Акне, Екземи, кожни проблеми | Странни обриви по ръцете

Напиши отговор
  • RE: Странни обриви по ръцете
    от stefchoabv@gmail.com | 12.03.2019 10:38

Здравейте.Когато някой попита за някякъв проблем обикновено почти всички започват през глава да се оплакват без да кажат какво са използвали за да решат проблема.Много малко хора пишат как са се оправили.Излизат ми ситни пъпчици по ръцете всяка година пролет и есен.По някога и през лятото а тази година февруари.Ходил съм през годините на кожен лекар изписа Клобедерм.От него нямах абсолютно никакво подобрение.След месеци ходих на друг кожен лекар изписа адвантан като ме предупреди че тези пъпчици много трудно се лекуват.След 1 намазване с Адвантан ръцете ми пламнаха но се мазах още 3-4 пъти и никакво подобрение.От миналата година щом започнат да се показват пъпчиците веднага ги мажа със салицилов спирт и след 20-30мин.с ТРИДЕРМ ефектът при мен е моментален.След спирта веднага се усеща охлаждане и намаляване на сърбежа.Пъпчиците се изсушават ръцете започват да се белят и след това се мажа с крем за ръце.Дано съм бил полезен.
  • Re: Странни обриви по ръцете
    от nikolai | 26.02.2016 01:31

Oтговор "senatorka": И аз имам същите обриви, по ръцете ... явяват се периодично и отихват. Забелязала съм, че са на нервна почва и когато има потене на ръката ... За първи път ми се появиха, когато бях в болница във връзка с един вирусен чернодробен проблем, тогава лекарите казаха, че това е алергия от потенето и ще мине, аз бях с постоянна температура. Но вече 2 години тази алергия не отшумява, ходила съм на лекар, предписаха ми Дипрозон крем, докато се мажа действително обрива отшумява, но в моментта, в който спра мазането отново се появява и наистина е по-активен пролетта и лятото.Ако някой намери лек за това чудо да сподели ...
    ZDR,AZ MOGA DA TI KAJA EDNO PROSTICHKO NESHTO KOETO DA OPITASH,ISPIVAI PO 4-5L VODA NA DEN,DRUGOTO KOETO MOJESH DA NAPRAVISH E DA SI NAPRAVISH ISLEDVANE NA SASHTIA TOZI CHERNODROBEN PROBLEM I SMIATAM CHE SHTE OTKRIESH SAMA PROBLEMA SI,PROCHETI MALKO POVECHE ZA FUNKCIATA NA CHERNIA DROB I SAMA SHTE RAZBERESH ZASHTO TI GO KAZVAM
    от Yordan Yordanov | 28.01.2016 18:08

здравейте искам да помоля за снимките които са качени понеже не ми ги отваря .имам подобен проблем и искам просто да сравня дали е сащият .
    от Nina | 05.04.2015 16:34

Здравейте И аз имам този проблем от 2год.Ддкторите го свързаха с работата ми, защото съм Масажист да. ЕТЕРИЧНИТЕ МАСЛА и Препарати за миене задълбочават проблема, но самият Проблем не е кожен. Според мен това е един от най съвременните въздействия на живота. А именно постоянния стрес, недостиг на минерали и важни елементи за функциите на органите в следствие лошото качество на храните а и начина нахранене също. Не мога да го докажа защото трябва да се направи иследване на група с еднакви симптоми, но съм убедена че е свързано с функцията на щитовидната жлеза.
    от Marin | 24.02.2014 21:53

Само да добавя нещо [url]Link
    от Marin | 24.02.2014 21:45

Здравейте, имам същият проблем от около 2 години. Ходих на алерголог който ми направи всевъзможни тестове и изследвания които бяха без никакъв резултат. Прилагал съм всевъзможни диети също без резултат. Пробвал съм и народна медицина, там имаше резултат но не беше постоянен. Това което реших е да изолирам едно по едно неща които употребявам всеки ден. Най после разбрах от какво е, когато спрях да пия КАФЕ обривите постепенно намаляха и изчезнаха, за да съм сигурен, че е от него пробвах да изпия едно. Ефекта беше очеваден след по малко от 30 мин се бях обринали по двете ръце. Смятам обаче, че не е от кофеина в кафето защото съм пробвал да пия кафе без кофеин и резултатът е същият но по слаб. :idea: Пробвайте да не пиете кафе нищо не гъбите.
    от ankamar56 | 31.07.2012 09:41

