Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • Re: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от Petar | 03.04.2016 14:26

@niki7000 А някаква идея дали може да се съди за защитната сила на трихомоните и за сериозността на възпалението, което пораждат спрямо резултата, който получих " на 100 зрителни полета 2 слабо активни клетки t.vaginalis" ? Въобще някой от вас получавал ли е подобно описание в изследванията при които са им изолирали трихомони ? 2ри ден от приема съм, не знам до колко е възможно тия гадинки да ми оказват влияние на хормониите и в частност на тестостерона, но получавам по няколко пик-а на тестостерона, така както не съм се чувствал от години наред. Смятам по време на приема на лекарствата да свършвам всеки ден по веднъж, за да отива свежа кръв към простата постоянно. ПОЗДРАВИ !!
    от rootkit | 02.04.2016 12:41

Пускам малко линкове. Който има проблеми с Английския да каже, ще преведа основните неща: Link [url]Link [url]Link Като цяло се водят изследвания, като в един от докладите пишат, че тинидазол е дори по ефективен от метродиназол, с по голям живот на полуразпад (12 часа при 7 за метродиназол) и по високи концентрации в серума и урогениталния тракт. Пишат, че при лечение с единична доза от 2г се наблюдават повече неуспешни лечения, както и че при лечение с големи дози (1.5г и нагоре) и малки дози (500мг), нямало съществена разлика в процента излекувани. Също така са сравнявали орнидазол и метродиназол, имали са еднакъв процент излекувани, като е имало повече случаи на странични реакции при орнидазол. Превод на абзац от едната статия: "Ако лечението с единична доза Метродиназол се провали, може да се приложи единична доза Тинидазол или 7 дни Метродиназол. Ако тази терапия се провали, може да се приложи 2г Метродиназол или Тинидазол за 5 дни. Ако това лечение, също не е успешно и няма информация за сексуална реинфекция, трябва да се направи консултация относно резистентност към лекарствата. Консултации и тестване за чувствителност към TV се правят в САЩ от CDC."
    от User | 02.04.2016 10:35

@ rootkit Продължи си 3по500мг за 14 дни. Ако усетиш подобрение ги направи 21. Успех!
    от rootkit | 02.04.2016 10:14

Ами той още от самото начало ме подпитваше - нощем ставам ли да уринирам, явно си е имал някакви подозрения. Също така ме пита дали съм лекувал до сега трихомони или за първи път ми ги откриват. Друг член на форума се е лекувал при него, но от бактериална инфекция, като е останал доволен. А с вдигането на приема, съм допуснал грешка явно...
    от User | 02.04.2016 09:46

@ rootkit Браво на лекаря за това, че е признал симптомите. Кофти, че не познава болестта и лечението. 20 дни ми е изписан от др. Ботев, същото пие в момента и друго момче извън форума. 21 дни съм правил и венозно 3по500мг. Чел съм я листовката. Лекарите ги е страх и от тоя страх страдаме ние. Препаратите са кофти за организма, но няма друг вариант. Ти сега почваш да се лекуваш. След лечението за твое спокойствие си направи чернодробни + креатинин. Не може стара, от години инфекция да се лекува с рецепта за остра инфекция. Това е гарантиран неуспех и най-лошото, че правиш трихомоните силни и става още по-трудно, а то е достатъчно трудно. Никога дозата на лекарството не се увеличава, а само се намалява. Почва се с високи или ударни дози! Поздрави
    от rootkit | 02.04.2016 09:36

@blunt На мен уролога ми каза, че болките в ануса и като цяло тези усещания са в следствие на инфекцията. @hussten 2 дни го пих 2х2, но ми понася добре, никакви странични ефекти и от вчера 3х2. Като продължителност- Изписан е за 7 дни, ако няма подобрение казаха задължително на преглед и още изследвания. niki казва да го пия 20 дни, но в листовката му пише максимум 10 дни и 2-3 курса годишно, като трябвало да се правят кръвни изследвания при дълги курсове. Не знам някой имал ли е проблеми с това или са го написали да си "вържат гащите", заради изолирани случаи.
    от User | 02.04.2016 09:27

