В момента е 15.05.2021 10:31
Търся лекар | Консултация с невролог

Напиши отговор
  • Re: Консултация с невролог
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.04.2015 07:55

В момента работя с пациенти с ЛАС, резултатите като цяло са обнадеждаващи, но ще ми трябва още доста време за да публикувам ясни заключения.
    от doreta | 25.04.2015 21:37

Д-р Цончев ,по телевизията гледахме за един апарат, с който помогнахте на една парализирана жена.Този апарат може ли да помогне на човек болен от ЛАС?Става въпрос за майка ми,която е на 68 години.Краката й са напълно парализирани и почти е обхванало ръцете.Вече има промяна и в говора и дишането.Благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.10.2014 20:23

Трябва невролог да я види и да прецени, ако има нужда да направи изследвания и най-малкото да отхвърли някои заболявания.
    от Plamena | 04.10.2014 21:54

Добър вечер д-р Цончев. Искам да попитам няколко въпроса свързани с майка ми... Тя е на 40 години от 2 години започна постепенна промяна в говора и от рода на трудно произнасяне на някои думи, разсеяна е (все едно се пренася на друго място) също така има тикове които се изразяват в неконтрилуеми движения на ръцете и главата за които като я попитам защо прави така тя ми отговаря че не се усеща когато го прави.. много съм притеснена правен и е скенер на главата на който нищо не и откриха.. Благодаря много за отговора предварително..
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.04.2014 19:53

Мога да препоръчам невролог в София.
    от мария | 11.04.2014 00:05

Здравейте д-р Цончев,аз съм от Стара Загора и имам нужда от добър невролог.Сина ми е на 23 години и получи 2 исхемични инсулта.Към кого да се обърна за правилно лечение?
    от мария | 11.04.2014 00:01

Имам нужда от добър невролог
    от krasteva | 10.04.2013 19:31

Здравейте,синът ми претърпя катастрофа на 20.03.2013.В резултат има множествени счупвания на подбедрицата,които оперативно са оправени,но лопатката е счупена на две места- в средната част на лопатката и на лявата раменна става-счупване на фоса гленоидалис на лопатката.По този въпрос лекарите нищо не направиха и оставиха тези счупвания да зарастнат от самосебе си.Но не е това проблема.След направено ЕМГ на лява ръка заключението е -тежка аксонална увреда на страничния сноп на левия брахиален плексус в остър стадий.Не се установяват данни за ранна реинервация. Искам съвет каква рехабилитация да провеждаме за да се подобрява състоянието на ръката.В момента никой не ни насочва да се правят такива такива процедури и това много ме притеснява.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 10.04.2013 16:21

Моля, пишете на кирилица!
    от krasi | 09.04.2013 23:11

(ISKAME KONSULTOCIQ S NEVROLOG) Sinat mi e na 12 g i imame problem sas za4arvqvane i plamvane na ushnite midi v sqka ve4er.Tarsim reshenieto s godini. slagame postoqno mokri karpi no ne pomaga a za kratko oblek4ava.Pri za4istvane i lek udar se za4ervqvat sashto. MOLQ POMOGNETE NI :?: BLAGODARIM VI :!:
    от Теди | 28.03.2013 13:56

Здравейте,д-р Цончев! Аз имам един въпрос:от 17години съм с обилно потене по цялото тяло и лятото и зимата.Аз съм жена на 40год.Живея в малък град до Ямбол.Правила съм много изследвания през годините,но ми казват че всичко е на нервна основа.Аз имах наистина силни стресове и продължителни и получих безсъние и хронични възпаления на пикочо-половата система,храносмилателната,дихателната.Но това изпотяване най ми пречи.Няма значение дали е лято или зима-все съм потна.А от това съм все болна.Ходила съм и на психиатър и на невролог,но нищо не се получи-все си потя.Последно един лекар от Сливен ми изписа белергамин,но нещата са същите.Праща ми в София,за да ми направят някакво измерване на потоотделянето,но пък ми каза:ама и те изписват като нас същите лекарства.Въпросът ми към вас е:Има ли смисъл от такова измерване?И още нещо:познати ми казват да търся добър лекар специалист в София.Вие може ли да ми упътите към такъв и има ли разрешение въобще моя проблем или както ми каза последно лекаря при който ходих:това си е индивидуалност на самия човек.Благодаря ви предварително за отговора.
    от rosi | 22.02.2013 18:10

Да благодаря за отговора :) Аз междувременно се консултирах и с проф. Иван Миланов- невролог и той ми върна следният отговор: "Не зная дали са сбъркали диагнозата, но втренчването е нещо различно, което налага изясняване в болница." Така, че явно ще взимам направление и отново ще ходя на преглед.
    от д-р Цанко Стефанов | 22.02.2013 17:38

