Любопитни факти и общи приказки | Хартиени или електронни книги?

Напиши отговор
  • RE: Хартиени или електронни книги?
    от mama1988 | 20.07.2019 15:45

Аз лично предпочитам хартиени ,но в има за всеки от каквото има нужда.
    от vased | 20.07.2019 00:42

chitanka.info
    от staneva89 | 18.07.2019 14:59

Хартиена или електронна ? Според мен на всеки както му е удобно да и се наслаждава! А вие, от къде, най често си ги набавяте книгите ?
    от buxi83 | 28.01.2019 22:03

Класиката си е класика, няма против електрониката, но хартията ще е вечна.
  • Re: Хартиени или електронни книги?
    от Penka Petrova | 10.04.2018 19:11

Трябва да пестим природните ресурси и поради тази причина от много време чета само електронни книги с kindle-а. Има много хора, които си мислят, че четенето на електронна книга натоварва очите, но всичко зависи от четеца. Няма нищо общо със смартфона…
    от vased | 06.04.2018 07:18

Похапвам боклуци и си чета...и хартиени и електронни. Хартиените им защипвам страниците да ми е свободна поне едната ръка. Но не съм дебе/пълна де, 52-54 килограма съм. Защото много умерено ям боклуците и без никаква захар.
    от д-р Цончев | 04.04.2018 20:37

Аз почти отвикнах от тях, но сис ги пазя в библиотеката...
    от Елица Иванова | 04.04.2018 12:53

Мириса на хартията е незаменим, именно поради тази причина чета само хартиени книги!
    от optimeon | 21.02.2018 21:11

Обичам хартиените книги, но предвид цената залагам все повече на електронните книги
    от Ivana | 14.12.2016 20:33

Аз съм традиционалист, обичам хартиените книги. Досегът до тях, самото прелистване на страниците са нещо наистина специално.
    от veselin | 21.08.2016 20:35

Ами вие не виждате ли ,как от малки се посвещават на изучаване на вътрешното тяло ,с най новият Айфон! Link
    от Pepi | 19.08.2016 16:38

За мен хартиена книга има повече чар :) Електронните книга са много удобни особено ако имаш по-динамичен живот. И двата вида книги си имат плюсове :idea:
    от shashmagiul | 15.08.2016 23:47

Аз пък харесвам хартиения вариант. При пожар и двата вида ще изгорят, обаче ако има наводнение книжният може и да оцелее... При условие, че дърветата са окосмяването на планетата, сеченето на дървета е кощунство, колкото епилацията на краката. :P Е... някой ще каже, че на едно дърво му трябвали 15 години, за да порасте, но аз си мисля, че с правилна глобална скица на залесяването, проблеми няма да има в световен мащаб. :P
    от Teodora | 15.08.2016 11:03

И аз съм на мнение, че с четец е много по-удобно. Може да четеш навсякъде и по всяко време без да носиш тежки книги.
    от milena | 09.08.2016 19:01

Като цяло до преди два месеца бях против електронните книги, но децата ми подариха този прекрасен електронен четец Link и направо се преродих. Разбрах, че е много по-лесно с него да чета, особено докато пътувам сутрин за работа. Разбира се, чета и някои книги в хартиен вариант, но по-малко. В момента чета "Триумфът на червилата".
    от д-р Цончев | 27.06.2015 18:19

Споделете нещо хубаво, което сте чели наскоро...
    от тери пратчет | 26.06.2015 14:37

Здравейте!Чета и на хартиен носител,и на електронен.По принцип обожавам нормалните ,хартиени книги,предпочитам ги, но осъзнавам че нямаме финансовата възможност да си купим всичко което харесаме, пък и вече го има в интернет, та вече в електронен вариант е по-достъпно, лесно се намира( на няколко клика разстояние) и е глобално достъпно.Аз съм за хартиените, и за електронните.
    от | 22.06.2015 01:22

