Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит

Напиши отговор
  • RE: Хронични трихомони в простатата и хроничен простатит
    от Трихомон | 01.07.2020 20:49

Ако иска някой от Гърция тинидазол мога да помогна
    от Ays | 01.07.2020 18:09

Ами от 2-3 месеца нямало производство и вече нямало в складовете. Според мен нямат нужните съставки.
    от bluntt | 01.07.2020 18:03

За мен е много странно да го спрат - прозивеждат го actavis които имат завод в Дупница... не виждам причина просто, то е и по-скъпо от метронидазола, т.е би трябвало да им е изгодно.
    от traskk | 01.07.2020 17:24

Казаха ли ти защо го няма? Нямат суровина или спират да го произвеждат.
    от Ays | 01.07.2020 15:28

Как може да го спрат в БГ, не змам... Останахме само с метро
    от bluntt | 01.07.2020 15:25

Тинидазол можеш да си вземеш и от Гърция по принцип. Сега и без тва е лято, ако решиш да ходиш на море може да си вземеш една рецепта и да пробваш от там. Доколкото знам има и вариант да ти го доставят от някои аптеки. Стига да имаш предвид терапия с него и да си склонен да я пробваш.
    от Ays | 30.06.2020 13:52

Тинидазола го пих 2х1грам
    от Ays | 30.06.2020 13:40

Никой не ми я е изписал! Първата беше от Мирчов, но беше 7 дни 2х2 и 3 дни 2х1, аз я направих 13 дни 2х2. В края й видях, че нещата стават зле и реших да пробва с тинидазол. Обикаля аптеките и си купих с 300 зора, че го няма по аптеките. Спря ли са го. Тинидазола май ми действаш по-добре.
    от bluntt | 30.06.2020 13:31

Сериозна терапия - особено втората и част - 10 дни по 2 гр тинидазол. Кой ти я изписа? Как пи 2та грама, на веднъж или 2 пъти дневно по 1?
    от Ays | 30.06.2020 13:15

Няма как да е плацебо ефект защото не смятах, че е възможно да се чувствам толкова зле от трихомони. След като започнах да пия хапчетата обаче на 5тия ден се почувствах много по-добре. Болките в тестисите и кръста намалява, почувствах се по-свеж, паренето в перинеума спря! Изкарах 13 дни на 1 грам флажил и още 10 на 2 грама тинидазол. Вече минаха около 4 дни от края и пак започва да се завръщат симптомите.
    от bluntt | 30.06.2020 12:48

Ако си имал симптоми, теста е положителен и се влияеш добре от терапия за трихомони, шанса да си имал трихомони е висок. Просто има 3 различни факта, които водят до това. - симптоматика - позитивен тест - влияние от лекарства Трябва да се внимава разбира се защото в медицината плацибо ефекта е доказан и съответно лекарствата, могат да имат влияние дори и нищо да не лекуват. При наличие на другите 2 обаче мястото за съмнение намалява.
    от Ays | 30.06.2020 10:40

Нали ви казвам, на мен последния път в Цибалаб ми излезна положителен за трихомони на еякулат! И наистина като започнах да пия лекарства за трихомони веднага имах подобрение, а никога до този момент не съм се лекувал за тях! Значи все пак не е грешно положителен този ДНК тест.
    от jerrymaguire | 30.06.2020 10:23

Имам теория, че за откриването на трихомонаса чрез PCR има значение щамът на самия микроорганизъм. Има щам на трихомонас IR-78, който е резистентен към метро, тини и ниморазол. Както писах по-рано, ако в различните краища на света има различни щамове, адаптирани към хората, климатичните особености и начините на лечение, например, то PCR тестовете ще са верни за местните щамове. Примерно в БГ се използва американски тест, който открива американските щамове, но не и българските или руските, или филипинските, или африканските... Това е моя теория, пак призовавам някой специалист да се включи.
    от traskk | 29.06.2020 19:56

И аз съм се питал как така днк тестовете в България не могат да засекат трихомони. Докато цял свят ги ползва и ги смятат за най-достоверните, може ли да засекат минимални количества от трихомони, докато директната микроскопия и посявката не могат. То излиза, че може да си мислиш, че си се излекувал, дълго време да си отрицателни при директна микроскопия и посявка, а всъщност да имаш минимално количество трихомони, защото не могат да ти ги засекат. В сайта на cdc са публикувани кои днк тестове са одобрени от тях. Само един е одобрен за мъже, пише че се изследва урина. Има днк тестове, които са готови до 35-45мин., други за часове. То явно зависи какъв тест(производител) ползва лабораторията.
    от bluntt | 26.06.2020 17:15

Аз нямам проблем с големите лаборатории - Геника не се ли води голяма? Има ги от бая време и са утвърдени на пазара уж... Токуда пък си е болница, би трябвало и те да поддържат ниво... Лично аз от Цибалаб имам само позитивни впечатления, но не съм носил там нищо за микробиология, просто защото мисля че не го гледат достатъчно бързо след предаването...
    от Ays | 26.06.2020 17:14

