Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Напиши отговор
  • RE: ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!
    от Niko | 13.09.2021 21:22

Аз не съм ходил при него. Златев в София ми е вземал простатен секрет.
    от buc2 | 13.09.2021 13:19

Благодаря, Niko! Ти ходил ли си? Какви са ти отзивите? Откри ли ти причинителя?
    от Niko | 13.09.2021 11:43

Лаборатория Медика 1 - В.Търново
    от buc2 | 13.09.2021 10:21

Някой ще бъде ли така добър да предостави контакти на микробиолога от Търново?
    от Васил | 28.08.2021 11:50

Да се включа и тука да ви обясня да си живеете живота, наболва и толкоз. И при мен уж имаше E. faecalis, после изчезнаха, симптомите си останаха, пари за тая болест от 2 години не съм давал и няма и да дам. Редовен простатен масаж елиминира другите симптоми освен болката, но човек свиква с нея. Аз лично съм съгласен с уролога, че бактериална инфекция в простатата ще тече и ще смърди (както и беше по време на уретрита в началото). Явно като се качи достатъчно нагоре, после и да изчистиш бактериите, остава увредено. Затова ако прокапе пушката веднага при уролога, а не да се мотаете 3 дни на самолечение (реших, че ще пия доксициклин докато минат празниците, който не сработи) като мене, и после ама що така стана :) Пак съм доволен, че попаднах на читав лекар, че изписа конски дози ципрофлоксацин и тинидазол. Но простатичтето си стана след това и тъй ще е. Когато превъзмогнеш психологическия блокаж, животът пак става лесен. Лечение да стане както е било няма.
    от Nomen | 25.08.2021 23:29

Моля! Стискам палци да имаш успех! Най-добре спри антибиотика. Намери си уролог, който ще се съгласи да ти вземе простатен секрет и планирай посещение при него минимум 14 дни след последния прием на антибиотик. В последните 5-6 дни преди посещението при уролога недей да еякулираш, за да се събере секрет в простатата. Преди да отидеш да даваш секрета, си купи стерилен контейнер със среда (така се казва) и добре хигиенизирай члена и интимната област с интимен сапун. На следващия ден след като дадеш простатен секрет, занеси първа сутрешнна урина (след тоалет) в стерилен контейнер в лаборатория Геника на ул. Ами Буйе. Другия вариант е да отидеш и на място да дадеш еякулат. Пуснк си (с урина или еякулат) изследването “Андрофлор”. Отнема 2 дни - тъкмо докато ти излезе и антибиограмата от простатния секрет. Ако и на двете излезе бактерия, се съветвай поне с двама уролози - препоръчвам Иван Велев от Софиямед и Пенчо Генов през Healee. Ако имаш въпроси, пиши ми: nomen_nominandum@abv.bg. Успех!
    от Toon Army | 25.08.2021 21:09

Nomen, беше полезно да прочета всичко което си написъл.Аз реших да не пия антибиотика 28 дни. Ще си направя нови изследвания и ще видим какво ще излезе от тях.
    от Nomen | 25.08.2021 20:35

И последно -абсолютно поддържам тезата на kevin от по-долу: аз съм сега на 37 год. Първите ми оплаквания (едно към едно като описаните от Toon Army) започнаха през 2009г. Обиколил съм сигурно 30 уролози в цяла БГ. Пръснал съм Сигурно 10 бона за прегледи, изследвания, антибиотици, фитопрепарати, антиоксиданти, кверцетин, витамини и какво ли още не. Ходене по мъките, масово безразличие и некомпетентност от уролозите -при това част от тяй доценти и професори. Изчел съм хиляди страници статии и проучвания на английски относно простатита - и в чужбина липсва единен протокол как се лекува ефективно простатитът. Моят съвет е: Не се доверявайте, ако уролог ви убеждава, че задачата няма решение и най-добре да се игнорира проблемът. Винаги се отнасяйте критично към всяка назначена терапия - правете поне по 2 изследвания в независими лаборатории. Изпробвайте различни подходи и не се отчайвайте - при мен терапията с Героцилан ми дава надежда, че мога да се справя. Дано да е устойчиво във времето..
    от Nomen | 25.08.2021 20:27

