Секс и сексуални проблеми. Полова система - МЪЖЕ | Обрязване-въпроси

Напиши отговор
  • RE: Обрязване-въпроси
    от ubiecpopijama | 18.05.2022 18:23

последно.. понеже ми остава повечко кожичка когато е мек и захлупва главичката.. пробвах всичко но явно не мога да предотвратя да се захлупва главичката, даже понякога напълно изчезва хаха.. това дали е проблем и може ли на него да се дължат пъпчиците тъй като като го заголя е влажен..?
    от BobiK | 18.05.2022 17:00

Здравей, ubiecpopijama, Да понякога може да отнеме и повече време. При всеки е различно.
    от ubiecpopijama | 17.05.2022 21:54

Надявам се да е така.. просто вече мина повече от месец, нормално ли е да отнеме повече време?
    от BobiK | 17.05.2022 13:11

Здравей, ubiecpopijama, Аз мисля, че няма да срастне кожата с главичката, възможно е да има още подуване и отока да спада по - бавно и да се е образувало нещо като пръстенче което за момента още не е еластично и това да възпрепятства заголването. Твърдината, може да е веничка или срастване , което предполагам, като заздравее инструмента и кожата стане по елестична ще се отпусне. Имай предвид, че там където е шито още кожата е нееластична и ще и трябва време да се отпусне.
    от Mecho | 17.05.2022 09:33

Val, спокойно, нищо страшно не е. Предполагам и на юнака му е притеснено, но го успокойте че не е нещо особено. Ще видите че и вие и той ще сте забравили всичко след месец, а той даже ще си харесва новия инструмент повече. Да не говорим за всички преимущества на това.
    от Val | 16.05.2022 22:08

И той ще помни всичко като теб, Mecho. Малко сме се филмирали всички, честно казано, но като се налага, няма как. Дано всичко мине добре. Успех на всички, които се възстановяват или им предстои операция!
    от Mecho | 15.05.2022 12:48

Val, споделям съдбата на сина ти. И аз бях на 10 като ми резнаха пишката. Нищо страшно не е. При мен беше с ножче а не с лазер. Имаше само малка болка, но щом не съм плакал значи не е било нещо особено. Около седмица стоях вкъщи само гол от кръста надолу (дори когато спях) и ми правеха промивки всяка вечер. Да не се притеснява малкия юнак нито да се срамува. След време ще е популярен сред съученичките.
    от ubiecpopijama | 13.05.2022 23:22

Истината е че и аз не знам как да го обясня, просто за пръв път виждам някои неща.. нека задам въпрос, има ли вариант кожичката да се срастне с главичката? Също, имам мещо твърдо под кожичката на няколко санта от главичката от горната страна на инструмента, просто заради него не мога да го заголя хубаво и дали е нещо опасно или просто някое срастване под кожичката
    от Val | 13.05.2022 22:59

Само да добавя, че операторите бяха различни при успешната и неуспешната ни операция (на трета сливица, което най-вероятно е по-логичната причина за резултатите. Намерих и споделям рисковете при обрязване с лазер (но дали са чести или не, не е ясно): -Възможно е пенисът да бъде притиснат и мастните жлези да бъдат нарязани. -С използването на лазери крайният резултат е по-труден за прогнозиране. -Ако не сте внимателни, лазерното обрязване ще причини изгаряния, които могат да причинят подуване. -Зоната около нарязаната тъкан ще се почувства гореща.
    от Val | 13.05.2022 22:47

