Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от bluntt | 14.12.2018 23:43

И вижте за кво става дума... викнали са го на интервю да го разпитат какво е правил че да ги хване тея неща в ОЧИТЕ... изобщо е за тая медицина става въпрос... а не за нашите анимационни герои наречени лекари(не всички разбира се, но повечето).
    от bluntt | 14.12.2018 23:42

Прочетох това за трихите в очите и ми падна шапката... кога ли ще се проведе такова разследване на някой болен от конюктивит в България? Ти луд ли си... и гледайте лечението - 3х800мг метро за 5 дни - силна доза но кратко...
    от felibe | 14.12.2018 23:39

Николай; Най - вероятно и двете в комбинация, за наша сметка.
    от Николай | 14.12.2018 22:26

Именно. Вече в нищо не може да е сигурен човек. А най-странното е, че микрото на първа урина и 2та пъти е чиста(освен еякулат давах и урина) . Доктора ми вика, че ако я има в еякулата, нямало как да я няма и в урината. Дори вторият път, първо еякулирах и тогава веднага напълних контейнера за урина. С идеята да остане от еякулата в канала. Просто ужас! Или са некадърни тези лаборанти, или всичко се прави нарочно. В смисъл, знаят, че след "лечението" ще последва отново тест (пари в джоба им).
    от 1337day | 14.12.2018 21:53

Еми то това е проблема на лабораториите.Ето например Чалашканов масово трихомони от еякулат. Давам простатен секрет на място в друга лаборатория. Ентерококи и стфаилококи в много голямо количетсво....
    от Николай | 14.12.2018 21:50

Офффф тая Клебисиела.... Правя си две микробиологии прея 1 седмица на еякулат. При едната откриват Klebsiella Pneumoniae, а при другата Klebsiella Oxytoca. В една лаборатория, без да съм пил АБ. То да се чуди човек на тея лаборатории
    от prostapak | 14.12.2018 21:31

https://jcm.asm.org/content/51/9/3157 И клебсиела няма само в червата.
    от 1337day | 14.12.2018 20:37

Не,не се е объркал,съжалявам,че не пазя разговора с него. Освен,че трихомоните имало вероятност да са в очния секрет,ми каза,че и клебсиела можело да се хване от свирка... Много интересно как става тая магия,при положение,че това е чревна бактерия,и още по загадъчно ми е как би могла да бъде в устата..
    от Forum admin | 14.12.2018 12:18

Да не би да се е объркал и вместо трихомони в очи, да си е помислил за хламидия в очите? Понеже имаше въпрос относно личните съобщения - не се е бъгнал форума, работи се по него.
    от felibe | 13.12.2018 22:59

За очите незнам, но аз се замислям доста сериозно за предаването на децата или други членове на семейството. Никъде не съм виждал такава информация, но?
    от 1337day | 13.12.2018 22:59

Не знам да ти кажа,продължавам лечението и ще видим.Тая седмица спрях антибиотика и айде симптомите пак наново....
    от prostapak | 13.12.2018 22:52

Има докладван такъв случай, да. Сигурно могат да се приспособят във всякаква среда гадините. #1337 как върви с новия доктор?
    от 1337day | 13.12.2018 22:24

И аз да ви кажа още едно експертно мнение от доктор,че трихомоните се срещат в очния секрет :)
    от prostapak | 13.12.2018 21:55

https://www.puls.bg/seks-i-zdrave-c-53/kak-se-tretira-trikhomoniaza-novi-nasoki-n-32701 Ето и една съвременна статия от миналия месец.... хаха ши Омръ :D
    от 1337day | 13.12.2018 19:54

Бях постнал преди един отговор от един американски професор специално за калцификатите и хроничният простатит. Той ми беше написал,че калцификати се срещат също и при здрави хора,и обикновено това изначавало,че в каналите се отделя малко количество от урината която съдържа минерали.Но при хроничният простатит,това е фиброзна хронична тъкан с отлагане на калциеви соли. - Actually it is chronic inflammatory fibrotic tissue with depotition of calcium salts, so in our therapy we are interested in transforming the fibrotic inflammatory hard tissue into a soft healthy tissue without microbes inside the prostatic ducts. - So, the calcifications are not the problem in chronic prostatitis treatment. Our purpose is to unblock and free all the prostatic tissue elements that schlerotic fibrotic inflammatory proccess has captured and strangulated such as prostatic ducts , vessels and nerves, eliminating at the same time all the microbes which have caused the inflammation.
    от prostapak | 13.12.2018 19:48