Още нещо се сетих да добавя - препоръчително е по време на антибиотичната терапия да се прави физиотерапия на малък таз и/или shockwave терапия (в кабинета на д-р Василев се предлага) - целта на тези процедури е да се подобри кръвообращението в малкия таз и антибиотикът да се резорбира по-добре в простатната тъкан. За съжаление аз не живея в София и не успях да приложа тези процедури, но съм чел, че са силно препоръчителни и че освен всичко подобряват кръвоснабдяването на пениса и подобряват качеството на ерекцията. Ако си в София и можеш да си ги позволиш, насърчавам те да пробваш.
    от Nomen | 25.08.2021 20:16

След като си приемаш антибиотик, изчакай да минат 2 седмици и тогава прави изследвания. Ако решиш да пуснеш простатен секрет, проучи кой уролог би бил склонен да ти вземе секрет. Прави се след простатен масаж през ректума - не е приятно никак. Секретът се дава след минимум 5 дни въздържание от изпразване. На мен секрета ми го взе проф. Чавдар Славов от ИСУЛ - за него е добре да си запишеш час по-отрано, защото обикновено им свободни часове чак за след 2-3 седмици. Предполагам, че и други уролози биха ти взели простатен секрет. Наистина препоръчвам да валидираш резултата и с Андрофлор в Геника (първа сутрешна утина след тоалет или еякулат, даден в лабораторията на място). В моя случай антибиограмата на простатния секрет показа,че бактерията реагира на няколко антибиотика,но според д-р Иван Велев от Софиямед единствено интравенозното прилагане на антибиотик (в моя случай Ванкомицин) гарантира добра пенетрация в структурата на простатата. Дори и с 28-дневен курс Таваник и др.,нямах успех
    от Nomen | 25.08.2021 20:09

Да, в моя случай Ванкомицина ми изчисти бактерията. Другите оплаквания от простатита - болки в перинеума след еякулация, болки след дефекация в ректалната област понамаляха, но все още не са отшумели. Появи ми се обаче еректилна дисфункция веднага след като се изчистих от бактерията - сега правя 6-месечен курс с Героцилан. Откакто го приемам, ерекцията ми е отлична и простатитните болки и смущения почти изчезнаха. Според уролога, който ме консултира за еректилната дисфункция - доц. Пенчо Генов (онлайн, през платформата Healee), еректилната дисфункция и болките са в следствие на нарушена ендотелна функция на кавернозните тела на пениса - причината за нея според доц. Генов е дългото боледуване от бактериален простатит, което е довело до нарушение в кръвоносните съдове и нервните окончания в малкия таз. Затова идеята е Героцилан да подобри кръвообращението в малкия таз и постепенно ерекцията да се възстанови и тези болки след секс и еякулация да изчезнат. Ако имаш други въпроси, питай!
    от Toon Army | 25.08.2021 18:46

Nomen, Да те попитам, ти дали си реши проблема с вливането на Ванкомицин?
    от Toon Army | 25.08.2021 18:26

Nomen.Благодаря за инфото. Ще направя нужните изследвания. Сега след приема на антибиотик трябва да минат 2 седмици за да изллезне коректен резултат, нали така беше?
    от Nomen | 25.08.2021 18:16

Toon Army, да се включа и аз - все пак имам 11 години "стаж" с простатита... Категоричен простатит е твоето според тези симптоми. Аз лично препоръчвам да не правиш изследване на еякулат, а на простатен секрет! Взема се от уролог, след масаж на простатата. Аз лично ходих при проф. Чавдар Славов в ИСУЛ - той ми взе секрета и в лабораторията на ИСУЛ го тествах. Има много случаи, при които в простатния секрет излиза бактерия, която в еякулата не излиза. При мен беше така - Ентерокок фекалис. Препоръчвам, освен простатен секрет да тестваш и Андрофлор в Геника (първа сутрешна урина след тоалет) - при мен това изследване потвърди находката от простатния секрет! Като добър диагностик в София препоръчвам д-р Иван Велев в Софиямед. След като години наред други уролози ме убеждаваха как с дълги курсове с перорални антибиотици (вкл. Таваник) ще унищожа бактерията, единствено д-р Велев ми даде вярното за мен решение - интравенозни вливания Ванкомицин. Успех! Ако имаш въпроси - пиши!
    от Niko | 25.08.2021 12:34