Благодаря за инфото, BobiK! Ориентирали сме се към д-р Атанасов, макар че и с д-р Пеев правихме консултация. Сега се уговаряме за дата за операция, но от това което четох тук бях с впечатление, че д-р Атанасов не работи с лазер, а на нас ни каза, че ще е с лазер. Махали сме трета сливица два пъти - веднъж (неуспешно) с лазер, и след това класическа (вече успешна) и затова малко се чудим дали да се съгласим на лазер.
    от ГеоргиАлекс | 13.05.2022 21:45

ubiecpopijama, тъй като не стана ясно какво описваш в последния пост , те моля , първо , да си спокоен - няма драма в това, което се случва с малкият убиец по пижама. Не се плаши, не се стресирай , спокойно опиши точно какво е положението . Слагай точки и главни букви, защото с едно изречение се губи смисъла. Не се притеснявай да опишеш детайлно ситуацията . Ние чакаме , за да ти отговорим .
    от BobiK | 13.05.2022 21:15

Здравей, Val, От това което знам до момента от момчетата обрязали се с лазер е малко, по-бързото възстановяване, равен белег и по-добро зарастване на кожата с минимално кървене. Предполагам сте направили консултацията с детски уролог. Предполагам ще има шевове и превръзка и трябва да се пази няколко дни да не се мокри и да не се дърпат конците, обикновено няма болка само лек дискомфорт първите ден два, ако главичката му е много чувствителна ще има и дискомфорт, като свали превръзката от търкането в бельото. Но е само няколко дни и се свиква. Предполагам, че при него ще заздравее много по-бързо от при нас възрастните. Липсата на мощи ерекции ще му е в плюс за възстановяването.
    от ubiecpopijama | 13.05.2022 21:07

Здрасти Боби, мисля че се нарича частично, защото си имам кожичката от главичката надолу, намерих удобен начин за попиване с тоалетна хартия и мисля че ще е по лесно да поддържам сухо от тук нататък, обрязан съм на 4 ти април и за това ми е странно защо все още излизат тези конци.. може да имам отоци защото под главичката кожата като се едно е страстната и не може да отиде по надолу, гемче не мога да видя, не знам дали са го махнали, също от лявата долна част на главичката кожичката ако не е изпъната докрай седи като подута и сега има като малка пъпчицс близо до там където излезна един от конците(не като тези белите), въпрпса ми е защо има като нещо под кожичката което седи като издутина, и ми пречи да го заголвам надолу под главичката при ерекция.
    от Val | 13.05.2022 11:35

Здравейте, на синът ми (който е на 10г) му предстои обрязване поради фимоза и късо гемче. Някой от вас може ли да даде отзиви за обрязване с лазер? И как е положението след това?
    от BobiK | 12.05.2022 19:36

Здравей, Старай се да поддържаш добра хигиена доколкото е възможно сега. Още имаш следоперативни отоци явно и е трудно да забелиш кожата. Частично или пълно е обрязването, не мога да преценя при теб. Относно пъпчиците предполагам са перлени папули те не са нещо от което да се притесняваш, много мъже имат. Може за се премахнат с СО2 лазер, но изчакай всичко да се оправи и да заздравее. Конците обикновено започват да падат към 15-20 ден. Успех и бързо възстановяване.
    от ubiecpopijama | 11.05.2022 18:59

забравих да добавя, мога да го заголя до под главичката и то доста, самите подутини са доста по надолу, по време на ерекция кожичката като че ли посинява и застава под главищката, но е доста стегната, ако е надървен по смърт да заголя под главичката...
    от ubiecpopijama | 11.05.2022 18:56

Здрасти, обрязах се преди месец, на 17 съм и имах фимоза, образах си само главичката, а когато махнах превръзката кожата си я захлупи почти цялата, беше ме страх и яоставих така, след 2 седмици отидох на преглед и докторката ми го заголи, видях смегмата о всички гадории, каза че конците сами ще паднат и се прибрах.. много е чувствителен и ме мога да го мия достатъчно добре, заголването става сложно защото има като нещо подуто под кожичката на 1-2 места, не мога да заголя до там защото много боли и излиза малко кръв, дори не съм сигурен дали конците са паднали всички, защото все излизат малки кончета и ме е страх, също се появиха малки бели пъпчици по крайчето на главичката, моля помогнете
    от BobiK | 02.05.2022 09:37