Само да добавя, че Локоидът е стар етап от опита ми да се справя с проблема.
    от ankamar56 | 31.07.2012 09:40

Здравейте , проблемът е не след 3 дни да няма нищо, а след месец, 2 или 3 да няма такъв обрив. Справянето с този проблем е дълготраен процес. Кремът/унгвентът веднага тушира обрива, обаче след време, ако не са ясни причините, той пак се появява и тогава пак крем/унгвент. Аз говоря само за окончателно разрешаване на проблема, а не моментно.
    от elvira | 30.07.2012 23:04

Zdraveite az imah su6tiq probkem do predi okolo 1 mesec ..Surbeja be6e neponosim no za 6tastie se izlekuvah s eto tozi krem Link mazah se 3-dni i mi minaha ot togava ne sa mi izlizali ..Probvai te go
    от elvira | 30.07.2012 23:02

Zdraveite az imah su6tiq probkem do predi okolo 1 mesec ..Surbeja be6e neponosim no za 6tastie se izlekuvah s eto tozi krem Link mazah se 3-dni i mi minaha ot togava ne sa mi izlizali ..Probvai te go
    от ankamar56 | 12.07.2012 00:18

Здравейте и от мен! Моят опит е от 1 и1/2 год. Ръцете и стъпалата бяха осеяни с такива обриви, които ужасно сърбяха /неудържимо/. Не беше свързано с температурата - беше зима тогава и през 2-3 месеца се активизираха. Посетих дерматолог, тъй като един ден се събудих и с оток по лицето - типичен алергичен. Дерматологът ми предписа за мазане КЛОВЕЙТ - крем и кларитин за туширане на алергичната реакция. По мои наблюдения тези обриви бяха свързани със стресови обстоятелства и продължиха доста дълго. Междувременно започнах да обръщам повече внимание на храненето си и да използвам хранителни добавки за да попълвам дефицита от полезни и необходими хранителни вещества. Всеки трябва да се наблюдава и да определи сам от какво се нуждае организмът му и да действа според това. И до ден днешен епизодично ми се налага да прилагам Кловейт унгвент, ако прекаля с миенето на съдове или пране на ръка. Използвам ръкавици за прането. Имам значителен напредък.
    от 1313 | 11.07.2012 20:46

Искам да попитам тези съфорумци, които са се лекували продължително време при дерматолози дали са им правили изследвания Някой от лекарите сети ли се да вземе проба от съдържанието на подкожните пъпчици и да я изследва микробиологично. Имам чувството, че това са гъбички, които като се разчесват предизвикват алергична реакция. За първи път ми се появиха сърбящи пъпчици на дланта на лявата ръка преди 5 години. Нямах време да ходя на лекар и потърсих консултация от една медицинска сестра. Тя ми каза да се мажа с Тридерм, и така това мазило ми помага. При мен обривът се появява, когато стане горещо и температурата на въздуха достигне около 30 оС. Със захлаждането проблемът отшумява. Във всяка кожна клиника има микотична лаборатория и предполагам, че там е мястото да се изследва причинителя. Тези от вас, които имат по-сериозен проблем могат да поискат това изследване.
    от д-р Цончев | 26.06.2012 19:33

Моля, споделете като бъде поставена диагноза.
    от diana | 26.06.2012 13:34

И аз го имам този обрив по дясната ръка, отстрани на пръстите. Сърби ме. Появява се през пролетта и лятото. От студена вода почти изчезва за известно време. Затова си мисля че е от жегата. По подобен начин се появяват и изчезват обривите по телцата на бебетата при претопляне. Но като прочетох всичко написано тук се притесних. Ще отида на лекар.
    от aforart | 18.06.2012 19:39