@ behappy21 Пий Флажил вместо Трихомонацида. Той е може би най-добрия Метронидазол в БГ. Имал съм подобрение от Флажил 2по500мг за 20 дни, по лекарско предписание. Може би е малка дозата е периода е кратък. Спокойно може да се пие 3по500мг и 4по500мг има и ударни дози по 2,5гр дневно. Могат да се комбинират. Успех! @ rootkit Микоплазма и Уреаплазма са сравнително редки причинители в БГ. За Гонорея хронична не съм чул. Тя протича бурно и няма как да се пропусне. Аз съм ги изследвал трите в различни лаборатории и от различни материали с различни тестове. Всичко ми е отрицателно. В НЦЗПБ /не при Кузманов/правят ДНК от първа урина, не знам до колко е удачен вариант. Може да опиташ в Пирогов /не знам дали ги правят, без да търсиш конкретен лекар/ Кандиларов примерно. Чалашканов май също правеше такива изследвания, но аз му имам доверие само за трихите. Основните и най-разпространени причинители са Трихомонас вагиналис и Хламидия Трахоматис. Задължително изследвай и останалите, за твое спокойствие. Според Бъчваров, може да се има доверие на кръвните тестове в Цибалаб, правели се на машини. Може да ги повториш и другаде. Поздрави
    от bluntt | 02.04.2016 09:26

@rootkit И аз съм така при всяко лечение на 3-4 ден болките изчезват, обаче като питам уролози и невролози ми казват че болките в кръста не са свързани с това... единствено доц. Клисурски от СитиКлиник, каза че е възможно да имам болки в следствие на полово предавана болест(която не е хламидия) в ставите и в кръста. Хората които приемате метронидазол през 12 часа по 0.5гр трябва да знаете че нищо не правите, само хабите себе си и тренирате гадините да стават по издръжливи.
    от kevin | 02.04.2016 08:42

Rootkit, по каква схема и с каква продължителност приемаш метронидазола?
    от rootkit | 01.04.2016 23:15

На мен Флажила ми понася сравнително добре (3-и ден). Малко след приема леко ме завърта главата за няколко минути и толкова. Болките в кръста като че ли поизчезнаха (или поне днес не ме болял). "Бодежи" към ануса също съм нямал от 2-3 дни. Уринирам по рядко, но уретрата все още е зачервена и леко подута, но като чели прокапвам по-малко от преди (или поне така ми се струва). Вече не знам и аз дали не си въобразявам някакво подобрение или действително има ефект някакъв. А препоръки за лаборатория в която мога да изследвам: микоплазма, уреаплазма, гонорея? На контролното изследване в Окръжна ще пусна Трихомони и Хламидия след края на курса. Също така в Цибалаб може ли да се има доверие за кръвните тестове - Хепатит, ХИВ, Сифилис? След отрицателния за Трихомони при тях, започнах да се съмнявам във всичките им тестове.
    от Petar | 01.04.2016 22:18

12 дневно лечение Ден 1 -Тинидазол 500 мг 4 таблетки наведнъж Ден 2 до ден 11 - Трихомонацид (метронидазол) 250 мг- Прием на 12 часа по две хапчета или казано по друг начин 2 пъти по 500 мг Ден 12 - Тинидазол 500 мг 4 таблетки наведнъж Първо лечение срещу трихомоните, надявам се да не са станали "силни" и недосегаеми. Ще пиша как върви, днес изпих тинидазол-а, а утре подкарвам трихомонацид-а. Стискайте ми палци !!
    от User | 31.03.2016 14:31

@ ivanini Не мисля, че това ще помогне на кръвообращението и микроциркулацията. Моля те потърси други продукти в нета и ги напиши. Венотоници и венопротектори. Антиоксиданти. Различни от гореописаните. Поздрави
    от ivanini | 31.03.2016 14:00

niki7000 конкретно не пише никъде, но правя косвени изводи - подобряване на ерекцията, прага на възбудимост и чувствителност в тази област, доста хора има доволни в тази връзка. Поздрави!
    от User | 31.03.2016 13:19

@ ivanini Пише ли някъде, че Спимен Форте повишава кръвоснабдяването ? Аз пиех Токовитал Дубъл и Рутаскобрин. Пил съм и Детралекс. Поздрави
    от ivanini | 31.03.2016 10:36

niki7000 а какво мислиш да комбинираме лечението с добавки които повишават кръвоснабдяването в гениталиите, например Спимен Форте?
    от User | 31.03.2016 10:34

Да, това няма на кой да помогне. Правил съм курс 60 дни, неуспешен. Лечението трябва да е от серии, всяка от по 21 дни, дозировката максимална. Всичките ми неуспешни лечения са били съпроводени със седяща работа. Според мен това просто не дава на лекарствата да стигнат до там. Простатата е допълнително бедно кръвоснабдена. Седейки по 8-9 часа на стол води до венозен застой в таза, а това е създава чудесна среда за развитие на микроорганизми, това е застоен простатит. Направете си сметка когато има външен мощен причинител и такъв кръвен застой, те просто си живеят живота и тонове лекарства да пия едва ли седнал ще мога да ги убия. Когато правих венозното вливане бях болнични и подобрението беше доста добро, но тогава най-малкото не съм седял на стол и съм се движил всеки ден. Поздрави
    от bluntt | 31.03.2016 10:19

иванини, тея схеми са детски, не се занимавай с тях... много по сериозни курсове са правени и са били неуспешни, за да са успешни тея детски курсове - може би преди 20-30 години и да са лекували така, сега не става...
    от ivanini | 31.03.2016 09:55

Ето какво открих в руски форум: Dr.Anisimova -очень важно: был ли пролечен Ваш половой партнер, не было ли контактов, которые бы сделали возможным повторное заражение?Рекомендуется на время лечения воздержание от половых контактов(использование презерватива в случае контакта) и совместное лечение. -всегда есть вариант поддельного лекарственного средства -лечение трихомониаза осуществляется только препаратами группы нитроимидазолов: Link -диагностика и подтверждение диагноза осуществляется при микроскопии мазка и культуральном исследовании Рекомендуемые схемы: (один из препаратов) - метронидазол 2г внутрь однократно, или - орнидазол 1,5г внутрь однократно, или - тинидазол 2г внутрь однократно Альтернативные схемы: -орнидазол 500мг внутрь каждые 12 часов в течение 5 дней, или -метронидазол 500мг внутрь каждые 12 часов в течение 7 дней Лечение осложненного или рецидивирующего урогенитального трихомониаза и трихомониаза других локализаций: -метронидазол 500мг внутрь 3 раза в сутки в течение 7 дней, или -тинидазол(или метронидазол) 2г внутрь 1 раз в сутки в течение 3-5дней, или -орнидазол 500мг внутрь каждые 12часов в течение 10дней Установление излеченности проводится контрольным анализом через 14 дней
    от ivanini | 31.03.2016 08:40

niki7000 съгласен съм с теб, и в тоя ред на мисли, тогава доза от 1,5 грама дневно ще е ок мисля, но въпроса е колко време да се приема, на повечето места където чета пише максимално време на прием 10 дни. Поздрави
    от Petar | 30.03.2016 23:29

Ами какво да ти кажа, не мога да кача снимка от телефона, за да ти покажа, че на гърба на изследването ми е написано какво да пия.......... Ама май не виждам дозировка и утре ще пращам човек да пита, защото вече не съм в София. Да речем, че все пак това е лъч надежда, поне намерих причинителят. Не знам до колко приема на билки не прави бактериите/трихомоните по-лесни за откриване. За втори път пия чайове на определени билкари и този път излязоха тези трихи, а предния път левкоцитите в простатния ми секрет се бяха дигнали на 10
    от User | 30.03.2016 22:54

