Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Или как да я възстановим от уврежданията през лятото
Полезен за имунитета и кръвното налягане
Какво трябва да добавите към ястието?
Ново шведско изследване реабилитира пълномаслените продукти
реклама

Лечение на алкохолна зависимост

Модератори: админ, консултанти

Лечение на алкохолна зависимост

Мнениеот Yoana.Kirova » 11 Фев 2008 15:45

Здравейте!

Бихте ли ми изпратили информация за клиники/терапевтичен център или друго заведение, където се лекува алкохолизъм?
Виждам, че такава тема е публикувана и по-рано, но за съжаление линк-а, към който ни препраща Д-р Цончев вече не е актуален.

Моля Ви пишете.
Yoana.Kirova

Re: Лечение на алкохолна зависимост

Мнениеот Д-р.Хинкова » 11 Фев 2008 17:46

Алкохолизъм се лекува в клиниката по Токсикология към ВМА или клиниката по наркомания в Суходол.Вероятно има и частни центрове!
Д-р.Хинкова

Мнениеот алексантов » 02 Сеп 2008 13:30

Ще дам схема по която аз си водя лечението, засега успешно. в зависимост от стадия и когато не е разрушена психиката на заболелия ,тоест начален стадий, моля кликнете на линка отдолу и прочетете:
http://zdravnitza.com/a/nav/list_center ... rticle/411
за въпроси към мен пишете тук или на мейл alexander.antov@mbox.bol.bg
алексантов

Мнениеот д-р Цончев » 02 Сеп 2008 13:35

Полезна информация.
д-р Цончев

Мнениеот алексантов » 02 Сеп 2008 14:23

Изстрадана е докторе вЕрвайте :)
алексантов

Мнениеот д-р Цончев » 02 Сеп 2008 18:14

Важно е че сте успял, нагледал съм се на неуспехи.... изобщо не е за гледане.
д-р Цончев

Мнениеот алексантов » 03 Сеп 2008 13:02

Силно е да се каже успял , времето ще покаже . Важното е че не ми се пие ,дори това да се дължи на Revia.
алексантов

Мнениеот Miranda19 » 13 Яну 2009 09:35

Извинявам се предварително, ако не е тук мястото да попитам следния въпрос:Чух, че някои психиатри поставят инжекции, които действат за определен период от време и през това време не трябва да се пие, тъй като това може до доведе до тежки последици за здравето на пациента. Имам позната, която ме насочи към нейната психиатърка, но тя била в почивка и ще е тук след повече от месец. Моля ви, ако някой може да ми препоръча друг специалист в Пловдив, който се занимава с това, да пише.Благодаря предварително!Наистина имам нужда от помощ и то спешно!
Miranda19

Мнениеот Сепуко » 15 Яну 2009 20:53

Миранда, опитвала ли си други начини да се справиш с проблема? Моето мнение е, че тази интервенция, която искаш да направиш и при това спешно, е много много опасна. Тя не лекува алкохолната зависимост. Под страх от смърт да се подложиш на подобно нещо е твърде рисковано. Има десетки, а може би стотици случаи, на зависими, които са предприемали лечение с есперал, ако въобще става дума за това, които въпреки него за употребили алкохол и са си отишли от този свят. Един от тях е Висоцки.
Давам ти два линка за форуми, в които можеш да попиташ същото и да ти отговорят хора, зависими, но живеещи без алкохол.
http://arka.bulboard.com/vf8.html?start=0
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=anonalc
Сепуко

Мнениеот puvpav » 16 Яну 2009 01:34

Извинявам се предварително, ако не е тук мястото да попитам следния въпрос:Чух, че някои психиатри поставят инжекции, които действат за определен период от време и през това време не трябва да се пие, тъй като това може до доведе до тежки последици за здравето на пациента. Имам позната, която ме насочи към нейната психиатърка, но тя била в почивка и ще е тук след повече от месец. Моля ви, ако някой може да ми препоръча друг специалист в Пловдив, който се занимава с това, да пише.Благодаря предварително!Наистина имам нужда от помощ и то спешно!

Драга миранда аз съм алкохолик който не пие от над 2 год.Близо 2 г не пия никакви вещества влияещи на съзнанието.Осем месеца не пуша.Живея напълно щастливо.Бях на прага на лудостта и смъртта.Пил съм антабус.Това е същото като онова дето се пришива (есперал)Няма да се спирам на това как и защо действа но това не е лекарство което лекува от алкохолна зависимост.При поемането му се разчита на това че зависимия ще го е страх от реакцията му с алкохола и няма да пие.Да ама аз съм алкохолик и естествено че пих ,имах намерение да пия само една бира а едвам се спрях на две.Затова и съм жив сега, че иначе ако бях продължил с бирите ......
А аз не се спирам на две бири.От всичко което знам за зависимостите и алкохолизма а то е повярвай ми много знам , че все още няма измислено лекарство против алкохолизъм.Алкохолизма е болест засягаща психиката тялото и душата.Затова и се лекува комплексно.Това е хронична болест и затова като всяка такава болест си е за винаги но това не пречи да живеем пълноценно и щастливо без да пием.Аз съм намерил своя път.Търсих много, пробвал съм йога , ци гун, психотерапии, каквито се сетиш лекарства и винаги се пробивах.По долу сепуко ти е дала два линка, виж там какво пише.Успех.
puvpav

Мнениеот puvpav » 16 Яну 2009 01:50

Ще дам схема по която аз си водя лечението, засега успешно. в зависимост от стадия и когато не е разрушена психиката на заболелия ,тоест начален стадий, моля кликнете на линка отдолу и прочетете:
http://zdravnitza.com/a/nav/list_center ... rticle/411
за въпроси към мен пишете тук или на мейл alexander.antov@mbox.bol.bg

Лелееее антов сега прегледах съветите ти .Много те моля не убивай хората.Това са съвети за някой с депресиика или прекаляващ с алкохола човек.На всичкото отгоре там само едно лекарство става за зависими и то е депакин и ти точно него си казал че не трябва да се пие.Макар, че и депакин но с много особено внимание и то само при определени случаи за кратък период от време.Има макар и много рядко хора с двойна диагноза но само много добри специалисти биха го определили това и отново много внимателно в малки дози с другите лекарства.Радвам се че си успял с това.Не искам да съм лош пророк но познавам много хора които не пият по няколко години с хапчета но после имат два пътя.Или ужаса от спирането на хапчетата или отново в канала с алкохола.Отново повтарям алкохолизма е нелечима хронична болест.Има си диагностични критерии и номер като такава.Но това не пречи човек да се научи да живее по добре от преди като спазва правилото да не пие никакви вещества променящи съзнанието.
puvpav

Мнениеот kdraganof » 28 Мар 2009 12:34

Хора аз бях много зле пиене цял ден нощ изобщо не виждах смисъл.Вече три години не съм близнал грам и нямам желание промених се пожелавам го на всички които се борят.На 29 години съм пиех от 17 годишина възраст до 26,оправих се благодарение на една позната която ми препоръча да отида на психотерапевт след като осъзнах че умирам и няма изход.Тежко е но си заслужава,ходя на психотерапия и пия леки антидепресанти засега,но ако не беше тази жена сега незнам в коя дупка щях да бъда.Благодаря.Не се отказвайте имате сила.
''We overcome in 60 seconds with the strength we had together''
kdraganof

Назад към Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости