Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от Vale | 30.06.2019 22:06

Може ли да опишете симптомите си в последно време?Все ми се струва,че този простатит не е баш простатит-може хемороиди,може нерви,може и други подобни....
    от werty | 24.06.2019 21:50

а дали случайно не се касае от някакви раздразнени нерви, които вървят около сакроилиачните области и оттам да съществуват оплаквания сходни на простатит или хемороиди, или да засилват иначе небрежно слаби такива симптоми? спрях билките за известно време, да почине организма.
    от Vale | 17.06.2019 22:22

Werty- значи си ходил при д-р Иво Найденов! На мен ми беше казал,че уреда помага и при хемороиди.И при мен се получи някакво възпаление на ректума в началото от процедурите и ми изписа "проктен"-наистина ми помогна.Сигурно почнахте по 20мин. и увеличавахте до 30. Незнам този небактериален простатит колко време ще лудува.Всеки ходи по лабораториите и иска да му се изолира някаква бактерия,че да знае с какво се бори,ама май нещата не са така!Аз си правих 5-6 изследвания на еякулат и простатен секрет-все отрицателни!Един път ми излезе ентетококи и някакви пръчки-микробиолога ми каза че ги изолирал по някакъв нов начин,защото по стандартния всичко било наред ,абе....... Както и да е-пих Нолицин 20 дена -по антибиограмата-никаква промяна. Просто май трябва да преминем през това!
    от Николай | 17.06.2019 12:25

От урина колега, според мен няма смисъл. Въпреки, че шефа в кожния в Пловдив е на друго мнение. Никога не успяваха да ми ги хванат там. За мен няма смисъл и от простатен секрет. Той обикновенно се дава с еякулат, за да се определи, дали трихите са навлезли вече в простатата, или са само в семенниците. Какво обаче е значението? Еякулата съдържа смесица от предеякулатна течност (от Жлезите на Купър), сперматозоидна течност от тестесите и простатна течност. Излизат ли положителни-трябва лечение. Лично за мен е все тая къде са-важното е че не са ликвидирани! Чрез простатен секрет, ще видиш само там, ноооо да не забравяме, че може да удари тестесите и да не се е "качило" в простатата. Така, че смятам за най-добрия вариант - еякулат.
    от werty | 16.06.2019 20:50

без изолиран причинител обаче, според мен - е крайно вредно да се вземат антибиотици, най-малкото не знаеш дали конкретния антибиотик влияе на този причинител или трябва да е друг. Интересно ми е лечението с ММС, нека някой, който го е прилагал за тези оплаквания да сподели повече. Пишат се интересни и обнадеждаващи неща, не само за лечение на този тип болежки
    от werty | 16.06.2019 20:48

Vale - наложи се да я правя във Велико Търново, тъй като в Габрово нямало подходяща апаратура. Самата физиотерапия която ми бе препоръчана е поставяне на сонда в дупето, която затопля, леко вибрира и излъчва магнитни вълни. При процедурите обострих вътрешни хемороиди, което ме замисли за това, че може и голяма част от симптоматиката да се дължи на тях /болка след дефекация, засилване на симптомите след стоене на стола/ . Та - лекувам успоредно двете - включително с билкови чайове. Fightforlife - наложи си да пиеш много течности. Честото ходене по малка нужда в твоя случай винаги сега е свързано с неприятни усещания, но повярвай, ако ходиш по-рядко е по-зле. Приемай диуретик, ще има полза - аз ползвам корени от гръмотрън и съм много доволен. Не си прави тестове поне 10 дни след приема на антибиотици, иначе рискуваш резултатите ти да са фалшиво чисти. Изчаквай 10 дни и прави изследвания. Някои казват - еякулат, други - простатен секрет, трети - урина...кой прав не знам.
    от Nikeman | 15.06.2019 20:02

Токуда имат добра и читава лаборатория, на която аз лично имам доверие и съм проверил! Иначе за преглед ти препоръчвам двама лекари - д-р Васил Василев, има си сайт и частен кабинет и д-р Рафаел Мирчов от болница Вита! Пусни си микробиология на еякулат и урина и pcr тест на първа сутришна урина за микоплазма и уреаплазма, трихомони и хламидия!
    от Fightforlife | 14.06.2019 21:10

От София съм. Проблемите започнаха 3-дни след фелациото. 2 пъти изследвания на еякулат в Геника за пълен пакет на полово предавани болести, Софиямед уролог (микробиология - урина/еякулат ,уретрален секрет), МБАЛ Доверие (Младен Кайцанов(уретрален секрет,бърз тест за хламидии и микробиология), кръвно изследване за хламидии (отризателно за IgG и IgA),днес дадох пак за пълни в НЦЗПБ (Янко Сакъзов) урина/еякулат. Кажете читава лаборатория и уролог в София? През това време съм пил Ципрофлоксацин, Панцеф, Сумамед и сега съм на Флажил и Лефлокс след днешния преглед при Св.Димитров от Александровка (не го препоръчвам,абсолютен шарлатанин без апаратура и кабинет тънещ в зверска мизерия). Моля ви дайте мнение и идея? Следващата седмица трябва да излезнат резултатите от НЦЗПБ, но не съм обнадежден на база предишни изследвания. Вече 4 месеца влача така
    от Николай | 14.06.2019 20:14

Пишеш, че си правил изследвания, но на своя глава ли? В смисъл посещавал ли си Кожен или Уролог?
    от Николай | 14.06.2019 20:11

Това си е чист простатит. Има вероятност и да не е бактериален и просто да е съвпадение. Бъбреците болят и урината става тъмна при недостатъчни течности. От къде си?Пиши какви изследвания си правил и какъв материал си давал за тях.
    от Fightforlife | 13.06.2019 23:01

Щях да съм една идея по-спокоен поне,ако знам каква бактерия съм хванал, а реално правил над 15 изследвания през последните 4 месеца и нищо и нищо не излиза
    от 1337day | 13.06.2019 22:45

и ние все още търсим този лекар който търсиш и ти
    от Fightforlife | 13.06.2019 20:01

ВИЖТЕ предния пост - Днес започна да се връща предишното възпаление - болят ме бъбреците,урината ми е по-тъмна...вече не знам. Урерата е зачервена,при разтваряне на канала се виждат кръвоносните съдове,на места чак лилави. Утре пак ще давам урина/еякулат - УМОЛЯВАМ ВИ, посъветвайте ме за лаборатория в София и читав лекар,писна ми от пишман доктори. Главата ме смазва от болка, а реално нямам температура - дори не мога стоя седнал на стол , трябва да се повдигам,за да не натискам простатата... При топъл душ се поуспокояват симптомите. Преди време при дефекация понякога излизаше белезникав секрет - давал съм за изследване от него, но излезна отрицателен.
    от Fightforlife | 13.06.2019 17:29

Здравейте, преди близо 4 месеца имах незащитен сексуален контакт (фелацио без презерватив). Още на следващия ден започна щипане, смъдене,дразнене. След 3 дни уретрата ми започна да изсъхва и около канала се набръчка. Пуснах си пълен тест за полово предавани болести в Геника (София) - отрицателен за бактериален разтеж. Превантиво пих 7 дни Ципрофлоксацин - без резултат. Симптомите се обостриха и имах позиви за много често уриниране (уретрата никога не се изпразваше напълно) с парене и сърбеж,зачервяване на уретрата,започнах да развивам температира 37-37.5 градуса. Пих Панцеф 10 дни и честото уриниране спря,но другите симптоми си остават и до ден днешен. Имах диария 1 месец след това. В момента освен горе изброениете,имам болка под тестисите и простата и пак си развивам температура. Пускал съм многократно микробиологии, секрети и т.н - всички ОТРИЦАТЕЛНИ. Кажете ми в коя лаборатория да отида и при кой лекар? Не съм обнадежден, доста напатих вече, доста болка, постоянно дразнение...
    от Vale | 13.06.2019 12:28

Werty-в кой град си правиш физиотерапията?
    от Vale | 13.06.2019 12:27

Този филм и аз го играх при доцент Стратев! Конпроста и физиотерапия.При мен ефект нямаше голям,но изкарах и още един курс след месец!
    от werty | 12.06.2019 19:11

Някой правил ли си е изследване за наличие на полипи в дебелото черво? Имам един , установен преди 3 години, и все отлагах да го махна, не знам играе ли роля в оплакванията ми...
    от werty | 12.06.2019 19:10

Извинявам се за забавянето, но не влизам често. Ходих в Плевен, при доц.Стратев. Същия той откри и оперира мой познат от рак на тестиса и сега момчето е живо и здраво. Само за инфо - преди това друг уролог, уж уважаван - д-р Дончев Габрово му бе казал, че просто има киста и не била проблем.... Нещо ново край мен - ходих на физиотерапия чрез поставяне на уред в дебелото черво , който нагрява, излъчва магнитотерапия и вибрира леко. Направих един курс, не знам още има ли резултат, НО - докато правя курса доста се усилиха болките в ануса, имаше и леко прокървяване при голяма нужда. Според физитерапевта имам и вътрешни хемороиди, които от топлината явно съм обострил. Мисълта ми е, че в голяма част от симптомите, хемороиди и болна простата се припокриват - болка след дефекация, засилване симптоматиката след застой, тъпа болка в ануса. Направо като се замисля, може и основния провокатор на болката да е хемороиди.
    от Евлоги | 02.06.2019 17:41

Ще споделиш ли кой е този уважаван уролог който ти е туширал пристатата?
    от werty | 22.05.2019 21:49

последно съобщение за сега да не става монолог - работя на бюро през деня и съм сигурен, че това ВРЕДИ доста, тъй като винаги след работа симптомите ми се изострят. Просто застоя на малкия таз не е ок за простатата и забавя, /ако не - дори влошава/ ситуацията. За момента нямам вариант да напусна, въпреки че не трябва да има такава дилема - здравето трябва да е на първо място.
    от werty | 22.05.2019 21:44

Наред с другите неща пия и Иван чай, доста е известен в Русия, това е билката теснолистна върбовка. Четох по руски форуми, че помага много и има случаи след 2 месеца ползване простатата се свива и добива нормални размери. Другото което се убедих че помага, това са клизми. Аз си правя по 1 на ден, вечер преди лягане. Заради това и може би сутрин симптомите са ми най слаби.
    от werty | 22.05.2019 21:41

преди 6 месеца след секс стана някакво раздразване, първо с дискомфорт и парене в уретрата, по-късно и с болка в простатата. Посетих уважаван уролог който след преглед видя леко увеличение на простатата и след туширането й и излизане не белезникав сакрет бе почти сигурен че е бактериална причината. пуснах 3 изследвания - 2 на еякулат и едно на урина - чисти, след което ми изписа конпроста форте и физиотерапия на просататата. диагноза - простатодения /небактериален простатит/. 4 месеца по късно се боря със симптомите, без антибиотици с предписаното от него, и чайове от билки. Антибиотик няма да вземам, докато не се уверя че причината може да е уязвима на антибиотици.
    от werty | 22.05.2019 21:36

Привет на всички! Да се присъединя и аз към групата, както се казва "честито". Накратко за моя случай - преди 8 години забелязах, че след ходене по малка нужда в рамките на 5 минути излизат още 1-2 капки урина. Не сметнах че е проблем, докато не започна леко усещане на смъдене след ходене. Пусках изследвания на урина, винаги чисти. Посетих поне 3 уролога, никой не виждаше да има някакъв проблем Смъденето се засили, с това и притесненията ми. Според един от специалистите съм имал склероза на шийката на пикочния мехур и трябвало да се оперира. Не се реших, тъй като нямам все още деца. Одисеята продължи около 1,5 години през което време приемах периодично споменаваните от Вас антибиотици и билкови илачи. Накрая посетих биоенерго терапевт и сякаш той ми помогна. ОТ тогава до сега си налагам да пия повечко вода през деня и да не се стискам по-малка нужда, за да не става застой на урина.
    от 1337day | 08.05.2019 15:24

Момчета,сутрин като се събудите имате ли усещането,че тогава симптомите ви са най-силни ? Мойте болки най-силни са предимно сутринта,може би защото няма движение и се получава още по-голям застой в простатата.
    от 1337day | 05.05.2019 23:55

Чалашканов
    от Nikeman | 05.05.2019 11:02

Препоръчайте читава микробиология в София? Спрял съм се на Токуда, някойс мнения за нея?
    от pishinsaigi86 | 05.05.2019 08:39

Klebsiella oxytoca 10 000 cfu/ml не знам какво значи това като количество
    от 1337day | 16.04.2019 21:17

ами не може
    от Pendi | 15.04.2019 06:09

Момчета,как се пише на лично тук?
    от 1337day | 12.04.2019 16:34

Николай: и двете ...
    от Николай | 09.04.2019 21:34

@1337day В какъв смисъл няма файда? Продължавал да имаш симптоми или излизат само положителни резултати?
    от 1337day | 05.04.2019 20:08

И аз се убих от орнидазол и секнол, и все така съм си .
    от 1337day | 05.04.2019 20:08

Брато,каквото и да търсиш няма файда. Тез вкаменени бактерии и трихомони нямат изкарване оттам.
    от Бай Х | 29.03.2019 11:48

търся секнол, някой да ме насочи от къде да взема, че вече изпадам в паника
    от Nikeman | 28.03.2019 19:28