Здравейте! Не очаквах, че толкова много хора имат проблем с обрив като на wsdr. От година се боря със същите обриви по дланите и пръстите на ръцете. Понякога отшумяват, понякога се активират, сърбят, след почесване кожата загрубява и започва да се лющи. Надявах се различни дерматолози да предложат максимално ефикасно средство, за да излекувам ръцете си, но всички изписваха кортикостероиди и никой не каза каква точно е причината. Предполагам, че основната причина при мен е алергията, която имам и нервите. Преди два дни се появиха нови обриви, пак по ръцете, но този път бяха толкова активни, че приличаха на малки мехурчета. Сварих невен /2 с.л. в 500 мл. вода за 3 мин./, по съвет на фармацевт. След измиване на ръцете с вода и сапун, който не дразни кожата, натопих последователно ръцете си в прецедената течност за около 7-10 мин. Подсуших с кърпа, без да търкам, след което намазах засегнатите участъци с тънък слой Дипрозон 0,05% маз. Съчетах всичко до тук с една таблетка Ксизал -(Xyzal) /цитирам/е противоалергично средство, показано за лечение на симптомите, свързани с алергични ринити (напр. сенна хрема, алергия към домашен прах) като кихане, секреция от носа, сърбеж на носа, сърбеж на небцето, също така сълзене, зачервени и сърбящи очи, както и за лечение на симптомите на персистиращ алергичен ринит. Ксизал (Xyzal) също така се използва за лечение на кожен сърбеж, зачервяване и обриви (напр. при хронична идиопатична уртикария (копривна треска). Трябва да призная, че ефектът беше поразителен. За два дни обривите изчезнаха почти напълно. За първи път успявам да се справя дори и донякъде. Разбира се, това е ударна доза на лечение. Всичко зависи от поддръжката на нормалното състояние. Не Ви препоръчвам да използвате често кортикостероиди, защото не са полезни, особено за хора с диабет и др. заболявания. Ако все пак изберете кортикостероид поради бързото въздействие, съчетайте с противоалергичнно средство. Старайте се да не разчесвате обривите, защото става по-неприятно. За съжаление е истина, че по-скъпите кремове без парфюмна композиция са по-ефективни при поддръжката на нормалното състояние на кожата, както и сапуните и останалата козметика. Съветът ми е да заложите на такава, колкото и да е неприятно. Няма да конкретизирам марки, във всяка аптека могат да Ви препоръчат според общото състояние на кожата Ви или изострена реакция в участъци от нея. Внимавайте също с перилните препарати, препарати за миене на съдове и др. Най-добре е да миете чиниите с ръкавици без талк от вътрешната страна. Надявам се да съм била полезна. Успех!
    от ekaterina | 16.06.2012 18:05

a samo iskah da dobavq 4e polzvah edno krem4e nari4at go prozra4na rukavica,mnogo predpazva rucete no ne biva da se zloupotrebqva s nego
    от ekaterina | 16.06.2012 13:08

здравейте и от мен,поредната опарена от тез гадинки,както всички моя проблем е от 10 години,сега е засилен много и в момента и по ръцете и краката съм като болна от шарка,умирам от сърбеж,както казаха всички до тука важно е да се избягва слънцето или обрива се отключва от топлото,можете да използвате едно кремче на шол мисля че се казваше,всъщност те се занимават само с производство за крака,та това кремче охлажда но не лекува а облекчава,но скоро ми предстои още тестове с разни мазила и ще ви кажа от какво минава,а лекарите нищо не могат да ви кажат,минала съм доста
    от todorova | 16.06.2012 10:33

Здравейте! И аз го имам този проблем, но лечение до днес не е намерено.А груба грешка е да се доверявате на ДЖИ-ПИ-ТО си! Преди години "моето" ми изписа Фенистил /гел/ и още нещо и така се поддух, че исках да го убия честно казано. Колкото и добри да са не са всезнаещи и допускат груби грешки, а направленията що да се дават кат те могат да си гушкат паричките. Но това е друга тема, та да се върна на обрива....от повече от 12 години си го влача и мразя този сезон защото от белезите несмея да се съблека а и неприятния сърбеж ме убива. Ръцете ми не приличат на ръце. Няма ли някой който да намели истинско лечение на това заболяване, защото то е такова?
    от Д. Г. | 16.06.2012 04:38

Здравейте, братя и сестри по съдба! Обриви като тези от снимките на "wsdr" имам и аз, по ръцете, още от детската градина, а сега съм на 23. При мен се появяват при смяната на сезоните, при стрес, понякога и около менструация. Забелязала съм, че дерматолозите, като всички лекари, ненамиращи обяснение за даден проблем, започват да си правят експерименти и предписват най-чудни неща. Изписвали са ми, понеже беше зима и лекарката реши, че може би е студова алергия, GinkoPrim и някакъв крем за артрит, с който да си мажа ръцете, за да са ми, цитирам: ,,затоплени". :lol: Иначе казано - никой не знае как, защо и от какво се появяват. :| Пробвала съм какви ли не лекарства, мехлеми, но повечето, ако подействат, е за кратко. Това, което мога да ви препоръчам от личния си опит, е: PEVISON (крем) и ТРИДЕРМ (бетаметазон + клотримазол + гентамицин). На мен друго не ми помага. Бих посъветвала да избягвате пряк контакт с перилни и почистващи препарати, както и да не излагате засегнатите участъци на непосредствена слънчева светлина, доколкото е възможно. Споделяйте, ако някакво лечение дава резултати, за всички ще е от полза. Бъдете здрави! :)
    от д-р Цончев | 01.06.2012 18:59

