ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест         |     Вход
Аптека онлайн

Анафилактичен шок

Анафилактичен шок

Публикуван на: 20.11.2011 г.

Последна корекция:

Прочетен: 76956

Съдържание:
2. Какво предизвиква анафилактичен шок?

2. Какво предизвиква анафилактичен шок?

 

Сред най-честите причинители на тежки алергични реакции са медикаменти, насекоми, храни:

  • медикаментите използвани за анестезия (24% от случаите), като сред тях в намаляващ ред са мускулните релаксанти (най-често сукцинилхолинът), венозните хипнотици, производните на морфина, естерните локални анестетици
  • 17% ужилвания от насекоми (ципокрили)
  • 15% обезболяваши медикаменти, често от групата на нестрероидни противовъзпалителни-ибопруфен, парацетамол, аналгин и аспирин
  • 13% йодни продукти (съдържат се в медикаментите, използвани при контрастните образни изследвания, КАТ, ЯМР)
  • 9% антибиотици
  • храни, които често са алергени - риба и морски продукти, орехи и други ядки, яйца, ягоди и др. 
   
   
Симптоми свързани с тази статия
Брадикардия, Задух, Кома, Кръвно налягане - ниско, Локален оток, Ниско кръвно налягане, Обрив - сърбящ, Оток - локален, Сърбящ обрив, Тахикардия, Уртикария, Хипотония,
Лекарства
Алфа-адреномиметици, Глюкокортикоиди,
Тема на седмицата:
Остър ларингит - затруднено дишане и лаеща кашлица в малките часове на нощта

реклама
Виж още
Още от Релакс



Сезонни продукти
НюзлетърНюзлетър                   RSS новиниRSS новини                   FacebookFacebook                   Twitter Twitter
Инвестор-Пулс ООД © 2001+ Всички права запазени
Реклама | Пишете ни | Контакти | За сайта | Карта | Условия за ползване
Investor-Puls ltd. © 2001+ All rights reserved. Contact Us | Advertising