Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Всяка година се откриват около 2000 нови случая
Преустановява се имиграционната програма на страната
При трансплантацията се извършва пренасяне на здрави кръвни кл...
13 на сто от учениците са с гръбначни изкривявания
реклама

Урбазон и период на излъчване

Модератори: админ, консултанти

Урбазон и период на излъчване

Мнениеот tarti » 24 Апр 2008 19:04

Здравейте,
бихте ли ми казали за какъв период се излъчва урбазонът?
В смисъл - колко време трябва да мине, за не повлияе на резултатите от кръвните изследвания.
tarti

Re: Урбазон и период на излъчване

Мнениеот Д-р.Хинкова » 25 Апр 2008 11:11

Зависи в какви дози го приемате,но най-общо казано кортикостероидите имат плазмен полуживот-3.2 часа и продължителност на действие-12 до 36 часа.Излъчва се чрез жлъчката и урината.За какво заболяване го пиете и какви изследвания ще правите?
Д-р.Хинкова

Мнениеот tarti » 25 Апр 2008 12:53

Здравейте, д-р Хинкова,
Най-напред огромна благодарност за отговора Ви. Аз съм с астма и понякога (когато направя спазъм), се налага употребата на урбазон, обикновено мускулно.
За последен път ми бяха направени 3 инжекции по 40 мг мускулно - двете на 17.03.08 (сутрин и вечер), третата на следващия ден.

Тъй като в момента съм с увеличени лимфни възли, бях подложена на хематологични изследвания, които показаха нормални стойности, но лекарката спомена нещо за това, че урбазонът "маскирал" изследванията, тоест, ако имало нещо "лошо", то се маскирало.....
Затова и моят въпрос.
Очаквам Вашия коментар.
tarti

Мнениеот Д-р.Хинкова » 25 Апр 2008 16:27

Ако от 18.03 до сега не са ви правени кортикостероиди,тяхното действие вече се е изчерпало.Правена ли е биопсия на лимфният възел,имате ли хистологично изследване?
Д-р.Хинкова

Мнениеот tarti » 25 Апр 2008 18:06

не, оттогава не са ми правили кортизон.

На 01.04 получих суха и неприятна болка в гърлото. На следващата сутрин под дясното ухо се появи оток. На следващия ден - под лявото. След това - симетрично на носа от двете страни, след това симетрично на устата на долната челюст , после под брадичката. И изобщо - какво да Ви кажа - на едно място намалееят почти ги няма, (например вляво под ухото), затова пък се появи някъде по врата отстрани.....
Но всичко е само под ушите и врата.
Ходих на преглед УНГ - казаха "паротит, ще мине", но аз съм боледувала от паротит.
Имам болки в двете уши, които идват като че ли отвътре, не силни, но неприятни, щракащи и пробождащи, и вътре в устата - там, където по принцип са мъдреците, ушите ми глъхнат. Температура нямам.
На 21.04, ми изписаха Лекоклар ХЛ 500 мг, веднъж на ден, но вчера хематоложката го смени с Тавипек 500, тъй като от Лекоклара получих гадене и поръщане ( и от Тавипек май натам вървят нещата).
Болките в ушите и глъхненето обаче не отшумяват.
Изследвания ми правиха на 22.04:
серумно желязо- 8.73 /лммол
ЛДХ - 194.6 U/l
общ белтък - 77.9
Hb- 124
Ht 38.8%
Ep 5.54
MCV 70
MCH 22.3
MCHC318
Леуко 9.2
ДКК - щаб 0.06, Cr 0.63, Eo 0.01, Мо 0.04, лимфо 0.26
токсоплазмоза
СУЕ 16 мм
холестерол 5.1
АСАТ 16.9
АЛАТ 50
урина - б.о.
рентгенография на бели дробове и медиастинум - б.о
без хепатоспленомегалия, без хеморагична диатеза.

Хематоложката каза, че това са нормални изследвания и счите, че няма "нейно" заболяване засега, но имаше опасения, че урбазонът може да е "замъглил" резултатите.

Всъщност не знам какво да правя.
Може би ще ми дадете съвет
Благодаря Ви много за търпението, но истинната е, че май доста съм се уплашила.

ПП На 49 години съм, преди 2 години претърпях тотална абдоминална хистеректомия заради миоматозен възел.
От 7-годишна съм с алергичен синузит.
tarti

Мнениеот tarti » 25 Апр 2008 18:08

токсоплазмоза - отриц.
tarti

Мнениеот Д-р.Хинкова » 26 Апр 2008 16:46

Кръвните изследвания са нормални,за токсоплазмоза резултат-отрицателен,нямате температура...Трябва да се продължи да се търси причината за този оток на лимфните възли.В посока имунологични изследвания и серологични.Разбирам,че сте уплашена но мисля,че всичко ще бъде на ред!обаждайте се и ни дръжте във връзка!
Д-р.Хинкова

Мнениеот tarti » 26 Апр 2008 20:30

Много Ви благодаря !
Разбира се, че ще поддържам връзка.
Желая весели празници !
tarti

Назад към Алергии. Астма