Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от 1337day | 30.12.2018 00:10

bluntt ти от стара загора ли беше ,ако да къде ти хванаха трихомоните,мисля май,че преди ми беше казал но съм забравил
    от prostapak | 29.12.2018 23:22

2 гр. 1-ви ден. Стана ми тегаво,че джасах и АБ и 3х500 останалите 9 дни
    от bluntt | 29.12.2018 22:35

ТИнидазола колко време и в каква доза го пи?
    от prostapak | 29.12.2018 18:14

Абе има си.. даже и към другите: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/311617/ ама няма кой да каже тук каква им е породата, поне да знаем какво да тъпчем. За това-проба грешка. Тежичко ще е, спор няма, но съм склонен да пробвам преди да съм направил 20 еднограмови лечения. Направих 2 курса с метро (флажил и венозен) и двата резултата бяха +. Направих 1 курс тинидазол и 2 отрицателни. Поне за мен е някаква насока метро не бих пил повече. Ще разпитам и някои от докторите, които смятам да посетя през новата година
    от bluntt | 29.12.2018 16:06

https://academic.oup.com/cid/article/44/Supplement_3/S123/495337 Не лош документ тук, някои добре известни неща отново се повтарят: - тинидазола има 1.5 до 2 пъти по добро проникване в тъканите - лечението е с постепенно увеличаване на дозите, като режимите са както следва: - метронидазол еднократна доза 2гр -> 7 дни 2х0.5гр->тинидазол еднократна доза-> тинидазол/метронидазол 5 дни по 2 грама дневно Има статистика и то сериозна от която може да се заключи следното: - 14 дневен курс с дози от 2грама(4х0.5гр) или 3грама(3х1гр) тинидазол би трябвало да е ефективен при резистентни на метронидазол трихомони Като цяло на няколко места излизат данни за 14 дневен курс с тинидазол с дози между 2 и 4 грама, жалкото е че тук само един човек е споменавал че се е подлагал на такъв курс(ники7000) и той спря да пише, но и до колкото си спомням не се беше оправил след този курс.
    от bluntt | 29.12.2018 15:38

По принцип ако това е MIC мисля че над 50 ги водят резистентни вече а над 400 висока резистентност. Интересното е че според ЦДЦ резистентните трихи се лекуват мега класически с тинидазол - 3-4 грама за 14 дни. Статистиките и документите до които се докопах - това са дозите, разбира се говори се за жени предимно, като допълнение им дават вагинално паромицин или тинидазол също. Все още се твърди че въпросната резистентност е изключително рядко срещана... а тук имам чувството че всеки втори е с резистентни трихомони...
    от prostapak | 28.12.2018 22:08

https://media.springernature.com/full/springer-static/image/art%3A10.1186%2F1471-2148-1-11/MediaObjects/12862_2001_Article_11_Fig1_HTML.jpg Последните числа най-дясно сочат леталните дози метронидазол за различните щамове...разликите са огромни
    от 1337day | 27.12.2018 00:00

Весела Коледа! Означава нищо. И аз го буам биозина без баят файда..
    от bluntt | 26.12.2018 18:35

Какво значи да бухаме биозин а?
    от prostapak | 26.12.2018 15:20

Междувременно ето и още една статия за ролята Лактоферина, който подтиска инфекциозните процеси като повлиява нивата на желязо, което дават че е от особено значение за растежа на TV: https://www.hindawi.com/journals/idog/2012/536037/
    от prostapak | 26.12.2018 15:20

В крйна сметка има различни щамове, поне така разбирам аз от тази статия: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17029588. Тези щамове до голяма степен се определят от това какво фагоцитира паразитът или по-точно вируси, с които са заразени и може да са паталогични и за човека и какви свобдни ДНК секвенти има във всеки човешки организъм, както разбирам от това тук: https://bmcevolbiol.biomedcentral.com/articles/10.1186/1471-2148-1-11. Щамовете се определят от това как се изменя ДНК-то на паразита от други фактори. Има информация за "trichomonas vaginalis strains", но е доста спецялизирана и не разбирам голяма част от нея, пък и не знам доколко би се отразило на лечението тук дори не могат да ги хванат с ПСР, камо ли да изследват нещо повече. Имам приятели молекулярни биолози ще видим какво ще кажат.
    от prostapak | 25.12.2018 23:35

Честита Коледа и безтрихомонадна нова година на всички!
    от felibe | 25.12.2018 14:58

Весела коледа, пожелавам много здраве на всички!
    от bluntt | 19.12.2018 22:39

Чети стъдитата има няколко - обобщение на всякъде се споменава пантопразола като най ефективен срещу трихомоните. Четох че тея инхибитори са полезни и при борбата с други протозойни вредители(срещу които също имат активност имидазоловите препарати) - дори има предложение за терапия на други болести с курс от инхибитори без антипротозоен препарат... това разбира се са САМО ИНВИТРО изследвания - не знаем доколко препарата стига в простатата и дали изобщо действа по начина по който го виждат в епруветката, но намерих и едно статистическо проучване в което се посочва че жени приемали инхибитори имат статистически по-малко случаи на вагинити.... та кой знае...
    от prostapak | 19.12.2018 22:29

при инфекции с хеликобактер(лекуват се с метро или тини+АБ) ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прибавя инхибитор към терапията. Гастро ми изписа Еманера час преди хранене, като му казах какво пия. Така и не го пих....интересно! Ще пробвам да го прибавя към лечението.
    от bluntt | 19.12.2018 19:02

Eто малко алтернативни лечения или по-скоро като добавки към основното могат да послужат: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22350328 Тук се говори за екстракт от тип мента, която е сходна с нашият джоджен - сравнява се като ефективност с 2г. секнидазол, което си е супер сериозно. Лошото е че въпросното лекарство го има само в Бразилия(поне аз само там успявам да го намеря), тук може да се закупи био етерично масло от джоджен или евентуално ако в някоя аптека могат да направят извлека... можем да опитаме поне. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27058337 https://www.researchgate.net/publication/51764716_Antiprotozoal_activity_of_proton-pump_inhibitors Tук става дума за добре познатите ни инхибитори на протонната помпа и най-вече за пантопразола и rabeprazole. Дават ги че имат дори по-добро действие инвитро върху трихомоните от метронидазола, което е направо смайващо...
    от bluntt | 18.12.2018 23:44

Има доказано латентна форма, но това не означава че не трябва да се лекуват поне според мен - в учебника на Карагьозов и Цветков даже е описана тази форма на болестта и си го лекуват по стандарт. Пише обаче че в нея форма трихомоните трудно се засичат по изследвания и може да са безсимптомни.
    от bluntt | 18.12.2018 23:31

Тва са измислени теории, за да осмислят незнанието какво да ни отговорят на въпросите... колко надълбоко да се скрият бе деба? Метронидазола и Тинидазола ги дават с много добро проникване в тъканите(включително и простатата)... Иначе имам и бактерии, но чат пат излизат не винаги - в някой лабове никога не ми хващат бактериите например(Чалашканов никога не ми е намирал бактерии, но трихомоните винаги).
    от 1337day | 18.12.2018 19:20

Каза ми,че може да са умъртвени трихомони и сега да ги изхвърлям,или пък може да са много надълбоко и в един момент да се активират пак.И го питах добре така до кога? Колко време може да са така,и той ми каза цял живот може да са така.
    от prostapak | 18.12.2018 19:11

Супер странните теории...тогава от какво са симптомите? От спящи трихомони?. Блънт доколкото помня ти нямаш баки? Разбирам нещо друго ако излиза... Ебал съм го аз почнах курс на 2 отрицателни резултата. Лошото е че ме чакат после 30 дни антибиотик. Дано не хвърля дроб..
    от Трихомон | 18.12.2018 18:02

И на мен същото ми изкарва Ч и казва че като са неподвижни няма смисъл от лечение защото няма ефект .може да са така доста време и кото ти падне имунната с-ма те се активират
    от bluntt | 18.12.2018 17:21

Да ясно и 2 години по-късно масово и активни си писал... а какво казва за тея "неактивни" трихомони? Да не се лекуват ли?
    от 1337day | 18.12.2018 16:34

чалашканов така ги изкарваше единични неподвижни без растеж и развитие отрицателни 2 години така...
    от bluntt | 18.12.2018 11:47

1337day - какво искаш да кажеш отрицателни - щом е имало неподвижни трихомони значи са си били положителни? За мен отрицателното изследване е да не се открива нищо...
    от Трихомон | 18.12.2018 07:29

Bluntt къде прави изследването
    от felibe | 17.12.2018 23:29

А дали не си сриваме имунитета с неуспешните лечения и резултата е че имаме не уморени а активизирани гадини. Другия вариант е лабораториите да ни подават шарени резултати. Като се замисля май е комбинация от предните две.
    от 1337day | 17.12.2018 23:07

Моя опит е,че след 2 години неподвижни трихомони изведнъж с активизираха и станаха масово подвижни,без да съм имал полови контакти за тия 2 години докато ми излизаха отрицателни
    от bluntt | 17.12.2018 19:14

Какъв е опита ви с тъй наречените "неподвижни" трихомони, които пишат по изследванията? Днес на директна микроскопия ми заявиха че имам неподвижни трихомони(това е след курс лечение) и можело да съм ги бил утрепал...?!? Как съм ги утрепал като има още не ми е ясно?
    от prostapak | 17.12.2018 15:26

Малко за другата част от лечението, понеже времето не е много подходящо за разходки: https://sport.framar.bg/%D0%B5%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%82
    от prostapak | 16.12.2018 00:17

ДинозавЪрите са виновни! Убийте ги с камъЦи!
    от Forum admin | 15.12.2018 22:58

Най-интереното е, че през годините бях чел, че повечето венерически болести при човека са дошли от животните. Трихомонас от кравите, сифилисът от перуанските лами, хламидията от коалите в австралия. Като само последното е чрез заразена урина, след напикаване върху очите на човек. За това се е наричала трахоматис, защото причинява трахома, Но как е влезла в пикочо-половата система, не знам, вероятно по лимфен път. Другите две са чрез директен сексуален контакт с животното, вероятно от самотните овчари. Ако всичко това е вярно, то ние хората си патим основно заради сексуално изратената природа на някои от нас. Но от друга страна, кака така една крава ще се зарази с трихомонас и от кого, при условие, че е анаеробна, а не банален микроорганизъм? За размера на трихомонас е ясно - по-голям е и е пригоден да живее в по-голям (от към килограми) организъм, но това не е основателна причина да се твърди, че произтича от кравите. Някой чел ли е нещо по въпроса?
    от prostapak | 15.12.2018 09:44

https://www.omedvet.ru/about-animals/cattle-ca/cows/diseases-of-cattle/trixomonoz-krupnogo-rogatogo-skota.html Как се лекуват бикове от трихомони. С 5 посявки през 10 дни се правят контроли....
    от bluntt | 14.12.2018 23:43

И вижте за кво става дума... викнали са го на интервю да го разпитат какво е правил че да ги хване тея неща в ОЧИТЕ... изобщо е за тая медицина става въпрос... а не за нашите анимационни герои наречени лекари(не всички разбира се, но повечето).
    от bluntt | 14.12.2018 23:42

Прочетох това за трихите в очите и ми падна шапката... кога ли ще се проведе такова разследване на някой болен от конюктивит в България? Ти луд ли си... и гледайте лечението - 3х800мг метро за 5 дни - силна доза но кратко...
    от felibe | 14.12.2018 23:39

Николай; Най - вероятно и двете в комбинация, за наша сметка.
    от Николай | 14.12.2018 22:26

Именно. Вече в нищо не може да е сигурен човек. А най-странното е, че микрото на първа урина и 2та пъти е чиста(освен еякулат давах и урина) . Доктора ми вика, че ако я има в еякулата, нямало как да я няма и в урината. Дори вторият път, първо еякулирах и тогава веднага напълних контейнера за урина. С идеята да остане от еякулата в канала. Просто ужас! Или са некадърни тези лаборанти, или всичко се прави нарочно. В смисъл, знаят, че след "лечението" ще последва отново тест (пари в джоба им).
    от 1337day | 14.12.2018 21:53

Еми то това е проблема на лабораториите.Ето например Чалашканов масово трихомони от еякулат. Давам простатен секрет на място в друга лаборатория. Ентерококи и стфаилококи в много голямо количетсво....
    от Николай | 14.12.2018 21:50

