Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!

Напиши отговор
  • RE: ПРОСТАТИТ - ПОМОГНЕТЕ!!!
    от Васил | 27.02.2021 19:17

Не знам кой заразява кого, пичове, мен изследванията са ми чисти. Имаше уж патоген, дето го махнах със сребърна вода + ацетилцистеин (E. faecalis), и верно се изчистиха изследванията и познайте, симптомите си останаха същите. Не ми се е случвало жена да се оплаче, че съм я заразил с нещо до сега...
    от Vale | 21.02.2021 19:31

Имен ме понаболява кръста. Мисля че е от простатата,защото леко слиза понякога надолу и усещането става едно смесено.
    от Венци | 18.02.2021 22:48

На мен цяло лято нищо ми нямаше и дойде зимата и почна на ново ходих на лекар пуснах урина и левкоцитите бяха 10-12 гледаха ме на ехо граф там нищо изписаха ми бриз и каза да ида след две седмици отивам след две седмици пуснах урина и левкоцитите бяха 5-6 после ме накара PSA да направя беше 0.7 и каза че нищо ми няма и пак ми исписа бриз възможно ли е от простатита да ме наболява леко и кръста нямам изпускане на секрет само тазова болка лека
    от traskk | 06.02.2021 21:28

Аз се опитвам да избягвам прекалено солената, сладка и кисела храна. Другото което съм забелязал е, че сънят е важен. Също ако леко ми стане студено, веднага се усилват болежките. Пил съм хр. добавки за простатата. Не съм усетил облекчение от повечето. От Prostate Support на Solgar имах временно облекчаване на симптомите. Някои да прави лечебни упражнения за простатита, дали имат ефект?
    от Tiko | 05.02.2021 06:58

Каква диета трябва да се спазва при простатит и какви хр. добавки вземате? При мен Prostcare дава добър ефект.
    от 1337day | 03.02.2021 09:19

Ми аз честно казано, с 3 момичета съм правил секс без презерватив и от трите съм се презаразявал с уреаплазма, със презерватив вече правя секс, и нямам чак такива оплаквания, а това, че на теб ти излизат отрицателни за ППБ изобщо не означава че нямаш нещо. И пак ти казвам, от 10 години съм с хроничен простатит, 2 години обикалях микробиологиите в София, и няма нито една адектватна, и аз от 5 години не съм спирал антибиотиците. Но правя курсове поне по месец.
    от В_В | 02.02.2021 20:29

1337day Неееее само и единсвтено при чисти лабораторни резултати съм си позволявала да правя секс без презерватив. Сама си се диагнзостицирам с нелечими трихомони и хламидии. Понеже ту ги има ту ги няма и понеже от 4 г за 1 месец не съм спирала антибиотиците. А вие, които сте диагностоциране как правите секс и оплаквания имате ли? Как пазите момичето? Link
    от Izpatil | 01.02.2021 11:43

Здравейте, Вече и аз съм в клуба. Има ли някой с ентерококи фекалис и резистентност към почти всички антибиотици? В моя случай само ванкомицин и ампилицин не са резистентни,но доколкото разбрах те не помагат при хроничен простатит? Изкарах курс с аугументин и за съжаление се оказа кратък последния ми сребърен куршум. Или да свиквам със ситуацията? Благодаря предварително!
    от 1337day | 29.01.2021 16:12

ДО В_В Чакай малко, при положение, че си диагностицирана с ППБ как изобщо си мислиш, че няма да заразиш някой, и какво значи с без или с презервати, Ти ги заразяваш докато правите секс без презерватив, и след това дори и да го слагат те вече са си заразени. Отностно Медирс, аз отдавна не им вярвам, както и на Чалашканов, но това си е мое мнение.
    от В_В | 28.01.2021 21:15

До Васил: "Но това не е причина да си издрискаш червата... Не може да пиеш АБ повече от един път в годината, здрав прав човек... Ще се осерете... ще ви порасне кандида и тн. Недейте и дава парите, кефете се." Докато се кефиш заразяаваш бол жени, които други мъже, хората деца няма да имат и рак ще лекуват . Пък ти си пии бирата, носи си заразата и се кефи с чиста съвест щом душа ти го дава.Като станеш на 60-70 ще се кефиш ли на рак на прсотатата??
    от В_В | 28.01.2021 21:10

