Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Гъбички по пениса - кандида ?

Напиши отговор
  • RE: Гъбички по пениса - кандида ?
    от Ивански | 22.11.2020 11:20

Как да добавя снимка
    от Ивански | 22.11.2020 11:15

Как да добавя снимка
    от Ивански | 22.11.2020 11:14

Това дали са гъбички
    от Ivan | 18.08.2020 23:10

ако са само по ръба на главичката, то най-вероятно това са перлени папули и са нещо нормално за повечето необрязани мъже, не са болест и не са заразни, просто някаква странна част от физиологията на пениса, интересно е, че липсват почти при обрязани мъже или такива на които главичката седи постоянно оголена, аз преди да се обрежа също ги имах, след това рязко намаляха и почти изчезнаха, може би в следствие на триенето.
    от Лолита | 13.08.2020 17:42

Здравейте, от известно време се виждам с един мъж. Направиха ми впечатление малки светли точици под главичката на пениса му. След френска любов усещам езика си като изгорен. Усещането изчезва след седмица.Каква е възможната причина. Дали има гъбички, които биха могли да създадат проблем и на мен?
    от Дани Бой | 21.07.2020 21:10

Здравейте, аз съм с един и същи партньор от година време, няям си и на идея как се случи, правехме секс по време на цикъл без презарватив, възможно ли е да са се образували някви неща от това нещо!
    от Петър | 25.06.2020 21:26

Момчета след като имате диагностецирана кандида -баланит ви съветвам следното. Правете промивки със сода бикарбонат 1сл. , йодена тинктура 1чл. във един литър хладка вода в период 14дни по два пъти на ден, след което втривайте Канестен крем добре по засегнатети участъци за 5-6 седмици.Трудно се лекува но има ефект. Хапчета които е добре да приемате са Фунгокап 200mg -2 хапчета за една седмица Doxycyclin Stada - сутрин и вечер по едно И задължително витамин B complex по 1 сутрин и вечер.
    от Vanko | 08.05.2020 13:55

Здравейте. След секс без кондом ми се появи зачервяване на уретрата. Ходих на дерматолог изписа ми крем мазах се после си пуснах посявка и нямах гъбички. След известно време развих баланит. Пих 2 антибиотика и се мазах със всички кремове в аптеката поради предписване от дерматолога. Днес ходих на друг дерматолог предписа ми друг крем и да се мажа 2 3 дена и сега не знам какво да правя вече имам рани и кожата от вътрешната страна ми е яко червена. Дерматолога вика имаш баланит ама пак предписва кремове. Елоком крем не знам колко ще помогне и той. Другото на уролог да ходя той да видим какво ще предпише
    от С. Ч. | 05.05.2020 02:23

Здравейте от около седмица имам 3-4 ранички под главичкатана с бели петна вътре пари боли сърби постоянно е мокро водя активен даже свръх активен полов живот ( по няколко пъти на ден така от няколко месеца) с едно момиче не използваме предпазни мерки не мислех че са гъбички а просто скъсване от протриване Немога да кача снимки защото са твърде големи Благодаря предварително!
    от stovi | 13.01.2020 18:04

Здравей, не ти се отваря снимката опитай да направиш пак и да качиш или ми пиши на личен stovistovi@abv.bg
    от Mmnm | 11.01.2020 01:25

при мен проблема е следният: имам група ситни точици или пъпчици на кожата под главичката(където е по нежната кожа) нито ме сърбят, нито болят. Леко бели са на цвят но основнно в цвета на кожата са, на пипане се усещат леко релефни. На скоро ги забелязах и започнах да им обръщам внимание. Лекувал съм гъбички преди 2 3 години с клотри мазол и микомакс. Възможно ли е това да са пак гъби останали от преди, но без симптоми. Като пъпките по някога почти не се виждат понякога са видими. Имам спомен, че и преди съм виждал такива още като малък преди да водя полов живот. Ето линк към снимка Link
    от Ivan Ivanov | 08.10.2019 23:35

