Любопитни факти и общи приказки | Страх ли ви е от смъртта?

Напиши отговор
  • Re: Страх ли ви е от смъртта?
    от Acquario | 11.10.2009 19:36

Може да изглежда странно за някой, но не ме е страх от смъртта. Напротив очаквам я и съм подготвена за нея. Та ада е именно тук на земята. Въпреки, че с прераждането трябва да поправяме извършените грешки, да се усъвършенстваме духовно, не материално. И през живота си се стремях да не правя много “грехове“, за да не трябва да се върна бързо пак тук. Има по-добър духовен живот от този на земята.
    от sisito | 04.10.2009 22:31

Разбира се че ме е страх от смъртта.Та кой не го е страх?Да знаеш,че никога повече няма да виждаш любимите си хора деца,съпруг,близки-направоо...ужас.Защо трябва да умираме?Защо се раждаме за да умираме?Въобще докато сме живи виждаме как загубваме хора,които са ни били толкова скъпи и после-КРАЙ,няма ги... все едно никога не са били живи.
    от kaa1 | 28.09.2009 19:57

като гледам няма много желаещи да пишат по тази тема :P !предполагам че е както живота,само че е....някъде другаде-рая или ада!мене не ме е страх от смъртта или поне засега!когато е драснато,както е драснато!къмет на всички! :P
    от rosy17 | 31.01.2009 00:55

никой ли не си зададе въпроса - ами ако има рай или ад? дали няма да е късно и да съжаляваме горко за нашето безхаберие. не е ли животът ни твърде кратък и след това - съд? аз вярвам, че всеки човек има шанса поне веднъж в живота си да познае бога и волята да го признае или отхвърли. дори да не сте съгласни с мен и да вярвате в прераждането - вгледайте са вътре в себе си. с най-добри чувства - росица
    от neosliven | 17.09.2008 18:22

Смърта е небитие подобно на онова което сме имали преди появявянето ни тук.От нея не боли-не естрашна смърта при края на живота-страшна е смърта в самия живот.Какво е психическата смърт-не е като физическата.Ако си безчувствен може ли да се каже че си умлял емоционално...Или пък ако си неемоционален и не изпитваш емоционална болка-мъртъв ли си емоционално...Едва ли.Болката кава да е по страшна от несъществуването.Като си умрял за бебето което си бил и после за юношата до стареца проблем ли е тая неусещана от мнозина смърт.Не докато не влезе страха да не загубим добрият си живот.Ако бе много лаш и не ни се живееше нямяше така да гледаме на смърта като на враг а напротив като на избавител.Има няколко много големи инстинкта пряко свързани със страха от смъртта.1 е на самосъхранението на всякя цена-жаждата за живот която е и вид ген освен психическа осъзнатост-потребност.Който е сляп-програма на тялото най вече на всеки организъм.Той помага но и пречи когато или е на ниско ниво но и на високо.Едната крайност е свързана с другата и преливат една в друга.Тук е химията и хормоните на стреса които са против хормонште на щастието примерно.Не можем да сме хем много щастливи опиянени от щастие с да сме концентрирани и нащрек.Това е вид смарт за хормоните на щадтиено сзобщо в тялоото ни има вещества които биха се уподобили на вещества на смърта но никой не го е страх дш шях.Най стряшен е самият страх и ако го нямяше нямяше дя ни пука за нищо и от смъртта и от трамвая примерно или болест някаква.Това е вид свобода-осъзнаване-просветление-с което си над илюзиятя живот и илюзиятя смърт.Въпреки че живота ми е черен не ми пука от смърттазащото живота ми е вид смърт.Не евярно че живота после си продължавал-всичко е времемно и преходно-ентропия-разпадане на цялятя Вселена.Или като се казва във филмът -Матрицата-Всичко което има начало все някога ще има край.Със здраве най вече другото е по маловажно от мен Нео от Сливен толкоз.
    от PoweR_of_DarK | 28.08.2008 22:34

Не ме е стрях от смъртта, всички сме за в гроба, така е в природата, нищо не се губи. НЕ ВЯРВАМ в прераждането както и не вярвам, че човек има душа. За мен човека е една биомашина с малко по-разширени функции, които се дължат на милиони години еволюция. Смисъла на живота е да го изживееш ползотворно, така, че да оставиш нещо на следващите поколения, било то осигурен живот, научни открития или просто ДНК-то си.
    от natalinche | 20.08.2008 18:03

