Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Хроничен простатит - Enterococcus faecalis

Напиши отговор
  • RE: Хроничен простатит - Enterococcus faecalis
    от Коко88 | 01.10.2021 09:58

Noman благодаря ти за изчерпателния отговор. Моя проблем е със стафилокок ауреус, но вече от зор се ровя из всяка тема за простатита. И понеже си се излекувал все пак след толкова години мъки, а информацията относно лечението ще е полезна за много хора за това те накарах да опишеш точно. Благодаря ти още веднъж!
    от Nomen | 30.09.2021 23:06

Koko88, интравенозните вливания ги правих в Русе. Уговорих се с една сестра, която работи на частно, и тя ми правеше вливанията. Общо 10 дни по 2 вливания на ден. Всяко вливане трае минимум час. Слага се абокат на ръката и се прави бавна венозна инфузия. Имах затруднения да намеря 20 ампули Ванкомицин по аптеките, но успях. В София знам, че в аптеката на болница Доверие може да се поръчат срещу капаро. Целият курс ми струваше около 800 лева - 400 лв. за ампулите и още 400 лв. за манипулациите. Терапията с Ванкомицин ми я назначи д-р Иван Велев от Софиямед. На база на изследван простатен секрет и след това на Андрофлор в Геника (с първа сутрешна урина след тоалет) се установи, че имам Ентерокок фекалис в простатата. Опитвал съм с много перорални антибиотици по 4 седмици всеки, но без успех. От Велев зная, че Ентерокок фекалис само с Ванкомицин вливания може да бъде ликвидиран. В краен случай с Линезолид перорално, който също е нишов и скъп антибиотик. Успех!
    от Коко88 | 30.09.2021 09:16

NOMEN. Би ли обяснил малко повече за интервенозните вливания с ванкомицин. Къде са ти правени? Кой ти бие инжекциите уролга или личения лекар? Необходимо ли е хоспитализиране в болница? Благодаря!
    от bluntt | 23.09.2021 19:12

Никоя добавка не съм усетил да ми влияе кой знае колко, иначе малко усещам като че ли от тези: Saw palmetto, Pygeum africanum, Rye grass pollen extracts Разбира се качеството на добавките варира от производител доза итн... за това е трудно да разчиташ че каквото е помогнало на мен ще помогне и на теб.
    от Niko | 22.09.2021 16:14

Bluntt, кои добавки са ти помогнали на теб?
    от bluntt | 22.09.2021 12:28

Хранителните добавки нищо не лекуват, повечето дори няма да ви помогнат - това което усещате като подобрение е плацебо ефект. Има 2-3 добавки свързани с простатата, които имат някакъв ефект, но не е нещо нервероятно.
    от Niko | 21.09.2021 07:57

Има един куп хранителни добавки с това съдържание. За мен си е рекламен трик това.
    от mincho | 21.09.2021 01:06

Купих си едно лекарство Prostaline,някой използавл ли го е казват че лекувал хроничния простатит от корен 1 кутя 20 хапа струват 60 лв дали е измама или наистина помага ако някой го е ползвал да каже да не се набутват хората напразно..
    от Nomen | 20.08.2021 13:50

Пробвал ли си терапия с Бетмига за евентуален свръхактивен пикочен мехур?
    от mincho | 05.08.2021 03:49

Аз бях ресистентен към всичко без ванкомицин и монурал, нямам проблеми с ерекцията но немога да пикая като хората а за ерекция бих те посъветвал да си купиш Himalaya spimen forte 3 лв струва и е много ефикасен за ерекция и вастановява някой неща в простатата или отиди в софия при някой спецеилист аз понеже ходя дет намеря немога да се оправя 2 години стана на 23 години съм не съм толкова зле но това чуство за постояно пикане ме убива.
    от Nomen | 04.08.2021 15:37

Mincho, вече нямам бактерия нито в еякулат, нито в простатен секрет. Единствено с интравенозни вливания Ванкомицин успях да преборя Ентерокок фекалис. По принцип на антибиограмата ми показваше, че е чувствителен и към доста други антибиотици, в това число Левофлоксацин, Бисептол и Аугментин, но за съжаление пероралната терапия с тях не беше ефективна... Това, което ме шокира обаче е, че тъкмо се справих с бактерията (след повече от 10 години ходене по мъките), и изведнъж се появи еректилна дисфункция (едва на 37 години съм)... Вече половин година не мога да се справя... Докато приемам Героцилан (тадалафил), нямам проблем, обаче щом спра и веднага ерекцията изчезва... На теб кой уролог ти назначи терапията с фосфомицин монурал и nitroxolin mip forte?
    от mincho | 31.07.2021 00:52

