 2 Плодове - ябълки шарени, лимони, нар, мандарини много рядко по малко. 3 Ядки - сурово кашу, сурови тиквени семки, сурови слънчогледови семки и всички които са ви вкусни, без подправени, бирени и т.н. /ям ги след хранене, иначе ми става тежко/. 4 Сушени плодове - фурми, сливи, смокини, кайсии /гледам по време на лечението да ги ограничавам/ 5 Месо - задължително печено, свинско, телешко, агнешко без подправки. 6 Риба - сьомга, пъстърва, морски риби /един път седмично примерно/. 7 Хляб - Добруджа или черен. 8 Чай - зелен чай или чай за простатит или чай от корен коприва. 9 Вода - чешмяна и трапезна/минерална. Основните храни и напитки които не консумирам от както съм болен: 1 Алкохол. 2 Газирани напитки. 3 Натурални сокове пакетирани. 4 Кафе. 5 Цигари /бях ги спрял за 3месеца и се чувствах доста по-добре/ 6 Млечни продукти - сирене, кашкавал, кисело и прясно мляко и всичките им производни. 7 Пилешко месо. 8 Пържени храни. 9 Пикантни храни. 10 Люти храни. 11 Солени храни. 12 Горещи храни 13 Силно подправени храни. 14 Сладки неща всякакви и шоколад. 15 Домати. 16 Прясно зеле. 17 Цитруси - портокали, грейпфрут. 18 Суджици, луканки и всички такива пакетирани и подправени меса. Пишете и вие какво ви пречи и какво ви действа добре в тая насока. Поздрави
    от ivanini | 27.03.2016 14:26

hussten мерси!
    от bluntt | 27.03.2016 11:39

Аз не споря, казвам ти факт - в Германия можеш да поръчаш Секнол и Тиберал в аптека с рецепта. Тяхната аптечна мрежа е свързана с швейцарската и с френската и могат да се поръчват лекарствата. Аз така си набавих и тиберала и секнола.
    от kevin | 27.03.2016 11:35

bluntt, ахахахахаха, не ми е целта да споря.............в България имаме ли ги, регистрирани ли с в БГ или ги поръчваме от някъде?
    от bluntt | 27.03.2016 11:32

Oтговор "hussten": В Германия съществува само метронидазол, под различни имена и дозировка, това е - германците се лекуват само с този медикамент.
    Е съществуват и другите, като ти казвам от там ги купувам не си измислям:) Това какво изписват лекарите е друг въпрос.
    от kevin | 27.03.2016 11:14

В Германия съществува само метронидазол, под различни имена и дозировка, това е - германците се лекуват само с този медикамент.
    от bluntt | 27.03.2016 11:02

Поръчвам чрез човек в Германия, който отива до аптеката и поръчва лекарството там(с рецепта задължително). Обикновенно се чака около 1 седмица за доставка, защото и секнола и тиберала са с поръчка. В момента пия секнол, второ прахче(ще пия 10 през ден), ефект за сега не мога да кажа какъв има, освен че леко ми се вие свят след второто прахче, но предполагам ефектите ще дойдат след 3-4 прахче както е и при повечето лечения(ефекта при мен настъпва на 3-4 ден от приема). Пил съм швейцарски тиберал, като странични ефекти почти няма, имах огромно подобрение като го пих по схемата 3 таблетки дневно през 8 часа след храна. Подобрение имах и след като пих метронидазол(арилин) и тинидазол, но там страничните ефекти бяха доста повече.
    от ivanini | 27.03.2016 10:35

hussten да разбирам ли че германците от имидазоловите продукти официално регистриран имат само метронидазол под различните му търговски наименования?
    от kevin | 27.03.2016 10:28

bluntt, как ти действа тоя секнол??? приемал ли си го?
    от kevin | 27.03.2016 10:25

bluntt, ти поръчваш чрез хора от германия, които те от своя страна поръчват от някъде другъде нали? проверих регистъра на лекарствените продукти в германия, друго нямат, освен метронидазол, спряли са тинидазола под името фасижин, затова го няма вече и в Бг.
    от User | 26.03.2016 21:17

При мен също Тиберала не се усеща, нито като странични ефекти, нито като обостряне, нито като подобрение. @ Project_Alpha Не бързай с изводите, 3ти ден ти е. Надявам се си си купил оригинала. Препарата е пречистен доста, надявам се да даде ефект при теб. Поздрави
    от kevin | 26.03.2016 20:47

При мен по-силно действие има тинидазола, орнидазола не го усещам
    от Johny | 26.03.2016 20:42

