Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Обрязване-въпроси

Напиши отговор
  • RE: Обрязване-въпроси
    от ziko12 | 28.10.2019 21:21

Трябва ми мнение за д-р Маджид Кадим? Има ли оперирани от него. За обрязвване става въпрос
    от Grigorov | 23.10.2019 16:43

Здравейте! На 14.10.19г. си направих операция от фимоза при др-р Йотовски в Медицинска академия. Лазер, пълна упойка и местна за да не боли, когато се събудя. Много съм доволен, изключителен професионалист и много внимателен. Имам оток от едната страна, но това е нормално и ще премине. Не съм ползвал обезболяващи след операцията, болеше ме, но се търпи, продължава 1-2ч. след интервенцията. Това стана около обяд, а в късният следобед вече си ходех макар и бавно в коридора. Бани със смрадлика след това, антибиотик през устата и пръскане с антибиотиков спрей на шевовете. При мен има проблем, че съм диабетик и раните по-трудно зарастват, но вече и това стана. днес е 9-я ден. Искам да ви препоръчам нещо в тази връзка: Който е диабетик е по-добре да не прави промивки със смрадлика, защото това си е водев разтвор и като такъв тамън раничките са хванали коричка, тя ги размеква и те падат и пак наново... Ползвайте Броунол - това е спиртен разтвор на йод. Не разрушава коричките.
    от 2454353t | 17.10.2019 00:08

Искам да си направя обраязване при д-р Василев в Александровска болница. Интересуваме който се е оперирал при него какво ви е мнението, доволни ли сте от резултата,имахте ли някакви услужнения и какъв стил на обрязване обикновенно прави?
    от ivan | 10.10.2019 17:24

Нормално е. Не се притеснявай. Като загрубее малко кожата ще спре.
    от Mario | 09.10.2019 22:25

А нормално ли е да започне да ми се бели главичката 20 дена след операцията и ако на някой друг му се е случвало, какво прави и за колко време се оправя?
    от Mario | 09.10.2019 17:35

Доволен съм, да. Бих съветвал всеки, който се чуди, особенно тези с фимоза, да действат. Аз лично знам как ми беше с фимозата и сега се чувствам по-добре и се радвам че го направих.
    от ivan | 08.10.2019 22:20

Честито! Радвай се на новата придобивка, но в началото бъди по-внимателен за да не боли. Доволен ли си от резултата?
    от Mario | 07.10.2019 22:23

Благодаря. Така или иначе вече го направих????. Конците ми ги извадиха преди 6 дни и ранати си беше зарастнала. Направих го без овлажнители и олиа, но имаше малко болка честно казано. Иначи си свърших без проблем за около 5 минути
    от ivan | 07.10.2019 19:04

Можеш да мастурбираш когато раната зарастне и паднат конците. В началото внимателно. Дали да ползваш лубрикант зависи от количеството останала кожа и от личните ти предпочитания.
    от Mario | 07.10.2019 17:10

Здравейте, преди 20 дни се обрязах и въпроса ми е кога е редно да мастурбирам и как тъй като четах че всички обрязани не можели да мастурбират нормално и ползвали някакви облажнители и олиа, а аз не искам да ползвам честно казано. Моля някой обрязан да отговори дали може да си мастурбира нормално и колко време след операцията е започнал. На 17 години съм.
    от Anders | 04.10.2019 00:08

Здравейте! Някой може ли да сподели отзиви от операцията при доктор Василев? Vanko1, защо съжаляваш всеки ден?
    от Pazoni | 11.09.2019 23:21

Здравейте, налага ми се да си направя обрязване поради това,че имам Фимоза,реших да е с лазер,та София ми е малко далече и за това реших да е във Варна,но избор тук не е голям, д-р Ганев и д-р Бадем, интересува ме ,някой оперирал ли се е при д-р Басем,и дали е доволен,не намирам мнения за него.
    от ГеоргиАлекс | 07.09.2019 14:55