Здравей, Нико, Гледай да не вдигаш тежки неща, по възможност да не седиш прекалено много прави някоя разходка 1-2 минути на час -два . Иначе няма проблем. Елиминирай до колкото е възможно голямо напрежение в тази област. Иначе за къпане слагай обилно крем на раната преди да влезеш да се къпеш, опаковай го с нещо плик, презерватив и гледай да не пада директно вода върху раната от душа, ако решиш да е без опаковка. Но го опаковай ,ако не са минали поне 7-8 дни от интервенцията. После само слагай обилно кремове преди баня и да няма директна струя вода върху него и кратки душове 10 -15 Мин.
    от niko | 01.05.2022 10:55

благодаря за отзивчивостта момци...спазвам препоръките на лекаря,но ме притеснява факта,че след 3 дни се връщам на работа...там няма как да спазвам всичко и постоянно си с гащи,седнал...незнам как ще е!А иначе как се къпете,пазите ли операцията?
    от BobiK | 30.04.2022 23:25

Добре дошъл в клуба niko. Ползвай, това което лекарят ти ти е предписал. Винаги може за ускорение да ползваш, както Стен е предложил цикатридина спрей или други прахчета за бързо заздравяване на раните, но е хубаво да го обсъдиш и с товоят лекар.
    от Sten | 30.04.2022 21:41

niko, аз бих ползвал това, което докторът ми е предписал. В интерес на истината включих Цикатридина спрей след 20-тия ден, защото исках да ускоря заздравяването на две рани, а докторът беше казал, че вече може и нищо да не ползвам. Иначе го харесвам спрея, но не знам дали е добре да се ползва толкова скоро след операцията. Нека и други колеги се изкажат.
    от niko | 30.04.2022 09:07

привет колеги,на 27.04 се обрязах поради фимоза...мажа само с банивал,това ми предписа доктора,но се замислям дали да не включа и цикатридина спрей?
    от Sten | 28.04.2022 00:36

Powershell, за твърдия пръстен около зашитата кожа за момента няма предвидена корекция - очаква се да се оправи с времето. Друга минимална козметична корекция около гемчето очаквам. Ще пиша след време какво се случва с този пръстен, че при мен засега създава проблеми определено.
    от BobiK | 27.04.2022 20:58

Здравей, няма знамение, Аз болка не съм имал изобщо. Само веднъж-два пъти усетих при ерекция конците да придърпват. Може и момчетата в групата да питаш за мнение . Link
    от Powershell | 27.04.2022 14:28

Здравей, Стен. Ще правите ли корекция на пръстена от твърда кога които се е създал, за да ти го освободи ?
    от Sten | 27.04.2022 13:54

Ден 22-ри от операцията: след консултация с д-р Атанасов се разбрахме, че ще ми направи лека корекция след месец-месец и половина. През това време мога да си ползвам придобивката. Пробвах сам, но пръстенът около зашитото ми създаваше дискомфорт и нещо не се получи. С малко чужда помощ успях да освободя напрежението. Ясно, че има още път за изминаване, но вече се чувствам нов човек.
    от nqma znachenie | 26.04.2022 01:08

Боби, мерси! Колко дни трае болката след операцията и въобще има ли такава? Ще пиша какво е станало след ъпгрейда на инструмента ;)
    от BobiK | 25.04.2022 19:31

Нещо авто коректора ми оправи думите. Зависи в какво състояние си след упойката дали ще ти разрешат дали да шофираш. И как ще се чувстваш ти.
    от BobiK | 25.04.2022 19:19

Здравей, с пълна упойка е при Атанасов, принципно може да се шофира но зависи от упойката и това в късно състояние си дали ще поже да шофираш, все пак си е пълна анестезия, но това екипа в болницата преценява. За вените трябва доктора да каже принципно от обрязване не се губи ерекция, тези вени мисля че не влияят на ерекцията.
    от nqma znachenie | 25.04.2022 18:53

