Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пазете се от капана "натурални продукти"
Това показват новите данни на НСИ
Или кои са проблемите на околната среда
Особено ефикасно средство за това са пъзелите
реклама

апарат за кръвно налягане

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

апарат за кръвно налягане

Мнениеот kosta » 23 Фев 2008 15:33

Здравейте Д-р Цончев,
Електронните апарати за измерване на кръвно налягане точни ли са. Какво е мнението Ви. На каква марка да се спра, или да използвам класическите механични апарати. Сега рекламират някакви американски Лумископ.
С поздрав: Коста
kosta

Re: апарат за кръвно налягане

Мнениеот д-р Цончев » 23 Фев 2008 22:29

Най-добре е апарат с живачев стълб, след това - с манометър, чак след това - електронен. Доста електронни апарати за ширпотреба не мерят точно, особено тези за китка.., другите горе-долу стават. Естествено не визирам електронните монитори за мед. нужди, които са най-точни.
д-р Цончев

Мнениеот caridad » 04 Фев 2009 22:30

Доктор Цончев, можете ли да препоръчате някоя добра марка апарат с манометър? Досега ползвахме Лумископ, но бързо се повреди. Благодаря!
caridad

Мнениеот retired » 04 Фев 2009 23:37

caridab, на тази тема ме попитай мен. Има само една марка, която мери точно - Омрон. Аз ти препоръчвам Omron MX2 Basic - 99 лева + адаптор Q - 15 лева. Той е за лакът. За китка ВСИЧКИ марки са неверни. Ето ти линк да ги поразгледаж: http://www.kbs-omron.com/lakyt.htm?TID= ... SID=1&LG=2. Пробвал съм някои от по-скъпите модели, но не мерят вярно. Дават по-високи стойности /не говоря за най-скъпите и най-новите модели! Тях не съм пробвал/. За Лумископ нищо не мога да ти кажа, но съм песимист. Напоследък всичко което предлагат е боклук. Пробвал съм какви ли не марки... Дават толкова неверни стойности, че си нямаш на представа. Да не забравяме, че Omron e Made in Japan! Не е някъква китайска история. Гарантирам за всичко написано от мен! Имам Omron MX2 Basic и Омрон М4 (по-стар модел, който не се произвежда вероятно и предлага повече). Омрон М4 наистина е върхът! При днешния динамичен живот всеки втори е с кръвно и е престъпление човек да си няма апарат в къщи. Много хора разбират, че са имали кръвно след като високото кръвно им е повредило вече сърцето.
Успех!
С удоволствие бих споделил богатия си опит с всяка хубава жена!
Аватар
retired

Мнениеот blueeyes7 » 01 Апр 2009 14:27

Здравейте ,
аз си купих Lumiscope 1065 от http://www.lug.bg/index.php?cPath=100
и за сега нямам никакви проблеми . Мери много точно и е на приемлива цена .
blueeyes7

Мнениеот BILI2907 » 18 Апр 2009 22:37

nai e dobre da izpolzva6 teq starite koito gi polzvat v bolnicata,elektronnite lajat !
BILI2907

Мнениеот palj » 16 Юли 2009 14:56

здравейте,в никакъв случай не ползвайте апаратите Лумископ.аз имам такъв /все още в гаранция/,изпратих го в София за ремонт и ми го върнаха повреден.нищо не бяха правили.държаха се грубо,когато попитах защо така ми го връщат.,,посъветваха ме,, да си купя нов,електронен.вече и аз не знам какъв да търся,пазарът е залят с китайски боклуци,дайте съвет.и не забравяйте-НИКОГА ЛУМИСКОП,само ще ви изгорят парите.
palj

