Любопитни факти и общи приказки | Кой какво работи ( или поне в каква сфера)? :)

Напиши отговор
  • Re: Кой какво работи ( или поне в каква сфера)? :)
    от Christian | 11.09.2015 12:21

Еми освен и аз да споделя за моя занаят. Занимавам се с онлайн-маркетинг и консултантсво. Работя предимно с болници, фирми за медицинска апаратура и стоматологични кабинети.
    от д-р Цончев | 06.07.2015 08:23

Моля, аз винаги се радвам като има повече съфорумци за коментари, че инак хващам тендовагинит на пръстите от кълване по клавиатурата
    от Мария | 05.07.2015 23:18

Благодаря, д-р Цончев. От Вашите уста /клавиатура де/ това си звучи направо като медал за бойни заслуги :)
    от д-р Цончев | 05.07.2015 21:09

Полезна си, нали следя форума :-)
    от Мария | 05.07.2015 15:31

Хайде и аз да кажа за себе си. Работя в организация, занимаваща се с проблемите на ХИВ/СПИН. След 1 януари вече ще съм безработна, тъй като Глобалния фонд ни напусна и вече няма да има пари за такива организации. Иначе с медицина се занимавам /или медицината се занимава върху мен, още не е много ясно/ от самото си раждане. На 15 месеца е била първата ми операция от вроден дефект в отделителната система. И за да ми е още по - интересно, на 32 години се инфектирах с ХИВ. Така де, само с една болест ми е някак скучно :lol: Та, съветите които давам са от моя собствен професионален и 12 годишен личен опит. Надявам се да съм полезна за някого, поне да има смисъл това че съм инфектирана.
    от slunce | 28.03.2013 17:08

Продавач-консултант съм в момента :) Но с удоволствие бих отишла да работя в чужбина , ако ми се отдаде възможност.
    от д-р Цончев | 20.10.2012 18:19

А каква е причината да се върнете от Англия, не сте доволен ли?
    от ivan marinov | 20.10.2012 17:14

До скоро бях боаджия в Англия, сега съм безработен в България.
    от Диана | 30.07.2012 19:10

Здравейте и от мен! Отдавна ви чета, но наскоро реших да се регистрирам. Нямам медицинско образование, но пък всичко свързано с медицината ми е интересно. Работя в сферата на туризма, а догодина завършвам магистратура - Бизнес администрация. Успехи и усмивки от мен!
    от max1 | 29.07.2012 20:04

Не е чак толкова уморително. Достатъчно години не работих :D в България, стоях безработен, не бях мотивиран там да работя за жълтите стоники. Та наживях се и сега не пречи да поработя повечко на ден. Тук, където знаеш защо работиш. Стига да съм здрав, че с това кашляне което не минава вече пета седмица започнах да се плаша много. Живее ми се!
    от Елена | 25.07.2012 23:59

Аз се записах вчера и вече съм студентка специалност Биология,търся работа и така.Обичам да чета раздела за психичното здраве,медицина и така макар че е далеч от специалността ми,но ми доставя удоволствие и научавам много полезни неща
    от jerrymaguire | 25.07.2012 15:06

Всеки труд се отплаща рано или късно! :)
    от д-р Цончев | 25.07.2012 14:12

Звучи уморително...
    от max1 | 24.07.2012 14:23

Вечерно време след учене, работя в същия ресторант като преди да започна ученето. Например вчера учене от 9 до 17, и от 17 до 23 работа. И така е всеки ден.
    от д-р Цончев | 24.07.2012 11:42

А как се издържаш докато учиш?
    от max1 | 21.07.2012 19:44

Аз съм завършил география в България. А после завърших и докторантура. След като заминах за Германия, не си намерих работа по специалността, работих в ресторант, а сега там уча геоинформатика като Fortbildung. Като ученик съм изчел няколкото медицински книги, които дядо ми имаше у тях. Обикновено не ми разрешаваха да ги чета, за да не търся симптоми и да си съчинявам болести. :lol:
    от Илиян .. ^^ | 15.05.2012 20:17

Разбрах,какво имаш в предвид.Но поговорката "Който се смее последен,се смее най-добре" си е много точна : )
    от д-р Цанко Стефанов | 15.05.2012 17:17

Учи си биологията и химията, не се притеснявай, че си по-различен от другите и всичко ще е точно. Помня как ме подиграваше един типаж, че уча всяка събота и неделя по цял ден за кандидатските изпити, и как се затворих дв амесеца преди самите изпити и четох. Няма да довършвам мисълта си сега. Ако форумът съществува и аз съм в него, след две години ще довърша постинга с редакция.
    от Илиян .. ^^ | 15.05.2012 17:10

Ами,какво да кажа.Не ми е толкова до специалността,колкото до предметите.Да се надяваме за в бъдеще и аз да се захвана с медицината : ))
    от д-р Цончев | 15.05.2012 17:04

И аз пожелавам успех!
    от jerrymaguire | 14.05.2012 21:26

viakimova, честито! IT - това е бъдещето, успех! :)
    от viakimova | 14.05.2012 19:21

Я, колко сте писали :) От 20-ина дни не бях влизала почти, защото бях много ангажирана служебно. Иначе почти всеки ден влизам тук, чета, чета, не мога особенно да помогна на хората, защото има хора далеч по-знаещи от мен. Но все пак нали съм несбъднат сърдечен хирург та така - форума ми е слабост. Да се похваля и аз - навлизам в нова област, в нова фирма с нова работа и живот и здраве едно от първите неща ще е обучение наесен в чужбина, много съм далеч от медицината обаче - информационни технологии. Успех на всички!
    от д-р Цончев | 14.05.2012 17:12

Екологията е интересна наука. Аз навремето също се занимавах доста с химия и биология, преди да се захвана с медицина.
    от Илиян .. ^^ | 12.05.2012 19:37

Уча нещо съвсем различно от медицината,но понеже там се учеше повече химия и биология,в момента уча Екология.Разбира се,мисля напред да кандидатствам медицина,защото в момента това са интересите ми : ))
    от д-р Цончев | 12.05.2012 18:23

Чудесно. Какво учите?
    от Илиян .. ^^ | 12.05.2012 16:19

Здравейте и от мен! Е аз не се занимавам с нищо.Ученик съм.Но страшно се интересувам от медицина и реших да се присъединя към форума.Има доста интересни неща и мисля,че ще съм по-полезен към психиатричните проблеми : )))
    от д-р Цанко Стефанов | 09.05.2012 10:18

Да, защото науката напредва, има разни протектори и прочее, които по времето на Арнолд ги е нямало.... И ако ти и твоите приятелчета билдъри не ги взимате, ще станете същите торби след време. П.с: Пък нека Арнолд и Слай са торби на 60+ години. :) и няколко стотин милиона в банковата сметка.
    от jim beam | 09.05.2012 08:18

на ясно от гледна точка ,че знам как се взимат и как да се комбинират и да има ефект от цялата работа и какви им са съставките,не е само да се набодеш и да чакаш размери това си е един дълъг процес ,храна лишения сън и най вече постоянство,но стигнах до извода че ако не вадиш пари с мускули по добре за здраве ,говорил сам доста с профисионални билдъри ,но там вече е друго измирение аз което съм го взимал за седмица те го взимат на ден ,виждал съм цикъл на професионалист стига до 1 грам анабол на ден плюс хормон на растежа,но от известно време вече и билдърите минават допинг контрол.Колкото до Арнолд вече не се занимава прилича на торба, но виж Дориан Йейтс си е с форма близка до последния път когато печели мистър олимпия
    от jerrymaguire | 08.05.2012 22:59

Радвеме се, че се присъединявате към нас! :) Успех в начинанието, няма да е лесно, но със сигурност ще Ви интересно! :)
    от Iv | 08.05.2012 22:10

Страхотни сте всички! С голям интерес чета форума, и възнамерявам да се занимавам с медицина занапред. Благодаря за отговорите на всички мои теми !
    от д-р Цанко Стефанов | 08.05.2012 17:24

Аз защо не съм като гнила ябълка? А единствената добавка, която съм взимал, са витамините на ALIVE в целия си живот. Започнат ли се стероидите, край няма. Трябва периодично да се взимат постоянно, иначе организма се изцежда. След време наистина отвън ще бъдете добре, но отвътре гнила ябълка. Замислял ли сте се защо Арнолд продължава да тренира? Не е за да пази форма, а защото знае, че ако спре да тренира, ще умре. Наистина, приказката It's all about satissfaction е вярна. Обаче трябва да се поставят на кантар нещата и да се прецени колко точно е забавлението и колко точно мъката около това после. И п.с: Бъдете по-скромен. За да кажете, че сте твърде наясно със стероидите, трябва да сте медицинско лице, което се занимава тясно с физиология, ендокринология или диетология, а може и спортна медицина. Другите са интернет лаици. А те вярвайте ми - знаят много малко.
    от jim beam | 08.05.2012 15:21

доста даже съм на ясно ,но от година насам не съм взимал нищо външно си добре но отвътре като гнила ябълка не е за всеки но за добро тяло требва да има много лишения
    от д-р Цанко Стефанов | 07.05.2012 22:32