@ behappy21 Това говори много зле за лекаря. Много. Второ мнение негативно за него. Първия път беше писал върху изследванията какво да се пие. Не беше уточнил срока тогава. @ ivanini Точно защото не са лекувани е по-добре да ги почне сериозно. Шанса е доста по-голям с високи дози, а не да ги калява със слаби лечения, както е моя случай. Поздрави
    от ivanini | 30.03.2016 21:17

Ако е така, значи няма по принцип нужда от по агресивно лечение, в смисъл 1 грам метронидазол на ден ще му е достатъчен.
    от rootkit | 30.03.2016 21:11

Доколкото съм гледал постовете на колегата, за първи път му откриват Трихомони и до сега мисля не е приемал метронидазол.
    от ivanini | 30.03.2016 21:09

behappy21 Досега каква схема си прилагал, когато си приемал метронидазол? поздрави!
    от Petar | 30.03.2016 20:56

Oтговор "niki7000": @ behappy21 Аз съм го правил 10 дни 2по1 банка /500мг/. Без ефект. Бъчваров го назначи. На мой познат му го назначи по същия начин. Без ефект. Кратко и слабо е. Инфекцията е хронична и си иска обилно поливане. Чел съм в интернет и мисля че няма две мнения по въпроса, венозното е около 10% по-добре от оралното. Директно се влива в кръвния поток. Прескачат се стомаха и червата. Не е необходимо да си в болница. Но трябва позната сестра да ти ги прави. Не е за всеки сам да си ги влива, но ако имаш сестра си е чиста работа. Аз съм бил с венозно вливане 3по1 банка /500мг/ за 21 дни. Подобрението беше най-голямо от всичките лечения, комбинирано с масаж, физиотерапия, ензими и имуномодулатори. Пак си има доста странични ефекти, нищо че е венозно. Поздрави
    Работата е там, че при мен няма дозировка, както и рецепта :х Плюс това ми предстои заминаване в чужбина,което може да е и след 1-2 дни и не мога да си позволя да прекъсна приема,защото така може да станат резистентни и да стане по-зле.
    от User | 30.03.2016 20:19

@ behappy21 Аз съм го правил 10 дни 2по1 банка /500мг/. Без ефект. Бъчваров го назначи. На мой познат му го назначи по същия начин. Без ефект. Кратко и слабо е. Инфекцията е хронична и си иска обилно поливане. Чел съм в интернет и мисля че няма две мнения по въпроса, венозното е около 10% по-добре от оралното. Директно се влива в кръвния поток. Прескачат се стомаха и червата. Не е необходимо да си в болница. Но трябва позната сестра да ти ги прави. Не е за всеки сам да си ги влива, но ако имаш сестра си е чиста работа. Аз съм бил с венозно вливане 3по1 банка /500мг/ за 21 дни. Подобрението беше най-голямо от всичките лечения, комбинирано с масаж, физиотерапия, ензими и имуномодулатори. Пак си има доста странични ефекти, нищо че е венозно. Поздрави
    от Petar | 30.03.2016 16:39

Oтговор "bluntt": @behappy21 Питай Филевски къде ти е изследвал пробата - в първа градска или в частната му лаборатория - това е интересно да се знае(ти къде я даде предполагам в първа градска?). Колко време му отне изследването?
    Пробата я дадох в понеделник сутринта. Резултата го взех днес на обяд.
    от ivanini | 30.03.2016 15:48

behappy21 а каква дозировка метронидазол ти предписа лекаря? Поздрави
    от kevin | 30.03.2016 15:26

Венозното вливане няма никакъв гарантиран резултат, ама никакъв, даже един лекар във форума беше писал, че оралният прием и венозното вливане на антибиотици имат почти една и съща стойност и ефективност........Може да го кажат хората, които са си вливали, а те хич не са малко.
    от Petar | 30.03.2016 13:19

