Любопитни факти и общи приказки | богат и/или щастлив

Напиши отговор
  • Re: богат и/или щастлив
    от Penka Petrova | 12.04.2018 11:48

А защо не и двете?
    от optimeon | 21.02.2018 21:13

Предпочитам да съм богата
    от ivan | 17.12.2016 18:51

В повечето случаи богатсвото е свързано с щастието.Но не винаги.Давам пример със себе си.Моя доход е между 1500-2500,аз имам свободна професия.Чувствам се богат,защото имам с кого всяка вечер да излизам да ям на хубави заведения и да си позволявам почивки в чужбина за всички празници.Беден се чувствам единствено,защото заради работата нямам нови контакти със свободни жени и няма жена покрай мен в последно време. Та..ако случайно тук някое хубаво момиче иска да се запознае с човек със висок доход,който има всички възможности да глези една жена,и ако се получат нещата между нас-то тя ще може да има неща,които малко жени имат.На 27 съм.нека пише лично ако иска да се запознаем
    от Ivana | 14.12.2016 20:30

По-ценно от щастието няма :)
    от Цветелина Андонова | 24.08.2016 11:13

Парите не могат да те направят щастлив човек,но не могат да те направят и твърде нещастен :)
    от Pepi | 19.08.2016 16:34

Доста философска тема, която наистина ме накара да се замисля. Винаги съм смятала, че щастието е най-важно! Щастието е независимо от парите. Дори мисля, че парите могат да вземат много повече, отколкото да ти дават. Мисълта ми е че парите не са нужни на всяка цена за да си щастлив!
    от veselin | 11.07.2016 23:08

Сигурно някоя като тебе ,дето те е научил да ядеш пари,ама не можеш да ги ядеш 300 год ,..защото само шъркелите и костенурките живеят толкова без пари!.......тук не е рекламен сайт за богати и щастливи кредитори! :!:
    от Monika | 11.07.2016 22:55

Парите са нещо много относително, но без тях трудно се преживява. Бих препоръчала на всички по-малко да си мислят за [url=Link и много повече за хората около тях.
    от Марияна | 01.03.2016 16:06

Не всичко е пари в този живот,но пък без тях трудно се живее.
    от Деница | 21.01.2016 14:46

За мен е така не си ли здрав не си и щастлив,но за да си здрав трябват пари с които да поддържаш това здраве,всичко опира до тях.А тези които казват,че парите не купували здраве ще и кажа да не стигат до това положение защото ще си променят мнението много.Това беше моето мнение.Не всички са щастливи и богатите и бедните на всеки му се случва да има трудни моменти в живота,само че ако имаш пари по лесно ще преживееш кофти дните,ще отидеш на почивка с родители или приятели,все ще се намери какво да направиш за да си подобриш настроението стига да ги имаш.
    от | 04.02.2015 17:48

има различни случаи, определено тия хора, които парите са им паднали от небето, без труд и упоритост, няма да ги ценят. аз говорих, за тия хора, които си направили парите сами и сега им се наслаждават. Вярно , че са изключителни егоисти, живеят за удоволствието (нито деца, нито жени), но и това ги прави щастливи.
    от Reni Sivova | 03.02.2015 13:20

Въпрос на гледна точка.. Важното е да живеем добре с това, което си имаме.
    от д-р Цончев | 29.01.2015 13:05

Животът е шарен ....
    от Мария | 27.01.2015 22:00

Преди години един "приятел" спечели мнооого пари на лотария. Купи си огромно жилище - мезонет, обзаведе го като по Некерман, купи си страхотна кола последен модел, вила на морето. Със жена му бяха на седемнайстото небе от щастие. Решиха че парите са им достатъчни и не им трябват приятели и се отдръпнаха от всички "плебеи", и започнаха да се движат с новобогаташи като тях. В последствие отвлякоха детето им за откуп, после го намериха пребито и нещо му било засегнато в мозъка. Тръгнаха по доктори из Европа, продадоха страхотната кола, вилата на морето и мезонета. Парите се свършиха. Богатите "приятели" ги изоставиха, естествено. Той опита да се върне на работа там където си беше преди да забогатее, но вече си беше затворил пътищата. Започна работа в строителството, а жена му чисти входове за да си помагат с парите. Изводите вие си ги направете. Друга ситуация. Имам едно приятелско семейство, от времето когато тренирах алпинизъм. Мъжа беше пещерняк. Паднал в една пешера, получил ужасни наранявания, в последствие започнаха да му гангренясват краката. 8 пъти ги рязаха, докато накрая стигнаха почти до торса, от краката му останаха само около 4 пръста. Обаче жена му през всички тези години е до него и го подкрепя. Живеят на неговата пенсия за инвалид с придружител, и каквото тя изкара като надомна шивачка на дрехи. Може да са бедни, някой път нямат пари и за ядене, но пък се обичат както се обичаха и преди 20 години откакто ги познавам. И когато го питат дали е щастлив, отговаря "Имам най - прекрасната и любяща съпруга, имам и покрив над главата си. Какво повече може да му трябва на човек за да е истинси щастлив?" Тук говорим за човек без 2 крака. Така че щастието е въпрос на индивидуален светоглед, а не на пари. С пари не може да се купи щастие, ако го нямаш отвътре. Да, можеш да си купиш "любовта" на някоя кифла, но дали наистина това е Любов. И ще те направи ли тя щастлив?
    от | 26.01.2015 20:49

