Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Темата ще бъде застъпена и при първолаците
Открие на изследователи отваря нова насока за търсене на лечен...
Спиралата може да бъде поставена по всяко време на менструални...
За пациенти, при които статините нямат ефект
реклама

Алергия към презервативи

Модератори: админ, консултанти

f1re

Алергия към презервативи

Мнениеот f1re » 07 авг 2008 22:51

Мисля че имам алергия към презервативи. Случва ми се при определени марки след секс да чувствам дискомфорт които се изразява в сърбеж, нещо като парене/болка при уриниране - по-специално в долната част на срамните устни (от към ануса).
Преди 4 дни правих секс с презерватив с партньора си и започна това дразнене. Преди това нямах никакви оплаквания. Днес - 4ти ден освен сърбеж и може би леко зачервяване и болка имам и бяло течение - не по различно на вид от друг път (в седмицата преди да ми дойде съм, пия и Жанин ако е от значение) , има лека миризма - по-различна. Как да се справя с този проблем - от няколко дни нося памучно бельо - но има ли някакви хапчета да престане дразненето или промивки? Другото, което искам да попитам е че след като ми се появиха симптомите, правихме секс и без презерватив - може ли нещо да стане на партньора ми? На следващия ден (след секса без през.) пих Микомакс еднократно 150 - стреснах се че може да са гъбички - тогава се засили и сърбежа както и течението.
Моля помогнете?

mimozkata

Re: Алергия към презервативи

Мнениеот mimozkata » 08 авг 2008 10:54

щом имаш такива проблеми в никакав случаи не трябва да правиш секс без презерватив защото това само ще навреди на теб и на партниора ти .Посети генеколог тои ще ти каже за другото

f1re

Мнениеот f1re » 08 авг 2008 12:54

Благодаря за "компетентния" отговор - но мисля че и в заглавието съвсем ясно написах АЛЕРГИЯ КЪМ ПРЕЗЕРВАТИВИ.
Втория ми въпрос беше дали латекса преизвиква гъбички или алергична реакция - която е само сърбеж , но без гъби - за това и питах може ли нещо да му стане на него.
Бих се радвала на мнение от лекар.

iwa

Мнениеот iwa » 08 авг 2008 16:37

Zdrawej ! Нещо си сърдита .Жената иска да ти помогне и е права -в случая най -правилното е да отидеш на лекар .И понеже искаш коментар от такъв ето ти го - Не би трябвало да може да се появи гъбична инфекция от презерватив - презумцията е , че те са стерилни .Да , може да е алергия в резултат на която да са оплкванията ти .Но без да се вземе секрет и направи микробиология приказките са малко ,,наизуст''.Опасно е да водиш полов живот без презерватив в момента , но е опасно и за двамата , не само за него .

Adella

Мнениеот Adella » 30 окт 2008 14:18

Здравей, аз имам същия проблем като теб и знам че това е херпес от 2 тип който се предава по полов път.Незнам дали имам алергия от презервативи, но знам че имунната система като е по слаба се получава този проблем.Правенето на секс бе презерватив само може да навреди на партньора ти защото той няма да има никакви симптоми но ще е преносител на тези бактерий (гъбички).Пробвай се да не ядеж сладко защото гъбичките се хранят от сладкото;не носи синтетично бельо-предизвиква ги;не използваи никакъв сапун а интимен душ гел Себамед;при прането на бельо използваи само бебешки препарати и след това ги изглаждаи защото инфекцията отново избива от заразеното бельо.Взимай имунностмулатори като цитросепт и пий много витамини!

джени

Мнениеот джени » 09 ное 2008 14:55

здравей ,твое право е да слушаш ,който искаш .и аз съм със същия проблем със презерватив ,чуствам сърбеж леко парене и дразнене.Ходих на алерголог ,за съжаление в България никъде не правят такова изследване още не им било разрешено иначе ми направи 20 алергии -нито една от тях не беше имало над 2500алергии представи си ко тръгнеш да търсиш от кво точно си алергична за колко пари става въпрос....непосилно .може от самия латекс -изкуствена материя е .може от гадостите с който го мажат -нещо мазно абе отвратителна работа .също става така ,че ако си малко по сухичка и презерватива се търка при претриване стават ранички ,на тяхно място избиват гнусните гъби .....
обаче пък ти казвам всяка втора има гъби ,къде хронични къде безсимптомни и хич не им пука ,казват че без презерватив име по добре и не усещали поне гадоста и при тва партньора им нищо не хваща имам 2 приятелки и двете са с гъби и бактерии ,правят си секс без презерватив приятелите им нямат никакви оплаквания ,аз лично веднъж имах гъби и презерватива се бил скъсал -партньора ми нищо не лепна и много се ядосваше дето съм паранойчка и искам постоянно с презерватив ,въпреки че и на мен презерватива ми прави същото ,като и на теб .незнам всеки има глава на раменети си и сам решава как му е по добре Ако имаш смелост пробваи пък и ако без презерватив нямате проблеми махаи ги тия боклуци

desito_70

Мнениеот desito_70 » 30 юли 2009 21:49

Имах същия проблем - точно както го описваш, със същите симптоми... Аз установих коя марка презервативи ми предизвиква тово некомфортно състояние и я смених, след което нямах проблеми... По случайност 2 пъти се върнах на предишната марка и отново ми изникна проблемът... Помага ми "Арилин комбипак" /хапчета+свещички/... Бяха ми предписани от кинеколог още първия път, когато имах този проблем... После си ги купувах без лекарски съвет и ми помагат напълно... Ако желаеш, бих ти казала марките на презервативите, но ти сама ще успееш да установиш коя е най-добрата за теб. Успех :)

Върни се в “Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ”