Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Обрязване-въпроси

Напиши отговор
  • RE: Обрязване-въпроси
    от Borislav | 20.04.2019 22:39

Компетентна помощ за обрязване можете да намерите в клиниката на Темелков във Варна. Аз съм много доволен. Всичко мина добре и после беше успешно пълното възстановяване. Работят и по здравна каса.
    от arnu spa | 18.04.2019 16:25

Да , условията в отделението по урология в Александровска са добри.Е, все пак не сте на хотел.Болница е. И истината е една - с лазер, без лазер, възстановяването си е месец.
    от adrtool | 18.04.2019 14:55

Цената на лазерната операция е 250лв, доплащане към здравната каса за пациенти които са здравно осигурени. Може да имаш и други разходи, но не е толкова скъпо. Условията чувам, че са добри.
    от remi1245 | 18.04.2019 09:41

Какво струва лазерното обрязване при д-р Василев ?
    от ГеоргиАлекс | 31.03.2019 16:48

Няма от какво да ти е притеснено. Фимозата се придобива- няма възрастови ограничения. За Варна - нямам наблюдения . Дано някой варненец помогне.
    от kalufa | 31.03.2019 00:14

Здравейте момци. След преглед при уролог се оказа че си имам фимоза. На 43 съм и ми е малко притеснено. Някой ще сподели ли къде във Варна мога да намеря компетентна помощ. Благодаря предварително
    от ГеоргиАлекс | 29.03.2019 21:02

Твърде дълго си търпял конци, които са се разградили отдолу още на 15-я ден.
    от arnu spa | 29.03.2019 19:00

Ден 33.Както каза ГеоргиАлекс, дупчицата на юздичката се позапълни с жълт секрет.Вече е наполовина по-малка.Последните два остатъка от конци паднаха на 30-я ден.Вече няма оток в ляво.
    от Nasseto Kalburov | 29.03.2019 11:29

gsm4eto всичко това дето са ти казали е така. На мен ми казаха да си сваля сам превръзката след 3 дни и да го топя в смрадлика (това е същото като тетра) и после да го пръскам със спрея и да не слагам повече превръзки. Малко е неприятно първите дни като се опира в гащите и не смеех да правя по-резки движения но не е нищо особено и се свиква даже към дисития ден забравих че е оперирано. П.С. Това Link е най-добрата и пълна статия в интернет за фимозата и там също има съвети каво и как да правиш.
    от arnu spa | 27.03.2019 13:11

Средно периодът за възстановяване е 30 дни. Конци започват да падат още след 10-тия ден.Към 30-тия ще са паднали всички.Възможни са и някакви заблудени 1-2 някъде, които още да се крепят , но не ги насилвай, дърпай и т.н. Аз на 30-тия ден започнах спорт. Гледай да избягваш ерекция.Ако се случи, легни настрани и прибери колената към корема.Мокрене , след 7-8 дни.
    от gsm4eto | 27.03.2019 10:59

Здравейте, вчера се подложих на такава манипулация колко е периода на възсрановявяне и кога горе долу падат конците?Изписаха ми Тетра, антибиотик, хапче за болка, но такава нямам и един спрей за пръскане там където са шевовете.Още е с превръзки и оток което е нормално имайки в предвид, че вчера ми правиха операцията.
    от arnu spa | 23.03.2019 21:49

Има такъв момент.В първите дни след операцията хем ти се вижда по-малък, хем по-мек. Не го бързай, още е отекъл, нефункционален.След 20-тия ден, ше напъпиш, ше се разлистиш и пролетта ще споходи и твойта чурка:))) А на 30-тия ден вече ше е опънат като чадър:)
    от Миро | 23.03.2019 17:26

Да, и аз смятам, че е от това, но все пак дали и при други е било така или това е само логично то обяснение? Благодаря много предварително...
    от Nasseto Kalburov | 23.03.2019 13:41

Изчакай малко да зарастне. Няма как да е на 100% ерекцията докато имаш рана с конци там, нали все пак се опъва и дърпа. Поне още 10 дена. Мен даже ме болеше малко в началото и дори не ми беше до никаква ерекция. Иначе arnu spa и аз съм доволен от Александровска много.
    от Миро | 23.03.2019 10:11

Привет и от мен . Имам един въпрос към мъжете тук , които са преминали обрязване. На мен ми беше направено преди 10 дни и ерекцията ми сутрин не е както преди. Да кажем ,че не е чак толкова твърд ,както преди това. Болезнени са все още , което според мен е нормално, но ме притеснява това , че не са на 100%. Някой друг да е имал подобни проблеми след обрязването?
    от arnu spa | 22.03.2019 18:13

Здравейте момчета и мерси за съветите!За сега няма нищо да му правя, върви добре зарастването. Насе, не знам за кой Димитров говориш, но в Александровска всички са добри.Очарован съм от отношението.
    от Nasseto Kalburov | 22.03.2019 16:21

arnu spa Не мажи с нищо и го остави така - постепенно всичко ще изчезне - и конците и отока. Може да опиташ да топиш в смрадлика - на мен ми попогна да зарасне по лесно. Топиш 1-2 минути и го оставяш да исъхне, после обуваш гащите и си джиткаш. Ще видиш че след още една седмица най-вероятно и секс ще можеш да правиш, но те съветвам да сложиш кондом първите пъти, поне мен така ми каза лекаря и всичко си биши супер. P.S. За обрязване в Александровска правилните хора са Василев или Йотовски и то с лазер. И аз като теб първо попаднах при Димитров защото само той преглеждал с направление там, но нещо не ми се стори читав и си отидох при Василев в кабинета му.
    от ГеоргиАлекс | 21.03.2019 18:54

Недей да мажеш с нищо. Не махай жълтеникавото отдолу. Можеш след душ да пробваш да махнеш връхчетата на конците, които са изгнили ,ако ти пречат , разбира се. Ако живееш в София , отиди до хомеопатичната Аптека на Чаталджа и вземи тинктура от Невен / Календула и капвай на дупчицата - два , три , четири пъти дневно - за по-бързо заздравяване
    от arnu spa | 20.03.2019 23:11

Мазането с какво?
    от д-р Ралица Правова | 20.03.2019 20:55

Препоръчвам Ви да продължите поне още 10 дни с мазането на областта.
    от arnu spa | 20.03.2019 19:55

Днес е 22-ри ден.Нямам болки и дискомфорт.Нормален телесен цвят във всички зони.В дясно нямам конци.Отгоре имам 2-3 стърчащи , меки, потъмнели, пред падане.В ляво още има лек оток и 2-3 конеца.Отдолу нямам конци.Дупчицата леко намаля, в центъра имам жълтеникъв секрет.Не е дълбока, не е болезнена.Вече ерекциите не са съпроводени с опъване и неприятно усещане. Това е общо взето.
    от ГеоргиАлекс | 20.03.2019 19:21

Опиши на какъв етап е заздравяването .
    от arnu spa | 20.03.2019 16:42

Да, има такова нещо.То се появи и на места където имаше конци. Към днешна дата съм с не повече от 3-4 конеца.Всеки ден падат по няколко. Според теб добра идея ли е да мажа с нещо дупчицата, някакъв крем или нищо да не правя?
    от ГеоргиАлекс | 19.03.2019 18:57

Важното е да не махаш жълтеникавото слезесто вещество, което е покрило дупчицата . Прилича на гной но е "течна" кожа, която възстановява липсващата такава.
    от arnu spa | 17.03.2019 19:01

Здравей, Благодаря за отговора! Да, вече ден 19-ти дупчицата изглежда доста по-добре.Виждам напредък, запълва се не кърви, не сълзи.Ще следя и ще пиша.Явно за всичко си трябва време.Вече не третирам с нищо.Днес ми паднаха още два конеца.Вече отдясно нямам.Останаха отгоре и отляво при отока, който също намалява.Учудващо бързо за мен ,вече свикнах и с това главата да се търка свободно в бельото.Не му обръщам внимание.Нощните и сутрешните ерекции все още са неприятни.Там където има конци още тегли.
    от ГеоргиАлекс | 17.03.2019 16:16

Честито! Да , аз имах такъв проблем , при моето обрязване - паднаха конците на 7-я ден и се разши . Отвори се дупчица , после зарастна , но стана грозно и твърдо. След 20 -ина дни ще бъде поправено . Ако се притесняваш дали ще зарастне - да , ще зарастне , но вероятно ще има твърд участък.
    от arnu spa | 15.03.2019 16:05

Здравейте момчета! Днес е ден 17-ти от моето пълно обрязване.Направих пълно обрязване по медицински причини.Иначе не бих си го и помислил:) Обрязах се в Александровска болница при д-р Димитров.Обрязването беше по традиционния начин, със скалпел, а упойката беше спинална - в гърба.Процедурата продължи около час.Почти нямах следоперативни болки, не съм ползвал обезболяващи.Не съм го топил в смрадлика след операцията.Пих антибиотик 5 дни и го пръсках със спрей Цикратидина.Конците се разграждат сами.Според мен към днешна дата съм загубил 2-3 конеца.Имах лек оток отстрани в ляво, но определено вече доста е намалял.Единственото, което не разбирам много добре е какво се случва с юздичката, под главата, която е ясно, че е отстранена, но сега там имам един един малък участък около 3мм/3мм, където се вижда голо месо с червен цвят.Предполагам,че това е място, на което съм имал конци, но са паднали по-рано.Някой имал ли е подобен казус?
    от Nasseto Kalburov | 12.03.2019 14:26

Здравейте "колеги":)))) От направеното проучване за обрязването стигнах до извода че с лазер е най-добре и бях готов да платя колкото и да струва само и само да е най-доброто. Та вариянтите в България са следните: 1. Александровска болница - Д-р Василев, с направление и доплащане 350 лв. "избор на екип" - Link 2. Хил Клиник - Д-р Георгиев 1200 лв. - Link Ходих и на двете места и избрах Василев, тия в Хил нещо много мазни ми се сториха. Оперираха ме Василев и Йотовски с кратко заспиване (яко се бях спекъл), на другата сутрин ме изписаха, а в стаята бяха още двама като мен, голям майтап беше вечерта и през нощта. 1 месец след това всичко зарастна и няма никакви проблеми. Пръсках с Неомицин и топих в смрадлика 10 дни. Та съвета ми е не се водете по цената, според мен е важно кой ви обрязва и как и колко опит има. Лично аз съм много доволен от Д-р Василев и мисля че е един от най-добрите.
    от ГеоргиАлекс | 25.02.2019 08:31

При тази операция се премахва само преруциумът -т.е. кожа. Няма как пенисът да стане по-къс . Все едно да махнат част от кожата на друга част на тялото и та да стане по-къса. Единствено главичката става малко по-голяма .Отнемането на по-малко или повече кожа зависи от вижданията на даденият уролог или хирург . Разбира се - има горна граница. Долна граница няма - от минимално ,през частично и отпуснато до стегнато. Link
    от georgi11852 | 24.02.2019 22:44

Да се изразя по точно. Възможно ли е загубата на дължина по време на ерекция след обрязване ако е взето повече кожа?
    от georgi11852 | 24.02.2019 22:35

Може ли да се изгубят сантиметри по време на ерекция след обрязване ако се направи "tight" тип и ще опъва ли кожата ако е такова обрязване?
    от ГеоргиАлекс | 22.02.2019 18:00

Дано да е така.Вътре има лимфна течност , която трябва някъде да отиде . Дано намери къде. Стискам палци.
    от wankafa | 22.02.2019 14:16

Вчера (четвъртък) бях при хирурга, който ме оперира. Минаха 7 дни от операцията, погледна ме и каза, че всичко е наред и течността ще си намери къде да отиде. Екипа на Медлайн е доста добър, и другите лекари ми обърнаха внимание казаха да съм спокоен. Общо взето няма какво да правя освен да се надявам се изчезне, ако ли не ще ина клъц клъц. Много благодаря за отговорите и съветите! Живо здраво!
    от ГеоргиАлекс | 21.02.2019 21:17

Оток в такива граници не е нормално. Оток , появил се няколко дни след операцията не е за подценяване.
    от Kempess | 21.02.2019 17:41

Колега не се притеснявай ,изчакай поне месец да спадне отока. Все пак е прясна операция. И все пак това са хирурзи не златната рибка:) Всичко ще е наред просто спазвай това което са ти казали и изчакай малко. Желая ти успех.
    от ГеоргиАлекс | 21.02.2019 07:43

Зависи колко кожа е отнета.Само за справка- повечето уролози тук оставят мобилна кожа,което пък води до други проблеми, които водят до втора операция. Тъй ,че - по-добре лубриканти , отколкото повторно под ножа.
    от danko1243 | 20.02.2019 17:38