Поне при мен се получи и да чукна на дърво нямам симптоми близо месец. Вземате си една тубичка крем Нистатин 15мг. И калиев перменганат. Правите си разтвор за еднократна употреба. В половин литър топла вода ръсвате 5-6 кристалчета, до получаване на розов разтвор. Разтвора не трябва да е много тъмен, защото започва да изгаря кожата. Топите пениса заголен в разтвора за около 10 минути. След това измивате обилно с вода и подсушавате. Ако забележите, че кожата на пениса започва да пожълтява, правите разтвора още по слаб. След подсушаване, мажете обилно с нистатин цялата главичка заедно с кожата под главичката и поне половин сантиметър по надолу по здрава кожа. Мажете така, че да не се цапат гащите после, което е почти неизбежно. Това е процедурата вечер. Сутринта измивате и мажете само с нистатин. На обед отново с нистатин, вечер се повтаря процедурата с калиев перменганат и нистатин. Ефект има още на втори трети ден. Процедурата я правете и седмица след отшумяването на симптомите.
  • Re: Гъбички по пениса - кандида ?
    от Гадинка | 16.08.2018 02:20

Здравейте, имам следния проблем след мастурбация главичката ми става червена, раздразнена и има леки ранички, понякога щипят по време на измиване. ЕТО И ПРЕД ИСТОРИЯТА на моя проблем - след 8 декември бях се видял с една девойка взех предпазни мерки "уж" но уви презервативът беше един, скъса се и правихме анален секс без презерватив. След два дни ми се появи бяло петно на главичката, под формата на гъбичка, отидох на дерматолог предписа ми Ламизил, каза след 2 дни да отида, но за тези два дни нищо не отмина и ми се появиха повече. Изписа Дактакорт за мазане, каза да се мажа 7 дни, но продължи мазането 15 дни, защото гъбичките не отшумяваха, а се появиха още. Дерматоложката ми каза да не се фокусирам, било щяло да мине. Така стана поутшумяха малко Някъде края на Януари минаха, но си имаше леко появяване на тези петна. След прекратяването на Дактакорт главичката ми стана леко зачервена, а след мастурбация главичката ми е, като раздразнена и червена не ме боли, ходих при личния лекар каза да не се мажа с нищо, а да правя промивки със смрадлика. Правих и това имаше ефект, но зачервяването пак се появи. Смених сапуна ползвам бочко само за пениса, но остава проблема със раздразнението след мастурбация, преди нямах този проблем. Да добавя, че имам висока отлична хигиена и този секс ми беше първия.
    от Станимир | 15.05.2018 13:13

Здравейте,пих антибиотици 6 седмици с една прекъсване.След което получих обрив по пениса,ходих на доктор,изписа ми микомакс 150 мг и крем на Авен. Изпих ги,мазах 2 седмици ефект 0. Прочетох че крема не е антигъбичен и си взех Дактакорт,ползам го седмица,но пак пари и щипе. Моля за съвет
    от Tsvetan Spasov | 01.05.2018 14:52

Това дали е някаква гъба ? Link
    от Inkasatorcho | 23.04.2018 22:18

Здравейте направиха ми схема с микомакс. 1месец 9 хапчета 2месец 6 хапчета 3месец 6 хапчета Това как ви се струва като схема имам зачервяване по пениса и сърбеш, Това се отнася и за моята приятелка на микро билогия не ми откриват нищо лекарят каза че понякога не излизат от една година съм в това състояние благодаря предварително.
    от Димитър | 18.04.2017 16:07

[list=]Здравейте имам някакъв подобен проблем но не знам как точно и аз да го опиша... Вчера забелязах че на главичката ми има някакво бяло нещо,а отвън на кожата стои нещо като протрито... Мислех си че е от това че с приятелката ми го правим по няколко пъти на ден през уикендите но не съм сигурен. И преди това ми се беше случило такова но не му обърнах такова внимание и след няколко дена беше изчезнало. Според вас от какво може да се получи това. :shock: [/list]
    от Spooky98 | 16.04.2017 09:05

Здравейте! От близо половин година имам следния проблем: по главичката на пениса получавам някакви бели наслагвания, които имат лош мирис. Поддържам отлична хигиена. Не знам кога се получават, някой път ден след къпане, друг път часове. Какво е това, гъбички ли са? Как се лекуват и с какво?
    от mixata12 | 09.04.2017 19:22