Флажил венозно за 10 дни. Някой подлагал ли се е на това лечение? Трябва ли да се хоспитализира или може да се ходи само за вливанията, защото нямам възможност да остана в София за толкова дълъг период от време.
    от bluntt | 30.03.2016 13:08

@behappy21 Питай Филевски къде ти е изследвал пробата - в първа градска или в частната му лаборатория - това е интересно да се знае(ти къде я даде предполагам в първа градска?). Колко време му отне изследването?
    от ivanini | 30.03.2016 13:03

behappy21 с нетърпение очаквам да пишеш какво ще ти каже лекаря! Поздрави!
    от Petar | 30.03.2016 12:51

Изолират се t.vaginalis. За първи път идвам в София и получавам резултат,който не го е имал в нито едно от десетките изследвания,които съм правил във Варна/Бургас. ПЪРВА ГРАДСКА БОЛНИЦА МИКРОБИОЛОГ д-р Филевски Уролог Стоян Георгиев Резултат: 2-3 левкоцити на зрително поле; Клетки с ексцентрично ядро TV4: на 100 зрителни полета 2 слабо активни клетки t.vaginalis В момента чакам доктора пред кабинета, за да му предам резултатите и да видим какво лечение ще назначи. Поздрави
    от ivanini | 29.03.2016 21:46

към предния ми пост - Дозировката метронидазол ми я предписа гинеколожката на жена ми миналата година, но тогава проведох лечение с Орницид Форт - безуспешно
    от ivanini | 29.03.2016 21:32

За метронидазола каква е допустимата норма милиграми на килограм телесно тегло, търсих в нета, но не открих надеждна информация? Мисля да пробвам метронидазол сега, и съм се спрял на схема 1 г дневно, за 10 дни, но не съм сигурен дали ще е достатъчно..85 кг съм..
    от kevin | 29.03.2016 18:44

rootkit, не ме послуша при кой лекар да отидеш в Русе. Сменяй го тоя.
    от User | 29.03.2016 17:57

@ rootkit Това и пресни трихомони не може да убие. Кой ти го изписа ? Поздрави
    от rootkit | 29.03.2016 17:16

Flagyl 2x2 за 7 дни и разтвор Триклобактер локално. После нови изследвания и ако има нещо или имам оплаквания отново на преглед.
    от User | 29.03.2016 10:29

След като всички сме се заразили, независимо от това че сме ползвали постоянно презервативи, си мисля, че е възможно и при орална любов да се хванат. Не знам точно механизъма, но е напълно възможно. Устите контактуват постоянно с половите органи по време на акта, може би така става прецакването. Поздрави
    от rootkit | 29.03.2016 08:54

Единственият секс без предпазни средства, който съм правил през живота си е орален. И то веднъж. Предполагам има го и варианта кой къде се е пипал след края на акта. Поздрави.
    от Dimitar | 29.03.2016 08:47

Oтговор "rootkit": Положителен за трихомони в окръжна. 1. Хващат се и от свирка 2. CibaLab не стават за чеп за зеле
    Би ли обяснил и споделил кое те накара да направиш толкова силно становище като номер 1.За номер 2 съм на 100% сигурен и съгласен. За номер 1 лекар ли ти каза или това е твое е заключение? Говорил съм с лекар и мнението е,че ако ти си заразен и жена ти прави свирка на нея не може да и стане нищо,защото в устата средата е неблагоприятна и те не могат да живеят там!!! Тоест ако си мислиш,че си ги хванал от жена,която ти е правила свирка,не не си ги хванал от нея.Това е трихомонас вагиналис и се предава по полов път.Твърдението "хващат се от свирка" ми звучи много нереално. Все пак ще ми е интересно да чуя твоето становище и да видя защо си заключил с такава сигурност,че се хващат и от свирка и как точно се хващат. Поздрави!
    от rootkit | 29.03.2016 08:09

Положителен за трихомони в окръжна. 1. Хващат се и от свирка 2. CibaLab не стават за чеп за зеле
    от bluntt | 27.03.2016 23:32

