Любопитни факти и общи приказки | една човешка болка

Напиши отговор
  • Re: една човешка болка
    от elisaveta41 | 15.11.2009 09:53

Аз също имах гастрит,преди много,много години,знам какво е чувството-ужасно.Майка ми и баща ми имат язва,което наистина вече мисля,че не се лекува.На майка ми вече два пъти й се пука язвата и преживя две огромни операции,но слава Богу преживя ги.След първата й операция,започнахме в къщи да готвим без запръжки,от тогава пържено не се яде,в смисъл всичко е само варено и печено,избягва се това,което може да раздразни стомаха й.Не помня кога точно изчезна гастритът ми,на лекар не съм ходила и лекарства не съм взимала никакви,но след толкова много години,аз продължавам да готвя по същия начин,но когато не съм в къщи не се съобразявам какво ще ям и вече не ми пречи на стомаха.От много време не ме боли,нямам киселини и изобщо се чувствам много добре,не знам в диетичното готвене ли е причината да се оправя,но предполагам,че е това,защото не съм правила нищо друго.Опитайте,от опит глава не боли,дано пък да се справите.
    от krusteva 71 | 10.06.2009 19:51

zdraveite!Ako vse oste e ostanala nadejda i optimizum,ako vse oste imate sili i sredstva_zapomnete imeto profesor HIKOLA GRIGOROV-SOFIQ.Ako ima interes ste vi dam koordinati.
    от hvanati v izmama bg | 10.06.2009 19:44

Благодаря за одговора.Но ще ти цитирам едно изказване на група видни американски учени-гастрит основаващ се на чисто нервно заболяване е доста съмнителна диагноза.Такава диагноза обикновенно се поставя на хора преживели значителен нервен срив, "ветерани от воините",хора преживели домашно насилие или подложени на силен емоционалин стрес.Имах честа да се срещна със стотици хора, болни от гастрит и мога да кажа на фона на техния личен опит, че при всички вземали антидепресанти се е наблюдавало понижаване на симтомите и известно подобрение-ефекта на лекарството е да успокои стомаха чрез успокояване на нервите-представи си следната ситуация изпитваш непоносима болка от зъбит в кръкът ти пирон и за да премахнеш болката ти вземаш морфин,да няма да те боли но можеш ли да вземаш морфин постоянно, като е по лесно да отстраниш пирона.Подтискането на болеста не я лекува,личен опит.При теб е имало добро стечение на обстоятелствата ,случаино си премахнала източника на проблема и за това се е получило подобрение, но много хора не успяват да открият дразнителя.А може би си имала в предвид ,че вземаш антидепресанти в продължение на толкова години, не виждам как точно си се излекувала ,да си зависим от лекарства не означава че си здрав.Дано да не е второто.Поздрави и приятен ден.
    от abigail | 10.06.2009 18:50

Напълно е възможно всички тези проблеми да са на нервна почва.Аз също съм имала гастрит и рефлукс когато бях на 18 г. Правиха ми поне два пъти гастроскопия. Оказа се, че е на нервна почва. От нерви, в най общия смисъл на тази дума, организмът започва свръх производтсво на стомашен сок, който разранява лигавицата на стомаха. Това го разбрах в последствие след като отидох на невролог заради други проблеми и той ми изписа антидепресант.От тогава, това са близо 17 години нямам сериозни проблеми със стомаха. Да не ме чуе дявола.
    от hvanati v izmama bg | 10.06.2009 15:57

Обръщам се към всички болни от гастрит,язва или рефлукс.ВИЕ НИКОГА НЯМА ДА ОЗДРАВЕЕТЕ.Може да звучи жестоко,може да ви накара да се почувствате зле, но това е ИСТИНАТА.Единственият ви шанс е да се научите да живеете с болестта,да я приемете и разберете,и тогава, може би , ще имате някакъв шанс да водите нормален живот.
  • една човешка болка
    от hvanati v izmama bg | 10.06.2009 13:55

