Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от Ico_3 | 30.01.2019 20:49

от prostapak | 25.01.2019 14:08 ама не разбрах за кого се отнася кой е с темпертурата?
    от bluntt | 30.01.2019 19:51

Niki7000 беше казал че поддържа субферилна температура както си описал, но той нещо спря да пише тук:(
    от Ico_3 | 30.01.2019 19:06

Кой поддържаше температура 37 37 и 2 3 че аз от минали понеделник съм така?Температурата постоянна ли е аз сутрин нямам след обяд вдигам 37 до 37.4
    от Николай | 29.01.2019 00:26

@felibe,да точно в двора на Инфекциозна клиника. Там има цяла сграда "Паразитология"
    от Николай | 29.01.2019 00:24

@felibe, и там може. Май беше на 8 етаж. отиваш в каб 21, казваш какво изследване искаш (директна микроскопия). Дават ти бележка. Плащаш при администрацията и се качваш в "паразитология". Малко е объркващо, щото е от другата страна.
    от Николай | 29.01.2019 00:18

@NIKOLAY Сега ще обърна внимание на баките. Ще карам 6-7 дена на Амоксиклав,после пак ще видя какво става с трихите. АЦЦ то на прахчета ли е и как го взимаш с Атрикана
    от NIKOLAY | 28.01.2019 21:41

@Николай Atricana го пий с АЦЦ да засилиш ефекта и след като изпиеш той действа още набива се в простата здраво и всичко вътре става като цвета на хапчето.Аз съм го пил три пъти два пъти по 8 дена и един път след 10 дена тиберал веднага след това.сега имам за 4 дена по 3бр но съм с алегрия и не смея да пия АБ. Пробвай с комбинации Пример последен 5 дена тиберал +5 дена секнол леки болки (дискомфорт) докато пиех тиберала даже последния 5 ден нямах и секнола грам нищо не почуствах. след месец реших ударно 10 дена тиберал + атрикан пак няколко дена дискомфорт но не сещам на кое АБ май беше атрикана ако не се лъжа.До корема всеки организъм е различен аз нямам проблеми само гадния вкус в устата и до там черния дроб е ясен.За изследванията е гатанка малко
    от bluntt | 28.01.2019 21:30

@felibe Нямам такова обяснение, но е факт че при жена ми трихомони не се откриват на множество тестове в различни лаборатории, а непосредствено преди да започнат моите проблеми сме правили секс без презерватив и то години наред... мен за това и толкова ме филмира цялото това нещо - как така аз ги имам, а тя не? Казват че жените прихващат много по-лесно... да не се окаже че съм изпил половин кило имидазоли за майтапче...
    от felibe | 28.01.2019 21:00

Орнидазол и Тинидазол пия, също и пробиотици. Ако пия само пробиотици нещата са си все така, почвам антибиотиците и на втория ден изпражненията са нормални. Луда работа. Явно има някакъв бактериален дисбаланс в червата. Червата спокойни ли са и простатата е по-спокойна, и обратното също.
    от 1337day | 28.01.2019 20:43

Ами зависи какъв антибиотик взимаш,флажила май понякога го дават точно за гъбички. Аз по време на антибиотичен курс приемам винаги микомакс по 1 на седмица със пробиотик флотен.
    от felibe | 28.01.2019 20:36

Нещо странно наблюдавам при мен вече втори път, преди прием на антибиотик и противопаразитни червата ми къркат и изпражненията са ми кашкави и лепкави а по време на приема нещата се нормализират. Случвало ли се е нещо подобно на някой? Излиза че с антибиотика балансирам и чревната флора, противоречащо на всякаква логика.
    от felibe | 28.01.2019 20:13

@Николай: Споделил си също че в РИО Пловдив си носил изследвания, не знаех че и там може да се направи това изследване. Може ли повече подробности за това къде се носи точно там и какъв е реда? Секнола от бг ли си го набави или от вън?
    от felibe | 28.01.2019 20:00

@Николай; Къде във ВМИ Пловдив си носил изследване за трихомони, на бул. Пещерско шосе зад Пълмед или на бул. Васил Априлов?До колко време го носиш след отделяне? Разпитвам те защото преди време пусках няколко изследвания във ВМИ паразитология което е зад Пълмед и нито веднъж не ги хванаха там, само първия път съмнителни. Носих материала 15-20 мин след отделяне. Имам чувство че имаха тогава някакъв проблем със средата в която ги сеят. @Blunt; Имаш ли някакво логично обяснение на това където ти го е казала Лесева и го срещнах на още няколко места, че хроничните трихомони не били заразни?
    от 1337day | 28.01.2019 20:00