има богати и щастливи, със сигурност, наблюдавала съм ги от близко.
    от viakimova | 26.12.2014 14:32

Предпочитам да съм здрава, аз, сина ми и близките ми хора. Никога не съм била богата, няма и да бъда хаха, така че не зная какво е това :lol: Но пък съм била/и съм щастлива, защото имам покрив, усмихнато дете, безкрайно разбиращ мъж до мен и здрави родители. Винаги само на заплатата съм си разчитала, тия хиляди пари дето ги говорите сигурно никога няма да ги видя :P
    от д-р Цончев | 24.12.2014 17:17

Идейно!
    от Donka Muceva | 23.12.2014 14:38

Богат или беден? Веднъж един богаташ решил да заведе детето си в една селска ферма, за да му покаже колко бедни могат да бъдат хората. Те прекарали денонощието в едно много бедно семейство. Когато се върнали вкъщи, бащата попитал сина си: - Хареса ли ти пътешествието? - Беше удивително, татко! - Видя ли колко бедни могат да бъдат хората? - попитал бащата. - Да. - И какво научи от това? Синът отговорил: - Видях, че ние имаме едно куче вкъщи, а те имат четири песа. Ние имаме басейн в градината, а те - локва, на която не се вижда края. Ние осветяваме градината с лампи, а на тях им светят звездите. Ние имаме навес в задния двор, а те имат целия хоризонт. Бащата онемял от тези думи на сина си. А синът добавил: - Благодаря ти, татко, че ми показа колко богати са тези хора.
    от Flora Koleva | 19.12.2014 11:05

Познавам щастливи хора, които са бедни и щастливи хора, които са богати. Не мисля, че парите имат тоолкова голямо значение. Просто хората виждат щастието по различен начин и в различни сфери.
    от Damian Damrev | 18.12.2014 12:24

Определено вярвам, че когато си богат, можеш и да си щастлив. Какво му пречи на щастието да си финансово добре :) :lol:
    от Filipa Rumenova | 25.11.2014 14:28

Богат и щастлив ехааа, звучи добре, колко ли хора са така???
    от д-р Цончев | 21.11.2014 14:42

Богат, строен и млад.... ех!
    от Teodora Popova | 20.11.2014 12:45

Аз не съм богата, но съм щастлива и с малкото, което имам. А можеше и да го нямам.
    от Румен Маринов | 18.11.2014 14:54

Според мен, парите са просто едно средство за оцеляване. Ако си с богата душа, широко скроен и така натам, може да си щастлив и с малко пари.
    от Спас Спиров | 18.11.2014 13:10

По-добре богат и здрав, отколкото болен и беден :lol: :lol: :lol:
    от Борислава Генова | 17.11.2014 15:44

Абе не съм срещала беден и щастлив човек. Под беден разбираме наистина беден, човек с много малко или без никакви доходи. Така че нямам идея дали щастието е в парите. Аз съм щастлива, с малко или с много, но без тях не мисля, че ще съм щастлива :)
    от Димитрина Димитрова | 12.11.2014 13:36

Никой не може да ме убеди, че няма щастие в парите. Ако обичам ближния си и той ме обича, но нямаме пари , това дали ще ме направи щастлива...НЕ! Да не мога да си платя тока и водата, да не мога да си платя на детето образованието и така нужните частни уроци, да не мога да отида на разходка в парка, защото нямам пари за билет за градския транспорт???? Да не мога да отида на лекар, защото нямам пари да си платя осигуровките, за частен преглед да не говорим.. и така нататък и така нататък.. Така че за мен голяма част от щастието на човека е в парите. Нямам идея колко са щастливи онези, които не си знаят парите, колите и къщите, но знам , че когато имам нужните средства, аз съм щастлива.
    от Мария | 07.03.2014 03:42

