Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • Re: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от Nikolay | 23.03.2016 20:26

Първия път излекувах трихомоните с Фуролин. Това е антибиотик, който де продава в Гърция. Отделя се с урината, а не с кръвта и така действа локално и е особено ефективен при простатит. Има сериозни странични ефекти върху храносмилателната и нервната система, включително хемороиди и психоза. Струва 5 евро и докато се пие самите трихомони и простата се усещат стотици пъти по-зле. Не го препоръчвам и никога не препоръчвам антибиотици, защото те ме съсипаха с гъбички и сринат имунитет, но съм длъжен да го спомена, защото ме спаси, а знам какъв ад е това. Ако приемате антибиотик, яжте кефир и кисело мляко, за да не хванете гъбички като мен. Те не са и на половина гадни като усещане в сравнение с трихомоните, но вероятно няма по-упорита инфекция от тях. При мен се появиха от нищото трихомоните пак след 5 години сега и ги третирам със запер и сребърна вода във презерватив катетър. Има ефект. Направете си леген с домашна сребърна вода и сядайте в него, за да ви проникне в уретрата навътре чак до простатата. Скоро ще предприема и това, още не дъм, но вярвам, че ще е още по-ефективно. Към нея няма резистентност и убива всичко, без да е токсична. Проблемите идват от биофилмите, но те се разбиват с етерични масла. От всичко, ковто съм изчел през годините лично за себе си съм се убдеил, че пълно излекуване на простатит може да стане с биорезонанс. Заперите действат, но са несъвършенни. Имам много скъп запер и той помага много, без да вреди, но не е достатъчен, сигналът не прониква чист навсякъде. Има Райф машини за по 10 бона, но и те не са като оригиналната от 1920. Намерете някой, който да ви я сглоби и знае как, аз опутвам същото в момента. Това е моят скромен опит, желая ви успех.
    от rootkit | 23.03.2016 20:01

@niki АБ пих средата на ноември, заради уж проблеми сус синуси/зъби. 10 дни бях на 500мг далацин през 8 часа, след края на курса веднага на флексид веднъж дневно за 7 дни и геломиртал (пишеше че геломиртала може да причини разместване на камъни в бъбреците и тн., та в последствие мислех че от там идва болката в кръста). Левофлоксацина във флексид ме удари в ушите - тинитус. 10 дни ноотропил, месец и половина бетасерк. Покрай тези неща пих и ксизал и фортекал и норваск за кръвно... Та около тази одисея започнаха болките в кръста. Сега ми дадоха микомакс, защото ми се появиха червени точици (както когато имах баланит преди година) и низорал да се мажа, докато излязат резултатите от Окръжна. Ще отида във вторник за по сигурно, тъй като ми казаха понеделник-вторник и ще видим какво става. А между другото нещата се "сговниха" след простуда - работих по една машина, надупен цял ден и с гол кръст, и тогава се появи паренето и зачервяването.
    от User | 23.03.2016 11:27

@ danieldd Благоряда ти за изчепрателния пост. Как се чувстваше по време на лечението и след края му ? Имаше ли подобрение или влошаване по време на лечението ? Много време си оставил да мине от края на лечението. Два месеца са много. През това време гадините се делят и не им дреме изобщо. @ rootkit Без доказан причинител е погрешно да пиеш каквито и да е АБ. Не знам какво цели лекаря ти. Така де замазва симптоматиката. Поздрави
    от ivanini | 22.03.2016 22:06

stefan_sf би ли споделил за проведеното от теб лечение?
    от User | 22.03.2016 21:56

@ stefan_sf Вярвам ти. Всеки организъм е различен. Какво беше причинило простатита ти и как го излекува. Моля те отдели няколко минути за нас и ни разкажи подробно. Момчетата имат нужда от лъч надежда. В труден момент сме. Поздрави
    от stefan_sf | 22.03.2016 21:54

е аз не споря казвам ви моя опит какъв е който иска да се замисли че цял живот се е хранил с боклуци пиел е алкохол пушил е.Да си зададе въпроса колко му е 1 месец на фона на целия живот да ги спре е така пробно тия неща.Да пробва и да види че ефекта ще е поразителен.
    от User | 22.03.2016 21:22

@ stefan_sf Не знам друг подход да има за лечение на инфекция в човешкото тяло, освен да се лекува с антимикробни лекарства. Лечение има разбира се, но то не нито лесно, нито бързо. Радвам се от сърце за теб, че си преборил чумата /ако си имал трихомони/. Поздрави
    от stefan_sf | 22.03.2016 21:20

разровете се за алтернативните методи които съществуват.Прочетете книгите на доктор Гайдурков за здравословното хранене например.Аз лично започнах с плодово чаена диета на доктор Емилова, после съм правил лечебни гладувания и си оправих хранителният режим.Това ви е единственият шанс не само за простатит а и за други заболявания
    от brodski | 22.03.2016 21:09

До стефан Как успя да го постигнеш ? Ще дадеш ли рецептата. благодаря Предварително Успех на всички
    от stefan_sf | 22.03.2016 21:03

хора спрете се с тези лекарства доктори антибиотици и процедури.Това няма да ви помогне.И аз съм бил на вашето дередже обикалям съм ги всичките доктори, всичките лекарства съм пил.Подходът е грешен и нищо няма да направите.Но лечение има, много лесно бързо и ефикасно е.Аз съм излекуван и съм 1000 процента здрав
    от pulscho | 22.03.2016 18:21