Привет! Нямам представа, къде с какво лекуват, но този Тиберал на мен досега ми действа супер слабо.Трети ден 2x2 и никакъв ефект или поне не усещам разлика отпреди.Може би, има значение, че напоследък си намалих симптомите до някаква степен, но и това не е критерий.Стигам до извода, на този етап, че медикамента при мен не е много ефективен.Ще споделя по-натам, как се чувствам и дали е дал резултат. Поздрави:
    от bluntt | 26.03.2016 20:18

Oтговор "hussten": В германия лекуват само с метронидазол, там нямат дори и тинидазол
    Аз си купувам и Секнол и Тиберал от Германия, не знам защо реши така.
    от kevin | 26.03.2016 20:10

В германия лекуват само с метронидазол, там нямат дори и тинидазол
    от User | 26.03.2016 09:08

@ Stafref Според мен обострянето е от смъртта на самите трихомони и отделените токсини. Едва ли имат време бактериите, които теоритично са в тях да колонизират. Интересно при мен е, че се обострям от Метронидазол и Секнол, а от Тинидазол и Тиберал не, или поне не толкова силно. Основните препарати са Метронидазол и Тинидазол. Другите са по-нови наистина, но не съм сигурен до колко са ефективни. Поздрави
    от kevin | 26.03.2016 08:27

Startef, има хора, които са приемали няколко курса поред, конски дози, и накрая пак нищо......Аз мисля, че лечението е много индивидуално.....говоря за продължителността и дозировката
    от Stafref | 26.03.2016 03:01

Други неща,които си мисля. Примерно Metronidazole и Tinidazole са нормални и ефективни лекарства, които обаче вече са станали безмислени поради ред причини - изписват се надекватни дози, трихомоните са минали през маса хора преди да стигнат до всеки, съответно са изяли и много лекарства. Това прави "популациите" много издръжливи. Според мен шанса някой да се излекува с метронидазол (или тинидазол) е незначителен, особено ако са хронифицирали. Някой назад беше писал за фуролин/фурализодон. Това са една група лекарства, доста ефективни, но действат чисто локално - излизат чрез урината и нямат никакво разтваряне в кръв/плазма, което ги прави полезни само при цистит/уретрит или като допълнителна терапия. Тия лекарства са доста тежки и токсични, трябва да се внимава с тях (дават ги дори канерогенни). Фуролин вече се продава и в Б-я. Синтезират го по разни лаборатории по поръчка. Пил съм и смея да твърдя че тукашния ми понася много по-добре от гръцкия. Други неща да споделя. Трихомоните почти винаги вървят в комплект с други бактерии. Самите трихомони не са бактерии, те са протозои - различен вид клетки,много по-големи. Трихомоните живеят в анаеробна среда (тоест на въздух умират сравнително бързо). Чел съм,че и над 40-41градуса умират. Тоест варианта с пране,гащи и подобни да си ги прехвърляте не съществуа. Иначе са СИЛНОЗАРАЗНИ, смея да твърдя че презерватива не е гаранция за заразяване, освен ако не владетеете "силата" и всичко се случва без докосване. Аз лично съм се реинфектирал при "безопасен" секс, щото самото пипане по интимните части е рисково, предават се с телесните течности. Много са хората,които обясняват, че като почнат лечение оплакванията им се засилват. Както и че след лечение оплакванията им продължават и не могат да преценят дали е ефективна терапията. КАкто казах, много често трихомоните "съдържат" в себе си най-различни други бактерии,които се освобождават като почнат да измират, съответно се обостря уретрита и оплакванията се засилват, но това не е значи,че нищо не се случва. ОСвен това инфекцията на уретрата и простата почти винаги е свързана с увреждане на нервни окончания, съответно кофти усещания. Тия неща не се оправят веднага след лечение, понякога е необходимо време да затихнат оплакванията, особено ако инфекцията е стара. Аз примерно имах уретрити и простатити от най-различни причинители, изпил съм торби с антибиотици. При инфекцията с трихомони имаше някой специфични оплаквания, които не ми се получаваха от обикновени бактерии - примерно спермата ми ставаше ужасна (парцалива, на топчета,с много кофти консистенция), пениса ми имаше неприятна миризма на риба/мърша. След свършване бях с брутален дискомфорт в перинеума/простата. Изобщо научих се да се вслушвам в организма си за да познавам какво му е пак.... За хората дето четат английски/руски мога да пусна МНОГО информация дето съм си отбелязвал в интернет. Като цяло всеки тук си вади някакви изводи и си създава картинки по собствените си преживявания и информация,която чете. Препоръчвам четене на адекватна информация, понеже иначе почват да се въртят големи глупости из форума...
    от Stafref | 26.03.2016 02:41