Здравейте, и аз имам подобен проблем, преди 4 месеца ми откриха Кандида, интересното е, че доктора само погледна засегнатото място, без да се правят изследвания. Изписа ми Клотримазол, след повторно ходене, докторът каза, че въпросната Кандида е изчезнала. В последствие пак се появи зачервяването по главичката. Преди 1 ден забелязах, че имам червени пъпчици по езика, като попрочетох из интернет се оказа, че е възможно да е Кандида. Въпросът ми е, възможно ли е да не съм се бил излекувал напълно и да са се пренесли по езика ?
    от Bobi | 07.03.2017 22:02

Ако става въпрос за тези бели пъпчици, не са гъбички ! Това са pearly penile papules! Имат ги доста голям процент от мъжете! Не е нищо тревожно! Ад ги премахнах с лазерна процедура! Пиши на лично ако искаш повече инфо!
    от koraba | 24.02.2017 22:20

Здравейте това със сиг са гъбички за първи път имам никога до сега не съм имал Link , но странното е че нито имам симптоми зачервявания сърбежи болки нищо просто си седят там и не минават. Какво да правя не знам никакво лечение четох някакви мазила сте писали в темата но какво точно да направя. Не искам да ходя на Уролог защото ме срам искам първо да пробвам сам да се излекувам ако не стане тогава ще потърся докторска помощ защото просто за първи път се сблъсквам с това нещо .
    от Йордан Захариев | 04.02.2017 14:05

здравейте харесах си на мой приятел позната но тъй като той вече е бил с нея няколко дни след акта му се е появило това странно образуване точно под главичката Link И понеже него го е срам да отиде на лекар а аз не съм мазохист да се мятам като риба на сухо по болниците за това искам да попитам колко е опасно и за какво става въпрос.Благодаря предварително :)
    от wayne | 05.07.2016 15:02

Въпрос: за гъбички на тестисите Канеспор или Канестен се ползва?
    от Светослав Портарски | 25.06.2016 08:53

Здравейте и от мен. Преди няколко месеца (около 8) забелях, че главичката ми (около пикочния канал) е побеляла. Отварям една скоба, правя секс само със съпругата си. Измивал съм си пениса с интимен гел на съпругата ми, течен сапун, мокри кърпички. Правили сме урална любов. Когато започна всичко правихме секс с презерватив (правили сме секс и без презерватив ама много рядко) и първоначално започнах да изпитвам болка като, че все едно съм го протъркал . След това забелях, че побелява. Побеляването започна да се разпространява и върху кожата, която опира с бялото петно. В последствие започна и да ме боли при заголване на главичката. Забелязах, че е суха. При замиване с вода изпитвам болка и след 2-3 мин. отшумява. Имам чувството, че дупката на кожата при заголване е стеснена ( там е бяла и груба) и заголването е с болка и много болезнено. Въпроса ми е трябва ли да отида на лекар и ако да на какъв? Може ли да ме посъветвате какъв мехлем или хапчета да използвам? Благодаря предварително.
    от cvetelin | 21.03.2016 01:16

Здравейте имам следното питане. Ходих на уролог и ми каза, че имам гъбички (кандида) предписа ми Цинков Крем и да налагам със ябълков оцет. Да махнаха се, но след 3 дена пак се появиха не ме сърби както не ми и пари. Препоръчайте ми друго лечение.
    от Иван | 16.07.2015 12:49

Изтриват ги от сайта , ето нов линк : Link
    от jerrymaguire | 15.07.2015 15:52

Не се отваря.
    от Иван | 15.07.2015 03:50

Ето линк: Link
    от jerrymaguire | 09.07.2015 19:43

Снимайте пениса си и качете снимка тук. Така по-лесно може да се окаже помощ/
    от Иван | 09.07.2015 11:34

Здравейте, проблемът ми се появи преди няколко години когато бях в пубертета. В продължение на няколко месеца се появяваха кафеникави петна на главичката на пениса ми. Тъй като нямах други проблеми освен визуални, реших да не споделям с никого, като смятах че проблемът ми ще изчезне с времето. Тъй като това не се случи, реших да потърся помощ тук.
    от wayne | 20.05.2015 19:34