Винаги ми е било приятно да вляза на село в старата библиотека и да си припомням книгите една по една... ехх сега си сформирам една цяла моя колекция от Orange Center . След време моите внуци да влизат и да им мирише на книги , а не на карти памет...
    от д-р Цончев | 04.06.2015 19:31

Натам върви света...
    от Zara | 04.06.2015 14:37

Само хартиени,никоя техника не може да замени добрата стара книжка и аромата от листите й! Жалко само,че с напредване на технологиите,книгите сиг един ден няма да ги има :(
    от Manoel | 28.05.2015 14:16

Предпочитам хартиените книги, но е много по-удобно като си поръчаш книга от интернет да може веднага да си я свалиш на четеца вместо да чакаш да пристигне.
    от | 28.03.2015 14:56

Хартията си е хартия ! Не си ли е то да ти замирише на мастило
    от petttto | 08.03.2015 15:20

:P За мен е важно да се чете, носителя не е важен.
    от д-р Цончев | 05.02.2015 22:55

Това и на мен ми е основния проблем... нямам място за всичко, въпреки че искам да имам...
    от | 04.02.2015 18:02

не е въпрос на навик, аз със с удоволствие бих заменила електронната книга на хартиена, но нямам място, къде да ги събирам. И в един момент, стават голям проблем.
    от Zabche | 29.01.2015 10:26

Друго са си хартиените книги, да отидеш в книжарницата и да отвориш,видиш,разгледаш, ако щеш и помиришеш, но да, явно е въпрос на навик преди всичко :)
    от | 27.01.2015 23:07

аз си ги купувам от [url]Link, на същият сайт, някои книги ги има в онлайн версия, безплатно.
    от д-р Цончев | 23.01.2015 13:49

Освен от читанка от другаде сваляте ли?
    от Angelina Kostov | 20.01.2015 15:00

Чета електронни книги и много ме е яд, когато не мога да си намеря някоя. :lol:
    от д-р Цончев | 09.01.2015 15:53

Стига да имаш достатъчно пари да си ги купиш и място да си ги държиш е по.добре.
    от Cecka Petrova | 08.01.2015 10:26

Твърдо съм за четеното на обикновенни книги
    от | 07.01.2015 20:43

Аз винаги чета 2 книги. Едната на таблета, като съм на път, другата на хартиен носител в къщи. Но винаги хартиената книга ми е по-приятно да го чета. Сгушиш си се в някакво топло ъгълче с чаша кафе и хубава книга и се наслаждаваш на усещането и миризмата на хартията. :roll:
    от Flora Koleva | 19.12.2014 11:34

Чета електронни книги, тъй, като ми е по-лесно и удобно. Не мисля, че има кой знае какво значение. Важното е да се чете. :lol:
    от Mladen Milenov | 17.12.2014 11:01

Е на хартия си е класиката в жанра :) Но все пак живеем в такова време, че искаме не искаме ще четем и електронни.
    от д-р Цончев | 04.12.2014 08:35

На хартия в библиотеката е най-добре но в един момент свършва мястото..
    от Aleksandra | 03.12.2014 11:19

Чета основно електронни книги. Започнах уж на майтап и взех, че свикнах.
    от Plamen Delchev | 27.11.2014 11:33

Аз обичам да си пазарувам хартиени книги от книжарниците. Много е разтоварващо за мен.
    от д-р Цончев | 30.10.2014 19:19

Според мен е въпрос на навик. А и вече не разполагам със свястна библиотека в квартала та съм принуден да тегля от нета....
    от Anna Nikolova | 30.10.2014 14:15

Аз чета само хартиени книги. Опитвала съм няколко пъти да чета електронни книги, но някак си не ме грабна за съжаление :)
    от д-р Цончев | 30.09.2014 14:55

Да, интересно е.
    от Shaider III | 30.09.2014 00:18

Нямаше да е лошо да трае поне 1-2 месеца тая анкета. :)
  • Хартиени или електронни книги?
    от Стела Янкова | 10.09.2014 15:02

Здравейте! Правя проучване на тема електронни книги и доколко са популярни те сред българите. Ако гласувате ще съм ви много благодарна :)

Напиши отговор