Ники, имам ги всичките тези симптоми. И ако ги нямам всичките в момента, то съм ги имал на 100% в последните 3 години. Единствено не съм много убеден в 23, 24 и 25, защото сериозен спад не съм имал и в 22 естествено, тъй-като никога не съм правил такава.
    от rootkit | 22.03.2016 09:07

Едит (не открих бутон да си променя мнението): 3 Желенца /топченца/ във спермата. - имам ги от преди. Вчера давах "материал" в окръжна след 5 дни въздържание, а днес все още ходех "удървен", та реших да сваля напрежението - желенца нямаше. 21 Еякулата изтича, не се изстрелва. - първата "струя" се стрелва, после си изтича. Вчера след първата "струя" се стичаше, но днес си беше нормално всичко. Явно поне тези два симптома при мен може да се проявяват от слабата активност, която имам в последно време. Имах и други проблеми и нямах настроение и желание за такива дейности.
    от rootkit | 22.03.2016 08:17

Така, не знам все още дали съм за тук, защото към момента нямам изолиран причинител. В цибалаб правих ДНК за хламидия, трихомони и посявка - всичко отрицателно, а другата седмица ще излязат резултатите от Окръжна София - трихомони, посявка на еякулат. В момента ми изписаха Микомакс 3 хапчета на 1-4-7 ден и низорал, тъй като ми се появиха червени точици тук-там и самата кожичка е леко лепкава, а бях 17 дни на антибиотици и след това още куп лекарства от ноември до средата на февруари. Всичко започна на 2-3 Март, често уриниране и сърбеж/болка след уриниране + "прокапване" на урина след приключване. Симптоми, които имам към момента (като цяло слабо изразени, появяващи се от време на време): 1 Парене /сърбеж в канала на члена - Отначало го имах, напоследък все по-рядко и слабо изразено 3 Желенца /топченца/ във спермата. - имам ги от преди 4 Неприятна миризма от члена - не точно на риба/мърша, но нещо особено 5 Болки в тестисите и върха на члена. - от време на време 7 Болки в кръста /бъркана често с дискова херния/.- отново от време на време, рядко се проявява 9 Болки в областта на правото черво /бъркано често с проктити, хемороиди, фисури/. - преди дефекация имам "бодежи" на моменти. 13 Зачервяване на върха на уретрата. 14 Субфебрилна температура - 37,0 - 37,5, втрисане. - само след обяд 21 Еякулата изтича, не се изстрелва. - първата "струя" се стрелва, после си изтича 27. Отделяне на секрет от уретрата след дефекация. Може пак да е от безцветен до кафеникав. - а това ми се появи днес - безцветен лепкав секрет. 28. След уриниране, изтичат още няколко капки.
    от Daniel | 22.03.2016 00:05

Отличен наръчник на симтоматиката при простатит причинен от трихомони. При мен съществуват следните: 2, 5, 6, 10, 13, 14 (имах я в първите 6 месеца, след което изчезна), 15, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 и 27 (забелязах го наскоро, преди 2 седмици). Ето я историята: Преди 8 месеца започнаха остри симптоми на простати (изброените по-горе). Изолира се Ентерокока фекалис. Проведох няколко курса на лечение с различни антибиотици без особенно подобрение. В края на Септември миналата година в лаборатория Писанец Пловдив случайно ми откриха и трихомони при директна микроскопия на еякулат. Проведох следното лечение: 3 дни х 2 грама Тинидазол + 750 милиграма на ден Уназин (ампицилин) 7 дни х 750 милиграма Флажил (Метронидазол) + 750 милиграма на ден Уназин (ампицилин) 5 дни х 2 грама Секнол от Франция (5 прахчета, по едно през ден) 10 дни общо След 2 месеца направих повторни изследвания в микролабораторията на Пълмед Пловдив. Изолираха се: масово Протеус, малко Ентерокока фекалис и единични трихомони. Симтомите си останаха както и преди. Проведох следното лечение: 7 дни х 4 грама Пиперацилин венозно + 1 грам Метронидазол венозно 7 дни х 1 грам Амикацин венозно + 200 милиграма Ципронол (Ципрофлоксацин) венозно 7 дни х 2 грама Трихомонацид таблетки + 800 милиграма Панцеф (Цефиксим) таблетки 14 дни х 200 милиграма Доксациклин таблетки + 800 милиграма Панцеф (Цефихсим) таблетки По време на лечението симтомите на простатита почти се бяха загубили но се чувствах физически доста зле от високите дози и продължителното лечение. След прекратяването на лечението постепенно започнаха да ми се възвръщат силите и желанието за работа, но за жалост бавно започнаха да се връщат и симтомите на простатита. Минали са два месеца от края на лечението и съм планирал изледвания в 2 лаборатории в Пловдив и 2 в София. Ще оповестя резултатите във форума.
    от User | 19.03.2016 19:12

@ rootkit При мен оплакванията са всеки ден. Един ден е по-слабо, друг се стига до положение, че искам само да си лежа. Нищо не ми се прави и нямам желание за нищо. Желенцата може да са от въздържание и от различен прием на храна. Чувал съм, че може да се получи от прием и на малко течности. Но + нашите оплаквания мисля, че си е чист симптом на хронична инфекция. Пропуснал съм още един симптом 27. Отделяне на секрет от уретрата след дефекация. Може пак да е от безцветен до кафеникав. Поздрави
    от rootkit | 19.03.2016 17:33

Постоянно ли са проявени при вас, или днес ги има, утре не. Малко те наболява, след 10 минути ти няма нищо? А "желенцата" ги имам от преди първия си сексуален контакт. Тогава ми бяха казали, че можело да се появят при по дълго въздържание.
    от User | 19.03.2016 11:06

