Акне, Екземи, кожни проблеми | Обрив по цялото тяло със силен сърбеж

Напиши отговор
  • RE: Обрив по цялото тяло със силен сърбеж
    от д-р Ралица Правова | 03.07.2019 20:59

Препоръчвам Ви да Ви прегледа и паразитолог. Често паразити могат да дават обриви по кожата, без проява на други симптоми
  • RE: Обрив по цялото тяло със силен сърбеж
    от Georgieva Rosi | 03.07.2019 07:57

Здравейте получавам петна на части от тялото, които най-често са по слабините, повяват се сутрин или вечер През останалото време на деня те изчезват. Направих си изследвания на кръвта, на урината, такива за диабет, но не показа нищо. Имам силен сърбеж, бях на лекар лекар и ми препоръча някакви хапчета, казват се:( фортекал ) Също така така ми, каза че това е някакъв вид алергия, но те помагат временно, колкото да успокоят сърбежа.
  • Re: Обрив по цялото тяло със силен сърбеж
    от Jana Ilieva | 27.01.2017 11:26

Здравейте! Минах и аз по този път с абсолютно същия обрив.Знам какво е . Минах през 8 кожни специалисти , докато горе.долу не попаднах на кадърна лекарка.Оказва се ,че лекарите по кожни болести в 90% са неуки и без опит. При мен първо се появи на глезените , а постепенно по цялото тяло, но се оказва ,че може да започне от различни места.Пълво ми поставиха диагноза себореен дерматит, после уртикария, после невродермит и ми изписваха различни безполезни лекарства.Накрая попаднах на печена лекарка , която ми каза ,че каквото и да е е срив на имунната система и по принцип трябва да се изследвам за СПИН, но каза ,че ако е само това не ми препоръчва, за да не се депресирам напълно.Затова и не правих такъм тест.Предписа ми ДАКТАКОРТ , д който да се мажа само докато свърша 1 опаковка , а след него да се къпя с шампоан Себорал форте и след къпане и преди лягане да пръскам засегнатите участъци със спрей Себорал форте. Само от тази комбинация имах успокоение.Само тези две неща за мазане помагат частично.Трябва да се ядат и само плодове, кисело мляко, истинско сирене и така...Минава много трудно .Подгответе се за 1 месец минимум и то при пълно спокойствие и на легло.
    от д-р Цончев | 16.11.2016 07:55

Според мен е алергичен обрив, но не съм специалист. Вземете си някакъв антихистамин на първо време.
    от Nina | 15.11.2016 17:50

Здравейте , някой има ли представа от какво се получава този обрив . Почвам да се притеснявам . Първо бяха малки ситни пъпчици по ръцете и корема , на корема се превърна в това. почват да се появяват малки пъпчици и по гърба . Нямам възможност да отида до специалист тъй като съм отвъд страната . Link Link
    от д-р Цончев | 17.07.2016 20:08

Трудно е да се каже дистанционно, добре е да се види от лекар.
    от Георги | 16.07.2016 11:20

Здр от 2 дена имам обрив по цялото тяло като на места събира даже няква течност...преди това имах висока температура.може ли това да е алергична реакция от нещо,но до колкото знам нямам алергия кън нищо
    от д-р Цончев | 28.05.2016 13:42

Няма как да се каже без да се види.... качете снимка ако е възможно.
    от Билянка | 20.05.2016 20:07

Добър ден! Искам и аз да помоля за съвет. Тъй като отскоро не съм в България, а тук все още нямам здравни осигуровки, а ходенето на лекар (частен преглед) е доста скъпо. От около 5 до 7 дни имам ужасен обрив по цялото тяло със силен сърбеж. Пъпките са зачервени отначало приличат на ухапано от нещо, но след това стават като петънца. Другото което забравих да ви кажа е че от малко повече от седмица ми излезе точно отстрани на корема петно което порасна и повече нито расте нито нищо... Мислех за алергия, но едва ли би била толкова дълго, екзема,.... И аз нз ще съм много благодарна на всички мнения.
    от Цветана | 22.01.2016 02:26