мненията на чалашканов и лесева се припокриват с това невъзможно заразяване при хронични трихомони
    от 1337day | 28.01.2019 19:59

мерси blunt значи все пак ще видя медирс какво ще ми изкарат...
    от bluntt | 28.01.2019 18:51

@1337day аз съм ходил - в един гараж до Пирогов и е лабораторията, малко шашава леля е - много държеше да знае какво са ми открили преди да пусна изследването в други лабове... после откри трихомони, като беше пояснила че са хронични и не можело да заразя с тях приятелката ми... освен това каза че нямало смисъл да ги лекувам, после каза все пак да пробвам с 10 дни метронидазол... не бях впечатлен честн оказано, само един път съм ходил там. @Николай - дано секнола те оправи, има данни уж че е по могнал на хора, аз го пих 2 пъти по схема 10 прахчета през ден и още 2 пъти в комбинации с други лечения като пих 5 прахчета всеки ден, не ми помогна, но след него си пуснах чернодробни и бяха безобразно завишени...
    от Николай | 28.01.2019 15:37

Да, за първи път го пия. За фуролина четох в чужди сайтове схемата, но... много ми се гади от него. Такова малко хапче, а дразни много стомаха.
    от 1337day | 28.01.2019 14:29

някой ходил ли е при Проф. д-р Магдалена Иванова Лесева? преди 2 седмица един мой познаат си пусна за трихомони в медирс, и бяха положителни. миналата сряда пак си пуска пълен пъкет без никакво лечение и стафилококи и клебсиела,тъкмо се бях засилил да ходя към медирс сряда, и нещата май пак бият към чалашканов. но ако някой има някакви отзиви за лесева моля да каже.
    от bluntt | 28.01.2019 13:51

Секнола за пръв път ли го пиеш? Фуролина, кой ти каза схемата на лечение?
    от Николай | 28.01.2019 12:56

Изпих 7 Секнола.Знам, че едно "-" нищо не значи, ама до сега и по време на лечение беше позитивно. Ще се разбере. Хубавото при Секнола е, че нямам нито гадене, нито световъртеж. При метрото е страшно, особенно над 2 грама
    от bluntt | 28.01.2019 12:12

Колко секнола изпи?
    от Николай | 28.01.2019 12:06

Ами не. Първия направих 3гр.Последваха 3 дена по 2 гр. Взе да ми става кофти и почнах Секнол през 48 часа с успорено Фуролин(5 дена х2 след това само сутрин). Подготвил съм и Атрикан. Ще чакам 10 дена и ще пусна още едни, за да знам дали да го пия. Сигурно ще трябва, но все пак виждам, че нещо им действа.
    от bluntt | 28.01.2019 11:13

Николай - ти да не направи онзи курс който беше питал? С 4 грама първия ден?
    от Николай | 28.01.2019 09:39

Ами трихите ми ги хващат навсякъде в Пловдив (Писанец, ВМИ- Паразитология и РИОКОЗ-Паразитология). Баките са ми странни. Без АБ, в 3 теста излизат 3 различни в една лаборатория. Първо едната Клебисиела, след няколко дни втората, а сега и тая бактерия. Винаги само по една.
    от 1337day | 28.01.2019 08:16

а къде си прави изследванията? и аз имам трихомони + клебсиела
    от Николай | 27.01.2019 22:18

Първо отрицателно изследване за трихи... (До сега имам 6 положителни). Момчета, странното е, че освен отр. резултат за трихомоните, днес цъфна една друга бака. Странното е, че няма и помен от Klebsiella oxytoca и Klebsiella pneumoniae, а излезна corynebacterium species. Някой борил ли се е с това чудо, че инфо на родния ни език е мноооого оскъдно. След 10тина дни ще повторя трихите и ще пиша за лечението, ако е помогнало наистина, а ако не-ще променя пак арсенала.
    от prostapak | 25.01.2019 14:08

#Трихомон питаш ме за 2-ри път. Всички знаем кои са лабовете. Не ходя на някое тайно място. #iv_iv. Температурата ти е от хламидиите най-вероятно-37, 2-3. Често срещано. 10 дни.... За хр. простатит дават 14 - 28., консултирай се с лекар. С добър успех освен Доксициклина дават: Азитромицин, Ципрофлоксацин, Рифампин, Клиндамицин... дори понякога се комбинират.
    от iv_iv | 25.01.2019 11:56

Изивинявам се за правописа, на предния пост- не съм пил кафе :Д. Ето линк за ню медикъл. До колкото знам не работи всеки дне лабораторията: http://newmedical.bg/
    от iv_iv | 25.01.2019 11:52