Доктор Василев ще ти каже тези неща.
    от nikol | 06.09.2019 18:13

Здравейте, предстои ми лазерно обрязване в Александровка от д-р Василев. Интересувам се какви трябва да са първите грижи непосредствено след операцията, т.е. първите 2-3-5 дни какво да очаквам и как да се подготвя за след оперативната дейност? Ще мога ли да се движа нормално, кога се маха превръзката, конците г/д кога би трябвало да паднат, също така за шофирането на автомобил дали ще е проблем? Някой подлагал ли се е на лазерна и какви Ви са препоръките в първите дни? 10-12 дни след манипулацията вече няма да съм в страната? Благодаря предварително!
    от Vanko1 | 02.09.2019 22:13

Person662 Ако е наложително ок, обрежи се, но ако има и други начини, внимавай и помисли преди това. Аз преди 5 месеца се обрязах и до сега е нямало ден, в който да не съжалявам за последствията от това... :( Иначе доктор Райков е добър, интелигентен и мислещ уролог. Isuzuone@gmail.com е мейла ми. Пиши ако искаш допълнително информация.
    от Person662 | 28.08.2019 23:24

Здравейте! Имам няколко въпроса относно обрязването. При хирург или при уролог е по-добре да се направи? Лазерното обрязване по-добро ли е от класическото и струва ли си високата цена? Кой лекар във Варна бихте ми препоръчали? Благодаря предварително!
    от Toni | 06.08.2019 19:08

Кървене няма в момента, притесни ме количеството кръв. Болка също така няма, нито дискомфорт. Конеца беше при гемчето, към главичката.
    от ГеоргиАлекс | 06.08.2019 17:36

Ако няма разшито и отворена рана няма никакъв проблем . Ако има разшито и отворена рана има малък проблем . Но за 13 дни би трябвало всичко да е зарастнало първично.
    от ГеоргиАлекс | 06.08.2019 17:34

Не прочетох да има някакъв проблем .
    от Toni | 06.08.2019 10:29

Здравейте, обрязах се преди 13 дни. Притеснен съм, предполагам че всеки е. През първата седмица имах оток, който вече почти е спаднал. Тази нощ е паднал един конец и имаше много кръв, лекаря ми каза че е нормално. Някой да е имал същия проблем?
    от bori | 26.07.2019 13:23

Здравейте, минах операцията при д-р Темелков във Варна вече преди половин година и всичко засега е по план, единствено след операцията и някъде на 2рия месец някъде забелязах леко тъмно петно на главичката на пениса близо до външния край на уретрата, ходих на дерматолог, който първоначално ми препоръча някакъв крем, с който да го мажа и следователно нямаше никакъв ефект и след това ми кажа, че най-вероятно е просто от самата операция и няма за какво да се безпокоя, някой да има второ мнение по въпроса ? ( петното е по-скоро черно с малък милиметър)
    от remi1245 | 24.07.2019 18:28

Някой да се е обрязал в Пловдив, ако може да ми препоръча уролог
    от ГеоргиАлекс | 23.06.2019 20:11

Клоттримaзолът не е от най-подящите кремове .Бих ти препоръчал крем от невен . Не разбирам каква кожа покрива там . За да не отегчаваме аудиторията, можем да контактуваме на имейл, вайбър. georgialeks12@avb.bg
    от кико | 23.06.2019 10:56

Изпънато е,мисля нормално-може и малко повече...не мога да определя точно колко! След всяко сцепване започвам да мажа с това лекарство и наранената част побелява -дали от него или от друго ,не зная! След като позарастне кожата леко се втвърдява(на местото на раната само),а другата си е ок...След няколко дни се изчиства и това се повтаря...1 път в повече,друг път по-малко...Белотата според мен е от крема,не съм 100% сиг.,но така мисля!Възможно ли е (защото ми е малък,няма какво да крия)заради размера да се спарва от кожичката която го закрива там?Не знам какво да мисля ,но е некомфортно!
    от ГеоргиАлекс | 22.06.2019 20:25

Аз те разбрах къде е, разбрах и какво се случва. Кажи - в ерекция отдолу изпънато ли е - сазваш , че е побеляло и твърдо. Да не би след като си започнал първия път да мажеш да се е случило това?
    от кико | 22.06.2019 11:47