Някой има ли подобен пробен трихомони + хламидия ( и/или урея...коки и т.н.) Как се справяте? Фурулин или фуразолидон пробвали ли сте като алтернатива ?
    от В_В | 28.01.2021 21:06

Привет на всички. Жена съм, но имам приятел, който сега е болен и за това съм тук. От 10 г ги имам трихите. 3 г ги лекувах с всичко възможно, после - само отрицателни тестове, но се редуваха и стафилкоки, ентерококи, стрептококи, урея и микоплазми, кандида, бакетриалана вагиноза ( дори без полов живот бактерии си имах бол). Преди 2 г. успях да залепя и хламидия през това време. И така списъкът стана дълъг. Нито едно от последно изброените не можех да излекувам и зацепих - че вероятно трихите са виновни и са си там.Не са си тръгвали. Тази г. най накрая ги хванаха отново в Медурс на ДНК. Положителни... Но се влошавам - уретрити, температури с месеци. Всеки 1 мъж , с който съм била за тези 10г. независимо дали със или без презерватив - до 30 дни започва да има отпадналост, температура, замаяност, мравучкане, често уриниране and so on and so ford.Което ме кара да мисля, че презервативите не ви пазят осбонео много от влагалищната течност. Винаги ги тестваха - никога нищо не хващаха.
    от Васил | 28.01.2021 08:50

Имам предвид, че ако има течение, особено ако мирише на казаните за боклук - има инфекция. Други симптоми са температура, може и локално, лимфните възли също може да се подуят. Ппц има такива простатитаджии, пият АБ, след един месец пак тече и тн., но повечето не сме така. Ако го няма това и почнаш да се изследваш и да пиеш химия ще се отровиш, понеже някаква бактерия хваната на посявка от еякулат не значи нищо, да не говорим лабовете как бъркат, случвало ми се е + на ПЦР за хламидия, и то след като бях пил АБ (тогава още не знаех какво става и търсех решение като вас), след една седмица пуснах пак - отрицателно - и микробиоложката каза "ми то е хванало ДНК-то на други бактерии", та ако имате симптоми от сорта на боли ме таза, медицината още не го е обяснила, както сте забелязали и не е заразно. Дълбоко залегнало е в психиката със сигурност, когато подуването в самата жлеза намалее, функциоално си ОК, остава тазова болка, с която се живее. Няма смисъл да ви обяснявам пак...
    от Tiko | 26.01.2021 17:48

До Васил: какво имаш предвид под това - ако тече, пиеш АБ?
    от Nomen | 29.12.2020 18:18

Здравейте, Някой от вас прилагал ли е т. нар. shockwave терапия за хроничен простатит? Моля да споделите впечатления...
    от Nomen | 12.11.2020 16:10

Здравейте! Някой от вас правил ли е терапия срещу хроничен простатит с интравенозни вливания Ванкомицин? Моля да споделите впечатления! Предварително благодаря!
    от 1337day | 29.10.2020 23:31

Не знам защо не работи микробиологът,не ми даде никакво обяснение.
    от 1337day | 29.10.2020 23:30

Стига да стигна до него,и двете.
    от traskk | 29.10.2020 20:39

За неподвижните трихомони в книгата Трихомоноза пише, че при мъжете са често срещани. Затова при директна микроскопия трябва да се използва оцветяване. На запад ако ползват само пср изследвания, предполагам, че няма как да кажат дали са неподвижни трихомоните. Заради ковид ли не работи микробиологът? Докторът в Гърция ще те изследвали или лекува, или и двете?
    от Васил | 29.10.2020 18:39

И не си мислете, че нашите лекари са по слаби от американските, много за назад американите, тяхната логика е да се отровиш. 6 седмици хинолон знаеш ли до какво води??? Мисли! За руснаците и трихомоните да не говорим, там е схема за кинти... Не се връзвайте на глупости... И в 18 чашки да пикаеш все тая...
    от Васил | 29.10.2020 18:31