Ще опиша оплакванията, които пораждат паразитите при хроничното възпаление на простатата. [b][size=200][color=#0080BF]СИМПТОМИ / ОПЛАКВАНИЯ[/color][/size][/b] 1 Парене /сърбеж в канала на члена, парене/сърбъж в перинеума /зад тестисите/. 2 Промяна в цвета на спермата - от жълтеникъв до кафеникав /примеси на кръв/. 3 Желенца /топченца/ във спермата. 4 Неприятна миризма от члена, обикновено на риба/мърша. 5 Болки в тестисите, перинеума, члена и върха на члена. 6 Болки в таза. 7 Болки в кръста /бъркана често с дискова херния/. 8 Болки в краката /бъркана често с дискова херния/. 9 Болки в областта на правото черво /бъркано често с проктити, хемороиди, фисури/. 10 Болки в областта на простатата, остри и прострелни и тъпи и постоянни. 11 Дискомфорт/парене след изхождане /бъркано често с проктити, хемороиди, фисури/. 12 Парене по бедрата, скротума и перинеума /бъркана често с дискова херния/. 13 Зачервяване на върха на уретрата. 14 Субфебрилна температура - 37,0 - 37,5, втрисане. 15 Обща отпадналост и бърза умора. 16 Болки в ставите и мускулите /трихомоните тровят цялото тяло/. 17 Слаба/тънка струя. 18 Често уриниране. 19 Трудно уриниране /с напъване/. 20 Болезнена еякулация. 21 Еякулата изтича, не се изстрелва. 22 Лоша спермограма. 23 Отслабена ерекция. 24 Намалено либидо. 25 Ниско самочувствие. 26 При продължително седене, болките и дискомфорта се засилват /бъркано с дискова херния/. Не е задължително да имате всички. Не е необходимо да имате и един симптом. Има безсимптоматична трихомониаза. При съмнение задължително изследвайте 1.Трихомонас вагиналис сперма, 2. Микробиология сперма. 3. Спермограма. Поздрави
    от User | 19.03.2016 09:51

@ Ventolini Спокойно. Всеки ги приема различно лекарствата. Някой се влошават, някой директно получават подобрение. При тебе има положителни знаци. Аз изобщо не стрелям. В средата на лечението си, има време. Супер е, че са само трихите и че е първо лечение. Колкото по-рано ги почнеш леченията толкова по-добре за теб, трихите не са адаптирани към химикалите. Пий си пробиотик успоредно, препоръчително е, даже задължително. Изследвай се 7-10 дни след курса на лечение пак там където е било първото. Успех!
    от Atanas | 18.03.2016 22:08

Аз преполових половината курс със Секнола..Добавям, че това ми е първи анти-трихомоназен курс..Пия сашето вечер към 8, 15-20мин. преди да вечерям, разреждам го с малко йогурт и го взимам на гладен стомах..за сега съм решил да взимам пробиотик след курса, ако не се влоша до края на курса.. Ники ти казваш ,че както си се чувствал при приема на метронидазола така се чувстваш и по време на приема на секнола.. Аз го приемам доста добре,незнам даже какво да си мисля,понеже не усещам нищо..радващо е разбирасе ,че не ми става кофти, но и не усещам да умират,както го описвате повечето от вас при прием на такива лекарства..нямам нито описаните от моджо симптоми които той е почувствал по време на приема на секнола..пак казвам засега..все пак това ми е опит-1 в борбат..нямам открити бактерии..чета по статии ,че така вероятноста да се преборят е по-голяма,та да видим..Искам да си повярвам,знам ,че и веднага не мога да усетя драстичното подобрение..но и виждайки колко е голям и труден за решаване проблема,остава да се моля да стане чудото.. Симптомите ми са същите кажи речи каквито са били и преди приема..засега.. нетипични Позиви за уриниране,вечер си ставам минимум един път,сутрин рано ме натиска,абе общо взето това много ме мори с позивите..скоро ще почвам урибаланса..през деня съм сравнително добре.. Още ми липсва старото чувство за секс..тези позиви за уриниране също допринасят за това..усещам обаче сякаш има подобрение в твърдоста на патока,също така при изхвърляне спермата ми се изстреля като в доброто старо време:)).. Имам си болки в кръста,което го отдавам на самите проблеми които си имам с него,както и болки на част от гърба..явно имунитета е разклатен и заради гадините се усещат слабите места по телата ни.. Аз съм си и малко слаб..около 70кг ..1,80..на 32г. съм пак да кажа.. Е тва не е истина иначе един лекар,професионалисти хора били,един да не се включи и да сподели нещо,да ни окуражи,нали ходят по семинари,медицината е развиваща се наука..защо сами си го вкарват и затвърждават името си на касапи.. Един доктор да няма..един..срамота.. Момчета рано или късно проблема ни ще бъде решен..вярва(м)и се..
    от User | 18.03.2016 19:28

@ hussten При мен при всеки прием на Метронидазол има влошаване на симптомите, парене и болки. Не знам на какво се дължи това. Единственото логично е да умират трихомоните и това доказва че лекарството стига до инфекцията. Никой не знае обаче каква е правилната стратегия за лечение. Само теории на вероятностите и помпане на много химикали. Секнола действа като Метронидазола при мен. От Тиберала нямам влошаване и подобрение, само гадно на стомаха. Подобрение при мен винаги идва няколко дни след курса на лечение. Мисля си и по тази причина, че такива неактивни форми на трихомони няма. Аз съм постоянно с оплаквания, всеки ден. Интересно, че при теб подобрението идва директно по време на лечението. Честно казано не знам какво да си мисля. При всеки е различно, но нито ти нито аз сме единични случай. И за двата варианта съм чул/чел. Но с такива стари хронични инфекции, трихомоните са се набили толкова надълбоко в тъканите на целия уро-генитален тракт. Затова според мен лечението е толкова трудно. Това е мястото където живеят от дълги години, смазали имунитета и епителите и хранейки се с левкоцити, еритроцити и бактерии и сперматозоиди. Пълни изроди са тия. Поздрави
    от kevin | 18.03.2016 17:58