Местото е там където ми беше гемчето! Точно под главичката (под ръбът й) се сцепва 3-4 пъти (имаше и доста дълго сцепване срямо мястото) ,но повечето пъти е точно по средата. Местото стваше и червено няколко пъти,но след като му слагам "Clotrimazol 1mg." ,всичко приключва за около 3-4 дни( раната става бяла(местото побелява,сега е и малко по-твърда кожата там...) и заздравява доста бързо)) ....И така вече почти половин година! От какво се получава-без идея...за сега и бързо ми минава,но до кога ,не зная!От началото си мислех,че е от шевовете,но те изчезнаха а и белези на това място няма вече.Кожата ми си изгуби пигментацията и там е почти бяла( не е като по другите места тъмна).От време на време ме засърбява,но и това утихва бързо . Как да го излекувам така че да изчезне завинаги? Какво лекарство да ползвам,че да не се получава това болезнено сцепване?благодаря...
    от ГеоргиАлекс | 20.06.2019 19:03

Опиши по -подробно въпросния участък.
    от кико | 20.06.2019 08:42

Здравейте.Вече 1 г. съм с обрязан пенис и чеболестно казано съжалявам ,че го направих (това е друга тема). След операцията всичко беше ок,оток имаше ,но спадна...Малко по-малко се нормализира всичко ,но след малко повече от половин година се появи друго-там където беше гемчето кожата ми изгуби цветът си и стана бяла.После започна да се сцепва когато правя секс. Преди 2-3 дни се сцепи повече от очакваното и когато се миех ме болеше дори от водата .От другата страна (не от страна на гемчето)-никакъв проблем .Ни сцепване ,ни болка...Въпрос-защо се цепи още след като го оперирах точно по тази причина ? На какво може да се дължи? Ще спре ли някой ден ? Благодаря и се пазете ,здравето е най-ценно !
    от Vanko1 | 19.06.2019 09:45

Георги, ще ти пиша на емайла за не отегчавам всички тук с перманентните си проблеми. Отговори ми там.
    от ГеоргиАлекс | 19.06.2019 08:58

По това, което описваш - разбирам, че от към гемът е премахната много кожа , а от към короната на главата по-малко.Получава се пръстен , който покрива вътрешната кожа и срезът . Вероятно в ерекция главата се накланя надолу и въпросният участък, който е вероятно около 1 см се оголва. Ако срезът е на около 1 сантиметър от главата е възможна корекция , но ако е по-близо - трудна работа, въпреки, че сръчен лекар не би се затруднил . Доста изчетох , преди да предприема тази стъпка и като цяло не съм имал проблеми. От двете ми операции съм страдал единствено заради невниманието си .
    от Matbrk | 19.06.2019 01:22

Добре благодаря.Със сигурност ще отида поне на още 2 различни мнения.Имам някаква надежда че не е толкова близо до главичката и че ще може да се направи корекция.Интересното е че отпред от към видимата част има свободна част на кожата и като издърпам назад се оголва и ствола а отзад от към гемчето е зашито плътно и там няма никакво мърдане.Точно в задната част където ми е шито по главичката и гемчето там са тези ситни израстъци като пъпки или бемки който ще ги отсраня с лазер. Като информация към другите който мислят да предприемат такава операция ще ги посъветвам много хубаво да проучат преди да се подложат под ножа защото от няколко мнения само не може да се добие пълна представа.За мен лично си беше като някакъв ад докато се възтановя и крайния резултат е доста разочароващ.Ако знаех че ще стане така въобще нямаше да се подложа на това при положение че единствения проблем който имах е че не ми харесваше как изглежда визуално при ерекция(покрита глава с кожа)..иначе не съм имал болки.
    от Vanko1 | 18.06.2019 23:44