Andrbg,Хроничният простатит може да предизвика стерилитет въпреки че рядко срещано и аз от това се претеснявам напоследък дано се излекуваме преди да ни е навредило толкова!
    от Andrbg | 30.07.2021 20:31

Здравейте! Моля за съвет! От скоро ми откриха че имам камък в левият бъбрек и след това получих дискомфорт в десния тестес ( по скоро отзад на тестеса).Веднага си записах час при доктор Вълканов в Пловдив.След прегледа на ехограф (както на бъбреците така и на тестесите) също така и със напипване около тестесите ,според доктора имам възпаление на простатната жлеза и камъка е тръгнал да излиза.За да установим камъка къде е точно в момента трябва да си направя скенер ,както и спермограма за да установим каква е бактерията. Забелязах че понякога десния ми тестес е малко по надолу от другия ,смисъл и преди е било така но сега имам чувството че е малко повече , според доктора това е нормално нямам варикоцеле.Въпроса ми е това много ли е опасно и мога ли да получа стерилитет (на 24 години съм).Нядавям се че съм обяснил проблема си и съм доста притеснен ,макар че доктора ми каза че няма за какво.Моля споделете ако някой има подобен проблем. Благодаря!
    от mincho | 30.07.2021 18:43

Nomen,сега ще пия 3 месеца фосфомицин монурал и nitroxolin mip forte 250 mg, ти отърва ли се от простатита и колко ресистентен беше към антибиотиците ?
    от Nomen | 30.07.2021 16:13

Живея в Русе. Ходих при д-р Венцеслав Георгиев в болницата - той ми взе секрета и го занесох за изследване в лаборатория "Здраве"
    от bluntt | 29.07.2021 18:26

Простатен секрет отчасти се съдържа и в еякулата, дори има документирани проучвания, които твърдят че еякулата носи по-висока диагностична стойност. Разбира се всеки случай е индивидуален, според мен при заплетен случай трябва да се изследва всичко възможно - простатен секрет, еякулат, уретрален секрет, пъвра струя сутрешна урина, средна струя урина итн. Теб кой ти взе простатен секрет за изследване и къде го изследва?
    от Nomen | 29.07.2021 17:43

Относно стерилността - до момента всички спермограми, които съм правил, са били в нормите...
    от Nomen | 29.07.2021 17:41

Момчета, не си губете времето с изследване на еякулат. Единственото адекватно изследване за диагностициране на бактерия в простатата е ПРОСТАТНИЯТ СЕКРЕТ. Взема се от уролог, след масаж на простатата. Не е приятно, но е достоверен резултатът. На мен ми отне 6-7 години, докато осъзная това. Правил съм десетки тестове на еякулат, които са давали липса на бактерия. След като обаче направих простатен секрет, веднага излезе проблемът!
    от mincho | 15.07.2021 12:00

Тази седмица направих изследване на стерилна урина и еякулат и пак нищо не излиза преди година ентерикоките излязоха в еякулата сега ги няма там но все още не мога да пикая нормално незнам дали е небактериален хроничен простатит или бактериален хроничен простатит оплаванията ми са парене двойна струя , чуство че не съм се изпикал докрай и прокапване дали все още имам ентерикоки и да пия ли антибиотици към който съм с "S" от старата си антибиограма ?
    от mincho | 10.07.2021 04:00

NoName,До колкото знам че хроничния простатит разваля стерилноста при тебе как са нещата за толкова дълги години мене ме страх най вече това все още не си направих спермограма и нямам проблеми с ерекцията най вероятно все още ентерикоките са ми в простатата предизвикват болки след 3,4 еякулаци и трудно уринирване не излиза че имам бактери в еякулата простатен секрет ли е нужен ?
    от Nomen | 09.07.2021 14:24

Тук можете да намерите информация за доц. Пенчо Генов: Link. Ето една негова статия по темата за хроничния простатит: Link. Тук можете да се свържете с него и да направите онлайн консултация, както постъпих и аз: Link. Поздрави и успех!
    от Nomen | 09.07.2021 14:22