Аз си задавам един въпрос, на който самият аз не мога да дам отговор. Преди години, когато му предписваха метронидазол, имах ужасно влошаване на симптомите, парене, щипане, болки ниско в корема. Сега, когато го приемам, ми няма нищо..........Не мисля, че е резистентност, защото, когато го приемам стави, мускули, болки в тестисите изчезват. Вие, освен влошаването, по-време на лечението настъпват ли подобрения, кога идват - преди или след приема на медикамента???
    от User | 18.03.2016 14:19

Пием лекарства и има подобрение или обостряне. Как да стигнем до пълно излекуване ? Каква е схемата ? Нямаше да е зле да ни пишат и излекували се, да дадат мнения и лечения успешни. Поздрави
    от User | 17.03.2016 17:08

Подкрепям напълно bluntt. Идеята на темата е да събереме максимално информация за трихомоните. Моля ви да пишете само конкретно по темата. Поздрави
    от bluntt | 17.03.2016 15:07

Веско стига си забозвал темата... с извинение ама ми омръзна вече... ходи си на семинари при Норбеков/Малахов/което искаш псевдо лечител... Ти тая тройчатка да не я пиеш вместо вода? Време ти е за клизма май... Айде стига вече... Всички знаем че диетата е важна, но няма как с диета и билки да оправиш бактериална инфекция. Хеликобактера е бактерия, която поразява стомашно-чревният тракт. Доста има информация за нея в нета, който иска може да прочете. Основните неща са следните: -50%(че и повече) от населението я имат тая бактерия, но не значи че са болни/че трябва да пият лекарства заради нея -най-точният тест е дихателния, във фецес може да не се открие, кръвните са много общо ориентировъчни и не служат за диагноза -ако нямате проблем със стомаха няма смисъл да се лекувате... нали се сещате че ако вие сте имали тази бактерия то всички в семейството ви най-вероятно също я имат - е какво да седнем да пием всички антибиотици ли? -поради безобразното пиене на антибиотици често се случва да не може да се излекува защото е резистентна към някое от лекарствата които приемате... това лекарите не ви го казват първия път и директно ви дават лечение от първа линия, като не стане повтарят и така... за това най-оптимално, но и най-неприятно е да ви се направи антибиограма като ви се вземе проба с гастроскопия - тъкмо ако имате оплаквания в стомаха ще можете да бъдете диагностицирани по най-добрия възможен начин и лечението ви ще бъде само с лекарства които наистина имат активност срещу вашата бактерия. - 30-45 дни след лечението - отново се прави тест Обаче ми се струва че отместихме темата ... има си теми тук в пулс за хеликобактер... тази е за трихомони.
    от Todorov | 17.03.2016 09:20

[quote="veselin ivanov"]Ако не намериш правилен подход като си промениш храненето ,и прилагаш диета със времето хеликобактера ще те изяде целият, тя е и във кръвта ти ,не само в шкембето.[/quote] Откъде идва разбирането ти, че тази бактерия е и в кръвта? Аз не съм намирал такава инормация. Ето тук кратко резюме: Helicobacter pylori, previously Campylobacter pylori, is a gram-negative, microaerophilic bacterium found [b]usually in the stomach[/b]. It was identified in 1982 by Australian scientists Barry Marshall and Robin Warren, who found that it was present in a person with chronic gastritis and gastric ulcers, conditions not previously believed to have a microbial cause. It is also linked to the development of duodenal ulcers and stomach cancer. However, over 80% of individuals infected with the bacterium are asymptomatic, and it may play an important role in the natural stomach ecology. Не мисля,че заразяването с нея има връзка с храненето (в смисъл на вида храна), защото то се получава като всяка друга бактериална инфекция. Съгласен съм, че здравословното хранене е важно, но не съм съгласен с лековатото хвърляне на такива твърдения. Според теб, каква диета трябва да се приложи, за да не се заразиш или, ако вече си заразен, да я излекуваш без антибиотици.
    от Todorov | 17.03.2016 09:13

@niki7000: Засега имам само резултатът от кръвната картина, който показва, че някога във времето съм имал "среща" с хеликобактер, но не доказва, че в момента го имам. За да установя със сигурност трябва да направя или дихателен тест, който май е най-точният, или микробиология на фецес/изпражнение/. Според това, което прочетох, задължително се лекува само, когато имаш оплаквания. Най-често това са болки в стомаха, киселини, оригване и подобни. Много хора имат тази бактерия, но нямат оплаквания и мнението е, че в тези случаи не е необходимо да се лекува. Bluntt ми препоръча да направя дихателен тест в Университетска клиника по микробиология. Сутринта им звънях, но казаха, че трябва да е минал месец и половина от пиенето на последния АБ, а при мен е само месец. Казаха, че в противен случай резултатът може да е неточен. Аз май ще пусна фецес за изследване, защото мисля да почвам втори курс Секнол и не искам да чакам. Аз нямам оплаквания по отношение на жлъчката и черния дроб. Говорих с един познат лекар за леко завишените чернодробни ензими и за голямата разлика между кръвните изследвания на Токуда и Цибалаб и той каза, че е възможно и че няма проблем с черния дроб, да не се филмирам излишно. Иначе курсът с АБ за хеликобактер също е тежък - обикновено се прави комбинация от 2 АБ, към които може да се включи и метронидазол, плюс някакви инхибитори и т.н. Та май на този етап ще се фокусирам върху трихомоните и няма да се занимавам с тоя хеликобактер. Още не съм решил твърдо.
    от veselin | 17.03.2016 06:01

