ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Сексът като физическо упражнение
Сърдечните гликозиди са показани при сърдечна недостатъчност
Маслото от сусам възстановява косата и предотвратява падането ѝ

Немога да си поема дълбоко въздух..

Модератори: админ, консултанти

Istatev

Немога да си поема дълбоко въздух..

Мнение от Istatev » 11 сеп 2018 17:13

Здравейте.Мъж на 24 години.Пуша по 4-5 цигари предимно вечер.Като за начало да уточня че може би от 3 години имам страх от сърдечни болести,след като разбрах че имам високо кръвно което в момента лекувам.Всичко започна от леко пристягане в областа на сърцето което прерастна в изтръпване на лявата ръка,болка в рамото,в плешката,екстрасистоли,стягане в гърдите и какво ли още не.Десетки прегледи по кардиолози без да намерят нещо притеснително.От около 6 медеца чувствам недостиг на въздух.Отначало беше след физическо натоварване,смисъл след самото натоварване ми трябваше много повече време да си въздтановя нормалното дишане спрямо преди.Дори сега се сещам че беше на моменти а не постоянно.След това започнах да усещам че се задъхвам от нормални движения като ходене и качване по стъпала,умишлено ходех да спортувам за да се тествам един вид и резултата беше че през носа си поемах въздух много по-лесно спрямо от устата.Чувството е че някой ме стиска ниско долу във врата и немога да си поема дълбоко въздух.И така до днес дори като седя в покой,понякога по-малко понякога по-вече но чувствам че едва ли не се задушавам,и примерно на 10 вдишвания започвам да се прозявам умишлено или да въздишам за да си поема дълбоко въздух.Чувствам че немога да си напълня до край дробовете със въздух както преди.Най-странното е че сега като тренирам отначало чувството е същото,но като се раздвижа и побягам започвам да дишам нормално,поемам си дълбоко въздух без проблем и така докато спра.Спирам и след 15 мин пак чувство че се задушавам.Ходих при личната правиха ми снимка на белите дробове и заключението беше бронхитис.Попитах както е и лекарката ми обясни че били разширени някакви канали ниско в дробовете и че нямало други проблеми с като недай си боже тумори.Изписа ми някакви противоалергични и ми каза че ако няма ефект до 30 дни ще ме праща на пулмолог.Като ме преглежда със слушалката ме кара да поемам дълбоко въздух и заключението беше че дишането ми е намалено.Моля ви ако някой е имал подобен проблем или знае нещо сподели.И си мисля дали е възможно това да е на нервна почва както това което ми се случи със сърцето-каквото съм прочел в интернет това ми се появи като симптом.Благодаря Ви предварително и се надявам някой да изкаже мнение.

д-р Р. Иванова

Re: Немога да си поема дълбоко въздух..

Мнение от д-р Р. Иванова » 13 сеп 2018 09:38

По описаните симптоми, също бих го обяснила с повлияване от емоционалното състояние. Но в случая с рентгеновата снимка има обективно доказателство за промени. Сега с противоалергичните усещате ли промяна, например при физически усилия (които описвате в началото и след края на тренировката)?

Istatev

Мнение от Istatev » 14 сеп 2018 08:37

Немога да преценя може би защото ги пия от няколко дни.Забравих да спомена че работя със лакове, бой и допълнително има прах.Вярно слагаме маски и за прах,и за миризма(маска с активен въглен)но знам ли.Също да кажа че още от ученик все съм със запушен нос и олинта ми е в джоба.Не постоянно но на периоди.Всяка сутрин,дори и през деня усещам секрет как ми дразни на гърлото,бял и гъст който тръдно отхрачвам.Възможно ли е да имам такива секрети не само в гърлото а и навътре по дробовете дори да нямам кашлица.Благодаря Ви за бързия отговор!

д-р Р. Иванова

Мнение от д-р Р. Иванова » 17 сеп 2018 11:19

Съмнявам се дробовете да са с увеличено количество секрети, щеше да бъде и констатирано на разчитането от снимката. До сега правени ли са Ви тестове за алергия с различни алергени?

Istatev

Мнение от Istatev » 17 сеп 2018 15:21

Не,не са правени но и не помня да съм бил алергичен.Ще си запиша час за пулмолог да видя какво ще констатират там защото вече е крайно неприятно това постоянното въздишане,дори в момента сега дишам тежко.Вчера ходих да побягам и просто чувствам че не мога да си разгърна гръдния кош до край.Все си мисля че е на психическа основа.Често имам моментно стягане в гърдите което не се провокира при физическа активност.Днес например имам чувството че полудявам.И преди ми се е случвало но по-различно.Започва с някакво напрежение в стомаха(все едно свит на топка)което преминава в ръцете и краката,все едно нямам сила.Главата ми се замайва,имам чувството че ще припадна започвам да дишам някак си плитко но по-бързо а сърдечната честота ми е нормална като я меря в такъв момент на ръката.Това продължи може би 2 часа като се засилва и намаля.Като прилив и отлив ако мога да го нарека така.След време ми размина но това постоянното въздишане си остава.Дори да седя или ходя,бягам и каквото е движение там просто усещам че немога да си поема въздух с пълен капацитет както преди ,това е !Благодаря Ви!

Отговори

Върни се в “Бели дробове и плевра. Пневмония”