на мен понеже никой не ми отговаря в темата - може ли кратко описание на Нистатин, Дефламол и някакво с Д има със странно име. от трите за мазане кое какви действия има и кога се предпочита пред другото. и за гъбички хубаво ли е да се мие с калиев перманганат или със сода бикарбонат или това не са добри идеи. P.S. Ако не гъбички каква е причината за зачервена и раздразнена кожа на пениса (сякаш си се изгорил) и кой крем има някакви регенеративни функции.
    от Georgi | 12.05.2015 09:55

Здравейте , чета вашите проблеми и моя е подобен имам зачервяване на главичката като е в еректирало състояние едни червени точици а кожата е глатка имам един дискомфорт и сурбеж от време на време пробвах с клотримазол защото това ми изписа една докторка а след това отидох при друга тя ме прати на изследване ,но това беше само за посявка на главата от кандида пробата е с натъркване на памуче по главата нямаше други иследвания като кръв и урина уринирам си нормално ,но това ме притиснява на пробата от кандида излезе че е стерилно а проблема си го има зачервяването се получава от време на време наи-вече при ерекция ,а докторката ми каза когато ми се получе зачервяване пак да отида ,ще пробвам да кача и снимка за да видите ...
    от velislav | 04.05.2015 15:45

ами да зимал сам антибиотик,иначе зачервяването ту изчезва ту се появява и особено,като е във възбъдено състояние главичката почервенява.относно лекаря нямам възможност през седмицата да посетя лекар само събота и неделя,по случайност имам крем clotrimazol,ако пробвам да се намажа и да видя дали ще има подобрение как мислите? благодаря предварително
    от jerrymaguire | 09.04.2015 08:58

Посетете личниния лекар. Да сте взимал антибиотик? Изследвайте си ако щете профилактично дори кръвната захар. При висока кръвна захар може да имате подобни симптоми. Не се мийте със каквито и да било сапуни, интимни гелове и др. Само с хладка вода - това е много важно! При всяко едно положение ще трябва да се мажете с нещо, но това личният лекар ще прецени.
    от velislav | 09.04.2015 08:07

Здравейте,и аз също имам проблем със зачервяване на главичката на пениса и ситни червени пъпчици и е леко набручкана кожата като засъхнала,не ме сърби или боли,но ме притеснява.Имам ги от около месец-два.
    от Ivan | 01.04.2015 19:00

Съжалявам за повторното мнение, но исках да попитам за крема и пастата НИСТАТИН дали биха помогнали във моя случай? Четох и за екстракта от грейфрут, но ми е прекалено скъп засега. Искам да си мина на лекар но Нистатина за напърво време дали ми би бил полезен?
    от Ivan | 01.04.2015 13:57

Здравейте, оказва се че явно имам гъбички още от юли или авгус мин. година. Имам приятелка, и явно са от нея няма от кой друг да са. Тя беше известно време на лечение със антибиотик и ми бе споменавала че имала по езика гъбички но ги излекувала. От известно време си го киснех във разтвор от сода. Отдавна трябваше да ида на лекар. Но имах проблеми, и не ми се отдаваше възможнст. Идната седмица ще ходя най-накрая. Напоследък забелязвам че дори да разтрия главата пак се рони направо на шупли. Дори и да не е възбуден. И обикновенно преди миене ако съм превъзбуден и реша да си набия една, винаги стават по много шупли. Не съм говорил и със нея още по тоя въпрос. Не знам дали да не го направя или да изчакам след резултатите при лекаря. Въпреки че съм 80% убеден че са гъбички. Исках също да попитам ако някой може да ме насочи към добър уролог работещ със здравна каса. Защото моя е мнoго кофти, до някъде съм и зарди него сега така. Защото ме преметна че не били гъбички а смегма. Но няма начин да е, аз се мия по 2ва пъти поне на ден. А тогава беше в начална фаза и му се вързах. :( Ако може да ми препоръчате някаво ефикасно за сега лечение поне малко да се пооблекча (четох за екстракта от грейфрут. :/). Че вече ме догносява дори и само ако се сетя да си набия една. Все си мислех че до сега щях да съм ходил на лекар, но все не се отдаваше възможност. Въпроса ми е дали вече положението не е много серйозно, дали не съм се забавил много. И дали има възможност дори и да намалее от содата, след секс с нея пак да се заразявам. Във много гадна ситуация съм. :/
    от jerrymaguire | 20.01.2015 17:45