Здравейте! Най-после имам окуражаващи новини, които бих искал да споделя с вас. Накратко за моя проблем: От 2009г. лекувам хроничен простатит. Първоначално стартира с болки и дискомфорт при уриниране. След това се появиха и болки след еякулация. Едва през 2016г. с изследване на простатен секрет установих, че имам Ентерокок фекалис в простатата, който не излизаше години наред във всичките изследвания на еякулат, които бях правил преди. Пробвах с 5 перорални антибиотици, но не даде резултат. Накрая с 10-дневен курс вливания Ванкомицин ликвидирах бактерията, но болките след еякулация продължиха. В един момент спонтанно и настъпи еректилна дисфункция. Повече от 2 месеца не можех да постигна ерекция. Случайно попаднах на доц. Пенчо Генов, който предположи, че от простатита са се увредили кръвоносните съдове и нервите на простатата. Сега се лекувам с Героцилан (тадалафил) от 5 мг, по 1 таблетка на ден, за 3 месеца. Болките след еякулация изчезнаха още след първия прием. Много съм обнадежден!
    от mincho | 04.07.2021 21:41

От септември 2020 заочнах да се лекувам имах ентерикоки фекалис в еякулата бях само към fosfomicin monural с "S" и към Ванкомицин с "S" към всичко друго с "R" Пих монурала за 10 дни ми олекна правих пак еякулат+аб и липсва растеж доктора каза че всичко се оправи имаше все още затруднение в уринирването минаха още 10 дни и нещата станаха по груби сега единят уролог ми каза че е хроничен простатит пих lexofloxacin и fosfomicin zenetiva по зле станах имам затруднено уринирване прокапване и чуство за не изпазнен пикочен мехур дали все още ги имам бактерите и какви изследвания да правя вече не излизат в еякулата да пия ли пак монурал без лекаря да ми го е изписал ?
    от bluntt | 03.06.2021 21:40

Направи изследване за полово предавани болести(трихомони, хламидия, мико/уреаплазма итн) както и бактерии в качествена лаборатория отново. Вероятно все още не си излекувал нещо
    от mincho | 29.05.2021 23:16

От година и полвина имам следните оплаквания Чуство че немога да се изпикая до края , двойна струя , и прокапване след уриниране. Един доктор ми каза че може да е стриктура на уретрата вкара ми катетар в пениса още на момента се изпиках и нямаше оправия после друг лекар ми направи екограф на корема като е пълен с вода и след уриниране и каза че имам 1 мл вода неможе да е стриктура.. Третия каза че е инфекция на простатата имах ентерикоки фекалис от който се изчистих с антибиотик но симптоматиката продалжава в пълна сила струйата ми не тънка и слаба но имам чуство че немога да се изпикайа до край нямам и болки като пикая моля ако някой има същите проблеми да сподели.
    от traskk | 03.04.2021 18:59

Prostatit, ППБ е полово предавани болести - трихомони, гонорея, хламидия и плазми. NAC е ацетилцистеин. АЦЦ прахчетата съдържат NAC. Може да погледнеш и тази статия за простатита Link
    от Evgeni | 31.03.2021 17:58

При Е.faecalis можеш да пробваш да се самолекуваш с moxoflaxacin, тъй като казват че дава по-добри резултати специално за E.faecalis. Виж повече информация в това проучване: Link
    от Prostatit | 25.03.2021 07:14

Здравей,какво означава ППБ,извинявай за тъпия въпрос.Благодаря за кварцетина сега прочетох за него много добре ми звучи не бях чувал за него.И може ли да поясниш какво е NAC.Упражненията ги правя от около седмица.Благодаря ти за инфото.
    от traskk | 24.03.2021 21:15

Това че ти намалят симптомите при прием на антибиотик е добре, защото ако не, може да говори за ППБ. Може да пробваш да приемаш и хранителни добавки - кварцетин или NAC, за тези се сещам, сигурно има и други. Също да пробваш упражнения като тези Link и Link. Може да го обсъдиж с уролог си.
    от Prostatit | 23.03.2021 22:24

Може би седмица бях с чисти изследвания,но то проблема е че не във всяка лаборатория излизат.Но като цяло като пия антибиотик намалят симптомите.Странното е че ми излизат на изследванията с много малко количество дори единият уролог при който ходих не искаше да ми изписва нищо,а оплаквания си има.Затова отидох при друг и той ми изписа антибиотик.Каза че няма значение какво е количеството на бактерията,просто не трябва да е има.
    от traskk | 23.03.2021 20:11