Аз бих казал, че при мен е болка, която се засилва при седене и продължава около два дни след еякулация. След тези два дни или намалява значително или изчезва напълно.
    от Toon Army | 25.08.2021 11:45

Дискомфорта е постоянен и много дразнещ. Нямам ставане за уриниране през нощта, което имат почти всички.
    от Niko | 25.08.2021 11:27

След еякулация дискомфорт или болка в ануса имате?
    от Toon Army | 25.08.2021 09:31

Благодаря Кевин. Навсякъде ли може да се дава еякулат на място? И той трябва да е преди сутрешно уриниране, което било много важно доколкото ми казаха докторите. Какво имаш предвид изследвал всичко?
    от kevin | 25.08.2021 09:15

Toon Army, ако имаше такъв уролог, нямаше да висим с години в този форум.... Тия, които са на 20 години с тия градини, има голяма вероятност да пишат тук и на 40, все още неотървали се от коварните същества. Няма кой да ти помогне. Дискутирало се е и се дискутира въпроса за лабораториите и просто трябва да поопрочетеш малко. За да ти спестя четенето, ще ти ги напиша: др Лесева - Пирогов, Националния център по заразни и паразитни болести - ТВ4 тест, както и Медирс. Медирс е оплюван от доста хора, но тестовете им са адски точни, по отношение на трихомони. Съветвам те да отидеш на място, да дадеш еякулат и първо да изследвал всичко, за да знаеш срещу какво се бориш. Успех
    от Toon Army | 25.08.2021 09:03

Може ли препоръка за надежден уролог в София, който да е и добър диагностик, и да има опит и да знае как се лекува простатит. Оставам с чувството, че поне тези доктори, които посетих се отнасят с една незаинтересованост към проблема. Моля споделете!
    от Toon Army | 25.08.2021 08:42

Здравей, Кевин. Може ли да ми кажеш къде и какви изследвания да пусна? Аз съм от София. Лекуват ме с Таваник на база изследвания еякулат и стерилна урина, които са без бактерии. Аз също смятам, че нещо не е наред с изследванията и това лечение.
    от kevin | 25.08.2021 03:28

Toon Army, имаш абсолютно простатит. Изследванията ти не са точни. Намери си причинителя!
    от Toon Army | 24.08.2021 23:30

Здравейте момчета, и аз имам проблем който най вероятно е простатит, но 4 уролози при които съм ходил, все още нямам диагноза, което е доста несериозно. Последният ми каза, че неможе да се ангажира с точна диагноза, но ще се лекуваме по методът на отпадане. Следващата стъпка, ако няма ефект с антибиотика да правя процедури с лазер. В момента пия Таваник за 10 дни, и вчера въпросният доктор при консултацията ми каза, че ще трябва да продължа да го пия 28 дни. Да кажа само, че изследванията на еякулат и стерилна урина са чисти без бактерия.Симптомите са нарушена ерекция, дискомфорт в уретрана, но вече не е толкова изявено, капки урина след уриниране, и най досадното е дискомфорта в ануса. Все едно имам чуждо тяло. Ходих на проктолог, но той каза, че няма фисури и хемероиди, а леко надраскване което лекувах с крем който ми изписа, и при контролният преглед каза, че всичко е ок.Така съм от 3 месеца. Ако някой има или е имал подобни симптоми и се е излекувал, ще съм благодарен да сподели.
    от Nomen | 23.08.2021 14:21

Момчета, моля да споделите, ако сте правили shockwave (шокуейв) терапия за лечение на еректилна дисфункци и/или хроничен простатит... Доколкото зная, в София се прелагат тези процедури в кабинета на д-р Василев, както и в център "Вертебра"... Моля за отзиви и впечатления
    от Niko | 20.08.2021 19:51

Аз съм изслидвал еякулат с Андрофлор тест, излязоха Opporrunistic Anaerobs 10*3. Пих някакъв антибиотик и от тогава само отрицателни резултати, но не съм правил нов Андрофлор тест, а микробиология и ППБ.
    от Nomen | 20.08.2021 17:58

Най-надеждните изследвания, които съм правил, са на простатен секрет. Правил съм такива в Русе (д-р Венцислав Георгиев ми е вземал секрета и съм го давал за изследване в лаборатория "Здраве") и в София (проф. Чавдар Славов от ИСУЛ ми е вземал секрета и съм го тествал в лабораторията на ИСУЛ). И на двете места ми излезе Ентерокок фекалис. За допълнителна сигурност, направих Андрофлор (с първа сутрешна урина след тоалет) в лаборатория Геника в София - там се потвърди находката на Ентерокок фекалис. За съжаление, и д-р Георгиев от Русе, и проф. Славов от София и д-р Василев от София ми предписаха перорални антибиотици - Таваник, Аугментин и Бисептол, които не дадоха резултат. Отидох за консултация при д-р Иван Велев в Софиямед, който ми предписа венозните вливания Ванкомицин и те ми помогнаха да се изчистя от бактерията. Относно еректилната дисфункция, следвам терапия, назначена от доц. Пенчо Генов, с когото се консултирам в приложението Healee.
    от Niko | 20.08.2021 16:37

Nomen, кой уролог посещаваш сега и къде си ходил преди това? В коя лаборатория правиш изследвания и винаги ли изследваш простатен секрет?
    от Nomen | 20.08.2021 14:51

Значи: През декември миналата година изчистих бактерията. В периода декември-януари болките след еякулация бяха налице, въпреки че нямаше бактерия. В началото на февруари настъпи еректилната дисфункция. В периода февруари-април пробвах терапия с Трибулус, но нямаше ефект. В малкото случаи, в които постигасх слаба ерекция и еякулирах, отново имах болка в перинеума. В началото на май започнах прием на Героцилан и буквално от втория ден ми се оправи както еректилната дисфункция, така и болките в перинеума след секс изчезнаха напълно. Май, юни и юли приемах непрекъснато Героцилан и всичко ми беше отлично - все едно съм на 20 години и никога не съм имал простатит. В началото на август реших да спра за седмица Героцилана и буквално на следващия ден еректилната дисфункция се появи отново. Отново започнах да го приемам, с идеята поне 3 месеца още да го пия. В момента всичко ми е супер - отлична ерекция, страхотен секс, никакви уринарни болки или болки след секс...
    от Niko | 20.08.2021 14:35

Nomen, сега отново имаш болка след еякулация и уринарни проблеми, въпреки че бактерията я няма и си пил и Героцилан, така ли? На мен Златев ми го изписа, но не съм го вземал, тъй като Трибулус и ДАА свършиха работа.
    от Nomen | 20.08.2021 13:54

Момчета, както Ви писах, според уролога, който дотук в най-голяма степен ми изглежда адекватен за заболяването ни (измежду още над 20, които съм посещавал в последните над 10 години), хроничният простатит уврежда кръвоносните съдове и нервите в малкия таз, поради което кръвоснабдяването на пениса се възпрепятства. Това води до смущения в уриниране, болки след секс и дефекация, еректилна дисфункция и т.н. Както ви казах, аз предприех терапия с Героцилан (5 мг, по 1 таблетка дневно) и всички тези оплаквания изчезнаха. За съжаление, когато след 3-тия месец спрях Героцилана, пак се появиха. Според уролога обаче е нормално и трябва минимум 6 месеца непрекъснато да пия Героцилан, за да подобря кръвообращението в малкия таз... Някой от вас правил ли е shockwave терапия (д-р Василев я предлага в София)?
    от Niko | 20.08.2021 07:10