Темата е зловеща, но може би когато говорим за смъртта, има шанс да предолеем цикличните пристъпи на страх от нея, които ни застигат в определени моменти от живота. Бих споделила, че по-скоро ме е страх от бавната и мъчителна смърт, свързана с агонията отколкото от внезапната след която ти просто не си усетил нищо. Много ми се иска да вярвам не точно в прераждането, а по-скоро в друга форма на съществуване след физическата смърт. Наскоро прочетох няколко книги за Ванга, които доказват феномена й и оттам придобих слаба надежда, че остава нещо от нас и след смъртта ни. Преди година и половина загубих много близък човек /покоси го Меланома малигнум за 4 месеца/, но преди да стане неадекватен той ми обеща, че ще ме пази и ще ми помага отгоре! Плаках без глас тогава, но животът ми се преобрази невероятно положително, без почти никаква моя намеса! Мистериозно съвпадение или факт? Нямам представа, но ми се иска да вярвам!
    от zaiko | 09.08.2008 20:17

Тялом със сигурност ще си там,но духом???
    от magi_rad | 08.08.2008 15:22

Едва ли,на два метра под земята и с два кубика пръст отгоре...... :( Леле не мога да си представя,че един ден ще бъда там затрупана :( ..
    от zaiko | 07.08.2008 22:42

Oтговор: Никой не се върнал от там за съжаление за да каже какво е :(
    Т.е. там може и да е по-добре отколкото тук!
    от magi_rad | 07.08.2008 20:04

Аз вярвам в прераждането и колкото и да звучи глупаво единствено ме успокоява това,че един ден ще съм с близките си хора.Но иначе и мен страшна много мее страх от умирачка.Никой не се върнал от там за съжаление за да каже какво е :(
    от stelsi77 | 07.08.2008 15:07

Всеки който казва че не го е страх от смъртта в известна степен лъже! Но не говорим за самоубийците - за тях не знам колко колко ги е страх... Но аз например не мога да си се представя сам сама- като душа на небето ... :roll: - без любимите ми хора, и за това изживявам много трудно загубата на близките си хора. Страхувам се от смъртта...МНОГО! :cry: :?
    от zaiko | 07.06.2008 23:19

И да има прераждане,какво от това?Ти да не би да си спомняш какво си правил предишния си живот?Или да живееш сегашния като се учиш от грешките на предходните?
    от dreemer | 07.06.2008 21:00

Сетих се за оная мисъл "Смърта е състояние на духа" Според мен прераждането съществува и именно спомените от предишни животи правят характера на човек.....
    от Костадинова | 29.05.2008 11:07

Ах, какъв екзестенциален въпрос. :D Не ме е страх. Вярвам в прераждането на душите и в това, че вървим по пътя си. Мисля, че това, как изживяваш живота си е по-важно от факра, че той свършва. Старая се да приемам нещата, които съдбата ми поднася и "да правя лимонада от лимоните". :lol: Страхувам се единствено и само за здравето на близките си.
    от zaiko | 15.05.2008 21:08

Не съм се замисляла,но май повече ме е страх от това ,което е преди смъртта. Не мога да си се представя като разлагащ се труп.
    от srptng | 07.04.2008 00:20

А не са ли споменните тези, който също формират личността? :)

• от Vlade | 31.08.2007 03:45

Не не си за лудницата :) И аз съм се питалкакво става след като умрем. Аз вярвам в прераждането, раждаш се в друго тяло без никакви спомени за предишния си живот.
  • Страх ли ви е от смъртта?
    от peter | 30.08.2007 21:51

Като че ли не бях се замислял или по-точно не исках да мисля за нея. Но смъртта е неизбежна. И какво?! Няма да ни има, а всичко ще си съществува. И какво става? Черна завеса, мрак, нямаспомени, няма мечти, няма живот... Толкова истъркани думи, в които не съм вниквал. Ще я има Стара планина и Дунав, ще духа вятър, ще вали дъжд, ще има деца, а изведнъж нас нямадани има. тогава какъв е смисълът? (пак до болка изтъркано) сигурно съм за психо-диагноза, нали? :oops:

Напиши отговор