Любопитни факти и общи приказки | Изследвания

Напиши отговор
  • RE: Изследвания
    от veselin | 16.02.2020 23:42

ей...момиче ..ти на училище ходиш ли?...всъщност какво искаш да изчистиш..!?...-цигарата?....а другото кой ще го изчисти...което слагаш в себе си?...............фидел кастро пушеше само пури и пиеше кубински ром........и живя 100год!
    от Пенчева | 16.02.2020 17:45

Момиче на 17 съм не съм честа пушачка но сигурно имам около 4 изпушени слаби цигари в период за 2 месеца може ли на пълно кръвно изследване да покаже че съм пушила?След колко време 1 цигара се изчиства от организма?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.03.2019 19:37

Има специфично изследване за никотин в урината, така че може. Но трябва целенасочено да се направи. Обикновеното изследване на урина не дава такава информация.
    от Даниела Славова | 25.03.2019 16:00

Здравейте ! Имам един въпрос!!! Може ли при изследвания с урина или изпражнение да се разбере че пуша???
  • Re: Изследвания
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.08.2016 19:23

Не се засича
    от Ния | 22.07.2016 23:07

Момиче на 15 години съм,пуша от 1 година.Исках да знам дали на пълна кръвна картина се засича никотина? И ако да - ще помогне ли, ако не пуша някакво определно време преди изследванията?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.05.2015 21:36

Няма да забележи, спокойно.
    от Елеонора | 30.04.2015 20:35

По-горе имах предвид ехограф, а не ултразвук.
    от Елеонора | 30.04.2015 20:34

По-горе имах предвид ехограф, а не ултразвук.
    от Елеонора | 30.04.2015 20:31

Здравейте! Имам един проблем и бих искала вашето мнение. Казвам се Елеонора и съм на 15 години. Пуша от една година(някои дни по 2, други по 8 цигари, не мога да определя). От известно време имам ужасни остри болки в областа на корема и таза. Реших че скоро ще отида на гинеколог. Въпроса ми е дали лекарката ще разбере, че пуша от пробите, които ще вземе както и от ултразвука, тъй като тя ще погледне всичко включено и белите дробове. Също така има ли проблем, тъй като съм непълнолетна да отида сама и ако не може колко време трябва да не пуша, за да не се забележи и следователно да отида с мама? Благодаря предварително :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 20.03.2015 08:56

Моля, пишете на кирилица!
    от Елеонора | 19.03.2015 20:16

Zdraveite. Ot izvestno vreme izpitvam bolki v korema i mislq da otida na genekolog. No sym nepylnoletna i nz dali moga da otida sama. Az sym pu6a4 i me e strah da otida s rodroditelite si. Iskam da popitam dali nqkoi znae dali ot pregled pri genekolog koito vklu4va i ehograf 6te se razbere za cigarite i ako da moga li da otida sama.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.09.2012 08:08

Моля, пишете на кирилица!
    от borislava | 11.09.2012 22:00

na 21 godina sym,jena MCHC EB (363) g/l 320 - 360 Calc. RDW-CV EB (12.8) % 13 - 19 calc. MONO EB (1.04) G/l 0.20 - 0.90 DC+LD NORMALNO LI?IMA LI TAKOVA LOSHO?BLAGODRIA TI PREDVARITELNO.. 8)
    от marisha | 01.11.2009 20:56

blader за какво направление и изследвание става въпрос?
    от marisha | 12.08.2009 16:06

Много пъти съм ходила при личен за направление, но той го дава на лекарствата които пия бях на сероквел, сега ми го смениха на рисполепт. направиха ми кръвните изследвания почти всички изследвания са добри. С изключение на тромбоцитите - 415 при максимум 360, Ео 0.08 при максимум 0.04, и МНС леко завишено. Но това се говори за възпаление на матката което имам.Това парение продължава вече 6 месеца незнам колко време трябва да мине за да ми дадат направление и при кой д-р. личният ми д-р е един от най-добрите, но не съм сигурна дали в случая не трябва да се направят по специални изследвания.
    от д-р Цанко Стефанов | 12.08.2009 15:41

на mimi4eto да отговоря първо - надали е възможно... това не е филтър, който да се пречисти за две минути с чиста вода... на мариша - има вероятност, но тези парения може да са и от друго. Опитахте ли при личния за направление?
    от marisha | 12.08.2009 14:55

Бих искала да попитам дали в обикновенна поликлиника могат да си направя изследвания за никотин в кръвта? Пуша много и имам парения през ноща в тялото. Да не би съм се отровила с цигарите организма и сега имам тези симптоми? Доктора ми каза, че каквото и да съм направила всичко вече мина но тези парения вече имам и в главата. Само през ноща ги имам и усещанието че все едно съм отровена. Така е вече половин година, усещанието е ужасно. Всяка нощ за мен е кошмар. Кой д-р назначава подобно изследване?
    от mimi4eto | 25.05.2009 11:29

и аз имам лек проблем...ще ми вземат кръвни изследвания за да се види дали имам никотин в кръвта.. моляви се кажете ми колко време не трябва да пуша :?: :?: :?: ...защтото ако се разбере... ще е лошо за мен .... HELP PLEASE!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
    от chudnovata | 21.08.2008 22:17

Благодаря ви много на всички :)
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.08.2008 20:43

Има специален уринен тест, който установява никотин в урината. Доколкото си спомням се позитивира ако изследваното лице е пушило в рамките на 5 дни преди провеждането на теста (без да съм сигурен на 100%). Този тест се прави рутинно при редица медицински (или лекарствени) проучвания, когато има строго изискване изследваните да не пушат. Предполагам, че подобни тестове намират приложение и в спорта...
    от albelm | 20.08.2008 13:07

Стандартни изследвания на кръв и урина не могат да покажат наличие на никотин. Спокойно! Но все пакако искаш да имаш спортни успехи- не забравяй, че никотинът е отрова.
    от chudnovata | 20.08.2008 12:09

ок мерси много :)
    от magi_rad | 20.08.2008 11:11

Не, от изследване на урина няма как да се разбере,че пушиш.
    от chudnovata | 20.08.2008 11:05

Мхм мерси много ,ами сигурно банална кръвна къртина ни правят защото все пак от пръста ти взимат кръв :D ,но аз не съм чак такава голяма пушачка от 6 месеца и то от 3-5 цигари на ден :) а на урината нищо не се показва нали?
    от magi_rad | 20.08.2008 09:28

По принцип организма при пушачите се прочиства с години.Ако искаш да скриеш,че пушиш мисля,че няма опасност със кръвни изследвания да се разкриеш.Сигурно ви правят баналната кръвна картина.По скоро мисля,че при ЕКГ може специалист да се усъмни,че пушиш.
    от chudnovata | 19.08.2008 23:36

ми всяка година ни искат изследвания да покажем на спортната лекарка и клуба че сме здрави и ни искат: ЕКГ , кръв и урина като кръв винаги ни взимат от пръста :D и мисълта ми е показва ли се пушенето на тези изследвания и ако да колко дни трябва да не се пуши за да се прочисти организма и да не покаже на изследванията :?
    от magi_rad | 19.08.2008 21:37

Точно какво искаш да кажеш?Какви изследвания ще си правиш? :roll:
  • Изследвания
    от chudnovata | 19.08.2008 19:13

Искам да попитам колко дни не трябва да пуши човек на 17г. за да не се покаже при изследвания на кръв(от пръста) и урина,като на ден е пушил по 5 цигари макс! Благодаря предварително

Напиши отговор