Ако сте от София... Национална кардиологична болница - Трета градска, зад Кино Арена - Запад, в ДКц, взимате направление и се записвате за преглед с невролог - търсете д-р Бойко Милков. Разкажете му в детайли, особено моментите на замръзване, защото това ми прилича на друго заболяване, но най-вероятно може да греша. Нека професионалистите в неврологията се изказват. Оттам ако се прецени, в планов порядък, помолете за прием, ще ви се направят нужните изследвания и ще се уточни. Задължителните са скенер, ако е необходим - ЯМР, проверява се има или няма отпадна симптоматика, спокойно! Просто действайте.
    от rosi | 22.02.2013 14:23

Здравейте, На 32 години съм и преди 7 години ми поставиха диагноза мигрена, след неврологичен преглед, анамнеза и едно чисто ЕЕГ. Пристъпите ми са много тежки с гадене повръщане и отпадналост. По време на бременноста ми стана съвсем нетърпимо, но някак си устисках. За мое най-голямо нещастие малката отключи пароксизмален тортиколис, на който също поставиха диагнозата, на база на моята мигрена. След раждането, мигренозните пристъпи се промениха, преди всеки пристъп предният ден съм със силно вертиго направо едвам ходя. Отново отидох на невролог, прегледа ме не ми пусна никакви изследвания и ми изписа Сибелиум. Въпрасният медикамент не ми понесе и затова го спрях. Но вчера ми се случи нещо което не ми се беше случвало от години. Имах доста тежък ден и на връщане докато чаках метрото погледнах колко е часът, има голям часовник на който двете точки мигат. В момента в който го погледнах и замръзнах не мигах, нито можех да си отместя погледа, започнах да усещам напрежение в главата (просто не знам как да го формулирам по друг начин), а шумът около мен като че ли затихна, все едно стана фонов. Не съм сигурна колоко трая това, но, едва ли е повече от минута, освестих се защото политнах назад да падам. Успях да се задържа, но това преживяване много ме уплаши. Това ми се е случвало и преди така да отцепвам, но този път беше доста по-притеснително. Само да добавя, че като малка около 2 г. съм имала комоцио. Въпросът ми е възможно ли е да са ми объркали диагнозата, защото това втренчване хич не ми прилича на мигрена?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 09.06.2012 19:34

Не познавам, за съжаление, в Стара Загора. Но вероятно има добри специалисти.
    от rosi4ka88 | 07.06.2012 14:54

А случайно за Стара Загора да знаете някой добър?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 07.06.2012 13:41

С голяма вероятност е за неврологичен преглед. Възможно е да е по принципа на мигренозен пристъп, който води до съдова дисрегулация и изява на посочените симптоми. Добре е при такъв пристъп да се потърси мнението на невролог.
    от rosi4ka88 | 06.06.2012 19:40

Здравейте! От известно време мъжът ми има странен проблем, а именно много силна болка в дясното слепоочие, когато приеме малко количество алкохол, например 1 бира или 50 гр. ракия. За първи път това се случи преди година,но отшумя, когато спре да пие изобщо, дори бира. От няколко месеца насам проблемът отново се обади и той отново спря да пие. Оказа се обаче, че започнаха болки дори, когато не пие. Казва, че получава силно напрежение в областта на дясното слепоочие, очите му стават много червени и започват да сълзят. Отидохме на лекар - той се изуми, но го изпрати на очен лекар. Очният лекар му направи необходимият преглед и каза, че не вижда нищо необичайно...очите са му съвсем добре, даже няма никакви симтоми за някакъв диоптър. Очният лекар каза евентуално да се конслултираме с невролог. Та искам да попитам дали е известно на някой подобен проблем и как да го излекуваме?
    от fo77 | 02.07.2009 12:07

9154411 - Пирогов Има професор Габровски и доцент Габровски Професор Габровски приема от 8 до 8 и 30 всеки ден, чакаш пред кабинета му. Чудя се как е възможно в един малък град да не успея 5та година да достигна до точна диагноза и лечение. Искам да работя за града си, не за София! Защо не направите достъпни и за нас вашите компетенции?
    от fo77 | 01.07.2009 15:59

Бихте ли ми дали телефон за записване при доктор Габровски от Пирогов? Благодаря ви много!
    от fo77 | 30.06.2009 22:30

Доктор Цончев, благодаря ви много за отговора. Ще се опитам да се срещна с доктор Габровски.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 29.06.2009 11:41