Хламидия лекувам с доксицилин 10 дни по 2 на ден.. то няма друго с кво. След нея почвам батериите, акто изчистя и тях ще диря трихомоните къде са. Интересно, че съм с температура от месец два, CRP си пуснах - няма възпаление... Но е странно. За хламидията кръвта показва антителата, но от всички лекари съм чувал дали я има в момента се търси в спермата. В медирс ми казаха, че често имат грешни за хламидия ( защото при наличие на суам ти бактерии като в оя случай дава слабо или фалшиво положителен, което може по съъщия начин да даде и фалшиво отрицателен) за тва хламидии ако имате пускакйте на 2 -3 места. Жави и за трихомоните. Ню Медикъл ходя от години. Доволен съм всичко е точно и няма раминавания с показателите например дори в една кръвна акртина от тестовете мми там и в конкуренти лаборатории. тестовете са им много скъпи но достоверни. Там ми откриха трихи втория път май. В бизнес парка е . Не знам какв тестове правтя за трихи - не помня, еакулат съм давал
    от 1337day | 25.01.2019 10:49

На мен медирс и чалашканов ми откриват идентични бактерии но има разлика в трихомоните
    от 1337day | 25.01.2019 10:48

добре кажете една добра микробиология тогава
    от Трихомон | 25.01.2019 00:57

prostapak на теб къде ти откриха трихомоните
    от Трихомон | 25.01.2019 00:44

Медирс са гола вода те също като чалаша не дават точна диагноза а почти винаги казват ,,СЪМНИТЕЛНИ,, или ,,НЕПОДВИЖНИ,,
    от 1337day | 24.01.2019 22:23

И на мен това ми е идеята но не е удобно някак си всеки път да ходя при един и същ само за следене на калцификати,веднага ще ми каже че го имам за 2 ръка доктор. Силно се надявам медирс наистина да засича точните бактерии защото ще пътувам 500 км точно за 1 изследване.
    от prostapak | 24.01.2019 22:14

Нямам идея, човече. Нищо не разбирам от повечето такива снимки. Блещих се и на моите уж различавам кое какво, но като незнам кое се очаква да е анатомично правилно и кое не-не мога да си правя никакви изводи. Според мен е добре да се следят тия неща на един ехограф във времето, тъй като са доста различни апаратите ще показват различни неща.
    от 1337day | 24.01.2019 21:31

Между другото ходих сряда на уролог в Стз да си направя просто ехограф на простатата за да видя дали калцификатите са намалели този линк към снимката е старата ми снимка от лятото https://gyazo.com/c0d7567148497f3e30f325e5e92607da а тук е новата https://gyazo.com/f3f3aa852707c993ad7ed9f1bd95be48 аз лично не мога да преценя много добре но мисля че част от калцификатите са се премахнали. Споделете вие някакво мнение какво мислите
    от prostapak | 24.01.2019 21:29

На мен не ми ги хванаха в Медирс, не ми хванаха и бактерии. При положение, че им занесох сперма с камък и кръв (дори не бяха написани на микроскопията тия находки дет и баба ми без цайс би ги видяла) и тампон с простатен, дет ми го навряха до мехура сиурно чак. Дадоха ми + на антиген тест хламидия и доц. Гергова (не Генова-грешка в предишния пост) като и казах че на кръвните ми няма никаква индикация за хламидии-каза понякога дават кръстосани реакции щом кръвните са в норма да съм го приемел за -. Еми - и от мен за тях.
    от 1337day | 24.01.2019 21:29

Да ви кажа честно не знам,преди 1-2 години съвсем случайно бях попаднал на едно момче което години наред се е борило с хроничен простатит,и накрая беше писало че отишъл при някакъв микробиолог в Велико Търново намерил му е трихомони и ги е излекувал за 10 дни. 2 часа вече търся в гугъл ама нищо не мога да намеря то и самата тема не беше толкова коментирана.
    от Трихомон | 24.01.2019 19:15

И сега на кой вярваш да те питам медирс чалаш или.....
    от 1337day | 24.01.2019 19:08

В медирс на мен само първото ми изследване излезе с трихомони това беше през лятото на 2015 след това само бактерии ми излизат. При чалашканов пуснах там масово трихомони. Дадох в още една друга лаборатория простатен секрет там пък ентерококи над 10/5 и стафилококи над 10/5
    от Трихомон | 24.01.2019 18:23

Имам чувството че който е отишъл в Медирс са му намерили трихомони, тия сигурно доста се рекламират по форумите
    от prostapak | 24.01.2019 15:22