Момчета зависи много и от ехографа и от това кой гледа. Аз имам 4-5 ехографии. Всички са хомогенна структура и нормални размери за възрастта и само една с 2 калцификата и леко уголемяване, които аз лично не различавам пък и като има това какво ще промени? Лечението си остава същото. КТ с контраст на малък таз - пише че всичко е 6. Пратих го на една приятелка - образна диагностика за по обстоен оглед. Тя каза, че в простата няма нещо притеснително, но имало около нея в таза в кръвоносните съдове калцирани, което не е много хубаво, но се наблюдавали и при здрави хора с по заседнал начин на живот. Не им се връзвайте много. Образната диагностика не е най-подходящото изследване при латентно протичащи инфекции(то и лабораторните куцат...хах). Юни-Юли като ми беше подут придатъка видимо с болки, заради които месец едвам ставах от леглото.Все едно ми растеше 3-ти ташак ехо-тата показваха, че всичко изглежда наред имало съвсееем леко уголемяване.....
    от prostapak | 13.12.2018 19:14

хаха:D. Дано се е излекувал човека!
    от 1337day | 13.12.2018 19:08

Не можеш да изпратиш,защото форума е прецакан ,ако искаш ми изпрати снимките на пощата ivan_88@abv.bg и аз също имам ехография на простата, обаче при мен калцификатите са в мнооого голямо количество
    от felibe | 13.12.2018 19:06

1337 day: Да имам снимки, един доста голям и множество малки. Макар че всеки лекар по различен начин тълкува това което вижда на ехографа. Но като цяло си ги има, не съм правил по задълбочени образни изследвания. Може ли някой да ми каже, как мога да изпратя лично съобщение във форума? Нещо не се оправям с новата платформа.
    от bluntt | 13.12.2018 18:29

Не знам дали е добре или зле че е спрял да пише след това:)
    от prostapak | 13.12.2018 17:22

https://www.puls.bg/forum/18/topics/1123/post Във връзка със схемите на лечение пускам линк от една по-стара тема тук. Обръщам внимание на първия и почти последен пост на "fdsa", по-конкретно на последното му лечение, което съответства на стандарта на британците при упорити инфекции. Все пак някой лекар е имал смелостта да го изпише, но всеки си носи глава на раменете.
    от 1337day | 13.12.2018 14:44

felibe; Как разбра че имаш калцификати в простатата,имаш ли някаква снимка на простатата от ехограф?
    от felibe | 12.12.2018 22:49

Би било добре хората с повече опит в борбата с тези гадини да споделят своя опит. Излекували ли са се, лекуват ли се, някакви нови идеи и изобщо какво се случва с тях. Страдаме от нещо което се лекува с два грама химия, да ама ако е навреме, а ние сега се опитваме с конски дози и не става. Как е възможно нещо толкова банално да не могат да ми го открият с години в толкова различни изследвания. Звучи невероятно но е факт. Опитвам се да го лекувам от две години, ама каква полза като имам калцификати вече. Пробвал съм орнидазол турски и тинидазол с дози до 1.5 грама на ден за 10 -15 дена. Нещата се позамазват за няколко дни и после всичко наново. Не знам дали някога ще се отърва от тези паразити и съпътстващи ги бактерии, но ако се подобри поне стандарта на живот ще е успех.
    от bluntt | 12.12.2018 16:38

Тея с тяхните термини подвижни неподвижни... чалашканов и той има класификации подобни... ако излиза трихомон значи не е в ред работата...
    от Николай | 12.12.2018 15:38

Сега говорих с венеролога, който ме лекува. Странно, но ми каза, че трябвало да минат поне 2 седмици от спирането на приема, защото можело да се чистило тялото и да не били подвижни вече. Паразитоложката не ми каза, дали се е движил или не трихомона. Смятам да затворя десетте дена с тоя Biteral, защото както споменах вече Орнидазол Форте-то ми свърши на 6тия ден(имах 2 блистера). Не съм го чувал този Битерал, но няма как. Ще го ползвам в същата схема 3 пъти по 1 таблетка от 500 мг. Ако някой го е чувал, нека напише за мнение. Лично Орнидазол Форте-то не ми създава проблеми. Доста повече инфо има и за него, но.... неволята ме кара да опитам и този препарат
    от Николай | 12.12.2018 14:27

Реално това ми е 6тият ден с орнидазол. Няма да правя повече от 10 дни с него. Просто до сега не бях чувал за този Biteral и затова питам. Има ли проблем с приема му за допълване на терапията
    от bluntt | 12.12.2018 14:23

Лично аз не съм убеден в ефективността на курсове над 10 дни. Разбира се ако имаш лекар който ти го препоръчва не мога да споря с него.
    от Николай | 12.12.2018 14:17

@Ico,писах ти. А тъй като ми свърши Орнидазола, може ли да продължа курса, за да направя 10 дена с Biteral. Пак е от Турция и пак с активна съставка Орнидазол?
    от Ico_3 | 12.12.2018 13:33