Това ми прилича на някакъв хеморагичен дерматит, но аз не съм специалист по въпроса. Освен по ръцете по други места има ли го?
    от jerrymaguire | 01.06.2012 14:10

Бихте ли казала откъде сте? Какви специалисти сте посетила, какво са предположили и някакво лечение до този момент правила ли сте? Ако сте го лекувала - с какво? Имате ли някакви други заболявания?
    от marusiq | 01.06.2012 13:27

имам този проблем от две години и никой не знае от какво е ако някой може да ми помогне ще сам много благодарна Link
    от jerrymaguire | 01.06.2012 12:43

Моля, пишете на кирилица! Не сте качила снимките. Ако се затруднявате да го направите през сайта, може да го направите чрез [url]Link Става лесно и после е нужно само да дадете линк.
    от marusiq | 01.06.2012 12:35

i as imam sa6tiq problem i ve4e neznam kakvo da pravq izpra6tam vi snimki ako nqkoi moje da mi pomogne s ne6to s nqkakav savet mnogo 6te sam mu blagodarna
    от д-р Цончев | 17.09.2011 08:12

Мога да предложа дерматолог в София.
    от Radoslav | 14.09.2011 21:49

Здравейте Имам същите обриви по ръцете,ходих при двама дерматолози излекувам се и след спиране на медикаментите пак започват да се появяват.Обривите вече се появяват и около ноктите.Ако някой има някакви подобрения или да ми препоръчате лекар моля да пишете
    от Nikola Aleksiev | 16.07.2011 19:34

Здравейте, казвам се Никола Алексиев и съм Ирисодиагностик в Град Плевен. Прочетох във форума какъв е проблема-мога да ви помогна. Аз се занимавам с билколечение- и винаги лекуваме причината за дадено заболяване/не следствието/ . Ако се доверите на алтернативен начин ла лечение/ една билка ако не помогне-то няма да навреди / Мога да ви изпратя билки , по куриер с наложен платеж и да оправите здравето си. За повече информация- влезте в нашият сайт : Link ; или лична коресподенция на email: irisova_diagnostika.pln@abv.bg - за да обясня по-обстойно проблема ви и препочъчам необходимите билки да ви излекувам.Желая ви лека и спокойна вечер, надявам се да ви помогна
    от ankamar56 | 19.05.2011 13:39

Здравейте, по това, което описвате - прилича на гъбична инфекция, от която страдам периодично и е на вълни - ту се появяват , ту изчезват след третиране, разбира се. Аз лично се опитвам да се оправя с : 1. бани със соли, които съсдържат поморийска луга - морската вода определено действа лековито на кожата и противогъбично. 2. боров вазелин и солфатиезол - намазва се след хубаво измиване и обелване на всички люспи. Обикновено преди лягане и слагам чисти чорапи - меки, да не дразнят кожата - памучни ако е възможно. 3. също много помага и паста за зъби съдържаща поморийска луга - всички от серията ПОМОРИН стават. И установих, че СЕНЗОДИН също действа много силно противовъзпалително. Но тъй като пастата изсушава кожата, то след известно време след намазването трябва да се отмие и да се намаже с вазелин. Мазнината е много важна. А боровият вазелин не щипе, но не позволява на гъбичките да се разпространяват. 4. При всяка процедура с миене на краката - трябва да се сменят чорапите и да се подготвят обувките за носене, защото всичко се обезмисля когато си сложите обувките, пълни с гъбички и цикълът се затваря. Тази пролет ме нападнаха силно. Съвпадна и с една алергична реакция вследствие на стресова ситуация. Явно имунната защита беше отслабнала и в тази посока също е необходимо да се вземат мерки - витамин А и Е, и зеленчуци, съдържащи тези витамини.
    от tanqnik | 28.08.2010 22:32