Мнениеот gmitko » 02 Фев 2010 20:11

Здравейте на всички,
От 5 години се занимавам с електронни апарати за кръвно, преди това близо 2години ги проучвах. Да според мен Омрон е мерцедеса срад апаратите за кръвно но и цените на що годе новите модели не са съвсем по джоба на Българина. Японците са най-добри както се предполага в тази област. В топ 5 на класацията са марки като:
-NISSEI или Mark of Fitness /за американския пазар/- и двете марки се предлагат в Бг
-A&D - внасят се в Бг но са слабо разпространени.
-Mikrolaif - бива
другото е измислица.
Много важно!!! Не си купувайте тези измислени промоционални оферти в големите вериги дето за 30лв си взимаш апарат за кръвно и електронна везна или нещо подобно, нали си сещате за тези пари какви технологии са вложени и в двата уреда :)
И още нещо в заключение. Не случайно производителите са разработили различни модели, всеки модел отговаря на спицифичните изисквания на потребителя, а в случая те са:
-състояние на вените/артериите - от тук китка или бицепс
-възраст
-цена - ниско бюджетни; средни /обикновенно това е най доброто съотношение/ и скъпи-тези са най-модерни
-нужда от мобилност на устройството- ако пътувате често
и други функции на новите модели като отчитане на аритмия и тн.
айде стига толкова....
Надявам се да съм бил полезен. Ако имате въпроси моля, когато имам възможност ще отговарям.
gmitko

Мнениеот striking » 31 Авг 2010 18:06

здравейте искам да купя апарат за кръвно за баба ми, но не искам да е със слушалки, защото тя не чува добре вече и няма да може да си го мери сама, а четох доста и не искам да е за китката защото явно не струват, та решението миисля, че е за бъде за над лакътя т.е. полуавтоматичен, спрял съм се na този lumiscope и на microlife, защото разбрах, че са европейски сертифицирани и билии добри. На мен ми се струва по-добър вторият, но не мога да го намеря онлайн в интернет, защото аз съм в USA вмомента и искам да го купя от тук, таман ще е малко по евтин сигурно, а и може би тук нещатата се по-качествени. Четох и за Omron и щях да купувам, но много оплаквания прочетох и то човек се разколебава... но иначе твърдо съм се спрял на полуавтоматичен над лакътя, за да може да си го мери сама, а и доколкото разбрах са доста точни... моля помогнете ми, защото след 1-2 седмици си заминавам и нямам време за пазаруване вече.
striking

Мнениеот sunlit74 » 07 Сеп 2010 14:30

Апарат Microlife може да се купи от представителството в Пловдив 0800 15033, могат да го изпратят с наложен платеж. Аз сън "ЗА" Мicrolife
sunlit74

Мнениеот gmitko » 22 Дек 2010 15:38

Извинявам се за пропуска може да се свържете с мен на skype - gmitko130
gmitko

Мнениеот gmitko » 22 Дек 2010 17:06

Ето Ви едно супер предложение http://www.topobiavi.com/%D0%92%D0%B0%D ... o5606.html
gmitko

Мнениеот д-р Цончев » 27 Дек 2010 10:54

Аз лично не ползвам този тип апарати - считам ги за неточни.
д-р Цончев

Мнениеот implosion » 11 Апр 2011 19:00

Апаратите за кръвно с манометър на Microlife стават за ползване, ако не държите на голяма точност т.е. ще разберете дали е ниско или високо, но за повече не се надявайте :). Термометърът Микролайф ( синият със позлатен връх е доста точен - сравнявал съм го много пъти със живачен ) .
Относно Omron - скъпите модели са им точни и имат доста лъскав вид ( което е добре 8) ). Но все пак Мерцедеса ... малко силно, защото има и по-добри в отношението цена/точност - Особено някои марки, които се ползват изключително от лекари и са по-слабо разпространени сред обикновените потребители ( но ги има в България).
И в заключение за OMRON: Omron e Made in Japan! Не е някъква китайска история." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: И Mircolife се води Швейцарска Марка и Мойте Nike-ве са Made in USA (но не точно).
Lumiscope - Нямам Наблюдения При Най-високия ценови Клас , но при по-евтините положението е ,,Бате, по-добре Недей "
implosion

Мнениеот dobrichuk » 19 Сеп 2011 15:42

Наскоро си купих италиански апарат за кръвно. Марка Medel. Мери и пулса. Доволен съм, доставката беше безплатна, има 4 включени зареждащи се батерии, апарата е за над лакътя. Има 2 години гаранция. Цената му 89 лв. е нормална, можете да го видите тук:
http://aparatizakruvno.dir.bg
dobrichuk

Следваща

Назад към Търся лекар