Начи ако тече, пиеш Аб, спира , и после пак почва, ще е така до живот. Слушайте ко ви пей радиото. Ако не тече, ви обясних как се оправя... Стига се тровихте, антибиотикът не влиза там и толкоз... Лабораториите тук са като навсякъде, уреаплазма се предава от майка на дете при раждане и става патогенна при друг възпалителен процес... Недейте дава пари на вятъра... Ето сега си стоя тука с 0 симптоми, пия си бирата и се кефя... Понякога наболва, е майната му. Но няма антибиотик, който да влиза добре там, ако наистина имате инфекция, което ме съмнява. Хинолони, доксициклин, азитромицин, метронидазол и тн, уж влизат, но поговорете с печен уролог, и с инжекции директно не става... При тази болест бактериите са на заден план, има нещо в патогенезата, за което науката още гадае... Но това не е причина да си издрискаш червата... Не може да пиеш АБ повече от един път в годината, здрав прав човек... Ще се осерете... ще ви порасне кандида и тн. Недейте и дава парите, кефете се...
    от 1337day | 29.10.2020 13:14

Сега намерих друг доктор в гърция,и мисля ако имам възможност да отпрашвам на там.
    от 1337day | 29.10.2020 13:13

Ами не знам,то с тия трихомони единични неподвижни само тук и в Русия се дискусира. Аз намерих микробиолог който на място ми взе простатен и уретрален секрет,трихомони не намери,но за сметка на това намери микоплазма уреаплазма и 5 вида бактерии.... за съжаление той вече не работи.не знам защо не ми даде отговор
    от traskk | 28.10.2020 21:26

Ако изследваш простатен секрет, то май трябва да е взет в лабораторията, в която ще се изследваш. Защото не мисля, че ако отидеш първо при уролога за прострастен секрет, а после в лабораторията, всичко това ще стане бързо. Ти преди изследване правиш ли някаква провокация за трихите? Руснаците пишат, че взимат и препарати преди изследванията.
    от 1337day | 27.10.2020 22:52

Ами то честно да ти кажа,е много трудно да намериш добра микробиология не само в БЪлгария ами изобщо. Относно простатния секрет,писал съм си с 4-5 доктора от чужбина и всички казват,че трябва да се прави изследване с 4 чашки. ДАже и Чалашканов бях питал и той каза,че по точното изследване е на простатен секрет,но трябва да се намери някой да ти го вземе.
    от traskk | 27.10.2020 21:39

Останах с впечателнието, че казваш, че в България няма точни изследвания, а в западните страни има. Явно не съм те разбрал. А ти защо смяташ, че не трябва да се изследва еякулат? Аз винаги съм изследвал еякулат.
    от 1337day | 25.10.2020 20:29

Смятам,че трябва да се изследва простатен и уретрален секрет а не еякулат, и никъде не съм казал че теста е днк,напротив той е най малко точният от всички.
    от traskk | 25.10.2020 18:01

Ти смяташ ли, че има в чужбина доктори и лаборатория, които могат да ти кажат какво ти има? Аз се съмнявам,че специално за ппб, ако използват днк тестове, могат да ти поставят точна диагноза.
    от 1337day | 23.10.2020 20:39

Няма ли тук един доктор в България да вземе простатен и уретрален и една добра микробиология да се разбере всъщност кой какво има. Получих няколко имейла от чуждестранни доктори,включително и от професор от Станфордския Университет,който казва,че преди да се прибегне до лечението трябва да се изолира точният причинител.След това 6 седмици антибиотик,с масажи на простатата и диета. П.С и да знаете,ако имате калцификати в простатата(което е задължително при хроничният простатит)те подържат инфекцията,затова лечението е трудно.
    от Васил | 23.10.2020 19:56