Здравейте имам същият проблем , в началото бяха по пръстите на краката , с какво ли не ги мазах но нищо не помагаше.Докато един ден реших да ги намажа с натрушен аналгин ...на сутринта пъпчиците бяха почнали да изсъхват , за 4 дена се изчистиха краката ми!
    от Зоя Г | 12.08.2010 13:33

Забравих да добавя-след мазане изчакайте да попие добре и не пипайте незасегнати места да не се разпространи,а после си измийте добре ръцете.Успех!
    от Зоя Г | 12.08.2010 13:24

Здравейте ! Лично аз вече трета пролет имам същия проблем-малки пъпчици по ходилата и пръстите на ръцете,които изсъхват,кожата става на миниятюрни червени точки(като след убождане с игла) и се лющи.Ако нарочно ги пукна се получава кръгла раничка.Такаа...след мазане с какви ли не кремчета за алергии,за себе си открих,че Nizoral 2% krem(против вс.видове гъбички и дрожди) единствен ми помага. Маже се един път на ден (при по-голям брой като на поста със снимките-там са ужасно много,няма да навреди и 2 пъти на ден и сигурно 1 тубичка няма да стигне),до към 5-тия ден могат да продължат да излизат нови,но после всичко изсъхва,бели се и пада за около 20 дни.Като попие се мажа с крем с розова вода или масло,за да не съм като белещ се гущер. Предлагам този вариянт за хора,които от нищо друго не се повлияват,въпреки консултации с дерматолог.Не знам каква е причината Nizoral да ми помага,казаха ми,че не са гъби,а нещо имулогично,може би е силен и гори всичко? Важното е,че сега си нося отворени обувки с кеф.Дано момогна на някой;)
    от Kostovaves | 29.06.2010 10:16

Здравейте, Имах по дясната ръка (дланта) ситни пъпчици, безцветни, които бяха леко подкожни, сърбящи, събираха течност...и като се почеша, някои се пукаха.....явно течността се разнася и с нея и пъпките. После кожата изсъхва, понякога се бели, но много се стяга и при малко по-рязко движение ми се цепва и кърви....беше ужас. Нищо не съм пила. Единственото, което разбрах, че ме отпуска беше да ги накисна в топла вода (между другото като мия чиниите и от препаратите много ме сърбяха) и след това ги мажа с един крем от невен......така мина година.....и те минаха и повече не са се появили оттогава.
    от stoyanov72 | 23.05.2010 23:51

ЗДРАВЕИТЕ АЗ ИМАМ СъЩТИЯТ ПРОБЛЕМ ОТ 7-8 години и ми излиза началото на лятото пробваите с дермоват крем след няколко мазания по краката минават а по рацете по бавно това е някаква алергия и аз ходих по лекари но ништо изписват някакви кремове и без да зная за какво са но дермоват крем малко помага казаха ми да се пазя от слънцето но как да стане лятото незнам ако някои знае нещто да пише МОЛЯ
    от rosevalley | 25.01.2010 10:13

Здравейте, от две-три години имам същия проблем. Обривите са само по лявата ръка и се появяват преди пролетта. Тази година се появиха доста по-рано, преди две седмици. Ходих при специалисти, диагноза нямам. предписаха ми Дипрогента, но от това мазило кожата изгоря, олющи се и си беше доста неприятно. Пробвах със спиртове, други мазила за алергии и ухапвания от насекоми - упорита работа. Имам известни съмнения, че при работа с прахоляк се появява същият обрив, но бързо отшумява. А този, който се появява периодично си е упорит - мажа се с невенов крем за ръце и се търпи, но кожата пак ще се обели и ще се наложи да търпя още месец - два, докато отшуми. Иначе и в писаното от kamelot има истина, по-скоро е от липса на прочистване на организма. Макар че не съм фен на тлъстините и прочее хранителни боклуци, живея в чист град и най-редовно ходя в планината, събирам билки и т.н. явно ще трябват и други мерки.
    от kamelot | 12.01.2010 20:24

Има начин да се оправят нещата, но няма да стане за седмица, защото наистина организмът трябва да се прочисти (така както отвън се къпем не само с вода, но и слагаме сапун), да се засили имунитета и с липсващите му съставки и същевременно да се маже отвън, за да стане по-бързо. Има специални билкови продукти от Алое Вера за пиене и мазане, антиоксиданти и др. - kamelot@mail.bg
    от Alena777 | 09.11.2009 20:45

