В момента е 26.07.2021 08:03
Търся лекар | Консултация с невролог

Напиши отговор
  • RE: Консултация с невролог
    от Анели | 17.06.2021 15:30

Здравейте, можете ли да ми препоръчате добър невролог? На 33 г съм и имам болки в гърба от доста време, от повече от месе започнаха болки в гръбначния стълб, които не са постоянни, но са доста неприятни! Имам и болки в пръстите н лявата ръка, при свиване на пръстите усещам болка! Имам пуснати кръвна картина и crp - всичко е нормално! Ще съм благодарна!
    от Златка Димитрова | 26.04.2021 16:00

......на 60 г. съм, от София.
    от Златка Димитрова | 26.04.2021 15:59

Здравейте. От известно време имам странни остри болки отпред, в свивките на бедрата, към слабините. Започна отляво, после отдясно, сега и двете страни. Най-силно ме боли при ставане от седнало положение. Странното е, че ден боли, ден - не. Но като боли е много силно. Не е от тазобедрените стави - имам скорошни снимки по друг повод. Пък и болката е като от нерв. Моля да ме насочите за консултация и евентуално лечение. На 60 г. съм, от София. Благодаря.
    от Златка Димитрова | 26.04.2021 15:57

Здравейте. От известно време имам странни остри болки отпред, в свивките на бедрата, към слабините. Започна отляво, после отдясно, сега и двете страни. Най-силно ме боли при ставане от седнало положение. Странното е, че ден боли, ден - не. Но като боли е много силно. Не е от тазобедрените стави - имам скорошни снимки по друг повод. Пък и болката е като от нерв. Моля да ме насочите за консултация и евентуално лечение. Благодаря.
    от Бояна Владкова | 03.02.2021 21:33

Пациентът е на 41г
    от Доц. д-р Цончев, дм | 02.02.2021 14:29

Обикновено е от дразнене на лицевия нерв. Ако болка премине спонтанно и не се повтори - няма проблем.
    от 123 | 02.02.2021 11:58

Здр искам да попитам изведнъж получех болка в лицевата част на главата все едно са ме били на какво може да се дължи
    от Svilka | 02.02.2021 01:43

Благодаря за отговора, пробвам го от няколко дена - никакъв резултат.
    от Цветанка Сотирова | 31.01.2021 12:06

Здравейте, от известно време имат напрежение в пръстите на ръцете - скованост, на моменти изтръпване и отток. Също така имам болки в горната част на гърба. Ходих на ревматолог - нямам ревматологично заболяване. Възможно ли е да е нещо неврологично и да ми препоръчате лекар в Пловдив. Мога ли да пия някакви добавки за облекчаване? Благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.01.2021 20:54

Свилка - като начало пробвайте с нещо просто от вида на глог-мента-валериан преди сън.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 30.01.2021 20:53

Бояна - това са изменения, които са се развивали за дълго време, за какъв пациент става въпрос?
    от Svilka | 30.01.2021 02:41

Здравейте, имам следния проблем: преди 8 дена ми правиха операция на капачката на коляното, със спинална упойка в кръста. От тогава насам един ден спах 4 часа и един - 2 часа. Останалото е без никакъв сън. Понякога се унасям, но почти ведната се събуждам рязко със сърцебиене, задух и напрежение за около 10 мин. Моля за консултация, тъй като и на лекар ми е много трудно да ходя, а така искам пак да нямам проблеми със съня, както до операцията. Благодаря!
    от Бояна Владкова | 26.01.2021 20:07

Здравейте, търся консултация за разясняване на заключение от ЯМР: Ангиоппатично-обусловена левкоенцефалопатия. Условия за хронична церебро-церебларна венозна недостатъчност, която отключва бокса за вазогенна демиелизация.Епифизарен дисгермином.Хроничен фронто-етмоидит.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.01.2021 15:14

Добре е д асе направи неврологичен преглед и евентуално ЯМР или скенер на главата.
    от neli_t_va | 21.01.2021 20:16

Здравейте. Става въпрос за жена на 64 години, която за около 2-3 минути вижда двоен образ и в този момент устата и изтръпва. Това състояние започна на няколко дни веднъж, но се зачестява и вече е два пъти дневно. Към кого бихте ни насочили?
    от Velichkova Gergana | 07.08.2020 15:01

Здравейте, Във връзка с проблем с шийните прешлени (дискова херния) търся възможно най-добрия специалист в сферата за консултация. Мога да пътувам и до чужбина, но ми се иска някой да ми даде съвет и да ме прегледа съвестно и точно. Благодаря предварително!
    от damn | 20.11.2019 17:39

Не ходете при доктор Бойко Милков в Националната кардиологична болница. Някога може и да е бил добър доктор, но вече определено не му се занимава. Гледа да те претупа само и само да му излезеш от кабинета. Като че ли хората ходят при него от много хубаво. Да не говорим че се държи арогантно. Има много по-добри невролози.
  • Re: Консултация с невролог
    от veselin | 13.06.2017 22:33

