Предпазване от забремяване (контрацепция) | Проблем с Ясмин

Напиши отговор
  • Re: Проблем с Ясмин
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.01.2017 20:32

Доколкото съм наясно трябва да продължите схемата по която сте го приемали до момента. За всеки случай се посъветвайте с АГ лекаря си. Т.е. не би трябвало да има нужда от ескапел.
  • Проблем с Ясмин
    от DashkinSergey | 03.01.2017 19:23

Пия Ясмин от дълго време и пропуснах хапче в третата седмица , а вечерта преди това имах полов контакт с приятеля ми и той свърши в мен , на сутринта видях ,че съм пропуснала хапчето и го изпих , но ми е много притеснено , не знам дали да пия сега ескапел или направо да почна нова опаковка ясмин без прекъсване... ако някой знае нещо по въпроса моля пишете
    от tedi | 24.11.2013 19:13

Trqbvashe da zapo4na nova opakovka Qsmin v nedelq.Shte moga li da zapo4na novata opakovka ot vtornik zashtoto 4ak togava shte moga da si kupq.Stava vupros za zapo4vane na nova opakovka sled 7 dnevnata pausa!
    от Veneta Todorova | 15.11.2013 23:55

jiveq v ispaniq. tuk katigori4no otxvarlqt tezi xap4eta.az sam v menopauza i mi predpisaxa novite xap4eta DAYLETTE.straxotni sa nikakvi problemi.potarse ti gi v BG
    от eva | 02.08.2013 15:22

Iskam da popitam kolko % e efikasnostta na hapchetata,zashtoto vupreki che gi piq prodaljavam da polzvam i prezervativi,I nalaga li se da polzvam i prezervativ + hapcheta,ili sum dostatu4no zashtitena ot hap4etata?
    от d-r nedialkov | 11.02.2013 21:32

По принцип може и да не се прави пауза. Като го спрете следващите 2-3 месеца са особено 'опасни" за зачеване. Спрете цигарите. Направете си и цитонамазка.
    от eva | 10.02.2013 14:52

Аз също пуша и съм на 20 години.Но това е единственият начин да се предпазвам от бременност и само така съм спокойна.Въпреки,че не съм имала полови контакти от 7 месеца,не съм спирала хапчетата,защото имат един положителен ефект.По принцип страдам от болезнена менструация,но откакто приемам таблетките нямам болки,колкото до другите неща-на мен лицето ми се изчисти и не напълнях,дори отслабнах.
    от eva | 10.02.2013 14:46

Забравих да добавя,че приемам Ясмин,повече от година.
    от eva | 10.02.2013 14:45

Искам да попитам трябва ли да се прави почивка през известен период от време,докато приемам Ясмин,защото гинеколога ми каза,че не е необходимо.И по принцип,когато реша да имам бебе,колко време преди това трябва да прекратя приема на Ясмин.
    от Светозара | 12.08.2011 15:09

Здравейте на всички. Искам да попитам следното: До сега не съм пила противозачатъчни (ако си ги купя сега ще ми е за 1-ви път), проблем ли ще е ако не започна да ги пия от 1-я ден на цикъла, а след като вече ми свърши, тъй като в момента нямам възможност да си ги купя?
    от aneliqmalukova | 14.01.2011 23:12

zdraveite az sa6to piq qsmin po lekarsko prespisamie postoqnno mi se gadi no lekarkata mi kaza 4e ne mojelo da e ot hap4etata 4uvstvam se otpadnala i postoqnno mi se spi nqkoi imal li e moq problem.\\\neznam na vas kak vi vliaqt no az i napalnqvam ot tqh makar 4e lekarkata mi se kalne6e 4e nqma da stane
    от yasmin | 17.09.2010 21:16

Някои от женските ми хормони са ниски и гинекологът ми препоръча Ясмин. 2 седмици след като ги вземах започнаха адски, много силни болки в корема, гадене, диария и трябваше да ги спра..Болките се появяваха 3 часа след приемането на една таблетка и продължаваха с часове наред. Дори си помислих, че това е някакъв грип, но симптомите се появяваха само след приема на таблетката. Това нормално ли е, и знак ли е, че трябва да ги прекратя или ми трябва допълнителна лекарска помощ.. :roll: Благодаря... :cry:
    от veselina_g | 18.07.2010 11:51

Здравейте. Употребявам "Ясмин" вече 6 месеца. Чух, че трябва да направя почивка един месец. Вярна ли е информацията? И какво би станало ако пропусна почивката? Благодаря ви предварително.
    от mariana_0808 | 15.06.2010 10:36

