Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Трябва да се изготви стратегия...
Така отговарят 61% служители от фарма индустрията
Той действа като „гаечен ключ"
Няма да се влияе от околната среда и други стресори
реклама

апарат за кръвно налягане

Болници, клиники, лекари - вашите мнения и съвети

Модератори: админ, консултанти, Приятели

апарат за кръвно налягане

Мнениеот kosta » 23 Фев 2008 15:33

Здравейте Д-р Цончев,
Електронните апарати за измерване на кръвно налягане точни ли са. Какво е мнението Ви. На каква марка да се спра, или да използвам класическите механични апарати. Сега рекламират някакви американски Лумископ.
С поздрав: Коста
kosta

Re: апарат за кръвно налягане

Мнениеот д-р Цончев » 23 Фев 2008 22:29

Най-добре е апарат с живачев стълб, след това - с манометър, чак след това - електронен. Доста електронни апарати за ширпотреба не мерят точно, особено тези за китка.., другите горе-долу стават. Естествено не визирам електронните монитори за мед. нужди, които са най-точни.
д-р Цончев

Мнениеот caridad » 04 Фев 2009 22:30

Доктор Цончев, можете ли да препоръчате някоя добра марка апарат с манометър? Досега ползвахме Лумископ, но бързо се повреди. Благодаря!
caridad

Мнениеот retired » 04 Фев 2009 23:37

caridab, на тази тема ме попитай мен. Има само една марка, която мери точно - Омрон. Аз ти препоръчвам Omron MX2 Basic - 99 лева + адаптор Q - 15 лева. Той е за лакът. За китка ВСИЧКИ марки са неверни. Ето ти линк да ги поразгледаж: http://www.kbs-omron.com/lakyt.htm?TID= ... SID=1&LG=2. Пробвал съм някои от по-скъпите модели, но не мерят вярно. Дават по-високи стойности /не говоря за най-скъпите и най-новите модели! Тях не съм пробвал/. За Лумископ нищо не мога да ти кажа, но съм песимист. Напоследък всичко което предлагат е боклук. Пробвал съм какви ли не марки... Дават толкова неверни стойности, че си нямаш на представа. Да не забравяме, че Omron e Made in Japan! Не е някъква китайска история. Гарантирам за всичко написано от мен! Имам Omron MX2 Basic и Омрон М4 (по-стар модел, който не се произвежда вероятно и предлага повече). Омрон М4 наистина е върхът! При днешния динамичен живот всеки втори е с кръвно и е престъпление човек да си няма апарат в къщи. Много хора разбират, че са имали кръвно след като високото кръвно им е повредило вече сърцето.
Успех!
С удоволствие бих споделил богатия си опит с всяка хубава жена!
Аватар
retired

Мнениеот blueeyes7 » 01 Апр 2009 14:27

Здравейте ,
аз си купих Lumiscope 1065 от http://www.lug.bg/index.php?cPath=100
и за сега нямам никакви проблеми . Мери много точно и е на приемлива цена .
blueeyes7

Мнениеот BILI2907 » 18 Апр 2009 22:37

nai e dobre da izpolzva6 teq starite koito gi polzvat v bolnicata,elektronnite lajat !
BILI2907

Мнениеот palj » 16 Юли 2009 14:56

здравейте,в никакъв случай не ползвайте апаратите Лумископ.аз имам такъв /все още в гаранция/,изпратих го в София за ремонт и ми го върнаха повреден.нищо не бяха правили.държаха се грубо,когато попитах защо така ми го връщат.,,посъветваха ме,, да си купя нов,електронен.вече и аз не знам какъв да търся,пазарът е залят с китайски боклуци,дайте съвет.и не забравяйте-НИКОГА ЛУМИСКОП,само ще ви изгорят парите.
palj