Бягането е полезно със сигурност, но фитнес и работа с тежести ок ли е при простатит? Различна информация има в нета.
    от buc2 | 19.08.2021 21:41

При мен, когато започнах да взимам третия подред антибиотик започна честото уриниране и месеца беше точно декември 2020. Ти си изживял същия кошмар, отивам до тоалетната уринирам излизам от тоалетната и след 10 мин пак трябва да ходя. Преди да пия антибиотиците имах трудно уриниране и взимах Инфламенд и всичко беше наред, но след антибиотиците Инфламенда вече не ми помагаше. Скоро не съм взимал абсолютно нищо, но всеки ден имам симптоми и не ме оставя от декември 2020 до сега. Другото, което ми прави впечатление е че почти винаги като спя и съм в ерекция.
    от Niko | 19.08.2021 21:30

Болката след еякулация я имах преди да започна да пия антибиотик. По време на лечението започнаха и честите позиви за уриниране. Проблемите с уринирането прадължиха месец след завършване на лечението. За ерекцията вземах Трибулус месец и половина и две седмици ДАА, доста добър ефект имаше.
    от buc2 | 19.08.2021 21:18

Нико, болките след еякулация и честите позиви за уриниране през декември кога започнаха след като започна да взимаш антибиотика за синузит или преди това?
    от Niko | 19.08.2021 21:10

От края на февруари до сега имам следните изследвания - Окръжна еякулат микробиология и ППБ, нищо не откриха, само единични левкоцити, Бобчева микробиология и ППБ, нищо няма, дори и левкоцити, Токуда еякат и урина, нищо и там, Лесева два пъти еякулат и ППБ, единични левкоцити, като изрично я питах и тя ми казва, че за нея няма възпалителен процес в простатата. Ходил съм при Милушев, Мирчов, Златев, общо взето ми дават да пия пак инфламенд и някакви италиански за простатата. Оплакванията от страна на уринирането почти изчезнаха, но след еякулация болката си остана и е доста кофти понякога. Имам и по-слаба ерекция, но странното е, че това не е постоянен симптом. Сега ще правя изследване на просататен секрет, ако и там няма нищо, направо се чудя какво да правя.
    от Niko | 19.08.2021 21:00

Аз имам подобна история. С простатит съм от началото на 2015, тогава откриха E.Coli в еякулат. Пих антибиотик 4 седмици. След това имах периоди ту излизаше, ту не в изследванията тази бактерия и тъй като ми беше писнало да пия антибиотик и да правя едно и също, реших да отида при Кацаров да ме види. Той ми направи преглед с ехограф, пусна изследвания в Кандиларов. Нямаше нищо, дори и левкоцити. След това правих спермограма в Ин Витро клиника София, всичко беше ок. Там имаше левкоцити 5-6 на поле, но в нормата е тази стойност. Кацарав каза, тазов болков синдром. След това пих инфламед и простамол и нещата се успокоиха. До декември 2020 всичко беше ок, направо вярвах, че всичко е минало. През декември първо започна болка след еякулация, след това и чести позиви за уриниране. Януари 2021 направо отивам в тоалетната и след 10 мин пак ми се ходи. Тъй като бях започнал да пия антибиотик заряди синузит, уролога каза направо го продължаваш 14 дни, като ми даде да пия и Флажил.
    от buc2 | 19.08.2021 19:44