Прочетох много мнения за проблеми с ясмина!Аз го вземам от 4 месеца ,но никога до сега не бях вземала противозачатъчни!Искам да споделя как ми действат.Когато първия месец го взех от първият ден на менструалния ми цикъл не ми спря кървенето близо две седмици !Направо изпаднах в паника ,като се има в предвид че нормално ми върви 3 дни!Следващите месеци нямах никакъв проблем !Значи свършват хапчетата ,минават два дни и на третият ми идва !Продължителността на цикъла ми се регулира и сега не забелязвам никакви странични ефекти от приема на ясмин!Моят съвет е ,първият път когато започвате да приемате ясмин да го вземете от първия ден на спиране на цикъла ви!Може би си е до организъм ,но при мен няма никакви странични ефекти -нито повишаване на теглото нищо!Но спонед мен трябва да сте здрави и да не пушите !
    от zefirova | 02.04.2010 08:34

Бих искала да споделя и моето мнение за Ясмин, който пих в продължение на година, а после го спрях. Имах лека пигментация на лицето, останала от бременността, която по време на приема на хапчето се подсили много силно. Но това не е най-лошото. Всички знаем, че контрацептивите увеличават риска от тромбози и свързаните с тях инциденти. Жените, които пушат и взимат ясмин са изложени на особено висок риск, още повече, ако са над 30-35 години. Четох, че тези дами - над 30 и пушачки не бива да взимат ясмин. Хапчето съдържа една субстанция, наречена, дроспиренон, която води до повишено тромбообразуване. Млада жена в Швейцария получи емболия и остана жива, но парализирана за цял живот заради ясмин. Аз спрях ясмин и се чувствам по-добре. Не се доверявайте на това, което се рекламира на всяка цена. Все пак фармацевтичните компании имат една цел и тя е да продават.
    от mimiturboto | 12.12.2009 15:03

Здравейте,моля за бърз отговор!!! Пия Ясмин от 6 дена-първите няколко вечери изобщо не можах да спя.Имах топли и студени вълни,гадеяе ми се.След приема на 5-тата таблетка започнах да чувствам леко изтръпване на дясната ръка и като че ли я усещам по-слаба.Обадих се на гинеколога ми и той ми каза,4е било нормално-най-вероятно организма ми се приспособявал,нямало проблем.Моя приятелка имаше същото оплакване за ръката и нейната докторка и каза незабавно да ги спре. Какво да правя?
    от squirrel | 27.09.2009 11:27

Моят въпрос е дали мога да започна да пия хапчетата без да съм в цикъл,супер нередовен ми е и едва ли не заради това трябва да ги пия.Четох листовката и се чудя,дали все пак да чакам да ми дойде... :roll:
    от hahobyorki | 11.07.2009 11:01

zdraveite pih Qsmin okolo 8 mesetza,posle po moq pretzenka po4ivah v mesetza.Sega oba4e v na4aloto na vtorata opakovka polu4ih probivno kurvene,koeto produljava treti den.Kakvo trqbva da napravq i do kolko tova e normalno?Mersi predvaritelno :?:
    от tea | 17.04.2009 23:37

Аз пих Ясмин 3 години, с прекъсвания на 1,5 години, по собствена преценка. Причината беше - нередовен цикъл и понеже не исках да стоя на тръни и да ходя с тампоните всеки ден на работа, да се чудя сега ли ще е или след 30 дена, пиех ли пиех. Странични ефекти нямах. И преди съм пила и Цилест и Диане -35 - проблеми никакви. Сега го спрях, защото вече смятам, че е дошло времето за бебе и трябва да се изчистя от хормоните. Спрях го в началото на декември, дойде ми на 30-я ден и после - тц до март месец, когато намерих време да отида при гинеколога си. Е, пих дуфастон, дойде ми, сега не знам кога да чакам следващо влючване :P . А как ще забременявам - хич не ми е ясно. Моят лекар казва, че може да се оправя след раждането, може и никога да не се оправя :evil: . Mimozkata - при противозачатъчните, шансът за предпазване е 99 %. Можеш да забравиш да го изпиеш, или да се забавиш, а и не забравяй преди всикчо безопасния секс - използвайте кондоми - това ми е препоръката. В днешно време - доверие само на себе си. Бъдете здрави.
    от mimozkata | 08.02.2009 19:30

пия ясмин искам да попитам мога ли да позволявам на приятеля ми да сваршва в мене .мн благодаря предварително .
    от Dianicata | 27.01.2009 15:32