Николай може ли да се свържем по мейла имам няколко въпроса за Писанец ако е удобно.мейла ми е hristo_3@abv.bg
    от Николай | 12.12.2018 12:13

3X1 (1,5гр) на ден
    от bluntt | 12.12.2018 11:44

До сега как ги пи? По колко грама на прием колко приема? Това че те са видяли само 1 трихомон нищо не означава... интересното е че ти ги хващат докато се лекуваш... т.е лекарството не успява да ги умори.
    от Николай | 12.12.2018 11:24

Такаааа....и аз да кажа какво става с битката ми..... След 6 дена на Орнидазол, реших да си пусна един тест на еякулат. Теста е положителен, но говорих с паразитоложката и тя ми каза, че е открит само еди трихомон. Останаха ми 3 хапчета от Орнидазона и се чудя да не ги шибна всичките едновременно. Какво е вашето мнение?
    от bluntt | 12.12.2018 10:44

Еее чакай бе пич, къде си тръгнал да се предаваш - само 2 курса с анти-трих препарат и то като ти гледам дозите - минимални:) Има време да се предаваш като направиш 10тина курса с конски дози тогава ще мислиш...
    от Levskar1914 | 12.12.2018 02:28

Пичове,здравейте почва и моята история първо ми откриха гъбички,след известно време ентерекококус фекалис джасках антибиотици мина след време ми излезна Стафилококус ауреус,оттогава съм зле 3 месец пуснах еякулат в Кандиларов бам трихомони пих флажил 10 дни по 250 мг почивах 18 дни по препоръка на лекар и сега пих 10 дни Битерал орнидизол 10 дни по 500 мг идвам ми да се метна отнякъде усещам гъделичкане ужасно скапано чувство в уретрата изтръпване в ташаците и също така имам раничка на главата мазах се с какво ли не и не минава и не минава...Почвам да се предавам вече.
    от Ico_3 | 11.12.2018 21:22

В интерес на истината аз още не знам какво ми има.Евентуално другата седмица ще пробвам да отида до Пловдив за изследвания днес дадох в моя град еякулат и уретрален секрет който ще се паращат в София ама май си дадох парите на вятъра за еякулата ми дадоха някаква течна среда за транспортиране и уж щял да се запази ама не вярвам.А на въпроса женен съм от 14 години имам две деца и не съм поглеждал встрани предполагам съпругата ми също отделно от около година секс винаги с презерватив по еже тя имаше някакви оплаквания и от тогава се пазим.Възможно ли е при мен проблема да е друг?
    от prostapak | 11.12.2018 18:11

Ами май да, особено при мъжете. При жените уж има някакъв шанс да стане от тоалетни кърпи и т.н., но нз колко е вярно. Познавам двойка, която се лекува до скоро от плазми. Откриха я първо на мацката, която била с леля си на ски и ползвали общи принадлежности(леля и имала плазма) и от там уж дошла. Ам..кой знае...
    от Ico_3 | 09.12.2018 15:54

С трихомони единствено и само по полов път ли можеш да се заразиш?
    от prostapak | 08.12.2018 18:13

Също супи. Всякакви зеленчукови. Пасирани и не. Подправки избягвам, особено сухи. Ентерол 5-10 дни 2х1 след хранене. След курсовете с АП. Дават го при продължителни терапии с метронидазол и ванкомицин. Изписвал ми го е гастро.
    от prostapak | 08.12.2018 00:57

По време на курсовете пия само пробиотик и слагам прокселан. През почивките, които за сега са по ок. 30 дни: пробиотик, магнезии, инфламенд (от скоро), тройчатка, цитросепт(от скоро), прокселан (през ден). Меню: чай - 1 литър. Взимам си букет билки, не в пактчета или зелен. От на ламбрев чая не пия. Пих го около седмица, през която се изпразних 3 нощи в съня си, което и като тиинейджър много рядко ми се е случвало. Отдавам го на него. Може да бъркам, ще му дам пак шанс. Вода - 2 литра. Откъм храна го раздавам доста аскетично, дори мисля да изкарам няколко дни на сокове и чай само.( не съм маниак на тази тема, преди това без месо и хляб не съм сядал на масата). Сутрин -2 филиики черен хляб с чая. През деня: ябълки, круши, нар, орехи, кашу, семки, печена тиква. Вечер: салата и/или задушени зеленчуци. Месо-1-2 пъти седмично. Риба-1. чесън на всичко :д. Правя 30-40 мин. разтягания на ден. Вечер преди лягане 15-20 мин. си топя гъза в топла вода.
    от prostapak | 08.12.2018 00:16