ТОВА НЕ Е НИКАКВА АЛЕРГИЯ! Вече 12 години имам заболяването - НЕВРОДЕРМИТ. Ходила съм при над 10 специалисти, правили са ми десетки изследвания - за алергии от храна, медикаменти, полени, животни, козметика, консерванти, хранителни добавки, материи и други всевъзможни видове алергени - БЕЗ РЕЗУЛТАТ. Правена ми е и биопсия на кожна тъкан. Предписвани са ми не помня колко вида лекарства под формата на таблетки, мазила, инжекции. Опитах и с билки, също не се получи. Била съм на антихистамини, стероидни препарати и психолептици. Само последните оказаха влияние. Не елиминираха проблема, но поне го намалиха. Неприятното беше, че предизвикват висока сънливост 30мин. до 1час след приемане на таблетката, за това е добре да се пият преди лягане. Около едно денонощие след спирането на психолептика сърбежите стават непоносими, могат да продължат с часове, да предизвикат лек задух, сълзене и парене на очите, кихане и тревожност. Бях 6 години на лекарството (Атаракс), като се чувствах буквално като пристрастена. Не изпитвах неистова нужда да го взимам, но знаех, че не изпия ли хапчето, сърбежите ще се засилят. По време на последната шеста година от приема, се оказа, че е от скоро е спряно производството му. Консултирах се с лекаря си за заместител, отговора му беше, че НЯМА. Изпрати ме на психиатър, за да може да ми помогне едва ли не да се "изчистя" и да спра препарата. Чувствах се като наркоманка. И наистина изглеждаше така. След 5-6 посещения при психиатъра имаше отражение върху волята ми. Първите две седмици след прекратяването на приема, ефектите силно наподобяват абстиненция. Сърбежите са много силни, чувства се спазъм на мускулите при опит за въздържане от чесане, там където започва да се появява сърбеж. След това всичко започва да утихва, не изчезва но положението се нормализира. Общо взето извода е че, е добре все пак да се направят изследвания, но ако се установи този тип заболяване, няма смисъл от излишно тъпкане и товарене на организма с лекарства. Симптомите варират спрямо средата. При мен се засилват при по-натоварен период, при важни събития, изпити, тежка седмица, напрежение в работата и като цяло по-силен стрес от обикновено. Намаляват или напълно изчезват, ако се чувствате спокойни и сте в хармония. От скоро с партньора ми живеем в нов дом, върви ни в работата, напълно самостоятелни сме, всичко е спокойно. От тогава не съм имала сърбежи или обриви. Но от две седмици се наложи временно да съм при родителите си. Само няколко дни след като се настаних при тях, всичко започна отново. Постоянно се чешам, като навик е. Отстрани изглежда много грозно. Човек го прави без да го осъзнава. Моят съвет към хората с този проблем е да бъдат спокойни, да пазят самообладание, сами себе си да успокояват при ситуации на стрес. Дори и да не е толкова лесно, и начина ви на живот, и социалното ви положение да не са от най-мечтаните. Много е важно сам да нареждаш мислите си и нещата в главата си. Ако сам не си пренастроиш психиката, няма кой друг да го направи. Сами се контролирайте.
    от Mariana | 09.04.2015 20:19

Днес се обадих на личния си лекар. Всичко е в норма, изследванията ми са добри. Но... пак ми се появяват разни червени петънца по различни части на тялото, съвсем малки, а някои са сякаш като одраскано. Не ям месо, яйца, прясно мляко, сладкиши, риба. В общи линии карам на препечени филийки със сирене и много чай от лайка. Ще взимам 5 дни Зодак таблетки по предписание на личния лекар и ако не се оправя, ще си взема направление за кожен лекар.
    от jerrymaguire | 08.04.2015 10:46

Надявам се с предписаното лечение, ще отшумят симптомите Ви. Ако все пак не видите ефект, поискайте направление за специалист. Споделете какво показаха кръвните резултати, когато са готови. Поздрави!
    от Mariana | 08.04.2015 10:33

Днес бях при личната лекарка и тя ми изписа Зодак таблетки и ДЖИНДЖИРА ПИРИТИОН СПРЕЙ 100 мл. BOROLA. Каза ми, че е уртикария, но се съмнявала и за невродермит. Взеха ми кръв и утре ще чакам резултати. Защо ми се струва, че това няма да помогне. Моля Ви за мнение.
    от Mariana | 07.04.2015 21:07

Искам да допълня, че преди малко много се разстроих от неприятни новини и отново имах зачервяване по гърдите и около шията, както и някакъв сърбеж по главата.
    от Mariana | 07.04.2015 18:25

Здравейте! Една вечер усетих нещо като ужилване по вътрешната част на бедрата и сърбеж. На сутринта видях, че съм получила страшен обрив все едно са ме нахапали стотици комари. Съблякох се и видях, че имам и по гърба и около врата. По корема или лицето нямах. Обривът наподобяваше опарване от коприва. Зачервяването и подуването беше ясно изразено, когато се чеша, макар да се опитвам да не го правя. Намазах се с алергозан и пих три дни хапчета алергозан. Всичко премина за три дни и нямаше и помен от това. Ето, че днес отново получих някакви леки зачервявания около врата. Започвам да се притеснявам дали е някаква алергия. Опитвам се да се храня здравословно, но явно има някаква причина за това.
    от д-р Цончев | 11.04.2014 19:55

Преднизолона е кортикостероид, действително има много странични ефекти, но те се проявяват ри по-продължителен прием - месеци...
    от Firefly | 11.04.2014 16:56

От днес спрях инжекциите и ми изписаха Преднизолон Кортико 5мг по 3 таблетки на ден. Това има ли нещо общо с кортико стероидите? Защото чета някой доста лоши неща от хора напълняли с по 20-30кг и страничните ефекти също не са особено обнадеждаващи.
    от д-р Цончев | 10.04.2014 17:21