Oтговор "JIM BEAM": като започвате нещо първо мислете за последствията
    Дано си наясно с нещата около фитнес, стероиди и мускули :)
    от jim beam | 29.04.2012 21:20

Иначе хоби фитнес, мускули ,анаболни стероиди,хранителни добавки и мода
    от jim beam | 29.04.2012 21:16

От известно време работя в частна фирама преди това бях 3 години в друга държава,2година студент на 31 години.Гледам да помогна с каквото мога тук ,защото на времето изпаднах в рискова ситуация ,паника ,нерви,притеснение нямаше кой да ми помогне ,инфото в нета допринасше още повече за мойте притиснения.След като всичко мина нормално отрицателен тест в определеното време се заех и изчетох почти цялата литература относно хив и някой венерически болести,докато бях в чужбина имах достатъчно време и от къде да черпя инфо за всичко.Извинявам се за правописните си грешки докато пиша,но нямам време много пиша от мобилния в повечето време,а доста дълго бчх извън България .Дано бъда с нещо полезен на този прекрасен сайт,като започвате нещо първо мислете за последствията
    от д-р Цончев | 28.04.2012 13:56

Вземете си държавния изпит, не върви човек да го остави така. Дето се вика един ден може да свърши работа, ако ще като документ...
    от Svetoslava | 26.04.2012 22:40

Am да.радвам се че ви намерих.Прочетох доста неща от форума за какви ли не теми. моето незнание,поне малко ги обогатихте
    от д-р Цанко Стефанов | 17.04.2012 17:06

Аз не съм специалист, но с каквото мога, когато мога, се включвам. Форумът е готин. И аз ще се присъединя с благодарностите. Виакимова, радвам се, че съм помогнал. Благодарности за думите и успех!
    от мелинда | 02.04.2012 16:58

Би било прекарсно, дано повече специалисти се включват:)
    от д-р Цончев | 02.04.2012 14:21

За съжаление няма как да задължа хората... винаги ми се е искало да сме повече специалисти, които редовно да поддържат форума....
    от мелинда | 02.04.2012 11:24

Благодаря Д-Р Цончев. Т.Тодоров мисля, че е психолог и ива също но напоследък май не влизат:)
    от д-р Цончев | 31.03.2012 12:16

Поздрави! За мен лично ще е от голяма полза ако психолог се позанимава с форума. В крайна сметка аз имам познания в определени области, в други съм като в небрано лозе и винаги съм си го признавал. Човек не може да знае всичко .... И психологията е една от тези области... всъщност по-далеч от К.Г. Юнг не съм имал време да стигна...
    от мелинда | 30.03.2012 16:31

Здравейте и от мен дълго време се мислих дали да споделя или не, но в крайна сметка реших:) Аз съм държавен служител, но тъй като се регистрирах тук по времето което бях изспаднала в депресия и от тук искам да благодаря на хората които ми помогнаха да се съвзема.И записах магистратура Психология е вече съм на финала остана ми Дипломна работа:)И да , пулс си е начин на живот:) няма ден в който да не вляза. И още веднъж БЛАГОДАРЯ, че ВИ има!!!! (дано след време да мога и аз да помагам на хората)
    от jerrymaguire | 14.03.2012 19:54

Благодарим! :) И ти бъди усмихната ! :)
    от д-р Цончев | 14.03.2012 17:35

Благодарим, подобно! Бъдете здрави!
    от viakimova | 14.03.2012 13:09

Здравей, Блейдър, понеже те нямаше отдавна, искам да ти кажа Благодаря, защото с помоща на твоите съвети се справих е една гадна и мъничка и коварна :twisted: фистула. Чета тук 3 години вече и все намирам по нещо полезно. На д-р Цончев , Джери и Юлиян 78 също :) Бъдете усмихнатииии!!!!
    от д-р Цончев | 06.03.2012 20:25

Благодарим, благодарим!
    от д-р Цанко Стефанов | 05.03.2012 18:23

Хедхънтърите са хубави хора, iwa. Успех! Студент по медицина, работещ в болница Пирогов от две години, преди това в интензивен сектор детска кардиология. Интереси: Обща хирургия, в частност коремно-гръдна хирургия и всичко, което се включва тук - коло-проктология, горен етаж на ГИТ, дихателни пътища и бели дробове плюс спешна медицина. Тук съм от самото създаване на форума. В момента модератор, благодарение на д-р Цончев и д-р Габровски, много хубави хора.
    от iwa | 21.02.2012 09:58

Благодаря и на двамата!
    от д-р Цончев | 20.02.2012 19:18

Честито! Успешна кариера!

Напиши отговор
56 намерени, страница 1 от общо 2