В момента е 12.07.2020 12:51
Търся лекар | Болка в дясно подребрие

Напиши отговор
  • RE: Болка в дясно подребрие
    от Bisa | 30.06.2020 06:50

Паднах по стълбите в работата. Буквално се стоварих странично на дясната горна страна на тялото и леко се подпрях с дясната ръка. Нищо няма счупено, но се появи страхотна болка в дясно ниско под ребрата. Нямах възможност да посетя лекар и сега съм на почивка на море. Нямам абсолютно никакви синини по тялото а паднах лошо. Въпросът ми е, може ли да изчакам в това положение две седмици да ми свърши почивката или е разумно да посетя лекар и да ми направят снимка и изследвания?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 14.05.2020 09:39

Навсякъде има нерви и вероятно болката е невралгична. Пробвайте с противовъзпалителни и обезболяващи средства известно време и вероятно ще мине
    от Ofortuna | 12.05.2020 22:21

И аз в кюпа. Болка в дясното подребрие - по-скоро в талията. Преди 6 месеца правих и скенер с контраст на всички коремни органи и черва. Всичко наред. Тогава болката продължи 2м. Сега от 2седмици пак, направо съм се отчаяла да не би да са пропуснали нещо на скенера. Нямам проблеми с тоалетна. Никакви лекарства не ми действат - нош па, дуспаталин, пробиотици - само дето ми образуват газове. Понякога болката слиза по корема надолу в дясно. Просто съм сигурна, че е дебелото черво, но без други симптоми не знам. Пусках и всякакви изследвания преди седмица - всичко ок, само холестерола е малко на норма, калция и албумина. Црп и утайка без промяна. Дали пък може да е нерв, възможно ли е да има толкова ниско нерви?
    от GoshoGosho | 16.10.2019 13:22

И аз сьм сьс сьщите болки и оплаквания близо 6 месеца .Посетих доста лекари но без резултат уж всичко ок,но болката в дясното подребие си остава
    от Теньо | 25.09.2019 19:47

... и съм качил около 10 кг. Въпреки, че ехото и кръвните изследвания не показват нищо, ме притеснява този проблем. Давам си сметка, че болката може да е причинена от целодневната работа в една поза, пред компютъра, но все пак ми се ще да изкажете мнение каква друга причина би имало и към какъв специалист да се обърна.
    от Теньо | 25.09.2019 19:44

Ще използвам темата, за да не отварям нова. От около 2 седмици имам болка вдясно под ребрата, по-странично, не е в предната част. Усетих болката сутрин, след събуждане, след като бях спал обърнат на тази страна. Болката е локална, обхваща разстояние от около 2-3 пръсна и се усеща някак повърхностна. Личния ме прати на ехо, всичко е точно с изключение на леко омазняваме на черния дроб, но лекарката ми каза, че няма как да е от това болката. Жлъчка, бъбреци, панкреас са наред. Правих си кръвна картина (ако така се нарича) и освен леко завишен холестерол и триглицериди, всичко е в норма. На ехографа ми казаха, че болката може да е в мускула, понеже ако е във вътрешен орган ще е доста по-силна от моята. Не изпитвам болка при ходене, седене, навеждане или в легнало положение, дори да е на същата страна, само при натиск с пръсти, както вече описах. Малко повече инфо за мен. Работя предимно на компютър по над 12 часа на ден. Последните години водя доста застоял начин на живот...
  • RE:ре : ре: Болка в дясно подребрие
    от Ддддддддд1 | 10.04.2019 22:44

Искам да допълня че от едно известно време ми се появи една суха кашлица. Оъвреме на време. Но съм пушач въпреки че намалих цигарите драстично . Имам и отхрачвания бели прозрачни . Дали всичко посочено в предните два поста не се дължи на нещо в белия дроб. Гледаха го и правиха снимки и в София януари месец 2019 и хирурга през март. Уж нищо.
  • RE: ре: Болка в дясно подребрие
    от Ддддддддд1 | 10.04.2019 22:28