Здравейте! На мен около месец след едномесечно използване на дадена марка веро ми се появиха подобни пъпки по дланите на ръцете.Изписаха ми Лорунден С.Вече почти месец се мажа с него.Пъпките загоряха и кожата започна да се бели.Минах и на диета, без животински продукти.Кожата се оправя, но ме притеснява , че ми излязоха 4-5 на десният крак.Започнах и там да мажа с тази мас. След 16 дневно мазане на ръцете, почти избелена кожа се появина отново 2-3 пъпки върху новата кожа.Не знам какво да правя :shock: Моля за съвет, какво да правя. Каква е продължителността на лечение и след колко време минават? Ще ви бъда много благодарна за отговорите!
    от ico2662 | 29.09.2009 21:30

Така на 27 години съм аз имам подобни обриви по горната част на ръцете вече и по пръстите но главно по китките и пол.органи ,глезените и ходилата.Двама доктори постих първият ме лекува за краста а вторият ми каза че е Лихен Рубер Планус та сега другият месец като ми станат док. за дж-пи то отивам в специализирана кожна клиника .Та съвета ми е да направиш същото а не да търсиш успокоение че е нещо безобидно тук в форума защото има поне 100 болести със такива симптоми и поне 20% от тях са доста опасни./автоимунни/Тук пишат хора със същите или подобни /аз също/ симптоми, но със сигурност на 8 от 10 души клиничната картина е съвсем различна.
    от | 24.08.2009 21:01

Здравейте, имам подобен проблем, но не съвсем :) Все пак реших, че тук ще е най-уместно да сложа поста си. Преди няколко дни ми се появи нещо като обрив по пръстите на дясната ръка. "Пъпчиците" създават впечатление, че са подкожни - т.е. забелязват се само, ако понатиснем мястото или ако се вгледаме при силна светлина. На допир обаче са мн осезаеми - като малки гранулки. Имат по-тъмна сърцевина. Не ме сърби и не ме боли, освен при силен допир. Така и ги забелязах, понеже са предимно по възглавничките на пръстите ми. Направи ми впечатление, че стават повече и макар че не създават кой знае какъв дискомфорт и не се забелязват лесно, ме тревожат. Моля кажете каква може да е причината и дали не е нещо сериозно като гъбички или нещо подобно. Като допълнителна информация мога да добавя, че започнах скоро работа, която е предимно с компютър, който се ползва и от друг човек :(
    от galas | 29.07.2009 14:48

Здравейте! И аз съм със същият проблем, обривът е точно като на снимката.При мен е също по краката и ръцете...., предписаха ми дипрогента, краката ми минаха, но ръцете продължават да ме сърбят и колкото се чеша, става по-лошо, за това си трая..... :cry: Като се намажа с ментолов спирт се облекчавам малко, но не за дълго, особено вечер като спя е голям кошмар, събуждам се от сърбежа.....Не помня кога беше последния път като ми излезе обрива, но май пак беше топло, вероятно да е от жегата и изпотяването на ръцете и краката. Забелязала съм , че студеното ми действа добре , лед и студени душове облекчават засегнатите места. Ако някой намери по-добро лекарство моля да го сподели, май станахме много....... :) Привет от мен
    от senatorka | 29.05.2009 16:00

И аз имам същите обриви, по ръцете ... явяват се периодично и отихват. Забелязала съм, че са на нервна почва и когато има потене на ръката ... За първи път ми се появиха, когато бях в болница във връзка с един вирусен чернодробен проблем, тогава лекарите казаха, че това е алергия от потенето и ще мине, аз бях с постоянна температура. Но вече 2 години тази алергия не отшумява, ходила съм на лекар, предписаха ми Дипрозон крем, докато се мажа действително обрива отшумява, но в моментта, в който спра мазането отново се появява и наистина е по-активен пролетта и лятото.Ако някой намери лек за това чудо да сподели ...
    от enes_rs | 26.05.2009 15:17

целитеми пръсти и ръце се напълниха от акергията..не я ползвам от 3 дни нормално ли е всеоще дами се появяват....?
    от enes_rs | 25.05.2009 20:01