Витамини А и Е. А колко време беше с чисти изследвания? Също като пиеш антибиотик, симптомите намаляват ли?
    от Prostatit | 23.03.2021 11:57

Извинявай,какви витамини си пил освен инфламенд.
    от Prostatit | 23.03.2021 11:56

Здравей,не съм си правил такива изследвания,но партньорката ми е една и съща повече от 15 години и съответно го правим само с кондом.Тъй като съм доста наплашен от повторното появяване на простатита.Иначе и аз го пих Таваника изчезна бактерията и след това отново се появи.Доктора ми каза,че се получава това в някой случай.Просто са много упорити.
    от traskk | 22.03.2021 21:03

Здравей, изследвал ли се за полопредавани болести? Ако не си, бих те посъветвал да го направиш. И има значение в коя лаборатория се изследваш. Аз съм имал в еякулата ентерокок фекалис, пих за него 21 дена Таваник, след което не появяваше в изследванията. Пих антибиотика заедно с Инфламед + витамини.
    от Prostatit | 22.03.2021 09:50

Здравейте,с хроничен простатит съм от може би 15 год. има моменти в който се потиска и моменти в които се изостря.Като цяло съм правил Shokwave терапия 10 процедури,но не съм доволен.На всеки му действа по различен начин.В момента се боря с Ентерококус Фекалис вече доста време,в момента пия Пеницилин(Уназин).Явно са доста упорити.Това от което съм доволен е Инфламенд.
    от Nomen | 02.01.2021 23:09

mincho, благодаря ти за отговора - очевидно, че съм на грешен път и вече 11 години ходя по мъките, щом търся решение на проблема си по форумите... моля те да споделиш теб кой лекар те излекува и в коя лаборатория си пусна изследванията...
    от mincho | 31.12.2020 13:32

Аз ги махнах от еякулата с монурал звучи страно 11 години с еднакви бактери явно си при грешния лекар но все още имам затруднено уринирване доктора каза че простата ми е добре но трябва 1 мсц да пия простакут и уро 3 направи си АБ и виж към кой антибиотици си с R и към кой с S монурала аз го пих 1 седмица 2 прахчета са разтварят се в вода единия да кажем понделник другия четвъртак дано ги махнеш тези гадини
    от Nomen | 29.12.2020 18:17

Здравейте, Някой от вас прилагал ли е т. нар. shockwave терапия за хроничен простатит? Моля да споделите впечатления...
    от Васил | 24.12.2020 13:19

.Ако не тече и излиза ентерокок не значи инфекция. При мен простатитът го отключи инфекция, но навреме и правилно лекувана. От тогава теч е нямало. Беше очевидно, че имаше инфекция в уретера, и след преминаването и се отключи друга патология. Ентерококът спря да излиза на посявки след 2-3 седмици пиене на ацетилцистеин и сребърна вода. Симптомите са си същите. Не са бактерии. Провокиращи фактори - прекарана инфекция, гени, специфичен психологически профил, вероятно се касае за автоимунен и неврологичен процес. Лечение няма симптомите са постоянни в различна степен. Функционално няма увреда, освен докато преодолееш психотравмата от хроничната болка. Най-добър ефект - масаж. Трябва да се прави редовно. Добре влияе и масаж около опашката и кръста - аз се справям сам, щото и това работя. Ако има подут лимфен възел и теч си е инфекция, много дълги курсове трябват - според урологът, който ми оправи инфекцията, като влезе в простатата, няма махане. Правил е и инжекции директно едно време...
    от Nomen | 21.12.2020 18:02

Здравей, mincho! Според мен няма никаква вероятност да се пренесе инфекцията от уринарния тракт в сърдечно-съдовата система. Би ли споделил какъв антибиотик ти помогна да излекуваш Enterococcus faecalis. Аз от 11 години го имам в простатата (излиза само в простатен секрет, не и в еякулат) и въпреки терапия с близо 10 различни перорални и инжекционни антибиотици, не мога да се изчистя. При теб диагнозата простатит ли беше?Поздрави!
    от mincho | 16.12.2020 20:40