Здравейте.Бих искал да споделя, с хората в форума, моето лично мнение и наблюденията ми натрупани през живота, спрямо лекарската професия.Какво е да си лекар. Това е първият важен въпрос, които всеки новоизлюпен пазител на човешкото здраве трябва да си зададе .Найстина какво е да си лекар,какво е чувството да спасиш човешки живот, или да гледаш безучастно как някой умира.Имах честта да се сблъскам със десетки лекари досега и ми бяха поставени десетки диагнози и изпих стотици лекарства ,но какъв бе ефектът от всичко това...5 години след началото на болестта ,аз все още се мъча да живея нормално ,въпреки ежедневната борба с нея.Ще попитате от какво си болен ,не е рак ,не е спин ,не е някое фрапиращо заболяване за което се събират пари по телевизията,и все пак е достатъчно силно и неприятно, за да ти отрови живота и да се почувстваш безполезен и недъгав.Да това е ГАСТРИТЪТ и всичките произтичащи от него рефлукси,болки,гадения и т.н.смело мога да кажа че това е бичът на века, за човечеството.НЯМА ПЪЛНО ОЗДРАВЯВАНЕ от гастрита, борих се с този звяр 5 години и нищо, тои е все така силен и непоколебим.Тои се храни от вашата слабост-газирано,цигари,алкохол,пържено и какво ли още не.Много лекари ме убеждаваха- о, ти ще се оправиш моето момче, няма страшно това е лесна работа, ето ти една рецептичка за 50лв и няма да имаш проблеми.И аз купувах и пиех лекарства,но неби непомагаха и при всяко мое ходене до лекаря тои се променяше ставаше все по раздразнителен и се чудеше как да се отърве от мен, но си ми пишеше рецептички за по 50лв и аз пиех ли пиех.Един ден не издържах и си казах, даи да отида при друг лекар,реших да разпитам за наи добрия лекар в региона и ето ме при специалиста.Посрешна ме радушно, стиснах ме си ръцете, тои прибра касовата бележка за 25лв, за услугите му и започна да ме лекува , обясняваики ми че всичко ще се оправи и че това е лесна работа.И аз си тръгнах щаслив че такъв голям специалист ме е поел, стискаики в лявата си ръка рецептичката за 50лв.Но неби месеците си минаваха ,а подобрение нямаше, но стана нещо странно ,след петото ми ходене при специалиста тои взе да се променя,чудеше се как да се отърве от мен,стана раздразнителен и неспокоен като ме видеше се обръщаше на другата страна, все едно казваше -абе ти пак ли си тук, не разбра ли че те тъпчех с лекарства за да си платя вноските за колата и вече не ми трябваш. И аз го разбрах.но си рекох е нишо де двама не успяха, ще пробвам при някои по голям специалист, и ето ме в СОФИЯ, градът на надеждата ,столицата на моята мила родина, дом на наи големите умове в гастроентерологията и от тук започна приключението ми по болниците, обиколих 4 болници и ме лекуваха 4 видни доцента, но о чудо всеки един от тях след 5 ходене при него се променяше като с магическа пръчица от начало ме посрещаха весели и изпълнени с чувството на превъзходство над болеста ми. Успокояваха ме с думите- няма страшно моето момче, туи твоито е нищо работа, но накрая след поредния неуспешен опит ме гледаха все едно съм муха кацнала на бюрото им.И така един ден, загледан в отражението си, размазано от стичащия се дъжд , върху прозореца на мизерната ми квартира ,която бях наел докато ме лекуваха специалистите,си казах, маи е време да се прибираш в къщи приятелю......и сега след 5 години,6 лекари и лекарства за 1000лв мога да кажа че се чувствам все така......ЗЛЕ.Не знам дали съществува лекар на тази планета, които наистина да е загрижен за хората.За мен лекар трябва да бъде човек напълно одаден на мисълта да излекува своя пациент, дори ако е нужно да даде живота си за него.......но не мисля че съществува такъв човек, а дори и да има как да бъде открит на фона на купищата лекари, родени с едничката цел, как да изръся тоя нещастник"пациента".

Напиши отговор