Също пропуснах да кажа, че спирането растежът на ентерококите (а не е замърсяване от кожата, правил съм си експерименти тип нулева хигиена - давам проба, след това изкъпан в банята - давам проба, посяваха ги всеки път), та когато спряха да излизат на изледванията симптоматиката ни най-малко не се промени. Също подуване имаше и в семенните мехури, палпираха се като аерошоколад, от масажът спряха да се напипват. Да, доста нагоре се падат, трябват да имаш дълги пръсти. Вижте, оправете подуването, тогава и пикането си идва на мястото и излиташ, а че наболва, е майната му. И масажът по принцип е процес, еднократно кел файда, а от масажи смея да твърдя че разбирам като рехабилитатор, въпреки че това е силно казано масаж, прави се за 1 минута. Съжалявам ако писаниците ми са разхвърляни, но се опитвам да синтезирам 4 години в няколко абзаца. Спамя темите защото ми е тъжно като ви гледам как се тровите, а това "озонова терапия" и разни шарлатании забравете просто.
    от Васил | 23.10.2020 19:29

Също няма заключителна информация, че това те прави стерилен, или повишава риска от рак. Затова и лечението със стероиди няма логика, щото е по-вредно от болестта. Когато наистина вътрешно се убедите, че не сте инфектирани, прокажени, заразни, и тн. и въобще престанете да го приемате като инфекция, всичко се подрежда ментално, понеже това е и истината при голямата част от случаите. Както каза урологът преди 4 години "Ако има инфекция тече". "Ами лабораторни тестове?" "Те ще посеят много работи, като има инфекция, тече. Едно време им правех инжекции в простатата, няма ефект. Не е инфекция на този етап". Просто е много трудно това да ти влезе в главата, но след 4 години боледуване съм съгласен. Не се тровете пичове, ако се тровите, поне да е нещо дето ти става хубаво от него...
    от Васил | 23.10.2020 19:21

Че и оттекло и подуто, щях да хващам гората. След една година се сетих да си бръкна в задника и да масажирам и за 5 дни подуването изчезна, жлезата се оправи буквално под пръста ми, няма как да бъркам, пикането се оправи, остана болката. Пиех и илачи, които съм хвалил назад в темите, но нещо ми подсказва, че са шменти капели. Та за около една година упорстване с бъркане по дупките и илачи дойдох на дереджето, на което съм, демек функционално бомба, наболва и толкоз. Болката ирадиира от мускулите латерално от жлезата, а не от самата нея (поне не на този етап). Масаж правя от време на време. Когато чукаш повече после боли и дразни наистина, но това е животът. Като не се занимавам с такива работи и се движа на практика не го забелязвам. Просто номерът е функционално да се оправиш и да се примириш с болката. Нови теории са, че прекарана инфекция отключва автоимунен процес + нервна сенсибилазация (+централна), тъй че лечение няма. Пийте си уискито и се кефете на живота.
    от Васил | 23.10.2020 19:11

Писал съм в другата тема надълго и нашироко, само да ви кажа, че ентерококът може и да изчезне (както стана при мен), само че се изхитрих понеже рецепти от сорта на - 1 седмица левофлоксацин - не мерси, 3 седмици пих сребърна вода в някакви измислени от мен дози и по 1,5 грама ацетилцистеин на ден (което докарва киселини и не може да се приема дълго). Накратко ентерококът изчезна, даже не повярвах, пуснах 2-ри, 3-ти път изследвания, после си викам, абе що не си харча паричките за хубави работи. Е, може и да не е изчезнал, частните лаборатории са малко като хвърляне на боб и карти таро, но пък преди във всяка ги посяваха бактериите. Та наистина болестта я отключва инфекция (или е фактор), както стана и при мен, но 1,5 г. Ципро + тинидазоли на корем, което ми изписа урологът преди 4 години я пресякоха буквално за 1 ден. Простатитът се появи няколко дни след края на лечението, когато реших да си лъсна да проверя системата, на другия ден се събудих и работата беше - Хиподил - Боли ме гъ*а
    от Nomen | 23.10.2020 13:45