Така както не ми стигнаха символите в първия пост - да допълня. Невралгия освен с нагревки и луга я лекувах и с лекарства. Без особени резултати.В хирургия където бях приет за изследване ми казаха нещо за каскаден стомах и раздуди черва? Въпреки въпросите ми после никой не обясни какво е това. Не ми изписаха и лечение. Общо взето мнението на всички посетени лекари беше че всичко се дължи на стрес и нервно напрежение и там няма какво да ме боли. Хирурга ми казаха че жлъчката не за отстраняване и всичко е ок с органите ми. Аз лично не мога да направя връзка между болката и хранене. По скоро болката зависи от положение на тялото. В седнало положение може би се усеща най много. При навеждане на тяло също. От около година и повече се старая да спазвам хранителна диета без пържено,мазно,сладко,газирано, рядко алкохол, на път съм да откажа цигарите. Свалих около 10 кг. Но нямам много време за спорт поне към момента. Благодаря предварително за отговора!
    от Ддддддддд1 | 10.04.2019 21:23

И аз от няколко месеца съм с оплаквания -болки в ляво и дясно подребрие. Ходих при трима различни гастроентеролози (в града който живея, Варна и София), заключението на всички беше че съм за невролог. Посетих двама невролога в София и моя град -ребрена невралгия и дискова херния на четвърти и пети прешлен. Терапия с нагревки, лекарства болката си остава, може би е по малка но май ми се иска да е така. Същата все едно се мести наляво надясно имам болки и в кръста. Посетих хирург и ме прие за изследване в болница. Пак нищо освен един шип в гръбнака. Болката остана, пареща и дразнеща. Понякога забелязвам в изпражненията нещо като мазнини но иначе са нормални и редовни без запек. Не повръщам. Вечер понякога имам къркорене на червата, а също и доста газове постоянно. Единият гастроентеролог ми каза за камънинв жлъчката, а в Варна само кристали като ми извади и снимка от екограф. Правих няколко пъти изследвани кръвни - пълни в различни лаборатории всичко е в норми. Болката продължава.
    от д-р Ралица Правова | 17.02.2019 19:34

Преглеждал ли Ви е невролог или да е правена рентгенова снимка/ скенер в областта на болката?
    от Потребител 1 | 10.02.2019 17:15

Здравейте, аз почти 2 м. имам същата болка в дясно ,която минава към кръста .Посетих гинеколог, нефролог , гастроентеролог, 3 пъти ехограф , изследвания кръв , урина , микробиология и всичко е ОК, а болката я има .Гастроентеролога ми постави диагноза синдром на раздразнено дебело черво , изписами дуспаталин , иберогас и пробиотик , и резултат почти никакъв . Не ми назначи други изследвания .Много съм притеснена , и незнам вече на какъв лекар да отида. Ако някой се е справил с подобен проблем нека каже как.
  • Re: Болка в дясно подребрие
    от Доц. д-р Цончев, дм | 26.02.2011 12:57

Пуснете: кръвна картина АСАТ, АЛАТ, ГГТ, амилаза билирубини
    от JIL | 25.02.2011 17:01

Здравейте, дано не се повтарям ,но и аз от месец имам болки предимно в дясното подребрие понякога и в ляво,което за мен е странно.През деня не го усещам,но вечер когато легна болката е някак си тъпа и доста осезаема.Правих си ехограф на черен дроб,жлъчка и бъбреци уж всичко е нормално.Дали е възможно да е нещо чернодробно или пак на нервна почва.На 28 год. съм. Ще бъда благодарна ако ме посъветвате към какъв лекар да се обърна.
    от Forever | 23.02.2011 23:06

Здравейте , за болки в дясното подребрие с неврален произход има надежден алтернативен начин за лечениеliya1nikolova@abv.bg
    от Доц. д-р Цончев, дм | 23.02.2011 10:44

И двете причини е възможно да дават такива оплаквания.
    от m!mSiTyyyy | 22.02.2011 23:15