На 31 съм от Варна. Излседвал съм простатен секрет в една микробиология (неискам да и споменавам името не е известна) която винаги ми намира Стрептококи без значение от пробата дали е простатен секрет или еякулат. Когато започнах да взимам антибиотици симптомите ми се влошиха драстично преди това имах труден старт на уринирането и едни болки в ингвиналната област след антибиотиците започнаха болките в кръста, краката, честото уриниране и започнаха тези секрети при силна възбуда и дефекация. След това съм правил изследвания във Варна в университетска болница - нищо в НЦЗПБ нищо в Геника андрофлор нищо и последно при Лесева пак нищо. Правил съм и спермограма всичко е в нормите дори и много добре (така казват). Простата ми била с размери за 20 годишен при прегледите от уролог. Остатъчна урина имам 13 милилитра, което е нищо така ми каза лекаря. Най-интересното е че никога при нито едно изследвяне на простатен секрет, на еякулат, на урина и спермограма няма левкоцити.
    от Nomen | 19.08.2021 15:54

buc2, не се притеснявай да питаш - много ще се радвам, ако мога да съм полезен... Конкретно по въпросите ти: относно левкоцитите - да, излизаха докато имах бактерия; след като изчистих бактерията вече не излизат левкоцити... Както ти писах, препоръчвам ти да си тестваш простатен секрет, а не еякулат! За простатита, именно простатен секрет е меродавното изследване. Относно ерекцията - докато бях с бактерията, имах болки след секс (в слабините и ректума), но никога не съм имал слаба ерекция. Парадоксалното е, че еректилните проблеми възникнаха след изчистването от бактерията, при това внезапно. Буквално до един февруарски ден можех да постигна и поддържам добра ерекция, а от следващия ден не можех да го вдигна изобщо... Това с отделянето на секрет от пениса (при ерекция и дефекация, т.е. при напрягане на мускулатурата в малия таз) е характерно състояние, когато има активна инфекция. Ти на колко години си? Къде живееш? Има; ли открита бактерия? От колко време са ти симптомите?
    от buc2 | 19.08.2021 13:39

А когато прави изследвания на еякулат откриваха ли ти левкоциги? А относно ерекцията преди да я изгубиш тя намаляваше ли през годините т.е. бързо да ти спада или да не ти е добре станал? Сори, че така те разпитвам, но търся нещо общо с моето състояние, а почти при никой не откривам сходни симпгоми. При мен при дефекция, ако имам запек се отделя прозрачен секрет и също при дефекация уринирането ми е много често имам чувството че мога да пикая постоянно без да спра. Ерекцията ми много бързо се губи (бързо ми спада) и също не е добре станал понякога. Имам болки в кръста и седалището понякога и краката. Болките се сменят постоянно и тн. Уринирането понякога е често понякога не е. Когато съм много възбуден се отселя капчица прозрачен секрет от пениса също.
    от Nomen | 19.08.2021 12:12

Преди да го изчистя имах следните симптоми: болка в перинеума (простатната област) след еякулация и болка в ректалната област след дефекация. Докато приемах перорални антибиотици нямах абсолютно никакво подобрение в симптомите. След като се изчистих от Ентерокок фекалис с Ванкомицин, симптомите не отшумяха. Месец по-късно спонтанно настъпи еректилна дисфункция. Вече няколко месеца приемам Героцилан (5 мг) по 1 таблетка дневно - урологът ми е на мнение, че дългото възпаление на простатата е компрометирало кръвоносните съдове и нервите в областта на простатата, поради което, въпреки че вече я няма бактерията, ерекцията е възпрепятствана. Както казва урологът, имам "нарушение в ендотелната функция на кавернозните тела на пениса", т.е. кръвоснабдяването му е нарушено поради продължителната инфекция. Сега като приемам Героцилан, ерекцията е отлична и всички простатитни оплаквания и симптоми ги няма. Терапията с Героцилан е 3-6 месеца...
    от buc2 | 18.08.2021 19:25

Neomen, какви симптоми имаше преди да го изчистиш и след като го изчисти те промениха ли се и какви бяха симптомите след изчистването? Докато приемаше пероралните антибиотици имаше ли някаква промяна в симптомите?
    от Nomen | 18.08.2021 18:10

При изследване на простатен секрет в ИСУЛ ми откриха Ентерокок фекалис. След неуспешно третиране с перорални антибиотици (Таваник, Аугментин, Бисептол - по 28 дни всеки), успях да се изчистя от бактерията с 10 дни интравенозни вливания Ванкомицин (сутрин и вечер по 1000 мг инфузии). Ентерокок фекалис е супер упорита бактерия и с перорални антибиотици на практика е невъзможно да бъде ликвидиран, понеже пенетрацията им в простатата е незадоволителна. Затова интравенозните вливания са ефективно решение, което при мен даде резултат.
    от Nomen | 18.08.2021 18:09