Ако не намериш правилен подход като си промениш храненето ,и прилагаш диета със времето хеликобактера ще те изяде целият, тя е и във кръвта ти ,не само в шкембето.
    от kevin | 16.03.2016 21:31

Трябва да се лекуват, защото с времето ще ти докарат много ядове...това е инфекция все пак. Курсът с антибиотици е дълъг, лекувайки хеликобактера, ще влияеш и на трихомоните
    от User | 16.03.2016 20:42

@ modjo Къде и какво изследва за Хеликобактер пилори ? Имаш ли оплаквания от страна на жлъчката и черния дроб /във връзка с първите резултати над нормите/? Не знам дали имат връзка с трихомоните, но определено трябва да се лекуват. Така ти повреждат тракта, чак за язви и гастрити пишат, че правели. Поздрави
    от kevin | 16.03.2016 20:26

Modjo, миналия месец ходих да изследвам Helicobacter по дава метода - кръв /скрининг тест/ и фесцес /антиген/. Добре, че е отрицателен резултатът. Често хората се заразяват с нея. Описал си какво се пие. Успех в лечението й!
    от Todorov | 16.03.2016 15:09

И аз четох добри отзиви за Балабанска, но най-ранната дата при нея е в началото на април, а аз не искам да чакам толкова дълго. Ще търся друг. На мен приятел ми препоръча да си пусна и хеликобактер в кръвната картина, защото негови познати имали проблеми с болки в корема, които се оказали вследствие на хеликобактер. Кръвният тест обаче доказва единствено, че организмът не произвежда антитела срещу тази бактерия и че някога си се "срещал" с нея, но не и че реално я имаш. За доказване на наличието й основните неинвазивни изследвания са дихателен тест и микробиология на фецес (изпражнение). Доколкото се разбира, тази бактерия я имат над 50% от хората и май принципа е, че ако нямаш оплаквания няма нужда да я лекуваш. Терапия се предприема само при реални оплаквания. Ако се докаже наличието й се прави комбинация от антибиотици (може и в комбинация с метронидазол) + инхибитори на протонната помпа + Н-2 блокери. Та съм решил да направя и двете изследвания и в зависимост от резултата ще комбинирам тези медикаменти със Секнол.....и така.
    от User | 16.03.2016 13:04

@ modjo Не мога да ти препоръчам добър. Бил съм при Балабанска в Токуда, но ме претупа. Обясних от колко време пия АБ и други и казах тежи ми в дясно. Пусна ехограф и това беше. Дегазин и пробиотик. Тия хеликобатер трябва ли да се лекуват, как реши да се изследваш? Доколкото знам се лекуват с Метронидазол + АБ. Поздрави,
    от Todorov | 16.03.2016 09:50

@niki7000: След лечението, а и по време на приема на Секнол, симптомите се усилиха и дори модифицираха. Отдавам го на това, че трихите от някаква латентна форма "неподвижни" са се раздвижили. Което пък от своя страна говори, че Секнола им влияе. Затова сега съм в двоумение, дали да търся Тиберал, имайки предвид, че Bluntt сподели, че след 2 курса с Тиберал не ги е изтрепал, или да пробвам втори курс Секнол. Дори и да успея да намеря кой да ми купи и изпрати Тиберал, това ще отнеме поне 2 седмици, а май не е добре много да отлагам... Да, това за лабораториите наистина е пълен абсурд. Може би вариантът е пускане на трето изследване в различна лаборатория и евентуално от там да се види преобладаващият резултат. Аз мисля да не го правя засега. Бъчваров каза, че като цяло Секнола се понася добре от черния дроб и не мисли, че завишените нива са точни. Някой да препоръча добър гастроентеролог? С кръвната картина пуснах и изследване за хеликобактер пилори и излезна положителен и доста над нормата. Та сега и с това ще трябва да се боря...
    от User | 15.03.2016 13:30

@ modjo Благодаря ти за информацията. Наистина ми е неприятно за поредното неуспешно лечение. Дано тоя Секнол помогне на някой наистина в крайна сметка. За инвазивните лечения съм съгласен с Бъчваров, това го пише навсякъде. Преди и след лечението ти едни и същи ли са симптомите ? Имаше ли симптоми преди лечението? За чернодробните и аз ги пускам в Цибалаб и са в норми. Ти сега ме накара да се замисля, твойте високи ли са грешни или мойте нормални стойности. Псувам яко сега. Бъчваров ми каза, че хематолозите в Цибалаб били добри и повечето изследвания кръвни машини ги правили. Това разминаване е пълен абсурд. Къде е трудно къде тия лаборатории допълнително ни потапят. Поздрави
    от Todorov | 15.03.2016 09:50