Здравейте на всички. От 2-3 години обмислям и аз да мина под ножа поради 2 причини: първата е хигиенна и втората е, че се появи нещо като пръстен преди 4-5 години, който леко затяга пениса и мястото там е нацепено - като със стрий. Най-накрая се реших и мисля да отида при Атанасов, тъй като видях доста позитивни коментара тук. Имам няколко въпроса. Може ли да се извърши процедурата при Атанасов с пълна упойка? Възможно ли е шофирането веднага след процедурата? Също така ме притеснява факта, че имам доста големи вени, които минават точно там, където трябва да се реже, и тези вени отиват в задната страна на главата. Ако се премахнат тези вени дали ще имам по-некачествена ерекция?
    от BobiK | 25.04.2022 17:23

Ще се отпусне и ще стане супер меко и еластично просто малко време и мазила. Благодарим за инфото много е полезна обратната връзка.
    от Sten | 25.04.2022 15:45

Ден 20-ти от операцията: на теория би трябвало да съм що-годе готов за нови подвизи. На практика не съм сигурен дали мога да облекча дори ръчно. Пръстенът от по-твърда кожа около шева ми създава дискомфорт. Двете рани, които прокървиха заради прибързаността ми преди 5 дена, са значително по-добре, но им трябва още време. Включих и Цикатридина спрей на своя глава - за момента мога да го похваля, че бързо изсъхва и не се изискват марли за него, за ефект още не мога да кажа. За момента основният проблем остава твърдият пръстен, който е особено изразен от едната страна, където кожата все още не може да се отпусне, а седи твърда като ушна мида... Все още съм далеч от крайния резултат, но за момента съм доволен - кожата седи изпъната и въпреки моментните минуси, си го харесвам.
    от Maks55 | 23.04.2022 15:27

Здравейте, момчета! Вече има направена телеграм група, аналогична на раздела(темата) тук. В нея може да получите мнение, съвет или да споделите вашата история и преживяване. Може да се споделя и снимков материал( за по-доброто разбиране и показване на вашето състояние, проблем и т.н.) Групата е създадена от потребители от темата! Ако желаете да се присъедините, може да го направите чрез следния линк: Link
    от BobiK | 23.04.2022 14:19

Добре дошъл в клуба. Пожелавам бързо възстановяване и отлични резултати. Мисля, че няма да съжаляваш.
    от tomcollins | 23.04.2022 10:15

Здравейте, момчета. Преди 10 дни се обрязах при Д-р Атанасов. С две ръце го препоръчвам, страхотен човек и специалист. Връзката с него става изключително бързо чрез супердок, кани те на преглед в рамките на 7 дни, след като си му писал там, за операция може да се почака 2-3 седмици. Нямах никакви следоперативни болки, усложнения, подувания и отоци в големи размери. Оперира ме под пълна упойка и с лазер. Това, че работи само със скалпел, не е вярно. Оперира в болница ''Здравето'', като те изписват в същия ден. Нямах никакви изисквания към това как ще ме обреже, доверих му се изцяло. Получи се изключително красиво и равно. Ако се чудите при кого да се оперирате на територията на София, д-р Атанасов е човекът. Цената е 450 лв общо с административната такса в Здравето и минавайки по здравна каса. Успех.
    от Maks55 | 23.04.2022 09:19

Ванката. BobiK е прав да. И при мен се скъсаха шевовете в областта на френулума и имах отворена рана около 2 см. Мазах с Йодасепт, уж да се затвори, но той изгаря. Вследствие се образува мъртва тъкан за да защити подлежащата тъкан. И не заздравяваше. Попринцип всичко може да заздравее, но вторично и отнема доста време. Може месеци. По препоръка на лекар, бях да махнат тази тъкан и да сложат 3 шева. Цикатридината е добър вариант.
    от BobiK | 21.04.2022 11:33