В какво искаш да ме убедиш ,че като ти паднат нервите ,всичко в теб се сломява... болки във врата след което идваше виенето на свят, потене, отпадналост. Това което се случва със теб от какво се получава.....от храна ,спорт ,или от работа. и защо не се представяте физоологически...пол.възраст и тегло. изследванията са само един фикс показател...те не са основания за диагноза. пий отвара от бял пелин ,отлично разпръсква застоите,..от 25 год никога не съм я оставял.
    от Александър Денев | 13.06.2017 19:50

Здравейте, от доста време обикалям по лекари. От начало проблемите ми започнаха с болки във врата след което идваше виенето на свят, потене, отпадналост. Невролози ме препратиха след това на психиатър. Пих хапчета, но от време на време по отминава, но не напълно . Сменяхме хапчета доста. В момента отново не се чувствам добре. Болки в мускулите постоянна отпадналост. Всичко извършвам с ужасни усилия. Невролог ми изписа бетасерг 3 пъти по 1. Пия инвалдоксан вечер по 1. Моля да ми помогнете с напътствие какво мога да си направя като изследване и към какъв лекар да се насоча. Не съм от София, но ако е необходимо ще дойда и до там . Към какъв специалист трябва да се насоча
    от Ани | 02.06.2017 15:19

Очаквам отговора Ви.
    от Ани | 02.06.2017 11:08

Мога да дойда до София.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 31.05.2017 20:05

Мога да ви препоръчам лекар в София.
    от Ани | 29.05.2017 16:42

Аз съм от провинцията. На 18.12.2014 година получих исхемечен инсулт, който се изразяваше в проблеми в говора и паметта. Имам направен ЯМР. От 2-3 месеца ми изтръпват 2 пръста на лявата ръка. Ходих на кардиолог каза, че няма проблем. Личния лекар ме изпрати и на съдов хирург, там ми казаха, че трябва да се консултирам с невролог предвид това, което ми се е случило преди 3 години. Обръщам се към Вас да ме посъветвате къде да отида.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 22.05.2017 21:20

В София ли? Какъв е проблема за да преценя кой да препоръчам?
    от Ани | 18.05.2017 14:12

Здравейте доктор Цончев имам нужда от добър невролог.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.12.2016 13:00

Подходящ е, но както го описвате е добре жената да бъде приета в отделението и да и се направят нужните изследвания.
    от Надежда Савова | 25.12.2016 00:27

Здравейте д-р Цончев, в предни постове сте препоръчали в София за невролог София, ИСУЛ, Неврология, проф. Даскалов. Искам да Ви попитам, тъй като търся доктор за майка ми, той подходящ ли е за силно главоболие, което не се повлиява от лекарства от доста време. ПРеди доста време при преглед при местен доктор и беше казано, че мозъка и не произвежда серотонин, сега пие ксанакс. Започна да има главободие и световъртежи, при сменяне на хапчетата положението се влоши драстични.Освен това има и шипове на гръбначния стълп
    от Доц. д-р Цончев, дм | 25.09.2016 19:59

От личния лекар.
    от Надя | 21.09.2016 15:35

Ааа направление от кой трябва да си взема за ЯМР?От невролог или ендокринолог!?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 21.09.2016 13:59

Направете си ЯМР за всеки случай.
    от veselin | 20.09.2016 22:11

Далечната 1993 год.....София,..хотел Плиска ,след чудесна разходка до малка кокетна горичка с клиника,....академик Иван Миланов,...сега професор на същото,по неврология,...печен камък,......някой ден ще ти разкажа как се опощих от туй чудо завинаги.........моето беше друго,...под черепа ми вървяха хиляди мравки , и беше адски нетърпимо за мозъка ми ,.......поздравите са от Бургас :lol:
    от Надя | 20.09.2016 16:18

Здравейте,от доста време имам силно главоболие,което не се повлиява от лекарства.Също така зрението ми се влошава усещам си го двойно виждане,замайване,световъртеж,силно сърцебиене,силно окосмяване,умора,депресия,сънливост, и отпадналост.Имам и хормонален дисбаланс.Разпитах много хора мнението им е че трябва да си направя скенер или ЯМР на хипофизата,защото може да има аденом(тумор)! Искам и вашето мнение ! Ще очаквам отговор!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 13.09.2016 21:34

Няма страшно, вземете си обезболяващи
    от Теодора | 11.09.2016 16:31

Здравейте! Преди няколко месеца ми казаха да отида на отоневролог, но тогава нямах възможност. Сега от 2 дни главата ме боли непрестанно, имам шум в ушите и се чувствам страшно дезориентирана, не мога да заспя нощем. Но понеже ще мога да отида на преглед чак след 7-8 дни, искам да попитам дали според вас ще е много фатално, ако изчакам и дали мога да направя нещо, за да се почувствам по-добре?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.04.2016 22:29

София, ИСУЛ, Неврология, проф. Даскалов
    от Gergana | 06.04.2016 15:00

Благодаря! Бихте ли ми препоръчали невролог в София.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 06.04.2016 11:44