Да и аз бих искала такова мнение...аз например изобщо не правя толкова коментираните "почивки" -по препоръка на гинеколога/"Не ви трябва почивка...ми те германките ги взимат направо като бонбони , за да са красиви ....по 10 години и повече"/,а и съм имала проблем като спра....пила съм ВСИЧКО-Дуфастон,Марвалон,Мерсилон,Логест,Цилест,Фемоден,Жанин...и странична химийка...за овулацията,при мен твърдят,че дори е генетично-"като поискате един ден бебе ...никакъв проблем,при вас не е физически проблем.. и майка ви е била така ,пък я се вижте,не се притеснявайте има си инжекции за всичко,ще си имате здрави деца.."Та..сега съм на Ясмин около година ..почти ок..отслабнах,косата ми е супер,няма и косъмчета в повечко,но сага е ново 20 задържам убийствени количества вода,а това на прословутия ми и ужасно скъп гинеколог му се струва "ИЗМИШЛЬОТИНА на младо и суетно момиче"...затова питам и за друг такъв лек препарат и отзиви...ух излях си го
    от XS_ | 27.01.2009 12:09

Здравейте, момичета! Аз започнах тази тема преди 9 месеца и вече мога да ви дам отзиви, тъй като не съм прекъсвала приемането на Ясмин досега. По принцип не съм имала проблеми след началото, дори забелязвам повече плюсове.Кожата ми от мазна, стана нормална, а окосмяването по тялото ми значително намаля.Това го забелязах през последните 3-4 месеца.Точно както е описано в листовката, таблетката явно влияе върху тези неща. Единственият недостатък е, че гърдите ми се подуват леко и започват да ме наболяват по никое време.Нормално е да ми се случва непосредствено преди цикъл, но сега има поне 15дни, докато ми дойде.Не напипвам бучки, нито нещо нередно, но все пак бих искала да помоля д-р Хинкова, или някой друг специалист да ми отговори, тъй като обичам да съм наясно какво става с мен. Благодаря ви!
    от Dianicata | 26.01.2009 13:33

Предписаха ми го като най-слабия и "чист"препарат след години проблеми и изследвания,сто вида хапчета и експерименти,пия го около 1 год....искам да знам има ли нещо още по-добро в химическо отношение ..т.е по-чисто и леко за организма , знам че е малко наивно ,но все ми се иска хапче,което още по-малко да вреди ...знаете ли такъв продукт..
    от mimozkata | 20.12.2008 08:20

забравих да кажа чев момента успоредно с ясмина пия и аксеф 500(антибиотик)за вазпаление на тръбите ли бе6е нз.наистина раз4итам на вас .от два месеца само се тапча с хапчета за тия глупави генекологични проблеми и ми писна ве4е. :( :( :(
    от mimozkata | 19.12.2008 21:20

искам да споделя и да помиля за съвет :пия парвата си опаковка ясмин както е написано от 1 ден на менструацията но кървенето продулйава вече 8 ден и така като гледам не е трягнало да сваршва.Нормално ли е това в мн форуми четох там някои казват че е нормално др не нз на кои да вярвам
    от GalenaSmilqnova | 30.11.2008 17:18

Здравейте, искам и аз да се присъединя към темата Ясмин. По точно искам да изкажа неудобрението си спрямо медикамента. Приемала съм го преди няколко месеца и имах редица странични ефекти. Четох и по най-различни форуми, търсех из Интернет информация за Ясмин - доста лоши отзиви са писани. Разбира се има момичета, които си го вземат на своя глава подлъгани от реклами, или защото някой им казал че ще им изчезне акнето, но има жени които са го вземали с лекарско предписание. При тях е чудно какво се случва?!
    от Д-р.Хинкова | 21.05.2008 12:09

Не,разбира се ,че няма да е така непрекъснато.Смятам,че следващият месец няма да е така,но ако кървенето продължи трябва да се консултирате с гинеколог.
    от XS_ | 19.05.2008 12:24

Благодаря ви за отговора Д-р Хинкова, но това означава ли, че всеки път, когато правя секс ще се появява това "атипично" кървене ? :roll: Защото, ако е така ги спирам на момента, макар че знам колко е опасно... :(
    от Д-р.Хинкова | 18.05.2008 17:30

В началото на приема на препарата се наблюдават атипични кръвотечения.Ако те продължат и следващият месец,трябва да се консултирате с гинеколог.
  • Проблем с Ясмин
    от XS_ | 18.05.2008 11:17

Здравейте! Бих искала да ви попитам следното: От 09.05.08, приемам таблетките Ясмин.След цикълът ми се появи зацапващо кървене, което в последствие спря. Проблемът е, че се появи отново по време на секс и не беше зацапващо, а доста обилно, някъде по средата на акта.Днес продължавам да го имам.Опасно ли е това и трябва ли да прекратя противозачатъчните, след като свърша първата опаковка?

Напиши отговор