В събота ми излезна контролата при Чалашканов след 20 дни (10 сашета през ден) прием на Секнол. Трихомоните си стоят. :cry: Има една разлика от преди лечението обаче и тя е, че микробиологията преди Секнола казваше, че има "единични [b]неподвижни[/b] протозойни клетки", а след Секнола вече станаха "единични [b]подвижни[/b] протозойни клетки". Стана ми много странно. Питах Чалашканов и той каза "каквото съм видял, това съм написал". Неговото обяснение е, че са се раздвижили вследствие на Секнола и предписанието му е за още една серия. Вчера ходих и при Бъчваров. За това, че са подвижни само каза, че това говори за активна инфекция и не коментира повече. Обаче ми предписа Тиберал, а не пак Секнол и сега ще го търся някъде от Европа. Предписа ми 14 дни по 1 хапче през 8 часа. Питах го за директни апликации в простатата и той категорично отхвърли този метод като много опасен и каза, че никой не го практикува. Питах го и за термотерапия и разните лазер лечения. Каза, че при локално загряване над 41-42 градуса ще се увредят тъканите и ще стане огромна беля. Същото и за лазерите. Общо взето се съгласи, че трихомони се лекуват трудно и изискват продължително лечение, търпение и постоянство. Каза "това е лечимо и обратимо, но тези методи могат да доведат до необратими последствия". Препоръча, ако има възможност, лечението да се комбинира с балнеолечение в санаториума в Поморие. Някой да има контакти на този санаториум или да е бил вече там? Искам да споделя и нещо много важно и за мен необяснимо, отново по отношение на точността на лабораторните резултати. Миналата седмица си пуснах ПКК и чернодробни ензими в Токуда, за да видя, дали има някакви последствия за черния дроб след Секнола. Всички показатели бяха в норма, но чернодробните ензими /АСАТ и АЛАТ/ бяха с по 4-5 пункта над горната граница. Това ме притесни и затова си пуснах още едно изследване в Цибалаб вчера. Отново всичко в норма, но АСАТ и АЛАТ не само, че бяха в норма, но дори бяха в средата на референтните стойности: АСАТ е 22 при горна граница 40, а АЛАТ е 26 при горна 41. За мен това е абсолютно недопустимо и говори за сериозен проблем с лабораториите. Бъчваров каза, да не се притеснявам и да действам с Тиберала и така и ще направя. Продължаваме напред до пълно излекуване. Вярвам, че ще го постигнеми и го пожелавам на всички в най-скоро време.
    от Atanas | 13.03.2016 13:07

Аз го пия вечер на гладно 10-15 мин. Преди ядене с малко плодов йогурт..общо взето нямаме много информация понеже тук в Бг се изписва от двама души и то по една и съща схема..единия за 7 ,а другия за 10 дни..по руския форум не споменават за секнола много много пък.. Успех и на вас...
    от User | 13.03.2016 09:03

@ Ventolini Секнола го пиех след храна, не съм го пил на гладно. Той е толкова горчив, не знам как може на гладно. За схемата през ден това изписват Чалашканов и Бъчваров. Повече информация нямам. Един руснак беше пил всеки ден по два грама, неясно точно колко дни. Успех! @ puls100 В нета има много информация на тема трихомони, на различни езици. Запознай се когато имаш време. Възпалението на простатата при млади мъже става основно с патоген влязъл през уретрата - полов път и замърсяване. Всичките други начини съществуват, но са много редки в практиката. [b] За да се появят бактериите, причина са трихомоните, които отслабват локалният имунитет на уретрата и простатата. [/b] Дано го разбереш това, защото е в основата на заболяването и плана за лечение. За храненето сме наясно всички. Писано е и пак ще пиша за хранителния режим по-подробно. Поздрави
    от pulscho | 12.03.2016 19:44