Зависи какви суми разбирате под богатство. Аз например бих се чувствала истински богата ако имам едни 30 000 лева, колкото струва една къщичка в едно чудесно китно градче в северозападна България. От там нататък ми трябват едни 250 - 300 лева месечно за да не умра от глад. Нищо повече не би ми трябвало за да се чувствам богата и щастлива. Е, може да има и пълно щастие - освен гореописаното да имам и любимия мъж до себе си. Но още никой не е станал от мъртвите и за жалост той няма да направи изключение.
    от Николай | 01.03.2014 14:48

За мен пък парите са щастие, нека бъдем реалисти. Не са ми най-голямото щастие, но пак са щастие. :)
    от suzana | 09.08.2013 21:06

Аз съм на мнение,че парите са от голямо значение,имало е моменти в които съм разполагала с доста пари и такива моменти които са ми стигали само да преживявам някак си...и честно казано не бях щастлива,изобщо дори.Мислите ми почти всеки ден бяха как да ги разпределя за следващия месец за да имам да платя сметките и да останат за храна.Не казвам че трябва да имаш купища пари за да си щастлив,но така прилично заможен да си за да ти стигат за всичко нужно,да не се лишаваш и да не се налага да събираш няколко месеца за да си купиш обувки или някоя дреха,а не дай си божа да се налагат и лекарства тогава парите наистина са доста от значение.За мен е така не си ли здрав не си и щастлив,но за да си здрав трябват пари с които да поддържаш това здраве,всичко опира до тях.А тези които казват,че парите не купували здраве ще и кажа да не стигат до това положение защото ще си променят мнението много,загубих баща си заради това,че нямахме достатъчно пари за да му осигурим правилното лечение ако имахме средствата сега най-вероятно щеше да е сред нас.Това беше моето мнение.Не всички са щастливи и богатите и бедните на всеки ми се случва да има трудни моменти в живота,само че ако имаш пари по лесно ще преживееш кофти дните,ще отидеш на почивка с родители или приятели,все ще се намери какво да направиш за да си подобриш настроението стига да ги имаш :)))
    от Деян Иванов | 20.06.2013 13:01

Здрав най-вече. Че като гледам какъв напрегнат живот водим по голяма част от българите. Не е добре положението!
    от ivan | 05.05.2013 10:36

По-важно е да си богат със здраве и верни приятели, отколкото с пари. Парите днес ги имаш - утре ги нямаш, а фалшивите приятели, когато си финансово богат са колкото щеш. [url=Link company[/url]
    от jerrymaguire | 20.08.2010 21:12

Поглеждайки граматически, това дори не е въпрос ! Темата е интересна, всеки я рабира по различен начин. Ще се радвам да я дискутираме по-дълго :)
    от karman5510 | 20.08.2010 17:14

Виждал съм богати хора,не зная дали са щастливи,но щастливи бедни ,не съм виждал.Правилен ли е въпроса въобще?Това не са ли различни параметри?
    от pulsatorka | 11.08.2010 22:23

Трудно, но като си набелязал достойна цел, няма как да остане невъзможна.
    от jerrymaguire | 10.08.2010 13:44

Мисля, че намерихме общ език. За повечето хора е важно да бъдат харесвани, да имат добро име в обществото - каква цена плащат за това ? Вниманието е безценно ! Благодаря Ви, Анка !
    от ankamar56 | 10.08.2010 12:22

Здравейте jerrymaguire, радвам се, че има дискусия на тази тема. Човек се чуства предаден /зле, ако има очаквания. Има очаквания-> има страдания. Ако приемете, че силите на другите около вас не им позволяват да постъпят както Вие очаквате, то проблемът не е при Вас, а при тях. И затова Вие да заприличвате на крепост и да се лишавате от хубавите изживявания само защото "хуните" могат да влязат във вашата територия /или това, което считате за лично пространство/ е самонаказание. Надявам се да прескоча стените , издигнати толкова старателно, и да стигне до Вас това послание. С още по-добри пожелания
    от jerrymaguire | 08.08.2010 02:52