Според мен и на двете. Материала е носен в различен период от време. Според мен и в една и съща лаборатория да си пуснеш изследвания през 1 седмица пак ще изкара различни бактерии. Заболяването е тегаво един път се хваща едно, другия-друго. #IV_IV пускал ли си си кръвни изследвания за Хламидията? Генова от Медирс ми казаха че теста, който правят може да даде кръстосана реакция и щом кръвните ми били в норма да не се лекувам. Още 2 ма лекари микробиолози ми казаха че няма как да имам хламидия и тялото ми да не произвежда антитела (засичат се с 3-те кръвни теста IgA, IgM, IgG). 2 - ма лекари ми казаха "мани ги тия кръвни изследвания" и хой разбери...
    от bluntt | 24.01.2019 15:19

Имай предвид, че бактериите не е задължително да правят инфекцията - при мен в последните 2 изследвания имам и после нямам бактерии, без да съм провеждал лечение насочено към тях. И друг път пък бактериите се сменят - това е нормално, когато махнеш всичко останало и останат само бактериите, ако пак имаш проблеми и са колонизирали много(трябва в изследването ти да имаш и микробно число) - тогава можеш да пробваш да ги лекуваш. Говоря за по-често срещаните - ентерококи и стафилококи, които си ги имаме по тялото така или иначе, ако е нещо по-шантаво тогава си трябва лекарско мнение...
    от bluntt | 24.01.2019 15:12

@iv_iv - не всички хронични болести са нелечими, това е паразит, който мре от лекарства, просто има проблеми, които са от малко неустановен характер и са индивидуални за всеки - продължителност на лечението, дозировки, препарати итн. това затруднява лечението, тъй като ако за някой 10 дни секнол са помогнали то за друг може въобще това да не сработи. Иначе за резултатите ти... не ме учудва - ако идеш в 3та лаборатория(например окръжна) ще имаш трети различни резултати. Според мен ако ти излиза на 2те места хламидия, започни от там, че тя и най сериозно може да ти навреди - там има и кръвни тестове, които уж са достатъчно точни и няма как да се объркат. Кой те насочи към тези НюМедикъл? Какъв тест правят за трихомони?
    от iv_iv | 24.01.2019 12:49

По съвет от съфорумци си пуснах в Медирс Лаб миналата седмица. Ентерококи, уреяплазма, хламидии и "клетки съмнителни за трихомони", но самите трихомони в тест "ин пауч" - отрицателни. Пуснах също и в НюМедикъл ( понеже е частна, скъпа и мн точна лаборатория). Там ми излязаоха други неща - стафилкоки, хламидии и кандида. Айде вие ми кажете на коя от 2-те лабратории да повярвам. Май само сифилис не ми намериха... Относно лечението на хронифицирали състояние. Майка ми е лекар - от малък знам .. има ли нещо се лекува на момента, изпуснеш ли го сатва хронично и си е за цял живот. няма излекуване на хронични трихомни :(
    от bibmo | 23.01.2019 21:29

@ bluntt ...нямам засечени бактерии но и не съм се изследвал сериозно....защото не смятам, че има от къде да съм се заразил....
    от bibmo | 23.01.2019 21:25

@bluntt помня разбира се...VSL#3 ...пазарувал съм го от ebay.co.uk...трабва де се държи в хладилник ...иначе до 7 дена извън него не си губи ефекта....добре е някой да го донесе от там...
    от Atanas | 23.01.2019 16:27

На мен секнола ми помогна..доста си изпатих, описал съм подробно всичко, което съм преживял и опитал назад в темата..вярвам, че всеки един от вас ще намери правилния подход за себе си и ще постигне ремисия..
    от prostapak | 23.01.2019 14:09

Една обобщена и сравнително занимателна статия: https://www.mygenefood.com/yes-can-cure-prostatitis-proven-strategies-maintaining-prostate-health/. Конкретно, относно трихомоните информацията е оскъдна, (полезното е че честите празнения не се препоръчват при трихомонас тъй като изчерпват запасите на цинк в капсулата), но цялостно ми се стори доста интересен и изчерпателен материал. Има изследвания за съответните храни при различните кръвни групи и действията на кверцетин и берберин като методи за подтискане на възпалителните процеси. За про биотици гастрото ми каза като си дам по-дълга почивка от антибиотиците да си взема хубав пробиотик и ми препоръча ОмниБиотик6. Бил скъп, но хубав и че при 2-3 месеца употреба измествал и кандида.
    от bluntt | 23.01.2019 13:31

Благодаря за мнението, а имаше ли някъде засечени трихомони? АБ които си описал не са изписвани за тях а за бактериален простатит? Иначе пробиотиците... кои са тези скъпи пробиотици които си пил имаш ли спомен?

Напиши отговор
1774 намерени, страница 2 от общо 36