Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Хранителният режим е в основата за красива фигура
Атеросклерозата е основният виновник
При пациенти с хронично бъбречно заболяване
Намаляват излагането на опасните химикали
реклама

RAK NA GARDATA

Модератори: админ, консултанти

RAK NA GARDATA

Мнениеот Mimi1 » 26 Фев 2008 19:10

Molia za pomosht.Predi 2 meseza mi otkriha rak na gardata.V razstoianie na 1 mesdez posledvaha 2 operazii - vtorata e s otstraniavane na zialata garda.Raka e lobuliaren tip grupa 3. HER2 e negativen , a estrogen i progesteron rezeptori polojitelni.Tumora e bil 3,5 sm ,a sashto taka sa izvadeni vsichki limfni vazli pod mishnizata kato 5 ot tiah sa bili pozitivni a ostanalite 8 negativni.Posavetvaha me da napravia himio terapia s TAC(6 pati prez 3 sedmizi) i radioterapia.Ne znam kak da postapia otnosno himioterapiata tai kato znam che ima mnojestvo stranichni efekti ,sashtoi taka e vazmojno da nastape i menopauza a az sam samo na 40 god.Ima li niakakav drug vid terapia ili v po-olekotena forma koiato da se sachetae i s metodite na nestandartnata medizina.Molia za pomosht !!!
Mimi1

Re: RAK NA GARDATA

Мнениеот ro4i » 26 Фев 2008 23:01

Здравей Mimi1! Аз съм на 31. Бях на 26 когато ме оперираха от рак на гърдата, мисля, че резултатите ми бяха почти същите като твоите. Минах цялото лечение, което ми казаха, че трябва да направя. Дори в болницата, в която се лекувам не искаха да ме подложат на лъчетерапия, тъй като основното лечение за мене беше химиотерапията. Но аз отидох в друга болница и си я направих, защото бях чула, че всички след такава операция минават на лъчетерапия. Съветвам те незабавно да започнеш лечението, което са ти препоръчали, защото според мене най-надеждни за рака са химио- и лъче -терапиите. А най-тежкото за мене бяха химиотерапиите и дълго време след като ги спрях се чувствах зле. Майка ми започна да чете за храни, билки и витамини, които се препоръчват за профилактика срещу рака, но те не го лекуват, а по-скоро спомагат за предотвратяване развитието на тези клетки, като стимулират имунната защита на организма. Аз пиех такива билки и до днес пия всяка сутрин прясно изцедени сокове. Скоро един доцент ми каза, че това е болест, която трябва да се "бие" откъдето се хване. Така че според мене не се колебай!
ro4i

Re: RAK NA GARDATA

Мнениеот veranai » 06 Мар 2008 19:14

Здравей Мими. Правилно те съветват да спазиш препоръчаното лечение.Казвам ти го от личен опит.Оперираха ме преди 6 месеца с диагноза карцином на лявата гърда, но операцията при мен беше органосъхраняваща и последва само лъчетерапия и хормонално лечение с Фемара.Искам да ти кажа, че постоперативното лечение е изключително важно и е сторого индивидуално, така, че довери се на лекуващия ти лекар и спази неговите препоръки. Начина на хранене и душевния комфорт са най-важните фактори, които трябва сама да си осигуряваш.Приемай фактите за болестта си такива каквито са и продължавай напред.
veranai

Назад към Рак и ракови заболявания