Здравейте ! :) Чудесно е, че сте се зачели в това, което съм написал. Не искам да се оправдавам защо съм го сложил там, само ще подчертая думата Понякога ! Не смятам, че вие, както и аз непрекъснато сме отворени пред обществото и приятелите си или както Станислав е цитирал Джесика Лим ( неуместно за мен, връщайки се на подчертаната дума ) излиза, че аз всеки ден се събуждам със стени около себе си, страхувайки се да не би да бъда наранен. По-скоро заради случаите, когато съм бил отворен и в последствие предаден, са ме накарали да напиша това. А относно темата - Анка, съгласявам се само с последното ти изречение преди пожеланията , визирайки и съгласявайки се с философията на Диоген :) Богати и щастливи има само може би, предполагам около1% от населението на земята. А парите могат да бъдат причина за щастие само тогава, когато ги имаш и спасиш нечий живот благодарение на тях...но това май е извън контекста :) С още по-добри пожелания ! :)
    от Stanislav_ | 07.08.2010 01:50

Oтговор: .....Понякога поставям стени около себе си, не за да отблъсна хората, а за да видя на кого му пука достатъчно, за да ги разбие !.....
    "Сутрин ние изграждаме стена около себе си, за да не ни наранят. Но в края на деня се озоваваме сами в затвор, построен от самите нас!" :roll: Джесика Лим
    от ankamar56 | 06.08.2010 22:23

Здравейте jerrymaguire , "Понякога поставям стени около себе си, не за да отблъсна хората, а за да видя на кого му пука достатъчно, за да ги разбие !". Важно е какво мислим, защото го излъчваме наоколо, но по-важно е да знаем, че не сме център на Вселената, за да пробваме на кого му пука за нас, та да ги разбие стените, които ние сме издигнали. Толкова ли сме от значение за цялото, че някой да си прави труда специално да си проправя път до нас, рушейки стените, които ние сме издигнали ? мисля, че не сме. Защо хората да влагат усилията си в издигането на безсмислени стени, зад които те се чустват "по-сигурни" и защитени? От какво се страхуват хората - че другите ще им наранят безценното его ? То така и така не им трябва, а е само причина за множество страдания. Егото е лош господар и би могло да бъде добър слуга. По-добре е да се използва за конструктивни цели, а не разрушителни /събарянето на стени/. А щастието не е свързано пряко с парите/богатството. То /щастието/ е едно равновесно състояние на вътрешен мир и хармония. Но някои богати хората могат да бъдат и щастливи, достигайки това състояние. Но също така и бедни хора могат да бъдат щастливи. С най-добри пожелания
    от jerrymaguire | 13.07.2010 14:49

Прочетете в Google.bg за живота и идеите на Диоген Синопски ( Циника ). От неговото битие може и да намерите отговора, който търсите !
    от cveteto70 | 13.07.2010 11:26

нищо няма значение ако няма любов.само любовта ще спаси света.
    от stellar | 12.07.2010 22:42

Благодаря, ама знаеш ли колко ми е трудно да се справя с нямането! :|
    от pulsatorka | 12.07.2010 22:35

8) И все пак си е хубаво преди всичко да си здрав, за да се зарадваш на имане.Пожелавам го от все сърце!
    от Stanislav_ | 11.07.2010 00:33

Има една стара поговорка, която гласи: По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен. 8)
    от stellar | 10.07.2010 21:50

Здрав! :P
    от pulsatorka | 10.07.2010 21:49

Хубаво е да намериш равновесие. Просто си намираме средства да бъдем щастливи.Нужна е и хармония на духа.Пожелавам го на всеки, защото аз май си го имам - хармонията и щастието, де! 8)
    от Stanislav_ | 04.07.2010 21:27

Самите пари не могат да определят нищо. Хората определят за какво ще ги ползват. Ако имаш много пари и ги използваш, за да помагаш на хората ще си щастлив ли? Ако имаш много пари и ги трупаш само за себе си, щастлив ли си? Какво означава благотворителност и има ли почва у нас? :)
    от cveteto70 | 04.07.2010 14:45

парите за мен лично са само и единствено средство за препитание.нищо повече.щастлива съм когато обичам и съм обичана.за мен любовта е всичко.
  • богат и/или щастлив
    от lieb_mich | 04.07.2010 03:04

Може ли да бъдеш богат и щастлив? До каква степен парите носят щастие в днешно време? Кога парите могат да бъдат причина за твоето щастие?

Напиши отговор