До arnu spa Аз редовно ходя на консултации с уролога, който ме оперира, но той също не знае причината за тези отоци и пробваме какво ли не. Направих си всякакви изследвания и всичко ми е в норми за да смятам, че нещо друго не ми е наред в организма, а избива там. Проблема дори не е в самия оток, а кое го причинява. Когато стоя гол и в покой оток няма или е съвсем минимален. Проблем е че се пълни бързо с лимфна течност при ерекция или когато го прибера в гащите. Пробвал съм да е надолу ,нагоре, със стегнати слипове, със свободни. Без резултат. Събира течност за минути. Факт е, че когато е под дори и малко напрежение тази зона реагира бързо. При покой нещата се нормализират. Но мога ли да стоя гол и по гръб цял живот?! Минаха 70 дни от операцията. Едно и също е...
    от ГеоргиАлекс | 18.06.2019 17:52

Така нареченото ниско обрязване , както е при теб не дава възможност за корекция , тъй като шевът е много близо до главичката. Съществува метод , при който се прави разрез в основата на видимата част на ствола , но тук никой няма да го направи . Все пак говоря по твоите описания. Израстъците са вероятно от вторичното зарастване. Вероятно шевовете са се скъсали поради това, че е станало прекалено стегнато . Няма значение дали е лазер или скалпел - има значение какво умее опериращият . А от Токуда доста са изревали. Прехвалена болница.
    от Matbrk | 18.06.2019 15:39

Да със сигурност ще търся още мнения от специалисти...яд ме е защото мислех че е дребна козметична операция и не проучих предварително и се метнах при първия доктор...уж в Токуда но кел файда...След това разбрах че лазерно е 100пъти по добре.Попринцип нямам кожа по главичката.Проблема е че точно под нея започва кожата и отдолу някъде без да се вижда къде е шева.Когато попитах доктора при ерекция как трябва да е той каза че трябва да има движение на кожата както в нормално състояние така и при ерекция.При мен обаче при ерекция всичко е супер стегнато и кожата не мърда на никъде.В спаднало състояние мога да изтегля кожата назад и тогава се показва шева иначе не се вижда
    от Mecho | 18.06.2019 13:35

Значи ако след операцията имаш кожа която ти покрива главичката и не можеш да я изтеглиш за да си оголиш главичката значи който те е оперирал нищо не е направил. Лично моят съвет е да проучиш за лекар който е добър в точно тази конкретна операция и да идеш при него на ремонт. Щом след операцията изглежда все едно имаш фимоза колкото и да чакаш няма да се оправи.
    от Matbrk | 17.06.2019 23:53

При ерекция члена ми изглежа все едно съм с фимоза...Главата ми е изкарана и точно под нея ми почва адски стегнат обръч кожа който не може да мръдне назад дори и 1мл и назад си е нормална кожа.Опитвал съм се с доста сила да го мръдне леко назад започва да ме боли и докато не спадне поне една идея не може да мръдне...после отдолу след ерекция седи леко зачервено
    от Matbrk | 17.06.2019 23:49

В спокойно състояние мога да изтегля кожата назад и се образува разтояние от 1 см от главичката до шева.Ръбът на шева изглежда доста дебел.Според мен без нищо да разбирам от това,доктора ме е зашил повече от колкото е трябвало и затова съм получил скъсване на шева в началото при някоя от спонтаните ерекций.Вече минаха 5 месеца след операцията.Нямам проблеми с правенето на секс но при ерекция имам неприятно чуство леко дразнещо все едно ме опъва кожата..В крайна сметка аз си направих тази операция защото преди това при ерекция ако главата ми е изкарана още от спаднало състояние получавах стягане.сега в общи линий е почти същото.Ходих на второ мнение при друг доктор и той ми каза че с времето това ще се отпусне но вече минаха 5 месеца и няма никаква разлика спрямо първия месец.Дребните израстъци който ме дразнат от шевовете по главичката ще ги махна с лазер но въпросът ми е дали е възможно да се направи корекция там където е рязано около главичката и да се направи по свободно около нея.
    от Matbrk | 17.06.2019 23:39

