Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
При инфекция, той ще бъде лекуван в Европа
Всяко десето дете в България се ражда недоносeно
До момента се смяташе, че този период е 6 седмици
реклама

Алергия към презервативи

Модератори: админ, консултанти

Алергия към презервативи

Мнениеот f1re » 07 Авг 2008 22:51

Мисля че имам алергия към презервативи. Случва ми се при определени марки след секс да чувствам дискомфорт които се изразява в сърбеж, нещо като парене/болка при уриниране - по-специално в долната част на срамните устни (от към ануса).
Преди 4 дни правих секс с презерватив с партньора си и започна това дразнене. Преди това нямах никакви оплаквания. Днес - 4ти ден освен сърбеж и може би леко зачервяване и болка имам и бяло течение - не по различно на вид от друг път (в седмицата преди да ми дойде съм, пия и Жанин ако е от значение) , има лека миризма - по-различна. Как да се справя с този проблем - от няколко дни нося памучно бельо - но има ли някакви хапчета да престане дразненето или промивки? Другото, което искам да попитам е че след като ми се появиха симптомите, правихме секс и без презерватив - може ли нещо да стане на партньора ми? На следващия ден (след секса без през.) пих Микомакс еднократно 150 - стреснах се че може да са гъбички - тогава се засили и сърбежа както и течението.
Моля помогнете?
f1re

Re: Алергия към презервативи

Мнениеот mimozkata » 08 Авг 2008 10:54

щом имаш такива проблеми в никакав случаи не трябва да правиш секс без презерватив защото това само ще навреди на теб и на партниора ти .Посети генеколог тои ще ти каже за другото
mimozkata

Мнениеот f1re » 08 Авг 2008 12:54

Благодаря за "компетентния" отговор - но мисля че и в заглавието съвсем ясно написах АЛЕРГИЯ КЪМ ПРЕЗЕРВАТИВИ.
Втория ми въпрос беше дали латекса преизвиква гъбички или алергична реакция - която е само сърбеж , но без гъби - за това и питах може ли нещо да му стане на него.
Бих се радвала на мнение от лекар.
f1re

Мнениеот iwa » 08 Авг 2008 16:37

Zdrawej ! Нещо си сърдита .Жената иска да ти помогне и е права -в случая най -правилното е да отидеш на лекар .И понеже искаш коментар от такъв ето ти го - Не би трябвало да може да се появи гъбична инфекция от презерватив - презумцията е , че те са стерилни .Да , може да е алергия в резултат на която да са оплкванията ти .Но без да се вземе секрет и направи микробиология приказките са малко ,,наизуст''.Опасно е да водиш полов живот без презерватив в момента , но е опасно и за двамата , не само за него .
iwa

Мнениеот Adella » 30 Окт 2008 14:18

Здравей, аз имам същия проблем като теб и знам че това е херпес от 2 тип който се предава по полов път.Незнам дали имам алергия от презервативи, но знам че имунната система като е по слаба се получава този проблем.Правенето на секс бе презерватив само може да навреди на партньора ти защото той няма да има никакви симптоми но ще е преносител на тези бактерий (гъбички).Пробвай се да не ядеж сладко защото гъбичките се хранят от сладкото;не носи синтетично бельо-предизвиква ги;не използваи никакъв сапун а интимен душ гел Себамед;при прането на бельо използваи само бебешки препарати и след това ги изглаждаи защото инфекцията отново избива от заразеното бельо.Взимай имунностмулатори като цитросепт и пий много витамини!
Adella

Мнениеот джени » 09 Ное 2008 14:55

здравей ,твое право е да слушаш ,който искаш .и аз съм със същия проблем със презерватив ,чуствам сърбеж леко парене и дразнене.Ходих на алерголог ,за съжаление в България никъде не правят такова изследване още не им било разрешено иначе ми направи 20 алергии -нито една от тях не беше имало над 2500алергии представи си ко тръгнеш да търсиш от кво точно си алергична за колко пари става въпрос....непосилно .може от самия латекс -изкуствена материя е .може от гадостите с който го мажат -нещо мазно абе отвратителна работа .също става така ,че ако си малко по сухичка и презерватива се търка при претриване стават ранички ,на тяхно място избиват гнусните гъби .....
обаче пък ти казвам всяка втора има гъби ,къде хронични къде безсимптомни и хич не им пука ,казват че без презерватив име по добре и не усещали поне гадоста и при тва партньора им нищо не хваща имам 2 приятелки и двете са с гъби и бактерии ,правят си секс без презерватив приятелите им нямат никакви оплаквания ,аз лично веднъж имах гъби и презерватива се бил скъсал -партньора ми нищо не лепна и много се ядосваше дето съм паранойчка и искам постоянно с презерватив ,въпреки че и на мен презерватива ми прави същото ,като и на теб .незнам всеки има глава на раменети си и сам решава как му е по добре Ако имаш смелост пробваи пък и ако без презерватив нямате проблеми махаи ги тия боклуци
джени

Мнениеот desito_70 » 30 Юли 2009 21:49

Имах същия проблем - точно както го описваш, със същите симптоми... Аз установих коя марка презервативи ми предизвиква тово некомфортно състояние и я смених, след което нямах проблеми... По случайност 2 пъти се върнах на предишната марка и отново ми изникна проблемът... Помага ми "Арилин комбипак" /хапчета+свещички/... Бяха ми предписани от кинеколог още първия път, когато имах този проблем... После си ги купувах без лекарски съвет и ми помагат напълно... Ако желаеш, бих ти казала марките на презервативите, но ти сама ще успееш да установиш коя е най-добрата за теб. Успех :)
desito_70

Назад към Секс и сексуални проблеми. Полова система - ЖЕНИ