Д-р Ралица Правова, доколкото разбрах с тази схема се лекуват основно инфекции с причинител ешерихия коли и ентерококи! Само една поправка процента на клинично излекуване е 80+%. В форума prostatitis.org има няколко потребители които споделят, че са се излекували именно с този метод, като са има причинител е коли. По принцип времетраенето на лечението е от 6-12 седмици за хронични инфекции! Относно колегата, на който лабораторията не му открива трихомони/хламидия, а той има симптоми - колега пробвай с друга лаборатория, но да е част от болница, а не частна. Много частни лаборатории не откриват нищо, а тези към болниците засичат! Имам чувството, че частните само взимат пари и даже не правят изследвания!
    от iv_iv | 28.03.2019 14:08

ясно явно и мен ме чака същото. Значи е възмжно лекуването на хламидия въпреки трихомони.
    от 1337day | 28.03.2019 09:12

Husten имаше хламидия,трихомони и бактерии. Излекува хламидията и след това се появи трихомоните и бактериите,и все още се бори с тях.
    от iv_iv | 27.03.2019 15:55

Да разбирам, че Husten е имал и лекувал хламидия, но трихомони не ? Притеснява ме това което чета ансам натам, е докато има живи трихомони - всичко друго не се леквуало, понеже хламидии и другите бактери, гонорей и квото и д абло "живеели" в трихомоните - комбинирана инфкеция се получва. Това мит ли е ?
    от 1337day | 26.03.2019 22:32

Сори значи моя грешка
    от Николай | 26.03.2019 18:55

Ами то Сумамеда си е Азитромицин!
    от 1337day | 26.03.2019 18:28

И по принцип си мисля,че азитромицина би бил по подходящ за хламидия.
    от 1337day | 26.03.2019 18:27

Husten имаше хламидии и ги излекува с 1 курс .но не знам точно какъв беше
    от iv_iv | 26.03.2019 12:40

Привет форумци.. след лечение на хламидия 20 дена с доксцилин и аугментин ...и цели 45 дена по-късно пак я има пак симптоми парения при уриниране, често урннаране, нощно урниране и болки. 10ти ден на сумамед съм и мисля да карам така още 10 ебаси ... Трихомоните продължават да си ми отрицателни в Медирс... Мисля да пробвам друга лаборатория не им вярвам на резултатите. Някой има ли който е страдал от хламидииен простатит ? Има ли отделен форум където мога да попрочета коментари на потърпевши? Много благодаря на всеки, който отговори! Поздрави !
    от д-р Ралица Правова | 24.03.2019 19:31

Nikeman - изолиран ли е към момента конкретен причинител? Схемата, за която споменахте от проучването се използва при хронични инфекции, но е добре да се види дали и изолираният микроорганизъм е чувствителен на активната съставка в медикамента.
    от depetkov | 24.03.2019 14:03

Хора напишете в Гугъл Аюрведа клиник Банско. Пише че лекуват простатит с индийски лекари някакви. :)
    от 1337day | 11.03.2019 00:17

Ne e moi kolega, syjaljawam...i Wie sigurno njamata hroni4en prostatit, i da imate 100%, ne se lekuwa s injekzii. Wsi4ko nai-dobro! 1. Trichomonas w Prostata njama! 2. Le4nieto na Klebsiella spp. e elmentarno.
    от 1337day | 11.03.2019 00:16

Ne e moi kolega, syjaljawam...i Wie sigurno njamata hroni4en prostatit, i da imate´
    от 1337day | 11.03.2019 00:14

Скоро си писах с един български уролог който работи в Германия и има собствена частна клиника, споделям Ви съобщенията с него. "Здравейте,какво мислите за инжекциите при хроничен простатит, биха ли могли да помогнат ? " Kakwi, kolko, kyde, koi WI kaza, 4e imate hroni4en prostatit, takowa nesht ne sym widjal prez poslednite 17 godini? .....Njakoi se sheguwa s Was. Konsuktazii, monogo syjaljwam, po Internet ne prawja. S uwajenie Важ колега ги предлага в България, професор Карачоров. Ne e moi kolega, syjaljawam...i Wie sigurno njamata hroni4en prostatit, i da imate´
    от Nikeman | 10.03.2019 18:25

Някой пробвал ли е монурал за една седмица по едно саше дневно и след това продължава през 48ч за още 2-3 седмици? Според това проучване: Link Лекари са приложили този тип лечение за хроничен бактериален простатит с причинител e coli и 53% от пациентите са били излекувани клинично и микробиологията е била чиста! Някъде другаде четох, че ако се използва в комбинация с N-Acetyl-L-Cysteine, ефекта е бил още по силен, защото nac разрушавал биофилма на бактериите!
    от 1337day | 09.03.2019 16:39

Здрваейте,някой да е комбинирал секнол с ципрофлоксацин ?

Напиши отговор
1819 намерени, страница 1 от общо 37