В Геника ДНК тестовете излизат за 24 часа, а всички останали които знам аз цибалаб, токуда и центъра по паразитология - ДНК тестовете са до 5 работни дни.
    от Ays | 26.06.2020 17:12

Аз лично съм доста скептично настроен за Геника! Много ги налагат, но мен лично не ми допадат нещо. Има и друго нещо... Тук повечето отхвърлят големите лаборатории, но аз зимата за пръв път си направих изследване за уреаплазма в цибалаб на урина и еякулат - и двата излезнаха положителни. Няколко дни по-късно и моята приятелка си направи изследване за уреаплазма и то забележи - от урина. Тя занесе пробата в бодимед на ул. Позитано защото ни е много близо. Те после вече са я носили в централа за посявка и въпреки всичко й излезна положителна.
    от bluntt | 26.06.2020 16:55

Не съм все още, но правих в Токуда и в Геника и на 2те места отрицателни. В Геника правих и на урина и на еякулат.
    от Ays | 26.06.2020 14:39

Блънт, ти прави ли изследване в цибалаб на ДНК за трихомони?
    от bluntt | 26.06.2020 11:41

Да, искам да ги видя под микроскоп - в интернет има достатъчно снимки и видеа на тирхомони, освен това ще отделя пари за да ме обучи ако трябва специалиста какво точно да гледам, едва ли е толкова трудно ако той е видял нещо да го видя и аз, особено ако ми го посочи малко преди това. Не е нормално лекар който ти казва, че най добрият тест е PCR, да ти открие трихомони и след това да минеш през 4 различни лаборатории за PCR тест и да си негативен. Просто е абсолютен парадокс това.
    от Ays | 26.06.2020 09:23

Почти всички пишат в изследването микроскопски препарат. Не знам това кога го правят.
    от traskk | 25.06.2020 23:00

Ays, питането беше към Блънт. Лабораториите трябва да предлагат директна микроскопия и посявка, за да ти направят директната микроскопия преди посявката. В които лаборатории предлагат само посявка, не би трябвало да правят директна микроскопия. Директната микроскопия я правят обикновенно паразитолози. За това предполагам малко лаборатории я правят/предлагат. По-често само просявка или пср тест. Чалашканов, Лесева и други споменат малко по-назад гледат ли ги под микроскоп веднага или не?
    от Ays | 25.06.2020 22:40

Не, не искам да ги гледам аз. Но имам предвид, че ако ги правят преди каквато и да е посявка има много повече смисъл! И ако имаш трихомони може да ги видят. Обаче ако си в лаборатория от големите... много им дреме на тях
    от traskk | 25.06.2020 22:29

Искаш да ги видиш под микроскоп, за да си сигурен че ги имаш трихомоните ли? За мен за хора , който не са микроболози, не мисля че ще различим трихомоните, освен ако те не са оцветени.
    от Ays | 25.06.2020 22:22

Това имах предвид и аз! Интересно ми е дали правят директна микроскопия първо и после да посяват каквото е заявено. Аз имам чувството, че това с микроскопското го правят накрая на повечето места! И аз нз какъв е смисъла, но съм останал с такова впечетние. Явно трябва да отидеш и конкретно да поискаш да го погледнат веднага.
    от bluntt | 25.06.2020 22:07

Да същото направих и аз, мота се 15 минути и ми каза че ги вижда... но не ми даде аз да погледна.
    от traskk | 25.06.2020 21:22

На мене са ми правили в Медрис, последно се изследвах преди година там. Момичето от Медрис ми каза в колко часа ще е там микроболога. Отидох, отделих материала в тоалетната, казаха ми да изчакам и след няколко минути ми кажаха резултата от директната микроскопия.
    от bluntt | 25.06.2020 21:03

Не съм убеден че хората правят директна микроскопия, в Медирс с 300 зора уж ми направиха, но не ми дадоха да гледам, само ми казаха "виждат се"... на другите места като питам, ми казват не го гледаме веднага, първо го слагаме в среда и тогава... Та като не го гледат веднага каква работа ми върши да ми кажат 1-3 левкоцита на поле след 3 дни видяни... на спермограмата където винаги гледат веднага ми казаха че имам над 25 на поле, което си е признак за инфекция.
    от traskk | 25.06.2020 20:11

Преди посявка трябва да е директната микроскопия. Ти къде си решил да се изследваш?
    от Ays | 25.06.2020 19:25

Някой знае ли дали микроскопското го правят преди да направят съответната посявка или след това?
    от jerrymaguire | 25.06.2020 15:20

Може би имаш предвид болки в перинеума.
    от Ays | 25.06.2020 14:54

Задна или вътрешна уретра е под тестисите. И докато не пиех хапчета там имаше парене, смъдене без да пикая. Въобще... Кофти работа.
    от bluntt | 25.06.2020 14:41

Какво имаш предвид под задна уретра, уретрит итн, опиши го с усещане, не с медицинско наименование.
    от Ays | 25.06.2020 14:36

Аз имам всички възможни симптоми! Болки в тестисите, кръста също.
    от Ays | 25.06.2020 14:35