Мнениеот gmitko » 02 Фев 2010 20:11

Здравейте на всички,
От 5 години се занимавам с електронни апарати за кръвно, преди това близо 2години ги проучвах. Да според мен Омрон е мерцедеса срад апаратите за кръвно но и цените на що годе новите модели не са съвсем по джоба на Българина. Японците са най-добри както се предполага в тази област. В топ 5 на класацията са марки като:
-NISSEI или Mark of Fitness /за американския пазар/- и двете марки се предлагат в Бг
-A&D - внасят се в Бг но са слабо разпространени.
-Mikrolaif - бива
другото е измислица.
Много важно!!! Не си купувайте тези измислени промоционални оферти в големите вериги дето за 30лв си взимаш апарат за кръвно и електронна везна или нещо подобно, нали си сещате за тези пари какви технологии са вложени и в двата уреда :)
И още нещо в заключение. Не случайно производителите са разработили различни модели, всеки модел отговаря на спицифичните изисквания на потребителя, а в случая те са:
-състояние на вените/артериите - от тук китка или бицепс
-възраст
-цена - ниско бюджетни; средни /обикновенно това е най доброто съотношение/ и скъпи-тези са най-модерни
-нужда от мобилност на устройството- ако пътувате често
и други функции на новите модели като отчитане на аритмия и тн.
айде стига толкова....
Надявам се да съм бил полезен. Ако имате въпроси моля, когато имам възможност ще отговарям.
gmitko

Мнениеот striking » 31 Авг 2010 18:06

здравейте искам да купя апарат за кръвно за баба ми, но не искам да е със слушалки, защото тя не чува добре вече и няма да може да си го мери сама, а четох доста и не искам да е за китката защото явно не струват, та решението миисля, че е за бъде за над лакътя т.е. полуавтоматичен, спрял съм се na този lumiscope и на microlife, защото разбрах, че са европейски сертифицирани и билии добри. На мен ми се струва по-добър вторият, но не мога да го намеря онлайн в интернет, защото аз съм в USA вмомента и искам да го купя от тук, таман ще е малко по евтин сигурно, а и може би тук нещатата се по-качествени. Четох и за Omron и щях да купувам, но много оплаквания прочетох и то човек се разколебава... но иначе твърдо съм се спрял на полуавтоматичен над лакътя, за да може да си го мери сама, а и доколкото разбрах са доста точни... моля помогнете ми, защото след 1-2 седмици си заминавам и нямам време за пазаруване вече.
striking

Мнениеот sunlit74 » 07 Сеп 2010 14:30

Апарат Microlife може да се купи от представителството в Пловдив 0800 15033, могат да го изпратят с наложен платеж. Аз сън "ЗА" Мicrolife
sunlit74

Мнениеот gmitko » 22 Дек 2010 15:38

Извинявам се за пропуска може да се свържете с мен на skype - gmitko130
gmitko

Мнениеот gmitko » 22 Дек 2010 17:06

Ето Ви едно супер предложение http://www.topobiavi.com/%D0%92%D0%B0%D ... o5606.html
gmitko

Мнениеот д-р Цончев » 27 Дек 2010 10:54

Аз лично не ползвам този тип апарати - считам ги за неточни.
д-р Цончев

Мнениеот implosion » 11 Апр 2011 19:00

Апаратите за кръвно с манометър на Microlife стават за ползване, ако не държите на голяма точност т.е. ще разберете дали е ниско или високо, но за повече не се надявайте :). Термометърът Микролайф ( синият със позлатен връх е доста точен - сравнявал съм го много пъти със живачен ) .
Относно Omron - скъпите модели са им точни и имат доста лъскав вид ( което е добре 8) ). Но все пак Мерцедеса ... малко силно, защото има и по-добри в отношението цена/точност - Особено някои марки, които се ползват изключително от лекари и са по-слабо разпространени сред обикновените потребители ( но ги има в България).
И в заключение за OMRON: Omron e Made in Japan! Не е някъква китайска история." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: И Mircolife се води Швейцарска Марка и Мойте Nike-ве са Made in USA (но не точно).
Lumiscope - Нямам Наблюдения При Най-високия ценови Клас , но при по-евтините положението е ,,Бате, по-добре Недей "
implosion

Мнениеот dobrichuk » 19 Сеп 2011 15:42

Наскоро си купих италиански апарат за кръвно. Марка Medel. Мери и пулса. Доволен съм, доставката беше безплатна, има 4 включени зареждащи се батерии, апарата е за над лакътя. Има 2 години гаранция. Цената му 89 лв. е нормална, можете да го видите тук:
http://aparatizakruvno.dir.bg
dobrichuk

Следваща

Назад към Търся лекар