Доматите, патладжаните, картофите и чушките са част от семейство картофови(nightshades). Препоръчва се да се избягват при всякакви възпаления в организма(особено за аватоимунни болести). На който му е интересно може да прочете в гугъл - nightshades. Като цяло нищо чудно и за простатита да важи.
    от ivanini | 27.03.2016 21:44

niki7000 интересно...навсякъде хвалят доматите за действието им на простатата, дори и във форума има статии затова...
    от User | 27.03.2016 21:16

@ ivanini Обострят ми паренето. Не знам какво има в тях, но почти всеки път ми дразнят много. Поздрави
    от ivanini | 27.03.2016 21:02

niki7000 благодаря ти за изчерпателното инфо, но искам да те питам за доматите, защо си ги ограничил?
    от User | 27.03.2016 18:14

Много важна част от лечението е начина на хранене. Ще опиша обобщено какво съм чел, какво са ме съветвали лекарите /много не говорят за това при нашия проблем/ и какво съм разбрал с течение на времето. Идеята е средата на организма да стане по-алкална, защото киселата среда е любимо място на бактерии, паразити и гъби. Някой лекари и затова по време на лечението предписват след всяко хранене да се приема и малко сода за хляб, за да може да се промени средата на гадините и допълнително да бъдат стресирани. Двете основни причини за влошаване при мен са настинка, студени/мокри крака, стоене на студено място или храни които приемам и ме дразнят буквално след няколко часа след приема им. [size=200]ХРАНИТЕЛЕН РЕЖИМ[/size] Основните храни и напитки на които наблягам от както съм болен: 1 Зеленчуци - краставици, маруля, спанак, чесън /пресен и левурда/, чушки зелени и червени, салатите са ми само със зехтин. 2 Плодове - ябълки шарени, лимони, нар, мандарини много рядко по малко. 3 Ядки - сурово кашу, сурови тиквени семки, сурови слънчогледови семки и всички които са ви вкусни, без подправени, бирени и т.н. /ям ги след хранене, иначе ми става тежко/. 4 Сушени плодове - фурми, сливи, смокини, кайсии /гледам по време на лечението да ги ограничавам/ 5 Месо - задължително печено, свинско, телешко, агнешко без подправки. 6 Риба - сьомга, пъстърва, морски риби /един път седмично примерно/. 7 Хляб - Добруджа или черен. 8 Чай - зелен чай или чай за простатит или чай от корен коприва. 9 Вода - чешмяна и трапезна/минерална. Основните храни и напитки които не консумирам от както съм болен: 1 Алкохол. 2 Газирани напитки. 3 Натурални сокове пакетирани. 4 Кафе. 5 Цигари /бях ги спрял за 3месеца и се чувствах доста по-добре/ 6 Млечни продукти - сирене, кашкавал, кисело и прясно мляко и всичките им производни. 7 Пилешко месо. 8 Пържени храни. 9 Пикантни храни. 10 Люти храни. 11 Солени храни. 12 Горещи храни 13 Силно подправени храни. 14 Сладки неща всякакви и шоколад. 15 Домати. 16 Прясно зеле. 17 Цитруси - портокали, грейпфрут. 18 Суджици, луканки и всички такива пакетирани и подправени меса. Пишете и вие какво ви пречи и какво ви действа добре в тая насока. Поздрави
    от ivanini | 27.03.2016 14:26

hussten мерси!
    от bluntt | 27.03.2016 11:39

Аз не споря, казвам ти факт - в Германия можеш да поръчаш Секнол и Тиберал в аптека с рецепта. Тяхната аптечна мрежа е свързана с швейцарската и с френската и могат да се поръчват лекарствата. Аз така си набавих и тиберала и секнола.
    от kevin | 27.03.2016 11:35

bluntt, ахахахахаха, не ми е целта да споря.............в България имаме ли ги, регистрирани ли с в БГ или ги поръчваме от някъде?

Напиши отговор
1796 намерени, страница 33 от общо 36