Пирогов, д-р Николай Габровски.
    от fo77 | 28.06.2009 16:53

Доктор Цочев, бихте ли ми препоръчали добри специалисти по невро-хирургия в София в областта на гръбначния стълб?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 27.06.2009 20:53

Според мен е по-правилно да се консултирате с невролог. Мога да препоръчам добър специалист в София.
    от fo77 | 25.06.2009 22:16

Здравейте! Сега съм на 32. На 6 години получих силна лордоза и обездвижване в областта на кръста. Тогава лекарите не разбираха откъде точно идва проблемът. Преди 4 години и половина след като родих, се появи една зона на левия ми крак, която не е чувствителна (от опашна кост до пръстите на крака) и която ме боли след по-голямо натоварване или при простуда. Направих си ЯМР и наблюдението на лекаря е следното: "Засилена физиологична лордоза. В лумбалния сегмент на гръбначния стълб се наблюдават малформативни изменения: На ниво Th12-L1 е налице дилатация на епендималния канал, предизвикващо леко разширяване на conus medullaris. Дистално се установява разширение на гръбначния канал и дурална ектазия с ликвореквивалентна сигнална характеристика на съдържимото. Кореспондентни на експанзията промени в телата и дъгите на лумбални прешелени. Хипоплазия на L2, L3 и L4 и междупрешеленните дискове L2-L3 и l3-L4. На второто посочено ниво са налице калциеви депозити, проминиращи към гръбначния канал. Изобразените мекотъканни структури не показват патологични промени." Посъвеваха ме да се срещна с неврохирург за консултация, но тъй като казаха, че проблемът ми не е често срещан, искам да ви помоля да ме насочите към специалисти, които работят в тази област.
    от sevito | 25.06.2009 20:57

Пак за невролога.Ако някой има време,може да ми прати и мейл на адрес: erti1999@abv.bg.Ще бъда много благодарна,ако се отзовете!
    от sevito | 25.06.2009 20:44

Здравейте!Аз също искам да попитам за невролог.Моя близка се нуждае и смятаме да я водим при проф.Стаменова от "Царица Йоанна",затова моля за мнения за нея и препоръки.Знам,че е голям специалист,но все пак се притесняваме.Ще се радвам,ако отделите време.Благодаря предварително!!!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 18.06.2009 16:15

Моля, пишете на кирилица.
    от veseto_0405 | 16.06.2009 17:32

Zdraveite.iskam da popitam ne6to svurzano s ba6ta mi.poneje toi katastrofira predi 10 dni i e paraliziran,ne moje da si sviva prustite na racete ina4e tqh gi dviji,ne moje da hodi no gi murda leko krakata.hodihme na magniten rezonanns da mu snimat krusta no se okaza 4e ne idva ot tam problema.i ni kazaha 4e pak trqbva da go snimame samo 4e v zonata na vrata.vazmojno li e ot tam da idvat tezi problemi s paralizata i 6te se opravi li 6tom pone malko si murda krakata,a ne e paraliziran na cqlo.molq vi otgovorete mi.

• от Доц. д-р Цончев, дм | 25.08.2007 19:10

По отношение на болките в гърба - те имат доста широка диференциална диагноза в зависимост от вида и локализацията. Моля, погледнете следния материал: Link

• от vily | 24.08.2007 14:29

Oтговор "д-р Цончев": При "прекаляване" с цигарите и кафето такива оплаквания са често явление - екстрасистоли (прескачане на сърцето), бодежи в сърдечната област и др. Евентуалното им намаляване обикновено намаляват оплакванията а и се отразяват общо благоприятно на орнганизма, да не говорим, че намаляват риска от доста заболявания. Така, че подобно ваше решение е доста правилно и предполагам ще има ефект...
    В интерес на истината пуша доста малко/ 5-10 цигари дневно/ дори и по-малко, кръвното ми си е обичайно ниско, рядко имам горна граница над 100, гадното е, че взе да усещам бодежи в гърба, но смятам да не психясвам, Ако има отношение теглото ми е около 45-47 кг

• от Доц. д-р Цончев, дм | 24.08.2007 13:19

При "прекаляване" с цигарите и кафето такива оплаквания са често явление - екстрасистоли (прескачане на сърцето), бодежи в сърдечната област и др. Евентуалното им намаляване обикновено намаляват оплакванията а и се отразяват общо благоприятно на орнганизма, да не говорим, че намаляват риска от доста заболявания. Така, че подобно ваше решение е доста правилно и предполагам ще има ефект...