Здравейте! Моля за вашето мнение по следните два въпроса: 1. Някой от вас правил ли е венозни вливания на Ванкомицин за лечение на хроничен бактериален простатит? С какъв резултат? 2. Някой от вас успял ли е да пребори Enterococcus faecalis в простатен секрет? С каква терапия? Предварително благодаря!
    от mnx | 06.10.2020 15:30

Появи се изтичане на прозрачен, миризлив секрет от уретрата и от време на време гъст и бял, парене (в една точка) след уриниране и сърбеж след свършване. Отрицателни иследвания на урина и уретрален секрет. Някакви съвети?
    от Neo86 | 23.06.2020 01:32

Здравейте на всички не съм влизал отдавна тук. Ще ви кажа набързо на мен какво ми помогна но първо да кажа,че тук има доста хора които явно работят работа да стресират хората и да ги насочват в грешни посоки за това бих ви посъветвал да се успокоите и да спрете с лекарствата! Искам също да отбележа, че има и добри хора тук които казват истини искам да благодаря на потребител на име Пулс за правилните съвети защото и аз се бях сринал най вече психически. От пиенето на тия скапани лекарства ми замина и стомаха което ми костваше още много стрес диети лишения и тн.Та накратко повече лаборатории лъжат да изкарват пари така и слабите лекарчета които лапкат доста парички.Как се почуствах добре много тренировки спорт природа приятели здравословно хранене много добавки от всякакъв вид изпих мисля че ми помогнаха да вдигна имунната система което е най важното и сега съм супер имам си приятелка нямам никакви проблеми дано и да нямам!Спрете да пиете тия хапове спортувайте пийте много вода и чайове
    от Стоян Аврамчев | 22.02.2020 00:25

До @brodski, бих искал да ви питам някои неща относно терапията с лампата на райф. Това е моята поща nikibgsss@abv.bg
    от bluntt | 21.02.2020 19:23

Аз се съмнявам във всичко, обаче като има симптоматика и това е единственото което излиза? Също и имам подобрения по време на лечение?
    от 1337day | 20.02.2020 14:56

@Blunt аз да ви кажа, силно се съмнявам за тия единични неподвижни клетки. Малко е подозрително,че само в българия и русия се дискутира по тоя начин за тях.
    от bluntt | 19.02.2020 17:32

Да @tashunko +1 за нещо подобно, само те моля конкретно и за трихомоните да разкажеш там, може да погледнеш темата която е специално за тях, тук сме изпили по една аптека лекарства повечето безрезлутатно при борбата.
    от 1337day | 18.02.2020 21:41

@ tashunko Би било страхотно!
    от tashunko | 18.02.2020 20:31

Ако искате мога да направя видео "Въпроси и отговори" за простатита? Със сигурност ще ми е по-лесно отколкото да пиша всичко това!
    от bluntt | 17.02.2020 10:54

tashunko, дай акъл как да се избавим от трихомоните, години вече борба и оправия няма - живо чудо :)
    от jus7y | 16.02.2020 19:52

Ташунко до колкото разбирам вие сте уролог може ли да споделите дали имате успешен случай на излекуван пациент от тази болест.Според вас кой метод е най-надежден за поставяне на диагноза?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.02.2020 18:54

Доколкото си спомням се беше получил някакъв конфликт, но въобще не помня вече с кого. За мен е важно да има повече коментари на форума, все пак това не е медицински симпозиум а свободен форум и всеки е в правото си да изкаже мнението си при условие че все пак се придържа към добрия тон.
    от tashunko | 13.02.2020 14:17

Наистина ли искате да се включвам по-често в темите? Честно казано бях останал с точно обратното впечатление:)
    от tashunko | 13.02.2020 13:32

Благодаря за добрите думи! Наистина много рядко си позволявам да пиша, но редовно следя форум!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.01.2020 17:51

Поздрави на ташунко!! Почти бях решил че ни е отсвирил като форум...
    от 1337day | 29.01.2020 15:29

И аз съм твърдо за,ако може доктора по-често да се включва в темите.
    от Трихомон | 29.01.2020 06:48

Кой е доктора ако може да попитам ?

Напиши отговор
5407 намерени, страница 1 от общо 109