Да се направи скенер на главата и да се види от друг невролог.
    от Gergana | 06.04.2016 10:54

Здравейте, в неделя сутринта свекърва ми падна в банята. Не знаем дали се е подхлъзнала или й е станало лошо от високо кръвно, хипертоник е. При падането си счупва ръката, предполагаме и удар на главата. Ръката вече е гипсирана, прегледал я е невролог, според който няма нищо обезпокоително, но тя има затруднения в говора, не поставя правилната дума в изречението. Мълчи, мълчи и след това казва "Добре". Вижда несъществуващи мишки в стаята. Моля за съвет какво да предприемем.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.03.2016 20:02

Доколкото съм наясно по въпроса следва да се направи консултация с ортопед с оглед евентуална хирургична намеса.
    от Irena | 12.03.2016 20:47

Здравейте , на мъжа ми скоро му направиха ЕМГ изследване и му поставиха диагноза Синдром на Карпален тунел съвсем в начална фаза. Изписаха му лекарства за 3 месеца - Нивалин , Агапурин и Габагама . Направи 1 месец от приема без никакво подобрение засега. Освен това има много странични ефекти от лекарствата - постоянно му се спи ,прилошава му, умора , главоболие , стомашни болки , в началото дори повръщаше и др. В листовката пише за тези неща , и наистина това са силни лекарства . В момента той е в Германия и най -вероятно ще трябва да му пращам лекарствата , но не съм сигурна дали тези са най-подходящи за проблема му и дали не трябва да се консултира за други лекарства . Моля за съвет , и може ли да ми кажете при този Карпален тунел по принцип какви лекарства се изписват ... и тези които изброих фигурират ли!? Благодаря много !
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.10.2015 21:13

Неврологът какво ви каза?
    от стефка | 05.10.2015 20:10

Добър вечер, имам изтръпване на лицето и лявата ръка. затова и лл ме препрати при невролог Имам и други оплаквания. Пример за това когато невролога ме накара да видя дали мога да си допра носа и с едната и с другата ръка, ако мога така да се изразя, аз не моах с лявата ръка. / поличи се гомямо отклонение / а когато ме накара да вървя на пети, аз едва успях да вървя, като се клатуках, и едва не паднах. Та, не ми назначи изследвания. Не би ли трябвало да мога и с двете си ръце да допра носът си, без отклонения ? А ходенето на пети ?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.10.2015 11:50

Възможно е, но е добре да се прецени от невролог.
  • Проблем с ушната мида по време на сън
    от Kristina | 04.10.2015 13:23

Здравейте! От 4 години имам проблем,който в последния месец се е задълбочил значително. Всяка вечер като легна на възглавницата се събуждам със зверска болка в ушната мида, след няколко минути болката отшумява,обръщам се на другата страна и след около час като заспя пак се събуждам със същата болка в ухото. През тези четири години спях между две възглавници, за да може да не пада тежестта върху ушната мида. Сега ме боли и при допир като болката се появява след време не веднага. Моля за съвет! Този проблем ме буди постоянно и не мога да спя! Дали това е невралгия , която се провокира от натиск? Благодаря ви!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 05.07.2015 21:10

ЯМР правено ли е?
    от Соня Горанова | 01.07.2015 14:07

др.Цочев аз съм от гр.Ямбол имам болки в левия крак и тръпнене от седалището до пръстите. Ходих на трима невролози -три диагнози -радиколит,дискова херния между 4 и 5 прешлен.Лекувахаме с /диксофен,дипрофос,профинит,течен аналгин инжикционо/мануална терапия и физиотерапия ,но от нищо няма полза .Болката не отминава.Дайте ми съвет какво да предприема
    от Димитър | 12.05.2015 23:48

Негов са ми поставили никаква диагноза само един от лекарите има съмнения за булбарна форма на лас лекуват ме с нивелин и антидепресанти но нещата се влошават всеки ден моля ви за помощ докторе
    от Доц. д-р Цончев, дм | 11.05.2015 21:01

Те каква диагноза са поставили?
    от Димитър | 08.05.2015 12:17

здравейте доктор Цончев искам да попитам какви са възможностите за диагностика на ЛАС след като имам две направени иглени ЕМГ на ръце крайници и език които не показват промяна при порф Ишпекова два пъти ЯМР на глава и шия.ЕМГ за миастения и всички възможни кръвни изследвания. Симтомите ми са прогресираща слабост в мускулите на гърлото от 70 дни първо на твърда а след това и на течна храна лека атрофия на езика и слабост в диафрагмата и дихателната мукулатура и силно отслабени рефлекси на ларингс фарингс и защитен рефлекс моля за вашето мнение и за препоръка за специалист. На 29 години мъж съм. Бил съм при доц Клисурски д-р Балдаранов проф Чавдаров д-р Сарафов и още няколко невролози но за момента нямам поставена диагноза. Благодаря предварително.
    от Доц. д-р Цончев, дм | 03.05.2015 21:37

ИСУЛ, Клиника по неврология, но след 10.05.

Напиши отговор
92 намерени, страница 1 от общо 2