• от vily | 24.08.2007 11:10

Oтговор "д-р Цончев": за Vily: по тези данни не виждам нещо притеснително. Единични екстрасистоли (надкамерни или камерни) са честа находка и следва да се вземат мерки когато зачестят над определен брой и започнат да предизвикват оплаквания - дискомфорт в сърдечната област, падане на кръвното, световъртеж, сърцебиене и т.н.
    Д-р Цончев моного Ви благодаря! смятам да наблегна на чайчета и ще намаля цигарите! Успокоихте ме

• от Доц. д-р Цончев, дм | 23.08.2007 16:41

за Vily: по тези данни не виждам нещо притеснително. Единични екстрасистоли (надкамерни или камерни) са честа находка и следва да се вземат мерки когато зачестят над определен брой и започнат да предизвикват оплаквания - дискомфорт в сърдечната област, падане на кръвното, световъртеж, сърцебиене и т.н.

• от Доц. д-р Цончев, дм | 23.08.2007 16:36

за Boos: не съм неврологно мога да препоръчам в ИСУЛ - Клиника по неврология доц. Цанкова, доц. Василева, д-р Клисурски

• от vily | 23.08.2007 10:15

Привет, много се извинявам ако въпрос ми не е адресиран правилно, но факта че ми е за първи път се надявам да ме извини, Така , за мой срам отивам на профилактичен преглед на ,35 години /*, а иначе се водя информирана. Лошото е, че нямам принципно оплаквания, но последно време нещо малко ме пробожда в гърба около сърдечната област, Личния ми лекар каза че съм добре, на ЕКГ кардиограмата има следния запис 65 у/м, PR -144 ms GRS 82 ms QT/QTs 402/413 ms P/QRS/R 40/58/58 RV5/SV1 0.800/0.830mV RV5/SV1 1.630 1100Синусув ритъм 1470 с отделни суправентикуларни екстрасистули 9140 ** анармален ритъм ЕКГ Трябва ли да взема някакви мерки, има ли начин да ми препоръчате някакви действия, които бих могла да предприема? Благодаря и се извинявам много

• от Boos | 22.08.2007 16:00

Д-р Цончев,Хиляди благодарности за отговорите,бихте ли ме насочили към добър невролог в София(ако вие сте такъв, каде мога да Ви намеря?)Пожелавам Ви много здраве.

• от Доц. д-р Цончев, дм | 21.08.2007 21:30

Самите ошипявания също могат да доведат до подобна симптоматика. По отношение на инсулта - основните предпоставки за хеморагичния инсулт са две - хипертония и дефект на стената на мозъчен съд (т.н. мозъчна аневризма). Хипертонията следва да се овладее, а наличието на второто обикновено се открива при настъпил кръвоизлив (хеморагичен инсулт). За исхемичния инсулт повече информация можете да намерите на Link

• от Boos | 20.08.2007 17:32

Д-р Цончев благодаря ви много за бързия отговор.Майка ме е на 58 години страда същто така от ошипяване на гръбначния стълб-други сериозни заболявания няма.Бихте ли ми отговороли дали при тази диагноза внезапно може да получи инсулт.Също така ще съм ви много благодарен,ако ме насочите към добър невролог в София.Още веднъж ви благодаря сърдечно!

• от Доц. д-р Цончев, дм | 20.08.2007 13:57

Консултация с невролог в София можете да направите, най-малкото за Ваше лично успокоение - както по отношение на поставената диагноза, така и по отношение на приложената терапия. На въпросът "добро или лошо" е лечението не мога да отговоря еднозначно поради факта, че не познавам пациента, но ми се струва подходяшта според данните, които сте дали. Не се очаква при така поставената диагноза рязко подобрение на състоянието - ако такова настъпи то ще е (обикновено) постепенно и флуктуиращо - ще има периоди на видимо подобрение на състоянието и такива, при които симптоматиката се изостря въпреки прилаганото лечение. На колко години е жената? Има ли други заболявания?
  • Консултация с невролог
    от Boos | 19.08.2007 23:56

Много ще сам благодарен ако ми отговори някои лекар. От известно време майка ми има световъртеж и главоболие,ходихме на невролог , направи доплер и установи стеснение на кръвоносен съд.Изпрати я и на ядрено-магнитен резонанс,там заключението е вертебро-базиларна инсуфициенция находака в дясно фронтално най-вероятно е глиозен фокус.Лекаря и предписа Arlevert 3x1 , Piracetam AL-1200 1-1-0 и Centrum 1т.И след 20 дни трява да отиде на преглед.Аз се претеснявам,защото един ден и е добре, няколо не,има силен световартеж и главоболие.Интересува ме дали предписаното лечение е добро или да потърся консултация с невролог в София.Благодаря ви предварително!

Напиши отговор
91 намерени, страница 2 от общо 2