Акне, Екземи, кожни проблеми | Нова бенка

Напиши отговор
  • RE: Нова бенка
    от Kremena Michorova | 29.01.2019 14:57

Здравейте Д-р Цончев. След като ви писах тук проведох консултация с онкодерматолог в София и диагнозата за образованието беше кератоакантом. При обстоен преглед с дермоскоп лекарката откри бенка, която имам отдавна, но тя ми обясни че ако не взема мерки навреме и ако тръгне да се променя то тази промяна ще е към меланом. И така една седмица след прегледа и двете ми бенки бяха отстранени с хирургична ексцизия. Днес се получиха и резултатите от хистологията и те са: 1. Хронично инфламиран кератоакантом отстранен в здраво. 2 Диспластичен акрален невус отстранен в здраво. Доколкото разбирам май не е злокачествено но не виждам да пише и доброкачествено. Може ли малко разяснение... благодаря предварително
    от Kremena Michorova | 01.01.2019 15:39

Благодаря д-р Цончев. След всичсо изчетено по въпроса аз вече се двоумя дали е бенка или брадавица
    от д-р Цончев | 31.12.2018 07:55

Според мен е спокойна бенката но е добре да я види дерматолог, аз лично не съм специалист по въпроса.
    от Kremena Michorova | 29.12.2018 16:30

Link
    от Kremena Michorova | 29.12.2018 16:10

Link
  • Нова бенка
    от Kremena Michorova | 29.12.2018 13:23

Здравейте! От около 4 месеца ми се появи нова бенка. От страни на бедрото. Ходих на кожен но нищо не ми каза. На 7 януари съв записана на дерматолог в София но съм доста претеснена. Моля за мнение

Напиши отговор