При изследване на простатен секрет в ИСУЛ ми откриха Ентерокок фекалис. След неуспешно третиране с перорални антибиотици (Таваник, Аугментин, Бисептол - по 28 дни всеки), успях да се изчистя от бактерията с 10 дни интравенозни вливания Ванкомицин (сутрин и вечер по 1000 мг инфузии). Ентерокок фекалис е супер упорита бактерия и с перорални антибиотици на практика е невъзможно да бъде ликвидиран, понеже пенетрацията им в простатата е незадоволителна. Затова интравенозните вливания са ефективно решение, което при мен даде резултат.
    от buc2 | 17.08.2021 18:01

Neoman и какво ти откриха в ИСУЛ?
    от Nomen | 17.08.2021 16:33

Както бях писал в мой предходен пост - тестването на еякулат не е добра идея! Най-добре да се тества простатен секрет - взема се от уролог, след трансректален масаж на простатата. Докато урологът ти масажира простатата (никак не е прияено, но трае 10-на секунди), през пениса изтичат капчици простатен секрет, които урологът взема върху стерилен тампон със среда. Тампонът се носи в микробиологична лаборатория и се прави посявка. В София съм правил такова изследване при проф. Чавдар Славов в ИСУЛ. Пак казвам - изследването на еякулат НЕ е достатъчно надежно за диагностициране на бактериална находка в простатата! Относно ЕД и болката в перинеума - пробвай като мен с Героцилан (или Тадилекто) - по 1 таблетка дневно от 5 мг. При мен още в първите дни имаше съществено подобрение - както на ерекцията, така и на дискомфорта в простатната област...
    от bluntt | 12.08.2021 21:39

За начало - смени лабораторията и изследвай всички полово предавани болести: хламидия, трихомони, урея-микоплазма. Трябва да даваш пробата след щателен тоалет със сапун на гениталиите и ръцете и след 3 дни въздържание, трябва да я носиш възможно най-бързо на микробиолога с който си се разбрал предварително(до 20-30 минути най много). В София такива лаборатории са: Пирогов - д-р Лесева Медирс(в Стрелбище) НЦЗПБ - д-р Боянова Винаги се обаждай предварително да се уговориш! Добре е да пуснеш и спермограма в проверена ин-витро клиника, като също спазиш изискванията. След това отиваш на читав уролог, който прави освен ехограф и туширане на простатата(това с пръста през задника), а ако си намериш най-добре и ректална ехография.
    от the cap | 12.08.2021 14:11

Здравейте. От четири години страдам от хроничен простатит, и ЕД!!! Преди време ми откриха Ешерихия коли от изследване на еякулат, и ми назначиха антибиотична терапия, но проблема така и не се реши. При повторни изследвания които ги правя през няколко месеца не се изолира никакъв микроорганизъм, но въпреки това простатата периодично се възпалява със характерните симптоми: парене в уретрата, болка между скротума и ректума, и дискомфорт в самата простата. Силно изразена полова слабост. От години не намирам решение на проблема, бил съм и на физиотерапия, пил съм всякакви добавки на билкова основа, но ефект няма. Моля за съвети от хора които са преминали през този АД!
    от buc2 | 25.06.2021 23:31

Някой знае ли какво се е случило с al_bandy? Гледам, че е бил доста активен във форума преди години а сега го няма.
    от potrebitel_bs | 19.06.2021 00:59

Пишете на potrebitel1bs@mail.bg, ако желаете
    от buc2 | 16.06.2021 22:10

Здравей potrebitel_bs от името ти си мисля, че си от Бургас, ако е така можем ли да се свържем по някакъв начин да ми кажеш какви терапии си преминал и къде?

Напиши отговор
5498 намерени, страница 1 от общо 110