Здравей, Ванката, йодасепта е за първите 2-3 дни за дезинфекция на раните после пречи на заздравяването на раните и бързото изгражнате на нови клетки защото грубо казано ги изгаря, така ми обясни една сестра когато ми сменяше превръзките. Тетрата помага но не повече от 10 минути на сесия, защото после спомага за разграждане на конците и ако не е заздравяло мястото може да се отвори раната. Принципно цикатридина спрей или нещо подобно помага също много защото спрея попада в раните и ги предпазва и има колаген и други неща, които подпомагат заздравителния процес да стане по-бързо.
    от Ванката | 21.04.2022 01:47

При мен лошото е че на 5 ден след операцията от силната ерекция ми се скъсаха два шева под главичката и се образува нещо като цепнатина до долния слой който е махнат.....Абе нещо като дупка ! И сега горните шевове взеха да падат и мястото заздравя но отдолу тепърва се образува съединителна тъкан и съответно нова кожа . Болки нямам никакви но дискомфорта е огромен. Лекарят ми каза да го кисна в Тетра и да го мажа с йодасепт. От Тетрата има голям ефект и като го накисна после много сърби което е най вероятно защото заздравява но се питам дали има нещо по ефикасно за мазане или нещо като анбиотик за пиене за по бързо възстановяване. Надявам се че до 20ят ден ще има вече подобрение . Исках също да попитам дали знаете за някакъв медикамент с който може да се спре ерекцията поне през възстановителния период. Филма е голям ????????????
    от Sten | 21.04.2022 00:26

ГеоргиАлекс, благодаря за успокоителните думи. "Само главичката" звучи добре като идея, но апетитът идва с яденето, така че по-скоро не експериментирайте с това. Powershell, за раничките според мен марлите са добър вариант: забелязал съм, че, ако се намажа и сложа директно гащи, след час от лекарството няма и помен. Ако сложа марля/превръзка и намажа марлята освен мястото, то лекарството остава с часове да действа. Аз лично изпитвам голямо удовлетворение като сменя вече зацапаната марля с нова (днес съм сменил 3 пъти марля). Не знам дали има връзка, но за възстановяването пия хранителна добавка Hayde (Хайде) - течен Германий, която "подпомага снабдяването на тъканите и клетките с кислород" (според листовката). Освен нея пия и мултивитамини, които ми дойдоха като подарък и гледам да седя максимално без гащи, когато не съм с марля, за да няма дразнене. Ванка, май няма рецепта за заобикаляне на въздържанието. Трябва да изчакаш просто.
    от Ванката | 20.04.2022 20:42

Здравейте аз също се обрязах на скоро ! Вече съм на 11дни от интервенцията нищо не ме боли и дразни освен че не мога да го изпразня и се осеща едно неприятно усещане в слабините. Вие какво правите в този случай? Моля за съвет. Благодаря предварително!
    от ГеоргиАлекс | 20.04.2022 20:13

За месец би трябвало да е готов , но има организми, които се справят по-трудно с травми.Явно и твоят е така.
    от Powershell | 20.04.2022 17:26

Стен, аз все е седя мирен с тези неща гледам да не мисля трудно е, но все пак трябва малко повече въздържание и дисциплина. Аз вече един месец след операцията още нищо не правя. ГеоргиАлекс, прав си така е. Надавам се по-скоро да се махне това нещо и да спадне, от едната страна на моменти спада сам, на моменти се подига отново ,но все пак имам още леки рано за зарастване така, че докато има рани мисля че ще има и оток още време.
    от ГеоргиАлекс | 20.04.2022 17:00

След циркумцизия ФИМОЗЕН пръстен НЯМА! Нарочно викам , за да чуят всички . Това, че има пръстен , който вследстие на среза прилича на такъв - това е друго нещо - няма нищо общо с фимоза. Стен , ако беше направил процедурата , като включиш само главичката , с лубрикант нещата щяха да са по-добре . Хематомът ще се разнесе, раничките,които са прокървяли , ще заздравеят.
    от Sten | 20.04.2022 15:16