Здравейте! На 19 години съм и от близо 2 седмици имам болки в дясното подребрие. Изостря се, когато се движа и се напрягам повече..На 3-ят ден отидох на лекар, казаха ми, че имам холецистит. Предписаха ми Дуспаталин и още едно лекарство, което в България е под друго име (аз съм в Украйна в момента..), но е някакъв антишок. Въпреки това ме посъветваха да направя изследвания на урина, кръв, както и да мина през ехограф. Изследванията се оказаха нормални, а на ехографа ми откриха камък в десния бъбрек с диаметър 5мм. Оттам ме изпратиха на терапевт и гастроентеролог. Днес отидох, терапевтът ми каза, че болката идва от камъка.., предписа ми таблетки за бъбреците, след което ме изпрати на уролог.. Според урологът болката също идва от камъка, и дори ми написа направление за хоспитализация.. Да, обаче когато отидох в болницата, в която се предполагаше, че трябва да ме приемат, при прегледа докторът ми каза, че това изобщо не било бъбрек, а било междуребрена невралгия.. Изписа ми ампула обезболяващо, която поставих, но отново без резултат.. След всичко това, той пък ме насочи към невролог.. И общо взето.. би ли могъл някой да изкаже мнение по въпроса, какво би могло да бъде това..?? Много благодаря предварително!
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.08.2010 16:10

Принципно в този длучай освен ехографията е добре да се прецени състоянието от гастроентеролог, ако от страна на коремните органи нищо не се позитивира - да се търси мнение на невролог. Възможно е болката да е с неврален произход.
    от margaretapetrova | 09.08.2010 11:52

от доста време имам болка в дясното бодребрие,което е придружено с болки в гърба и кръста.Нямам гадене,температура и не си губя апетита.Направиха ми само ехография на черен дроб и жлъчка-нищо.Имам чувството че имам някаква топка там и когато съм седнала ,а това ми е работната поза нещо ме претиска. Личният ми лекар много трудно дава направления,моля изразете мнение
    от К.Христова | 12.04.2010 10:46

благодаря ще изчакам тогава няколко дена може да утихне
    от Доц. д-р Цончев, дм | 12.04.2010 07:42

По-скоро бъбречно-каменната болест ще даде подобни оплаквания, но е възможна и друга генеза, например с неврален произход. Т.е. налична болка в тази област не е задължително да е в резултат на бъбречни камъни.
    от К.Христова | 11.04.2010 19:20

здравеите на 20 години съм и от 4-5 дена имам болка отдяснко на кръста.В момента съм на диета не приемам нищо мазно или пържено-главно салати кисиели млека,ориз и т.н.Нямам повишена темепратура или гадене.Попринцип от време на време получавам проблеми с цестита,кеото стана и преди около 5 дена в продължение на не повече от 24 часа.В момента съм студентка и нямам време да спротувам ,нямам особено мнго вжижение.Възможно ли е да са камъни в бъбреците или жлъчнокаменна болест???Мерси предварително!
    от ivankaraman | 20.10.2009 21:31

Благодаря ви за мнението . Личната ми лекарка и тя е на това мнение но се обосновава на това че щом ме боляло повече от 2г. и нямало други симптоми било от операцията , при огнестрелната рана беше засегната долната част на белия дроб и наи долното ребро беше отстранено . Възможно ли е болката да идва от белия дроб макар че я усещам по ниско под ребрата но при дълбоко вдишване е по остра?
    от Доц. д-р Цончев, дм | 19.10.2009 22:10

Ако има нараняване в областта (огнестрелна рана и хирургическа интервенция) е възможно оплакванията да се дължат на тъканни сраствания, което вероятно трудно ще се повлияе от някакво лечение. При условие, че не е открита друга органична причина.
  • Болка в дясно подребрие
    от ivankaraman | 18.10.2009 12:06

имам болки в дясното подребрие от 2 год. Наи напред лекарката ми пусна иследвания за хепатит и чернодробни - нищо. После се самняваше за проблеми с жлъчката няколко пъти ходих при гастроентериолог да ме гледа на ехограф пак нищо. Болката не се влияее от хранене ,имам си апетит храня се добре даже наддавам кг. нямам отпадналост гадене и др. такива. Има периоди по няколко дни не ме боли даже забравям за нея и после 2-3 дни сам с болки . Когато ме боли и легна в каквато и позициа да сам болката исчезва до няколко минути. Боли ме наи често следобяд и вечер ,мисля се повличва от физически натоварваниа . Болката първо я усещам тъпа като натъртено постепенно се изостря и приминава в парене засилва се ако през това фреме се навеждам и натоварвам физически.Имам операция в тази област от огнестрелна рана правена е преди 11г. при операцията е отстранено плаващото ребро.Възможно ли да е от нея . Ще съм ви благодарен за всякакви мнения и препоръки.

Напиши отговор