Здравейте! Намериха ми Enterococcus faecalis в еякулата излекуваха се на първия антибиотик искам да знам дали като съм ги имал в пикочния мехур в същото време имал ли съм ги в кръвта и дали са ми нахлули в сърцето нямам темперетура и втрисане но четох че предизвиква ендокардит дали трябва да направя изследвания и на кръвта направиха ми ехокардография и беше добре искам да знам дали до като съм ги имал в еякулата и ми предизвикаха инфекция на пикочните канали в същото време може ли и в сърцето да са отишли !!
    от Nomen | 12.11.2020 16:11

Здравейте! Някой от вас правил ли е терапия с интравенозни вливания Ванкомицин? Моля да споделите отзиви! Предварително благодаря!
    от Nomen | 23.10.2020 13:50

Здравейте! От години опитвам да лекувам Enterococcus faecalis в простатата с перорални антибиотици - Аугментин, Таваник, Бисептол. Без резултат. Наскоро един уролог ми каза, че единственото спасение е интравенозни вливания Ванкомицин за дни (по 2 на ден), съчетани с физиотерапия (нагревки на малкия таз). Моля, ако някой от вас е прилагал подобна тералия, да сподели впечатления. Предварително благодаря!
    от Siki | 20.04.2020 00:43

Лечение само и само с Пеницилин или Ванкомицин инжекции които ги няма в българия и имонностимулатори направете си изследване за херпес и хив опасна бактерия грам положителна не харчете пари за празни лекарства и не се тровете поръчайте ги от чужбина на време преди да сте получили Херпес и Хив
  • Re: Хроничен простатит - Enterococcus faecalis
    от User | 15.06.2017 00:55

Зад ентерококите най-вероятно се крие полово-предавана инфекция. Липсата на ефект от антибиотиците потвърждава наличието на допълнителен причинител от бактериите. Направи си изследване пак за Хламидия и Трихомонас вагиналис в някоя добра лаборатория. Опитай в Окръжна болница или Медирс в София. Тук ще намериш доста информация от хора с твоя проблем. Link
    от ivan | 13.06.2017 20:57

проблемите започват през февруари, месец след необезопасен полов акт и слаба имунна система след прекарване на грип. Оплакванията са за сърбеж, парене при уриниране, секреция и сълзене. Първите изследвания показаха Chlamidia trihomatis. Назначен беше 14 дневен курс със авелокс и имуностимуланти. След 2 седмици взех сумамед. 2 седмици след това се появи подут лимфен възел на единия тестис и се върна паренето при уриниране. Трети лекар ми изписа Ксимебак. Отидох при четвърти лекар който ми направи антибиограма, която показа наличие на enterococus fecalis, изписан ми бе Tavanic. След 2 седмици прием пак нямаше ефект. Месец по-късно пак антибиограма и пак enterococus fecalis и след 2 седмици и до ден днешен пия agumetin. Паренето при уриниране и болката и подутината в тестиса стоят. Видях лекарство на име Зивоксид (1000 лв.) което помагало ако някой се е излекувал моля да каже как защото не мога да водя нормален начин на живот и искам да се оправя по-бързо, благодаря!
    от Ognyan | 15.02.2016 18:48

анонимен какво стана излекува ли се? имам същите проблеми 1 към 1 :(
    от poli8557 | 26.09.2010 16:50

a otnosto imunostimulantite Qcuarcetin 3 pati dnevni i Zink 1 pat dnevno
    от poli8557 | 26.09.2010 16:33

1.izv za latinicata 2.ako imash karvq6ti xemoroidi ne 4akai skoro da se izbavi6 ot bakteriqta-Enterococus fecalis, za xemoroidi ne si spomenaval po gore, no tova trqba da go znae6 3.Mikrobiologiq samo na eakulat e vqtar rabota, za6toto ako ima6 dare4em-Trihomonas vaginalis nqma da se vidqt v eakulata tai kato kontakt s vazduha gi ubiva, zatova se pravi mikrobiologiq na prostaten sekret(rektalno tu6irane) i uretralen sekret.I dvete proceduri ne sa ot nai priqtnite,no ne sa i bolka za umirane.Tova e moq savet.
    от sara781 | 04.03.2010 20:40

Ами андролога е един вид мъжки гинеколог, ако мога да се изразя така :lol: , хубаво е при наличие на бактерии, да направиш една консултация с такъв уролог, защото можеш да имаш някъде по пикочополовата ситема огнище на инфекция. Може да имаш застой някъде по каналите, и от там да се образуват бактерии. Всичко това е в сверата на "може", какво е точно, лекар специалист трябва да ти каже.

Напиши отговор
70 намерени, страница 1 от общо 2