Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лошата зъбна хигиена пропуска 700 вида бактерии в кръвния поток
Подпомага и здравето на сърцето
Какво трябва да знаем, преди да пристъпим към процедурата?
реклама

изследвания за артрит и системни заболявания

Модератори: админ, консултанти

Мнениеот n__n » 05 Апр 2008 00:55

моля за информация какви изследвания се правят за автоимунни процеси
какъв скенер се споменаваше някъде тук за хипофиза(за термо център), къде например и колко пари.
аз съм ж на 28г, от 4-8 месеца съм темп.37-37.3 обедно следобедна, последният месец се заинатих какво става и какво ли не изследвах, почти без резултат. Открих мононуклеоза че е бил псевдо грипа от декември, после стрептокок, анемия, ревматична треска. много се подобрих, но нервите се влошават (мравучкането, главоболие, залитане, изпускане предмети, нощни изтръпвания крайници, топли студени вълни до 40 мин от лягането и после в 5 ч. сутринта+ понякога чувство за гадене) и мекотъканни и ставни болки умерени по цял ден - намаляват във времето на температурата(усилиха се след стоматологична електродиагностика). Всичко живо около мен ме взема на майтап, последно невролог ми каза да си купя в съседките страни бензодиазепин за 2 месеца за 4-6лева без рецепта, потресена съм че дадох 105 лв за прегледа и изследвания в този невро-кабинет а получих...инструкции за дрога, та аз карам колело...как ще изправя линията
Скъсах се от изследвания без резултат, незнам какво да тествам за хипофиза, за автоимунни процеси (някой някъде казваше че лупус има и без кожна изява. тествах AST висок, ревма фактор(-), waler rose(-), ana скрининг(-), crp(-), хемокултурата не даде растеж, чисти фецес и урокултура, ниски ретикулоцити...и тн)

миастения - какво сe тества, какви са някакви анти ацетилхолинови антитела
фалирах, не мога да плащам за 10-ки прегледи от които резултата е да ми пишат антидепресанти, затова като събера сили - направо на лаборатория
n__n

Re: изследвания за артрит и системни заболявания

Мнениеот Д-р.Хинкова » 05 Апр 2008 18:07

Изследвания за автоимунитет:
Автоимунитет на щитовидна жлеза-ТАТ и МАТ .TSH рецепторни антитела.
Автоимунитет на съединителна тъкан:
ANA профил
ANAскрининг
Изследвания за клетъчен имунитет
Имуногенетика-HLA-B27
Д-р.Хинкова

Мнениеот n__n » 14 Апр 2008 13:07

благодаря, Д-р.Хинкова
аз съм правила за щитовидна жлеза-ТАТ и МАТ (-), TSH рецепторни антитела не съм, tsh хормона съм - ок е.
ANA профил не съм правила още, ANAскрининг (-)
Имуногенетика HLA-B27 (-),
обаче на 10.04 попаднах най-после на находката: имуноглобулин IgА на границата, повишени пикочна киселина, желязо, антистрептолизинов титър(след като съм пила аугментин от 11-17.03), моноцити и сегментоядрен гранулоцит на границата (дата 25.02: sg 0.56 ; mo 0.07 // дата 10.04: sg 0.7 ref(0.4-0.7) ; mo 0.11 ref(0.01-0.11)), все така без ускорена утайка 5 mmh, и ниски ретикулоцити 18(реф 24-80) . определено пак съм в криза, но този път съсредоточено на врата, подува се, да не плаша децата тук със оплаквания.
Как да проверя най-бързо и лесно за предразположение към хематологична ососбеност, таласемия тествах чрез електрофореза кисели хемоглобини -няма. тази Утайка ако не може да е реална
честито - Имам вече талон за ревматолог, след 5 месеца, а как ще се боря за бременност на зима с тази здравна не-система...
n__n

Мнениеот n__n » 03 Юни 2008 02:16

мойте тестове за артрит вървят така: от гърло микобактерия moraxella, от урина нова посявка не съм правила - стрептокока съм го по-зарязала, гинекология по-чисто от момина сълза. Незнам дали да се тъпча с антибиотик, харесах си един от антибиограмите ми...в аптеката казват че го нямало от години не се внасял - Erythromycin, а пък се представя в няква брошура на Балкан Фарма Разград...някой да го е намирал

т.н. лаборатория "АНАСТА" не е нито лаборатория, нито има стафилолизинов титър, нито в света има стафилококова ваксина, титърът ако изобщо правят нещо най-много да е общ със стрептолизинов. В посявките ми няма грам стафилококи и нямам пъпки( дават ми 300% стафилококова инфекция...но няма и следа в посявки...отвсякъде).

афтата в устата ми седи вече 2 месеца, серумна протеинограма (албумин, алфа1 повишен, алфа, гама повишен) - говори за хроничен процес...не ми е ясно, преди 2 месеца ACL беше (рез 0.8 реф 1-1.2 граничен >1.2 +), сега се чувствам по-добре, но понякога ми хваща цялата седмица на влошаване, веднъж се свлякох по стълби...афтата+ главоболие +нервите +гръбнака +уроинфекция - да не е за Лупус

температурата почти не я меря, иначе си я има 37.1-37.3, сковаването по врата и гръбнака е досадно, но се развива часовия диапазон, тъпча се с чесън и таратор.

подхвърлете ми какво да тествам като се влоша.
за Лупус кои антитела са най-показателни, анти дв ДНК антитела ли
Ана скрининг ми беше (-), наскоро заедно с протеинограмата ANCA (-)

почва да ме човърка да видя още нещо в посока ендокринология. Отметнах тотално щитовиден автоимунитет. Като ми спадна захарта от февруари се успокоих, но сега чета какви изненади криела надбъбречната жлеза...кушинг или безвкусен диабет...пак ще се пазарува литература ми се струва

имунофенотипизирането показа основните неща в референтни граници, но някви си активатори са повишени cd8+/cd69+

чупените ми 3 кости в стъпало от преди 3 години ме скъсват също от болка...никва логика...коста няма как да боли сега...а меките тъкани...като термометър...и определено не е в ритъм с "разваляне на времето", дали да посетя любимият ми пирогов за профилактичен преглед...навремето посгафиха..не можеха да броят до 3...от диагноза 1 кост стигнахме на 3, че и изкривени...шубе...не дадох да ме скубят за операция след 25ти ден. Може ли нещо да се въздейства ако има нещо като калциране или нарушено оросяване по тези някога травмирани меки тъкани. Централен нерв от там стигащ в тазобедрената става понякога се обажда...

много се надявам да не си пиша сама в темата, но дори и така "на някого може да помогне"
n__n

Назад към Лупус Еритематозус. Ревматоиден артрит. Системни заболявания