Всъщност, въпреки, че конкретно за трихомоните, самото първоначално заразяване с тях действително става по полов път, проблемите с червата и пряката кръзка между тях и съществуването на трихомони в простата, колкото и да не ви се вярва, не само е актуалната тема, ами е и основният проблем според мен. Както писах преди, трихомоните са едни от най-простите микроорганизми, едни от най-разпространените и чести при половите инфекции, и съответно най-лесно лечими, когато обаче това се случва в острият така наречен - инкубационен период. Проблемът като цяло е, че специално при мъжете този период най-често протича без особено явни симптоми. Това позволява те да се развиват по-лесно и съответно лесно да се нагодят към среда в която принципно им е трудно да виреят. Това става с помоща на отслабен имунитет и най-същественото - със съществуващите източници за подхранка. Повечето от вас с такива проблеми навярно вече са се запознали, че вече хронифициралите трихомони почти винаги при изследвания са откривани заедно с гъби, най-вече кандида, хламиди и други бактерии. Каква е връзката? Връзката основно е в това, че трихомоните за да виреят, развиват и да успяват да населяват места като простата, им е нужна храна, а тя доказано са бактериите. Тоест при наличие на бактерии и гъби е ужасно трудно те да бъдат унищожени напълно, поради простият факт, че те образно казано - придобиват сили, защитни в това число, точно в следствие на предоставената им храна - други бактерии, които лесно побеждават/поглъщат и се превръщат в още по дейни, силни и злокачествени. Така трихите придобиват спешъл скилс: първо - маскиране (изработват защитен слой, който освен един вид имунизация, ги прави и трудно разпознаваеми) и после ги прави злокачествени и образуват лесно тумори. В този смисъл, за да имаме хронифицирали трихомони, значи имаме и други лоши бактерии. Най-много бактерии имаме и се развиват именно в червата. Най-лесната миграция на бактериите от червата е точно в пикочната система. Веднъж навлезли в пикочната система (а и най-вече при неправилни или късни лечения съотвено за всеки вид) шанса да бъдат погълнати от налични вече трихомони е почти сигурен. Цялата тази "схема" е трудно осъществима при силен имунитет, защото най-силното оръжие срещу трихи е именно той и не само това, изначално виреенето им е много трудно при наличие на такъв. За съжаление обаче, всички лоши бактерии са силни и лесно се развиват в отслабен имунитет, какъвто пък винаги имаме при хронични проблеми с червата и бъбреците в това число. Така че, имаме ли проблеми с червата, имаме и нарушена флора/бактериален баланс, съответно лоши бактерии търсещи храна и среда, съответно и самите те са цел и храна за други по-агресивни от тях микроорганизми. Един вид получава се бактериална война, която в крайна сметка изтощава организма и конкретно имунните сили, което вече разбрахме, че е основният фактор за всякакви вирусни инвазии върху цялото тяло и подценяването им рано или късно води до фатален край. И въпреки, че аз не съм медицинско лице и не мога да докажа твърденията горе за напълно достоверни, аз вярвам на 100% във връзката, както между всички ракови заболявания и лошите микроорганизми, така и конкретно между тази на хронифицирали трихомони и лошата чревна флора, съответно лошите хранителни навици и занемарени двигателни функции. Освен това ми е адски интересно в същото време, как пък медицинско лице ще докаже липсата на такава връзка :mrgreen: Това само по себе си трябва да е достатъчно основание най-малкото поне за един опит, още повече, когато всички други лечения/медикаменти/методи не помагат. Изчел съм "онази" тема цялата, всяка страница, всяко едно мнение. Прочел за какви ли не лечения и опити за лечения, всякакви. Сега в тази чета едва ли не за надцакване - аз давам толкова, аз пък толкова.. Е добре де, как така от хилядите мнения нито един не написа "аз опитах 6 месеца (примерно) диета.. Лиших се от това, това и това, кофти ми беше, трудно, но го направих. Но за съжаление и това не даде резултат и с нищо не ми помогна"! Излиза, че хем ни се иска, хем не ни стиска, или пък просто нямаме достатъчно воля да превъзмогнем липсата на благинки и ни е по-лесно просто да кажем "храната си е храна, трихите са си трихи.." Наистина, така или иначе ходите по какви ли не лечения, губите време с месеци, ефект казвате че няма. В такъв случай не виждам с какво ще ви навреди успоредно с лекарствата и билкочите да опитате няколко месеца да лишите прекрасното си тяло от ред глезотии. Също така да повишите двигателната си активност, да накарате тялото да работи и кръвта да "кипи". Пък кой знае, най-много да вземе да капичнете някоя друга триха. За да не съм просто поредният човек на който може да кажете "лесно ти е на теб да ги пишеш тия неща", ще спомена, че ако нямам или не съм имал конкретно трихомони (не знам, не съм се и изследвал), то съм имал не една инфекция на червата и пикочната система. От години имам проблеми с чревният микробиологичен баланс. От години си имам проблеми и с пикочната система, позивите, неудобствата и уринирането като цяло. Преди седем-осем месеца имах и остра инфекция на пикочната система и конкретно ми се зарази едното тахамото и съответно беше станало като портокал - или орхит или орхиепидидимит, все ми тая - беше си заразено от бактерии, които гаранция дойдоха от червата. После пък в следствие на изтощеният организъм и естествено лекарствата ме налази зла кандида, която борих доста време и пълното и уморяване постигнах точно с яката диета. Знам се и аз що за л..о съм, глезил съм се и аз, кръчми, лош хранителен режим, кибик и прочие, и съм напълно убеден, че всичките проблеми който съм имал и в момента имам, произлизат точно от този факт. Когато съм имал воля и съм спазвал режим и лишавал, тогава единсвено ако не съм се излекувал напълно, то поне съм намалявал всички симптоми в пъти. И сега от време на време се глезя за което разбира се си плащам, но аз поне знам и съм сигурен от къде ми идват проблемите и ако тръгна да се капичвам един ден от тези проблеми, ще знам какво е допринесло за което. Е, дори снощи се бях нокалтирал и сутринта някакъв ужас, имах поне литър в мехура, бях се спекъл яко, болежи, сърбежи.. не излиза.. както си му е реда. Дали това нямаше връзка с половин литър алкохол и купиша кръчмарски боклуци, още повече в предвид на пълната липса на подобни симптоми сумати "светски" дни преди това?! Дано тези от вас, които си знаят хранителните навици и ежедневната си активност, също така проумеят един ден от какво всъщност са им проблемите.
    от Atanas | 12.03.2016 11:14

На листовката на Секнола пише да се вземе непосредствено преди хранене..трябва ли да чакам да мине 30мин. поне или да хапвам веднага? Също така пише ,че в отделни случаи може да се взима по 2 сашета на ден..не мога да разбера защо трябва да се пият през ден,а не всеки ден?? Мисля ,че стафреф беше писал назад в форума,че секнидазола се задържа в организма за по дълго време,нещо от порядъка на 15-16часа ,та сигур о за това
    от Atanas | 12.03.2016 11:07

Аха ..всички други само мрънкаме.. Абе човек какво да направя аз,като не разбирам ни английски ни руски..опитни мишки ли искаш да станем.. Разбирам ,че си супер изнервен,но не си само ти..нека да не се настройваме поне тука един срещу друг.. В момента съм на Секнол..ще пиша какво се случва.. Съгласен съм да пишем писмо до министъра..другата седмица съм до софия,навит съм да се видия със съфорумци..удобно ми е да пътувам и до кърджали и хасково..
    от kevin | 11.03.2016 18:18

Bluntt, Niki - само на вас разчита да намерим решение от проблема и съдействие за по-бързо разработване на модела. Този сайт се превърна само в оплаквалня и нищо друго, четеш само оплаквания, симптоми и нищо друго...... Bluntt, свещите ги има само във Великобритания - никъде другаде, писах директно на производителя.
    от Todorov | 11.03.2016 10:07