Ден 15-ти: след две седмици постоянство и добри грижи, обнадежден от доброто възстановяване, реших да наруша въздържанието. Уж с презерватив, уж внимателно... Резултатът от специализираната сексуална операция (която дори не завърши с гранд финал, а беше набързо прекратена) е, че прокървих на две места и в момента имам черна нишка от подкожно съсирена кръв в областта на гемчето. Та общо взето слушайте докторите - правилата са да се спазват и вие не сте изключение.
    от BobiK | 20.04.2022 11:24

Здравей, FestinaLente, Напълно съм съгласен с Powershell, че след процедурата ще се кефиш, но разбирам и страха и чуденето за избор на лекар, вид процедура и т.н, важното е да направиш информиран избор и да си сигурен в решението си. Аз също на тази възраст го направих и малко съжалявах , че съм го отлагал, но пък важното е че сега всичко е наред и съм супер доволен. Аз избрах д-р Атанасов и съм доволен от избора си. Мисля, че успяхме, всички заедно да направим добра тема тук с много въпроси и отговори, мнения и лекари, базата данни се увеличава всекидневно и се надявам повече момчета да намират отговорите на техните въпроси тук.
    от Powershell | 19.04.2022 21:50

FestinaLente, и мен ме беше страх дълги години чесно казано и все го мислех. Ходих при Атанасов, обясни ми как стоят нещатата.Аз също имах фимозен пръстен, каза ми само обрязване. Така до тази година когато пуснаха отново плановите операции, звъннах запазих час след две седмици и го направих, няма нищо страшно да знаеш, после само ще се кефиш че си минал през това нещо. Успех!
    от FestinaLente | 19.04.2022 21:14

Добър вечер,момци.Нов съм и искам да кажа едно евала на всички,които допринасят за темата,понеже информацията навсякъде е оскъдна,освен тук,а всъщност е много нужна.Изчел съм всичко в темата и от избор за живот с фимоза(заради страх от следоперативни усложнения)преминах на евентуален вариант-обрязване.След няколко консултации, моят случай е фимозен пръстен и нужда от обрязване. Като цяло евентуално съм се насочил към д-р Атанасов,чета само положителни отзиви,което е добре и само една евентуална критика за криво зашит шев според пациент.Много е личен избора на хирург,но все пак се чудя д-р Атанасов ли да е-доказан уролог според мненията тук и със скалпел или да търся лазерно обрязване? Мисля,че е и от значение и предмета на дейност-аз в отпуснато състояние съм като статуя на Микеланджело ????, в ерекция 14см. Хубаво е,че д-р Атанасов е детски уролог,може би няма да го затрудни,но все пак преди операцията страх винаги има.На 30 съм, ще взема отпуск ако се оперирам,за да зарастне по-бързо.
    от Powershell | 19.04.2022 20:11

Стен, ясно благодаря ти за отговора, при мен имаше повече рани за това повече време вече мажа с дермазин. Ще видя кога и аз ще мина на кокосово масло. Надявам се този фимозен пръстен да спадне по скоро, както каза Атанасов.
    от Sten | 19.04.2022 19:43

Powershell, имам една рана - може би резултат от конец, паднал преждевременно. На нея ще продължа да слагам Дермазин още малко, но на останалата част вече съм на кокосово масло.
    от Powershell | 19.04.2022 17:39

Здравей Стен, един въпрос имаш ли все още рани ? Защото аз още мажа с дермазин. Атанасов ми каза да продължа още малко до затварянето на раните. И аз имах доста конци… които паднаха по-късно и все още имам този лош фимозен пръстен така да го наречем надявам се скоро да спадне че е грозна гледка…. Същото и на мен каза за него.

Напиши отговор
1586 намерени, страница 1 от общо 32