По-трудно ли се мастурбира след обрязване, трябва ли да се ползва лубрикант? Или може на сухо, говорим за по-бърза мастурбация
    от ГеоргиАлекс | 20.02.2019 10:37

Дано си прав - дано спадне.Преди месец имаше подобен случай на твоя , който завърши с повторна операция. Все пак ти желая да се оправиш без операция .Поздрави!
    от wankafa | 20.02.2019 09:59

Не мислиш ли, че е просто оток и ще спадне с времето. Днес не успях да отида при хирурга. Дано наистина не е това, което казваш. Макар че операцията не е нищо особено. Не чувствах никаква болка, самото психическо натоварване е нереално. Днес ми изглежда доста по-спаднал.
    от ГеоргиАлекс | 20.02.2019 09:17

Ако се върнеш малко назад ще прочетеш дискусия с участник с твоят проблем . Видях снимката , не искам да те плаша , но най-вероятно ще се наложи втора операция . Твърде много кожа е оставена , събрала се е лимфна течност , която не може да се разнесе.За съжаление компресите с риванол няма да помогнат , както и мазане с каквото и да било.Единственото хубаво нещо е,че ти е оставена вътрешна кожа , което позволява повторна операция.Докато опериращите не проумеят , че при обрязване не се оставя много кожа , ще има много като теб. Стискам ти палци!
    от wankafa | 19.02.2019 20:05

Явно снимка не може да се качи. Четох някакви неща за парафимози и тнт. и просто не знам как ще спя тази вечер. При положение, че са ме оперирали нали няма как да се случи това? Не усещам абсолютно никаква болка и цвета на главичката си е нормален. Този пръстен, който се е образувал не може да се върне върху главичката, дано е просто подуто. Но ме съмнява понеже няма оток отзад къдете е гемчето, а само отсрани и отпред. Самия оток е точно над конците. Утре ще ходя при хирурга, дано всичко е нормално.
    от wankafa | 19.02.2019 19:09

Здравейте, отново. От два дни точно над шевовете се е получил някакъв пръстен. Изглежда като оток но мисля, че не е. Прилагам снимка. Link
    от wankafa | 19.02.2019 19:03

Здравейте, отново. От два дни точно над шевовете се е получил някакъв пръстен. Изглежда като оток но мисля, че не е. Прилагам снимка. :Link
    от wankafa | 18.02.2019 19:44

Благодаря за бързите отговори и на двамата! И не е частично обрязването просто беше толкова поддут. Днес отока е само от едната страна. Но точно по средата на пениса се появи лилаво петно. Нямам идея откакво, събудих се и си беше там.
    от д-р Ралица Правова | 18.02.2019 17:45

Да, нормално е да има повишена чувствителност и болка. Продължавайте с мехлема и баните, които са Ви назначени.
    от ГеоргиАлекс | 18.02.2019 12:42

Нарича се частично. Най грозно от всички стилове. При фимоза рецидивите при този стил са чести. Нормално е да кърви, защото при оголване се движи кожата и раздвижва и шевът.
    от wankafa | 17.02.2019 20:41

Също ми направи впечатление, че главичката ми се вижда наполовина. Не знам точно какво е това обрязване, но трябва да дръпна кожата надолу, за да се покаже цялата главичка. Имам чувството, че още го има този пръстен(обрач) под главичката. Дано всичко е наред и не се наложи още една операция.
    от wankafa | 17.02.2019 19:53

Кървенето е съвсем леко. Леко е поддуто но това ми е третия ден от възстановяването, мисля, че е нормално. Относно забелването, лекаря ми каза така да правя и да мажа шевофете и под главичката с Банеоцин. Правя бани с тетра по два пъти на ден както и мажа с михлема по два пъти на ден. Болка не усещам изобщо, но главичката е доста чувствителка и понякога е не приятно.
    от д-р Ралица Правова | 17.02.2019 19:44

Имате ли болка и индикации за възпаление - зачервяване, подуване, по-топла кожа в областта около конците? Ако кървенете е съвсем леко няма от какво да се притеснявате.
    от ГеоргиАлекс | 17.02.2019 15:49

Обикновено след обрязване главичката не се забелва. Освен ако не са ти правили някаква пластика.

Напиши отговор
921 намерени, страница 1 от общо 19