Блънт, имаш ли болки в простата, задната уретра? Защото при мен си е съпроводено със сериозен уретрит, температура, парене. Не ми е много ясно как човек може да кара така години наред...
    от bluntt | 25.06.2020 14:30

Ами бивам, имам си симптоми, на вълни е понякога бая почти не забелязвам нищо, друг път цяла седмица се будя да пикая по 3 пъти нощем... и така.
    от Ays | 25.06.2020 12:26

Блънт, прав си! Определено това не е някаква мега болест, те хората рак лекуват... Сигурен съм, че процента на хората които са много трудни за лекуване е много малък. Ти сега как си, как си държиш положението? Аз като знам колко зле бях цялостно преди да започна да пия нещо за трихомоните... Имам чувството, че са ми били влезнал в кръвта. Нямах сили, енергия и желание за живот направо. Като започнах да пия флажил и на 4 ден ми светна.
    от bluntt | 25.06.2020 12:05

Просто нямаше да е лошо един от тези "старите" пациенти, които са били сериозни тук, най-накрая да легитимира някое лечение... да каже лекар, лаборатория, лекарство, курсове итн. Виж поназад дойде този банана - каза оправих се, чист съм и после нищо. Същото го е казал и миналата година септември... Но няма детайли, само е писал че е пил тинидазол, но нито в какви дози, нито нищо.
    от bluntt | 25.06.2020 12:03

А не напротив, надежда има, трябва да е ясно - пишещите с проблеми по форумите, като цяло са от тея 1-2% които са заплетени случаи - така ако някой чете форуми ще си каже, бах мамаму ква е тая нелечима болест... изобщо не е така. Реално ако забелязваш има много "еднодневки" които идват тук питат нещо и след това потъват - голяма част от тях също са се оправили(т.е голяма част от тея 1-2% които са писали във форума). Да не говорим че има писано и за хора с трихомони, които без проблеми имат и деца итн и нямат симптоми.
    от Ays | 25.06.2020 09:24

Блънт, викаш няма много надежда? Сравнение с началото на темата, сега е доста разводнена. В началото са се споделяли много лечения и друга полезна информация.
    от bluntt | 25.06.2020 00:34

Старите с които съм си писал последно, никой не се похвали да се е оправил... те и просто спряха да пишат всички постепенно. Не знам да ви кажа...
    от jerrymaguire | 24.06.2020 18:52

На Ники му изчезна профила от момента, в който сменихме платформата на форума на сайта. Явно не е потвърдил профила си след влизане на закона за личните данни и така.
    от Ays | 24.06.2020 16:38

Блънт, никой никаква връзка ли няма с него? Да видим какво става с този човек? А и някой от другите стари кучета които са били тук. Само ти единствен си активен още.
    от bluntt | 24.06.2020 16:27

Да правил е, но изчезна внезапно. Не е писал вече повече от 2 години. Тези серии които е правил не му помогнаха. За това трябва да се внимава.
    от Ays | 24.06.2020 16:24

Ванко, според мен проблемите със зачервяването са ти от вътрешен проблем. Иначе трябва да ти правят натривка на главичката и там да излезне нещо.
    от Ays | 24.06.2020 16:22

Блънт, така е. Обаче при всичките болки и състоянието в което бях изпаднал преди флажила... Направо не искам никога да се връща това нещо. А си мислих, че едвали е от някакви трихомони. Аз като гледам едно време Ники какви серии е правил...
    от Vanko | 24.06.2020 16:21

Сега чакам изследванията да видим дали имам още микоплазма макар че пих антибиотик и помогна ама малко. Вчера бях на друг дерматолог отново други мазила нови изследвания и само пари и губете на време отново
    от bluntt | 24.06.2020 15:57

Много внимавай с тея самолечения, не препоръчвам изобщо. Или ако планираш да го направиш винаги говори и с лекар преди това, като пиеш големи дози на своя глава трябва да следиш бъбречна функция и черен дроб задължително.
    от Ays | 24.06.2020 14:40

Ами аз си позволих да си самоназнача малко хапчета хаха. Мирчов ми беше назначил флажил 250 за 7 дни 2х2 и още 3 дни 2х1. Аз обаче го карах 13 дни 2х2 и сега карам тинидазол 500 първия път 4 хапчета наведнъж и после 2х2. Знам, че не е редно така... Обаче не ми се искаше да започвам с някаква мега малка доза на лечение при положение, че досега никога не съм пил лекарства за трихомони. Аз тези трихомони ги имам поне от 8 месеца, а Мирчов ми изписа тази малка доза. Консултирах се и с предишния ми уролог от доверие и той каза, че това детска доза. По негово мнение трябва да е флажил 250 3х2 за 15дни поне.
    от bluntt | 24.06.2020 12:49

Обложеният език е чест страничен ефект от лекарствата които пиеш, особено ако наскоро си пил метронидазол или тинидазол за дълго време/високи дози - нормално да се случи. И от други АБ става. Разбира се може и друга да е причината, но това ми идва на ум.

Напиши отговор
2436 намерени, страница 1 от общо 49