Тъй като тази тема е за трихомони, а на всички е ясно, че те се предават на 99,9% по полов път смятам, че написаното от puls100 не е актуално за трихомониазата. Съгласен съм, обаче, че влошаването на състоянието на стомаха и червата може да повлияе негативно на лечението и на оплакванията. Според немалкото уролози, които съм посетил през последните 4 години, няма вариант бактерия да се "промъкне" в простатата от дебелото черво. В масовия случай това става през уретрата - било по полов път, било при механично замърсяване, немарливо изпълнение на медицинска манипулация и т.н. Някъде съм чел, че има вероятност да проникнат по лимфен път и при абсцес на дебелото черво, но това са по-скоро изолирани случаи, а не масова тенденция. Лечението на хемороиди трябва да съпътства това на простатата. Аз също имам вътрешни хемороиди и преди 2 години им направих лигиране. Не знам, дали се излекуваха, но съм склонен да мисля, че не са, защото след това дори се влошиха нещата, а и сега имам някои оплаквания.
    от kevin | 10.03.2016 22:27

Аз също имам 1 или 2 хемороиди, но те се дразнят и при ядене на ядки и др. такива твърди неща......имам предвид да не стане нещо по-зле..........и аз мисля, че клизмата е нещо много обнадеждаващо.....не ми предстои скоро ходене на лекар, но сега ще търся лекар, които да ми отговори на някои въпроси.......този леклар говри за микс от антибиотици за простата
    от bluntt | 10.03.2016 22:23

Иначе явно има ректални свещички метронидазол: https://www.medicines.org.uk/emc/medicine/21217
    от bluntt | 10.03.2016 22:21

Аз съм скептичен до доказване на противното. Сам се убедих, че в прехвалени специалисти няма много смисъл да се вярва. Ректалната инфузия/клизма е добра идея, особено ако наистина няма странични ефекти. Такива се правят в България със сигурност, просто трябва да разберем къде и ни трябва и лекар, с когото да ги правим. Хемороидите ако ги разраниш не е шега работа, ще си влошиш положението още повече.
    от kevin | 10.03.2016 22:17

Bluntt, нали прочете какво ми е писал - табелтка от 250 г. разтворена в 30 мл. вода, това може да се опита.....трябва да се говори с лекар какъв риск крие това при наличие на хемороиди, аз мисля никакъв!!!! Този лекар е нефлоролг-интернист, занимавал се е с 20 години с лечение на простатит, поставял е и директни апликации в простата
    от bluntt | 10.03.2016 22:05

@hussten Всичко това звучи интересно. Виждам някои сериозни пречки обаче: 1. Този изобщо не е ясно какъв лекар е, знаеш на какво ниво е здравеопазването в България, представи си как е в Албания - страна в която и до ден днешен си има размирици и огромни проблеми. 2. На мен по интересно ми се дали този метод може да бъде приложен тук, ректална инфузия, медикаментозна клизма не са непознати неща за нашите лекари. Само трябва да се знае точната дозировка и да намерим луд лекар който да иска да осъществи лечението. Относно хемороидите - на мен доста хора ми казват че трябва да си реша проблема с тях, включително и в руския форум срещнах няколко момчета които дори са си подобрили симптоматиките след като са решили този проблем. Аз имам вътрешни хемороиди, които се отстраняват с банд легиране. Лошото е че често се случват рецидиви. Та - добра идея е метода, ние можем и течен метронидазол да си намерим и дори течен орнидазол с малко повече зор. Т.е може да се направи комбинация противотрихомонни лекарства за въпросната клизма. Важно е обаче каква е точно схемата и количествата...
    от pulscho | 10.03.2016 21:53

Дори не съм правил изследвания за тях, излишно е вкарването на допълнителни притеснения - това поне вярвам, че всеки от вас знае - че е неизменно съпътстващ основният проблем катализатор. Но проблеми с простата съм имал, дори до преди десетина дена имах, но бързо скърших мераците на гадините с диета, червени боровинки и един бета-блокер. Как ще се развиват натам нещата не знам, но определено знам, че за разлика от почти всички вас в тази тема, имам най-висок риск за развитие на бактерии в пикочният мехур, което само по себе си е реална причина за инфекция на простата, пак в смисълът, че гадините не идват от нито Мелмак, нито от където и да е, нито се образуват от самосебе си ей така, особено в простата. Лошото е, че много хора считат лекартвата за вълшебната пръчица с която стават чудеса, независимо естествено от [b]цената[/b]..и от там идва проблемът всъщност, защото, когато оплакванията остават въпреки скъпият лек, единственото което се случва, е още повече притеснения.
    от brodski | 10.03.2016 21:43

puls Ти имаш ли трихи или си успял да ги ликвидираш.
    от pulscho | 10.03.2016 21:40

Бродски, нищо особено, повярвай ми! Просто диета, нормална, за някои може би средновековна, за други пък ултра съвременна, но в основата си - никакви подправки, газирани питиета (в т.ч. сокчета-михии), пържено, мазно и прочие, сигурен съм, че знаете за какво става въпрос. За съжаление и алкохолът влиза в този списък.. прощай мая кръчмичка :lol: За мен лично проблемът се състои в това, когато гадините вече са се настанили удобно в тази принципно чужда територия, но вярвам, че ако ги оставим без "храна" лесно или трудно ще бъдат елиминирани. Естествено понякога вече е много късно..за съжаление За това, грижете се за тялото си поне така, както за любовницата си :lol:

Напиши отговор
1764 намерени, страница 34 от общо 36