Моля, пишете на кирилица!
    от stoqn | 19.01.2015 23:52

imam problem s neshto kato pypchici po glavichkata na penisa malki beli izdotinki i se napirat tichno pod izvifkata na glacichkata Link tova e linka na snimka
    от mihliuzin | 23.10.2014 13:15

Ходих отново на лекар и ми каза че инфекцията вече била вътре в канала и диагнозата ми вече е цистит изписа ми антибиотик за 7 дни левофлоксан тева се казва вече 3 ти ден го пия ефект няма взех си и уринал акут дано помогне ако някои компетентен в тази област има савети за мен моля пишете ми проблема е сериозен пари постоянно в канала на оретрата не само при уриниране постоянно е и не ми дава минута спокоиствие четах някъде че от локалното третиране с мазила можело да се влоши положението , мисля днес да го топна в чаша сода бикарбонат пишете благодаря предварително
    от Владислав | 22.10.2014 10:07

Здравейте. Приди години се появиха малки точици по задната част на главичката на пенисът ми. Не знам точната причина но секс без презерватив не съм правил. За жалост не съм се интересувал до сега какво са, но имам опасения ,че са започнали да се предават и по самата главичка. Можете ли да ми препоръчате нещо понеже нямам възможност за преглед на живо. Благодаря Ви
    от jerrymaguire | 22.10.2014 08:47

Забравете за каквито и да е интимни гелове и сапуни по време на лечение, а и по принцип. Прнисът се мие само с хладка вода! Има интимни гелове за жени, но все пак си е химия. Жените по-скоро ги използват за да са по-уверени в интимната си хигиена за пред мъжете. При каквото и да е оплакване по пениса или където и да - посетете лаборатория, да ви вземат натривка и да знаете какво и с какво да го лекувате. Не струва скъпо и е най-сигурния и ефективен начин за адекватно лечение. Но най-важното е поне няколко дни преди да посетите лабораторията да не сте мили пениса си с нищо друго, освен с вода!
    от emil | 21.10.2014 21:51

А възможно ли е парене и болка при уриниране,да се причини от интименг гел или клотримазол.
    от Shaider III | 21.10.2014 14:48

Ако някой си е мил гениталиите с този сапун и е бил заразен - може, макар че в хотелите сапунът обикновено е запечатан нов. Явно от гъбичките се е възпалила главичката и сте направили баланит. От крема би трябвало да изчезне.
    от mihliuzin | 21.10.2014 14:40

zdraveite imam gubi4ki ot 3 dni hodih na urolog i mi predpisa mikomax i triderm maja se 3ti den za4ervenoto petno namalqva no sarbi i pari ujasno iskam da popitam tova normalno li e? vazmojno li e da sm gi hvanal ot sapun ili zarazen matrak spah v hotel nqkolko dni
    от Shaider III | 05.10.2014 16:56

Могат, както и обратното - от члена в устата.
    от Ivan | 05.10.2014 10:49

Ами тя спомена че имала в устата, но ги била излекувала. Възможно ли е от устата и да ми преминат на члена?
    от Shaider III | 04.10.2014 16:03

За гъбички в устата, доколкото знам, се взима Микомакс по 1 капсула на три седмици или нещо такова. Сега ще отида до нас и ще видя листовката, понеже имам още една капсула.
    от Ivan | 04.10.2014 10:35

Извинявам се за офтопика, но колко пъти трябва да правя това със содата?
    от Ivan | 04.10.2014 10:01

Аз мисля да отида на лекар направо, иначе моята преди време си призна че имала гъбички по езика. Но не знам дали да не засегна въпроса пред нея. Шот не желая се излекувам и пак да ми ги лепне. Каза ми че уш ги била изчистила, но това няма от къде другаде да съм го хванал. С предната не съм махал презерватива, а и не съм с нея от близо 5 месеца вече. Това чудо ми е от месец, и няма от кой др. да е.

Напиши отговор
112 намерени, страница 1 от общо 3