Любопитни факти и общи приказки | Факти след спиране на цигарите

Напиши отговор
  • RE: Факти след спиране на цигарите
    от Arte | 17.05.2020 14:02

Не пуша 1 седмица Единствените симптоми, които изпитвам, са по-скоро нещо като условния рефлекс на Павлов. Сега, аз не съм куче, но при вида на запалена цигара: - В устната ми кухина да се отделят слюнки - Тогава желанието ми да посегна е осезаемо по-голямо от стандартното за първите дни Други факти, които забелязвам през първата седмица и си заслужават да споделя с вас. - Нямам случай да сънувам цигари, което е типично особено в първите дни на това прекрасно начинание - Кашлям повече, отделям секрет, но предполагам това е процесът на „чистене“, колкото и неприятен да е той - Апетитът ми се увеличи, което очаквах, но го боря с консумация на повече вода. Пия между 3 и 5 литра на ден, но това е свързано освен с отказа от цигари и с ВМ-НВД, която спазвам.
    от jerrymaguire | 16.04.2020 08:44

При всеки е различно. Най-често минават за около месец. Според общата статистика мине ли месец от спирането, зависимостта силно намалява. Обикновено повек пропушва наново, след като запали само една цигара, дори и да са минали месеци. Важно е да се удържи този момент!
    от Miro | 15.04.2020 20:28

Искам да попитам колко време траят страничните ефекти
  • Re: Факти след спиране на цигарите
    от Minko Marinov | 22.03.2013 09:31

Само със силна воля се спират тия цигари!
    от petio | 29.01.2013 23:16

rscossworth Благодаря за мнението. Много си позитивен. Аз не съм бил заклет пушач. Тренирам активно пия много течности. След тежка тренировка още и още прокашлям но се чуствам доста по добре. А това със затруднението в дишането го отдавам на невралгията винаги когато имам болки в гърба имам и такова чуство на затруднено дишане.
    от rscossworth | 11.01.2013 21:20

Не подценявайте способността на човешкото тяло да се самовъзстановява. Какъвто и заклет пушач да е човек, за най-много три години и в тялото му няма да има и помен от цигарите.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.09.2012 09:35

Пулмолог, да.
    от petio | 29.09.2012 11:51

Благодаря ви доктор Цончев. А къде се прави такова измерване ? При поумолог или ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.09.2012 11:43

За да се развият трайни изменения в белия дроб, което става в продължение на години здраво пушене. Тези изменения са свързани със структурата на белия дроб - по типа на ХОББ, може да се открие изменение в дихателните обеми и параметри при изследване на дишането.
    от petio | 29.09.2012 10:28

Благодаря. Всичко зависи и от какво количество ако е пушил по 2 кутии може би и за година ще с увреди трайно. Интересува ме принципно да речем след 2 - 3 месеца в каква степен се възтановява отделянето на кислород. Може ли това да се измери при поумолог ... Не намерих матеряли.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.09.2012 09:32

Зависи колко време е пушил...
    от petio | 16.09.2012 20:44

Link тук пише 30% на някой месета 10% а така и не разбрах всъщност с колко по - малко усвоява пушача та да може да върне 30% :)
  • Факти след спиране на цигарите
    от petio | 16.09.2012 20:35

Четох много в интернет намерих изключително много статии какво става след спиране на цигарите но не намерих нещо което силно ме вълнува и интересува а то е: Дали след спиране на цигарите количеството усвоен кислород при вдишване след известно време се изравнява с това при човек който никога не е пушил и ако отговора е да някой може ли да ми каже колко време отнема приблизително ? Просто се породи спор а не намерих конкретен отговор.

Напиши отговор