Да, това би трябвало да свърши работа.
    от Firefly | 10.04.2014 16:16

И според кожния лекар е уртикария. Три дена съм на инцекции Дексаметазон мускулно в комбинация с хапчета Ксизал.
    от Ивелина Димитрова | 10.04.2014 15:36

Здравейте, моля за съвет, миналата година юни-юли направих непоносимост към клацид, имах затруднено дишане, впоследствие започнах да правя пристъпи на паника. Постоянно поддържах висок пулс - около 100. Ходих на ендокринолог - всичко е ок, изписаха ми диамксид и бизогама, нямаше ефект от медикаментите пих ги 3 месеца. След като спрях лекарствата изписани ми от ендокринолога си направих пълна кръвна картина и там всичко ок но сърцебиенето и задуха не спират, ходих на кардиолог и там всичко е ок, изписа ми пропранолол и сърцебиенето спря но ми остана задуха. На 22.04 ми записа час за холтер за всеки случай и това да направим. Дотук всички ми казаха на нервна почва, но започнах сериозно да се притеснявам, защото преди няколко дни ми изби и обрив на езика в долната част към гърлото, а гърлото не ме боли и според мен не са ми зачервени сливиците. Четох в интернет че това може да се дължи на проблеми с дробове и бъбреци. Моля кажете ми Вашето мнение имали причина да се притеснявам толкова много колкото сега се притеснявам.Забравих да допълня, че никъде не ме боли. Благодаря Ви предварително.
    от д-р Цончев | 10.04.2014 14:37

Това е уртикария, вероятно само с алергозан няма да мине. Вземете нещо от вида на лоратадина.
    от Firefly | 08.04.2014 03:49

3-ти ден пих Алергозан, може би облекчаваше за кратък период, но немога да преценя дали наистина подейства или си внушавам. Във всеки случай, обривът продължава да се появява по тялото ми, особено по гърба, ръцете и бедрата. Силно сърби и се подува. Утре при всички случаи отивам при личния даде съвет какво да правя. Най-зле е вечер в късните часове, а сутрин и по обяд не си личи и не сърби. Не мога да се сетя какво би могло да предизвика алергична реакция. Още повече, че продължава вече няколко дни, от което според мен следва, че причинителят все още ми действа. Нарочно карах предимно на препечени филийки, за да изключа някоя некачествена храна. Подчертавам, че досега никога (на 24 години) не съм бил алергичен към нещо, нито са ми излизали такива неща по кожата. Все пак ще прикача снимка, за да имат ориентир хората с подобни оплаквания, пък и ще се радвам да дадете и вашето мнение. Това е около дясното ми рамо в момента, а половината ми гръб е натакива подути ленти - предполагам ленти, от това, че съм се чесъл се подува така. Снимка: Link
    от cvetelina7 | 06.04.2014 13:31

Здравейте,преди няколко месеца имах същия обрив след като си боядисах косата.От 20 години се боядисвам или си правя кичури и никога не ми се беше случвало подобно нещо.Помислете добре какво сте яли или изполвали като козметика.На мен алергозана не ми подейства,дори ми се подуха очите и устата,ако трябва отивайте до БП.На мен ми биха инжекция и ми изписаха ксизал.Бързо оздравяване ви пожелавам!
    от Ива | 06.04.2014 10:57

Здравейте! Това, което описвате е алергична реакция - уртикария. Петната са точно, като от допир до коприва. Вземете си алергозан или нещо подобно от аптеката. И се опитайте поне за няколко дни - да следите храната си. Даже я записвайте, ако Ви е възможно. И проследете, дали нещо конкретно провокира пристъпите. ( И също всичко, което Ви е различно - напитки, козметика и т.н ) Спокойно, не е опасно, но е неприятно! П.С Дори и обривите да изчезнат - посетете личният си лекар, за да Ви изпрати на алерголог.
  • Обрив по цялото тяло със силен сърбеж
    от Firefly | 06.04.2014 10:13

Здравейте, прибягвам до въпрос тук, тъй като е неделя и няма как да посетя личния лекар преди понеделник. Вече втори ден получавам страшен обрив по тялото със много силен сърбеж, все едно са ме нахапали стотици комари, само че определено не е нахапано, защото виждам как се появяват подуванията и зачервяванията. Обривът обхваща краката (особено бедрата), ръцете (особено около подмишниците), дланите и пръстите на ръцете, слабините, гърба (около плешките). Няма го по корема или лицето. Пъпките не са ясно изразени, а по-скоро обривът наподобява опарване от коприва. Зачервяването и подуването е най-ясно изразено, когато се чеша, макар да се опитвам да не го правя. Буквално във всяка секунда обаче ме сърби. Имате ли някакви идеи какво може да съм пипнал, защото през ума ми минаха какви ли неща вече. Ако е нещо от храната, някаква алергична реакция, предполагам обривът щеше да е по-корема?

Напиши отговор