Значи лекарствата имат някой характеристики,които са ключови при дозирането и съответно сериозните изследвания ги описват тия неща. Примерно едното MIC/MBC. Това са минималните концентрации,необходима за спиране на развитието и убиване (MBC) на бацилите. Друго е максималното насищане на лекарството в плазмата и в кръвта, което се случва по различно време и в различни количества. Всяко лекарство е различно в това отношение. В случая на орнидазола според мен подобни схеми 2х1 на ден или 3х1 (на 8 часа) са безмислени при хронични трихомони.При нас не е въпроса да имаш минимално количество в кръвта през цялото време,а напротив - трябва максимална доза,която да ги трепе. За да се получи максимално насищане на лекарството е необходимо да се взимат наведнъж 2-3-4 хапа. Орнидазола достига максимални нива 3-4 часа след прием и се разгражда в системата следващите 12-14часа (тия неща съм ги проверявал,не говоря на сляпо). Secnol-а е много ефективен препарат, защото за разлика от всички други подобни, има продължително отделяне в системата (около 2дни). Не съм проверявал колко време е необходимо за да достигне максимална концентрация, но отделянето му е дълго. Това го прави много ефективе
    от kevin | 25.03.2016 20:02

Daniel, отивай в писане - директна микроскопия
    от Daniel | 25.03.2016 14:45

Момчета, след последната терапия втори тест за трихомони излиза отрицателен. Излизат само бактерии. Ще правя изследвания в още 2 лаборатории и ще оповестя крайните резултати. Има някаква светлина в тунела. Успех на всички.
    от Johny | 25.03.2016 09:56

@ modjo: За мен 3x1 на 8 часа е сравнително малко.Не съм се инфектирал от вчера, така че с тази схема 3x1 , нищо няма да направя.В момента го приемам 2x2 и пак чувствам, че не е достатъчно, но това е допустимата граница.Дневната доза е 1.5-2 гр.Ако, става на въпрос, на мен лекар ми го изписа 2x1.Говорим за хронична инфекция.Разполагам, само с 40 таблетки, които, ако ги приемам 3x1 са за 13 дни.Даже мисля, Секнол-а да го приемам през 24 часа. Поздрави:
    от Todorov | 25.03.2016 09:09

@ niki7000: Засега съм на трето саше от втория курс Секнол и не мога да кажа, че има някаква значителна промяна. Като че ли има леко подобрение, но може да е само моментно. Ще споделя пак след като го завърша. @ Project_Alpha: На мен Бъчваров ми предписа Тиберал 3 х 1 (на 8 часа) за 14 дни. На теб кой ти предписа тази схема на прием? Аз видях, че ще отнеме време, докато си набавя Тиберал и затова реших да направя втори курс Секнол, за да не оставям гадините да се възстановят. Ако и втория курс Секнол е неуспешен ще пробвам с Тиберал.
    от ivanini | 25.03.2016 08:25

Stafref а метронидазола според теб върши ли работа още? Поздрави!
    от Stafref | 25.03.2016 03:42

Здравейте момчета, включвам се да споделя "мойто двайсе" тука... ако сте чели по-задълбочено другата обширна тема, ще се сетите че и там многократно съм споделил мнения и сега ще се повтарям (не съжалявам). Явно аз съм от малкото, които след дълги проблеми съм се излекувал и влязъл отново да споделя опита си... ще се опитам да синтезирам мислите си, но като цяло (като повечето "ветерани" тук) мога да споделя един малък научен труд по въпроса, не знам откъде да почна. Аз лично съм влачил уретрити и простатит в продължение на няколко години. Намирали са ми всички банални бактерии,които могат да излязат. Отделно трихомони съм лекувал 2 пъти, успешно. Между проблемите ми отпреди няколко години и скорошните ми проблеми (отпреди няколко месеца) имах сериозна връзка близо 2г, при която половото ми здраве беше цветущо и с мацката си се плющахме като зайци и без капути (това като знак за постигнат успех го намеквам ;) ). Прочетох по диагонал тази тема, в която като цяло нищо ново не се намира,основно синтез на полезна информация. В тоя дух и накратко: - лабораториите в БГ са много зле, масово не се хващат трихомоните, масово не се спазват ИЗИСКВАНИЯТА за успешно изследвания. Лабораториите се малко и трябва да се подбират внимателно - лекарите - същата работа. Информацията им е неактуална, нямат достъп и желание да са в час с времето и да четат актуални научни трудове и експерименти. За момента по света съществуват следните лекарства за трихомоните (по моето скорошно проучване,може и други да има): Secnol(Secnidazole) 2g (france), Flagentyl (turkey) ORNISID Fort/Tiberal(swiss) (ornidazole) Atrican (Tenonitrozole) Tenonitrozole Furazolidona Forte 100mg x 20 /furolin nifuratel (makmiror) Arilin (metronidazole) Tinidazole Naxogin (nitrimidazine) Disulfiram (?) Naxogin(Nimorazole) nitazoxanide (?) В този ред на мисли, простатита ми отпреди години беше смесена инфекция и след много месеци чудене ми хванаха гадните трихомони (в 4та градска,София, имаше една микробиоложка там...). Тогава ги уморих със солидни дози Tinidazole + фуролин от Гърция (като бонус терапия). След като миналата година скъсах със сериозната връзка, се впуснах пак в активни полови преживявания и ЩРАК, отново уретрити,простатити и всичките класики. Изследвания - ПОЧТИ чисти (с изключение на някакви бактерии пак, st.aureus - гъзната бактерия, както някой лекари я определят и те питат правиш ли анален секс). Естествено, не се доверявам особено и ходих в окръжна да пусна за трихомони - положителен. След 2-3 месеца оплаквания поне разбрах какъв е проблема. Пробвах първо с класическия tinidazol ( 2-3 опаковки,през ден), не се оправих. Съответно си уредих Тиберал (от швейцария) + Ornisit Fort (от Турция). За момента не ми е ясно дали реално има разлика в лекарствените средства, дали швейцарското е по-добро от турското...но е много вероятно (обаче е 30 франка опаковката от 10хапа) Общо взето се сдобих с 30 хапа орнидазол. Пих ги 3х1, 10дни общо, с паузи по 1 ден през 3/4дни пиене. Пооправих се уж, сега пак имам оплаквания. Това е много съкратената версия. Ще пиша пак че заспивам.
    от User | 24.03.2016 17:13

@ Project_Alpha Според мен седящата работа е основният проблем за излекуването на болестта ни. Всеки който е започнал активно движение/ходене, плуване или фитнес/, всеки се подобрява. Преди ходех да плувам три пъти седмично и имах само и единствено мравучкането. Да не говориме, че си има застоен простатит, който е причинен точно от това седене по 8-9 часа ежедневно. Успех в лечението и пиши!
    от Johny | 24.03.2016 15:10

Привет на всички! При мен положението беше малко развитие в застой.Затова не съм се и включвал в темата наскоро.Чакаш доста време медикаментите от Франция.Имаше забавяне с пратката, близо месец.Днес, започнах с приема на Тиберал 2x2 за 10 дни.Знам, че не е достатъчно и кратък период, но след това ще продължа и със Секнол-а.Подсилих си малко организма с пчелен прашец, вероятно и някакви витамини, ще си взема.Разбира се и пробиотик, също приемам.Напоследък симптомите ми намаляха.Искам да кажа, че ги сведох до минимум.Това по-скоро се дължи и на ежедневната ми разходка на разстояние от 3-5 км.Зачервяването и бързото замърсяване, придружено с неприятна миризма, напълно се изпариха.Болките в тестисите и те.Честите ми позиви на уриниране, също.Ще споделям по-нататъшното си развитие на лечение. Поздрави и горе главата.Положението все някога ще се оправи.Всяко начало си има и край.
    от ivanini | 24.03.2016 14:08

От хепапротекторите какво ще кажете за Вердин?
    от User | 24.03.2016 14:04

@ modjo Как се чувстваш по време на втория курс и на какъв етап си от лечението ? Поздрави
    от Todorov | 24.03.2016 13:17

Не разтваряй Секнола във вода! Бъчваров специално каза, че не се разтваря. Можеш да го прокараш с няколко лъжици кисело мляко. Наистина горчи, но се изтърпява. На листовката пише да се пие преди храна. При първия курс Бъчваров ми беше казал да го пия след и аз така направих. Сега правя втори курс и го взимам преди храна. Сега го пия вечер, защото от него ми се получава лек световъртеж и отпадналост, които през нощта не пречат. При първия курс го пиех на обяд и после до вечерта ходех като треснат с тухла четворка. Та, обобщено: препоръчвам Секнола да се взима вечер, преди храна, с няколко лъжици кисело мляко.
    от User | 24.03.2016 11:49

@ Kapito14 Аз ги пиех с няколко лъжици кисело мляко. Във вода много ми горчеше, много. Пиех ги след хранене. Мляко каквото искаш. Поздрави

Напиши отговор
1819 намерени, страница 34 от общо 37