Така е! Обаче като не се прави цялостно лечение, ръководено от един човек, когато един открива едно, друг -друго се налага да се съобразяваш с много обстоятелства да правиш компромиси и да поемаш рискове. За това гледам да ги комбинирам АП и АБ. Предното лечение също беше така 21 дни флуорхинолони, заедно с 10 дни метронидазол, венозно. Но вече почвам да се притеснявам с тази всичката химия на куп...и нз какво да предприема този път. Ще сглобя някакво лечение до седмица и ще се почвам...коледно!
    от felibe | 07.12.2018 22:56

Ако не се пият заедно антибиотика за бактериите с антипаразитния, не е ли по правилно първо да се приема антипаразитния и след това този за бактериите, от гледна точка че трихите могат да бъдат резервоар на бактериите а не обратното.
    от prostapak | 07.12.2018 20:27

18 дни след приема на АБ и АП. Почнах да пия инфламенд и тройчатка, но не мисля че бих асе отразили на изследванията
    от prostapak | 07.12.2018 20:09

Според мен 72 часа не са достатъчни за посявката. Пих и 2 бири вечерта преди това. Курса беше много измислен, сглобен от тук от там. 10 дни уназин, венозно 3х1.5 гр. за бактерия. На 7 - ми ден реших да почна да пия тинидазол. Изпих една опаковка на веднъж, обаче се почувствах много зле с венозния АБ. и реших да изчакам да приключи. След това 10 дни 3х500 тинидазол + Z max на 1-ви, 3-ти и 10-ти ден. По време на леченията, цялостно се чувствам много зле. Иначе част от симптомите изчезват, появяват се. Антибиотиците ги понасям добре г/д, но антипротозойните направо ми ебават майката. Малко ми е трудно да вниквам в детайли на симптоматиката като цялостно не съм добре.
    от bluntt | 07.12.2018 18:46

И между другото - артралгията често е причинена от хламидия - да, но артралгия причиняват и другите ППБ макар и по-рядко - на мен невролог(и то един от най-търсените в България) като му обяснявах за кръста ми едно от първите неща които ме попита дали имам някакви ППБ или симптоми на такива и каза че това се случва и с останалите гадинки освен хламидията(включително трихомоните).
    от bluntt | 07.12.2018 18:43

#prostapak - какъв курс прави? дни, доза, добавки? колко дни след последния прием направи теста? как ти бяха симптомите по време на курса?
    от prostapak | 07.12.2018 17:58

(-) от Медирс за трих. Пробата е занесена 10-15 мин. след отделяне. Кога са я гледали нз. На микроскопията: няма съмнителни за Т.Vaginalis. Не вярвам да съм ги уморил с 10 дни тинидазол. Положителен Ag за хламидя от простатния. На печелившите честито! За да излекувам артралгиите трябва да излекувам хламидията. За да излекувам хламидията трябва да излекувам трихомоните. ЕКСТРА!!!
    от bluntt | 07.12.2018 13:12

За коя поликлиника и лаборатория става въпрос?
    от bluntt | 07.12.2018 13:11

#Bicana - ти от къде си?
    от Bicana | 07.12.2018 09:22

Значи работата е ясна, никъде на никой тук не може да се има доверие. И какво ни остава? Аз преди една седмица, намерих една малка лаборатория в едно ДКЦ тук. Първо естествено се срещнах с главния микробиолог за да си създам лични впечатления и дали въобще да се занимавам да правя тестове при тях. Отидох на сутринта без да съм ходил до тоалетна и хигиена, и въпреки че нямах сутришен секрет. Веднага ми откриха бактерията по бърз тест за антитела. Това въпреки че ходех по много лаборатории никой не ми го беше отривал. И една дозина ДНК тестове от всички възможни лаборатории и пак всички негативни. Важно е да се направи всичко старателно и бързо, и така може да се засече. Сега ще се опитам да я изолират в култура и да се провери резистентността. Това ще е трудно начинание защото трябва много условия да отговарят за да може да се развие е изкуствена среда. До толкова не знам дали в тази малка лаборатория ще успеят. Но предпочитам така да се мъча от колкото в големите лабове.
    от bluntt | 07.12.2018 01:03

Определено не - на мен от там ми започна пътя - с първите си оплаквания там отидох, една лекарка с голямо нежелание ме прегледа - венеролог уж, ама я беше страх да не би парчето ми да я изяде... назначи ми изследвания като ми каза да дам урина на място по което и да е време(и аз тогава като не знам зак во става дума... отидох и веднага дадох) - в урината нищо разбира се. След това ми каза да дам еякулат, давам го викат ми микробиолога ни го няма, ще дойде утре, ама ние ще я замразим спермата и ще ти я погледне утре... какво да види в замразена сперма освен НИЩО... и така ми изписа добавка някаква за прочиставне на каналите и нищо друго...

Напиши отговор
1660 намерени, страница 3 от общо 34