Ходих на дерматолг... вторична алергична реакция срещу това "антимико бета"... около 10 дена леченние...антибиотици, алергозан на инджексии, лоратидин унифарм, някакъв крем за ръцете бетадерм, калиев перманганат и разтвор на пиоктанин 2%..пуффф дано да се оправя, че съм голям пъзлю..
    от enes_rs | 25.05.2009 10:11

За съжеление имам абсолютно същия проблем, както е на снимките...Първо проблема започна между пръстите на краката ми, като тренирах се запичаха и не им обръщах внимание...и накрая се появиха между последния ми малък пръст и предпоследният..после отстрани на малкия пръст започна да се подува и да се събира вътрешна течност...на десния ми крак са повече от колкто на левия.. както и да е пак не обърнах много внимание..."ще си мине то, от самосебеси" отидох до аптеката и ми препоръчаха "Универтан" комбинирано някакво мазило за кожни болести..и едно за дизинфекция " Антимико-бета"..та когато почнах да ги използвам почнаха и на пръстите на ръцете ми да се появяват малки подкожни пъпчици..отсрани на пръститеми... :( около ноктите.. и аз вече се побърках..нямах средства и изчаках една седмица..сега тези на ръцете станаха повече и когато ги натисна болят...а тези на краката...едвам мога да ходя...та вапроса ми е дали може да е алергия от лекарството, което без лекарско преднисание се дава или нетрявбаше да пипам с голи ръце...защото ми се струва когато започнах да ги мажа ми се появиха на пръстите на ръцете..а преди това нямах на ръцете... межеби причината е когато спуках едно от подутините на малкия пръст на крака и течността вътре след допира ми с рицете се получи незнам..но много е дискомфортно..него желая на никой...за първи път имам проблеми с кожата...дано да нее нещо сериозно, че нито мога да ходя както трябва нито да седя спокойно... днеска 16h ще отида на дермотолог..Можеби е от химичното съдържание на маротонките ли...оффф незнам..нито тях ги обувам нито от тези лекарства ги използвам...А тука научих доста интересни и полезни неща..дано и другите да се оправят и да оздравеят... от Русе 21г. мъж.
    от petia92 | 21.05.2009 09:23

И аз го имам този проблем вече от 4 години,появяват се в края на пролетта и началото на лятото за известно време,точно в момента ми излизат.Когато ми излязоха за първи път ходих на лекар и ми каза,че е алергия.
    от julsy9 | 11.03.2009 15:37

и аз страдам от абсолютно същото нещо, ходила съм по какви ли не доктори и никой нищо не казва категорично, нито предписва нещо, не са болезнени, малки мехурчета, които се получават периодично няколко пути в годината, изсъхват и се олющват, някои лекари казват че това е алергия, други екзема, трети че се получава от стрес, какво ли не но категорично никой не поставя диагноза. Аз го имам от 8-9 години. много е странен тоя обрив.
    от Д-р.Хинкова | 03.07.2008 14:49

Защио ви е изписан Лиотон,той съдържа Хепарин и има съвсем друго предназначение.Може би става въпрос за дисхидроза или за алергична реакция.Това може да се установи само след преглед при дерматолог.
  • Странни обриви по ръцете
    от wsdr | 03.07.2008 10:06

Здравейте, искам да попитам за едни странни обриви, които се появяват по ръцете ми. Появата им е циклинча - от доста години, всяка година, в края на пролетта и през лятото /сега съм на 30 години, обривите се появяват от поне 6-7 години, може би и повече/. Представляват малки подкожни пъпчици, вероятно пълни с течност. Излизат в голямо количество отгоре и отстрани по пръстите ми, както и отгоре и отстрани на ръката. По дланта и долната страна на пръстите /откъм дланта/ не се появяват. При миене не ръцете се появява лек сърбеж. Понякога групи от тези плюски-пъпчици се разраняват леко. Специално тези отгоре на ръцете са неприятни, тъй като оставят след себе си грозни малки кръгли белези. Ходих при Джи-Пи-то си, даде ми Лиотон Ц. Мажа се, няма резултат. Може ли да ми кажете, какви са тези обриви, какво ги предизвиква и най-вече, как се премахват? Ето снимки. Първо, горната страна на ръката ми. Грозни белези, които остават от плюските [url=LinkLink alt="Link />[/url] Ето и снимки на пръстите ми в момента - многобройни мънички мехурчета под кожата [url=LinkLink alt="Link />[/url] [url=LinkLink alt="Link />[/url] [url=LinkLink alt="Link />[/url]

Напиши отговор