Направих си операция заради лека степен на фимоза.Според доктора трябваше да се възтановя за 2 седмици.При мен обаче имаше доста сериозни усложнения.Операцията ми я направиха с пълна упойка.На другия ден ми смениха превръзката.След това доктора каза да не си правя повече превръзки а да се пръскам с 1 спрей..На втория ден получих страшни прорязващи болки и огромен оток.В последствие се оказа че са се скъсали голяма част от шевовете покрай главичката...3 седмици се мазах с лиотон гел...Под отока имах събрана съсирена кръв която доктора се опита да махне 2 седмици след самото скъсване на конците и беше адски болезнено.Започнах да ходя нормално и да нямам силна чуствителност на главичката към края на втория месец.В момента положението е доста зле имам някакви дребни израстъци по главичката отзад(които казаха че могат да се махнат с лазер).При ерекция имам леко неприятно чувство все 1 ме стяга нещо и нямам никакъв свободен ход на кожата назад и се образува нещо като обръч около главичката.
    от remi1245 | 12.06.2019 13:13

от remi1245 | 11.06.2019 21:03 Също някой знае ли цената на лазерно обрязбане при д-р Георгиев в хил клиник. И какви са ви мненията за него? Ако ще е лазерно - отиваш при Василев в Александровска. Друг е въпроса, че лазерно, нелазерно - все тая. При Василев няма да мога ако искаш кажи email за да ти обесня по-подробно
    от arnu spa | 12.06.2019 09:40

от remi1245 | 11.06.2019 21:03 Също някой знае ли цената на лазерно обрязбане при д-р Георгиев в хил клиник. И какви са ви мненията за него? Ако ще е лазерно - отиваш при Василев в Александровска. Друг е въпроса, че лазерно, нелазерно - все тая.
    от arnu spa | 12.06.2019 09:38

от Vanko1 | 11.06.2019 20:50 Има ли такива хора тук, на който оттока, след обрязване е продължил повече от три месеца или още продължава? Едва ли!Аз се оперирах в началото на март.Към днешна дата все едно никога нищо не е било.Съветвам те да се консултираш с лекар.
    от remi1245 | 11.06.2019 21:03

Също някой знае ли цената на лазерно обрязбане при д-р Георгиев в хил клиник. И какви са ви мненията за него?
    от Vanko1 | 11.06.2019 20:50

Има ли такива хора тук, на който оттока, след обрязване е продължил повече от три месеца или още продължава?
    от remi1245 | 09.06.2019 19:12

Някой да се е оперирал при д-р Кадим в Пловдив? И ако да доволни ли сте от резултата ?
    от Mecho | 24.05.2019 01:20

На 5 месеца не е ли малко рано, че и с пълна упойка? Не съм лекар де, ако медицинско лице ви е казало, че е ок - давайте. Иначе не смятам че ще с грешите ако направите операцията и между другото - браво че сте избрали да се направи от лекар а не от селски шаман.
    от Woman2 | 22.05.2019 13:06

Здравейте:) Може ли да ме насочите към клиника и по специално лекар във Варна? Става въпрос за детенцето ми,искам да направим преглед и консултация,след което да извършим тази интервенция. Притеснява ме пълната упойка,понеже детенцето ми ще е на около 5 месеца.Затова ми е нужен добър специалист.Ще съм благодарна на предложения и мнения.Хубав ден!
    от Mecho | 22.05.2019 12:48

Относно мастурбацията - можеш да си мастурбацираш без проблем. Доколкото знам има разлика, но аз нямам база за сравнение. При всички положения половия ти живот няма да пострада, но имай предвид че поне един месец си извън строя. Нормално е да не изглежда добре в този период, да има оток и дори да нямаш пълна ерекция (което е по-скоро плюс). В общи линии едва след този един месец на възстановяване може да се прецени как ще е при теб макар че ти трябва близо половин година за да се възстанови на 100% и да видиш абсолютно крайния резултат.
    от д-р Цончев | 20.05.2019 20:44

Няма никаква разлика.
    от Kris | 20.05.2019 19:09

Здравейте въпроса ми е следния, как стоят нещата с мастурбацията след обрязването, тъй като там долу няма кожа и само при секс ли можеш да свършиш? П. С - Извинявам се за глупавите въпроси
    от adrtool | 09.05.2019 05:17

Естествено, че се гледа специалиста. Доста други клиники имат лазер, но не го използват за обрязване. Използването му не влияе на резултатите. Не се подвеждайте.

Напиши отговор
990 намерени, страница 1 от общо 20