Офффф тая Клебисиела.... Правя си две микробиологии прея 1 седмица на еякулат. При едната откриват Klebsiella Pneumoniae, а при другата Klebsiella Oxytoca. В една лаборатория, без да съм пил АБ. То да се чуди човек на тея лаборатории
    от prostapak | 14.12.2018 21:31

https://jcm.asm.org/content/51/9/3157 И клебсиела няма само в червата.
    от 1337day | 14.12.2018 20:37

Не,не се е объркал,съжалявам,че не пазя разговора с него. Освен,че трихомоните имало вероятност да са в очния секрет,ми каза,че и клебсиела можело да се хване от свирка... Много интересно как става тая магия,при положение,че това е чревна бактерия,и още по загадъчно ми е как би могла да бъде в устата..
    от Forum admin | 14.12.2018 12:18

Да не би да се е объркал и вместо трихомони в очи, да си е помислил за хламидия в очите? Понеже имаше въпрос относно личните съобщения - не се е бъгнал форума, работи се по него.
    от felibe | 13.12.2018 22:59

За очите незнам, но аз се замислям доста сериозно за предаването на децата или други членове на семейството. Никъде не съм виждал такава информация, но?
    от 1337day | 13.12.2018 22:59

Не знам да ти кажа,продължавам лечението и ще видим.Тая седмица спрях антибиотика и айде симптомите пак наново....
    от prostapak | 13.12.2018 22:52

Има докладван такъв случай, да. Сигурно могат да се приспособят във всякаква среда гадините. #1337 как върви с новия доктор?
    от 1337day | 13.12.2018 22:24

И аз да ви кажа още едно експертно мнение от доктор,че трихомоните се срещат в очния секрет :)
    от prostapak | 13.12.2018 21:55

https://www.puls.bg/seks-i-zdrave-c-53/kak-se-tretira-trikhomoniaza-novi-nasoki-n-32701 Ето и една съвременна статия от миналия месец.... хаха ши Омръ :D
    от 1337day | 13.12.2018 19:54

Бях постнал преди един отговор от един американски професор специално за калцификатите и хроничният простатит. Той ми беше написал,че калцификати се срещат също и при здрави хора,и обикновено това изначавало,че в каналите се отделя малко количество от урината която съдържа минерали.Но при хроничният простатит,това е фиброзна хронична тъкан с отлагане на калциеви соли. - Actually it is chronic inflammatory fibrotic tissue with depotition of calcium salts, so in our therapy we are interested in transforming the fibrotic inflammatory hard tissue into a soft healthy tissue without microbes inside the prostatic ducts. - So, the calcifications are not the problem in chronic prostatitis treatment. Our purpose is to unblock and free all the prostatic tissue elements that schlerotic fibrotic inflammatory proccess has captured and strangulated such as prostatic ducts , vessels and nerves, eliminating at the same time all the microbes which have caused the inflammation.
    от prostapak | 13.12.2018 19:48

Момчета зависи много и от ехографа и от това кой гледа. Аз имам 4-5 ехографии. Всички са хомогенна структура и нормални размери за възрастта и само една с 2 калцификата и леко уголемяване, които аз лично не различавам пък и като има това какво ще промени? Лечението си остава същото. КТ с контраст на малък таз - пише че всичко е 6. Пратих го на една приятелка - образна диагностика за по обстоен оглед. Тя каза, че в простата няма нещо притеснително, но имало около нея в таза в кръвоносните съдове калцирани, което не е много хубаво, но се наблюдавали и при здрави хора с по заседнал начин на живот. Не им се връзвайте много. Образната диагностика не е най-подходящото изследване при латентно протичащи инфекции(то и лабораторните куцат...хах). Юни-Юли като ми беше подут придатъка видимо с болки, заради които месец едвам ставах от леглото.Все едно ми растеше 3-ти ташак ехо-тата показваха, че всичко изглежда наред имало съвсееем леко уголемяване.....
    от prostapak | 13.12.2018 19:14

хаха:D. Дано се е излекувал човека!
    от 1337day | 13.12.2018 19:08

Не можеш да изпратиш,защото форума е прецакан ,ако искаш ми изпрати снимките на пощата ivan_88@abv.bg и аз също имам ехография на простата, обаче при мен калцификатите са в мнооого голямо количество

Напиши отговор
1642 намерени, страница 2 от общо 33